پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
علی مویدی
دستاوردهای ستاد مبارزه با قاچاق در دولت دوازدهم/پیشرفت ۸۰درصدی سامانه های الکترونیکی مبارزه با قاچاق
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / علی مویدی خرم آبادی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / هفته دولت
دستاوردهای ستاد مبارزه با قاچاق در دولت دوازدهم/پیشرفت ۸۰درصدی سامانه های الکترونیکی مبارزه با قاچاق
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی پیامی اهم دستاوردهای ستاد را ذکر کرد که از جمله آن، پیشرفت ۸۰ درصدی در سامانه‌های الکترونیکی مبارزه با قاچاق است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
واردات لوازم خانگی از طریق ملوانی ضابطه‌مند می‌شود
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: امروز ورود لوازم خانگی قاچاق ورای مشکلات ارز و شیوع ویروس کرونا، به حداقل رسیده و همان میزان اندک واردات به صورت قاچاق از طریق ملوانی انجام می‌شود که این موضوع در روزهای آینده ضابطه‌مند خواهد شد؛ به این ترتیب با گذشت زمان شاهد کم شدن لوازم خانگی قاچاق در بازار خواهیم بود.به گزارش ایرنا، پیش‫تر رئیس هیئت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری به وجود تلویزیون‌های سامسونگ در بازار اشاره کرده و گفته بود: بخش کمی از این محصولات، از موجودی‌های انبار و بقیه قاچاق است و اگر موضوع قاچاق ساماندهی نشود، ضربه شدیدی به تولید ملی وارد خواهد کرد.به گفته علیرضا موسوی‌مجد، لوازم خانگی قاچاق به سهولت وارد تهران و دیگر شهرها می‌شود و شرایط تورمی و افزایش نرخ ارز، هر روز شرایط …
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / ارز دیجیتال / تولید رمز ارز / رمز ارزها
  تعیین تکلیف استفاده از رمز ارزها در کشور
به گزارش مهر، علی مویدی خرم آبادی دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عصر امروز در یکصد و سی امین جلسه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: امروز یکصد و سی امین جلسه این ستاد با حضور تمامی دستگاه‌ها برگزار شد. موضوعات مختلفی مطرح شد که سه موضوع از همه آنها مهم‌تر بود.وی افزود: مهمترین موضوع بحث تحقیق و تفحص مجلس از ستاد بود. مجلس دهم تحقیق و تفحصی را از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام داده بود که بعد از ۴ سال جواب آن را اعلام کرده است.مویدی خرم آبادی گفت: ما موظف هستیم ایراداتی را که مجلس گرفته است برطرف کنیم و پاسخ دهیم و به توصیه‌های آنها تمکین کنیم اما اینکه چرا ۴ سال طول کشید تا نمایندگان نظرشان را اعلام کنند جای بحث دارد.رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و …
شیوه‌نامه‌های رمز ارزها تدوین می‌شود/طلاکوبی دام‌ها به منظور جلوگیری از قاچاق این سرمایه کشور
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / ارز دیجیتال / علی مویدی / رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: / رمز ارز ها / شیوه نامه رمز ارز ها
شیوه‌نامه‌های رمز ارزها تدوین می‌شود/طلاکوبی دام‌ها به منظور جلوگیری از قاچاق این سرمایه کشور
ایلنا: رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رمز ارزها را فرصت و درعین حال تهدید دانست و گفت: شیوه‌نامه‌های رمزارزها به منظور صیانت از سرمایه های کشور تنظیم و تدوین م…
نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سردار علی مویدی / قاچاق / قاچاق کالا / وزارت کشور / قاچاق کالاو ارز
نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
یکصد و سی امین نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عصر شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ به ریاست علی مویدی رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل وزارت کشور برگزار شد.
کالاهای قاچاق معدوم شده یا به چرخه اقتصادی باز می‌گردند
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / قاچاق سوخت / قاچاق / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / کالای قاچاق
کالاهای قاچاق معدوم شده یا به چرخه اقتصادی باز می‌گردند
سردار علی مویدی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: کالاهای قاچاقی که تأیید وزارت بهداشت را نداشته باشند معدوم، اما سایر کالاها بسته به نوع‌شان می‌توانند در بازار داخلی مصرف شده یا صادر شوند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
سیگار هم رجیستری می‌شود
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: امروز موضوع رجیستری کردن سیگار را شروع کردیم که سیگار از لحظه تولید تا مصرف باید رصد شود و شناسه رهگیری در لوازم خانگی را هم فعال خواهیم کرد. علی مویدی خرم‌آبادی با حضور در برنامه «نگاه یک» محاسبات مجلس مبنی بر کشف فقط 5 درصد کالا‌های قاچاق را نپذیرفت و اضافه کرد: بخش قابل توجهی از قاچاق از مبادی غیر‌رسمی انجام می‌شود و از سال 1398، پلیس امنیت اقتصادی را در 13 گمرک اصلی مستقر کردیم که سوپاپ اطمینانی در کنار گمرک هستند.
سیگار رجیستری می‌شود/ کاهش قاچاق کالا از ۳۵ به ۱۲ میلیارد دلار
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / سردار علی مویدی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / سیگار
سیگار رجیستری می‌شود/ کاهش قاچاق کالا از ۳۵ به ۱۲ میلیارد دلار
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: رجیستری شدن سیگار کلید خورده و از مرحله تولید تا مصرف رصد می شود.
یقه آقازاده‌ها را هم می‌گیریم
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
یقه آقازاده‌ها را هم می‌گیریم
گفتگو با سردار علی مویدی
ازماجرای سطان های سوخت،آرد و قیر تا پرونده‌ منگنز وقاچاق ترانزیتی درگفت وگو با سردار علی مویدی‌خرم‌آبادی
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز / سردار علی مویدی‌خرم‌آبادی
ازماجرای سطان های سوخت،آرد و قیر تا پرونده‌ منگنز وقاچاق ترانزیتی درگفت وگو با سردار علی مویدی‌خرم‌آبادی
شفقنا -  شگردها و ترفندهای قاچاق هر روز پیچیده‌تر می‌شود اما تلاش برای پیشگیری از ایجاد زمینه‌های بروز آن و همچنین برخورد مقابله‌ای با قاچاق‌های صورت‌گرفته نیز ادامه دارد. سردار علی مویدی‌خرم‌آبادی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و...
دستورالعمل نحوه تولید رمز ارزها بزودی ابلاغ می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / علی مویدی خرم آبادی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / رمز ارز / دستگاه ماینر
دستورالعمل نحوه تولید رمز ارزها بزودی ابلاغ می‌شود
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:دستورالعمل نحوه تولید رمز ارزها در هیئت دولت تصویب شده است و به زودی ابلاغ خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
طرح الزام فروش لوازم‌خانگی با شناسه آغاز شد
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: از امروز (یکشنبه) تمامی کالا‌های لوازم خانگی باید شناسه کالا داشته باشد. علی مویدی خرم‌آبادی گفت: از امروز تمامی کالا‌های لوازم خانگی باید شناسه کالا داشته باشند و از مشتریان می‌خواهیم از این پس شناسه کالای لوازم خانگی خود را قبل از خرید از فروشنده مطالبه کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / لایحه مبارزه با قاچاق / مبارزه با قاچاق کالا
تصویب لایحه مبارزه با قاچاق بعد از ۷ سال
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی مویدی خرم آبادی با اشاره به تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ۵۹ ماده در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، ضمن حمایت از امنیت تجارت و تولید، مبارزه با پدیده قاچاق در کشوربصورت علمی دنبال خواهد شد.
رشد ۶۸ درصدی کشف قاچاق کالا در سال گذشته
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / علی مویدی خرم آبادی / قاچاق کالا
رشد ۶۸ درصدی کشف قاچاق کالا در سال گذشته
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: گزارش میزان پیشرفت سامانه‌های کنترل قاچاق کالا و ارز از ماه آینده به مردم ارائه می‌شود.
راه اندازی سامانه جامع انبارها در سه ماهه اول امسال
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / سامانه جامع انبارها / علی مویدی خرم آبادی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
راه اندازی سامانه جامع انبارها در سه ماهه اول امسال
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز: زیرساخت‌های سامانه جامع انبارها آماده شده و در سه ماهه اول امسال این سامانه راه اندازی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
برآورد سیگار قاچاق در بازار
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه قاچاق سیگار باید تا سال بعد به صفر برسد، گفت: ۳۰ میلیارد نخ فاصله بین مصرف و تولید داخل است که کارشناسان معتقدند این میزان از مسیر قاچاق وارد می‌شود. علی مویدی خرم آبادی اظهار کرد: نیاز کل کشور ۸۰ میلیارد نخ سیگار در سال است که خوشبختانه با تلاشی که صورت گرفته است و ارتقای تولید داخل در حال حاضر ۵۰ میلیارد نخ سیگار در کشور تولید می‌شود. وی با اشاره به فعال شدن سامانه رهگیری سیگار تاکید کرد: با راه‌اندازی سامانه رهگیری سیگار، خود به خود قاچاق سیگار باید تا سال آینده به صفر برسد. مویدی گفت: بعد از این سامانه، اطلاع‌رسانی خواهد شد تا مصرف‌کنندگان سیگار متوجه باشند سیگارهایی را که زیر پوششی خارج از این سامانه قرار داشته باشند، قاچاق هستند و نباید خریداری کنند؛ …
۳۸ درصد سیگار بازار قاچاق است / قاچاق را با سامانه رهگیری به صفر می‌رسانیم
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / سیگار / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / علی مویدی خرم آبادی / قاچاق / واردات سیگار
۳۸ درصد سیگار بازار قاچاق است / قاچاق را با سامانه رهگیری به صفر می‌رسانیم
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه قاچاق سیگار باید تا سال بعد به صفر برسد، گفت:۳۰ میلیارد نخ فاصله بین مصرف و تولید داخل است که کارشناسان معتقدند این میزان از مسیر قاچاق وارد می شود.
شناسایی صادرکنندگان واقعی از سودجویان/ دستگاه ها رصد می شوند
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / علی مویدی خرم آبادی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / قاچاق
شناسایی صادرکنندگان واقعی از سودجویان/ دستگاه ها رصد می شوند
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق گفت: شیوه‌نامه کارگروه سوخت در پی رصد بیشتر دستگاه‌ها و شناخت صادرکنندگان واقعی از سوءاستفاده کنندگانی است که در این شرایط، با قاچاق به کشور ضربه وارد می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
قاچاق سوخت کنترل می‌شود
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه در بحث سوخت اتفاق بزرگی افتاده است، گفت: در دو سال و نیم گذشته نزدیک به ۹ میلیارد لیتر صرفه‌جویی از مسیر سوخت داشتیم. سامانه‌هایی را در وزارت نفت و دستگاه‌های مرتبط با تامین و توزیع سوخت، راه‌اندازی کردیم که امکان قاچاق را کاهش می‌دهد. این مساله نشان می‌دهد هم در وزارت نفت و دستگاه‌های مرتبط با هدایت ستاد در جهت نظم بخشی به بحث سوخت توفیقات خوبی حاصل شده است. علی مویدی خرم‌آبادی گفت:‌البته بخش کوچکی خروج سوخت داریم که با تکمیل سامانه‌ها و نهایی شدن اقداماتی که در جدار مرز انجام می‌دهیم، به حداقل خواهد رسید.
صرفه جویی ۹ میلیاردی در سوخت/همه کالاها را زیرپوشش سامانه می بریم
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / علی مویدی خرم آبادی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / قاچاق سوخت / سوخت قاچاق
صرفه جویی ۹ میلیاردی در سوخت/همه کالاها را زیرپوشش سامانه می بریم
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
صدور ۳ دستور جدید برای برخورد با پوشاک قاچاق
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق ضمن تاکید بر اینکه پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا، قاچاق محسوب می‌شود، از صدور سه دستور جدید برای مقابله با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا خبر داد. علی مویدی خرم آبادی در بخشنامه‌ای به استانداران و روسای کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سراسر کشور، بر تشدید مبارزه با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا تاکید و سه دستور جدید برای توسعه طرح برخورد با پوشاک قاچاق صادر کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
بازنگری آیین‌نامه واردات کالاهای ته لنجی
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه برخی از مصوبه واردات کالاهای ته لنجی سوءاستفاده کردند، گفت: به‌دنبال این هستیم که با تجدیدنظر در این آیین‌نامه بتوانیم تخلف در واردات ته لنجی را مهار کنیم. علی مویدی‌خرم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در مورد تخلف در ترخیص کالای همراه ملوان با عنوان ته‌ لنجی در چارچوب مصوبه بهمن ماه سال گذشته دولت و آیین‌نامه اجرایی آن، اظهار کرد: در آیین‌نامه مذکور، واردات کالاهای ته لنجی برای ملوانان به‌طور کامل آزاد نشده است بلکه سقفی برای واردات دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / علی مویدی خرم آبادی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / واردات ته لنجی
آئین‌نامه واردات کالاهای ته لنجی بازنگری می‌شود/ سقف مجاز اصلاح خواهد شد
رئیس ستادمبارزه باقاچاق با بیان اینکه برخی از مصوبه واردhت کالاهای ته لنجی سواستفاده کردند،گفت: به دنبال این هستیم که باتجدیدنظر در این آیین نامه بتوانیم تخلف در واردات ته لنجی را مهار کنیم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
وزارت نفت | اعلام منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها
شفقنا اقتصادی – وزیر نفت منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را اعلام کرد. به گزارش شفقنا اقتصادی متن ابلاغیه وزیر نفت به علی مویدی خرم‌آبادی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به شرح زیر است: با سلام- به استناد و در اجرای مصوبه شماره […]
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
دستگیری قاچاقچی بزرگ سوخت
قاچاقچی بزرگ سوخت دستگیر شد. این موضوع را علی مویدی خرم‌آبادی، رئیس ستاد ‏مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز توضیح داد و گفت: «در حوزه مقابله با قاچاق کالا توانستیم بر ‏روی شبکه‌های اصلی متمرکز شویم و  بر این اساس فردی که در چند‌سال گذشته نفوذ بسیاری در ‏دستگاه‌های مختلف داشت، با ورود دستگاه قضائی و همچنین سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد‎.» او که دیروز در نشست خبری حاضر شده بود، توضیح داد: «این پرونده درخصوص خروج صدها ‏میلیون لیتر سوخت قاچاق از کشور قطعیت یافته بود و در چند روز گذشته شاهد صدور حکم قطعی درباره پرونده مذکور و جریمه 145‌میلیارد تومانی برای آن بودیم.» رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه …
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
جریمه هنگفت یک پرونده قاچاق سوخت
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به کشف یک پرونده قاچاق سوخت، با خروج صدها میلیون لیتر سوخت قاچاق از کشور گفت: با حکم قطعی برای این پرونده 145 میلیارد تومان جریمه وضع شد. علی مویدی خرم‌آبادی در نشست خبری با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: اگرچه این موضوع در قاچاق کالا و ارز تاثیرگذار بوده، اما تلاش شد بسترها به‌گونه‌ای فراهم شود تا از خروج کالاهای اساسی از کشور جلوگیری شود. رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان کرد: در این زمینه آیین‌نامه خوبی توسط دولت وضع شد؛ به‌طوری‌که امروز شاهد کمترین خروجی کالاهای اساسی از کشور هستیم.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / علی مویدی خرم آبادی / مدیریت مصرف سوخت / مصرف سوخت
میزان صرفه‌جویی در مصرف سوخت اعلام شد
رییس ستاد مباره به قاچاق کالا و ارز با اشاره به آمار سوخت اعلام کرد: سال گذشته بیش از ۹ میلیارد لیتر سوخت صرفه جویی شد که ۹۰ درصد آن مربوط به گازوئیل بود و در سالیان اخیر این سوخت تبدیل به قاچاق شد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / نیروی انتظامی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / علی مویدی خرم آبادی
سلطان قاچاق سوخت بازداشت شد
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از بازداشت سرباند اصلی قاچاق سوخت با پرونده ۱۴۵ میلیارد تومانی خبر داد و گفت: با دستگیری وی، از میلیون ها لیتر قاچاق به خارج از کشور جلوگیری شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / قاچاق کالاو ارز / علی مویدی خرم آبادی / فساد مالی
تاخیر در مبارزه با فساد، هزینه های زیادی روی دست نظام گذاشت/ بعد از دو دهه سیاست‌ها را تغییر دادیم
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بعد از دو دهه متوجه شدیم که مبارزه با قاچاق باید متناسب با علم، تکنولوژی و دانش روز صورت گیرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / ایکس ری / علی مویدی خرم آبادی / کالای ایرانی / گمرک / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
استفاده از ایکس‌ ری‌های ایرانی در گمرکات/ تعداد قابل توجهی کمبود ایکس‌ ری داریم
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: از ایکس ری‌های ایرانی در گمرکات و سایر مکان هایی که نصب ایکس ری در آنها لازم است، استفاده کردیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / وزارت کشور / ستاد مبارزه با قاچاق کالا / سردار علی مویدی
در گمرک عقب‌ماندگی کاری داریم/ برخورد با خودروهای شوتی
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: متأسفانه برخی از دستگاه‌ها هنوز هماهنگ با برنامه‌های مصوب ستاد مبارزه با قاچاق کالا حرکت نکرده‌اند؛ به عنوان مثال در گمرک عقب ماندگی کاری داریم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / استانی-ورزشی / سردار علی مویدی / استان بوشهر / ورزش بانوان
یک بانوی خلبان رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان بوشهر شد
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان بوشهر از انتصاب بانوی خلبان دشتستانی به سمت رئیس جدید کمیته ورزش‌های هوایی استان بوشهر خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
گزارشی از قاچاق خاک نداریم
قاچاق خاک یکی از مسائلی است که برخی از نمایندگان مجلس و برخی کارشناسان درباره آن صحبت کرده‌اند، اما مدیران وزارت جهاد کشاورزی همواره این موضوع را تکذیب می‌کنند. در این رابطه علی مویدی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به «ایسنا» گفت: تاکنون هیچ گزارشی درباره قاچاق خاک نداشته‌ایم و مسائلی که مطرح می‌شود، در حد شنیده‌ها و اخبار است. وی با بیان اینکه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع قاچاق خاک را همواره پیگیری کرده و از این به بعد نیز آن را در دستور کار قرار می‌دهد، افزود: این مساله اهمیت زیادی دارد اما قاچاق خاک موضوعیتی ندارد و به‌نظر نمی‌رسد چندان جذابیتی داشته باشد، چراکه کالاهای دیگر بسیارند که زمینه قاچاق آنها فراهم است و معمولا قاچاقچیان به آن سمت‌وسو می‌روند. مویدی ادامه داد: …
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
سرنوشت ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان کالای قاچاق چه شد؟
نیمه تیرماه ۹۷ درست یک سال پیش روی سایت ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز (اقتصاد پنهان) گزارشی منتشر شد که در آن علی مویدی خرم‌آبادی رئیس این ستاد خبر از جمع و انباشت ۲۰ هزار میلیاردتومان کالا در انبارهای اموال تملیکی داده و البته تصریح می‌کند بر اساس...
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / علی مویدی خرم آبادی / بیت کوین / قاچاق کالا
هرگونه فعالیت مرتبط با بیت کوین در ایران غیر قانونی است
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: هر گونه فعالیت مرتبط با بیت کوین در ایران غیر قانونی است و در صورت مشاهده با آن حتماً جدی برخورد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
چوب پول‌های کثیف لای چرخ اقتصاد
کیمیا نجفیپولشویی و یا فعالیت‌های مالی غیر‌قانونی از جمله مشکلاتی است که اقتصاد هر کشوری را با چالش‌های بی‌شماری روبه‌رو می‌کند. اقتصاد ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. پولشویی دارای آثار و تبعات منفی فراوانی در عرصه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی است و این آثار زمانی بیشتر نمایان می‌شود که یک اقتصاد در مراحل دشواری قرار گرفته باشد. اگر بخواهیم مثالی در زمینه فعالیت‌های مالی غیر‌قانونی بگوییم می‌توانیم به نمونه‌‌ فعالیت‌های غیر‌قانونی از طریق حساب‌های بانکی که بارها در جامعه دیده‌ایم اشاره کنیم، مسئله‌ای که نمی‌توان آن را کتمان کرد. اخیرا علی مویدی خرم‌آبادی در نشستی خبری به مناسبت فرارسیدن دوازدهم تیر، سالروز صدور فرمان رهبری برای مبارزه با پدیده قاچاق درخصوص حساب‌های بانکی که در زمینه پولشویی …
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
آمار «ستاد» از حساب‌های مسدودی
اقدامات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سوی رئیس ستاد تشریح شد. گزارش ارائه شده از سوی علی مویدی خرم‌آبادی حامل چند خبر مهم بود. نخست اینکه ۶ میلیون حساب که مظنون به پولشویی و قاچاق بودند مورد پالایش و بررسی قرار گرفتند و تعداد زیادی از این حساب‌ها مسدود شده است. دوم اینکه حجم قاچاق سوخت در سال 97 به حدود 8 میلیون لیتر در روز رسید.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
۵ میلیون شماره حساب بانکی مخدوش مسدود شد
شفقنا اقتصادی_ رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از شناسایی ۶ میلیون شماره حساب بانکی مخدوش خبر داد و گفت: از این تعداد، ۵ میلیون شماره حساب مسدود شد. به گزارش شفقنا اقتصادی، علی مویدی در نشستی خبری که هم اکنون در حال برگزاری است، اظهار داشت: با تلاشی که صورت گرفت […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز / علی مویدی زاده / قاچاق کالا
حدود ۵ میلیون شماره حساب فعال در پولشویی و قاچاق مسدود شد/ تعیین تکلیف ۷۰۰ هزار شماره حساب؛ بزودی
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از شناسایی ۶ میلیون شماره حساب بانکی فعال در پولشویی و قاچاق خبر داد و گفت: از این تعداد، حدود ۵ میلیون شماره حساب مسدود شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
ماموریت جدید رئیس کل گمرک
با حکم رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک به سمت رئیس کارگروه ساماندهی و تسهیل تجارت مرزی و فرامرزی منصوب شد. به گزارش خبرگزاری فارس، با حکم علی مویدی‌خرم‌آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک به سمت رئیس کارگروه ساماندهی و تسهیل تجارت مرزی و فرامرزی منصوب شد. در این حکم آمده است: با استناد به ماده 4 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به‌منظور هماهنگی و نظارت بر اجرای تکالیف مطروحه در قانون مصوب جنابعالی را به سمت رئیس کارگروه ساماندهی و تسهیل تجارت مرزی و فرامرزی منصوب می‌کنم.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
الاکلنگ قاچاق
تهران-ایرنا- مقابله با قاچاق باعث شد که در سال 97 «علی مویدی» رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کاهش حجم قاچاق به 12.5 میلیارد دلار خبر دهد. با این حال، قاچاق در حوزه‌های دیگر چنان جای پای خودش را محکم کرده که نه تنها در این سال‌ها کاهش نداشته بلکه روند افزایشی را در پیش گرفته است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
کاهش قاچاق سوخت / انجام اقدامات جدید در جدار مرز برای فروش سوخت
علی مویدی رییس ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه قاچاق سوخت در 6 ماه گذشته کاهش یافته است، گفت: اقدامات جدیدی در جدار مرز برای فروش سوخت انجام خواهیم داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •