چهارشنبه, ۷ آبان, ۱۳۹۹ / 28 October, 2020
صنعت ساختمان
سقف وافل قیمت ساختمان را کاهش داد
۴۱ ساعت قبل / سقف وافل / صنعت ساختمان / قیمت ساختمان
سقف وافل قیمت ساختمان را کاهش داد
سقف وافل با توجه به مزایای متعددی که دارد امروزه بسیار در میان مهندسان و پیمانکاران بسیار پرطرفدار شده است. هزینه سقف وافل در مقایسه با سایر سقف‌ها پایین‌تر و عملکرد سقف وافل نسبت به دیگر سقف‌ها بسیار بهتر می‌باشد. نوشته سقف وافل قیمت ساختمان را کاهش داد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نمی توان در بی ثباتی  اقتصادی سالیانه یک میلیون واحد ساخت
۲ روز قبل
نمی توان در بی ثباتی اقتصادی سالیانه یک میلیون واحد ساخت
منصور بهادری، فعال صنعت ساختمان و نایب رئیس سابق سازمان نظام مهندسی، اعتقاد دارد که امکانات ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال را داریم ولی بی ثباتی اقتصادی و ضعف قانون و نظارت، مشکل ساز است
نماینده مجلس: به دهک‌های پایین جامعه زمین واگذار خواهد شد
۳ روز قبل / نماینده مجلس / دهک های پائین
نماینده مجلس: به دهک‌های پایین جامعه زمین واگذار خواهد شد
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس طرحی در حال ارائه است که به پنج دهک پایین جامعه یک قطعه زمین واگذار می‌شود تا به وسیله آن مشکلات خود را برطرف کنند. محمدصالح جوکار روز شنبه در نشست با جمعی از مسوولان و پاسداران انقلاب اسلامی استان افزود: بر اساس این طرح بیش از ۱۰ میلیون قطعه زمین باید به مردم واگذار شود و اگر طرح تصویب و اجرا شود بخش قابل‌توجهی از مشکلات بر طرف می‌شود و رونق خوبی در صنعت ساختمان به وجود می‌آید.
رد پای مافیا در گران شدن مسکن/ دود گرانی ساختمان به چشم مصرف‌کننده می‌رود
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / گرانی مسکن / مسکن
رد پای مافیا در گران شدن مسکن/ دود گرانی ساختمان به چشم مصرف‌کننده می‌رود
به گزارش فارس، سعید سلگی اظهار کرد: در نگاه کلان‌تر با توجه به نیاز کشور به تامین بودجه صادرات غیرنفتی و همچنین پایین آمدن تولید فولاد مورد نیاز صنعت ساختمان و متأسفانه احتکار و انبار مشتقات آهن توسط همان مافیا باعث شوک دوم به بازار مسکن در سال جاری شد و شاهد افزایش چشمگیر قیمت تمام شده ساختمان شدیم.
کلینیک استاندارد در یزد راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / استانی-اقتصادی / مدیر کل استاندارد یزد / کلینیک‌ / صنعت ساختمان / یزد
کلینیک استاندارد در یزد راه‌اندازی می‌شود
راه‌اندازی کلینیک استاندارد و گروه پژوهشی صنایع ساختمان اداره کل استاندارد استان یزد از سوی هیات امناء پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران مورد موافقت قرار گرفت.
چگونه شیرآلات قهرمان و کی دبلیوسی? برترین برند شیرآلات شدند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چگونه شیرآلات قهرمان و کی دبلیوسی? برترین برند شیرآلات شدند؟
شیر قهرمان  نامی آشنا در صنعت ساختمانی ایران است...
پرداخت یک ششم یارانه انرژی جهان توسط ایران
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / یارانه انرژی / صنعت ساختمان
پرداخت یک ششم یارانه انرژی جهان توسط ایران
بنا به گفته یک مسئول دولتی، یک ششم یارانه انرژی توسط ایران پرداخت می‌شود و بیشترین مصرف توسط افراد پردرآمد است.
تماشا کنید؛ ابداعات نوین در صنعت ساختمان
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تماشا کنید؛ ابداعات نوین در صنعت ساختمان
کاهش زمان و هزینه‌ی ساخت، عدم نیاز به تجهیزات خاص یا نیروی کار ماهر و تسهیل فرایند ساخت تنها برخی از مزایای تکنولوژی‌های جدید مورد استفاده در صنعت ساختمان‌ هستند.
چشم‌انداز بازار مسکن در سال 1400
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / بازار مسکن / پیش بینی قیمت مسکن / ساخت مسکن / قیمت مسکن
چشم‌انداز بازار مسکن در سال 1400
فعالان صنعت ساختمان کشور در حالی دست‌کم از ۵ زاویه مهم برای ادامه فعالیت‌های حرفه‌ای خود در این صنعت با چالش مواجه‌اند که از سویی از احتمال تشدید شرایط رکود تورمی تا پایان سال خبر داده اما از سوی دیگر برخی از آنها با ترسیم آینده پیش‌روی بازار مسکن، شرایط این بازار در سال ۱۴۰۰ را وضعیتی امیدوار‌کننده برای این صنعت و فعالان آن ترسیم و پیش‌بینی می‌کنند. نوشته چشم‌انداز بازار مسکن در سال 1400 اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
برگزاری آزمون سنجش مهارت و صلاحیت در یک مرکز خاص تکذیب شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / کارگری / آزمون مهارت و صلاحیت / اداره کل فنی و حرفه ای استان تهران
برگزاری آزمون سنجش مهارت و صلاحیت در یک مرکز خاص تکذیب شد
ایلنا: آزمون‌های صنعت ساختمان و تمدید پروانه مهارت همچون گذشته در تمامی مراکز تابع استان تهران برگزار می‌شود و برگزاری این آزمون‌ها در مرکز سنجش مهارت این اداره کل،…
تداوم نمایشگاه صنعت ساختمان یزد تا ۱۸ مهرماه
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
تداوم نمایشگاه صنعت ساختمان یزد تا ۱۸ مهرماه
یزد- میرجلیلی، مسئول برگزار کننده نمایشگاه صنعت ساختمان یزد گفت: نمایشگاه مصالح و تأسیسات ساختمان از تاریخ ۱۴مهر ماه آغاز شده و تا ۱۸ مهرماه در محل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان ادامه دارد.
ساخت اولین خانه در انگلستان با ربات
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / رباتیک / تکنولوژی / تکنولوژی های نو / صنعت ساختمان
ساخت اولین خانه در انگلستان با ربات
یک خانه سه خوابه در شرق یورکشایر انگلستان در حال ساخت توسط یک ربات است. شرکت سازنده این ربات در گزارش‌های خود بیان کرده است ساخت خانه‌ها با این ربات‌ها سبب افزایش بهره‌وری ، ساخت خانه‌های با کیفیت بهتر و ارتقا بهداشت و ایمنی در سایت‌ها خواهد شد.اما در طرف مقابل اتحادیه کارگران نسبت به این موضوع اعتراض داشتند و نسبت به تهدید مشاغل موجود ابراز نگرانی کردند.
ورود افراد غیرمتخصص به حوزه انبوه‌سازی، لطمه‌ای بزرگ به صنعت ساختمان است
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / استانی-اقتصادی / صنعت ساختمان / انبوه سازی
ورود افراد غیرمتخصص به حوزه انبوه‌سازی، لطمه‌ای بزرگ به صنعت ساختمان است
مدیر بانک مسکن خراسان رضوی گفت: یکی از اهداف بانک مسکن که جزء سیاست‌های دولت بوده، حمایت از سازندگان حرفه‌ای و همچنین ساخت و سازهای اصولی و مبتنی بر فناوری‌های روز است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
بافت های فرسوده در تهران
با پیشرفت صنعت ساختمان سازی هنوز درتهران محله هایی وجود دارند که خانه ها و مغازه های بسیار قدیمی می باشد،کوچه های باریک و تودرتو که از لحاظ ایمنی در شرایط بحرانی امکان امداد رسانی وجود دارد، در بافت فرسوده خطر ریزش ساختمان،آتش سوزی و.... وجود دارد از این محله ها می توان به محله ی مولوی و شوش و جوادیه و ابوذر و عودلاجان اشاره نمود .
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
نمایشگاه صنعت ساختمان اصفهان از 14 تا 17 آبان‌ماه برگزار می‌شود
اصفهان-آرزوخدایی : بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت ساختمان طی روزهای چهاردهم تا هفدهم آبان‌ماه امسال در محل دائمی برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌شود.به گزارش ستاد برگزاری نمایشگاه جامع صنعت ساختمان اصفهان، مجری برگزاری این نمایشگاه با اشاره به اینکه نمایشگاه جامع صنعت ساختمان امسال با گستردگی و انسجام بیشتری برگزار می‌شود، گفت: این نمایشگاه که تاکنون بیست و دو دوره از آن برگزار شده به عنوان یکی از نمایشگاه‌های تخصصی مهم و پر مخاطب در سطح کشور شناخته می‌شود و شرکت‌های بسیاری علاقمند به حضور در آن و ارائه محصولات و خدمات خود هستند.علیرضا آموخته با بیان اینکه تاکنون حضور 80 شرکت در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت ساختمان اصفهان قطعی شده است، افزود: تاکنون …
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / ایران / ساخت و ساز / صنعت / مشکلات / نرخ ارز
کاهش بهبود وضعیت صنعت ساختمان
شامخ بخش ساختمان ایران در شهریورماه امسال بر روی عدد 50.54 ایستاد که نشان‌دهنده کاهش بهبود وضعیت صنعت ساختمان در شهریورماه نسبت به ماه قبل است.
شامخ ساختمان ایران در شهریور ماه منتشر شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
شامخ ساختمان ایران در شهریور ماه منتشر شد
شامخ بخش ساختمان ایران در شهریور ماه امسال بر روی عدد ۵۰.۵۴ ایستاد که نشان دهنده کاهش بهبود وضعیت صنعت ساختمان در شهریور ماه نسبت به ماه قبل است.
شامخ صنعت ساختمان روی عدد ۵۰.۵۴ ایستاد/ وضعیت بدتر شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / اتاق تعاون ایران / صنعت ساختمان / مسکن / شاخص مدیران خرید
شامخ صنعت ساختمان روی عدد ۵۰.۵۴ ایستاد/ وضعیت بدتر شد
شامخ بخش ساختمان ایران در شهریور ماه امسال بر روی عدد ۵۰.۵۴ ایستاد که نشان دهنده کاهش بهبود وضعیت صنعت ساختمان در شهریور ماه  نسبت به ماه قبل است.
خاک مُرده در بازار کاشی و سرامیک/پول نقد عربها برای خرید سرامیک ایرانی/شیرآلات ساختمانی به ارزش یک پراید!
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
خاک مُرده در بازار کاشی و سرامیک/پول نقد عربها برای خرید سرامیک ایرانی/شیرآلات ساختمانی به ارزش یک پراید!
بازار کاشی و سرامیک و شیرآلات این روزها همانند سایر بازارهای وابسته به صنعت ساختمان دچار نوعی رکود تورمی شده و به گفته فعالان بازار این روزها با هجوم خریداران عربی مواجه شده است این در حالی است که برخی محصولات خارجی با قیمت پراید برابری می کند.…
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در ایران توسط ترکیه
تفاهم‫نامه‌ای به منظور احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های پایین جامعه بین یک شرکت ایرانی و یک شرکت ترکیه‌ای که سابقه ساخت ۳۵ هزار واحد در ایران را دارد به امضا رسید. این تفاهم بدون عبور از مجرای بانکی که دچار تحریم است انجام شد.در روزهای اخیر ربیعی، سخنگوی دولت و نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از برنامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای گروه‌های محروم خبر دادند. همزمان تفاهم‫نامه‌ای با همین هدف ببن دو شرکت ایرانی و ترک منعقد شد.به گزارش ایسنا، علاالدین ختایی، مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان در خصوص جزئیات این مشارکت گفت: در شرایط تحریم و نوسان نرخ ارز و البته شیوع ویروس کرونا سرمایه گذاری درایران با چالش های جدی مواجه شده است. به همین دلیل و باتوجه به مشکلات مذکور تفاهم صورت گرفته با گروه …
محصولات ذوب‌آهن، ساختمان‌سازی افغانستان را متحول خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / استانی-اقتصادی / ذوب آهن اصفهان / صنعت ساختمان / ساختمان‌سازی
محصولات ذوب‌آهن، ساختمان‌سازی افغانستان را متحول خواهد کرد
رییس اتاق بازرگانی پکتیای کشور افغانستان گفت: افغانستان می تواند بازار خوبی برای فروش محصولات ساختمانی باشد و مطمئنیم با افزایش سهم بازار محصولات ذوب آهن اصفهان به افغانستان، ساختمان سازی در این کشور بیشتر متحول خواهد شد.
شرکت ۱۱۷ نفر در آزمون های فنی و حرفه ای آستارا
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / استانی-علمی و آموزشی
شرکت ۱۱۷ نفر در آزمون های فنی و حرفه ای آستارا
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی بندر مرزی آستارا گفت: همزمان با برگزار آزمون های هماهنگ، صنعت ساختمان و دوزنده لباس، ۱۱۷ نفر دختر و پسر در این آزمون ها شرکت کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-شهرستانها / هفته دفاع‌مقدس / شورای شهر لامرد / سازمان امور مالیاتی و عوارض
تخفیف عوارض برای تشویق سرمایه گذاران در شهر لامرد
سخنگوی شورای شهر لامرد از پیش بینی تخفیف ۵۰ درصدی ساخت و ساز در لامرد برای تشویق به سرمایه گذاری در صنعت ساختمان خبر داد.
جلوگیری از گسترش عفونت در بیمارستان با چسب سنگ ‌نانو ایرانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / فناوری نانو / ستاد ویژه توسعه فناوری نانو / شرکت دانش بنیان / مصالح ساختمانی
جلوگیری از گسترش عفونت در بیمارستان با چسب سنگ ‌نانو ایرانی
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان چسب سنگ آنتی‌باکتریال نانویی برای صنعت ساختمان تولید و عرضه کرده است که از گسترش عفونت در فضای بیمارستانی جلوگیری می‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
بکارگیری ریل ملی در خطوط ریلی، افتخاری برای صنعت کشور
اصفهان _بهمن راعی : محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آیین گشایش بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان تهران با سپاس ویژه از همت کارگران و مدیران سختکوش ذوب‌آهن اصفهان در جهت رشد و توسعه صنعت کشور گفت: یکی از افتخارات تولیدی و صنعتی در کشور تولید ریل ملی توسط پولادمردان ذوب‌آهن اصفهان است و وزارت راه و شهرسازی نیز بر اساس رسالت خود به قول هایی که در خصوص به کارگیری و استفاده از ریل ملی داده عمل نمود و هم‌اکنون ریل تولیدی ذوب‌آهن اصفهان در خطوط ریلی کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد .وی گفت: امیدواریم کارشناسان و متخصصین ذوب‌آهن اصفهان همچون گذشته همت خود را در جهت تولید بیشتر ریل ملی و تامین نیاز کشور به این محصول به کار گیرند.اسلامی همچنین مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا …
توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان در صنعت ساختمان
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / شرکت دانش بنیان
توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان در صنعت ساختمان
تهران-ایرنا- پاویون شرکت‌های دانش بنیان متشکل از ۲۳ شرکت در بیستمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برپا شد.
بیش از ۲ برابر نیاز کشور مصالح ساختمانی تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / مصالح ساختمانی / صنعت / وزارت صنعت،معدن و تجارت / تولید
بیش از ۲ برابر نیاز کشور مصالح ساختمانی تولید می‌شود
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: میزان تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از دو برابر نیاز کشور است.
صادرات ۷ میلیارد دلاری مصالح ساختمانی در سال گذشته
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
صادرات ۷ میلیارد دلاری مصالح ساختمانی در سال گذشته
سرقینی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: میزان تولید اقلام مهم صنعت ساختمان، بیش از دو برابر نیاز کشور است.
صددرصد مصالح موردنیاز صنعت ساختمان تولید داخل است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / سرقینی
صددرصد مصالح موردنیاز صنعت ساختمان تولید داخل است
سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه ۱۰۰ درصد مواد و مصالح مورد نیاز صنعت ساختمان در داخل تولید می شود، گفت: با توجه به آنکه دو برابر نیاز صنعت ساختمان صادرات اقلام ساختمانی داریم هیچ دلیلی برای گرانی مصالح ساختمانی در کشور وجود ندارد.
تولید مصالح ساختمانی بیش از ۲ برابر نیاز کشور است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران / مصالح ساختمانی
تولید مصالح ساختمانی بیش از ۲ برابر نیاز کشور است
تهران - ایرنا - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: میزان تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از دو برابر نیاز کشور است.
رکود ساختمان‌سازی در اصفهان؛ تغییر سیاست‌های دولت بر صنایع سایه انداخت
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
رکود ساختمان‌سازی در اصفهان؛ تغییر سیاست‌های دولت بر صنایع سایه انداخت
اصفهان- عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن اصفهان با اشاره به اینکه بازار آجر تحت تاثیر جدی سیاست‌های دولت در حوزه ساخت و ساز قرار دارد، گفت: در دولت فعلی صنعت ساختمان دچار رکود شده و یک دهم دوره قبل ساخت و ساز داریم.
گروه صنعتی لینکران در نمایشگاه صنعت ساختمان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / گروه صنعتی لینکران / نمایشگاه صنعت ساختمان / مهندس محمد هاشمی
گروه صنعتی لینکران در نمایشگاه صنعت ساختمان
گروه صنعتی لینکران که سال گذشته در نمایشگاه صنعت ساختمان به عنوان برترین برند تولید ساپورت مدولار تاسیسات و عایق الاستومریک انتخاب شد.
در سفارش قالب بتن و قالب بتن فلزی به چه نکاتی توجه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بتن / صنایع فلزی / کسب و کار
در سفارش قالب بتن و قالب بتن فلزی به چه نکاتی توجه کنیم؟
یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها در صنعت ساختمان سازی قالب بتن است که بین قالب های بتنی مورد استفاده در سازه‌های ساختمانی و بسیار محبوب است.
شامخ ساختمان مردادماه منتشر شد/ ثبات رو به بهبود وضعیت صنعت ساختمان
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
شامخ ساختمان مردادماه منتشر شد/ ثبات رو به بهبود وضعیت صنعت ساختمان
نتایج آماری از فعالان ساختمانی نشان می دهد که شامخ ساختمان به میزان۵۲.۹۴ بوده است که نشان‌دهنده ثبات رو به بهبود وضعیت صنعت ساختمان در مرداد ماه نسبت به ماه قبل است.
نگرانی ها از کاهش صدور پروانه ساختمانی در تهران/دخالت نظام مهندسی در صنعت ساختمان ادعای انبوه سازان است
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
نگرانی ها از کاهش صدور پروانه ساختمانی در تهران/دخالت نظام مهندسی در صنعت ساختمان ادعای انبوه سازان است
سعیدیان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به اینکه انبوه سازان معتقد هستند این سازمان در تمام موارد ساخت و ساز دخالت می کند تنها یک ادعا است گفت: آمار افت صدور پروانه ساختمانی در تهران نگران کننده است.
علت نوسانات گسترده قیمتی در صنعت ساختمان و بازار صنعت
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / مسکن / نوسانات گسترده قیمت
علت نوسانات گسترده قیمتی در صنعت ساختمان و بازار صنعت
دبیر کارگروه تسهیلگری مسکن گفت: هیچ شاخصی برای قیمت‌گذاری مسکن وجود ندارد و همین نبود واحد قیمت گذاری نوسانات گسترده‌ای را در صنعت ساختمان و بازار مسکن بوجود می‌آورد.
عوامل موثر بر قیمت میلگرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
عوامل موثر بر قیمت میلگرد
میلگرد فولادی یکی از پرمصرف‌ترین محصولات فولادی در صنعت ساختمان و پروژه های عمرانی است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / بنیاد مسکن و شهرسازی / شورای صدور پروانه ساخت
تصمیمات جدید برای صدور پروانه های ساختمانی
به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در نخستین جلسه از دوره هفتم شورای تدوین مقررات ملی ساختمان که با حضور محمد شکرچی‌زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، معاون شهرسازی و معماری و مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و تعدادی از صاحبنظران این عرصه در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: به لحاظ تغییراتی که در حوزه اقتصادی کشور ایجاد شده و به تبع آن تاثیراتی که در تمامی حوزه ها از جمله خدمات و صنعت ساختمان و مسکن گذاشته،  ناگزیر هستیم تا به موضوع انرژی و اقتصاد، توجه دقیق تری داشته باشیم و بر اساس اقتصاد بدون نفت، برنامه ریزی کنیم.
صنعت ساختمان؛ موتور محرکه اقتصادی کشورها
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
صنعت ساختمان؛ موتور محرکه اقتصادی کشورها
تهران- ایرنا- صنعت ساختمان یکی از بزرگترین بخش‌های اقتصادی کشور است. این صنعت پس از نفت به عنوان یکی از صنایع فرصت آفرین برای رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص داخلی و اشتغال زایی به شمار می‌رود.
بانک اطلاعات ساختمان | اطلاعات سازندگان سطح کشور
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
بانک اطلاعات ساختمان | اطلاعات سازندگان سطح کشور
امروزه فضای کار در صنعت ساختمان بیش از هر زمانی رقابتی شده است. تصور کنید وارد شدن به این بازار شلوغ و رقابتی و پیدا کردن جایگاه ثابت در آن تا چه اندازه برای کسب و کارهای نوپا دشوار و پر خطر است.
رشد هزینه تولید مصنوعات سیمانی و فلزی
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
رشد هزینه تولید مصنوعات سیمانی و فلزی
تداوم رکود در ساخت‌وساز علاوه بر آشفتگی بازار مسکن پیامدهای دیگری نیز به همراه داشته است. صنایع وابسته به صنعت ساختمان‌سازی‌ تحت‌تأثیر این رکود بازار مناسبی ندارند و این عامل در کنارعامل مؤثری چون افزایش نرخ ارز، کفه هزینه‌های آنها را به‌ویژه در صنایعی که وابستگی بیشتری به مواداولیه خارجی دارند، بسیار سنگین کرده است. گرچه این یک رابطه دوطرفه است و افزایش قیمت مصالح ساختمانی خود یکی از عوامل مؤثر بر رشد هزینه ساخت‌وساز و نهایتا رکود در این صنعت شناخته می‌شود اما به عقیده کارشناسان، خواب ساخت‌وساز …
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
رشد ۵۰۰ درصدی قیمت مسکن تنها ظرف ۳ سال
وضعیت بازار مسکن در سال‫های اخیر به واسطه هم‌افزایی انواع و اقسام محرک‌ها به حدی پرچالش شده که متقاضیان واقعی تقریبا از آن اخراج شده‌اند.برابر آمار وزارت راه و شهرسازی در فاصله ۳ سال گذشته، قیمت هر متر واحد مسکونی از ۴ میلیون و ۶۱۹ هزار تومان به ۲۱ میلیون و ۷۷۵ هزار تومان (۵ برابر قیمت مبدا مقایسه) جهش کرده است.به گزارش مهر، از اواسط سال ۱۳۹۶ پس از سپری شدن یک دوره رکود سنگین در بازار مسکن و صنعت ساختمان، موج افزایش قیمت مسکن از کلان‌شهرها به راه افتاد. اما این افزایش موتورهای محرک قوی‌تری در ماه‌های آتی داشت و هم‌افزایی اختلاف فاحش میزان تولید و تقاضای واقعی مسکن، افت مستمر ارزش ریال و افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی، گرانی بی‌سابقه مسکن را تا به امروز رقم زد و به سراسر کشور تسری داد. بررسی …
پشم سنگ چیست و چگونه می‌تواند به ما کمک کند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / پشم سنگ / پشم سنگ تخته ای / دانسیته چیست
پشم سنگ چیست و چگونه می‌تواند به ما کمک کند؟
در این مقاله شما خوانندگان محترم را دعوت می کنیم تا محصولی جادویی و سراسر سودمند را به شما معرفی کنیم که کمتر کسی از فواید آن اطلاع دارد و هنوز تقریبا ناشناخته می باشد و استفاده از آن در صنایع مختلف و مخصوصا صنعت ساختمان تاثیرات بسزایی زیادی در کوتاه مدت و دراز مدت به لحاظ مادی و معنوی دارد
طرح مالیات بر خانه‌های خالی موجب کاهش سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان می‌شود/ بنیاد مستضعفان بخشی از درآمد خود را به ساخت واحدهای ارزان قیمت برای نیازمندان اختصاص دهد
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / قانون / مالیات / مشکلات اقتصادی / مجلس / مالیات بر خانه‌های خالی / قانون مالیات های مستقیم / داریوش اشرافی / اشرافی
طرح مالیات بر خانه‌های خالی موجب کاهش سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان می‌شود/ بنیاد مستضعفان بخشی از درآمد خود را به ساخت واحدهای ارزان قیمت برای نیازمندان اختصاص دهد
ایلنا: عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: باید در نظر داشت چنانچه مقررات قانونی با واقعیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه متناسب نباشند یا بلااجرا باقی…
نکاتی مهم درباره استفاده از چسب کاشی و چسب سرامیک
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / کاشی و سرامیک / مصالح ساختمانی / دکوراسیون منزل
نکاتی مهم درباره استفاده از چسب کاشی و چسب سرامیک
چسب کاشی و سرامیک از دستاوردهای جدید صنعت ساختمان است که امروزه بسیاری از استادکاران سرامیک کار برای اجرای کاشی و اتصال سطوح دو ماده و مصالح به یکدیگر از آن استفاده می‌کنند.
شامخ تیرماه در بخش ساختمان منتشر شد/رکود ساخت و ساز در سایه کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / صنعت ساختمان / نرخ ارز / قیمت مسکن / نیروی انسانی
شامخ تیرماه در بخش ساختمان منتشر شد/رکود ساخت و ساز در سایه کرونا
بررسی‌های آماری نشان داد، عدد شامخ کل بخش مسکن در تیرماه رقم 52.78 بوده که نشان‌دهنده رکود صنعت ساختمان در تیرماه 99 نسبت به ماه قبل است.
راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان؛ حرکتی برد- برد برای تمام ذی‌نفعان
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد / شبکه نوآوری / صنعت ساختمان / یزد
راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان؛ حرکتی برد- برد برای تمام ذی‌نفعان
مدیر شبکه نوآوری صنعت ساختمان کشور با حضور در آیین آغاز بهره برداری از شبکه نوآوری صنعت ساختمان در یزد، این حرکت را نوعی آینده سازی همراه با سودآوری ذهنی دانست که می تواند نتیجه ای برد- برد برای تمام ذی نفعان آن داشته باشد.
صنعت ساختمان بیش از ۳۰ درصد از جریان اقتصادی کشور را به خود اختصاص داده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / وزارت راه و شهرسازی / صنعت ساختمان بیش از ۳۰ درصد از جریان اقتصادی کشور را به خود اختص
صنعت ساختمان بیش از ۳۰ درصد از جریان اقتصادی کشور را به خود اختصاص داده است
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان گفت: همکاری‌های بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ایجاد هماهنگی بین طرح کاداستر سه بعدی با سند جامع BIM-اطلاعات ساختمان، توسعه پیدا می کند
جزئیات تولید تیرآهن جدید در ذوب آهن
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / شرکت ذوب آهن اصفهان
جزئیات تولید تیرآهن جدید در ذوب آهن
معاون بهره برداری ذوب آهن با اشاره به اینکه در صنعت ساختمان‌سازی مقاطع فولادی از جمله تیرآهن نقش اساسی را ایفا می‌نمایند، گفت: تولید تیرآهن جدید بر اساس استانداردهای روز در ذوب آهن اصفهان در حال انجام و هم اکنون 1500 تن از آن تولید و صادر شده است.
نسل آینده پنجره ساختمان ها
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / پنجره هوشمند / ساختمان سازی / صنعت ساختمان
نسل آینده پنجره ساختمان ها
نسل آینده پنجره ‌ها که می‌توانند ظرف مدت چند ثانیه به بالکن تبدیل شوند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
برگزاری تمامی نمایشگاه­ها طبق تقویم نمایشگاهی
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی نمایشگاه‌ها، به ویژه نمایشگاه‌های بزرگ الکامپ، اگرفود، نفت و گاز، ایران هلث، صنعت ساختمان و... براساس تقویم نمایشگاهی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی، بهمن حسین‌زاده گفت: با توجه به تجهیز نمایشگاه بین‌المللی ایران به دستگاه‌های ضدعفونی و تجهیزات مقابله با بیماری کرونا و نیز رعایت دقیق 4 پروتکل بهداشتی، تمامی نمایشگاه‌ها طبق تقویم نمایشگاهی برگزار می‌شود. باتوجه به اینکه نمایشگاه‌های تخصصی نقشی مهم در زنجیره صادرات غیرنفتی دارند، بنابراین ما مصمم هستیم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمامی نمایشگاه‌ها را به ویژه نمایشگاه‌های بزرگی چون الکامپ، آگرفود، …
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
مـــــــرور
 نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته با کلیات طرح مالیات بر خانه‌های خالی موافقت کردند.  مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: «تمام نمایشگاه‌ها به ویژه الکامپ، اگرفود، نفت و گاز، ایران هلث و صنعت ساختمان براساس تقویم پیش‌بینی شده و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار  می‌شوند.»  بورس کالا اعلام کرد: «با ورود گیاهان دارویی به بورس کالا همه کشاورزان، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان می‌توانند به راحتی یکدیگر را پیدا کرده و بدون حضور واسطه‌ها محصول مورد نظر خود را به قیمتی شفاف و رقابتی معامله کنند.»
انتخاب متریال مناسب برای ساخت و ساز
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / سایت ساختمانچی / ساختمان / قیمت مصالح ساختمانی
انتخاب متریال مناسب برای ساخت و ساز
صنعت ساختمان‌سازی بخشی حیاتی از نظام اقتصادی است که تأثیر چشمگیری بر محیط زیست دارد.
تولید نوعی رنگ سفید با قابلیت بازتاب 98 درصد نور خورشید
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / علم و تکنولوژی
تولید نوعی رنگ سفید با قابلیت بازتاب 98 درصد نور خورشید
رنگ سفید در صنعت ساختمان و برخی صنایع دیگر به عنوان عامل خنک‌کننده استفاده می‌شود اما قدرت بازتاب نور خورشید در رنگهای سفید معمولی در بهترین حالت 85 درصد است که به تازگی با برخی تغییرات این قدرت بازتاب افزایش پیدا کرده است.
شبکه‌ای غیررسمی مشوق یزدی‌ها در ساخت و سازهای غیرمجاز است
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد / شورای شهر یزد / ساخت و سازهای غیر مجاز
شبکه‌ای غیررسمی مشوق یزدی‌ها در ساخت و سازهای غیرمجاز است
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان این که در حال حاضر شبکه‌ای غیررسمی بین شهرداری و نظام مهندسی ایجاد شده که مشوق مردم در ساخت و سازهای غیرمجاز است، اظهار کرد: متصل شدن سامانه های این دو ارگان و ایجاد سامانه اطلاعاتی مشترک بین آنها، می تواند دست سودجویان را از صنعت ساختمان کوتاه کند.
حرکت لاک‌پشتی ساخت و ساز
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / تعطیلات / ساخت و ساز / سازمان برنامه و بودجه / صنعت / مشکلات
حرکت لاک‌پشتی ساخت و ساز
برخلاف پیش بینی ماه گذشته مدیران صنعت ساختمان، میزان فعالیت‌های تولید یا ارایه خدمات ساختمانی در خرداد ماه سال جاری نسبت به ماه قبل از آن بهبود یافت.
رونق اقتصادی مستلزم توجه به صنعت ساختمان است
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استانی-اقتصادی / طرح اقدام ملی مسکن / استان فارس / شیراز / صنعت ساختمان
رونق اقتصادی مستلزم توجه به صنعت ساختمان است
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی انبوه سازان استان فارس اعتقاد دارد که علیرغم تاثیرگذاری بالای ساختمان‌سازی بر رونق اقتصادی، بروکراسی سخت اداری و قوانین دست و پاگیر و نبود عزم جدی برای تحول در این بخش، در استان فارس و به‌ویژه شهر شیراز، باعث رکود در این صنعت شده و تحول در این بخش نیازمند عزم جهادی در سطح مسئولان و تصمیم‌سازان است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
زمان راه‌اندازی بورس مسکن نامعلوم است
شاهین چراغی، عضو شورای بورس با اشاره به اینکه می‌توان از پشتوانه سهام عدالت برای خرید مسکن استفاده کرد، ‌گفت:«درصدد هستیم تا از طریق ارتباط دارایی‌ها با یکدیگر، امکان وثیقه‌گذاری در رابطه با حوزه مسکن را فراهم کنیم.» چراغی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرگزاری ایرنا اشاراتی نیز به راه‌اندازی بورس املاک داشت و گفت:«برای این مورد جلساتی در اتاق بازرگانی با تشکل‌های ساختمانی، فعالین صنعت ساختمان و تشکل‌های انبوه‌ساز برگزار و تصمیماتی را در این زمینه اتخاذ کردیم. در این جلسات به این جمع‌بندی رسیدیم که به ‌طور حتم استقبال خوبی از راه‌اندازی این بورس صورت می‌گیرد و ابزار مختلف تامین مالی برای بخش عمرانی و مسکن در این بورس …
باید صنعت ساختمان کرمانشاه را از بروکراسی طولانی کنونی نجات دهیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / صنعت ساختمان / مسکن
باید صنعت ساختمان کرمانشاه را از بروکراسی طولانی کنونی نجات دهیم
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه پایین بودن تعداد پروانه‌های ساختمانی، بالا بودن آمار پرونده‌های ماده 100 و بروکراسی طولانی را مهمترین چالش‌های پیش روی صنعت ساختمان استان دانست و گفت: باید صنعت ساختمان را از بروکراسی پیچیده کنونی نجات دهیم.
معماری ایرانی در ساختمان سازی صنعتی به کار گرفته شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / قطر / دولت / مسکن / معماری
معماری ایرانی در ساختمان سازی صنعتی به کار گرفته شود
تهران- ایرنا- دبیر اجرایی نمایشگاه "هامادکسپو" گفت: همزمان با تلاش برای ساختمان سازی صنعتی در کشور، باید تلاش شود تا سبک و هنر سنتی معماری ایرانی در صنعت ساختمان سازی به کار گرفته شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی در و پنجره برگزار می‌شود
رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه بین‌المللی در و پنجره گفت: دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی در و پنجره و صنایع وابسته، 12 تا 15 تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا می‌شود.فرهاد امینیان با بیان اینکه شروع به کار دوباره نمایشگاه‌ها در تهران با برگزاری نمایشگاه دستاوردهای مقابله با کرونا رقم خورد که بازدید از آن تنها ویژه متخصصان بود، گفت: نمایشگاه بین‌المللی در و پنجره و صنایع وابسته نخستین نمایشگاه رسمی پس از آغاز به کار دوباره نمایشگاه‌ها محسوب می-شود . وی افزود: در نمایشگاه بین‌المللی در و پنجره، پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین سطح ممکن رعایت می‌شود تا نگرانی‌های مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان این نمایشگاه از لحاظ شیوع ویروس کرونا به حداقل برسد .امینیان با اشاره به تمهیدات اندیشیده …
فناوری‌های نوین و بومی
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
فناوری‌های نوین و بومی
استفاده ار فناوری‌های نوین و و بومی، مدت‌ها توجه فعالان صنعت ساختمان را به خود جلب کرده است.
راه اندازی نخستین مرکز تخصصی صادرات صنعت ساختمان در عراق
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / جهش تولید / صادرات غیر نفتی
راه اندازی نخستین مرکز تخصصی صادرات صنعت ساختمان در عراق
دبیر مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان در کردستان عراق از راه اندازی نخستین مرکز تخصصی صادرات توسعه صنعت ساختمان در عراق خبر داد و گفت:‌ کشور های افغانستان، گرجستان و عمان از اهداف بعدی راه اندازی این مرکز هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
گرمابه سنتی باب همایون (عکس)
حمام‌های عمومی که به گرمابه نیز شهرت دارند در گذشته‌های نه چندان دور مورد استفاده عموم مردم قرار می‌گرفت، اما امروزه با پیشرفت صنعت ساختمان سازی حمام‌ها به داخل خانه‌ها رفته اند و نیاز به استفاده از حمام‌های عمومی دیگر از بین رفته است. گرمابه سنتی باب همایون که در یکی از محله‌های قدیمی و در نزدیکی بازار تهران قرار دارد، از معدود گرمابه‌هایی است که هنوز با همان شکل و ظاهر قدیمی توانسته به فعالیت خود ادامه دهد.
آشنایی با تیرچه پیش تنیده و مزایای آن
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / تیرچه / تیرچه پیش تنیده
آشنایی با تیرچه پیش تنیده و مزایای آن
سقف تیرچه و بلوک یکی از مرسوم ترین سقف های متداول در ایران می باشد که به صورت تیرچه خرپایی، تیرچه کرومیت و تیرچه پیش تنیده در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در طی سالهای گذشته و با توجه به رشد تکنولوژی و صنعت ساختمان و با هدف افزایش کارایی و دوام ساختمان و همچنین کاهش هزینه های اجرای سقف هلدینگ تیرچه پیش تنیده ایران با استفاده از دستگاه های به روز آلمانی اقدام به تولید تیرچه پیش تنیده کرده است.
کاهش تولید آسانسور به سالانه ۲۵ هزار دستگاه
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / سازمان ملی استاندارد ایران / مسکن مهر / فصلنامه دنیای آسانسور
کاهش تولید آسانسور به سالانه ۲۵ هزار دستگاه
تهران- ایرنا- رییس اتحادیه کشوری آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته گفت: در حالی که توان اجرایی تولید و راه‌اندازی سالیانه ۸۰ هزار دستگاه آسانسور در کشور وجود دارد، اکنون به دلیل رکود صنعت ساختمان و بیکاری واحدها، حدود ۲۵ هزار دستگاه در سال تولید داریم.
موتور ساخت وساز روشن شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / ایران / ذهن / رشد / صنعت / قیمت مسکن
موتور ساخت وساز روشن شد
در پی بازگشت معاملات و قیمت مسکن طی اردیبهشت سال جاری به مدار و سطوح پیش از کرونا، آن‌گونه که اتاق تعاون ایران به نقل از مدیران صنعت ساختمان روایت کرده است،
آغاز ثبت‌نام در دوره‌های مهارتی رشته‌های فنی و حرفه‌ای
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / فنی و حرفه‌ای ،‌اشتغال ، مهارت آموزی
آغاز ثبت‌نام در دوره‌های مهارتی رشته‌های فنی و حرفه‌ای
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان از آغاز ثبت‌نام در نخستین دوره آزمون‌ مهارتی (ادواری) در حوزه صنعت ساختمان، صنعت فرش، صنایع دستی و صنعت نان خبرداد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تولیدکننده‌ها نگران افزایش هزینه‌ها
‏  [یزدان مرادی] کارآفرینان ایرانی نگران تداوم رشد هزینه‌های تولید در ماه‌های آینده هستند؛ آنها پیش از شیوع ویروس کرونا هم مشکلات جدی در بخش‌های مختلف ازجمله تأمین مواد اولیه، نقل و انتقال پول بین بانک‌های خارجی، صادرات و واردات، تخصیص ارز و... داشتند اما با ورود بیماری، افت بی‌سابقه‌ای در تولید را تجربه کردند، به نحوی که برخی حوزه‌ها ازجمله صنعت ساختمان به صفررسیدن سفارش‌ها بوده است. کارآفرینان می‌گویند اوج چالش‌ها در اسفند 98 و فروردین 99 رقم خورد اما از اردیبهشت‌ماه که محدودیت‌های اجتماعی تا حدودی برطرف شد، شرایط به‌مراتب بهتر شد، با این حال همچنان میزان تولید نسبت به مدت مشابه ‌سال 98 کمتر است.
آجر ضد موج در انتظار تجاری سازی
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ثبت اختراع / ساوه / استانی-علمی و آموزشی / استانی-شهرستانها / استان مرکزی
آجر ضد موج در انتظار تجاری سازی
دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری انرژی موسسه آموزش عالی انرژی ساوه گفت: آجر ضد موج محصولی کاملا به صرفه برای صنعت ساختمان است که به عنوان یک اختراع به ثبت رسیده و در انتظار تجاری سازی است.
صنعت ساختمان بیمار است
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / ساختمان / بازار مسکن
صنعت ساختمان بیمار است
عضو هیات مدیره انجمن توسعه صنعت ساختمان کرمانشاه از عوامل متعددی که فعالیت‌های ساختمانی ایران را تحت تاثیر منفی قرار داده یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین این موارد جای خالی فعالین این صنعت در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با ساختمان است.
قیمت آهن و میلگرد در سال 99
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
قیمت آهن و میلگرد در سال 99
آهن از فلزات بسیار پرکاربرد در صنعت به خصوص در صنعت ساختمان سازی می باشد به طوری که صنعت ساختمان سازی بدون آهن تقریبا قابل تصور نیست.
کرونا شامخ ساختمان را ۴۶ درصد کاهش داد / ثبت پایین‌ترین رقم هفت ماه اخیر
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / مسکن / بازار مسکن / صنعت ساختمان / اتاق تعاون ایران
کرونا شامخ ساختمان را ۴۶ درصد کاهش داد / ثبت پایین‌ترین رقم هفت ماه اخیر
جدیدترین یافته‌های آماری در بخش ساختمان ایران نشان داد که شامخ ساختمان در فروردین ماه امسال در پله ۱۸.۷۵ قرار گرفته و با توجه به شرایط کنونی کاهش ۴۶درصدی را نسبت به ماه قبل ثبت کرده است.
شهرداری تهران با بسته محرک اقتصادی از بحران عبور خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / سید حسن رسولی / بانک مرکزی / شهرداری تهران / شورای شهر تهران / مسکن
شهرداری تهران با بسته محرک اقتصادی از بحران عبور خواهد کرد
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، کلیات گزارش ۱۴ ماده لایحه تحرک اقتصادی با تمرکز بر صنعت ساختمان را تشریح کرد و گفت: با تصویب این لایحه می‌توان از بحران کنونی عبور کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •