چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
معافیت مالیاتی
پارادایم حاکم در نظام اقتصادی
دنیای اقتصاد / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
پارادایم حاکم در نظام اقتصادی
ظرف سال‌های اخیر مناطق آزاد کشورمان با اتهام‌هایی همچون تبدیل شدن به کانون قاچاق، ورود بی‌رویه واردات، عملکرد برخلاف دلایل ایجادی و انحراف از روح قانون نحوه اداره مناطق آزاد و وجود فرار مالیاتی در این مناطق مواجه بوده‌اند؛ در این میان رویکرد جدید که از حذف معافیت مالیات ارزش افزوده به حذف معافیت‌های مالیاتی متمایل شده، گرچه از دلایل قابل اعتنایی بهره می‌گیرد؛ اما با واقعیت‌های قانونی و موجود در این مناطق مغایرت دارد، موضوعی که نتیجه‌ای جز بازی بدون توپ در زمین دشمنان استقلال اقتصادی ایران در شرایط سخت تحریمی موجود نخواهد داشت.
ابهام در مرزبندی با سرزمین اصلی
دنیای اقتصاد / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
ابهام در مرزبندی با سرزمین اصلی
مالیات ارزش افزوده مالیات غیرمستقیمی است که مصرف‌کننده آن را به همراه خرید کالا یا خدمات می‌پردازد. از مهم‌ترین اهداف مالیات ارزش افزوده می‌توان به ایجاد شفافیت اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا، پولشویی و مصرف‌گرایی اشاره کرد که باعث گسترش عدالت، ثبات اقتصادی و تامین بخشی از درآمد عمومی کشور می‌شود ولی در قانون بخشی از کالاها و خدمات از این مالیات معاف هستند. این معافیت‌ها به منظور کاهش اثرات سوء استقرار این نظام مالیاتی و کاهش هزینه‌های اجرایی و وصول مالیات اعمال می‌شود که مناطق آزاد تجاری – صنعتی از جمله آنها است. هدف از این معافیت در مناطق آزاد تجاری – اقتصادی که در سال 1387 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است افزایش رونق تولید، کاهش نرخ بیکاری، جلوگیری از خام فروشی، افزایش صادرات غیر نفتی و …
دنیای اقتصاد / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
معافیت مالیاتی در مناطق آزاد
مناطق آزاد همواره جزو مکان‌هایی است که سیاستمداران از آن به‌عنوان کمک‌کننده اقتصاد کشور یاد می‌کنند و مدعای آنها این است که اقتصاد کشور رابطه مستقیمی با حجم صادرات و واردات در این مناطق دارد. اما همواره بحث درباره نحوه قوانین و مدیریت آن که به چه شکل باشد، سوال‌برانگیز بوده است. یکی از این موارد پرچالش، موضوع معافیت‌های مالیاتی در این مناطق است. از آغاز تدوین و تصویب قانون‌های مربوط به چگونگی مالیات مناطق آزاد در سال ۷۲، با اتکا به ماده ۱۳ قانون مربوط به مناطق آزاد، تمام اشخاص حقوقی و افراد حقیقی که در این مناطق به فعالیت‌های اقتصادی مشغول هستند، از تاریخ مندرج در مجوز بهره‌‌برداری آنها تا ۲۰ سال پس از آن از معافیت مالیاتی برخوردارند. همچنین قابل ذکر است که این مناطق از مالیات ارزش افزوده نیز …
واکنش معاونت حقوقی رئیس جمهور به یک خبر
تابناک / ۲۴ ساعت قبل / ...
واکنش معاونت حقوقی رئیس جمهور به یک خبر
معاونت حقوقی رئیس جمهور به خبر معافیت مالیاتی کانون‌های وکلای دادگستری از پرداخت مالیات واکنش نشان داد.
اما و اگرهای مالیات وکلا/ مجلس چه نقشی در شفاف سازی مالیات ها دارد؟
تابناک / ۳ روز قبل / سیاسی
اما و اگرهای مالیات وکلا/ مجلس چه نقشی در شفاف سازی مالیات ها دارد؟
انتشار خبری درباره معافیت وکلا از پرداخت مالیات هر چند با تکذیب سریع مواجه شد اما تداعی کننده این سوال بود که آیا قوانین موجود بازدارندگی کافی برای جلوگیری از فرار مالیاتی این قشر از جامعه را دارد یا خیر؟
معافیت مالیاتی ۵۰ درصدی حقوق یکی از اولیای فرد معلول، ابلاغ شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اجتماعی
معافیت مالیاتی ۵۰ درصدی حقوق یکی از اولیای فرد معلول، ابلاغ شد
آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان ابلاغ شد که براساس آن حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید ۵۰ درصد معاف از مالیات می‌شود.
  مالیات  معافیت مالیاتی  سازمان امور مالیاتی  معلولان
حقوق و دستمزد چه کسانی معاف از مالیات می شود؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
حقوق و دستمزد چه کسانی معاف از مالیات می شود؟
آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان ابلاغ شد که بر اساس آن، حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید ۵۰ درصد معاف از مالیات می‌شود.
  مالیات  مالیات بر ارزش افزوده  معافیت مالیاتی هنرمندان  معلولان  حقوق و دستمزد
معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها با سقف درآمد ۱۰۰ میلیون تومان!
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۱-۲۳ / اقتصادی
معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها با سقف درآمد ۱۰۰ میلیون تومان!
جنجال‌های اخیر که علیه معافیت مالیاتی هنرمندان و سلبریتی‌ها شکل گرفت، گویا دولت و مجلس را وادار به عقب‌نشینی کرده است تا محدودیت‌هایی را در این زمینه در نظر بگیرند. در همین زمینه محمود علیزاده، معاون حقوقی سازمان مالیاتی، اخیرا گفته است که معافیت مالیات هنرمندان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پس از تایید دولت و تصویب لایحه در مجلس، قانونی و اجرا می‌شود.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
کرونا در بیمه‌نامه پوشش امراض خاص عمر سامان قرار گرفت
شرکت بیمه سامان به تازگی برای مقابله با ویروس کرونا پوشش امراض خاص تا سقف ٣٠٠ میلیون ریال را به بیمه‌نامه‌های عمر خود اضافه کرده است. به گزارش روابط عمومی بیمه سامان، ویروس کرونا به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین ریسک‌های درمان مورد توجه شرکت‌های بیمه‌ای قرارگرفته و بیمه سامان نیز برای ارائه مدیریت این ریسک در رشته‌های مختلف بیمه‌ای خود پوشش‌های متناسبی را ارائه کرده است. براین اساس، دارندگان بیمه‌های عمر این شرکت علاوه بر برخورداری از امتیازاتی نظیر امکان دریافت وام، امکان برداشت ازحساب، پرداخت هزینه‌های درمانی و معافیت مالیاتی از پوشش امراض خاص تا سقف ٣٠٠ میلیون ریال هم شامل پوشش هزینه‌های درمانی ویروس کرونا خواهند بود.
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
جزئیات تغییرات مالیاتی جدید + جدول میزان پرداختی‌ها
پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم با ۳ محور رونمایی شد. دومین اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در طول ۴ سال اخیر، به دنبال این است که سیستم منبع‌محور مالیات‌ستانی را به سیستم شخص‌محور تغییر ماهیت دهد. این پیش‌نویس در محور اول به دنبال ساماندهی معافیت‌های مالیاتی است. بر همین مبنا، درمورد معافیت برخی بخش‌ها مانند کشاورزی و فعالیت‌های فرهنگی و هنری بازنگری شده است. محور دوم، به دنبال اجرای سیستم مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی است تا تمام درآمدهای فرد (به استثنای عایدی سهام و سود سپرده بانکی) در تور مالیاتی قرار گیرد. درواقع اشخاص حقیقی باید اظهارنامه مالیاتی بدهند. در محور سوم نیز مالیات بر دارایی افراد، مانند مسکن و خودروی لوکس اعمال شده تا از اهداف سفته‌بازی در بازارهای دارایی جلوگیری …
تکذیب خبر معافیت مالیاتی کانون‌های وکلای دادگستری
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اجتماعی
تکذیب خبر معافیت مالیاتی کانون‌های وکلای دادگستری
واکنش معاونت حقوقی رئیس جمهور به انتشار خبری مبنی بر «معافیت مالیاتی کانون‌های وکلای دادگستری از پرداخت مالیات» که در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است.
  کانون وکلا  وکالت  مالیات  فرارمالیاتی
درآمد هنرمندان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان معاف از مالیات است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
درآمد هنرمندان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان معاف از مالیات است
معاون سازمان امور مالیاتی گفت: سقف معافیت مالیاتی هنرمندان تا ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و مازاد بر ۱۰۰ میلیون تومان، مشمول مالیات به نرخ مقرر خواهد شد.
  مالیات  مالیات بر ارزش افزوده  فرارمالیاتی  هنرمندان  معافیت مالیاتی هنرمندان
معاونت حقوقی رئیس‌جمهور معافیت مالیاتی کانون وکلا را تکذیب کرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
معاونت حقوقی رئیس‌جمهور معافیت مالیاتی کانون وکلا را تکذیب کرد
معاونت حقوقی رئیس‌جمهور به انتشار خبری مبنی بر «معافیت مالیاتی کانون‌های وکلای دادگستری از پرداخت مالیات» واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.
  سازمان امور مالیاتی  معاونت حقوقی رئیس جمهور  کانون وکلا  معافیت مالیاتی
حاشیه‌های یک مصوبه؛ بدفهمی برخی رسانه‌ها از مصوبه هیئت دولت درباره معافیت مالیاتی کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۱۱-۲۱ / اقتصادی
حاشیه‌های یک مصوبه؛ بدفهمی برخی رسانه‌ها از مصوبه هیئت دولت درباره معافیت مالیاتی کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور
روزنامه‌نگار و کارآموز وکالت: شنبه‌ای که گذشت مصوبه‌ای در هیئت دولت به تصویب رسید که بر اساس آن کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور از پرداخت مالیات معاف شدند. موضوع اما انگار در برخی رسانه‌ها به نحو دیگری انعکاس پیدا کرد. آنها که در حمله به وکلای دادگستری مدت‌هاست مشغول کارند، میان معافیت کانون‌های وکلای دادگستری و موضوع پرداخت مالیات وکلای دادگستری فرقی نگذاشته‌اند.
اهداف جدید تور مالیاتی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
اهداف جدید تور مالیاتی
پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم با 3 محور رونمایی شد. دومین اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در طول 4 سال اخیر، به دنبال این است که سیستم منبع‌محور مالیات‌ستانی را به سیستم شخص‌محور تغییر ماهیت دهد. این پیش‌نویس در محور اول به دنبال ساماندهی معافیت‌های مالیاتی است. بر همین مبنا، درمورد معافیت برخی بخش‌ها مانند کشاورزی و فعالیت‌های فرهنگی و هنری بازنگری شده است. محور دوم، به دنبال اجرای سیستم مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی است تا تمام درآمدهای فرد (به استثنای عایدی سهام و سود سپرده بانکی) در تور مالیاتی قرار گیرد. درواقع اشخاص حقیقی باید اظهارنامه مالیاتی بدهند. در محور سوم نیز مالیات بر دارایی افراد، مانند مسکن و خودروی لوکس اعمال شده تا از اهداف سفته‌بازی در بازارهای دارایی جلوگیری …
پیشنهاد مالیات ستانی از درآمد فعالیت‌‌های فرهنگی و هنری از سوی وزارت اقتصاد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
پیشنهاد مالیات ستانی از درآمد فعالیت‌‌های فرهنگی و هنری از سوی وزارت اقتصاد
بر اساس جزئیات لایحه وزارت اقتصاد در خصوص اصلاح قانون مالیاهای مستقیم، وضعیت معافیت مالیاتی فعالیتهای فرهنگی و هنری مشخص شد.
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
قوانین بی‌ثبات مانع رشد مناطق آزاد هستند
تهران - ایرنا - مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: حذف معافیت مالیاتی مناطق آزاد باعث بی‌ثباتی این مناطق می‌شود و سرمایه‌گذاران به سمت مناطق دیگر می‌روند. 
راٌی کمیسیون تلفیق به نفع نجومی‌بگیران/ معلمی که ۳ میلیون حقوق می‌گیرد و مدیری که ۲۰ میلیون تومان درآمد دارد، یکسان مالیات می‌پردازند!
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
راٌی کمیسیون تلفیق به نفع نجومی‌بگیران/ معلمی که ۳ میلیون حقوق می‌گیرد و مدیری که ۲۰ میلیون تومان درآمد دارد، یکسان مالیات می‌پردازند!
ایلنا: با مصوبه‌ی کمیسیون تلفیق، همه مزدبگیرانی که بین ۳ تا ۲۱ میلیون تومان در ماه حقوق می‌گیرند، به‌طور یکسان ۱۰ درصد مالیات می‌دهند و تنها گروه‌های درآمدی که بالای…
  مالیات بر درآمد  سقف معافیت مالیاتی 3 میلیون تومانی معلمان  مالیات بر درامد دوپله‌ای  مالیات نجومی‌بگیران  درامدهای مالیاتی در سال 99  اصلاح مالیات بر درامد در کمیسیون تلفیق  عدالت مالیاتی
مذاکره ۲ ساله برای معافیت مالیاتی گواهی سپرده کالا
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
مذاکره ۲ ساله برای معافیت مالیاتی گواهی سپرده کالا
مدیرعامل بورس کالا از مذاکره دو ساله بین بورس کالا و سازمان امور مالیاتی برای معافیت مالیاتی گواهی سپرده کالا خبر داد و گفت: این مذاکرات طی دو سال اخیر در جریان بوده اما به نتیجه نرسیده است.
  بورس کالا  سازمان امور مالیاتی  شورای عالی بورس  حامد سلطانی نژاد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
شارژ مالیاتی سفرهای 99
چند روز قبل ماده‌ای از یک لایحه در مجلس به تصویب رسید که طی آن مراکز اقامتی دارای مجوز که شامل مهمانپذیرها، هتل آپارتمان‌ها و... می‌شوند و همچنین هتل‌های حداکثر سه ستاره از پرداخت مالیات 9 درصدی (مالیات ارزش افزوده ) معاف شدند. این تصمیم براساس یک مصوبه از لایحه مالیات ارزش افزوده در صحن علنی مجلس تایید و نهایی شده است که در صورت تایید شورای نگهبان در بازار گردشگری سال 99 اجرایی خواهد شد. در واقع بازار گردشگری از این محل می‌تواند به «رونق نسبی» دست یابد. علاوه‌بر آن طبق ماده ۱۳ لایحه مالیات ارزش‌افزوده، صادرات کالا و خدمات به خارج کشور از طریق مبادی خروجی رسمی، مشمول مالیات ارزش‌افزوده نمی‌شوند، ضمن اینکه طبق بند 5 تصویب‌نامه مورخ ۱۵ مرداد ۱۳۸۴ شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی، درآمد ارزی ناشی …
آنی مشاور؛ مشاوره مالیات شما
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
آنی مشاور؛ مشاوره مالیات شما
امروزه خدمات مشاوره در حیطه‌های مختلف، به یکی از مشاغل مهم دنیا تبدیل‌ شده است.
  سایت آنی مشاور  مشاوره مالیات  معافیت مالیاتی
آوانس به صاحبان ثروت!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
آوانس به صاحبان ثروت!
مرتضی افقه: با توجه به قطع درآمد نفت، اکنون بهترین فرصت است که دولت خلأ‌هایی که در بحث مالیات داشته عملیاتی کند. دو مشکل جدی در ظرفیت‌های دریافت مالیات یکی بحث فرار مالیاتی و یکی هم بحث معافیت از مالیات بوده است. پیداکردن فرار‌ها مشکل بوده و یکی از ابزار‌های آن همین سرک کشیدن به حساب‌های بانکی است. گریزی از این نیست و بهتر از این است که بخش تولید و مولد فشار بیاورد. معاف از مالیات‌ها هم نقطه دیگری است که دولت باید بر آن تمرکز کند.
  مالیات  صاحبان ثروت
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
عـــدد خــبــــر
10٪ کشاورزان میلیاردر هستند امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با انتقاد از معافیت‌های مالیاتی گسترده در ایران گفت: «در هیچ کجای دنیا معافیت کلی و نامحدود برای حوزه فرهنگ، ورزش و حتی کشاورزی نداریم، درحالی‌که در بخش کشاورزی حداقل ۱۰‌درصد از افراد می‌توانند مالیات پرداخت کنند و از درآمدهای میلیاردی برخوردار هستند.» به گزارش ایلنا، او بیان کرد: «۸‌درصد از تولید ناخالص داخلی کشور به‌عنوان مالیات در اختیار دولت قرار می‌گیرد که با این رقم نمی‌توان وظایف حاکمیتی را انجام داد.» پارسا توضیح داد: «ما در حوزه اخذ مالیات روی ۳۰ کشور دنیا تحقیق کردیم و متوجه شدیم ۹۵‌درصد مردم اظهارنامه‌های مالیاتی را صادقانه پر می‌کنند، …
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
معافیت فعالان عرصه تولید صنایع دستی از پرداخت مالیات
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از معافیت مالیاتی فعالان عرصه تولید صنایع دستی خبر داد.
  صنایع دستی  مالیات صنایع دستی
لایحه بودجه باعث نگرانی فعالان اقتصادی است/ معافیت مالیاتی از بخش دولتی حذف شود/ سیستم مالیاتی به کارهای غیرمولد پاداش می‌دهد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
لایحه بودجه باعث نگرانی فعالان اقتصادی است/ معافیت مالیاتی از بخش دولتی حذف شود/ سیستم مالیاتی به کارهای غیرمولد پاداش می‌دهد
ایلنا: رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: گله فعالان اقتصادی این است که عدالت مالیاتی محسوس نیست و سیستم مالیاتی کشور به گونه‌ای است که به کارهای غیرمولد پاداش…
  انتخابات  بودجه  بخش دولتی  فعالان اقتصادی  اتاق بازرگانی ایران
خبری که نماینده قم درباره معافیت مالیاتی سلبریتی ها در توئیتر منتشر کرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / سیاسی
خبری که نماینده قم درباره معافیت مالیاتی سلبریتی ها در توئیتر منتشر کرد
نماینده مردم قم از عدم تصویب حذف معافیت مالیاتی سلبریتی ها در کمیسون تلفیق خبر داد.
  سلبریتی  معافیت مالیاتی هنرمندان
از «ورود میلسپو رئیس کل دارایی ایران به تهران» تا «افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق»
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اقتصادی
از «ورود میلسپو رئیس کل دارایی ایران به تهران» تا «افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق»
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی دهمین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
اقامت در هتل‌های زیر ۴ ستاره ارزان‌تر می‌شود
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / وبگردی
اقامت در هتل‌های زیر ۴ ستاره ارزان‌تر می‌شود
معاون گردشگری با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره معافیت مالیات بر ارزش‌افزوده مراکز اقامتی به غیر از هتل‌های ۴ و ۵ ستاره، گفت: این معافیت مالیاتی تاثیر مستقیمی در کاهش هزینه سفر مردم دارد.
مراکز اقامتی از مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اجتماعی
مراکز اقامتی از مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند
تیموری از معافیت مالیات بر ارزش افزوده مراکز اقامتی دارای مجوز به غیر از هتل‌های ۴ و ۵ ستاره بر اساس مصوبه امروز نمایندگان مجلس خبر داد.
  معافیت مالیاتی  معافیت مالیاتی مراکز اقامتی
ضرورت معافیت مالیاتی برای تولید و واردات برخی از اقلام
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
ضرورت معافیت مالیاتی برای تولید و واردات برخی از اقلام
استاندار خوزستان در خصوص اهمیت معافیت مالیاتی برای واحدهای تولیدی گفت: معافیت مالیاتی برای تولید و واردات برخی از اقلام بسیار لازم است و ما برای بعضی از اقلام، چرخه تولید و ایجاد زیرساخت های لازم در کالاهای سرمایه ای نیاز به این معافیت داریم تا در برخی از اقلام با تورم مواجه نشویم.
  استاندار خوزستان  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان
با مالیاتی که می‌دهیم و نمی‌دهیم چه‌کار می‌شود کرد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
با مالیاتی که می‌دهیم و نمی‌دهیم چه‌کار می‌شود کرد؟
مالیات دادن یا ندادن، پرداخت درصدی کمتر یا بیشتر یا اساساً فرار از دادن مالیات، پدیده‌ای تازه و مختص ایران نیست. واضح است که آدم‌ها دوست دارند پول بیشتری دربیاورند و مالیات کمتری بپردازند! اما دولت‌ها نیز در قبال شهروندان وظایفی دارند که برای اجرای آنها نیازمند منابع مالی‌اند؛ منابعی که یکی از راه‌های تأمین آن گرفتن مالیات از پولدارترها و صرف آن در راه رفاه عموم اقشار جامعه و توسعه‌ی زیرساخت‌های کشور و رونق اقتصادی است.
  مالیات  فرار مالیاتی  معافیت مالیاتی  مالیات پزشکان  سازمان امور مالیاتی  ایران  اقتصاد  دولت  معافیت‌های مالیاتی  شفافیت مالیاتی
آقای روحانی شما را به خدا یک چیزی برای این نظام باقی بگذارید/ خطر تداوم معافیت مالیاتی نجومی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سیاسی
آقای روحانی شما را به خدا یک چیزی برای این نظام باقی بگذارید/ خطر تداوم معافیت مالیاتی نجومی
روحانی به خوبی می‌داند که بیش از ۵۵ درصد نمایندگانِ فعلیِ ردصلاحیت شده از جریان ناهمسو با دولت هستند، اما چرا تعادل را نمی‌پذیرد؟
  گزیده روزنامه های اقتصادی  روزنامه های کشور  اخبار ویژه روزنامه ها  صفحه نخست روزنامه ها
آیا می‌دانید منطقه آزاد تجاری تهران کجاست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
آیا می‌دانید منطقه آزاد تجاری تهران کجاست؟
با پیشنهاد سازمان مناطق آزاد و موافقت رئیس‌جمهور و هیئت دولت، در جنوب شهر تهران منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی ایجاد شده است. مناطق آزاد تجاری معمولاً در کنار بندرهای هر کشور به‌منظور توسعه صادرات و آزادیِ عمل فعالین اقتصادی ایجاد می‌شوند. معافیت از قوانین گمرکی و مالیاتی مهم‌ترین ویژگی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی است.
  بازار  منطقه آزاد تجاری
تصمیم جدید مجلس درباره مالیات هنرمندان/ از پردرآمدها به طور خاص مالیات اخذ می‌شود
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / سیاسی
تصمیم جدید مجلس درباره مالیات هنرمندان/ از پردرآمدها به طور خاص مالیات اخذ می‌شود
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، خبر موافقت نمایندگان را با معافیت مالیاتی تهیه‌، تولید و پخش فیلم، سریال و موسیقی و تئاتر تأیید کرد.
تبعیض و مصرف‌گرایی نتیجه معافیت مناطق آزاد از مالیات ارزش افزوده است
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
تبعیض و مصرف‌گرایی نتیجه معافیت مناطق آزاد از مالیات ارزش افزوده است
یک کارشناس اقتصادی گفت: ایجاد معافیت مالیاتی در حوزه ارزش افزوده نتیجه‌ای جز کسری بودجه، فشار و تورم برای بخش مشمول، فرار مالیاتی و تلاش برخی مشمولان برای استفاده از بسترهای معافیت‌ به دنبال ندارد.
معافیت مالیالتی موسسات کمک آموزشی و کنکور لغو شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
معافیت مالیالتی موسسات کمک آموزشی و کنکور لغو شد
خدمات زینک، چاپ و انتشار، روزنامه اعم از کاغذی یا الکترونیکی، چاپ کتاب، نشریه و خدمات نشر و توزیع آن‌ها و هرگونه تبلیغات در روزنامه‌ها و نشریات به استثنای موسسات کمک آموزشی و کنکور مشمول معافیت مالیاتی شناخته شدند.
صادرات قبل از مصوبه جدید مجلس هم از مالیات معاف بود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
صادرات قبل از مصوبه جدید مجلس هم از مالیات معاف بود
وزیر سابق بازرگانی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره معافیت های صادرات کالا و خدمات گفت: صادرات در گذشته هم از هر گونه عوارض و مالیاتی معاف بود و مصوبه اخیر مجلس چندان تاثیر گذار نخواهد بود.
کلیه مراحل خدمات تهیه و تولید فیلم از پرداخت مالیات معاف شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فرهنگی و هنری
کلیه مراحل خدمات تهیه و تولید فیلم از پرداخت مالیات معاف شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه مراحل خدمات تهیه، تولید و پخش فیلم، سریال و موسیقی و تئاتر را از پرداخت مالیات معاف کردند.
  مجلس شورای اسلامی  معافیت مالیاتی  فیلم سینمایی
ادعای معافیت ۵۰ درصد اقتصاد از مالیات صحت ندارد/ حذف معافیت‌های مالیاتی فعلا در حد پیش‌نویس است/ احتمال کاهش فشارهای مالیاتی وجود دارد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
ادعای معافیت ۵۰ درصد اقتصاد از مالیات صحت ندارد/ حذف معافیت‌های مالیاتی فعلا در حد پیش‌نویس است/ احتمال کاهش فشارهای مالیاتی وجود دارد
ایلنا: معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: در عملکردها با معافیت ۵۰ درصدی اقتصاد ایران از مالیات مواجه نیستیم.
  اقتصاد  اقتصاد ایران  قانون  مالیات  خروج از کشور
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
پاشنه آشیل سیاست‌های مالیاتی کجا است
افزایش مالیات‌ها، تا زمانی که متناسب با درآمد افراد و نهادهای مختلف و همراه با جلوگیری از فرارهای بزرگ مالیاتی و رفع معافیت مالیاتی برخی نهادهای خاص نباشد،
  اقتصاد  جامعه  درآمد  مالیات  نفت
شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۸ بدون رسیدگی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۸ بدون رسیدگی
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی بابت عملکرد سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد.
  سازمان امور مالیاتی  مالیات  معافیت مالیاتی  اظهارنامه مالیاتی
برای سود بیشتر، سال آینده کجا سرمایه گذاری کنیم؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
برای سود بیشتر، سال آینده کجا سرمایه گذاری کنیم؟
امروز مطالبی همچون قیمت دلار در بازار امروز، ارزش معاملاتی 626.8 میلیارد تومانی نمادهای خودرویی، نگاهی بنیادی به عرضه اولیه فروی، ۷ استان پرتقاضا در اخذ تسهیلات خرید مسکن، قدرت خرید مردم بیشتر می‌شود؟، شرایط استفاده از معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
اعلام شرایط استفاده از معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
اعلام شرایط استفاده از معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی
رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای سازمان بورس با اشاره به موضوع معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، جزئیات آیین نامه اصلاحی آن و نحوه ارزیابی دارایی ها را تشریح کرد.
کدام بخش‌ها از پرداخت مالیات معافند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
کدام بخش‌ها از پرداخت مالیات معافند؟
قانون مالیات‌ مواردی همچون درآمد حاصل از مؤسسات نگهداری از معلولین ذهنی و حرکتی، تعلیم و تربیت مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، تاسیسات ایران‌گردی و جهانگردی، موقوفات، کمک‌ها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی، فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، باشگاه‌های ورزشی و نظایر آن را از پرداخت مالیات معاف کرده است.
  مالیات  سازمان امور مالیاتی  معافیت مالیاتی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
حساب‏شدن مالیات بخش‌هایی با نرخ صفر
مالیات با نرخ صفر که از ابتدای سال ۱۳۹۵ اجرا شده، برای واحدهای تولیدی، خدماتی و سایر مراکزی است که بیش از ۵۰ نفر نیروی کار دارند. بر اساس این مالیات، سازمان‌ها و موسسات وابسته به شهرداری، دفاتر گردشگری و زیارتی، فعالیت‌های تولیدی، معدنی و خدماتی و معادل ۱۰۰ درصد از درآمد صادرات خدمات، کالاهای غیرنفتی و محصولات کشاورزی و ۲۰ درصد درآمد صادرات مواد خام نیز مشمول مالیات با نرخ صفر می‌شوند.به گزارش ایسنا، مالیات با نرخ صفر روشی است که مودیان مشمول آن مکلف به تسلیم اظهارنامه دفاتر قانونی، اسناد و مدارک حسابداری برای درآمدهای خود به ترتیب تعیین‏شده در این قانون و در موارد مشخص شده به سازمان امور مالیاتی کشور هستند و سازمان مذکور نیز مکلف به بررسی اظهارنامه و تعیین درآمد مشمول مالیات مودیان بر اساس مستندات، …
جزئیات مالیات حقوق در سال ۹۹ | سقف معافیت چقدر است؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / وبگردی
جزئیات مالیات حقوق در سال ۹۹ | سقف معافیت چقدر است؟
کمیسیون تلفیق با تغییر پیشنهاد ۵ پله‌ای دولت برای مالیات بر درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی، تعداد این طبقات مالیاتی را به ۴ پله کاهش داد. در حالی که دولت مازاد درآمد بالای ۱۸ میلیون در پله پنجم را مشمول مالیات ۳۰ درصد دانست؛ اما کمیسیون تلفیق با حذف آن، مالیات ۲۵ درصدی را در آخرین پله تصویب کرد.
کدام بخش‌ها مالیات‌شان با نرخ صفر حساب می‌شود؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
کدام بخش‌ها مالیات‌شان با نرخ صفر حساب می‌شود؟
مالیات با نرخ صفر که از ابتدای سال ۱۳۹۵ اجرا شده، برای واحدهای تولیدی،…
  مالیات  سازمان امور مالیاتی  معافیت مالیاتی  مالیات با نرخ صفر
باری کمرشکن که برای اقلیت پولساز واجب است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / فرهنگی و هنری
باری کمرشکن که برای اقلیت پولساز واجب است
تهیه‌کننده مجموعه‌های «پایتخت» درباره‌ی پیامدهای برداشتن معافیت مالیاتی فیلم و سریال‌سازی معتقد است: مالیات بر درآمد اقلیت پول‌ساز و پولدار و متمکن، لازم و واجب است اما در مورد اکثریت قاطع آن‌ها که از تسهیلات اجتماعی (بیمه+حوادث+وام‌ها و...) بهره‌ای ندارند، باری کمرشکن خواهد بود.
  معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ  پیامدهای برداشتن معافیت مالیاتی فیلم و سریال‌سازی  الهام غفوری
لوکس‌نشینان چقدر از درآمد بودجه ۹۹ را تامین می‌کنند؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / سیاسی
لوکس‌نشینان چقدر از درآمد بودجه ۹۹ را تامین می‌کنند؟
به گفته اقتصاددانان، دولت باید از معافیت‌ها و فرار‌های مالیاتی درآمدزایی کند، نه اینکه از مالیات‌دهندگان بیشتر مالیات بگیرد. به عنوان نمونه باید معافیت هنرمندان از مالیات لغو شود، زیرا ۱۰ درصد از آن‌ها درآمد‌های خیلی بالایی دارند و طبیعی است که مشمول مالیات شوند.
  مالیات  خانه لوکس
معافیت مالیاتی مناطق آزاد موجب هدر رفتن منابع ملی کشور می‌شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / اقتصادی
معافیت مالیاتی مناطق آزاد موجب هدر رفتن منابع ملی کشور می‌شود
یک استاد دانشگاه گفت: در مناطق آزاد معافیت های مالیاتی موجب هدر رفتن منابع ملی کشور و از بین رفتن مزیت های صادراتی می شود زیرا در این شرایط واردات قیمت تمام شده کمتری دارد و تولید کننده داخلی توان رقابت را از دست می دهد.
زمان تحویل ساختمان جدید پلاسکو به کسبه اعلام شد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
زمان تحویل ساختمان جدید پلاسکو به کسبه اعلام شد
معاون بنیاد مستضعفان با اشاره به این‌که عوارض پروانه نکته اصلی اختلاف‌نظر بین بنیاد به عنوان سازنده پلاسکو و شهرداری منطقه است، گفت: همه تلاش خود را می‌کنیم که بتوانیم در سالگرد بعدی پلاسکو در سال ۱۳۹۹ این ساختمان را ساخته شده به کسبه تحویل دهیم.
  وضعیت ساخت و ساز پلاسکو  پلاسکو  اختلافات با شهرداری در خصوص پلاسکو  بنیاد مستضعفان  معافیت مالیاتی پلاسکو
معافیت‌های مالی چشم‌انداز صنایع‌دستی را روشن‌ می‌کند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / فرهنگی و هنری
معافیت‌های مالی چشم‌انداز صنایع‌دستی را روشن‌ می‌کند؟
مجلس شورای اسلامی در حالی چندی پیش صنایع‌دستی تولید داخل را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد که هنوز نگرانی‌ها برای لغو معافیت مالی این حوزه پا برجاست. برخی از کارشناسان حوزه صنایع دستی بر این باورند که حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده اتفاق خوبی است، اما به این شرط که معافیت مالی این حوزه نیز همچنان پا برجا باشد.  
  صنایع دستی  معافیت مالیاتی
۱۳ سال معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در نواحی صنعتی خوزستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
۱۳ سال معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در نواحی صنعتی خوزستان
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: برای سرمایه‌گذاری در نواحی صنعتی به مدت ۱۳ سال معافیت مالیاتی اعمال می‌شود.
  مالیات  شهرک‌های صنعتی  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان
پیگیری برای ملغی شدن لایحه اخذ مالیات از مسافر خروجی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / فرهنگی و هنری
پیگیری برای ملغی شدن لایحه اخذ مالیات از مسافر خروجی
رئیس فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا لایحه اخذ مالیات از مسافر خروجی را ملغی کنیم گفت: زمانی که عوارض از مسافر دریافت می‌شود دیگر نیازی به گرفتن مالیات نیست.
  گردشگری  مجلس شورای اسلامی  جبار کوچکی نژاد  معافیت مالیاتی
تصمیم عجیب کمیسیون تلفیق به نفع نجومی بگیران / کاهش ۵هزار میلیاردتومانی منابع درآمدی دولت
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
تصمیم عجیب کمیسیون تلفیق به نفع نجومی بگیران / کاهش ۵هزار میلیاردتومانی منابع درآمدی دولت
اقدام عجیب کمیسیون تلفیق در کاهش نرخ و تعداد پلکان‌ مالیات حقوق در بودجه۹۹،علاوه بر تبعات زیانبار اقتصادی-اجتماعی،موجب افزایش نارضایتی مردم و کاهش۵هزارمیلیاردتومانی منابع درآمدی دولت می شود.
  مالیات  کمیسیون تلفیق  لایحه بودجه سال 99 کل کشور  معافیت مالیاتی
وضع نرخ‌های تصاعدی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
وضع نرخ‌های تصاعدی
«اشخاص حقیقی که در یک سال مالیاتی مختلف به جمع درآمد مشمول مالیات خود از یک یا چند منبع از منابع باب سوم این قانون (باب سوم قانون مالیات‌های مستقیم مالیات بر درآمد) کمتر از نرخ‌های مقرر در ماده 131 این قانون مالیات پرداخت کرده یا بیش از یک‌بار از معافیت موضوع مواد 84 [حقوق] و 101 [مشاغل] این قانون استفاده کرده باشند مکلفند یک اظهارنامه تکمیلی حاوی جمع کل درآمدهای مشمول مالیات مذکور در این ماده را به تفکیک هر یک از منابع و محل تنظیم و تا آخر تیر ماه سال بعد به حوزه مالیاتی محل سکونت خود تسلیم و نسبت به مجموع درآمد خود، مالیات متعلق را با رعایت معافیت مقرر در مواد 84 و 101 این قانون طبق نرخ‌های مذکور در ماده 131 این قانون محاسبه و پس از کسر وجوهی که به‌عنوان مالیات بر درآمد منابع درآمدهای مذکور …
تسهیلات بدون سود برای صنایع پیشرفته/ایران در بین چهار قدرت موشکی جهان
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
تسهیلات بدون سود برای صنایع پیشرفته/ایران در بین چهار قدرت موشکی جهان
رئیس کمیته فناوری‌های نوین کمیسیون صنایع مجلس، تولید موشک های نقطه‌زن را نمونه‌ای از پیشرفت در صنایع الکترونیک عنوان کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلاتی مانند معافیت مالیاتی تا 18 سال و همچنین دریافت تسهیلات بدون سود برخوردارند.
خام فروشی تعطیل؛ جام‌جم از مصوبه جدید مجلس برای معافیت صادرات کالا و خدمات گزارش می‌دهد
سایر منابع / ۱۳۹۸-۱۰-۳۰ / اقتصادی
خام فروشی تعطیل؛ جام‌جم از مصوبه جدید مجلس برای معافیت صادرات کالا و خدمات گزارش می‌دهد
صادرات کالا و خدمات به خارج از کشور از مالیات معاف شد. این مصوبه دیروز جلسه علنی مجلس بود و از این پس صادرات کالا و خدمات از پرداخت مالیات معاف هستند. هرچند در نگاه اول این مصوبه تکراری به نظر می‌رسد و در ماده 13 قانون مالیات ارزش افزوده به معافیت آن تاکید شده اما نگاهی به جزئیات این طرح نشان می‌دهد صادرات کالای خام دیگر از معافیت‌های مالیاتی برخوردار نمی‌شوند.
اتمام رسیدگی به پرونده معافیت و مشوق‌های صادراتی ۹۷ از فردا
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
اتمام رسیدگی به پرونده معافیت و مشوق‌های صادراتی ۹۷ از فردا
رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی گفت:پرونده صادرکنندگان سال۹۷ که رفع تعهد ارزی نکرده‌ باشند، از اول بهمن در سازمان مالیاتی مختومه شده و معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی برای آنها اعمال نخواهد شد.
رونق صادرات فارس به شرط زدودن مشکلات
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
رونق صادرات فارس به شرط زدودن مشکلات
شیراز- ایرنا- حضور صادرکنندگان فارس در بازارهای خارجی و توسعه صادرات غیر نفتی در کنار عرضه کالا و خدمات در بازار داخل، موتور محرکه تولید و حتی اشتغال است به شرطی که موانع این صادرکنندگان رفع شود.
  صندوق توسعه ملی  معافیت مالیاتی  شیراز  صادرات غیر نفتی  فارس
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
پاسخ سازمان مالیاتی به یک پیام مردمی
توضیحات سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص پیام مردمی مندرج در روزنامه متبوع مورخ 07/10/1398 به شرح ذیل ارائه می‌گردد. مقتضی است دستور فرمائید مطابق قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی جوابیه مربوطه منعکس گردد.به موجب اصل 51 قانون اساسی هیچ مالیاتی وضع نمی‌گردد مگر به موجب قانون، موارد معافیت و بخشودگی نیز به موجب قانون تعیین می‌گردد. در حال حاضر فعالیت‌های تبلیغاتی، مشمول مالیات می‌باشند. در سال‌های اخیر نیز سازمان امور مالیاتی تلاش نموده است با ایجاد ظرفیت‌های قانونی و تمرکز بر مقابله با فرار مالیاتی از برخی اشخاص که در گروه فعالیت‌های مختلف به فرار از پرداخت مالیات اقدام می‌نمایند، نسبت به مطالبه و وصول مالیات به عنوان حقوق حقه دولت اقدام نماید. ت لازم برای توقیف این قایق‌ها در دستور کار قرار …
کدام نمایندگان برخلاف قانون پیشنهاد معافیت مالیاتی مناطق ویژه اقتصادی را دادند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
کدام نمایندگان برخلاف قانون پیشنهاد معافیت مالیاتی مناطق ویژه اقتصادی را دادند
علی رغم تاکید کارشناسان، مسئولان سازمان امور مالیاتی و مرکز پژوهش های مجلس مبنی بر ضرورت حذف معافیت مالیاتی مناطق آزاد، 105 نفر از نمایندگان مجلس پیشنهاد داده بودند علاوه بر مناطق آزاد، مناطق ویژه اقتصادی هم از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند که این پیشنهاد به تصویب نرسید.
معافیت های مالیاتی باید اصلاح شود/ جبران کسری بودجه با مالیات
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
معافیت های مالیاتی باید اصلاح شود/ جبران کسری بودجه با مالیات
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه به دلیل عملکرد ضعیف دولت، فرار مالیاتی در کشور زیاد است، گفت: مقابله با فرارهای مالیاتی ازجمله راه‌های جبران کسری بودجه است.
  محمدعلی پورمختار  معافیت مالیاتی  مالیات  فرار مالیاتی  کسری بودجه
صنایع‌دستی از مالیات معاف است؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
صنایع‌دستی از مالیات معاف است؟
یک کارشناس صنایع دستی بر این باور است که بحث معافیت از مالیات بر ارزش افزوده از معافیت مالی جدا است. او می‌گوید که بر اساس ماده ۱۴۲، فرش و صنایع دستی از سال ۶۲ از پرداخت مالیات معاف هستند؛ اما به نظر می‌رسد که می‌خواهند این معافیت را حذف کنند که اگر حذف شود، اصلا اتفاق خوبی نیست، اما خوشبختانه اخیرآً مالیات بر ارزش افزوده حذف شده است.
  معافیت مالیاتی  صنایع دستی  معافیت مالیاتی هنرمندان
دلیل اصرار برخی نمایندگان برای اعطای معافیت‌‌های مالیاتی در مناطق آزاد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
دلیل اصرار برخی نمایندگان برای اعطای معافیت‌‌های مالیاتی در مناطق آزاد
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به توزیع رانت و سوداگری در مناطق آزاد، گفت: متاسفانه عده‌ای از نمایندگان به علت اینکه در حوزه انتخابی خود مناطق آزاد دارند، برای اعطای معافیت مالیات بر ارزش‌افزوده در مناطق آزاد اصرار می‌ورزند.
به چند بازیگر مشهور نگاه نکنید، تولید لطمه می‌بیند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / فرهنگی و هنری
به چند بازیگر مشهور نگاه نکنید، تولید لطمه می‌بیند
یک تهیه‌کننده باسابقه تلویزیون درباره‌ی بررسی مجدد موضوع معافیت مالیاتی برخی از کالاها و خدمات فرهنگی از جمله فیلم و سریال سازی در کمیسیون اقتصادی مجلس، تاکید کرد: قطعا اگر قرار شود مالیات در حوزه سینما و سریال‌سازی فعال شود، به تولید لطمه خواهد زد و سرمایه‌گذاران کمتری رغبت خواهند کرد که بیایند و پولشان را در این بخش هزینه کنند.
  معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ  پیامدهای برداشتن معافیت مالیاتی فیلم و سریال‌سازی  اسماعیل عفیفه
تامین مالی تولیدکنندگان چادر مشکی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه/ دو برابر نیاز کشور کالای اساسی ذخیره شده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
تامین مالی تولیدکنندگان چادر مشکی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه/ دو برابر نیاز کشور کالای اساسی ذخیره شده است
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تامین مالی تولیدکنندگان چادر مشکی از محل تبصره ۱۸ خبر داد و گفت: همچنین این آمادگی وجود دارد که بتوان برای تولیدکنندگان، معافیت مالیاتی برقرار کرد.
  حسین مدرس خیابانی  تبصره 18 قانون بودجه  تامین مالی تولیدکنندگان  حمایت از تولید چادرمشکی
رشد صادرات شهر جهانی یزد با تحقق معافیت مالیاتی صنایع دستی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / فرهنگی و هنری
رشد صادرات شهر جهانی یزد با تحقق معافیت مالیاتی صنایع دستی
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به اهمیت تحقق معافیت مالیاتی صنایع دستی، گفت: زمانی که قیمت تمام شده صنایع دستی برای هنرمندان کاهش یابد، قطعاً صادرات در این حوزه رونق بیشتری خواهد گرفت.
  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری  معاف مالیاتی  صنایع‌دستی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
واکنش صنعت بیمه به حذف معافیت مالیاتی
با جدی‌تر شدن حذف معافیت‌های مالیاتی در صنعت بیمه مجموعه بیمه گذاران رایزنی‌های بیشتری برای تداوم معافیت موجود انجام می‌دهند.
  درمان  صنعت  لایحه  مالیات بر ارزش افزوده  معاون وزیر