یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
علی ربیعی
۴۱ دقیقه قبل
اسلحه بی‌گلوله
مقامات دولت امریکا گفته‌اند که اقدامات تنبیهی و تحریمی را علیه ایران کلید خواهند زد. مقامات داخلی اما معتقدند امریکا نمی‌تواند هیچ اقدام تحریمی علیه جمهوری اسلامی انجام دهد. امریکایی‌ها بر ابرقدرت بودن‌شان حساب باز کرده و ایران هم به توافق برجام استناد می‌کند. مقامات داخلی آن‌چنان به عدم همراهی سایر کشورهای عضو شورای امنیت و ۱+۴ با امریکا امید دارند که اخیرا حسن روحانی گفته‌بود شنبه و یکشنبه روز پیروزی ملت ایران است. اظهاراتی که ابتدا در لفافه و تلویحی به نظر می‌رسید اما مشخص شد که موضوع مورد اشاره روحانی «مکانیسم ماشه» و البته ایستادن کشورهای ذی‌نفوذ سمت برجام و نه امریکاست. چه آنکه پس از این اظهارات، محمدجواد آذری‌جهرمی نیز در پاسخ …
نگران مکانیسم ماشه نیستیم/ برجام‌ستیزی به نفع آمریکا است
۱۶ ساعت قبل / دولت آمریکا / دونالد ترامپ / علی ربیعی / هیئت دولت / برجام / مکانیسم ماشه / خروج آمریکا از برجام
نگران مکانیسم ماشه نیستیم/ برجام‌ستیزی به نفع آمریکا است
سخنگوی دولت گفت: ما فعال شدن مکانیسم ماشه نگران نیستیم اما نگران ماشه‌ای هستیم که به هر دلیل اعم از ناآگاهی یا بی‌دقتی در کشورمان چکانده شود.
برجام برای مردم و امنیت ملی
۱۸ ساعت قبل / علی ربیعی
برجام برای مردم و امنیت ملی
این احتمالاً آخرین مرحله از نمایش ساکنان کاخ سفید است که به دنبال کسب اعتباری برای خرج کردن در مبارزات انتخاباتی می‌گردند. دولت فعلی امریکا کلیه ظرفیت‌های مؤثر تحریم را به‌ کار گرفته و به‌واقع چیزی فراتر از آن چه تاکنون حاصل شده از هر گونه تحریم جدیدی به دست نمی‌آید.
سخنگوی دولت: از فعال شدن مکانیسم ماشه نگران نیستیم
۱۸ ساعت قبل / آمریکا و ایران / سخنگوی دولت / علی ربیعی / مکانیسم ماشه
سخنگوی دولت: از فعال شدن مکانیسم ماشه نگران نیستیم
به گزارش الف، علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی ریاست‌جمهوری و سخنگوی دولت طی یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: «آمریکا سی روز پیش در اقدامی خلاف حقوق بین‌المللی خواست تا سازوکار ماشه را به‌کار بیندازد. شواهد نشان می‌دهد ایران می‌تواند شاهد موفقیت دیگری در چارچوب دیپلماسی چندجانبه‌گرا و ناکامی امریکا در استفاده از سیاست یک‌جانبه‌گرایی و شکست این کشور در استفاده از مکانیسم ماشه باشد. دولت امریکا تنها با ایران در تنش نیست اما در هیچ‌کدام از بحران‌های خودساخته‌اش تا این حد در عرصه بین‌المللی کم‌اعتبار نشده است.
بی‌انصافی تا کی؟
۱۸ ساعت قبل / تحریم / اصولگرایان / رسانه / ایالات متحده آمریکا / علی ربیعی / حسن روحانی / اقتصاد کرونا
بی‌انصافی تا کی؟
تهران- ایرناپلاس- سیاسیون با انصاف و کارشناسان بی‌طرفی که اوضاع کشور را رصد می‌کنند، متفق‌القول‌اند که شرایط دولت بویژه در چهار سال دوم، چنان خطیر است که در ۴۲ سال گذشته، حتی در مقایسه با دوران دفاع مقدس نیز بی‌سابقه است؛ فقط تحریم‌ها فشار حداکثری آمریکا کافی بود تا در جهان بهم پیوسته کنونی کشوری را با چالش‌های اساسی مواجه کند، چه برسد به هم‌زمانی با شرایط عجیب کرونایی!
علی ربیعی:نگران مکانیسم ماشه نیستیم؛نگران ناآگاهی و بی دقتی خودی ها هستیم
۱۹ ساعت قبل / علی ربیعی / مکانیسم ماشه / ایران و آمریکا
علی ربیعی:نگران مکانیسم ماشه نیستیم؛نگران ناآگاهی و بی دقتی خودی ها هستیم
سخنگوی دولت در روزنامه ایران نوشت:امریکا سی روز پیش در اقـــــدامی خــــلاف حقـــوق بین‌المـــللی خواســت تا سازوکار ماشه را به‌کار بیندازد. شواهد نشان می‌دهد ایران می‌تواند شاهد موفقیت دیگـــ ری در چارچوب دیپلماسی چندجانبه‌گرا و ناکامی امریـــکا در اســـتفاده از سیاست یک‌جانبه‌گرایی و شکست این کشور در استفاده از مکانیسم ماشه باشد.
آژانس امنیت آفریقای جنوبی ادعای ضدایرانی واشنگتن را رد کرد
۲۶ ساعت قبل / دولت ترامپ / سعید خطیب زاده / آفریقای جنوبی / علی ربیعی / ایران / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
آژانس امنیت آفریقای جنوبی ادعای ضدایرانی واشنگتن را رد کرد
تهران- ایرنا- «آژانس امنیت کشور» آفریقای جنوبی روز جمعه با رد ادعای تارنمای «پولیتیکو» و واشنگتن درباره قصد ایران برای ترور سفیر آمریکا، اعلام کرد که هیچ شواهدی در این باره نیافته است.
۲۷ ساعت قبل
تصمیم ملی در بورس
5 سالی می‌شود که قرار است یک درصد از دارایی‌‌های صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه کشور تزریق شود. صندوق توسعه ملی یکی از صندوق‌های استراتژیک کشور است که در بزنگاه‌های مختلف اعم از کرونا، سیل، زلزله و مواردی از این قبیل با توجه به اولویت‌ها وارد عمل می‌شود. از سال 1394 تحت یک مجوز قانونی صندوق توسعه ملی موظف شد در راستای حمایت از بازار سهام گام بردارد که تا‌کنون اقدام خاصی در این راستا انجام نشده است. به تازگی نیز علی ربیعی سخنگوی دولت از رفع ابهامات سپرده‌گذاری این صندوق در بازار سرمایه خبر داده است.
هرچه دموکراسی ضعیف شود، فشار خارجی بیشتر می‌شود
۳۸ ساعت قبل / علی ربیعی / سخنگوی دولت
هرچه دموکراسی ضعیف شود، فشار خارجی بیشتر می‌شود
سخنگوی دولت گفت: مهم نیست که چه کسی در انتخابات آمریکا به خانه پوشالی راه پیدا می‌کند، با دموکراسی قوی می‌توان در برابر دشمن ایستاد و امیدوارم شرایط احراز کاندیداهای ریاست جمهوری به‌گونه‌ای باشد که حضور حداکثری مردم را شاهد باشیم.
واکنش ربیعی به سودجویی با ارز ۴۲۰۰ تومانی
۳۹ ساعت قبل / علی ربیعی / ارز ۴۲۰۰ تومانی
واکنش ربیعی به سودجویی با ارز ۴۲۰۰ تومانی
ربیعی گفت: جریان سودجویی در شرایطی که دولت دچار شوک شده وجود دارد، و در این جریان سودجویی، افراد ملی فکر نمی‌کنند، به عنوان مثال شخصی مجوز واردات کالایی را با ارز ۴۲۰۰ گرفته یا کالایی که به واسطه مواد اولیه با ارز ۴۲۰۰ کالای تکمیلی شده است تا زمانی برای تغییر قیمت نگه می‌دارد.
ببینید| سخنگوی دولت: دولت وظیفه حفاظت ذهنی و روانی جامعه را برعهده دارد
۳۹ ساعت قبل / ارکان دولت / اطلاع رسانی / حفاظت جامعه / حفاظت روانی جامعه / ذهن و روان جامعه / سخنگوی دولت / علی ربیعی
ببینید| سخنگوی دولت: دولت وظیفه حفاظت ذهنی و روانی جامعه را برعهده دارد
شفقنا- سخنگوی دولت ایران در اصفهان گفت: دولت وظیفه حفاظت ذهنی و روانی جامعه را برعهده دارد و اطلاع رسانی از ارکان مهم دولت است.    
ربیعی: برایمان اهمیت ندارد چه کسی پیروز انتخابات آمریکاست
۲ روز قبل / استان اصفهان / آمریکا / علی ربیعی / تروریسم / ربیعی / ایران / دولت / ویروس کرونا / تحریم ایران / تحریم
ربیعی: برایمان اهمیت ندارد چه کسی پیروز انتخابات آمریکاست
سخنگوی دولت گفت: مهم نیست که چه کسی در انتخابات آمریکا به خانه پوشالی راه پیدا می‌کند، با دموکراسی قوی می‌توان در برابر دشمن ایستاد.
ربیعی: امروز دولت مشکلات را از عمق وجود درک می‌کند / در هیچ دوره‌ای مردم مثل امروز بدترین دشمنان ما در دنیا برسر قدرت نبوده‌اند / آمریکا به بهانه فشار به دولت، به مردم فشار وارد می‌کند و عده‌ای نیز در داخل دولت را مقصر جلوه می‌دهند
۲ روز قبل
ربیعی: امروز دولت مشکلات را از عمق وجود درک می‌کند / در هیچ دوره‌ای مردم مثل امروز بدترین دشمنان ما در دنیا برسر قدرت نبوده‌اند / آمریکا به بهانه فشار به دولت، به مردم فشار وارد می‌کند و عده‌ای نیز در …
علی ربیعی روز پنجشنبه در نشست منتخبین احزاب و فعالان سیاسی استان اصفهان گفت: امروز دولت مشکلات را از عمق وجود درک می‌کند ولی در هیچ دوره‌ای مردم مثل امروز بدترین دشمنان ما در دنیا برسر قدرت نبوده‌اند و باید به این مساله توجه داشته باشیم که تحریم‌های گذشته با تحریم‌های امروز بسیار متفاوت است. سخنگوی دولت اضافه کرد: در عین حال در برابر دشمن قداری هستیم که به دنیا ظلم می‌کند و تمام تمرکز خود را متوجه ایران ساخته است و به بهانه فشار به دولت، به مردم فشار وارد می‌کند و عده‌ای نیز در داخل دولت را مقصر جلوه می‌دهند.
ربیعی: باید ظلم آمریکا به واسطه تحریم ها را به مردم گفت/ برخی خود زنی می‌کنند
۲ روز قبل / علی ربیعی / سخنگوی دولت / ایالات متحده آمریکا / تحریم / رسانه
ربیعی: باید ظلم آمریکا به واسطه تحریم ها را به مردم گفت/ برخی خود زنی می‌کنند
دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با اشاره به نقش تحریم‌ها در برخی نارسایی‌ها، گفت: رسانه‌ها شرایط کشور و نقش تحریم‌ها را به درستی برای مردم تبیین کنند.
سفر ربیعی به اصفهان
۲ روز قبل / سخنگوی دولت / اصفهان / علی ربیعی
سفر ربیعی به اصفهان
ایرنا- اصفهان- علی ربیعی سخنگوی دولت روز پنجشنبه به منظور شرکت در جلسه شورای اطلاع رسانی و نیز نشست با روسای احزاب به استان اصفهان سفر کرد.
۳ روز قبل
معضلات پاستور
اگر حسن روحانی در قامت رییس‌جمهوری ایران در روزهای اخیر ترجیح داده به بهانه رعایت پروتکل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در شرایطی که تقریبا کسب و کارها در میانه موج‌های دوم و سوم ویروس کرونا در ایران به حالت عادی برگشته، در نهاد ریاست‌جمهوری بماند و از طریق ویدیوکنفرانس در جلسه دانشجویان حاضر شود یا به کلی عطای حضور در مجلس شورای اسلامی را به لقایش ببخشد، وزیرانش اما حداقل هفته‌ای یک ‌بار هم که شده در حاشیه جلسه هیات دولت میان خبرنگاران آمده و از چم و خم اقدامات‌شان می‌گویند و تا حدودی به سوالات و معضلات موجود در جامعه پاسخ می‌دهند. محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری این روزها از جمله مسوولان دولتی است که کنار علی ربیعی به عنوان سخنگوی …
پاسخ ایران به توهمات ترامپ برای حمله به ایران
۳ روز قبل / ایران و آمریکا / دونالد ترامپ / محمود واعظی / حسن روحانی / علی ربیعی / علی شمخانی / محمدجواد ظریف
پاسخ ایران به توهمات ترامپ برای حمله به ایران
گزافه گویی جدید رئیس جمهور آمریکا درباره حمله به ایران با واکنش هایی از سوی مسئولان کشور همراه بود.
۳ روز قبل
آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه
صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد. به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، صندوق توسعه ملی در راستای اجرای مفاد تکالیف قانونی و به منظور حمایت و تقویت بازار سرمایه آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد. پیش از این علی ربیعی سخنگوی دولت، از تصمیم جدید جلسه ستاد اقتصادی دولت در حمایت از بازار سرمایه با اختصاص یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار سرمایه در جهت پایداری بورس خبر داده بود. در قانون رفع موانع تولید مصوب سال ۱۳۹۴ برای پایداری بازار سرمایه پیش‌بینی شده بود سالانه یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بورس اختصاص یابد، که سرانجام با پیگیری‌های دولت این مصوبه به اجرا …
آقای ربیعی! استعفا دهید
۳ روز قبل / تاکسی / حقوق / سخنگوی دولت / ماسک / مشکلات اقتصادی
آقای ربیعی! استعفا دهید
علی ربیعی، سخنگوی دولت در حالی که ماسک به صورت زده بود گفت:« رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای دولت احساس می‌شود.»
سخنگوی دولت درباره پرونده نوید افکاری: دولت اختیاری نداشت
۳ روز قبل / علی ربیعی / نوید افکاری
سخنگوی دولت درباره پرونده نوید افکاری: دولت اختیاری نداشت
«این پرونده شاکی خصوصی داشته است؛ بنابراین فرایند پیگیری پرونده هم در حیطه اختیارات دولت نبوده و از اختیارات و وظایف قوه قضائیه است؛ البته امکان کسب اطلاعات هم برای دولت در این زمینه وجود ندارد؛ چرا‌که این مربوط به یک قوه دیگر است و حتما هم اطلاع‌رسانی صحیح را در این زمینه خواهند داشت».
تشویق علی ربیعی برای لباسی که بر تن دولت نیست / دختران را بکشید، اما عکس‌شان را نگه دارید!
۳ روز قبل / دختران / محمدعلی نجفی / روحانی / گرانی / اصلاح طلبان / فتنه اقتصادی / وبلاگ مشرق / آبان 98 / تکرار می کنم / جریان چپ
تشویق علی ربیعی برای لباسی که بر تن دولت نیست / دختران را بکشید، اما عکس‌شان را نگه دارید!
یک فعال اصلاح‌طلبان با بیان اینکه "ما مبلغ روحانی بودیم" گفته است: روحانی شرایط پیش روی خود را نمی‌دید بدان معنا که برای عمل به وعده‌های خود هیچ برنامه‌ای نداشت.
دولت کار باشید، نه عذر و بهانه
۴ روز قبل / دولت / علی ربیعی
دولت کار باشید، نه عذر و بهانه
سخنگوی دولت در جدیدترین اظهار نظر دلسوزانه برای مردم گفته‌است: «رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای دولت احساس می‌شود. دولت تعطیل نیست. نگرانی سفره خالی مردم نگرانی هر روزه ماست.»
رنج مردم سلولی حس می‌شود!
۴ روز قبل / علی ربیعی / سخنگوی دولت / ایران / گرانی / مشکلات معیشتی
رنج مردم سلولی حس می‌شود!
علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: رنج مردم، سفره مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیأت دولت حس می‌شود.
واکنش سخنگوی دولت به ادعای ترامپ درباره توافق سریع با ایران/ پاسخ به ادعای افسر اطلاعاتی آمریکا درباره ایران
۴ روز قبل / ادعای ترامپ / پاسخ به ادعای ترامپ / علی ربیعی / واکنش سخنگوی دولت
واکنش سخنگوی دولت به ادعای ترامپ درباره توافق سریع با ایران/ پاسخ به ادعای افسر اطلاعاتی آمریکا درباره ایران
شفقنا- سخنگوی دولت با بیان این که ترامپ چهار سال فرصت داشت که با انتخاب یک مسیر درست، توافق شده و قانونی، دیپلماسی موفقی را با ایران آغاز کند، گفت: او نه تنها این کار را نکرد بلکه بدترین...
ببینید | واکنش سخنگوی دولت به موضوع نوید افکاری
۴ روز قبل / قوه قضاییه / قتل / دولت
ببینید | واکنش سخنگوی دولت به موضوع نوید افکاری
علی ربیعی، سخنگوی دولت در پاسخ به سوال درباره انفعال دولت در ماجرای نوید افکاری بیان کرد که دولت در این باره اختیاری نداشته و این پرونده مربوط به قوه قضاییه است.آنچنان که قوه قضاییه اعلام کرده جرم این فرد به سال ۱۳۹۷ بازمی‌گردد که در رابطه با قتل بوده است. منبع: ایرنا
ببینید | اخطار جدی و قاطع ایران به آمریکا
۴ روز قبل / علی ربیعی / ایران و آمریکا / سخنگوی دولت
ببینید | اخطار جدی و قاطع ایران به آمریکا
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز گفت: آمریکا در صورت هرگونه خطای راهبردی، پاسخ قاطع ایران را خواهد دید. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
پاسخ ایران درصورت خطای راهبردی آمریکا/فروش اوراق سلف لغو نشده است
۴ روز قبل / علی ربیعی / آمریکا / اوراق سلف نفتی / دولت / اخبار داغ
پاسخ ایران درصورت خطای راهبردی آمریکا/فروش اوراق سلف لغو نشده است
سخنگوی دولت گفت: امیدواریم آمریکا خطای راهبردی جدیدی صورت ندهند زیرا در صورت هرگونه خطای راهبردی، مقاومت ایران پاسخ مناسب خود را خواهد داد.
ربیعی: بودن دو قوه دیگر در کنار دولت منجر به کوتاه شدن فرآیند تصمیم گیری‌ می‌شود
۴ روز قبل / بازار بورس / سخنگوی دولت / سیاست های کاهش تورم / فرآیند تصمیم گیری / قوای جمهوری اسلامی / همکاری سه قوا
ربیعی: بودن دو قوه دیگر در کنار دولت منجر به کوتاه شدن فرآیند تصمیم گیری‌ می‌شود
شفقنا- سخنگوی دولت با بیان اینکه هماهنگی سه قوه موجب حل سریعتر مشکلات کشور خواهد شد، گفت: بودن دو قوه دیگر در کنار دولت به تفاهم در تصمیمات، کوتاه شدن فرآیند تصمیم گیری‌ها و همکاری بیشتر منجر می‌شود. علی ربیعی...
نشست خبری سخنگوی دولت
۴ روز قبل / علی ربیعی / سخنگوی دولت / نشست خبری
نشست خبری سخنگوی دولت
نشست خبری علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر سه شنبه با حضور خبرنگاران در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
ربیعی: هر تحرکی برای رسمی کردن روابط با رژیم صهیونیستی خطای راهبردی بزرگ است
۴ روز قبل / اوراق سلف نفتی / سخنگوی دولت / آفریقای جنوبی / ایالات متحده آمریکا / دولت / علی ربیعی / ایران / ترامپ
ربیعی: هر تحرکی برای رسمی کردن روابط با رژیم صهیونیستی خطای راهبردی بزرگ است
سخنگوی دولت روز سه شنبه در نشست خبری درباره ادعای یک نشریه آمریکایی مبنی بر تلاش ایران برای ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی در پاسخ به ترور سردار سلیمانی و تهدید شب گذشته ترامپ علیه ایران در این باره گفت: متاسفم رئیس‌جمهوری کشوری که داعیه نظم و مدیریت جهانی را دارد، بر پایه چنین ادعای سستی، اظهارنظری صریح، مخدوش و سفارشی انجام می‌دهد. ایجاد ناامنی مجدد در منطقه برای به دست آوردن کرسی ریاست جمهوری امری نابخشودنی و خیانت به بشریت است.‌
علی ربیعی: اختیار دولت برای برخی از تصمیمات کافی نیست
۴ روز قبل
علی ربیعی: اختیار دولت برای برخی از تصمیمات کافی نیست
علی ربیعی سخنگوی دولت درباره نشست سران قوا گفت: اختیار دولت برای برخی از تصمیمات کافی نیست و حضور سران دو قوه دیگر [در نشست سران قوا] به تسریع در تصمیم گیری منجر می‌شود. جزئیات را در این ویدئو ببینید.
ربیعی: طرح فروش اوراق سلف نفت را پیگیری می‌کنیم/ دولت تعطیل نیست
۴ روز قبل / علی ربیعی
ربیعی: طرح فروش اوراق سلف نفت را پیگیری می‌کنیم/ دولت تعطیل نیست
به گزارش ایسنا ، علی ربیعی در ابتدای نشست خبری هفتگی خود با اشاره به برگزاری اولین جلسه سران قوا بعد از مجلس یازدهم در روز یکشنبه، گفت : بی تردید همکاری و هماهنگی سه قوه موجب حل سریعتر مشکلات کشور خواهد شد.
ربیعی در پاسخ به تسنیم: نگرانی سفره‌های مردم نگرانی هر روزه‌ی ماست
۴ روز قبل / دولت دوازدهم / علی ربیعی
ربیعی در پاسخ به تسنیم: نگرانی سفره‌های مردم نگرانی هر روزه‌ی ماست
سخنگوی دولت گفت: همواره از این تریبون گفته‌ام نگرانی مردم و سفره‌ها مردم نگرانی هر روزه ما هست و دولت برای کاستن از تنش‌های ظالمانه آمریکا بر زندگی مردم و بهبود شرایط در حال تلاش شبانه‌روزی است.
رئیس‌جمهور به زودی وزیر پیشنهادی صمت را معرفی می‌کند/ ضرورتی ندارد همه مردم واکسن آنفولانزا بزنند
۴ روز قبل / سخنگوی دولت / علی ربیعی
رئیس‌جمهور به زودی وزیر پیشنهادی صمت را معرفی می‌کند/ ضرورتی ندارد همه مردم واکسن آنفولانزا بزنند
سخنگوی دولت، بودن دو قوه به همراه دولت و تفاهم در تصمیمات را در کوتاه کردن فرایند تصمیم‌گیری‌ها و اجرا موثر خواند.
واکنش دولت به تهدید جدید ترامپ درباره حمله به ایران | آمریکا بزرگترین خطای راهبردی را مرتکب شد
۴ روز قبل
واکنش دولت به تهدید جدید ترامپ درباره حمله به ایران | آمریکا بزرگترین خطای راهبردی را مرتکب شد
علی ربیعی سخنگوی دولت در واکنش به تهدید ترامپ گفت: هرگونه خطای راهبری آمریکا با پاسخ قاطع ایران مواجه خواهد شد.
ربیعی: همکاری قوا فرایند تصمیم‌گیری‌ و اجرای آن را کوتاه می‌کند
۴ روز قبل / ویروس کرونا / تحریم / علی ربیعی
ربیعی: همکاری قوا فرایند تصمیم‌گیری‌ و اجرای آن را کوتاه می‌کند
تهران - ایرنا- سخنگوی دولت با کم توصیف کردن اختیار دولت برای گرفتن برخی از تصمیمات در شرایط بحرانی، گفت: در کنار هم قرار گرفتن قوا و تفاهم در تصمیمات به کوتاه کردن فرایند تصمیم‌گیری‌ و اجرا کمک می‌کند.
ربیعی: از شرایط سخت عبور خواهیم کرد/ کار خرید 9 میلیون دز واکسن آنفولانزا انجام شده است
۴ روز قبل / دولت دوازدهم / علی ربیعی
ربیعی: از شرایط سخت عبور خواهیم کرد/ کار خرید 9 میلیون دز واکسن آنفولانزا انجام شده است
سخنگوی دولت گفت: ما برگزاری جلسات سران قوا را به فال نیک می‌گیریم و امید داریم که حتما از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد.
۴ روز قبل / علیرضا معزی / اسحاق جهانگیری / دولت / علی ربیعی / سعید نمکی / موشک
دولتی که در عذرخواهی لکنت ندارد
تهران-ایرنا- فرهنگ فراموش شده عذرخواهی دولتمردان از مردم به گواه خبرها و گزارش‌ها در دولت تدبیر و امید احیا شد و این عدم لکنت نشان داد که عذرخواهی صادقانه و تلاش برای رفع نواقص، از مهم‌ترین کنش‌های احیای اعتماد میان دولت و ملت است.
۵ روز قبل
سلبریتی‌ها جایگاه خودشان را دارند اما جامعه ما قهرمان می‌خواهد
سخنگوی دولت در پویش کمک مومنانه خانواده وزنه‌برداری آنچه جامعه ما نیاز دارد قهرمان است، اظهار داشت: «آنهایی که در غم و شادی کنار مردم هستند؛ سلبریتی‌ها جایگاه خودشان را دارند اما جامعه ما قهرمان می‌خواهد.» به گزارش ایلنا، «علی ربیعی» درحاشیه مراسم پویش کمک مومنانه خانواده وزنه‌برداری به نیازمندان بیان کرد: «از طرف همکارانم در هیأت دولت از این کار نیک تشکر و قدردانی می‌کنم. سه وزنه‌بردار با فروش مدال‌های خود، کار خوبی انجام می‌دهند. من قبل از آغاز مراسم به محمد نصیری گفتم که با دیدن حرکاتش ذوق می‌کردیم. وقتی سنگین‌ترین وزنه‌ها در مسابقات بالا می‌رفت، ما بسیار خوشحال می‌شدیم. آنچه جامعه ما نیاز دارد …
ربیعی: دولت مانند ورزشکاران درحال تلاش برای مهار وزنه سخت مشکلات است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / رزمایش کمک مومنانه و همت پهلوانانه / علی ربیعی
ربیعی: دولت مانند ورزشکاران درحال تلاش برای مهار وزنه سخت مشکلات است
شفقنا- سخنگوی دولت در مراسم رونمایی از کمک‌های مومنانه فدراسیون وزنه‌برداری که با حضور جمعی از مسوولان ورزش کشور در سالن ایرانیان مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، تاکید کرد که دولت مانند ورزشکاران در حال تلاش برای مهار وزنه...
برداشت دوباره از صندوق توسعه آثار تورمی در پی دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / صندوق توسعه ملی / بانک مرکزی / علی ربیعی / دولت
برداشت دوباره از صندوق توسعه آثار تورمی در پی دارد
نشریه همسو با دولت می‌گوید انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه برای جلوگیری از ریزش بیشتر بورس، «شاخص‌سازی با پول تورمی» است.
حضور سخنگوی دولت در مزایده خیریه مدال‌های آسیایی قهرمانان وزنه‌بردارای
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / سخنگوی دولت
حضور سخنگوی دولت در مزایده خیریه مدال‌های آسیایی قهرمانان وزنه‌بردارای
علی ربیعی در مراسم مزایده خیریه مدال‌های آسیایی قهرمانان وزنه‌بردارای شرکت کرد.
تحریم‌ها باعث حکم سنگین در پرونده ویلموتس شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / علی ربیعی / مارک ویلموتس
تحریم‌ها باعث حکم سنگین در پرونده ویلموتس شد
سخنگوی دولت گفت: امکان انتقال پول به مربیان خارجی فراهم نبود.
ربیعی: به خاطر تحریم امکان انتقال پول به ویلموتس نبود
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / علی ربیعی / سخنگوی دولت / وزنه برداری / مارک ویلموتس / اخبار داغ
ربیعی: به خاطر تحریم امکان انتقال پول به ویلموتس نبود
سخنگوی دولت گفت: به خاطر تحریم‌های ظالمانه امکان انتقال پول به مربیان خارجی فراهم نبود.
این روزها و دوگانه‌هایش؛ نوشتاری از علی ربیعی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / سخنگوی دولت / علی ربیعی
این روزها و دوگانه‌هایش؛ نوشتاری از علی ربیعی
شفقنا - علی ربیعی،سخنگوی دولت در نوشتاری با عنوان«این روزها و دوگانه‌هایش» این گونه آورده است: پس از کرونا برخی کلمات به ســــــپهر واژگــــــانی ما اضـــافه شدند؛ از جمله برخی دوگانه‌ها که معمولاً از آن برای تبیین شرایط و الزامات...
چگونه می‌توان فلسفه تحریم را برای تحریم‌گران بی‌معنا کرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / علی ربیعی / تحریم / دونالد ترامپ / ویروس کرونا / چین
چگونه می‌توان فلسفه تحریم را برای تحریم‌گران بی‌معنا کرد؟
ربیعی در روزنامه ایران نوشت: پس از کرونا برخی کلمات به ســــــپهر واژگــــــانی ما اضـــافه شدند؛ از جمله برخی دوگانه‌ها که معمولاً از آن برای تبیین شرایط و الزامات برای انتخاب اســـــتراتژی‌ها بهره می‌گیریم: دوگانه‌های نان و جان، معیشت و سلامت، آموزش و سلامت، دین و سلامت و... اتقافاً تاکنون ایجاد تعادل بین این دوگانه‌ها رمز موفقیت ما بوده و باعث جلوگیری از افراط و تفریط‌هایی شده است که هر کدام می‌توانست باعث شکست ما در این دوران نفسگیر باشد.
رأس همه تحریف‌های دشمن، ارائه تصویر مخدوش از نظام ایران است
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / تروریسم / علی ربیعی / کنگره آمریکا / جنگ تحمیلی / ایالات متحده امریکا / ترامپ / هیئت دولت / ویروس کرونا
رأس همه تحریف‌های دشمن، ارائه تصویر مخدوش از نظام ایران است
سخنگوی دولت گفت: تحریف ماهیت نظام حاکم بر کشورمان و ارائه یک تصویر مخدوش و کاریکاتوریزه از چهره نظام و ایران، در رأس تحریف‌ها قرار دارد.
دوگانه‌های این روزها | یادداشت سخنگوی دولت
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
دوگانه‌های این روزها | یادداشت سخنگوی دولت
علی ربیعی، سخنگوی دولت در یادداشت هفتگی‌اش در روزنامه ایران نوشت: «پس از کرونا برخی کلمات به ســــــپهر واژگــــــانی ما اضـــافه شدند؛ ازجمله برخی دوگانه‌ها که معمولاً از آن برای تبیین شرایط و الزامات برای انتخاب اســـــتراتژی‌ها بهره می‌گیریم: دوگانه‌های نان و جان، معیشت و سلامت، آموزش و سلامت، دین و سلامت…
افزایش وام ازدواج و ضرورت تدوین یک دستورالعمل نظارتی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / نرخ رشد جمعیت / محمدمهدی تندگویان / وام ازدواج / علی ربیعی
افزایش وام ازدواج و ضرورت تدوین یک دستورالعمل نظارتی
تهران - ایرنا - افزایش وام ازدواج در دولت یازدهم که بی‌شک با هدف حمایت از جوانان برای تشکیل زندگی مشترک، فرزندآوری و تحقق سیاست‌های جمعیتی ایران مورد توجه قرار گرفت، به جهت نوسانات اقتصادی به تایید مسولان طی سال‌های اخیر با آثار و تبعات متعددی همراه شده است.
شاخص‌سازی با پول تورمی؟!
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / برداشت از صندوق توسعه برای بورس / برداشت از صندوق توسعه ملی / بورس / علی ربیعی
شاخص‌سازی با پول تورمی؟!
دنیای اقتصاد نوشت: روز گذشته سخنگوی دولت، با استناد به مصوبه قانونی سال ۹۴، اعلام کرد که از هفته آینده یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی در جهت پایداری بازار سرمایه مورد استفاده قرار می‌گیرد. موضوعی که سیاستمداران، هدف اجرای آن را حمایت از سهامداران خرد اعلام کردند. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این تصمیم یک ضرر دوگانه را نصیب بازار و مردم خواهد کرد.
ربیعی: واگذاری ۴۲۰۰ هکتار اراضی مغان به جهاد کشاورزی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / زندگی عشایری / سخنگوی دولت / دولت / علی ربیعی
ربیعی: واگذاری ۴۲۰۰ هکتار اراضی مغان به جهاد کشاورزی
«علی ربیعی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: دولت تصمیم گرفت که ۴هزار و ۲۶۲ هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت دامپروری مغان را از املاک شرکت تفکیک کند و به وزارت جهاد کشاورزی منتقل می‌شود و از این طریق این اراضی به عشایر و بهره برداران عرفی منطقه با همکاری استانداری اردبیل واگذار خواهدشد.
تصمیم دولت درباره اراضی شرکت کشت و صنعت مغان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / هیات دولت / وزارت جهاد کشاورزی / علی ربیعی / استان اردبیل / دولت
تصمیم دولت درباره اراضی شرکت کشت و صنعت مغان
سخنگوی دولت گفت: دولت تصمیم دارد که ۴هزار و ۲۶۲ هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت دامپروری دشت مغان را از املاک شرکت تفکیک و به وزارت جهاد کشاورزی منتقل کند.
در حاشیه جلسه هیئت دولت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / علی ربیعی / محمود واعظی / حامد ملک پور / عبدالناصر همتی / اسحاق جهانگیری / جلسات هیئت دولت / دولت دوازدهم
در حاشیه جلسه هیئت دولت
۷ سکانس از پشت صحنه حمایت جدید از بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس
۷ سکانس از پشت صحنه حمایت جدید از بورس
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود گفته است: «امروز صبح در جلسه ستاد اقتصادی بحث بورس را داشتیم. از سال ۹۴ یک مجوز قانونی وجود داشت که صندوق توسعه ملی یک درصد از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سپرده گذاری کند. تاکنون این موضوع ابهام داشت و اجرا نشده است، اخیراً ابهام آن رفع شده و اینجا اعلام می‌کنم از اول هفته آینده این سپرده‌گذاری صورت خواهد گرفت.» نوشته ۷ سکانس از پشت صحنه حمایت جدید از بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خبر خوش ربیعی برای جایگاه‌داران سوخت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / علی ربیعی / سخنگوی دولت / دولت دوازدهم
خبر خوش ربیعی برای جایگاه‌داران سوخت
ایسنا نوشت: سخنگوی دولت گزارشی از مصوبات جلسه روز چهارشنبه مورخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ارائه کرد.
خبر مهم علی ربیعی درباره قیمت بنزین و گازوئیل
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / افزایش قیمت / بنزین / درآمد / زمین / صنعت
خبر مهم علی ربیعی درباره قیمت بنزین و گازوئیل
اقتصاد نیوز : سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت برای سال ۱۳۹۹ حق‌العمل فروش هر لیتر بنزین را ۱۲۵۰ریال و همچنین گازوییل را ۷۰۰ ریال تعیین کرد و گفت: این افزایش قیمت بر درآمد جایگاه‌داران سوخت تاثیر خواهد داشت، اما به هیچ وجه منجر به افزایش قیمت بنزین و گازوییل نخواهد شد.
ربیعی مصوبات امروز جلسه هیات دولت را تشریح کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / علی ربیعی / جایگاه‌داران سوخت
ربیعی مصوبات امروز جلسه هیات دولت را تشریح کرد
سخنگوی دولت گزارشی از مصوبات جلسه روز چهارشنبه مورخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ارائه کرد.
ربیعی: افزایش حق ‌العمل فروش سوخت، تاثیری بر قیمت بنزین و گازوییل ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / زندگی عشایری / بنزین / علی ربیعی / استانداری اردبیل / گازوئیل
ربیعی: افزایش حق ‌العمل فروش سوخت، تاثیری بر قیمت بنزین و گازوییل ندارد
تهران- ایرنا- سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت برای سال ۱۳۹۹ حق‌العمل فروش هر لیتر بنزین را ۱۲۵۰ریال و همچنین گازوییل را ۷۰۰ ریال تعیین کرد و گفت: این افزایش قیمت بر درآمد جایگاه‌داران سوخت تاثیر خواهد داشت، اما به هیچ وجه منجر به افزایش قیمت بنزین و گازوییل نخواهد شد.
دولت حق‌العمل فروش جایگاه‌داران سوخت را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / هیئت دولت / رئیس جمهور اسلامی ایران / حسن روحانی / استانداری اردبیل / علی ربیعی / وزارت جهاد کشاورزی / انجمن جایگاه داران سوخت کشور
دولت حق‌العمل فروش جایگاه‌داران سوخت را افزایش می‌دهد
سخنگوی دولت گفت: امروز دولت تصمیم گرفت از ابتدای سال ۱۳۹۹ حق العمل فروش هر لیتر بنزین و نفت گاز را به ترتیب ۱۲۵۰ ریال و ۷۰۰ ریال تعیین کند.
مبارزه با ویروس کرونا و تحریم برای بقای ملی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
مبارزه با ویروس کرونا و تحریم برای بقای ملی است
علی ربیعی با بیان اینکه مبارزه با دو ویروس کرونا و تحریم، مبارزه برای بقای ملی است، گفت: «در تصمیم‌گیری‌ها باید هم مراقبت از جان فرزندان را در صدر اولویت‌ها قرار دهیم، هم امر آموزش تعطیل نشود.» علی ربیعی روز سه‌شنبه در نشست خبری با بیان اینکه موضوع اجتماعی مطرح‌شده هفته جاری و گذشته در دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، موضوع مدرسه، آموزش و جوانان و کودکان سرزمین بود، گفت: «ملت و دولت ما در حال مبارزه چند کرونایی هستند. پیچیدگی‌ها و دوگانه‌هایی که در این مدت ایجاد شده و برنامه‌ریزی برای آنها به شکلی است که معمولا ایستادن در نقطه مفید برای اداره کشور و توجه به نگرانی‌های مردم سیاست‌گذاری‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. این …
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اختیار در انتخاب شیوه درس‌آموزی
چالش این ‌بار میان والدین دانش‌آموزان و تصمیم‌گیران بود؛ والدینی که به ‌دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و نگرانی از سلامت جگرگوشه‌های‌شان خواستار تعطیلی مدارس بودند و ستادی که تصمیم گرفت به‌رغم این مطالبه خانواده‌ها مدارس بازگشایی شوند. درنهایت اما یک روز پس از آغاز مدارس در حالی که بسیاری از خانواده‌ها تصمیم شخصی گرفته بودند که فرزندان‌شان برخلاف روال سالیان قبل، سال تحصیلی را نه پشت نیمکت‌های مدرسه که در خانه‌های‌شان بگذرانند، اعلام شد که حضور دانش‌آموزان در مدارس انتخابی است و اجباری برای حضور بچه‌ها در مدرسه وجود ندارد. در همین راستا دیروز سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با رسانه‌ها، درباره چرایی تاکید دولت بر …
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
جامعه را پادگانی اداره نمی کنیم
سخنگوی دولت در پاسخ به سؤال همشهری درباره انتقادات از بازگشایی مبهم و بدون دستورالعمل مشخص مدارس در سال تحصیلی جدید با وجود شیوع بیماری کرونا گفت: من فکر می‌کنم شاید مقداری در بازنمایی اخبار و مباحثی که مطرح شد سیستم اطلاع‌رسانی ما به درستی عمل نکرد. ما باید بپذیریم که به‌طور روشن‌تری بایداطلاع‌رسانی می‌کردیم، اما رئیس‌جمهور به وضوح در همان جلسه ‌شنبه گفت که هیچ اجباری برای رفتن به مدرسه نیست. علی ربیعی درباره دلایل دولت برای حضور اختیاری دانش‌آموزان در کلاس‌های درس توضیح داد: به هر حال تمام کارشناسان …
ببینید | خبر خوش اینترنتی دولت به معلمان و دانش‌آموزان
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / اینترنت / آموزش مجازی / معلم - معلمان / علی ربیعی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / وزارت آموزش و پرورش
ببینید | خبر خوش اینترنتی دولت به معلمان و دانش‌آموزان
علی ربیعی، سخنگوی دولت در نشست خبری از طرح وزارت ارتباطات برای بهبود شرایط آموزش‌های مجازی خبر داد و گفت: وزارت ارتباطات برای معلمان و دانش‌آموزان بسته‌های اینترنتی رایگانی در نظر گرفته است.
سفر وزیر امور خارجه سوئیس برای میانجیگری میان  ایران و آمریکا بود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / علی ربیعی / ایالات متحده آمریکا / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / ایران و سوئیس / حسن روحانی
سفر وزیر امور خارجه سوئیس برای میانجیگری میان ایران و آمریکا بود؟
سخنگوی دولت گفت: دیدار رئیس جمهور سوییس از ایران در سال ۱۳۹۴ و دیدار رئیس‌جمهور ایران از سوییس در سال ۱۳۹۷، اوج روابط دو طرف بود.
صندوق توسعه ملی به داد بورس می رسد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / صندوق توسعه ملی / بورس تهران
صندوق توسعه ملی به داد بورس می رسد؟
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود درباره قرار گرفتن دارایی‌های صندوق توسعه ملی گفت: یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی در جهت پایداری بازار بورس قرار می‌گیرد.
کنایه علی ربیعی به احمدی نژاد/ تصمیم ستاد اقتصادی دولت درباره بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / علی ربیعی / سخنگوی دولت / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار طلا و ارز
کنایه علی ربیعی به احمدی نژاد/ تصمیم ستاد اقتصادی دولت درباره بورس
سخنگوی دولت گفت: علیرغم حرکات جدید آمریکایی ها و فشارهای بین المللی و تکرار آن توسط رسانه های خارجی که روان جامعه را هدف قرار داده اند تلاش می کنیم تکانه های ارزی را به ثبات برسانیم. کاهش تورم را بانک مرکزی و ستاد اقتصادی دنبال کرده اند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / علی ربیعی / سخنگوی دولت
سخنگوی دولت: شاهد خبرهای امیدبخشی در مقابل تحریم‌های آمریکا خواهیم بود| اجباری در مدرسه رفتن نیست
سخنگوی دولت با بیان اینکه اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست، ‌گفت: در تصمیم گیری‌ها باید هم مراقبت از جان فرزندان در صدر اولویت‌ها قرار دهیم و هم امر آموزش تعطیل نشود.
روحانی چطور از قیمت کالاهای ضروری با خبر می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / علی ربیعی / قیمت کالاهای اساسی / وضعیت اقتصادی
روحانی چطور از قیمت کالاهای ضروری با خبر می‌شود؟
به گزارش فارس، خبرنگاری در نشست خبری امروز سخنگوی دولت از علی ربیعی پرسید آقای محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور گفته که برای خرید به بازار نمی‌رود و خبری از قیمتها ندارد، آیا شما و بقیه دولتمردان این روزها به بازار رفته اید و از قیمتها خبر دارید؟ اگر مطلع نیستید باید خدمتتان عرض کنم که هر روزی که مردم به بازار مراجعه می‌کنند شاهد افزایش لحظه ای قیمتها از جمله در بازار مسکن و خودرو هستند. برای همه مردم سوال شده که دولت اصلا از اوضاع باخبر است و دولتمردان کاری برای مدیریت بازار می‌کنند یا خیر؟
آخرین تصمیم دولت درباره  طرح مسکن ملی از زبان علی ربیعی/ حضور دانش‌آموزان در مدرسه اجباری نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / دانش آموزان / سلامت / مدرسه / مسکن / وزارتخانه
آخرین تصمیم دولت درباره طرح مسکن ملی از زبان علی ربیعی/ حضور دانش‌آموزان در مدرسه اجباری نیست
اقتصاد نیوز : سخنگوی دولت گفت: مبارزه با تحریم و کرونا مبارزه برای بقای ملی است. باید هم آموزش و هم امر سلامت را پیش ببریم.
ربیعی: اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سخنگوی دولت / علی ربیعی
ربیعی: اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست
به گزارش تسنیم، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران گفت: مبارزه با دو ویروس تحریم و کرونا مبارزه برای بقای ملی است و باید هم امر سلامت و هم بحث آموزش را پیش ببریم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •