جمعه, ۴ مهر, ۱۳۹۹ / 25 September, 2020
محمد رضا کلامی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
الزام وزارت کشاورزی به تعیین سهمیه نهاده براساس محصول نهایی
دبیر ستاد تنظیم بازار از الزام وزارت جهاد بر اعلام سهمیه نهاده دام و طیور بر اساس محصول نهایی خبر داد و گفت: جلسه هفته آینده به دلیل مشکلات بازار در سطح دولت برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد رضا کلامی دبیر ستاد تنظیم بازار درخصوص جزئیات مصوبات نود و سومین جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: در این جلسه دستور العمل پیشنهادی تنظیم بازار محصولات پتروشیمی توسط کمیته تخصصی تنظیم بازار پتروشیمی در جلسه کارگروه ملی مطرح و کلیات آن به تصویب رسید.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تداوم توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸صفر
توسعه ایرانی - دبیر ستاد تنظیم بازار کشور از تداوم توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸ ماه صفر خبر داد.  محمد رضا کلامی در پایان جلسه تنظیم بازار کشور افزود: مقادیر عرضه کالاهایی برنج، شکر، روغن نباتی، گوشت مرغ و گوشت قرمز از محل ذخایر تعیین سهمیه شده و با توجه به اقدام هیات‌ها برای تهیه بسته‌های حمایتی خشک مقرر شد توزیع این اقلام تا ۲۸ صفر از طریق سامانه بیرق و توسط سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ادامه داشته باشد. سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تداوم ممنوعیت واردات برنج تصریح کرد: با توجه به آزاد شدن قیمت ارز واردات برنج و دیگر تهدیدی برای تولیدات داخلی به شمار نمی‌آید و برای جلوگیری از کمبود کالا در سطح عرضه علیرغم اینکه …
قیمت خرید گوشت قرمز ۷۲ هزار تومان است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / بازار گوشت / ستاد تنظیم بازار / قیمت گوشت
قیمت خرید گوشت قرمز ۷۲ هزار تومان است
به گزارش خبرآنلاین، محمد رضا کلامی در جلسه ستاد تنطیم بازار اظهار کرد: با توجه به افزایش مصرف اقلام اساسی از جمله برنج در چند مدت اخیر نیاز بازار برای کنترل قیمت‌ها تزریق شد؛ ۲ هزار تن گوشت قرمز، ۱۰ هزار تن گوشت مرغ و ۳۰ هزار تن شکر با نرخ‌های مصوب در اختیار هیئت‌ها قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
توزیع ۱۰۲ هزار تن کالای اساسی میان هیات‌های مذهبی
دبیر ستاد تنظیم بازار کشور از آغاز توزیع ۳۰ هزار تن شکر، ۳۰ هزار تن روغن نباتی، ۳۰ هزار تن برنج، ۱۰ هزار تن گوشت مرغ و ۲ هزار تن گوشت قرمز در قالب طرح محرم و صفر میان هیأت های مذهبی خبر داد. به گزارش توسعه ایرانی،  محمد رضا کلامی از آغاز توزیع ۳۰ هزار تن شکر، ۳۰ هزار تن روغن نباتی، ۳۰ هزار تن برنج ۱۰ هزار تن گوشت مرغ و ۲ هزار تن گوشت قرمز در قالب طرح محرم و صفر میان هیأت های مذهبی خبر داد و گفت: بخشنامه مرتبط جهت تأمین اقلام کالایی مورد نیاز هیأت‌های سراسر کشور به شرکت‌های های بازرگانی دولتی و پشتیبانی امور دام و سازمان‌های صمت استان‌ها ابلاغ شده است. وی افزود: هیأت‌های مذهبی می‌توانند از طریق مراجعه به سازمان تبلیغات اسلامی و سامانه بیرق سهمیه خود را دریافت …
تعیین عوارض صادرات برای شیرخشک و خامه
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / محمد رضا کلامی / ستاد تنظیم بازار / صادرات شیر خشک / تولید شیر
تعیین عوارض صادرات برای شیرخشک و خامه
کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: حفظ تعادل عرضه و تقاضا و تنظیم بازار کالاهای مختلف نیازمند ابزارهای متناسب است و در این مسیر باید ابزار متناسب با هر کالا برای ایجاد تعادل به کار گرفته شود.
پیگیری عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / محمد رضا کلامی / بورس کالا / وزارت صنعت، معدن و تجارت / صادرات روغن پایه
پیگیری عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا
کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص اقدامات صورت گرفته مبنی بر پیشگیری از صادرات روغن پایه افزود: موضوع عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا با هدف الزام چهار شرکت تولید کننده روغن به رعایت میزان عرضه در بورس در دستور کار پیگیری است.
اولتیماتوم ستاد تنظیم بازار به تولیدکنندگان فولاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / وزارت صنعت، معدن و تجارت / ستاد تنظیم بازار / انجمن تولیدکنندگان فولاد / محمد رضا کلامی
اولتیماتوم ستاد تنظیم بازار به تولیدکنندگان فولاد
کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: تولیدکنندگان محصولات فولادی مکلف به رعایت کف عرضه تعیین شده در بورس هستند.
روند تامین ارز نهاده‌ها از سوی بانک مرکزی بهبود یافت
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / ستاد تنظیم بازار / بانک مرکزی ایران / محمد رضا کلامی / جوجه ریزی / مرغداری
روند تامین ارز نهاده‌ها از سوی بانک مرکزی بهبود یافت
کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: با بهبود روند تامین ارز واردات نهاده‌ها از سوی بانک مرکزی، مرغداران دغدغه‌ای بابت تامین نهاده های مورد نیاز نداشته باشند و بدون مشکل نسبت به جوجه‌ریزی اقدام نمایند.
ترخیص ۸۰ هزار تن برنج تا پایان مرداد ماه از گمرک
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / محمد رضا کلامی / برنج / گمرک ایران / ستاد تنظیم بازار
ترخیص ۸۰ هزار تن برنج تا پایان مرداد ماه از گمرک
کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار از ترخیص ۸۰ هزار تن برنج تا پایان مرداد ماه از گمرکات خبرداد و گفت: ارز این میزان برنج از سوی بانک مرکزی تأمین شده است.
ستاد تنظیم بازار در انتظار دریافت اختیار برای وضع عوارض صادراتی است
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / محمد رضا کلامی / بورس کالا / ستاد تنظیم بازار
ستاد تنظیم بازار در انتظار دریافت اختیار برای وضع عوارض صادراتی است
کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در صورت تفویض اختیارات لازم به ستاد تنظیم بازار، ممنوعیت لازم برای ممانعت از صادرات محصولات خام اعمال خواهد شد.
تامین روغن پایه، مشکل اصلی تولیدکنندگان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مهرداد سعادت / محمد رضا کلامی / اتحادیه صادر کنندگان نفتی / بورس کالا
تامین روغن پایه، مشکل اصلی تولیدکنندگان
سعادت، دبیر کمیسیون روغن اتحادیه صادر کنندگان نفتی گفت: درحال حاضر مشکل اصلی تولید کنندگان، تامین روغن پایه است که دلیل آن عدم عرضه مناسب، منظم و کافی این ۴ شرکت پالایشگاهی در بورس کالا است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
شرایط ترخیص چای موجود در گمرک­ها
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت (صمت) اعلام کرد: با تصمیم شورای هماهنگی، تشدید کنترل و بازرسی، چای موجود در گمرک­ها ترخیص می‌شود. به گزارش ایسنا، محمد رضا کلامی با اشاره به طرح تصمیمات اقتصادی دولت مبنی بر ترخیص کالاهای اساسی و ضروری و مواد اولیه موجود در بنادر بدون محدودیت و تسهیل ورود کالا به کشور گفت: در این راستا تصمیم گرفته شده که گمرک جمهوری اسلامی تمامی چای موجود در بنادر و گمرک­ها را به استناد این دستور صریح ریاست جمهوری و تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به شیوه اعتباری سه ماهه با ارز اشخاص ترخیص کند. طبق تصمیمات اتخاذ شده، کالاهای اساسی و ضروری که به واسطه عدم تامین ارز در بنادر کشور رسوب کرده‎اند، با مصوبه اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت می‌توانند ترخیص مشروط داشته باشند.ترخیص این …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
تشریح شرایط دریافت لوازم خانگی ارزان قیمت
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از شروع طرح توزیع مستقیم لوازم خانگی به صورت سبدهای ارزان قیمت خبرداد و شرایط دریافت این ۵ قلم لوازم خانگی پرمصرف را تشریح کرد.به گزارش خبرآنلابن، محمد رضا کلامی درخصوص طرح توزیع مستقیم لوازم خانگی سبدهای ارزان قیمت، اظهار کرد: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، اقشار هدف این طرح، با اولویت زوج‌های جوان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یا فرزندان این افراد است که اجرایی می‌شود.وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 105 هزار نفر معرفی شده‌اند، گفت: سومین گروهی که در اولویت این طرح هستند، مزدوجین تحت پوشش سازمان بازنشستگی است. به طور کلی طی فراخوان اعلام شده، دنبال این هستیم که واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی که توانایی و علاقه‌مندی لازم را برای عرضه مستقیم این 5 قلم کالا …
کلامی سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / محمدرضا کلامی / ستاد تنظیم بازار / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت معدن و تجارت
کلامی سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی محمد رضا کلامی را به عنوان سرپرست معاونت معاونت بازرگانی داخلی وزارتخانه منصوب کرد.
جزئیات اقدامات ستاد تنظیم بازار برای ماه رمضان/ آغاز توزیع ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / بازار ماه رمضان / ستاد تنظیم بازار / ماه رمضان
جزئیات اقدامات ستاد تنظیم بازار برای ماه رمضان/ آغاز توزیع ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی
محمد رضا کلامی در گفت و گو با تسنیم، در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار برای ماه مبارک رمضان اظهار داشت: بر اساس جلسات ستاد تنظیم بازار برای پاسخگویی به افزایش تقاضای ماه مبارک رمضان، حدود 200 هزار تن کالا از محل ذخایر و واردات کالاهای اساسی و ضروری با ارز 4200 تومانی تامین شده و در حال تخصیص بین استانها است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / صادرات فولاد / صادرات محصولات فولادی
صادرات محصولات فولادی مشروط شد
به گزارش مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد رضا کلامی در حاشیه نشست تنظیم بازار گفت: با توجه به تولید بیش از ۲۵ میلیون تن انواع فولاد در کشور و ضرورت‌های تأمین نیاز داخل، در جلسه تنظیم بازار مقرر شد، صادرات انواع محصولات فولادی پس از این توسط گمرگ، فقط با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی صورت پذیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
گوجه فرنگی | به زودی ارزان می شود!
شفقنا اقتصادی_ سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور گفت: از ۲۵ آذر، محصولات گلخانه‌ای استان‌های مختلف کشور به بازار عرضه خواهد شد و بر این اساس، شاهد کاهش قیمت گوجه در بازار خواهیم بود. مهر نوشت: محمد رضا کلامی در گفتگویی رادیویی، اظهار داشت: برخی از محصولات مثل گوجه فرنگی در یک مقطع زمانی صرفا در […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •