شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
۴ روز قبل
احیاگر گفتمان نوفل‌لوشاتو
زینب رحیمی|  دوم خرداد ۱۳۷۶، از جمله وقایع تاثیرگذار بعد از انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر به شمار می‌آید. در این روز تاریخی شاهد رفتار انتخاباتی ویژه‌ و متمایزی از سوی مردم ایران بودیم که با مشارکت ۸۰ درصدی در انتخابات، تولد یک رویداد کم‌نظیر و تاثیرگذار را ممکن ساختند. البته تنها دلیل ماندگاری دوم خرداد در اذهان عمومی، میزان مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری نبود، بلکه این رویداد توانست تحولاتی در جامعه ایران ایجاد کند که تاثیرات آن در سال‌ها و دوره‌های بعد نیز قابل ردیابی است.  دوم خرداد ۱۳۷۶ توانست مفهوم «توسعه سیاسی» را به مهم‌ترین مباحث روز کشور تبدیل و از این طریق مفاهیم آزادی، حاکمیت قانون، تکثر مطبوعات مستقل، فعالیت آزادانه …
عدم دخالت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در قیمت‌گذاری روزنامه‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
عدم دخالت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در قیمت‌گذاری روزنامه‌ها
روزنامه‌ها یک بنگاه اقتصادی هستند که بر اساس نظام عرضه و تقاضا به تشخیص خودشان می‌توانند قیمت‌گذاری کنند. ما اصلاً قیمت‌گذاری برای روزنامه‌ها نداریم.
خبرنگاران و کارفرمایان رسانه‌ای به نکات مهم حقوقی قراردادها توجه کنند
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / تارنماهای خبری / روز خبرنگار / سواد رسانه ای / معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
خبرنگاران و کارفرمایان رسانه‌ای به نکات مهم حقوقی قراردادها توجه کنند
تهران- ایرنا- معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای ضمن یادآوری نکات مهم حقوقی مربوط به خبرنگاران و کارفرمایان رسانه‌ای، نمونه‌هایی از قراردادهای کار پاره وقت و تمام وقت را منتشر کرد.
انتشار روزنامه‌های کاغذی از شنبه آتی/تهران از ۳۰ فروردین
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / مطبوعات ایران / ویروس کرونا / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
انتشار روزنامه‌های کاغذی از شنبه آتی/تهران از ۳۰ فروردین
کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا درمورد نشر نسخه کاغذی رسانه ها از شنبه ۲۳ فروردین اطلاعیه‌ای صادر کرد
تازه‌ترین اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / ویروس کرونا / فاصله گذاری اجتماعی / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
تازه‌ترین اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا
کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای موارد مهمی از طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران به اجرا در می‌آید را منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / رسانه های آنلاین / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
اطلاعیه معاونت مطبوعاتی درباره حمایت از رسانه های آنلاین و مکتوب در دوران کرونا
به گزارش الف  به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این اطلاعیه آمده است: بی تردید تلاش شبانه‌روزی همکاران رسانه‌ای در سطح ملی، استانی و بین المللی همچنین فعالان شبکه‌های اجتماعی، نقش موثر و پیشروانه اطلاع‌رسانیِ آگاهی‌بخش، هدفمند و منطبق بر واقعیات کشور را در موضوع مقابله با ویروس کرونا بیش از گذشته نمایان کرد. همراهی همه‌جانبه، همدلانه و مسئولانه رسانه‌ها در هفته‌های گذشته، نمایش مسئولیت‌پذیری اصحاب رسانه در عزم ملی برای پیشگیری، درمان و کاهش تلفات ناشی از این ویروس منحوس، فراگیر بود و قابل ستایش.
رسانه‌ها با تدبیر لازم از این دوران جان سالم به در می‌برند؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
رسانه‌ها با تدبیر لازم از این دوران جان سالم به در می‌برند؟
این اتفاق بی‌سابقه بیش از هر زمان اهمیت اطلاع رسانی آنلاین و تکیه بر آن را یادآور شد اما در عین حال این ضرورت را پررنگ نمود که معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راساً یا از طریق سایر مجموعه‌های دولتی، زمینه لازم را برای عبور رسانه‌ها از این بحران فراهم نماید تا شاهد بی‌کاری گسترده اهالی رسانه نباشیم.
درخواست از رسانه‌های درباره طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / اصحاب رسانه / ویروس کرونا / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
درخواست از رسانه‌های درباره طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت فضای روانی ستاد ملی مقابله با کرونا ضرورت همیاری با نهادهای متخصص و رسمی به منظور کاهش زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را یادآور شد.
دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری آغاز شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / پایگاه خبری / رسانه / مطبوعات
دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری آغاز شد
به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری با انتشار فرم‌ خود اظهاری آغاز شد.
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد به رسانه‌های بیگانه: اگر با حکومت مشکل دارید، با مردم طرف نشوید
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / محمد خدادی / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / ویروس کرونا
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد به رسانه‌های بیگانه: اگر با حکومت مشکل دارید، با مردم طرف نشوید
محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتشار اخبار دروغ در باره شیوع ویروس کرونا در کشور توسط رسانه‌های بیگانه، تاکید کرد اگرچه این اخبار به سرعت تکذیب می‌شوند، اما ایجاد اضطراب، نگرانی، بدبینی، ناامیدی می‌کنند. رسانه‌های خارج‌نشینان اگر با حکومت مشکل دارند، نباید با مردم طرف شوند.
در این روزهای کرونایی، بی‌انصاف نباشیم
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / مطبوعات / ویروس کرونا / رسانه / چهره‌ها در توئیتر
در این روزهای کرونایی، بی‌انصاف نباشیم
محمد خدادی، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی بیان کرد همه موظفیم در این شرایط بحرانی و روزهای سخت برای جهاد ملی علیه کرونا آماده باشیم و بی انصافی نکنیم.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / ویروس کرونا / رسانه
واکنش توئیتری معاون مطبوعاتی به انتشار اخبار نادرست از کرونا
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره انتشار اخبار نادرست درباره ویروس کرونای جدید هشدار داد و از اثرات مخرب چنین رفتاری نوشت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
اصالت اطلاعات درباره کرونا در اولویت باشد
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن تشکر از فعالیت مستمر و ۲۴ساعته رسانه‌ها در ماجرای ملی مبارزه با شیوع کرونا و با توجه به گزارش‌های ارائه شده نهادهای متخصص و رسمی، اطلاعیه‌ای منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این اطلاعیه آمده است: ضمن قدردانی از فعالیت شبانه‌روزی اصحاب رسانه در یک هفته گذشته به‌ویژه در ابعادی چون «آموزش همگانی و واقعی‌سازی‌ مسئله، ایجاد مفاهمه عمومی برای یک موضوع تخصصی، افزایش مشارکت …
با اخبار نادرست خسارت فاجعه بار ایجاد نکنیم
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / کرونا / اطلاعیه شماره ۲ معاونت مطبوعاتی
با اخبار نادرست خسارت فاجعه بار ایجاد نکنیم
ایلنا: معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در اطلاعیه دوم خود آورده است: انتشار و یا بازنشر یک خبر که از صحت آن اطمینان نداریم، در موضوعاتی که با سلامت مردم ارتباط مستقیم…
اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف درباره کرونا سرلوحه فعالیت رسانه‌ای باشد
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / ویروس کرونا / مطبوعات ایران
اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف درباره کرونا سرلوحه فعالیت رسانه‌ای باشد
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تشکر از فعالیت مستمر و ۲۴ساعته رسانه‌ها در ماجرای ملی مبارزه با شیوع کرونا نکاتی را به رسانه‌ها متذکر شد
تشکیل اتاق تبادل خبر خبرنگاران تخصصی سلامت در وزارت بهداشت
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / ویروس کرونا / رسانه / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
تشکیل اتاق تبادل خبر خبرنگاران تخصصی سلامت در وزارت بهداشت
​جلسه هم‌اندیشی مدیران رسانه‌های کشور با حضور سخنگوی دولت، معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باموضوع «شیوع ویروس کرونا» برگزار و مقرر شد اتاق تبادل خبر خبرنگاران حوزه سلامت در وزارت بهداشت تشکیل شود.
معاون مطبوعاتی: چرا برای اعلام خبر مرگ، رقابت می‌کنیم؟!
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / محمد خدادی / محمدرضا شجریان / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
معاون مطبوعاتی: چرا برای اعلام خبر مرگ، رقابت می‌کنیم؟!
ایسنا نوشت: معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توییتر، با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها در انتشار اخبار مربوط به وضعیت سلامتی محمدرضا شجریان، بار دیگر بر لزوم رعایت دو اصل «دقت» و «صحت» در انتشار اخبار تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
رویداد
بازدید معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از روزنامه شهروند محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز با حضور در روزنامه شهروند با مدیرمسئول و اعضای تحریریه روزنامه دیدار و گفت‌وگو کرد. خدادی پس از بازدید از بخش‌های مختلف روزنامه، در نشستی با مدیرمسئول، سردبیر، معاونان سردبیر و دبیران گروه‌های مختلف تحریریه درباره وضعیت جاری مطبوعات و رسانه‌های کشور سخن گفت. خدادی با تاکید بر اهمیت انتشار اطلاعات صحیح در کشور، گفت: «ما در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد هیچگاه به مطبوعات امر و نهی نمی‌کنیم که چه چیزی بنویسند یا ننویسند.» او در عین حال درباره توصیه‌های این معاونت در «موقعیت‌های حساس کشور» توضیح داد: «در پاره‌ای موارد که …
قرنطینه محرمانه
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
قرنطینه محرمانه
[زهرا جعفرزاده] ایرباس 310 شرکت هواپیمایی ماهان ساعت 6 صبح دیروز، بر باند فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تهران نشست. مسافران این پرواز اما مانند دیگر مسافران نبودند، آنها از ووهان چین یعنی کانون اصلی شیوع کروناویروس آمده بودند؛ جایی که براساس اعلام مقام‌های بهداشت چین، این ویروس‌ تاکنون جان 490نفر را در این کشور گرفته و  24‌هزار و 324نفر را مبتلا کرده است. صبح دیروز، 57 مسافر ایرانی (56 بزرگسال و یک کودک) درشرایطی وارد فرودگاه شدند که پنج دستگاه آمبولانس در حالت کاملا ایزوله به استقبال آنها رفتند. کادر زمینی پرواز گذرنامه‌‌هایشان را درهواپیما بررسی کردند، چمدان‌ها و گوشی‌های تلفن همراهشان را ضدعفونی کردند و آنها را بدون اینکه اجازه ورود به سالن …
به اعتماد مردم برای مقابله با ویروس کرونا احتیاج داریم
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
به اعتماد مردم برای مقابله با ویروس کرونا احتیاج داریم
مسئولان وزارت بهداشت دیروز و همزمان با بازگشت 54دانشجو و پژوهشگر ایرانی از شهر ووهان چین که به‌عنوان مرکز اصلی بیماری کرونا شناخته می‌شود؛ روز شلوغی را داشتند و در 2نشست خبری به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند. به گزارش همشهری، در نشست خبری ابتدای صبح که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد میزبان آن بود، محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد. او در پاسخ به سؤال روزنامه همشهری درباره فضای ترس عمومی ازورود ویروس کرونا به کشور و اینکه شاهد بی‌اعتمادی‌هایی …
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / جشنواره فیلم فجر
جزئیات انتخاب اهالی رسانه برای حضور در جشنواره فیلم فجر
مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر درباره نحوه گزینش و تایید متقاضیان حضور در سالن رسانه‌ها گفت: این پروسه دقیقا براساس ۱۴بند اعلام شده در اطلاعیه جشنواره است. اولین و مهم‌ترین مورد مجوز رسمی رسانه است که از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد استعلام می‌شود.
مِلک تاریخی این مُلک
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
مِلک تاریخی این مُلک
موزه ملی مطبوعات ایران روز چهارشنبه 2مرداد 1392 با هدف امکان سیر تحولات مهم تاریخ معاصر مطبوعات کشور در بنای تاریخی بقعه سر قبر آقا در ضلع جنوبی چهارراه مولوی انتهای خیابان سیروس سابق گشایش یافت.نزدیک به یک سال بعد، روز سه‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ خبر تعطیلی این موزه که اولین‌های مطبوعات کشور و ابزار و ادوات مربوط با حوزه روزنامه نگاری را در در خود داشت و از روزنامه‌های اطلاعات، کیهان، کتابخانه ملی، آرشیو شخصی افراد، کتابخانه آستان قدس رضوی، مؤسسه فرهنگی موزه‌ها جمع‌آوری شده بود، تعطیل و مکان موزه به سازمان اوقاف تحویل داده شده و اموال موزه به معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد انتقال یافت.
ترکیب اعضای اصلی خانه مطبوعات لرستان اعلام شد
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / استانی-فرهنگی و هنری / خانه مطبوعات
ترکیب اعضای اصلی خانه مطبوعات لرستان اعلام شد
پس از برگزاری انتخابات الکترونیکی هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات لرستان در ۲۶ آذرماه سال ۱۳۹۸، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ترکیب اعضای اصلی این خانه را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
کابوس مالیات برای اهالی فرهنگ
این کار بازی با معیشت هنرمندان است اگرچه این کارشناس موسیقی کار حذف این بند قانونی را تمام‌شده می‌داند، اما پیگیری‌ها از وزارت ارشاد نشان می‌دهد هنوز بند «ل» ماده ١٣٩ حذف نشده و فعلا فقط در حد پیشنهاد از سوی سازمان امور مالیاتی است. ظاهرا دولت برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، قصد کرده است بودجه سال ٩٩ را متکی بر مالیات طراحی و تصویب کند. حامد سهرابی، مدیر کل دفتر حقوقی وزارت ارشاد هم این حرف و حدیث‌ها را در حد شنیده‌ها می‌داند و به «شهروند» می‌گوید در این‌باره فایلی به دست ما رسیده است که نشان‌دهنده تدوین پیش‌نویس معاونت برنامه‌ریزی سازمان امور مالیاتی است: «در این پیش‌نویس پیشنهاد حذف معافیت‌های مالیاتی بند «ل» ماده ١٣٩ قانون داده شده، اما با وجود اعتراض اهالی هنر هنوز سازمان امور مالیاتی …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / کاغذ / کاغذ روزنامه / رسانه / مطبوعات / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
توزیع سهمیه کاغذ نوبت دوم روزنامه‌ها با ارز دولتی
توزیع سهمیه کاغذ نوبت دوم سال ۹۸ برای ۲۴۲ روزنامه‌ و ۱۰۸ عنوان نشریه کشور آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
تجلیل از ایلنا به عنوان رسانه فعال در اربعین حسینی
آیین تجلیل از رسانه‌های برخطِ فعال در اربعین حسینی امروز سه‌شنبه (21 آبان ماه) از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اربعین حسینی / وزارت ارشاد / شورای عالی فضای مجازی
آیین تجلیل از رسانه‌های فعال در اربعین برگزار شد/ تقدیر از «مهر»
آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد برگزار شد و از خبرنگار مهر نیز تجلیل به عمل آمد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
بازتعریف نقش وزارت ارشاد در تبلیغات فضای مجازی
مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال و دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بهبود وضعیت تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، نخستین نشست کارگروه تخصصی خود را با حضور مسئولان این حوزه و کارشناسان برگزار کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
فراخوان جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی منتشر شد
فراخوان هفتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / نمایشگاه مطبوعات / محمد خدادی / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / اصحاب رسانه
گزینه‌های پیشنهادی خدادی برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات
یک پایگاه خبری به نقل از معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد نوشت: به شرط اثرگذاری و داشتن منافع برای رسانه‌ها عزم جدی برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات داریم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / محمد خدادی / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / مطبوعات
تکریم محمدرضا دربندی و معارفه سرپرست اداره‌کل مطبوعات داخلی برگزار شد
در آیین تکریم مدیرکل سابق مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از ۴۰ سال خدمت محمدرضا دربندی در عرصه‌های مختلف فرهنگی تقدیر شد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / هنرهای تجسمی / گالری / علی ربیعی / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / پیاده روی اربعین / محمد خدادی
علی ربیعی: هنری که خود را در دستگاه عاشورا تعریف کند،…
علی ربیعی در دیدار از نمایشگاه عکس «موج عشق»، با تاکید بر این‌که هر هنری که خود را در دستگاه عاشورا تعریف کند هرگز کهنه نخواهد شد، بیان کرد: «تصویر و زبان هنر یکی از موثرترین راه‌های انعکاس پیام جهانی اربعین است.»
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / رسانه / مطبوعات
سرپرست اداره‌کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی منصوب شد
با حکم معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، احسان‌الله حجتی به عنوان سرپرست اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی منصوب شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / خبرنگار / مطبوعات
حضور خبرنگاران ۱۹ کشور در ایران
اداره کل رسانه‌های خارجی معاونت مطبوعاتی اعلام کرد در شهریور ماه برای خبرنگاران ۴۴ رسانه خارجی از ۱۹ کشور مجوز فعالیت مطبوعاتی صادر کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / کودکان / عکاسی / عکس / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
مسابقه عکاسی «کودک و امید» برگزار می شود
نخستین مسابقه مشترک عکاسی با عنوان «کودک و امید» با همکاری یونیسف ایران و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اسحاق جهانگیری / مطبوعات / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
جهانگیری: اگر کسی فسادی را افشا کرد، باید در امنیت باشد
ایلنا نوشت: معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: «اینکه اگر کسی افشای فسادی انجام داد باید در امنیت باشد، بحث مهم و درستی است که باید مورد توجه قرار گیرد.»
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
بازخوانی یک عمر فعالیت حرفه‌ای و اخلاقی شکرخواه در حوزه روزنامه‌نگاری
شفقنا رسانه-آیین نکوداشت یونس شکرخواه، استاد ارتباطات و روزنامه نگار پیشکسوت به میزبانی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد و همراهی فرهنگسرای رسانه و موسسه نشرآوران و با حضور جمعی از علاقمندان، دانشجویان، روزنامه‌نگاران، اساتید ارتباطات و مسئولان کشور برگزار شد. به گزارش شفقنا رسانه، در ابتدای مراسم آیین تکریم یونس شکرخواه، حمید رضا عاملی با اشاره به مولفه […]
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
گزارش تصویری نکوداشت یونس شکرخواه
شفقنا رسانه-آیین نکوداشت یونس شکرخواه، استاد ارتباطات و روزنامه نگار پیشکسوت به میزبانی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد و همراهی فرهنگسرای رسانه و موسسه نشرآوران و با حضور جمعی از علاقمندان، دانشجویان، روزنامه‌نگاران، اساتید ارتباطات و مسئولان کشور برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / رسانه / مطبوعات / روزنامه‌نگاری / خبرنگار / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
آیین تکریم روزنامه‌نگار باسابقه برگزار شد/ شکرخواه: یاد گرفتیم آویزان قدرت نباشیم
فروتنی، بی‌ادعا بودن، انصاف، دانایی و ادب از جمله ویژگی‌های بارز یونس شکرخواه از نظر دوستان، مدیران و فعالان مطبوعاتی کشور بود که در مراسم بزرگداشت او درباره‌اش صحبت کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
نکوداشت یونس شکرخواه برگزار می‌شود 
همشهری آنلاین: نکوداشت یونس شکرخواه به میزبانی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
خدادی: رسانه‌های معاند به دنبال القای احساس کمبود در کشور هستند/راستی‌آزمایی توزیع یارانه و کاغذ
معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شیوه‌نامه‌ای نوین را برای تخصیص یارانه و توزیع کاغذ تدوین کرده‌است که قرار است مبنای عملکرد این معاونت در مواجهه با رسانه‌ها قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / بیانیه / روزنامه نگاران / یارانه
فساد و تباهی ناشی از یارانه‌ها حد و اندازه‌ای ندارد
گزارش‌هایی که در این چند ماه از این تخلفات ارائه شده است، بخش کوچکی از این کوه یخی است که دیده می‌شود. در نهایت و برای اصلاح این امور و به دستور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه دستورالعمل جدیدی را برای پرداخت یارانه‌ها تعیین و برای اظهارنظر در اختیار قرار داده است. از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران نیز درخواست نظر شده است، گو اینکه تاکنون این یارانه‌ها در اختیار مدیران مطبوعات قرار می‌گرفته است و روزنامه‌نگاران کمتر مورد توجه بوده‌اند و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نیز خارج از حوزه روابط کاری موجود میان مدیران نشریات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف شده است، ولی اجمالا برخی از نکات کلی را درباره طرح پیشنهادی تقدیم می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / هفته دفاع مقدس / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
پنج عکاس خاطره ساز دفاع مقدس تجلیل می شوند
 به مناسبت هفته دفاع مقدس از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پنج عکاس دوران جنگ تحمیلی تجلیل می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
«جلوه حسین(ع)»؛ عرض ارادت اهالی رسانه و فرهنگ به ساحت مقدس حضرت سیدالشهدا(ع)
رئیس فرهنگ‌سرای رسانه از برپایی مراسم عزاداری «جلوه حسین(ع)» با حضور اهالی رسانه و فرهنگ با همکاری معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این فرهنگ‌سرا خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / یارانه مطبوعات / مطبوعات ایران / اصلاح یارانه مطبوعات / روزنامه های کشور
اصلاح شیوه‌نامه تخصیص یارانه مطبوعات؛ ماجرا از چه قرار است؟
علی میرزاخانی سردبیر روزنامه دنیای اقتصاد با تاکید بر اینکه باید اعطای یارانه مطبوعاتی هدفمند شود، بیان داشت: «تا به حال چنین امری وجود نداشته، حال که وزارت ارشاد این آیین نامه را اصلاح کرده باید این موضوع را به فال نیک گرقت و از این اقدام معاونت مطبوعاتی...
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / فرهنگسرای رسانه / محرم 98
مراسم عزاداری سالار شهیدان با حضور اهالی رسانه و فرهنگ
سرپرست فرهنگ‌سرای رسانه از برپایی مراسم عزاداری «جلوه حسین(ع)» با حضور اهالی رسانه و فرهنگ با همکاری معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این فرهنگ‌سرا خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / هدفمندی یارانه‌ها / یارانه مطبوعات / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
قبل از پرداخت یارانه مطبوعاتی هویت نشریه را دریابید!
مدیر مسئول روزنامه ستاره صبح معتقد است درباره توزیع یارانه مطبوعاتی قبل از هرچیز باید هویت نشریه مشخص شود و روزنامه هایی که دولت را تخطئه می کنند سهمی از دریافت یارانه نداشته باشند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / مطبوعات / کاغذ روزنامه / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / رسانه
وقتی مطبوعات از خطر مرگ حتمی جان به‌در بردند
حضور کاغذ در فهرست کالاهای اساسی، بهبود اوضاع واردات و توزیع کاغذ، کوتاه کردن دست سودجویان از بازار و جلوگیری از واردات انحصاری از جمله اقداماتی است که در جهت مقابله با بحران کاغذ در چند وقت اخیر انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / خبرگزاری مهر / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / محمد خدادی
نشست رسانه های عرب زبان در خبرگزاری مهر
نشست رسانه های ایرانی عرب زبان صبح شنبه با حضور محمد خدادادی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در خبرگزاری مهر برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / بازار کاغذ / معاونت فرهنگی وزارت ارشاد / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
تناقض‌های ادامه‌دار در جداول توزیع کاغذ/ هنوز کسی پاسخگو نیست
تازه‌ترین جداول منتشر شده از وضعیت واردات کاغذ مطبوعات و نشر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بار دیگر تناقض‌هایی را در سیستم آمار دهی در این زمینه نشان داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / وزارت ارشاد / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / بازار کاغذ
حمایت از نشریات و مطبوعات براساس سیاست‌های جدید اعمال شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای خطاب به معاون امور مطبوعاتی خواست حمایت از نشریات در قالب سیاست های جدید اعمال شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱
۱۰ شرکت کاغذ می‌آورند، اما خودشان مصرف نمی‌کنند
طی اطلاعیه از اداره کل رسانه‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید شد: ۱۰ موسسه از سوی کارگروه کاغذ مامور وارد کردن کاغذ شدند، اما باید آن را تحویل دهند و اجازه مصرف ندارند.به گزارش مهر به نقل از روابط‌ عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از زمان تشکیل کارگروه کاغذ در معاونت مطبوعاتی در اردیبهشت امسال تاکنون مجموعا درخواست واردات ۲۳ هزار تن کاغذ روزنامه از ۱۰ موسسه یا شرکت «ژرفا تجارت مبین، چاپ و انتشارات کیهان، ارمغان گستر نوید، شرکت کاغذ پیک فراز، کاغذ گستران خاور، ایرانچاپ، خراسان، نگار گستر هامون، نوین ترخیص باقی و همشهری»، به تایید این معاونت رسیده است.در این اطلاعیه آمده است: موسسات مطبوعاتی حاضر در فهرست شرکت‌های …
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
تعیین مسیر سرگذشت کاغذ در سال ۹۸
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای به تشریح وضعیت تامین کاغذ در سال ۹۸ پرداخت. به گزارش مهر، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از زمان تشکیل کارگروه کاغذ در معاونت مطبوعاتی در اردیبهشت امسال تاکنون مجموعا درخواست واردات ۲۳ هزار تن کاغذ روزنامه از ۱۰ موسسه یا شرکت «ژرفا تجارت مبین، چاپ و انتشارات کیهان، ارمغان گستر نوید، شرکت کاغذ پیک فراز، کاغذ گستران خاور، ایرانچاپ، خراسان، نگار گستر هامون، نوین ترخیص باقی و همشهری»، به تایید این معاونت رسیده است. در این اطلاعیه آمده است: موسسات مطبوعاتی حاضر در فهرست شرکت‌های مورد تایید این معاونت، موظف شده‌اند کاغذ وارداتی را در اختیار معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار …
۱۳۹۸/۰۵/۱۷ / کاغذ / کاغذ روزنامه / مطبوعات / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
سرنوشتی که کاغذ در سال ۹۸ داشت؛ واردات ۲۳ هزار تن کاغذ روزنامه
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای به تشریح وضعیت تأمین کاغذ در سال ۹۸ پرداخت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
اسامی ۱۰ موسسه مجاز برای واردات کاغذ مطبوعات منتشر شد | جزئیات توزیع کاغذ مطبوعات
همشهری آنلاین: اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در اطلاعیه‌ای وضعیت کاغذ مطبوعات و چگونگی تامین و توزیع آن را در سال ۹۸ تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / کاغذ روزنامه
کمبود کاغذ در کشور نداریم / پوشش بیمه تکمیلی ۳ هزار خبرنگار در سال
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد با تأکید بر اینکه کمبود کاغذ برای نشریات در کشور نداریم، گفت: تاکنون هزار و ۳۰۰ تن کاغذ توزیع شده و هزار و ۵۰۰ تن دیگر نیز به مرور در حال توزیع است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
نشست آسیب‌شناسی تبلیغات در فضای مجازی برگزار شد
نشست آسیب‌شناسی تبلیغات در فضای مجازی با هدف تبیین ضرورت‌ها، موانع و راهکارهای این صنعت و با حضور جمعی از فعالان پیشرو در حوزه کسب و کارهای دیجیتال در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
آنچه در نشست فعالان کسب‌وکارهای دیجیتال با معاون مطبوعاتی ارشاد گذشت
نشست آسیب‌‌شناسی تبلیغات در فضای مجازی با هدف تبیین ضرورت‌ها، موانع و راهکارهای این صنعت و با حضور جمعی از فعالان پیشرو در حوزه‌ی کسب و کارهای دیجیتال در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / بازار کاغذ / معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / بانک مرکزی ایران / ارز دولتی
چالش کاغذ و تخلف ۴۰ میلیاردی/ارشاد پاسخگو باشد
دبیر انجمن صنفی مدیران رسانه اطلاعاتی را در اختیار مهر قرار داده است که پرده از تخلف ۴۰ میلیارد تومانی در واردات و فروش کاغذ در ابتدای سال جاری توسط شرکت‌های واردکننده با ارز دولتی دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •