پنجشنبه, ۳ بهمن, ۱۳۹۸ / 23 January, 2020
محله آخوند
اینجا محله «آخوند» است نه «مزار شریف»!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
اینجا محله «آخوند» است نه «مزار شریف»!
نیم ساعتی را در گِرده‌جای محل نشسته و با یکی از قدیمی‌های محل صحبت می‌کنم، به‌قدری رفت‌وآمد افغان‌ها زیاد است که برای لحظه‌ای فراموش می‌کنم اینجا محله‌ای با هویت و اصیل در دل قزوین است، گویا در مزار شریف قدم گذاشته‌ام و افغان‌ها میزبان من هستند.
  محله آخوند  افغانی  هویت  بافت تاریخی  استانی-اجتماعی
آخوندی که اهالی «محله آخوند» دوستش دارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ...
آخوندی که اهالی «محله آخوند» دوستش دارند
حجت‌الاسلام‌والمسلمین باباشاهوردی طلبه جوانی است که در طرح «سکونتگاه‌های غیررسمی» که توسط سازمان تبلیغات اسلامی اجرا می‌شود در «محله آخوند» قزوین مستقرشده و تحولاتی در این محله ایجاد کرده است.
  استانی-اجتماعی  محله آخوند  سکونتگاه غیر رسمی  آسیب اجتماعی
اعترافات قاتل روحانی همدانی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ / فیلم
اعترافات قاتل روحانی همدانی
هفتم اردیبهشت یک خودروی سواری 206 در محله آخوند همدان با شلیک دو گلوله به سمت حجت‌الاسلام مصطفی قاسمی روحانی 46 ساله، او را به قتل رساند. بهروز حاجیلو قاتل این روحانی، پس از این حادثه در اینستاگرامش، خود را عامل این جنایت معرفی کرد و تلاش پلیس برای بازداشتش آغاز شد که ساعاتی بعد چند نفر از دوستانش (متهمان این پرونده) دستگیر شدند. در نهایت ساعت 5 صبح هشتم اردیبهشت 98، قاتلِ روحانی همدانی شناسایی و در درگیری با مأموران انتظامی کشته شد. به گفته سردار کامرانی صالح فرمانده انتظامی استان همدان حدود ساعت 4:30 صبح روز بعد از حادثه (8 اردیبهشت 98) نخستین تیم عملیاتی ما در یکی از خیابان های حاشیه و فرعی شهر (قسمت غرب شهر که خارج از شهر محسوب می‌شود) به این فرد برخورد کردند، ضارب سلاحش را زیر کاپشن مخفی …
نجاری با سبک و سیاق قدیمی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ / عکس
نجاری با سبک و سیاق قدیمی
ایرنا-قزوین- یک واحد نجاری در محله تاریخی آخوند قزوین همچنان با سبک و سیاق گذشته بدون دخالت هیچگونه ابزارآلات برقی به کار خود جهت ساخت و ساز لوازم چوبی ادامه می دهد سیدعلی اصغر سید رضی این پیر مرد نجار قزوینی هنوز هم انواع برشکاری ها و حالت دهی به اقسام چوب را با ابزار قدیمی بصورت دستی انجام می دهد.*19*11*
محله تاریخی آخوند قزوین
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ / عکس
محله تاریخی آخوند قزوین
قزوین - ایرنا - محله قدیمی آخوند در جنوب غرب قزوین قرار دارد و آثاری چون آستان امامزاده سلطان سید محمد، مدرسه، گرمابه و آب انبار سردار از بناهای تاریخی آن به شمار می روند.
بازدید وزیر کشور از منطقه سیل زده گنبد کاووس
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ / اجتماعی
بازدید وزیر کشور از منطقه سیل زده گنبد کاووس
در دومین روز از حضور وزیر کشور در مناطق سیلزده گلستان، رحمانی فضلی با حضور در محله آخوند آباد گنبد در حاشیه رودخانه گرگانرود و سرکشی به تعدادی از خانواده ها که منازل آنان دچار آبگرفتگی شده بود، ضمن دلجویی بر عزم دولت برای حل مشکلات مردم سیل‌زده تاکید کرد.
تا بازگرداندن آرامش به مردم در گلستان مستقر هستم/ خسارات سیل تا ۱۰  روز آینده برآورد می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ / اجتماعی
تا بازگرداندن آرامش به مردم در گلستان مستقر هستم/ خسارات سیل تا ۱۰ روز آینده برآورد می‌شود
ایلنا: در دومین روز از حضور وزیر کشور در مناطق سیل‌زده گلستان، رحمانی فضلی با حضور در محله آخوند آباد گنبد در حاشیه رودخانه گرگانرود و سرکشی به تعدادی از خانواده‌ها که منازل آنان دچار آبگرفتگی شده بود، ضمن دلجویی، بر عزم دولت برای حل مشکلات مردم سیل‌زده تاکید کرد.
اولین طرح محله آرایی در قزوین به مناسبت نوروز اجرا شد
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ / اجتماعی
اولین طرح محله آرایی در قزوین به مناسبت نوروز اجرا شد
قزوین - ایرنا - اولین طرح محله آرایی در قزوین به مناسبت گرامیداشت نوروز 98 توسط سازمان زیباسازی شهرداری در محله آخوند اجرا شد.
دفاتر تسهیل گری در سه محله شهر قزوین راه اندازی می شود
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ / اجتماعی
دفاتر تسهیل گری در سه محله شهر قزوین راه اندازی می شود
قزوین - ایرنا - مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین گفت: سال آینده دفاتر تسهیل گری در سه محله سردار، آخوند و دیمج شهر قزوین راه اندازی می شود.