پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
محمدرضا کلامی
قیمت کنجاله سویا در بنادر ۲۷۰۰ تومان تعیین شد/ ۳.۳ میلیون تن کالای اساسی موجود است
۴۵ ساعت قبل / محمدرضا کلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / ستاد تنظیم بازار / نهاده های دامی / کنجاله سویا
قیمت کنجاله سویا در بنادر ۲۷۰۰ تومان تعیین شد/ ۳.۳ میلیون تن کالای اساسی موجود است
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت کنجاله سویا را در بنادر ۲۷۰۰ تومان تعیین کرد.
۲ روز قبل
تلاش برای جلوگیری از لوکس‌شدن تخم‌مرغ!
دولت به تولیدکنندگان وعده داده نهاده‌های مورد نیاز آنان را از اول مهرماه تامین می‌کند تا نرخ مصوب ۱۲ هزارتومان برای هرکیلو تخم‌مرغ منجر به زیان تولیدکنندگان نشود.به گزارش مهر، به دنبال نارضایتی تولیدکنندگان از قیمت‌گذاری دستوری دولت برای تخم‌مرغ که منجر به زیان شدید تولیدکنندگان می‌شد، سرانجام بعد از کش و قوس‌های فراوان هفته گذشته دولت نرخ مصوب این کالا را از کیلویی ۹,۵۰۰ تومان درب مرغداری به کیلویی ۱۲ هزار تومان افزایش داد اما تولیدکنندگان می‌گویند با توجه به نرخ فعلی نهاده‌های دامی در بازار آزاد و عدم تامین کافی نهاده به نرخ مصوب، قیمت مصوب جدید همچنان باعث زیان تولیدکنندگان می‌شود. در همین راستا، در جلسه‌ای که هفته گذشته تولیدکنندگان مرغ ‌تخم‌گذار با محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار کشور …
حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ فله ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان
۲ روز قبل
حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ فله ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان
توسعه ایرانی- سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام کرد: حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله برای مصرف کننده ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شد که با توجه به وزن، نرخ شانه نیز تعیین خواهد شد. محمدرضا کلامی در حاشیه ستاد تنظیم بازار در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: جلسه امروز کارگروه تنظیم بازار با اولویت توجه به مشکلات بخش تولید تخم‌مرغ و ضرورت اهتمام جدی به حفظ معیشت مردم برگزار شد. وی ادامه داد: پیشتر نیز جلسه‌ای با تولیدکنندگان مرغ تخمگذار برگزار کردیم و به بررسی مهمترین مسایل و دغدغه های آنها پرداختیم و برای استمرار تولید آنها تصمیمات جلسه مذکور در جلسه امروز تنظیم بازار مورد تصویب قرار گرفت.
حداکثر قیمت هر کیلو تخم مرغ اعلام شد / سقف صادرات تخم مرغ چقدر است؟
۲ روز قبل / تولید تخم مرغ / ستاد تنظیم بازار / قیمت تخم مرغ / محمدرضا کلامی
حداکثر قیمت هر کیلو تخم مرغ اعلام شد / سقف صادرات تخم مرغ چقدر است؟
سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله برای مصرف کننده ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شد که با توجه به وزن، نرخ شانه نیز تعیین خواهد شد، همچنین سقف صادرات تخم مرغ را ماهانه ۵ هزار تن تعیین کردیم. نوشته حداکثر قیمت هر کیلو تخم مرغ اعلام شد / سقف صادرات تخم مرغ چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۴۵۰۰ تومان، نرخ جدید هر کیلو تخم‌مرغ
۲ روز قبل / ستاد تنظیم بازار / قیمت تخم‌مرغ / محمدرضا کلامی
۱۴۵۰۰ تومان، نرخ جدید هر کیلو تخم‌مرغ
به گزارش صداوسیما، محمدرضا کلامی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور نمایندگان اتحادیه‌های تولیدی و توزیعی و دستگاه‌های مسئول در وزارت صمت برگزار شد، گفت: از ابتدای سال تا ۲۹ شهریور، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن ذرت وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد بیشتر است.
۵ روز قبل
افزایش نرخ مصوب تخم مرغ درب مرغداری
دبیر ستاد تنظیم بازار از افزایش نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از ۹۵۰۰ تومان به ۱۱ هزار تومان خبر داد و گفت که قیمت مصرف‌کننده نیز متاثر از این نرخ، روز شنبه از سوی سازمان حمایت اعلام می‌شود. به گزارش «ایسنا» محمدرضا کلامی از برگزاری جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد و گفت که در این جلسه نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ۱۱ هزار تومان افزایش یافت.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
عرضه سویا به قیمت ۲۷۰۰ تومان در مبادی ورودی بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت بیان کرد: کارگروه تنظیم بازار در جلسه یکصد و چهارم خود امروز نرخ عرضه کنجاله سویا را اصلاح کرد و مقرر شد کنجاله سویا در مبادی ورودی 2700 تومان عرضه شود.به گزارش ایلنا، محمدرضا کلامی در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار درخصوص کنجاله سویا با بیان این مطلب، افزود: این نرخ تعیین شده در تمام مبادی ورودی می باشد و هزینه‌های حمل و نقل نیز به این نرخ طبیعتاً اضافه خواهد شد.وی با اشاره به ضرورت تعادل عرضه نهاده‌های دام و طیور تصریح کرد: این تصمیم با توجه به ضرورت تعادل عرضه نهاده‌های دام و طیور در بازار و از آنجاییکه بررسی های میدانی نشان می‌دهد که افزایش قیمت های جهانی کنجاله و دانه و همچنین هزینه های مترتب آن به گونه ای است که انگیزه لازم برای تامین کنجاله سویا وجود …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / ایران / تنظیم بازار / خودرو / کاهش قیمت خودرو / وزارت جهاد کشاورزی
تازه‌ترین‌ها
فارس |سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، از امروز کره داخلی با نرخ مصوب 8 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. محمدرضا کلامی گفت:
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
وزارت صمت نرخ مصوب کره را اعلام کرد
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، کره داخلی ۱۰۰ گرمی با نرخ مصوب ۸ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. به گزارش «ایسنا» محمدرضا کلامی درخصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار درخصوص عرضه کره اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه هر کیلوگرم کره داخلی را ۸۰ هزار تومان مصوب کرد که در بسته‌بندی ۱۰۰ گرمی حدود ۸ هزار تومان خواهد بود و در سایر بسته‌بندی‌ها توسط سازمان حمایت محاسبه خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
نرخ مصوب کره ۸ هزار تومان تعیین شد
توسعه ایرانی- سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، کره داخلی ۱۰۰ گرمی با نرخ مصوب ۸ هزار تومان در بازار عرضه می شود. به گزارش توسعه ایرانی، محمدرضا کلامی با بیان این مطلب، افزود: این تصمیم با توجه به تغییر ارز واردات کره از ۴,۲۰۰ تومان به ارز نیما در سال گذشته و اتمام موجودی کره با ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشور گرفته شده است. سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: کشور می‌تواند این محصول را با اتکای داخل مشروط بر افزایش مقادیر تولید توسط وزارت جهاد کشاورزی تولید کند. کلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد در راستای افزایش تقاضای ناشی از خوداتکایی و مصرف کره داخلی مقادیر تولید شیر را نیز افزایش دهد.
نرخ جدید کره اعلام شد / هشدار به دامداران درباره افزایش قیمت شیرخام
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / تولید شیر / تولید کره / قیمت شیرخام / قیمت کره / محمدرضا کلامی / معدن و تجارت / وزارت صنعت
نرخ جدید کره اعلام شد / هشدار به دامداران درباره افزایش قیمت شیرخام
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: از امروز کره داخلی ۱۰۰ گرمی با نرخ مصوب ۸ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود که برای مصرف کره داخلی مقادیر تولید شیر باید افزایش یابد و دامداران و فعالان این عرصه اجازه افزایش قیمت شیرخام را ندارند. نوشته نرخ جدید کره اعلام شد / هشدار به دامداران درباره افزایش قیمت شیرخام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
صادرات سیب‌زمینی بدون پرداخت عوارض مجاز است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / سیب زمینی / صادرات کالا / محمدرضا کلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت
صادرات سیب‌زمینی بدون پرداخت عوارض مجاز است
دبیر تنظیم بازار کشور گفت: صادرات سیب زمینی در حال حاضر بدون پرداخت عوارض مجاز است.
صادرات خامه ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ستاد تنظیم بازار / صادرات خامه / لبنیات
صادرات خامه ممنوع شد
به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا کلامی اظهار داشت: مدتها است کره از فهرست دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات خارج شده است، اما با توجه به اینکه ذخایر کره وارداتی با این ارز در کشور وجود داشت، نظارت کافی و کامل بر توزیع این ذخایر با قیمت‌های متعارف و متناسب با ارز ۴۲۰۰ تومانی صورت گرفت.
صادرات شیرخشک و محصولات لبنی مشمول پرداخت عوارض می‌شود/ صادرات خامه ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / شیرخشک / محصولات لبنی / تنظیم بازار / محمدرضا کلامی
صادرات شیرخشک و محصولات لبنی مشمول پرداخت عوارض می‌شود/ صادرات خامه ممنوع شد
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است نسبت به تعیین عوارض برای صادرات شیرخشک اقدام کند.
الزام وزارت جهاد کشاورزی به تعیین سهمیه نهاده‌های دام و طیور بر اساس میزان جوجه‌ریزی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / محمدرضا کلامی / نهاده های دامی / وزارت جهاد کشاورزی
الزام وزارت جهاد کشاورزی به تعیین سهمیه نهاده‌های دام و طیور بر اساس میزان جوجه‌ریزی
یک مقام مسئول از الزام وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تعیین سهمیه نهاده دام و طیور بر اساس میزان جوجه‌ریزی و محصول نهایی خبر داد.
علت واردات نخود
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / ستاد تنظیم بازار / صادرات حبوبات / قیمت حبوبات / محمدرضا کلامی / نخود / واردات نخود
علت واردات نخود
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به واردات تاکنون نزدیک به ۲۰ هزار تن نخود در سال جاری، گفت: ۹۰ درصد نخودی که به کشور وارد می شود، نخود سیاه است که برای تولید لپه مورد استفاده قرار می‌گیرد و بهای نخود وارداتی نزدیک به ۲۵ هزار تومان است که به نظر می‌رسد آسیبی برای نخود داخلی ندارد. نوشته علت واردات نخود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بورس کالا / تنظیم بازار / صنعت / فولاد / معاون
اخبار
شاتا| محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: قیمت فولاد نیاز به شفاف‌سازی دارد و وقتی تصمیم گرفته می‌شود فولاد در بورس کالا عرضه شود، مهم‌ترین اولویت ما کنترل زنجیره و عرضه قطعی و الزامی آن در بورس کالا است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
ممنوعیت واردات برنج پا برجاست
دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه ممنوعیت واردات برنج همچنان سر جای خود قرار دارد، گفت: قرار شد آن میزان از محموله‌های برنجی که قبل از ۳۱ مرداد به بنادر کشور رسیدند، ترخیص آنها انجام و در بازار با نرخ نیمایی عرضه شوند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا کلامی در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار ابراز کرد: در جلسه ستاد تصمیم گرفتیم مقادیر عرضه کالا‌های ضروری و اساسی مانند گوشت قرمز، مرغ، روغن خام، شکر و برنج از محل ذخایر با سهمیه‌های تعیین‌ شده تا 28 صفر ادامه یابد.
عرضه محصولات فولادی در بورس کالا الزامی است/ تعیین کمیته ویژه رصد هفتگی عرضه فولاد در بورس کالا
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / محمدرضا کلامی / بورس کالا / فولاد
عرضه محصولات فولادی در بورس کالا الزامی است/ تعیین کمیته ویژه رصد هفتگی عرضه فولاد در بورس کالا
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: قیمت فولاد نیاز به شفاف سازی دارد و وقتی تصمیم گرفته می‌شود فولاد در بورس کالا عرضه شود، مهمترین اولویت ما کنترل زنجیره و عرضه قطعی و الزامی آن در بورس کالا است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
عـــدد خــبــــر
72 هزار تومان قیمت خرید گوشت قرمز دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: «شرکت پشتیبانی امور دام، گوشت قرمز را با قیمت ۷۲‌هزار و ۵۰۰ تومان خریداری کرده است که توزیع خواهد شد.» محمدرضا کلامی در جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: «با توجه به افزایش مصرف اقلام اساسی ازجمله برنج در چند مدت اخیر نیاز بازار برای کنترل قیمت‌ها تزریق شد؛ ۲‌هزار تن گوشت قرمز، ۱۰‌هزار تن گوشت مرغ و ۳۰‌هزار تن شکر با نرخ‌های مصوب در اختیار هیأت‌ها قرار گرفت.» او بیان کرد: «ممنوعیت واردات برنج به قوت خود باقی است، اما محموله‌هایی که وارد گمرک شده‌اند، ترخیص خواهند شد. گوشت قرمز مورد نیاز کشور از مبادی واردات و تولید داخل تأمین خواهد شد. شرکت پشتیبانی امور دام، …
تداوم توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸ صفر/ ممنوعیت واردات برنج همچنان برقرار است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / وزارت صمت / محمدرضا کلامی / کالاهای اساسی / محرم 99
تداوم توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸ صفر/ ممنوعیت واردات برنج همچنان برقرار است
دبیر ستاد تنظیم بازار کشور از تداوم توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸ ماه صفر خبر داد.
ترخیص و توزیع نهاده دامی بدون مجوز وزارت جهاد کشاورزی ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / وزارت جهاد کشاورزی / محمدرضا کلامی
ترخیص و توزیع نهاده دامی بدون مجوز وزارت جهاد کشاورزی ممنوع شد
ایلنا: سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از ممنوع شدن ترخیص و توزیع نهاده دامی بدون مجوز وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: با تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت…
توزیع ۴۲ هزار تن کالای اساسی میان هیات های مذهبی
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / سازمان تبلیغات اسلامی / وزارت صمت / محمدرضا کلامی / کالاهای اساسی
توزیع ۴۲ هزار تن کالای اساسی میان هیات های مذهبی
دبیر ستاد تنظیم بازار کشور از آغاز توزیع ۳۰ هزار تن شکر، ۳۰ هزار تن، روغن نباتی، ۳۰ هزار تن برنج ۱۰ هزار تن گوشت مرغ و ۲ هزار تن گوشت قرمز در قالب طرح محرم و صفر میان هیأت های مذهبی خبر داد.
برگزاری منظم جلسات ستاد تنظیم بازار از دوشنبه هفته بعد/ فراوانی کالاهای اساسی در بازار
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / محمدرضا کلامی / ستاد تنظیم بازار / کالاهای اساسی
برگزاری منظم جلسات ستاد تنظیم بازار از دوشنبه هفته بعد/ فراوانی کالاهای اساسی در بازار
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، از تمدید اختیارات ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: از دوشنبه هفته بعد، طبق روال قبلی جلسات ستاد تنظیم بازار با حضور تمامی دستگاهها برگزار می‌شود.
نحوه ایجاد تعادل دربازار شیر/تعیین عوارض صادرات برای شیرخشک وخامه
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / لبنیات / ستاد تنظیم بازار / محمدرضا کلامی / شیر
نحوه ایجاد تعادل دربازار شیر/تعیین عوارض صادرات برای شیرخشک وخامه
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: حفظ تعادل عرضه و تقاضا و تنظیم بازار کالاهای مختلف نیازمند ابزارهای متناسب است و در این مسیر باید ابزار متناسب با هر کالا برای ایجاد تعادل به کار گرفته شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
پیشنهاد ستاد تنظیم بازار برای تعادل بازار شیر
توسعه ایرانی-  دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: حفظ تعادل عرضه و تقاضا و تنظیم بازار کالاهای مختلف نیازمند ابزارهای متناسب است و در این مسیر باید ابزار متناسب با هر کالا برای ایجاد تعادل به کار گرفته شود. محمدرضا کلامی با اشاره به اینکه دولت با هدف تامین لبنیات مصرفی مردم به قیمت ‌مناسب، یارانه‌ای را بابت تامین نهاده‌ها پرداخت می‌کند، گفت:در عمل اما به دلیل سودآوری صادرات به جای متعادل ماندن قیمت‌ها در سبد مصرفی مردم، با صادرات نامتعارف چربی و کره و شیرخشک از کشور روبرو هستیم و همین امر سبب شده است تقاضای نامتعارفی به بازار شیر ایران وارد شود. وی با اشاره به اینکه تحت تاثیر شرایط فوق قیمت مصوب شیر در سطح کشور رعایت نمی‌شود، اضافه کرد: برای محافظت از سفره مردم لازم …
پیگیری عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / ستاد تنظیم بازار / محمدرضا کلامی
پیگیری عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت:عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا با هدف الزام چهار شرکت تولید کننده روغن به رعایت میزان عرضه در بورس در دستور کار است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
به رعایت کف عرضه در بورس
دبیر ستاد تنظیم بازار از الزام تولیدکنندگان محصولات فولادی به رعایت کف عرضه تعیین شده در بورس خبر داد.به گزارش ایرنا، محمدرضا کلامی گفت: تولیدکنندگان فولاد موظف هستند کف عرضه درخصوص کالاهایی نظیر شمش، اسلب، میلگرد، ورق و تیرآهن که از سوی کمیته ویژه برای پایش عمکرد آنان تعیین شده است را رعایت کنند. رعایت نکردن کف عرضه تعیین شده تخلف است و واحدهای متخلف با عنوان اخلال در نظام اقتصادی به دادستانی معرفی می‌شوند. تیم ویژه‌ای در ستاد تنظیم بازار با مسئولیت رصد روزانه عملکرد واحدهای فولادی تشکیل شده است تا درخصوص عملکرد هفتگی آنان، گزارش ارائه ‌کند.
١٨ درصد GDP کشور متعلق به اصناف است/ برخورد قانونی با تخلفات صنفی
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / اصناف / محمدرضا کلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت
١٨ درصد GDP کشور متعلق به اصناف است/ برخورد قانونی با تخلفات صنفی
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه ١٨ درصد GDP کشور متعلق به اصناف است، گفت: تکرار و تعدد تخلفات صنفی آسیب جدی به اقتصاد کشور است و حتما با آن برخورد قانونی می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اتمام حجت با متخلفان بازار لوازم خانگی
سرپرست معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با تاکید بر لزوم ثبت اطلاعات خرید و فروش فعالان تجاری بازار لوازم خانگی گفت: همه دستگاه‌های ذی‌ربط باید برای ایجاد شفافیت در شبکه توزیع و قابلیت رصد در زنجیره کالایی، اقدامات لازم را انجام دهند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا کلامی با ارسال نامه‌ای به مقامات مسوول این وزارتخانه خواستار تسریع در اجرایی شدن مصوبات پیشین کارگروه تنظیم بازار مبنی بر ثبت اطلاعات خرید و فروش فعالان تجاری بازار لوازم خانگی در سامانه جامع تجارت شد.
۸۰ هزار تن برنج تا پایان مرداد ماه با ارز نیمایی ترخیص می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بانک مرکزی / ستاد تنظیم بازار / محمدرضا کلامی / واردات برنج / سامانه نیما
۸۰ هزار تن برنج تا پایان مرداد ماه با ارز نیمایی ترخیص می‌شود
دبیر ستاد تنظیم بازار از ترخیص ۸۰ هزار تن برنج تا پایان مرداد ماه از گمرکات با ارز نیمایی خبرداد و گفت: ارز این میزان برنج از سوی بانک مرکزی تأمین شده است.
دولت اختیار بدهد جلوی خام فروشی را می گیریم
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / روغن خام / محمدرضا کلامی / ستاد تنظیم بازار / خام فروشی
دولت اختیار بدهد جلوی خام فروشی را می گیریم
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در صورت تفویض اختیارات لازم به ستاد تنظیم بازار، ممنوعیت لازم برای ممانعت از صادرات محصولات خام اعمال خواهد شد.
ترخیص چای به شیوه اعتباری سه ماهه با ارز اشخاص
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / چای / ترخیص کالا / گمرک ایران / محمدرضا کلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت
ترخیص چای به شیوه اعتباری سه ماهه با ارز اشخاص
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با تصمیم شورای هماهنگی تشدید کنترل و بازرسی چای موجود در گمرکات کشور ترخیص می‌شود.
واکنش به یک گزارش تجارت‌نیوز / دعوت از تمامی تولیدکنندگان برای توزیع لوازم خانگی ارزان
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / بازار لوازم خانگی / تولیدکنندگان لوازم خانگی / لوازم خانگی / محمدرضا کلامی
واکنش به یک گزارش تجارت‌نیوز / دعوت از تمامی تولیدکنندگان برای توزیع لوازم خانگی ارزان
پس از انتشار گزارش امروز تجارت‌نیوز درباره توزیع لوازم خانگی ارزان‌قیمت، دبیر ستاد تنظیم بازار از تمامی تولیدکنندگان لوازم خانگی برای مشارکت در این طرح دعوت کرد. نوشته واکنش به یک گزارش تجارت‌نیوز / دعوت از تمامی تولیدکنندگان برای توزیع لوازم خانگی ارزان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
درخواست وزارت صمت از تولیدکنندگان لوازم خانگی/ در طرح ویژه تامین ارزان مشارکت کنید
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / کمیته امداد امام خمینی / ستاد تنظیم بازار / لوازم خانگی / محمدرضا کلامی
درخواست وزارت صمت از تولیدکنندگان لوازم خانگی/ در طرح ویژه تامین ارزان مشارکت کنید
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی گفت: تمامی شرکت‌های تولید کننده لوازم خانگی که توانایی حضور در طرح «تولید و تحویل لوازم خانگی ارزان قیمت» را دارند می‌توانند در این طرح مشارکت کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
دلیل گرانی شکر
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تاکید بر اینکه کمبود شکر نداریم گفت: بخش عمده شکر از محل تولید داخل تامین می شود که از شهریور ماه به بازار می آید.به گزارش ایسنا، محمدرضا کلامی در رابطه با کمبود شکر در بازار اظهار کرد: ما دو نوع شکر چغندری و نیشکری داریم و تقریبا از خرداد هر سال تا شهریور شکر وارداتی وجود دارد و کمبودی هم نیست. علت گرانی شکر این است که عده‌ای از این فضا سوءاستفاده می‌کنند و خلاف قانون کار انجام می‌دهند که مردم حتما باید آن را به ما اطلاع دهند؛ در حال حاضر در بازار شکر فضا رقابتی شده است.
دستگاه ها مکلف به  تشدید بازرسی ها در بازار شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ستاد تنظیم بازار / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / محمدرضا کلامی
دستگاه ها مکلف به تشدید بازرسی ها در بازار شدند
یک مقام مسئول گفت: به موجب مصوبه شورای هماهنگی تشدید کنترل و بازرسی، سازمان تعزیرات حکومتی شعبه ویژه‌ای را به مبارزه با احتکار و رسیدگی به تخلفات صنفی اختصاص می‌دهد.
تکلیف ستاد تنظیم بازار به دستگاه‌ها برای تشدید بازرسی‌ها در بازار/ اقلام دارای اولویت بازرسی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / برنج / تعزیرات / تنظیم بازار / خودرو / تخلفات
تکلیف ستاد تنظیم بازار به دستگاه‌ها برای تشدید بازرسی‌ها در بازار/ اقلام دارای اولویت بازرسی اعلام شد
ایلنا: محمدرضا کلامی گفت: به موجب مصوبه شورای هماهنگی تشدید کنترل و بازرسی، سازمان تعزیرات حکومتی شعبه ویژه‌ای را به مبارزه با احتکار و رسیدگی به تخلفات صنفی اختصاص م…
بخشی از  قیمت‌گذاری و توزیع کالاها به کارگروه های استانی واگذار می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / محمدرضا کلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / ستاد تنظیم بازار
بخشی از قیمت‌گذاری و توزیع کالاها به کارگروه های استانی واگذار می شود
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت:با توجه به درخواست استان ها، بخشی از اختیارات قیمت‌گذاری و بخشی از اختیارات توزیع کالا به کارگروه های استانی تنظیم بازار واگذار می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
تشریح شرایط دریافت لوازم خانگی ارزان قیمت
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از شروع طرح توزیع مستقیم لوازم خانگی به‌صورت سبدهای ارزان‌قیمت خبرداد و شرایط دریافت این ۵ قلم لوازم خانگی پرمصرف را تشریح کرد. محمدرضا کلامی درخصوص طرح توزیع مستقیم لوازم خانگی سبدهای ارزان‌قیمت، اظهار کرد: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، اقشار هدف این طرح با اولویت زوج‌های جوان تحت‌پوشش کمیته امداد و بهزیستی یا فرزندان این افراد است که اجرایی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
ارائه ۳۵ هزار بسته لوازم خانگی در قالب بسته حمایتی به مزدوجین از مردادماه
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که در مردادماه ۳۵ هزار بسته شامل ۵ قلم کالای اساسی (تلویزیون، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و یخچال) با قیمت مناسب (حدود ۹ میلیون تومان) در اختیار مزدوجین قرار خواهد گرفت و باتوجه به اینکه قیمت این کالاها معیشتی است باید کدملی و آدرس پستی مزدوج در زمان نصب با اطلاعات ثبت نامی تطابق داشته باشد.به گزارش ایسنا، محمدرضا کلامی در حاشیه چهارمین نشست شورای نظارت و رصد بازار اظهار کرد: بنا بر تاکیدات سرپرست وزارت صمت مبنی بر ضرورت حمایت از زوج‌های جوان در قالب عرضه بدون واسطه اقلام اصلی لوازم خانگی با قیمت مناسب، ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفت با همکاری تولیدکنندگان توانمند صنعت لوازم خانگی کشور، ۵ قلم لوازم خانگی پر مصرف با برند مشخص و با نرخ اقتصادی را در قالب بسته …
کمبود کالا در هیچ شبکه توزیعی نداریم
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / شبکه توزیعی / شبکه توزیعی کالا / کالاهای اساسی در ایران / کمبود کالا
کمبود کالا در هیچ شبکه توزیعی نداریم
شفقنا- سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در هیچ شبکه توزیعی کمبود کالا نداریم و کالا‌ها به وفور و فراوانی در بازار یافت می‌شوند. میزان نوشت: محمدرضا کلامی با بیان اینکه در هیچ شبکه توزیعی کمبود کالا نداریم و کالا‌ها...
مصوبه جدید ستاد هماهنگی اقتصادی برای ترخیص سریع کالاها/موجودی ۴ میلیون تنی کالا در بنادر
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / محمدرضا کلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / کالاهای اساسی
مصوبه جدید ستاد هماهنگی اقتصادی برای ترخیص سریع کالاها/موجودی ۴ میلیون تنی کالا در بنادر
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از مصوبه جدید ستاد هماهنگی ا قتصادی برای ترخیص سریع کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز تولید خبر داد و گفت: ۴ میلیون تن کالاها در بنادر موجود است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
عرضه ۱۰ هزار تن مرغ منجمد به بازار
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: شرکت پشتیبانی امور دام ۱۰ هزار تن مرغ منجمد را از محل ذخایر خود در میادین میوه و تره‫بار، فروشگاه­های زنجیره­ای و صنوف منتخب در سطح کشور شروع به عرضه کرده است.به گزارش ایسنا، محمدرضا کلامی افزود: در اسفندماه سال گذشته کمبود تقاضا و بسته بودن هتل­ها و رستوران­ها به خاطر شیوع کرونا سبب شد که مرغدار مرغ زنده را در حدود ۶ تا ۷ هزار تومان بفروشد و مصرف­کننده، آن را ۱۰ هزار تومان بخرد که این وضعیت باعث شد تولیدکننده متضرر شود. سخنگوی ستاد تنظیم بازار، ادامه داد: برای حفظ تعادل، دولت مقادیر مازاد عرضه مرغداران را جمع­آوری کرد که در این راستا روزی ۲۰۰۰ تن مرغ جمع­آوری کردیم و الان بیش از ۹۰ هزار تن ذخایر گوشت مرغ داریم. وی با بیان اینکه …
توزیع ۱۰ هزار تن مرغ منجمد با قیمت مصوب/ عرضه در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای آغاز شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / شرکت پشتیبانی امور دام / مرغ / محمدرضا کلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت
توزیع ۱۰ هزار تن مرغ منجمد با قیمت مصوب/ عرضه در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای آغاز شد
یک مقام مسئول گفت: شرکت پشتیبانی امور دام، ۱۰ هزار تن مرغ منجمد را از محل ذخایر خود در میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف منتخب در سطح کشور شروع به عرضه کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
بیش از ۹۰ هزار تن ذخایر گوشت مرغ داریم
توسعه ایرانی- سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت و دبیر و سخنگوی ستاد تنظیم بازار، بیان کرد: به دلیل لجستیک بسیار خوب در حوزه توزیع و با توجه به این که برخلاف سایر کشورها شبکه گسترده توزیع با بیش از 3 میلیون واحد صنفی در سراسر کشور داریم، این پراکندگی صنوف توزیع برای رساندن کالا در مناطق مختلف کشور به دست مردم در شرایط کرونا بسیار تاثیرگذار بوده است.  محمدرضا کلامی، افزود: برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم در طول سال به صورت مستمر برنامه ریزی‌های لازم را انجام می‌دهیم. وی تصریح کرد: در شرایط خاص مانند روزهای اول شیوع کرونا که از اسفندماه سال گذشته شروع شده است، هر چند کشورهای مختلف سیاست انقباضی در صادرات اعمال کردند و سعی نمودند تا کالاهای مورد نیاز خود را صادرات نکنند و برای …
زنجیره روغن موتور در سامانه تجارت داخلی ثبت می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / روغن موتور / وزارت صنعت معدن و تجارت / ستاد تنظیم بازار / محمدرضا کلامی
زنجیره روغن موتور در سامانه تجارت داخلی ثبت می‌شود
براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار اطلاعات مربوط به تولید کنندگان و عرضه کنندگان روغن موتور در سامانه تجارت داخلی ثبت می شود .
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
نظارت برای پیشگیری از قاچاق خروجی کالا تشدید می‌شود
ستاد تنظیم بازار بر افزایش اقدامات نظارتی و پیشگیری از قاچاق کالا از کشور تاکید کرد. به گزارش وزارت صمت، در آخرین نشست ستاد تنظیم بازار که به ریاست محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار و سرپرست معاونت بازرگانی داخلی تشکیل جلسه داد، مقرر شد با توجه به اثر افزایش قیمت ارز بر قاچاق خروجی، مبارزه با قاچاق به‌صورت ویژه در دستورکار دستگاه‌های مسوول قرار گرفته و ازسوی نیروی انتظامی، وزارت کشور، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و استانداران استان‌های مرزی و سایر دستگاه‌های نظارتی مورد پیگیری قرار بگیرد. مقرر است گزارش مربوطه در این خصوص به جلسات آتی کارگروه تنظیم بازار ارائه شود و زمان اقدام برای این مصوبه بلافاصله پس از ابلاغ اعلام شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی سودجویان در شرایط کنونی درصدد خروج …
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت با تاکید بر اینکه دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد، گفت: تا زمانی که یارانه پرداخت می‌شود قیمت نان گران نخواهد شد.به گزارش مهر، محمدرضا کلامی با بیان اینکه دولت هیچ برنامه‌ای برای تغییر قیمت نان ندارد، گفت: علی‌رغم افزایش خرید تضمینی گندم که به منظور حمایت از کشاورزان صورت گرفته، افزایش قیمتی برای نان در سال جاری در نظر گرفته نشده و نرخ نان همان قیمت تعیین‌شده در سال گذشته است. نان گران نمی‌شود و تا زمانی که یارانه پرداخت می‌شود قیمت نان افزایش نخواهد یافت. نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم با هزینه‌های جانبی در سال ۹۹، دو هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده و این در حالی است که مصرف سالانه گندم در کشور ۱۱ میلیون تن است که ۹.۵ میلیون تن از آن یارانه‌ای است …
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
افزایش قیمت ۸۹ قلم کالا در دوره کرونا
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفته که در دوران کرونا از بین ۱۰۰ قلم کالای اساسی قیمت ۳۶ قلم کالا کمتر از ۵ درصد و قیمت ۵۳ قلم کالا بیش از ۵ درصد افزایش یافته است. به گزارش «ایسنا» محمدرضا کلامی اظهار کرد: با بررسی حدود ۱۰۰ قلم کالا در سامانه ۱۲۹ سازمان حمایت، حدود ۱۱ قلم از این اقلام شامل کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای فاقد افزایش قیمت بوده است. به گفته وی طبق آخرین بررسی‌ها حدود ۳۶ قلم کالا با افزایش ۰ تا ۵ درصد و ۵۳ قلم هم بیش از 5 درصد افزایش را تجربه کرده‌اند. سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صمت همچنین گفت: قیمت گوشت گوسفند فقط 2/5 درصد افزایش یافته است. کلامی در پایان با اشاره به کاهش قیمت جهانی شکر سفید تصریح کرد: با این حال افزایش نرخ دلار در کشورمان این امکان را …
برنج خارجی ۱۰۰ درصد گران شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / بازار کالاها / قیمت برنج خارجی / قیمت کالاهای اساسی / وزارت صمت
برنج خارجی ۱۰۰ درصد گران شد
به گزارش صدا و سیما، محمدرضا کلامی در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: با بررسی حدود ۱۰۰ قلم کالا در سامانه ۱۲۹ سازمان حمایت، حدود ۱۱ قلم از این اقلام شامل کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای فاقد افزایش قیمت بوده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مشکل تامین ماسک نداریم
فارس-  سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: تولید ماسک قابل شستشو توسط اصناف و بسیج اصناف ادامه دارد لذا در تامین ماسک مورد نیاز مردم مشکلی وجود ندارد. محمدرضا کلامی ‌گفت: با توجه به میزان تولید ماسک در کشور به خصوص تولید صنفی اصناف و بسیج اصناف که نسبت به تولید ماسک قابل شستشو اقدام مستمر دارند، مشکلی برای تامین ماسک مورد نیاز مردم نخواهیم داشت. وی گفت: ماسک قابل شستشو با نرخ حمایتی 1500 تومان است.
گرانی لبنیات با نرخ‌های مصوب جدید
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
گرانی لبنیات با نرخ‌های مصوب جدید
بعد از چندین‌بار افزایش غیررسمی نرخ اقلام لبنی کارخانه‌ها و برندهای مختلف از ابتدای امسال، سرانجام ستاد تنظیم بازار هفته گذشته مجوز رسمی افزایش قیمت 22 تا 28درصدی محصولات لبنی مشمول نرخ‌گذاری را صادر کرد. به گزارش همشهری، محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار، گفت که قیمت شیر خام به ازای هر کیلوگرم، 2هزار و ۹۰۰تومان تعیین و اجازه داده شده دامداران بنابر شرایط، این محصول را تا 7درصد بالاتر یا پایین‌تر از این نرخ به فروش برسانند. از ابتدای امسال بازار تولیدات دامی به‌دلیل مشکلات دسترسی به نهاده‌های …
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
قیمت جدید شیر و مرغ تعیین شد
سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد قیمت جدید مرغ گرم آماده پخت در ستاد تنظیم بازار، ۱۵ هزار تومان به اضافه ۵ درصد کمتر یا بیشتر به اختیار استانداران تعیین شد. محمدرضا کلامی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: به دلیل اهمیت تعیین نرخ کالاها، جلسه نود و هشتم ستاد تنظیم بازار به‌صورت فوق‌العاده برگزار شد. وی افزود: با توجه به تحلیلی که دستگاه‌های متولی و تشکل‌های مرتبط با کالاهای مختلف مطرح کردند، لزوم استمرار تولید و جلوگیری از زیان مرغداران و همچنین گران‌فروشی در بازار، نرخ مرغ در سطح خرده‌فروشی ۱۵هزارتومان تعیین شد.
قیمت لبنیات رسما ۲۸ درصد گران شد/نرخ شیر خام؛ ۲۹۰۰ تومان
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / ستاد تنظیم بازار / محمدرضا کلامی / قیمت لبنیات
قیمت لبنیات رسما ۲۸ درصد گران شد/نرخ شیر خام؛ ۲۹۰۰ تومان
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: مجوز افزایش قیمت محصولات لبنی مشمول نرخ گذاری از متوسط ۲۲ درصد تا سقف ۲۸ درصد صادر شد.
جزئیات
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / لوازم خانگی / اقشار آسیب پذیر
جزئیات "تخصیص سبد لوازم خانگی" به اقشار آسیب‌پذیر
محمدرضا کلامی سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قرار بر این شده که زوج‌های جوان و به صورت ویژه مزدوجین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و زوج‌های جوان بازنشستگان لشگری و کشوری سبد لوازم خانگی با قیمت اقتصادی و بدون واسطه دریافت کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تعیین قیمت تخم‌مرغ از سوی ستاد تنظیم بازار
سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در مرغداری ۹۵۰۰ تومان از سوی ستاد تنظیم بازار تعیین شد.به گزارش میزان، بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت صمت، محمدرضا کلامی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در مرغداری ۹۵۰۰ تومان از سوی ستاد تنظیم بازار تعیین شده است، گفت: این قیمت‌گذاری در راستای حمایت از واحد‌های تولیدکننده تخم‌مرغ و جلوگیری از گران‌فروشی این کالا بوده است بر همین مبنا قیمت هر شانه تخم‌مرغ در سطح خرده‌فروشی زیر ۲۰ هزار تومان خواهد بود. قرار شد قیمت انواع تخم‌مرغ بسته‌بندی در احجام و کیفیت مختلف نیز، توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با همکاری تشکل‌های ذی‌ربط تعیین و با درج قیمت بر روی کالا، نرخ به مردم اطلاع‌رسانی شده و کالا بر …
قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ۹۵۰۰ تومان تعیین شد/ نرخ هر شانه در خرده‌فروشی زیر ۲۰ هزار تومان
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / محمدرضا کلامی / قیمت تخم مرغ / وزارت صنعت معدن و تجارت / ستاد تنظیم بازار
قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ۹۵۰۰ تومان تعیین شد/ نرخ هر شانه در خرده‌فروشی زیر ۲۰ هزار تومان
سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ۹۵۰۰ تومان از سوی ستاد تنظیم بازار تعیین شد.
تعرفه برنج سفید وارداتی ۱۰ درصد باقی ماند/ تعرفه واردات برنج نیمه سفید ۴ درصد شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / محمدرضا کلامی / برنج / واردات برنج / وزارت صنعت معدن و تجارت
تعرفه برنج سفید وارداتی ۱۰ درصد باقی ماند/ تعرفه واردات برنج نیمه سفید ۴ درصد شد
سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد که تعرفه واردات برنج سفید همان ۱۰ درصد باقی بماند و برای برنج نیمه سفید تعرفه پایه ۴ درصد شود.
فعالان اقتصادی، خط مقدم جنگ اقتصادی هستند
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / محمدرضا کلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / تولید
فعالان اقتصادی، خط مقدم جنگ اقتصادی هستند
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: فعالان اقتصادی، خط مقدم جنگ اقتصادی در حال انجام وظیفه هستند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / تسهیلات خرید لوازم خانگی / گرانی لوازم خانگی
تسهیلات به کمک مشتریان لوازم خانگی می آیند؟
به گزارش دنیای اقتصاد، محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار در خاتمه نشست خبری در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه تامین منابع ریالی مورد نیاز تولید لوازم خانگی، وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی به نیمایی تغییر می‌کند، افزایش قیمت ها اجتناب ناپذیر است و به همین دلیل معاونت صنایع وزارت صنعت طرحی پیشنهاد کرده که تسهیلات ارزان قیمت ۱۲ درصدی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد تا قدرت خریدشان افزایش یابد.
پیشنهاد طرح تسهیلات ارزان قیمت ۱۲ درصدی مصرف کنندگان لوازم خانگی
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
پیشنهاد طرح تسهیلات ارزان قیمت ۱۲ درصدی مصرف کنندگان لوازم خانگی
«محمدرضا کلامی»‌ امروز (شنبه) در حاشیه نشست خبری در مصاحبه با خبرنگاران گفت: معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت طرحی پیشنهاد کرده که تسهیلات ارزان قیمت ۱۲ درصدی در اختیار مصرف‌کنندگان لوازم خانگی قرار گیرد.
مبارزه با گرانفروشی در اولویت نخست «صمت» است
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / وزارت صنعت معدن و تجارت
مبارزه با گرانفروشی در اولویت نخست «صمت» است
«محمدرضا کلامی» امروز (شنبه) در نشست خبری در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال اولویت بازرسی و کنترل بر جلوگیری از گرانفروشی است.
شرایط انتخاب تجار برای تخصیص ارز واردات نهاده‌های دامی/بر اساس دستورالعمل دستگاههای ناظر عمل شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / محمدرضا کلامی / نهاده های دامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور
شرایط انتخاب تجار برای تخصیص ارز واردات نهاده‌های دامی/بر اساس دستورالعمل دستگاههای ناظر عمل شد
یک مقام مسئول با بیان اینکه تخصیص ارز به واردکنندگان نهاده‌های دامی، بر اساس چارچوب‌های هماهنگ شده با دستگاههای نظارتی و امنیتی بوده است، گفت: اصل محرمانگی باید در انتخاب تجار رعایت شود.
بازار لوازم خانگی در چه وضعیتی قرار دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / لوازم خانگی / بازار لوازم خانگی
بازار لوازم خانگی در چه وضعیتی قرار دارد؟
محمدرضا کلامی در پایان جلسه ستاد تنظیم بازار از تولید ۸ میلیون و ۶۹۳ هزار دستگاه لوازم خانگی در سال گذشته خبر داده و گفته که برنامه این وزارتخانه در سال ۱۳۹۹ تولید ۱۱ میلیون و ۶۴۰ هزار دستگاه است تا بتواند نهایتا تا سال ۱۴۰۱ به طور کامل شکاف بین تولید و تقاضا در این بخش را برطرف کند.
شکاف تولید و تقاضا در لوازم خانگی چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / بازار لوازم خانگی
شکاف تولید و تقاضا در لوازم خانگی چقدر است؟
به گزارش ایسنا محمدرضا کلامی در پایان جلسه ستاد تنظیم بازار از تولید ۸ میلیون و ۶۹۳ هزار دستگاه لوازم خانگی در سال گذشته خبر داده و گفته که برنامه این وزارتخانه در سال ۱۳۹۹ تولید  ۱۱ میلیون و ۶۴۰ هزار دستگاه است تا بتواند نهایتا تا سال ۱۴۰۱ به طور کامل شکاف بین تولید و تقاضا در این بخش را برطرف کند؛ چراکه به گفته وی تقاضای سالانه لوازم خانگی که عمده آن در بخش لوازم خانگی کوچک است، حدود ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه برآورد شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
ضرورت الکترونیکی کردن توزیع کالا
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت با تاکید بر الکترونیکی کردن توزیع کالاها گفت: از ظرفیت اتاق‌های اصناف، تعاون، سازمان میادین ومیوه و تره بار استفاده می‌کنیم. به گزارش وزارت صمت، محمدرضا کلامی در نشست تخصصی برنامه‌های وزارت صمت گفت: بخش زیادی از کار ما در ستاد تنظیم بازار در حوزه هماهنگی بین دستگاه‌ها و بیش از ۴۲ درصد مصوبات در حوزه تامین کالاها بوده است.
تدوین بسته تامین مالی برای حمایت از عرضه و تقاضای لوازم خانگی
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / لوازم خانگی / وزارت صنعت معدن و تجارت / محمدرضا کلامی
تدوین بسته تامین مالی برای حمایت از عرضه و تقاضای لوازم خانگی
سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: برای حمایت از مصرف کننده و تولید کننده لوازم خانگی به صورت همزمان مقرر شد تا بسته پیشنهادی شیوه‌های تامین مالی تهیه و ارایه شود.
فهرست ۵ قلم کالای  اولویت دار برای بازرسی/کنترل انبارها و ناامن‌سازی محل‌های نگهداری غیرمجاز حبوبات
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / محمدرضا کلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / نظارت و بازرسی
فهرست ۵ قلم کالای اولویت دار برای بازرسی/کنترل انبارها و ناامن‌سازی محل‌های نگهداری غیرمجاز حبوبات
یک مقام مسئول در وزارت صمت با اشاره به اعلام فهرست ۵ قلم کالای اولویت‌دار برای بازرسی و نظارت بر بازار گفت: کنترل انبارها و ناامن‌سازی محل‌های نگهداری غیرمجاز کالا در دستور کار است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / بازار کالاها / تامین کالاهای اساسی / سرپرست وزارت صمت
اعلام فهرست ۵ قلم کالای اولویت‌دار برای بازرسی و نظارت
به گزارش ایلنا، محمدرضا کلامی در این باره افزود: در راستای هدفمند نمودن بازرسی ها، ۵ قلم کالای حبوبات (بسته بندی شده و فله)، لوازم خانگی، برنج، لاستیک خودرو (سواری و سنگین) و شکر به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی از سوی دستگاه های نظارتی برای بررسی احتکار، موجودی ها، قیمت و . ...تعیین گردید.
افزایش قیمت ارزاق سوژه "تهران ۲۰" شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / افزایش قیمت / بازی / مردم ایران / وزارت صنعت معدن و تجارت / تهران
افزایش قیمت ارزاق سوژه "تهران ۲۰" شد
ایلنا: برنامه " تهران ۲۰" امشب (سه‌شنبه،۱۳ خرداد ماه) با حضور محمدرضا کلامی، سرپرست معاونت امور بازرگانی وزارت صنعت معدن و تجارت روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
درخواست بهبود خدمت‌رسانی به اصناف و مردم
جمشید گلپور، سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان ایران مهم‌ترین سرفصل‌های کاری این مرکز را اعلام کرد. در نشستی که با حضور سرپرست معاونت بازرگانی داخلی، رئیس مرکز اصناف و کارکنان این مرکز برگزار شد، گزارشی از برنامه‌های پیش روی مرکز اصناف و بازرگانان ارائه شد. محمدرضا کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در این نشست با اشاره به اهمیت نقش اصناف در اقتصاد کشور، تلاش بیش از پیش مسوولان این مرکز را برای بهبود وضعیت و خدمت‌رسانی به مردم خواستار شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / ارز واردات برنج / واردات برنج
تخصیص ارز برای ترخیص ۵۰۰ هزار تن برنج خارجی
به گزارش فارس به نقل از شاتا، محمدرضا کلامی گفت: در راستای تامین کافی کسری نیاز بازار برنج، طبق آخرین هماهنگی های صورت گرفته با بانک مرکزی، مقرر شده تامین ارز حدود 500 هزار تن انواع برنج خارجی موجود در بنادر، با اولویت ویژه صورت پذیرد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
حفظ سطح مطلوب ذخایر راهبردی برای جلوگیری از نوسانات کالا
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از برنامه این وزارتخانه برای حفظ موجودی ذخایر راهبردی کالاها خبر داد و گفت: رصدپذیر کردن جریان گردش کالا یکی از برنامه‌های جدی وزارت صنعت است.محمدرضا کلامی در خصوص برنامه‌های عملیاتی معاونت بازرگانی داخلی در سال ۱۳۹۹ بیان کرد: در همین راستا دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارتخانه، تامین حداکثری کالاهای اساسی و ضروری با قیمت‌های مناسب با اولویت تولیدات داخلی و در صورت نیاز از محل واردات و اولویت حمایت از تولیدات داخل در مورد کالاهایی که دارای تولید داخل است و ممنوعیت واردات چنین کالاهایی را در دستور کار خود قرار داده است.به گزارش مهر، وی با تاکید بر اینکه پیش‌بینی مقدار کالای موردنیاز برای واردات در سال ۹۹ و افزایش استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
برنامه‌های عملیاتی معاونت بازرگانی داخلی در سال 99
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت، برنامه‌های عملیاتی این معاونت را در سال 1399 تشریح کرد. به گزارش شاتا، محمدرضا کلامی درخصوص برنامه‌های عملیاتی معاونت بازرگانی داخلی در سال 1399 بیان کرد: در همین راستا دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارتخانه، تامین حداکثری کالاهای اساسی و ضروری با قیمت‌های مناسب با اولویت تولیدات داخلی و در صورت نیاز از محل واردات و اولویت حمایت از تولیدات داخل در مورد کالاهایی که دارای تولید داخل هستند و ممنوعیت واردات چنین کالاهایی را در دستور کار خود قرار داده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
سیاست‌های جدید «صمت» برای صنعت فولاد
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل جلسه کمیته سیاستگذاری فولاد خبر داد و اعلام کرد برنامه افزایش تولید و صادرات فولاد در سال ۹۹ در دستور کار است. به گزارش «ایسنا»، محمدرضا کلامی با اشاره به سیاست‌های کارگروه تنظیم بازار و در راستای توجه به تولید حداکثری فولاد در کشور، گفت: سیاست کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید حداکثری فولاد و توزیع مناسب آن در صنایع پایین‌دستی به‌منظور تامین مواد اولیه مورد نیاز آنها از جمله کارخانجات تولیدکننده مقاطع طویل (نوردی) و مقاطع تخت است که بر اساس آن بتوان تقاضای کف بازار و کارخانجاتی که از محصولات فولادی تخت مانند ورق برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند، را پاسخ داد.
روایتی از فراز و فرودهای قیمت‌گذاری محصولات فولادی/فرمول جدید نرخگذاری روی میز کمیته تخصصی فولاد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / قیمت فولاد / وزارت صنعت معدن و تجارت / محمدرضا کلامی / ستاد تنظیم بازار / بورس کالا
روایتی از فراز و فرودهای قیمت‌گذاری محصولات فولادی/فرمول جدید نرخگذاری روی میز کمیته تخصصی فولاد
بازار فولاد ملتهب است؛ نه تنها محصولات فولادی به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد، بلکه همچون خودرو گرفتار بازار دلالی شده و همین امر، تولیدکنندگان را در تامین مواد اولیه دچار مشکل کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •