سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
فیلم ماجرای نیمروز
«ماجرای نیمروز» به بازار موسیقی رسید
۱۴ ساعت قبل / فیلم ماجرای نیمروز / حبیب خزایی فر / موسیقی فیلم / آلبوم موسیقی
«ماجرای نیمروز» به بازار موسیقی رسید
آلبوم موسیقی فیلم‌های سینمایی «ماجرای نیمروز» و «ماجرای نیمروز۲(رد خون)» به آهنگسازی حبیب خزایی‎فر توسط مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شد.
گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / پخش فیلم از تلویزیون
گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما
بیش از ۳۵ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن در روزهای پایانی هفته از تلویزیون پخش می‌شود که در این بین آثاری چون برادرم خسرو، غلامرضا تختی، ماجرای نیمروز و کلبه عمو تم به چشم می‌خورد.
یک خانواده در میانه جنگ
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
یک خانواده در میانه جنگ
بعد از ساخت ماجرای نیمروز یک خود ما بدون هیچ سفارشی به این نتیجه رسیدیم که با توجه به موفقیت فیلم و جذابیت کاراکترهای آن از جمله صادق با بازی جواد عزتی و کمال با بازی هادی حجازی فر فیلم را ادامه دهیم و طبیعتا محوریت قصه دوم بر پایه این دو شخصیت بود. ابتدا تصورمان این بود که کاراکترهای فیلم را در موقعیتی متفاوت با ماجرای نیمروز یک قرار دهیم برای مثال اینکه قصه را در زمان جنگ به کشور عراق ببریم و همین کاراکترها در موقعیتی مجبور به فرار شوند و عده‌ای دیگر دنبالشان باشند. این موقعیت برای بازیگران فیلم هم جذاب بود. چون موقعیتی برعکس فیلم قبلی بود و می‌تواند لحظه‌های سینمایی و داستانی جذابی هم ایجاد کند. اما در نهایت تصمیم بر این بود که ماجرای نیمروز در فصل دومش هم همان رویکرد سیاسی و تاریخی را حفظ …
۱۷ میلیون دقیقه تماشای رد خون | ماجرای نیمروز ۲ رکورد شکست
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
۱۷ میلیون دقیقه تماشای رد خون | ماجرای نیمروز ۲ رکورد شکست
دومین فیلم از مجموعه «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان سه روز پس از ورود به شبکه نمایش خانگی رکورد بازدید فیلم‌های سیاسی اجتماعی را شکست.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
"ماجرای نیمروز۲: رد خون" رکورددار شد
دومین فیلم از مجموعه فیلم‌های ماجرای نیمروز به کارگردانی محمدحسین مهدویان پس از سه روز از ورود به شبکه نمایش خانگی رکورد بازدید فیلم‌های سیاسی - اجتماعی را شکست.
ببینید | حرف‌های تلخ هنرپیشه سرشناس درباره خانواده‌های قربانیان کرونا / گلایه از دولت ، انزجار از تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / هادی حجازی فر / ویروس کرونا
ببینید | حرف‌های تلخ هنرپیشه سرشناس درباره خانواده‌های قربانیان کرونا / گلایه از دولت ، انزجار از تحریم‌ها
هادی حجازی فر هنرپیشه سرشناس فیلم های ایستاده در غبار ، ماجرای نیمروز و آتابای در گفت و گوی لایو با خبرآنلاین از روزهای کرونایی گفت و برای وام کم یک میلیون تومانی گلایه کرد.
دانلود فیلم ماجرای نیمروز 2 رد خون
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / حلال دانلود / فیلم ماجرای نیمروز 2 رد خون / سریال «دل»
دانلود فیلم ماجرای نیمروز 2 رد خون
فیلم سینمایی ماجرای نیمروز 2 رد خون در سامانه دانلود قانونی شبکه نمایش خانگی (حلال دانلود) منتشر شد.
دانلود فیلم ماجرای نیمروز 2، رد خون، «ماجرای نیمروز ۲؛ رد خون» چه قصه‌ای را روایت می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ماجرای نیمروز 2
دانلود فیلم ماجرای نیمروز 2، رد خون، «ماجرای نیمروز ۲؛ رد خون» چه قصه‌ای را روایت می‌کند؟
ماجرای نیمروز 2 رد خون قصه همان گروه اطلاعاتی-عملیاتی «ماجرای نیمروز» است که بعد ۷ سال و در بحبوحه آتش بس متوجه تحرکاتی در نیرو‌های منافقین می‌شود. با حمله منافقین به خاک ایران و شروع عملیات مرصاد، باقیمانده این گروه وارد معرکه جدیدی می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / دانلود فیلم ایرانی جدید / دانلود فیلم ایرانی ماجرای نیمروز ۲ / دانلود فیلم سینمایی ایرانی / دانلود فیلم ماجرای نیمروز ۲ رد خون / دانلود فیلم مردی بدون سایه / فیلم ایرانی جدید
جدید ترین فیلم سینمایی ایرانی سال ۹۹
این روز ها با اوضاع کرونایی فیلم هایی ایرانی جدیدی هم در سینمایی نمایش خانگی به اکران در اومدن که ارزش دیدن را در این روز داره ، که میخوام این فیلم ها رو براتون معرفی کنم .
«آخوند روشنفکر» و تفکری که ترور شد/ ناگفته‌های «ترور سرچشمه»
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / مستند ترور سرچشمه / محمد حسین مهدویان / فیلم ماجرای نیمروز
«آخوند روشنفکر» و تفکری که ترور شد/ ناگفته‌های «ترور سرچشمه»
«ترور سرچشمه» عنوان مستندی به کارگردانی محمدحسین مهدویان است که به بازخوانی پرونده انفجار دفتر مرکزی جمهوری اسلامی در دهه ۶۰ می‌پردازد و این روزها در خانه می‌توانید به تماشای آن بنشینید.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
قرار نیست همیشه با یک تهیه کننده کار کنم
محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم سینمایی «درخت گردو» درباره عدم همکاری با سید محمد رضوی تهیه کننده آثار پیشین خود گفت: قرار نیست همواره همه با هم کار کنند، کارگردانان سینما با تهیه کنندگان مختلفی کار می‌کنند، این اتفاق تصمیم برای تجربه‌ای تازه در سینما برای من بود. وی درباره دیده نشدن فیلم «ماجرای نیمروز ۲» در جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: هدف ما از حضور در جشنواره فیلم فجر رساندن اثر به محلی است که بتوان در مورد آن به بحث و گفتگو و تحلیل پرداخت. کارگردان فیلم «لاتاری» در همین رابطه اذعان کرد: از نظر من جشنواره فیلم فجر فرصتی برای دیده شدن آثار یکسال سینمای ایران است. در این رویداد سینمایی فیلم می‌تواند خودش را با توجه به نقد و نظرات مورد سنجش قرار دهد. این کارگردان سینما در همین رابطه ادامه داد: …
نقد توئیت منتقدان به فیلم‌های روز هفتم جشنواره فیلم فجر| از طنین ماجرای نیمروز تا حمله به مقر فساد!
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
نقد توئیت منتقدان به فیلم‌های روز هفتم جشنواره فیلم فجر| از طنین ماجرای نیمروز تا حمله به مقر فساد!
نقدهای برخی از منتقدین سینما به فیلم‌های روز هفتم جشنواره فیلم فجر منتشر شد.
درخت گردو؛ روایت رنج مردمی که در میان آرمان‌‌های انقلاب گم شدند
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / محمد حسین مهدویان / درخت گردو / سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / مازیار وکیلی
درخت گردو؛ روایت رنج مردمی که در میان آرمان‌‌های انقلاب گم شدند
فیلم درخت گردو آخرین ساخته محمد حسین مهدویان در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. مهدویان بر خلاف آثار قبلی‌اش همچون لاتاری و ماجرای نیمروز و ایستاده در غبار، به سراغ مضمونی ضد جنگ رفته بود
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ایستاده در غبار / سید محمود رضوی / ماجرای نیمروز / هادی حجازی‌فر
هادی حجازی‌فر: تهیه‌کننده ماجرای نیمروز علاقه‌ای به حضور من نداشت
بازیگر سینما درباره حضورش در فیلم ماجرای نیمروز گفت: محمدحسین مهدویان گفت سیدمحمودرضوی برای نقش کمال تو را نمی‌خواهد، پس لطفا مبلغ قراردادت هر چه بود به‌خاطر من امضا کن. او یک بازیگر شناخته‌شده‌تر می‌خواست چون جواد عزتی، احمد مهران‌فر و مهرداد صدیقیان را هم آورده بود اما مهدویان من و مهدی زمین‌پرداز را هم می‌خواست. با یک قرارداد خنده‌دار به‌خاطر حسین وارد پروژه شدم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / فیلم های پر فروش / فیلم های روی پرده
آمار تازه فروش فیلم‌های سینمایی در هفته نخست آذر۹۸
در میان فیلم‌های سینمایی جدید فیلم‌های معکوس و لیلاج از فروش بسیار پایینی برخوردارند. فیلم مطرب بعد از ۲۳ روز توانسته است ۱۴ میلیارد را رد کند و ماجرای نیمروز به عنوان دومین فیلم پرفروش جدول تا مرز ۶ میلیارد رفته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / عباسعلی کدخدایی / فیلم ماجرای نیمروز رد خون
نظر کدخدایی درباره فیلم «رد خون»
سخنگوی شورای نگهبان در صفحه اینستاگرام خود درباره فیلم ماجرای نیمروز؛ رد خون نوشت: «ردّ خون» پرده از جنایات واقعی و درونی گروهک منافقین برداشته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰
«ردّ خون» پرده از جنایات واقعی و درونی گروهک منافقین برداشته است
سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: سه فیلم سیانور، ماجرای نیمروز و رد خون پرده از جنایات واقعی و درونی گروهک منافقین برداشته است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / عملیات مرصاد / انقلاب اسلامی ایران / گروهک منافقین / سازمان مجاهدین خلق / فیلم ماجرای نیمروز
نقد ادبی یک اثر سینمایی؛ چرا «ماجرای نیمروز ۲» دنباله خوبی نیست؟
وسوسه تیم نویسندگی فیلم ماجرای نیمروز ۲ برای ادامه قصه آدم‌های فیلم و فاصله‌گرفتن‌شان از واقعیات تاریخی باعث ضعیف‌شدن فیلمنامه و در نتیجه فیلم «ماجرای نیمروز ۲» شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / فروش فیلم ها / گیشه سینما / سینما / ماجرای نیمروز رد خون / اکران فیلم
مسخره باز جدی به ماجرای نیمروز نزدیک شد
تهران- ایرنا- پس از ۲ هفته صدرنشینی قاطع «ماجرای نیمروز؛ رد خون» در گیشه سینماها این هفته «مسخره باز» در میزان فروش به این فیلم نزدیک شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / فیلم سینمایی / فیلم ماجرای نیمروز
۷ نکته درباره «ماجرای نیمروز ۲: رد خون»، از زبان منتقدان سینما
در این گزارش نگاهی داریم به نظرات منتقدان سینما در این فیلم که در ادامه می‌خوانید.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / فروش فیلم‌ها / فیلم ماجرای نیمروز رد خون / ماجرای نیمروز ۲، رد خون / محمدحسین مهدویان
«ردخون» از «لاتاری» سبقت می‌گیرد؟
تازه‌ترین فیلم سینمای محمدحسین مهدویان با ثبت فروش بیش از ۲ میلیارد تومان در دو هفته نخست اکران، پیشتاز جدول فروش در گیشه پاییز محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / سید محمد علی ابطحی / تاریخ انقلاب / سینمای ایران / محمدحسین مهدویان
«رد خون» فقط روایتگر برشی از تاریخ است
نگاهی به فیلم سینمایی «رد خون» ماجرای نیمروز ۲
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / حسین مهری / فیلم ماجرای نیمروز رد خون / ماجرای نیمروز ۲، رد خون / محمدحسین مهدویان / هادی حجازی‌فر
روایت محمدحسین مهدویان و هادی حجازی‌فر از «ماجرای نیمروز: رد خون»
«ماجرای نیمروز: رد خون، خیلی بیشتر از فیلم نخست به بحث‌های سیاسی منجر شد اما آنچه میان این بحث‌ها مغفول ماند «سینما» بود. آنچه در تمام تریلرهای سیاسی محمدحسین مهدویان مهمتر از آنچه تعریف می‌کند به نظر می‌رسد، شکل تعریف‌کردن قصه‌هاست. او و گروه تقریباً ثابتش قصه‌گوهای خوبی هستند و فارغ از اصل رخداد تاریخی، درام جذابی را جلوی مخاطب عام می‌گذارند.»
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / جواد عزتی / فیلم ماجرای نیمروز رد خون / ماجرای نیمروز 2
جواد عزتی: شخصیت‌ها در ماجرای نیمروز۲ به تکامل می‌رسند
جواد عزتی گفت: شخصیت در قسمت دوم فیلم به تکامل می‌رسد و جذاب‌تر می‌شود زیرا شما کاراکتری را ایجاد کرده‌اید که الان فرصت دارید در موقعیت‌های مختلف ابعاد جدیدتری از آن را به نمایش بگذارید.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / سینما
سوم مهرماه؛ زمان اکران ماجرای نیمروز ۲
 تهران- ایرنا- با اعلام رسانه ای صدور پروانه نمایش «ماجرای نیمروز: رد خون» و با انعقاد قرارداد اکران فیلم با سرگروه آزادی، به نظر می‌رسد باید چهارشنبه سوم مهرماه را تاریخ اکران قطعی ماجرای نیمروز ۲ دانست.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / مزدک میرزایی / برنامه عصر جدید / حسین علیزاده / تلویزیون ایران اینترنشنال / رضا رشیدپور / مسعود فراستی / عباس کیارستمی / فیلم ماجرای نیمروز / سیانور
«رشیدپور» بالاخره چه وقت روز سلام می‌کند؟/ «مزدک» در محوطه جریمه
در میان خبرهای ریزودرشت تلویزیون در هفته‌ای که گذشت، خبر عجیب مهاجرت مزدک میرزایی به یک شبکه ماهواره‌ای، بیشترین بازتاب را در فضای رسانه‌های و شبکه‌های اجتماعی داشت.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰
حسین مهری: به خاطر «ماجرای نیمروز» به سینما برگشتم
بازیگر فیلم ماجرای نیمروز گفت: واقعیت امر در انتخاب نقش کمی وسواس به خرج می‌دهم و شاید دلیل اینکه کمتر در سینما دیده می‌شوم همین وسواس باشد زیرا ترجیح می‌دهم هر اتفاقی و شخصیتی را برای بازی قبول نکنم.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
نمایش ۵ فیلم در پنجمین هفته هنر انقلاب
فیلم‌های سینمایی «رد خون؛ ماجرای نیمروز ۲»، «دیدن این فیلم جرم است»، «بیست‌وسه نفر»، «قصر شیرین»، «شبی که ماه کامل شد» و «بنیامین» در پنجمین هفته هنر انقلاب اکران می‌شوند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
«شبی که ماه کامل شد» با۶ و «مسخره‌باز» با ۴ جایزه برترین‌ها شدند/ متری شش و نیم، ماجرای نیمروز ــ رد خون، مسخره‌باز و قصر شیرین انتخاب‌‌های بعدی بودند
ایلنا: سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر طی مراسمی در برج میلاد به کار خود پایان داد. در پایان این مراسم، فیلم «شبی که ماه کامل شد» با هفت جایزه بیشترین آرای هیات داوران را از آن خود کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •