چهارشنبه, ۱۲ آذر, ۱۳۹۹ / 2 December, 2020
مرز چزابه
آخرین وضعیت مرزهای کشور/ مرز چزابه هنوز بازگشایی نشده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سید روح الله لطیفی / گمرک ایران / مرز چزابه / مرز سومار / مرز میرجاوه / مرز میلک
آخرین وضعیت مرزهای کشور/ مرز چزابه هنوز بازگشایی نشده است
سخنگوی گمرک ضمن تشریح آخرین وضعیت مرزهای کشور، گفت: اگرچه برای مرز سومار مجوز بازگشایی صادرشده، اما چون مجوز سرانه واردات این مرز باید از طرف دولت عراق صادر شود، این مرز هنوز فعال نیست.
احتمال بسته شدن مرزهای عراق بمدت یک هفته /صادرکنندگان احتیاط کنند
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / ویروس کرونا / مرز مهران / مرز شلمچه / مرز سومار / مرز خسروی / مرز چزابه
احتمال بسته شدن مرزهای عراق بمدت یک هفته /صادرکنندگان احتیاط کنند
طبق اعلام اداره گذرگاه مرزی عراق احتمال بسته شدن مرزهای عراق بمدت یک هفته وجود دارد .
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
مرز چزابه و مهران برای انتقال کالا باز شد
گمرک ایران ضمن اعلام بازگشایی مرز چزابه اعلام کرد. مرز مهران نیز از امروز بازگشایی خواهد شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، روح الله لطیفی سخنگوی گمرک اعلام کرد: بر اساس آخرین اطلاعات، مرز چزابه برای جابه‌جایی کالای تجاری به عراق بازگشایی شد. همچنین بر اساس ملاقات مرزی بین مقامات گمرک ایران و عراق توافق شد این مرز از امروز درباره کالاهای تجاری مانند سابق عمل کند و مشکلی برای ارسال بار از این مرز وجود نداشته باشد. مرز مهران نیز از امروز آغاز به کار می‌کند؛ اما مرزهای عراق برای جابه‌جایی مسافر همچنان بسته است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
زائران یزدی اربعین حسینی از مرز چذابه تردد کنند
شفقنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: با توجه به اینکه امکان ارائه خدمات حمل و نقل برای زائران یزدی در مرز مهران وجود ندارد، لازم است علاقه‌مندان به زیارت عتبات عالیات از مرز چزابه برای خروج از کشور استفاده کنند. «محسن صادقیان» در ‌رابطه با پیگیری سفر زائرین اربعین ‌حسینی با ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، گفت: امکان […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
خدمات شبانه‌روزی ۳ گمرک مرزی به زائران
رئیس کل گمرک اعلام کرد: خدمات ۳ گمرک مرزی به زائران عتبات عالیات به‌صورت شبانه‌روزی ادامه پیدا می‌کند. مهدی میراشرفی ضمن حضور در بارانداز مرز چزابه و سالن تجاری (ترانزیت کالا) از نحوه خدمات‌رسانی کارشناسان سرویس ارزیابی برای خروج کامیونت، کامیون و تریلرهای حامل اقلام غذایی برای موکب‌های مستقر در عراق و همچنین انجام تشریفات امور گمرکی خروج اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها و تانکرها به سمت کشور عراق بازدید کرد. رئیس کل گمرک در این بازدید اظهار کرد: کارکنان گمرک جمهوری اسلامی ایران در سه مرز مهران، چزابه و شلمچه به‌صورت شبانه‌روزی و تمام وقت به زائران حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند و گمرک خسروی نیز در طول روز به زائران خدمات ارائه می‌دهد. میراشرفی افزود: کارشناسان گمرکی مستقر پای دستگاه‌های ایکس ری چمدانی در شیفت‌های …
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / هلال احمر
یک کشته و ۶ مصدوم بر اثر تصادف ۲ دستگاه ون در العماره
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان اعلام کرد: ۶مصدوم و یک کشته حادثه برخورد ۲ دستگاه ون در العماره عراق در حال انتقال به مرز چزابه برای ورود به کشور هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اربعین حسینی / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین / اورژانس / حُبُّ الحُسَینِ یَجمَعُنا / پیرحسین کولیوند / مهران / مرز چزابه / مصدوم / اربعین
بازگشت ۱۸۴ زائر مصدوم و بیمار اربعین به کشور
رییس اورژانس کشور از اعزام ۱۸۴ نفر از زائران ایرانی بیمار یا مصدوم شده در کشور عراق به ایران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اربعین 98 / مرز مهران / پایانه مرز مهران / مرز خسروی / مرز چزابه / مرز شلمچه / ترافیک جاده ها
ترافیک سنگین در محورهای منتهی به مهران، شلمچه، خسروی و چذابه
گزارش مرکز مدیریت راه‌های کشور حاکی است که در مسیرهای منتهی به مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی ترافیک سنگین و تردد پر حجم خودروها مشاهده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اربعین 98 / مرز خسروی / مرز چزابه / مرز شلمچه / مرز مهران
آخرین وضعیت مسیرهای منتهی به عراق/ فعالیت سه مرز به صورت ۲۴ساعته
با پیگیری های صورت گرفته از مرکز مدیریت راه های کشور، از چهار مرز منتهی به عراق به جز مرز خسروی، مرزهای چزابه، شملچه و مهران به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / مرز چزابه / مرز خسروی / عتبات عالیات / اربعین 98
خسروی تا اطلاع ثانوی مسدود است/ تردد از مهران و شلمچه
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از انسداد پایانه مرزی خسروی برای تردد زائران اربعین تا اطلاع ثانوی خبرداد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / گمرک / اربعین حسینی / سازمان راهداری / مرز چزابه / مرز مهران / تردد وسایل نقلیه سنگین
قوانین گمرکی برای تردد در ایام اربعین حسینی اعلام شد
گمرک در خصوص پیاده‌روی عظیم اربعین امام حسین (ع) و لزوم ارائه تسهیلات گمرکی به زائران اربعین حسینی بخشنامه‌ای را صادر کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / مرز خسروی / مرز مهران / پایانه مرزی / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / مهران قربانی / مرز شلمچه / مرز چزابه / اربعین 98 / صادرات غیرنفتی
تردد کامیون‌ها در ایام اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد / سه مرز جایگزین برای تردد
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: تردد کامیون‌ها به عراق از ۱۷ مهر تا ۳ آبان امسال از ۴ مرز خسروی، مهران، چزابه و شلمچه ممنوع است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / اعتصاب رانندگان عراقی / مرز چزابه
رانندگان عراقی برای حمل و نقل کالاهای ایرانی اعتصاب کردند؛ مرز چذابه بسته شد
رئیس اتاق بازرگانی اهواز از اعتصاب رانندگان در سمت عراقی مرز چذابه خبر داد و گفت: این موضوع باعث اخلال در روند صادرات کالاهای ایرانی به خصوص مواد غذایی در مرز شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / عبدالهاشم حسن نیا / اربعین حسینی / مرز چزابه / مرز مهران / مرز خسروی / مرز شلمچه
تدارک گسترده جاده‌ای و ریلی برای تسهیل تردد زائران اربعین/ ۱۵ هزار دستگاه اتوبوس آماده خدمت
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تمهیدات در نظر گرفته شده برای تردد زائران اربعین امسال از ۴ پایانه مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چزابه را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
تلاش گروه تفحص شهدا در عملیات بازگشایی جاده بستان+فیلم
اعضای کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در حال انجام عملیات لوله گذاری و بازگشایی جاده بستان به مرز چزابه هستند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
ارسال محموله اقلام غذایی و بهداشتی به سیل زدگان عشایر در مرزچزابه
شفقنا- مدیرعامل هلال احمر استان تهران از ارسال محموله اقلام غذایی و بهداشتی به سیل زدگان عشایر در مرز چزابه خبر داد. حسین کتابدار در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص ارسال اقلام به سیل زدگان عشایر در مرز چزابه گفت: عوامل واکنش سریع هلال احمر استان تهران که در شهرستان دشت آزادگان مستقر هستند از طریق بالگرد برای امدادرسانی […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •