یکشنبه, ۴ اسفند, ۱۳۹۸ / 23 February, 2020
طیب نیا
ذوق‌زدگی تندورهای آمریکایی از تصمیم FATF
ایرنا / ۳ ساعت قبل / بین‌المللی
ذوق‌زدگی تندورهای آمریکایی از تصمیم FATF
تهران - ایرنا - درج نام ایران در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در روز جمعه گذشته، بیشترین ذوق زدگی را در میان تندروهای آمریکایی ایجاد کرد، بطوری که نتوانستند خوشحالی خود را پنهان کنند و به سرعت واکنش نشان دادند.
  FATF  علی طیب نیا  وزارت خزانه داری آمریکا  مایک پمپئو
حذف درآمد ۳۵ هزار میلیارد تومانی دولت به نفع ثروتمندان
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
حذف درآمد ۳۵ هزار میلیارد تومانی دولت به نفع ثروتمندان
وزارت اقتصاد با حذف مالیات بر سود سپرده های بانکی از لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، درآمد مالیاتی ۳۵ هزار میلیارد تومانی دولت از این محل را حذف کرد.
  وزارت اقتصاد  بازار سرمایه  سازمان امور مالیاتی  عبدالناصر همتی  مرکز پژوهش‌های مجلس  مقام معظم رهبری  بانک  دولت  بانک ها  بانک مرکزی
امضای ناصواب طیب‌نیا
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
امضای ناصواب طیب‌نیا
مشکلات فعلی که ایران در روابط با FATF با آن مواجه است، به تعهداتی برمی‌گردد که طیب‌نیا به نمایندگی از دولت به این نهاد غربی داده است.
  طیب نیا  FATF  دولت  مجلس  علی طیب نیا  قانون مبارزه با پولشویی  مجمع تشخیص مصلحت نظام  برجام  تروریسم  مجلس شورای اسلامی
کدام نمایندگان مجلس با اقدامات خود صلاحیت نمایندگی را از دست داده‌اند؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سیاسی
کدام نمایندگان مجلس با اقدامات خود صلاحیت نمایندگی را از دست داده‌اند؟
قاعدتا در بررسی شواری نگهبان، رفتارهای خلاف شرع همچون هتک حرمت مؤمن، غیبت، تهمت، هتاکی و دروغ آشکار و... مورد توجه جدی قرار خواهد و دلایلی برای رد صلاحیت افراد به حساب می‌آید.
  علی مطهری  محمود صادقی  نفوذی  دیوث سیاسی  کروبی  شورای نگهبان  مجلس ایران  مصطفی پورمحمدی  مسعود کرباسیان  علی ربیعی
FATF روابط خارجی مختصر ما در دوران تحریم را هم به مسلخ می‌برد/ دوره‌ای که در لیست سیاه بودیم؛ بیشترین تعامل را با دنیا داشتیم
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
FATF روابط خارجی مختصر ما در دوران تحریم را هم به مسلخ می‌برد/ دوره‌ای که در لیست سیاه بودیم؛ بیشترین تعامل را با دنیا داشتیم
عضو مجمع تشخیص مصلحت با تاکید بر اینکه رئیس جمهور این 5 سال در 5 جلسه از مجمع هم شرکت نکرده است، گفت: FATF به معنای تعطیل کردن مختصر کارهایی است که در دوران تحریم داریم در روابط خارجی انجام می‌دهیم.
  تحریم  FATF  آمریکا  اطلاعات  مجمع تشخیص مصلحت نظام  برجام  روحانی  طیب نیا  صفار هرندی
چگونه با اکشن پلن FATF برخورد کنیم؟
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
چگونه با اکشن پلن FATF برخورد کنیم؟
یک کارشناس اقتصادی، با اشاره به اینکه، بسیار مهم است که پاسخ ایران به پرونده FATF به عنوان جزئی از یک کل، تکه‌ای از یک پازل و عملی از یک راهبرد دیده شود تاکید کرد، تصمیم امضای اکشن پلن از سوی طیب نیا در فضای خوش بینی انجام شد.
  اکشن پلن FATF  ایران و FATF  لوایح FATF  مجید شاکری
دولت مقصر اصلی بازگشت ایران به لیست اقدام مقابله‌ای FATF است
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
دولت مقصر اصلی بازگشت ایران به لیست اقدام مقابله‌ای FATF است
فرافکنی‌ها و دیپلماسی منفعلانه دولت در قبال FATF و نه تصویب نشدن لوایح الحاق ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، عامل اصلی بازگشت نام ایران به لیست اقدام مقابله‌ای در فوریه ۲۰۲۰ خواهد بود.
  اف ای تی اف  سی اف تی  طیب نیا و FATF
پورابراهیمی: ظریف می‌گوید تضمینی برای خروج از بلک لیست نیست
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
پورابراهیمی: ظریف می‌گوید تضمینی برای خروج از بلک لیست نیست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از شخص وزیر خارجه سوال کردم اگر ایران، همه تعهدات را بپذیرد آیا هیچ تضمینی وجود دارد که از بلک لیست خارج شود یا اتفاق دیگری رقم می‌خورد. ظریف گفت، خیر هیچ تضمینی نیست.
  محمد جواد ظریف  مجمع تشخیص مصلحت نظام  برجام  آمریکا  ایران  مجلس شورای اسلامی  قانون مبارزه با پولشویی  طیب نیا  چین  قانون اساسی
FATF هزینه‌های قطعی و دستاوردهای احتمالی دارد/ اهمال طیب‌نیا باعث ایجاد تعهد بدون دستاورد برای کشور شد/ در برجام تحریم ها رفع نشد، شکل تحریم ها عوض شد/ اگر ترامپ بپرسد از من چه می‌خواهید هیچ جوابی نداریم به او بدهیم!
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
FATF هزینه‌های قطعی و دستاوردهای احتمالی دارد/ اهمال طیب‌نیا باعث ایجاد تعهد بدون دستاورد برای کشور شد/ در برجام تحریم ها رفع نشد، شکل تحریم ها عوض شد/ اگر ترامپ بپرسد از من چه می‌خواهید هیچ جوابی نداریم …
دکتر شاکری می‌گوید: اینکه بعضی می‌گویند روسیه در یک خط و بدون هیچ جزئیات دیگری گفته به کنوانسیون‌ها ملحق بشید تا بتوانیم با هم کار کنیم دروغ است.
  پاکستان  خاورمیانه  اوباما  امریکا  نیویورک  عربستان  خلیج‌فارس  روسیه  ترامپ  اسرائیل
چرا حامیان FATF افزایش قیمت بنزین را به رفراندوم نگذاشتند؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / سیاسی
چرا حامیان FATF افزایش قیمت بنزین را به رفراندوم نگذاشتند؟
حامیان FATF که این روزها دستشان از استدلال های کارشناسی در حمایت از این موضوع خالی شده، دم از نظرخواهی از مردم می زنند، ولی چرا موضوع مهمی مثل سهمیه بندی بنزین را به رفراندوم نگذاشتند؟
  ایران  برجام  آمریکا  علی‌اکبر ناطق‌نوری  مجلس شورای اسلامی  FATF  مجمع تشخیص مصلحت نظام  قانون مبارزه با پولشویی  احمدی نژاد  روحانی
در زمانه «ایران هراسی مالی و بانکی» برچسب‌سازی نکنیم
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سیاسی
در زمانه «ایران هراسی مالی و بانکی» برچسب‌سازی نکنیم
علی ربیعی در یادداشتی می نویسد: وقتی اجماعی از اقتصاددانان و دیپلمات‌ها از علی طیب نیا تا کرباسیان و سیف و همتی و ظریف و زنگنه و دژپسند و... اتمام حجت می‌کنند که عدم پیوستن به اف.ای.تی.اف هم به ایران برچسب‌های جدیدی زده و هم زخم‌های جدید بر تن ایران ایجاد می‌کند، فارغ از اینکه این دولت را بخواهیم یا نخواهیم یا چه رؤیایی برای دولت آینده در سر می‌پرورانیم وظیفه ملی اخلاقی و انسانی ما در شرایط ایران امروز این است که خودمان برچسب‌سازی نکنیم و برچسب‌های ناروا را از سر ایران دور کنیم
  اقتصاد ایران  جنگ اقتصادی  ایران و امریکا  تحریم غذا و دارو  تروریسم اقتصادی
سرنوشت لوایح FATF در هاله‌ای از ابهام
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / وبگردی
سرنوشت لوایح FATF در هاله‌ای از ابهام
  FATF  پول شویی  علی طیب نیا  فریدون مجلسی  پالرمو  قاسم میرزایی نیکو  علی ربیعی  مجمع تشخیص مصلحت نظام
نامه بیمه‌گران به رئیس‌جمهور/
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
نامه بیمه‌گران به رئیس‌جمهور/"طیب‌نیا"وعده معافیت مالیاتی داده بود
به دنبال جدی شدن حذف معافیت مالیاتی در چند حوزه بیمه‌ای، مدیران عامل در صنعت بیمه طی نامه‌ای به رئیس جمهور ضمن یادآوری تبعات تصویب این موضوع، از وی خواستار ادامه معافیت مالیاتی در بیمه عمر، زندگی و شخص ثالث شدند.
  مالیات  رئیس جمهور  معافیت مالیاتی  طیب نیا  بیمه
رئیس جمهوری به کدام پرونده‌های فساد اشاره کرد؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
رئیس جمهوری به کدام پرونده‌های فساد اشاره کرد؟
تهران- ایرنا- حسن روحانی امروز (یکشنبه) در یزد به سرنوشت نامعلوم پرونده‌های فساد و میلیون‌ها دلار در دست نهادهای خاص اشاره داشت؛ او از قوه‌قضاییه خواستار رسیدگی به این پرونده‌ها و گزارش درباره آن‌ها شد.
  سید ابراهیم رییسی  بیژن نامدار زنگنه  علی طیب نیا  ریاست قوه قضاییه  نیویورک  قوه قضاییه  وزارت خزانه‌ داری آمریکا  بانک مرکزی  دیوان عالی آمریکا  شورای عالی امنیت ملی
سید مالک حسینی رئیس سازمان مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ...
سید مالک حسینی رئیس سازمان مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران شد
سید مالک حسینی، مشاور سابق وزیر اقتصاد و رئیس پیشین مرکز اطلاع رسانی که از دوره وزارت دکتر علی طیب نیا به عنوان یکی از جوان ترین مدیران ارشد به دولت تدبیر و امید پیوست، با حکم دکتر جوادی یگانه، سکاندار یکی از مهمترین سازمان های شهرداری تهران شد.
توئیتر / اولین انتصاب حاجی میرزایی؛ طیب نیا به وزارت آموزش و پرورش می‌رود
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / عکس
توئیتر / اولین انتصاب حاجی میرزایی؛ طیب نیا به وزارت آموزش و پرورش می‌رود
بازگشت «طیب‌نیا» به دولت
فرارو / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / سیاسی
بازگشت «طیب‌نیا» به دولت
پیشینه طیب‌نیا در حوزه اقتصاد به سال ۱۳۵۷ برمی‌گردد که با کسب رتبه ۱۶ در کنکور آن سال، در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران قبول شد و در نهایت در سال ۱۳۶۴ با کسب رتبه اول، دوره لیسانس را به پایان رساند و بلافاصله در کنکور فوق‌لیسانس همان سال شرکت و حائز رتبه اول شد. در سال ۱۳۷۶ برای شرکت در دوره دکترا اقدام و با کسب رتبه اول وارد دوره دکترای اقتصاد دانشگاه تهران شد. او پایان‌نامه دوره دکترای را در دانشگاه لندن و در ارتباط با بررسی مسئله تورم در ایران گذراند. وی در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری، رتبه اول را کسب کرده است.
  علی طیب نیا  اقتصاد  دولت
کمیته اقتصاد آموزش و پرورش به ریاست طیب‌نیا تشکیل می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
کمیته اقتصاد آموزش و پرورش به ریاست طیب‌نیا تشکیل می‌شود
  علی طیب نیا  آموزش و پرورش  محسن حاجی‌ میرزایی
۹ روز تا ساماندهی صف یارانه‌بگیران/ ۴ ابهام چالش‌ساز که دولت باید درموردشان تصمیم بگیرد
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / اقتصادی
۹ روز تا ساماندهی صف یارانه‌بگیران/ ۴ ابهام چالش‌ساز که دولت باید درموردشان تصمیم بگیرد
تنها ۹ روز تا اجرای طرح دولت برای غربالگری یارانه بگیران باقی مانده است، اما هنوز دولتمردان سازوکار و جزئیات اجرای این طرح را که تاثیر مستقیم بر زندگی مردم دارد، اعلام نکرده اند.
  هدفمندی یارانه‌ها  یارانه  یارانه نقدی  سازمان هدفمندی یارانه ها  دولت یازدهم  دولت دوازدهم  قطع یارانه نقدی  علی طیب نیا  دولت دهم  تحریم اقتصادی ایران
خروج ده‌ها میلیارد دلار سرمایه برای خرید ویلا در کانادا/ دلیل نیامدن طیب نیا به دولت/ فرمانده اقتصادی رئیس‌جمهور است/ تورم بالای ۴۰ درصد است/ هرجا می‌رویم، آمریکایی‌ها قبل و بعد از ما هم می‌روند که کاری نکنیم/ سال ۷۶ به خاتمی رای دادم/ با احمدی‌نژاد اختلاف نظر پیدا کردم؛ می‌گفت: صد میلیارد به نیروی انتظامی بدهید
تابناک / ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ / اقتصادی
خروج ده‌ها میلیارد دلار سرمایه برای خرید ویلا در کانادا/ دلیل نیامدن طیب نیا به دولت/ فرمانده اقتصادی رئیس‌جمهور است/ تورم بالای ۴۰ درصد است/ هرجا می‌رویم، آمریکایی‌ها قبل و بعد از ما هم می‌روند که کاری …
وقتی خدمت آقا رسیدم گفتم قبل از اینکه به چین بروم وقت شما را نیم ساعت گرفتم و رهنمود از شما گرفتم که بروم آنجا اجرا کنم، ولی هیچ کدام را فرصت نکردم انجام بدهم؛ ببخشید. خلاصه به بانک آمدیم و آن هم دستور رئیس‌جمهور بود. ایشان فرمودند مهم نیست، همین جا هم جدی کار کنید مطلوب حاصل است.
چرا
تابناک / ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / اقتصادی
چرا "فرهاد نیلی" از نمایندگی ایران در بانک جهانی کنار رفت؟/ میرشجاعیان با چه کارنامه‌ای به بانک جهانی می‌رود؟
روز گذشته خبر تغییر نماینده ایران در بانک جهانی رسانه‌ای شد. تا پیش از این خبر، فرهاد نیلی برادر کوچکتر مسعود نیلی نماینده ایران در این نهاد بین المللی بود و هم اکنون قرار است حسین میرشجاعیان که از زمان علی طیب نیا به عنوان معاون وزیر اقتصاد در دولت حضور داشته بر کرسی نمایندگی ایران در این نهاد بین المللی تکیه بزند. شاید پرسش اصلی این است که میرشجاعیان با چه کارنامه‌ای به بانک جهانی خواهد رفت؟