شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
منطقه اصفهان
ویدئو / خانه «مجیر»، یادگار قاجاری خمینی‌شهر
ایسنا / ۱۶ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
ویدئو / خانه «مجیر»، یادگار قاجاری خمینی‌شهر
پیشینه خمینی‌شهر، با دوران پیش از اسلام آمیخته‌شده و تشخیص چهره راستین آن از ورای زمان کاری بس دشوار است. ارمغان قدم زدن در خانه «مجیر»، آشنایی با معماری ایرانی-اروپایی و بازدید از موزه مشاهیر خمینی‌شهر است. زیرزمین خانه مجیر به موزه مشاهیر شهرستان خمینی شهر تبدیل‌شده و تصاویری از آن‌ها در موزه قرار گرفته است. در این ویدئو نگاهی انداخته‌ایم به این یادگار دوران قاجاریه در خمینی شهرِ اصفهان.
  گردشگری اصفهان  منطقه اصفهان  خانه مجیر
روزنامه همشهری / ۲۳ ساعت قبل / ...
3قربانی و 34مسموم در 3حادثه گازگرفتگی
قاتل خاموش، همچنان قربانی می‌گیرد و در تازه‌ترین اتفاق، جان 3نفر را در بویراحمد گرفت. این حادثه در حالی رخ داد که در جریان یک جشن عروسی در مرودشت نیز 25نفر مسموم و در مدرسه‌ای در اصفهان نیز 9دانش‌آموز دچار گازگرفتگی شدند. در جریان هولناک‌ترین حادثه که در منطقه دلی بجک شهرستان بویراحمد اتفاق افتاد، 3مرد جوان جان خود را از دست دادند. ماجرا از این قرار بود که ساعت 17:26پنجشنبه به اورژانس کهگیلویه و بویراحمد خبر رسید که 3پسر جوان در خانه‌ای دچار مسمومیت با گاز منواکسید کربن شده‌اند. دقایقی بعد بود که …
برای حل مشکل کشاورزان کوهرنگ ۸۰ میلیارد تومان اختصاص یافت
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
برای حل مشکل کشاورزان کوهرنگ ۸۰ میلیارد تومان اختصاص یافت
معاون امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: احداث کامل سد کوهرنگ تا سال ۱۴۰۰ به طول می انجامد و همین امروز برای حل مشکل کشاورزان منطقه کوهرنگ ۸۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص دادیم.
  کشاورزان  استانی-اقتصادی
ذخیره ۳۱۵ میلیون مترمکعبی سد زاینده‌رود/ بارش‌ها کوهرنگ صفر بود
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
ذخیره ۳۱۵ میلیون مترمکعبی سد زاینده‌رود/ بارش‌ها کوهرنگ صفر بود
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته میزان بارش ها در کوهرنگ صفر بود، گفت: در حال حاضر میزان ذخیره سد زاینده رود ۳۱۵ میلیون مترمکعب است.
  استانی-اقتصادی  سد زاینده رود  زاینده‌رود  بارش برف
پاسخ روزانه بیش از یکصد هزار تماس در ۱۱۸ اصفهان
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
پاسخ روزانه بیش از یکصد هزار تماس در ۱۱۸ اصفهان
رئیس اداره خدمات پس از فروش شرکت مخابرات منطقه اصفهان با اشاره به اینکه ۱۱۸ اصفهان روزانه بیش از یکصد هزار مشترک را در سراسر کشور را پاسخ می دهد، گفت: بیش از ۹۰ درصد تماس های ۱۱۸ مخابرات اصفهان پاسخ داده می شود.
  استانی-اقتصادی  تماس با 118  مخابرات
روزنامه شهروند / ۵ روز قبل / ...
رویداد
نامه به وزیر میراث فرهنگی به دنبال لغو پروازهای خارجی به ایران جلوی خسارت آژانس‌های مسافرتی را بگیرید [شهروند]  با لغو پروازهای خطوط هوایی خارجی به ایران، دفاتر خدمات مسافرتی نسبت به ضربه به گردشگری احساس خطر کرده‌اند. به دنبال این روند و احتمال بروز ضرر و زیان مالی دفاتر و آژانس‌های هواپیمایی که در زمینه ورود گردشگر به ایران فعالیت دارند، انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در نامه‌ای خطاب به وزیر میراث‌فرهنگی برای جلوگیری از خسارت به آژانس‌ها درخواست همکاری کرد. در روزهای گذشته اعلام شده که تورهای ورودی از آمریکا و کانادا ۱۰۰درصد، تورهای استرالیا و حوزه اقیانوسیه ۸۰ درصد، تورهای ورودی از اروپا ۶۰ درصد و تورهای ورودی آسیا ۶۰ درصد سفرهای خود را لغو کرده‌ و به‌طورکلی …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
اعلام برگزیده گان سومین دوره مسابقه نقاشی آب = زندگی ویژه کودکان و نوجوانان در اصفهان
اصفهان –راعی : سومین دوره مسابقه نقاشی آب = زندگی با موضوع مدیریت مصرف آب ویژه کودکان و نوجوانان با همکاری شرکت آب و فاضلاب و اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد.اکبربنی طباء با اشاره به برگزاری سومین دوره مسابقه نقاشی آب = زندگی گفت: در سومین دوره مسابقه آب مساوی زندگی در استان اصفهان ۹۰۰۴ اثر در بخش کودکان و نوجوانان به دبیر خانه این مسابقات ارسال شد که از این رقم ۷هزارو ۱۳۴ اثر در بخش کودکان و هزار و ۸۷۰ اثر در بخش توجوانان بوده است.مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه ۵ منطقه اصفهان و ۲۰ شهرستان در استان در این مسابقات شرکت نمودند اعلام کرد: سومین دوره مسابقه نقاشی آب مساوی زندگی با استقبال قابل توجه کودکان و نوجوانان رده سنی ۴ تا …
توسعه خدمات سلامت در شهرهای استان اصفهان نیازمند توجه بیشتر
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
توسعه خدمات سلامت در شهرهای استان اصفهان نیازمند توجه بیشتر
کاشان- ایرنا- برخی از شهرستان‌های استان اصفهان در چند سال گذشته شاهد افزایش جمعیت بوده‌اند، اکنون به لحاظ ارایه خدمات سلامت به شهروندان منطقه با مشکلات و کمبودهایی مواجه هستند که باید برای رفع این نیاز ضروری تدابیر ویژه‌ای اندیشید.
  علوم پزشکی  اصفهان  آران وبیدگل  بهداشت و سلامت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
جشنواره تقدیر از خیرین مدرسه ساز ناحیه ۵ آموزش و پرورش اصفهان
اصفهان -راعی : همزمان با ولادت حضرت زینب و با حضور اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان، قاعدیها  مشاور وزیر آموزش و پرورش، احمدرضا ضیایی مدیر ناحیه ۵ آموزش و پرورش شهرستان اصفهان ، میر دامادیان رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز، معاونت مدیر کل نوسازی مدارس ،  قندهاری مشاور مدیر کل اموزش و پرورش استان و جمعی از خیرین مدرسه ساز در ناحیه پنج اصفهان در محل مدرسه شعربافیون برگزار شد.ضیایی مدیر ناحیه ۵ در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم و خوش آمد گوی و تبریک ولادت حضرت زینب،از نقش ارزنده و موثر خیرین مدرسه ساز در توسعه و رشد تعلیم و تربیت و پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تاکید کرد و از خدمات ماندگار آنان تقدیر کرد. ضیایی در ادامه از ناحیه ۵ آموزش و پرورش اصفهان بعنوان یکی از گسترده ترین و پرچالش ترین نواحی شهر اصفهان …
تصمیم ترامپ، ناشی از تحقیر او در منطقه بود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
تصمیم ترامپ، ناشی از تحقیر او در منطقه بود
یک استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه اصفهان گفت: فعلاً ترامپ مشغول شادی است چرا که فکر می‌کند ضعف‌های گذشته‌اش در منطقه خاورمیانه را با به شهادت رساندن سردار سلیمانی پوشانده است، اما معلوم نیست که این اقدام ترامپ چه پیامدهایی برای منطقه داشته باشد.
  شهادت سردار سلیمانی  وحدت در برابر دشمن  استانی-سیاسی
سردار سلیمانی، رهبر جبهه مقاومت در  خاورمیانه و جهان اسلام بود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
سردار سلیمانی، رهبر جبهه مقاومت در خاورمیانه و جهان اسلام بود
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: سردار سپهبد قاسم سلیمانی رهبر جبهه مقاومت در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام بود.
  استانی-ورزشی  وحدت در برابر دشمن  لبنان  سلطان حسینی  انقلاب اسلامی ایران  خاورمیانه  سردار سپهبد قاسم سلیمانی
به جامعه پرستاران و پیراپزشکان بها داده نشده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
به جامعه پرستاران و پیراپزشکان بها داده نشده است
رییس بیمارستان ۵۷۷ منطقه ای ارتش در اصفهان گفت: در سال جاری بیمارستان ۵۷۷ منطقه ای ارتش در میان سایر بیمارستان های نیروی زمینی ارتش جایگاه نخست را به خود اختصاص داد و انتظار می رود که این جایگاه را همواره حفظ کند.
  پرستاران  استانی-اجتماعی
ویدئو / مرمت گنبد مسجد شیخ لطف‌الله، غیراصولی انجام شده است؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / فرهنگی و هنری
ویدئو / مرمت گنبد مسجد شیخ لطف‌الله، غیراصولی انجام شده است؟
ایجاد شکاف، اختلاف رنگ، اختلاف سطح و همچنین مواد و مصالح به‌ کار برده شده در مرمت دو ترک از گنبد مسجد شیخ لطف‌الله، از مهم‌ترین مواردی است که نگرانی‌هایی را در بین کارشناسان و دوستداران میراث فرهنگی اصفهان ایجاد کرده است؛ نگرانی‌هایی که تأیید مرمت گنبد توسط نمایندگان وزارت میراث فرهنگی هم نتوانسته از آن بکاهد و همچنان تعدادی از کارشناسان و مرمت‌گران اصفهان به نوع مرمت گنید این مسجد قدیمی انتقاد دارند.
  مرمت بناهای تاریخی  منطقه اصفهان  اصفهان  مسجد شیخ لطف الله
زنان شجاع استان بوشهر با دست خالی مقابل انگلیس‌ها ایستادند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فرهنگی و هنری
زنان شجاع استان بوشهر با دست خالی مقابل انگلیس‌ها ایستادند
نماینده ولی فقیه در بوشهر گفت: زمانی که انگلیس ها به منطقه دشتستان حمله‌ کردند تا به مرکز ایران‌ یعنی اصفهان دست پیدا کنند، امّا زنان شجاع استان بوشهر در منطقه لَرده با دست خالی مقابل انگلیس‌ها ایستادند، اسرا را آزاد کردند و دشمن را به جزای تجاوز به حریم ایران از بین بردند. 
  انگلیس  فاطمه زهرا  حضرت عیسی  انقلاب اسلامی  ایران  استان بوشهر  استانی-سیاسی  زنان  _شهید  اصفهان
اعلام آخرین وضعیت سدهای استان اصفهان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
اعلام آخرین وضعیت سدهای استان اصفهان
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی شرکت آب منطقه اصفهان، آخرین وضعیت سدهای استان اصفهان را تا پایان پاییز اعلام کرد.
  استانی-اقتصادی  زاینده‌رود  سد زاینده رود
مدارس سما می‌توانند داعیه‌دار آموزش و پرورش در کشور باشند/اصراری بر گسترش این مدارس نداریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
مدارس سما می‌توانند داعیه‌دار آموزش و پرورش در کشور باشند/اصراری بر گسترش این مدارس نداریم
معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: توانمندی و ظرفیت های ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه مدارس سما در حدی است که می‌تواند مدارسی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشد و همچنین شایستگی آن را دارد که داعیه‌دار آموزش و پرورش در کشور باشد.
  مدارس سما  دانشگاه آزاد اسلامی  منطقه اصفهان
کریسمس به افقِ جلفا
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
کریسمس به افقِ جلفا
همان‌طور که کوچه و خیابان‌های شهر، حوالی نوروز پر می‌شود از هفت‌سین و سبزه و ماهی و حاجی فیروز، جلفا، منطقه ارمنی‌نشین اصفهان نیز این روزها و در آستانه سال ۲۰۲۰ میلادی، پر شده از کاج و چراغ و عروسک و هدیه و بابانوئل. این حس و حال موجب شده تا شهروندان و گردشگران برای دیدن جشن کریسمس راهی جلفا شوند و با بابانوئل، عکس یادگاری بگیرند.
  استانی-عکس  کریسمس  محله جلفای اصفهان  استانی-فرهنگی و هنری
ویدئو / حال و هوای محله جلفا در جشن کریسمس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / فرهنگی و هنری
ویدئو / حال و هوای محله جلفا در جشن کریسمس
از زمانی که ارامنه توسط صفویه از کرانه رود ارس به جلفای نوی اصفهان کوچانده شدند، پس از ساخت کلیساهای مختلف، دین مسیحیت در کنار دین اسلام قرار گرفت و همواره مراسم سال نوی میلادی با جلوه خاصی در این محله قدیمی اصفهان برگزار می‌شود. ارامنه مسیحی همچون دیگر مسیحیان جهان در جلفای نو با خرید درخت کریسمس، تزیینات و لباس‌های نو و هدایای مختلف، خود را برای سال نو آماده می‌کنند.
  کریسمس  منطقه اصفهان  محله جلفای اصفهان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
هدر رفت آب در شبکه آبرسانی اردستان 17 درصد کاهش یافت
اصفهان –راعی : مدیر آب و فاضلاب اردستان گفت: در سال ۹۱ میزان هدر رفت آب در منطقه اردستان حدود ۲۴ درصد بوده که به صورت فیزیکی و ظاهری هدر می رفت که با برنامه‌ریزی‌هایی فنی که انجام دادیم هم اکنون این رقم به ۱۷ درصد کاهش یافت عباس شریعت مدار در نشست خبری افزود: برای پیشگیری از هدر رفت آب نسبت اصلاح چهار کیلومتر شبکه فرسوده آب‌ ۴۰۰ فقره انشعابات آب و تعویض ۴۰۰ فقره کنتور های خراب در دستور کار قرار گرفت که در نتیجه این اقدامات ، آمار هدر رفت آب کاهش یافت.وی ادامه داد: به بیش از ۶ میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح ۱۵ کیلومتر شبکه فرسوده آب در شهرهای مهاباد و اردستان در راستای پیشگیری از هدر رفت آب نیاز داریم.شریعتمدار با بیان اینکه هم اکنون مصرف سرانه آب در اردستان حدود ۱۵۹ لیتر در شبانه روز …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / ...
شیوه های نوین آموزشی جایگزین شیوه های سنتی شد
اصفهان –راعی : پارک فناوری های نوین صنعت برق اصفهان در راستای سیاست های کلان کشور و مدیریت بهینه شهری شامل شهر هوشمند، کاهش تولید گازهای گلخانه ای، ساختمان سبز انرژی، آبنما با مصرف برق صفر، ایستگاه شارژ دوچرخه برقی، ایجاد ارتباط بین سازمانهای مختلف از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان، مرکز تحقیقات و بهداشت کار اداره کار، صنف برقکاران، دانشگاه ها، شرکتهای شهرک های صنعتی، صنایع و شهرداری و به ویژه با رویکرد آموزشی برای تمام اقشار جامعه اعم از دانشجویان و دانش آموزان مورد بهره برداری قرار می گیرد.مهرداد جنتیان که همراه عده ای از شرکت کنندگان در کارگاه انتقال دانش و تبادل تجربیات در حوزه لوازم اندازه گیری دیماندی و غیردیماندی که از شهرهای دیگر به اصفهان آمده اند مشغول بازدید از پارک فن آوری های …
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
حال و هوای کریسمس در اصفهان
در آخرین روز‌های ماه دسامبر، ارامنه ایران مانند مسیحیان سراسر جهان برای رسیدن سال ۲۰۲۰ میلادی آماده می‌شوند. این روز‌ها منطقه ارمنی‌نشین جلفای اصفهان، با مغازه‌های رنگارنگ و چراغ‌های روشن و تزئینات ویژه، شب‌هایی رنگی و پرجنب و جوشی دارند. همچنین مردم شهر برای گرفتن عکس یادگاری با بابانوئل و درخت کریسمس به کلیسای تاریخی وانک اصفهان مراجعه می‌کنند./عکاس: محمدرضا شریف/-میزان
(ویدئو) تولد جنین فریز شده پس از ۱۳ سال
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / فیلم
(ویدئو) تولد جنین فریز شده پس از ۱۳ سال
یخ جنینی که در مرکز باروری و ناباروری اصفهان نگهداری شده بود پس از ۱۳ سال انتظار باز شد و رکورد فریز جنین در کشور و منطقه غرب آسیا شکسته شد.
  جنین فریز شده  ناباروری  تولد نوزاد
ویدئو / نصف جهان در گذر تاریخ
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / فرهنگی و هنری
ویدئو / نصف جهان در گذر تاریخ
اصفهان بین سال‌های ۱۰۵۰ تا ۱۷۲۲ میلادی، در زمان پادشاهی صفویان، پایتخت ایران شد و رونق فراوانی گرفت. این شهر به داشتن معماری منحصربه‌فرد معروف است. از بناهای به‌جا مانده از دوره ساسانی، می‌توان از تپه اشرف، پل شهرستان و آتشکده‌ نام برد. اصفهان بعد از اسلام در دوره سلجوقی مرکز توجه قرار گرفت و آنچه از عهد سلجوقی در اصفهان به یادگار مانده، معدود آثار تاریخی است که از دست تخریب حکومت‌های بعدی در امان مانده است.
  منطقه اصفهان  گردشگری اصفهان
رفع مشکل تامین تسهیلات مالی کنتور هوشمند برای کشاورزان اصفهان
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اقتصادی
رفع مشکل تامین تسهیلات مالی کنتور هوشمند برای کشاورزان اصفهان
گلپایگان- مدیر آب منطقه ای استان اصفهان گفت: مشکل تسهیلات مالی برای کنتورهای هوشمند کشاورزان استان اصفهان برطرف شد و با سه بانک برای ارائه تسهیلات بانکی به کشاورزان در حال انعقاد قرار هستیم.
  کنتور هوشمند  کشاورزان  گلپایگان  شرکت آب منطقه ای اصفهان
ضرورت اجرای طرح فرآوری و بسته بندی گوشت در واحد صنعتی گلپایگان
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
ضرورت اجرای طرح فرآوری و بسته بندی گوشت در واحد صنعتی گلپایگان
گلپایگان- استاندار اصفهان گفت: طرح فرآوری و بسته بندی گوشت در واحد صنعتی گلپایگان موجب ایجاد اشتغال، توسعه منطقه و افزایش صادرات می‌شود.
  گلپایگان  اقتصاد  سرمایه گذاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
میزگرد واکاوی علل افزایش خشونت و راهکارهای مقابله با آن در اصفهان
میزگرد تخصصی واکاوی علل افزایش خشونت در اصفهان و راهکارهای مقابله با آن، هم‌زمان با روز جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گری، به میزبانی خبرگزاری ایسنا منطقه اصفهان برگزار شد.
  استانی-اجتماعی  میزگرد  خشونت
نخستین سینمای غرب اصفهان افتتاح می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / فرهنگی و هنری
نخستین سینمای غرب اصفهان افتتاح می‌شود
با مشارکت موسسه بهمن سبز حوزه هنری نخستین سینمای غرب اصفهان در منطقه ۱۱ این شهر افتتاح می‌شود.
  حمام تاریخی رهنان  حمید اشرفی  حوزه هنری  موسسه بهمن سبز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
بهره‌برداری از دومین کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت و آهک
اصفهان -راعی : طی آئینی و با حضور معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس استان هرمزگان، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان و مدیـــرعامـــــل هلدینگ آتیــــــه ‌فولاد نقش‌جهـــــان، دومیـــــن کــــارخـــانه تولیدکننده پودر میکرونیزه بنتونیت و آهک هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان افتتاح و کلنگ طرح توسعه تولید آهک کلسینه و محصولات وابسته در شرکت سنگ و فولاد هرمزگان نیز به زمین زده شد.مدیرعامل شرکت آتیه فولادنقش‌جهان گفت: این اقدامات در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال رونق تولید و تاکیدات مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان بر توسعه پایدار، توسط شرکت آتیه‌پودر هرمزگان، از شرکت‌های تازه‌تاسیس زیرمجموعه انجام شد.حسین کفعمی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
حذف اثرلایه کروماته در ورق‌های گالوانیزه
با به ثمــــر رسیـــــدن پروژه تحقیقــــــــــاتی مشترک میان کارشناسان شرکت فولاد مبارکه و دانشکده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان، اثرلایه کروماته در ورق‌های گالوانیزه حذف شد و رضایت‌مندی مشتریـــــــان در این حوزه افزایش یافت. مهندس فرایند گروه فنی تولید ناحیه نورد سرد ضمن اعلام این خبر گفت: این پروژه در سال ۹6 تعریف شد و در همین زمینه مقاله‌ای در سمپوزیوم فولاد سال 97 به‌صورت حضوری ارائه شد. در ادامه با تلاش تیم پژوهشی متشکل از دانشکده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان و با همکاری واحدهای تولید ورق گالوانیزه و تحقیق و توسعه و فنی پشتیبانی، طرح پژوهشی «ارزیابی جوشکاری مقاومتی نقطه‌ای ورق‌های گالوانیزه دارای اضافه جرم پوشش کروماته در لبه ورق» به بار نشست. جمال آشوری با اشاره به چکیده این پروژه …
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
شکر پاره مکتب اصفهان
همدلی| امروز یکشنبه24 آذرماه، سالگرد درگذشت «رضا ارحام صدر» کمدین سینما و تئاتر و بنیان‌گذار مکتب کمدی انتقادی در تئاتر ایران است که بعدها به «مکتب تئاتر اصفهان» نیز مشهور شد. ارحام صدر که فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۲۶ با بازی در تئاتر آغاز کرد و به «شکرپاره اصفهان» معروف بود، ۱۷۶ نمایش در کارنامه ۵۰ سال فعالیت هنری خود داشته است. او موسس «گروه هنری ارحام صدر» در سال ۱۳۴۳ نیز بود.رضا ارحام صدر 12اردیبهشت‌ ۱۳۰۲ در اصفهان به دنیا آمد. مقطع ابتدایی خود را در شهر اصفهان سپری کرد و پس از آن به کالج انگلیسی این شهر رفت. پس از پایان تحصیلات فنی به خوزستان رفت و پس از یادگیری مهارت‌های فنی در آنجا مشغول به کار گردید. در آن زمان در شرایطی که خود را برای ادامه تحصیل در انگلستان آماده می‌کرد، به دلیل بیماری …
هوای امروز تهران، کرج، اصفهان و سه منطقه مشهد برای گروه‌های حساس ناسالم است / هوای تبریز قابل قبوا است
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
هوای امروز تهران، کرج، اصفهان و سه منطقه مشهد برای گروه‌های حساس ناسالم است / هوای تبریز قابل قبوا است
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تداوم داشته باشد.
مرکز آموزش و پژوهش ایسنا اصفهان آغاز به کار کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
مرکز آموزش و پژوهش ایسنا اصفهان آغاز به کار کرد
همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس خبرگزاری ایسنا، مرکز آموزش و پژوهش ایسنا منطقه اصفهان با عنوان «ایسنا کلاس» آغاز به کار کرد.
  استانی-علمی و آموزشی  ایسنا  آموزش
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
شناسایی ۱۵۰۰ منطقه پرخطر/افراد شرور تحت نظارت قرار می‌گیرند/ اطلس پراکندگی اعتراضات را داریم/ خوزستان، البرز، اصفهان و تهران بیشترین اعتراضات صنفی را داشتند
مدیر کل پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی قوه قضاییه از شناسایی ۱۵۰۰ منطقه پرخطر و خشن در کشور خبر داد.
بازگشت آرشیو مطبوعات اصفهان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
بازگشت آرشیو مطبوعات اصفهان
مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه اصفهان ضمن اعلام خبر خوشِ بازگشت آرشیو مطبوعات اصفهان که سال ۱۳۹۶ به تهران منتقل‌شده بود، مروری نیز بر تاریخ مطبوعات این شهر داشت.
  استانی-فرهنگی و هنری  مطبوعات
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
عملیات اجرایی روکش آسفالت سگزی آغاز شد
اصفهان –راعی : رئیس اداره نگهداری راه های اصلی و فرعی استان اصفهان از آغازعملیات اجرایی لکه گیری وروکش آسفالت سگزی خبر داد.مهدی فقهی اظهار کرد: عملیات اجرایی لکه گیری وروکش آسفالت سگزی به طول 12کیلومتر برنامه ریزی شده است و تا نیمه دوم ماه جاری پایان می یابد.وی اعتبار اجرای این پروژه را 42 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به تردد بالا و عبور خودروهای سنگین درمحور سگزی ، ترمیم و لکه گیری آسفالت این محور در دستور کار قرار گرفت.رئیس اداره نگهداری راه های اصلی و فرعی استان اصفهان تردد ایمن و روان و سرویس دهی مناسب به مسافران و هم استانی های عزیز را از اهداف اجرای این طرح برشمرد.وی در بخش دیگری از سخنان خود تخلفاتی چون اضافه تناژ، تردد بالا ناوگان سنگین و اقلیم هر منطقه را از جمله موارد …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
تولید سالانه 172میلیون متر مکعب پساب دراستان اصفهان
اصفهان-راعی : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:در 25 تصفیه خانه فاضلاب ،سالانه 172 میلیون متر مکعب پساپ تولید می شود این در حالی‌است که ظرفیت اسمی تولید پساب در تصفیه خانه های فاضلاب در استان اصفهان 283 میلیون متر مکعب در سال است.هاشم امینی با اشاره به جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در اصفهان اعلام کرد: در حال حاضر بیش از 72 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند . که شامل 3 میلیون و 666 هزار و 90 نفر می باشد. درحالی که هم اکنون بیش از 96 درصد جمعیت شهر اصفهان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.وی در ادامه با بیان اینکه اصفهان، دومین استان صنعتی کشور محسوب می شود و با توجه به محدودیت منابع آبی استفاده از بازچرخانی آب در این استان بسیار حائز اهمیت است، خاطر نشان ساخت: صنایع …
یارانه‌های ورزشی را هدفمند کنیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
یارانه‌های ورزشی را هدفمند کنیم
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه باید یارانه‌های ورزشی را هدفمند کنیم، گفت: بهتر است که یارانه‌های ورزشی به مناطق محروم اختصاص یابد تا همه مردم منطقه بتوانند ورزش کنند.
  ورزش  استانی-شهرستانها
تصاویر | بنای تاریخی ۸۰۰ ساله اصفهان در قاب دوربین
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / عکس
تصاویر | بنای تاریخی ۸۰۰ ساله اصفهان در قاب دوربین
منارجنبان یکی از آثار تاریخی اصفهان است . این بنا در سال ۷۱۶ قمری ساخته شده و عارفی به نام «عمو عبدالله کارلادانی» در آن به خاک سپرده شده‌است. کارلادان یکی از روستاهای معروف منطقه ماربین باستان است. نکته قابل توجه دربارهٔ این بنای تاریخی این است که با حرکت دادن یک مناره، مناره دیگر نیز به حرکت و جنب و جوش می‌آید . منارها دارای پهنای نه متری و بلندای هفده متری می‌باشند. تاریخی که بر فراز سنگ عمو عبدالله نوشته شده‌است سال ۷۱۶ هجری را نشان می‌دهد که در دوره سلطان محمد خدابنده الجایتو ایلخان مسلمان است.منبع: ایرنا
  استان اصفهان  باستانی
منارجنبان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / عکس
منارجنبان
ایرنا- اصفهان- منارجنبان یکی از آثار تاریخی اصفهان است . این بنا در سال ۷۱۶ قمری ساخته شده و عارفی به نام «عمو عبدالله کارلادانی» در آن به خاک سپرده شده‌است. کارلادان یکی از روستاهای معروف منطقه ماربین باستان است. نکته قابل توجه دربارهٔ این بنای تاریخی این است که با حرکت دادن یک مناره، مناره دیگر نیز به حرکت و جنب و جوش می‌آید . منارها دارای پهنای نه متری و بلندای هفده متری می‌باشند. تاریخی که بر فراز سنگ عمو عبدالله نوشته شده‌است سال ۷۱۶ هجری را نشان می‌دهد که در دوره سلطان محمد خدابنده الجایتو ایلخان مسلمان است.
نماینده ولی فقیه در اصفهان: بزرگان و مراجع نسبت به احداث مدارس و منازل طلاب اهتمام بیشتری کنند
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / ...
نماینده ولی فقیه در اصفهان: بزرگان و مراجع نسبت به احداث مدارس و منازل طلاب اهتمام بیشتری کنند
شفقنا- آیت الله طباطبایی نژاد در نشست عمومی نهمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد که در اصفهان در حال برگزاری است، خصومت کینه توزان و دشمنان را نشانه حقانیت مسیر انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران دانست. نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، با تقدیر از نقش آفرینی جامعه مدرسین در طول دوران حیات […]
منصوریان: با شعار همه برای یکی و یکی برای همه به مصاف پرسپولیس می‌رویم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ورزشی
منصوریان: با شعار همه برای یکی و یکی برای همه به مصاف پرسپولیس می‌رویم
سرمربی ذوب آهن می‌گوید تک تک بازیکنان پرسپولیس را آنالیز کرده و تیمش با قدرت به مصاف سرخ‌پوشان پایتخت می‌رود.
  منطقه اصفهان  استانی-ورزشی  تیم فوتبال ذوب آهن  علیرضا منصوریان
اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از امام جمعه اصفهان عیادت کردند
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از امام جمعه اصفهان عیادت کردند
شفقنا- اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حاشیه نهمین اجلاس منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، امروز  با حضور در بیت آیت الله ناصری از ایشان عیادت کردند. به گزارش شفقنا، حضرات آیات و حجج اسلام والمسلمین مرتضی مقتدایی قائم مقام جامعه مدرسین، محمود عبداللهی عضو هیئت رئیسه جامعه، عبدالنبی نمازی عضو شورای عالی جامعه […]
کالدرون: ۹ سال است که ذوب‌آهن را در اصفهان نبرده‌ایم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ورزشی
کالدرون: ۹ سال است که ذوب‌آهن را در اصفهان نبرده‌ایم
سرمربی پرسپولیس می‌گوید تیمش کار سختی مقابل ذوب‌آهن در پیش روی دارد.
  گابریل کالدرون  تیم فوتبال پرسپولیس  منطقه اصفهان  استانی-ورزشی
آیت الله مقتدایی: وظیفه داریم مردم را نسبت به دین و اهداف نظام آشنا کنیم
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
آیت الله مقتدایی: وظیفه داریم مردم را نسبت به دین و اهداف نظام آشنا کنیم
شفقنا-آئین افتتاحیه کمیسیون های نهمین اجلاس منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد صبح امروز با حضور مدعوین و علمای استان های اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری و جمعی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در شهر اصفهان آغاز به کار کرد. آیت الله مرتضی مقتدایی، قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در آئین […]
امضای قرارداد سرمایه‌گذاری اسکنر سنگ از فن بازار منطقه‌ای اصفهان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
امضای قرارداد سرمایه‌گذاری اسکنر سنگ از فن بازار منطقه‌ای اصفهان
کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان گفت: "فناوری اسکنر سنگ از فن بازار منطقه ای استان اصفهان" در سیزدهمین نشست سراسری فن بازارهای کشور رونمایی و قرارداد سرمایه گذاری آن منعقد شد.
  استانی-علمی و آموزشی  فن‌ بازار
استقلال یک دقیقه کم آورد/ نورافکن، ناجی قلعه‌نویی شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ورزشی
استقلال یک دقیقه کم آورد/ نورافکن، ناجی قلعه‌نویی شد
استقلال و سپاهان در دیداری تماشایی به تساوی رسیدند.
  تیم فوتبال استقلال تهران  تیم فوتبال سپاهان  منطقه اصفهان  استانی-ورزشی
دو محیط‌بان در یک قدمی اعدام
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
دو محیط‌بان در یک قدمی اعدام
اتفاقی که افتاده به «محیط‌بانی» ربطی ندارد جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط ‌زیست درباره پرونده محیط‌بان افضلی این‌طور توضیح می‌‏دهد: «ماجرا این است که مرحوم محیط‌بان افضلی، در یک روز غیر کاری، با خانواده‌اش بیرون بود. مقتول با ‏ماشین رد می‌شد که محیط‌بان شک می‌کند که شکارچی در ماشینش اسلحه دارد. می‌رود خانه و با ‏پسرش به خانه مقتول می‌رود. در می‌زند، او بیرون می‌آید و با هم  درگیر می‌شوند. بعد شلیک می‌کند و ‏او جلوی خانواده‌اش جان می‌دهد. مقتول تازه ٦ماه بود ازدواج کرده بود و همسرش باردار بود. ‏مادرش هم فوت کرد، خواهر و برادرش می‌گفتند دق کرده است.» محبت‌خانی اینها را گفت و ادامه داد: «سازمان در این ١٠‌سال تلاش ‌کرد رضایت بگیرد. من هم از دو‌سال پیش، دوبار برای جلب ‏رضایت خانواده مقتول …
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / ...
در حاشیه حوزه/ افتتاحیه دوره عمومی بنیاد فرهنگ جعفری/ تسلیت آیت الله مکارم شیرازی به رئیس جمهور/ حضور امام جمعه همدان میان دانش آموزان
شفقنا-  در حاشیه حوزه گوشه ای از اخبار، تحلیل ها و گفت وگوها با موضوع معارف دینی را بدون هیچگونه پیشداوری و قضاوت صرفا جهت اطلاع خوانندگان از منابع مختلف انتخاب و گزارش می کند.   نشست خبری اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین در اصفهان نشست خبری اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای استان های اصفهان، […]
قلعه‌نویی: با تمام بازیکنانم برخورد خواهم کرد/ بازی ما با استقلال خوب از آب در می‌آید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / ورزشی
قلعه‌نویی: با تمام بازیکنانم برخورد خواهم کرد/ بازی ما با استقلال خوب از آب در می‌آید
سرمربی سپاهان از عملکرد بازیکنانش مقابل پیکان انتقاد کرد.
  امیر قلعه‌نویی  تیم فوتبال سپاهان  تیم فوتبال پیکان  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان
حداقل ۱۰ میلیارد تومان به مترو خسارت وارد شده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / ...
حداقل ۱۰ میلیارد تومان به مترو خسارت وارد شده است
مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان گفت: تصور بنده این است که حداقل ۱۰ میلیارد تومان به مترو و زیرساخت‌های آن خسارت وارد شده است.
  مترو  منطقه اصفهان  استانی-اجتماعی
پیروزی سپاهان مقابل فولاد در دیداری تدارکاتی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / ورزشی
پیروزی سپاهان مقابل فولاد در دیداری تدارکاتی
سپاهان در دیداری تدارکاتی موفق شد فولاد خوزستان را ۴ بر ۲ شکست دهد.
  تیم فوتبال سپاهان  تیم فوتبال فولاد خوزستان  استانی-ورزشی  منطقه خوزستان  منطقه اصفهان
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
زاینده رود فردا بازگشایی می شود
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اصفهان گفت: زاینده رود برای کشت پاییزه کشاورزان فردا ( ۲۱ آبانماه) بازگشایی می شود و خروجی آب از سد زاینده رود افزایش خواهد یافت.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
اهدای ملک به ارزش بیش از دومیلیارد تومان توسط خیر اصفهانی
اصفهان –بهمن راعی : خیر اصفهانی ملک خود در اصفهان که بالغ بر دو میلیارد تومان ارزش مالی دارد را به آموزش و پرورش اصفهان اهدا کرد.مدیر ناحیه 5 آموزش و پرورش شهر اصفهان از اهداء ساختمان توسط یک خیر اصفهانی در منطقه کوجان به این ناحیه خبر داد.احمدرضا ضیایی مدیر ناحیه 5 اصفهان با اعلام این خبر، از اقدام ارزشمند و شایسته تقدیر این نیکوکار تقدیر کرد و گفت: با توجه به نیاز مبرم ناحیه 5 آموزش و پرورش در منطقه کوجان و کمبود فضای آموزشی در این محله، با اهدای این ملک، کمک بسیار موثری به این ناحیه در راستای رسیدن به اهداف و اعتلای آموزش صورت گرفت.وی افزود: این اقدام قابل ستایش و بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است و امیدواریم نهضت مشارکت عموم نیکوکاران را در مشارکت در توسعههمه جانبه کشور فراهم کند. مدیر …
نگاه مجدد به تربیت کودک، الزام احقاق حقوق کودک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
نگاه مجدد به تربیت کودک، الزام احقاق حقوق کودک
کودکی از مهم‌ترین و مؤثرترین دوره‌های زندگی به شمار می‌رود که در آن شخصیت فرد شکل می‌گیرد و این مهم نشان می‌دهد، کودکان تنها به توجه و مراقبت جسمانی نیاز ندارند، بلکه تمام ابعاد اجتماعی، عاطفی، شخصیتی و هوشی آنان به عنوان عوامل تعیین کننده و اساسی زندگی، نیازمند رشد و پرورش است.
  حقوق کودک  منطقه اصفهان  استانی-اجتماعی
خطیبی: از حمایت هواداران تراکتور متشکرم/ از نظر روحی و فنی آماده بازی با ذوب آهن هستیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ورزشی
خطیبی: از حمایت هواداران تراکتور متشکرم/ از نظر روحی و فنی آماده بازی با ذوب آهن هستیم
سرمربی ماشین سازی گفت: از نظر روحی و روانی و از نظر مسائل فنی آماده بازی با ذوب آهن هستیم.
  رسول خطیبی  تیم فوتبال ماشین سازی تبریز  استانی-ورزشی  منطقه آذربایجان‌شرقی  منطقه اصفهان
از
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / اقتصادی
از "رسیدن دومین چاه منطقه کوهرنگ اصفهان به نفت" تا "مسدود شدن 1200 حساب بانکی در عربستان"
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی شانزدهمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
سومین شکست پیاپی دنیزلی/ سپاهان با قدرت صدرنشین باقی ماند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ورزشی
سومین شکست پیاپی دنیزلی/ سپاهان با قدرت صدرنشین باقی ماند
تیم فوتبال سپاهان توانست با برتری ۲ گله برابر تراکتور، جایگاه خود را در صدر جدول مستکم‌تر کند.
  تیم فوتبال تراکتور  تیم فوتبال سپاهان  منطقه اصفهان  آذربایجان شرقی
ویدئو / ته‌سیگار؛ جسمی کوچک، بلایی بزرگ
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / بهداشت و سلامت
ویدئو / ته‌سیگار؛ جسمی کوچک، بلایی بزرگ
ته‌سیگار یا همان فیلتر، از سال ۱۹۳۵ به سیگار اضافه شد اما تا دهه ۵۰ میلادی همه‌گیر نشد. سالانه ۴.۵ تریلیون ته‌سیگار از ۵.۶ تریلیون سیگارِ مصرف‌شده دور انداخته می‌شود. طبق تحقیقات دانشگاه آنجلینا روسکین شهر کمبریج، ته‌سیگار به دلیل وجود شیره تنباکو، کربن و پلاستیک موجب آسیب به طبیعت می‌شود. این ترکیباتِ عمدتاً تجزیه‌ناپذیر همچنین باعث کم شدن رشد گیاه در خاکی که سیگار در آن انداخته شده، خواهد شد. این ویدئو به مناسبت ۱۴ آبان - روز فرهنگ عمومی - نکاتی درباره این زباله‌های کوچک اما مضر را یادآوری می‌کند.
  روز فرهنگ عمومی  منطقه اصفهان  ته سیگار  فیلتر سیگار
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ...
مدیریت آبرسانی به رغم کاهش حدود ۲۵ درصدی منابع آبی
اصفهان-راعی : آب آشامیدنی جزء سرمایه ها و زیرساخت های کلیدی هر کشوری است دسترسی به آب آشامیدنی سالم، یکی از نیازهای حیاتی جوامع است. بخشی از مدیریت آبرسانی، تامین امنیت آبرسانی و شبکه توزیع آب است . چرا که آب از اصلی ترین نیاز بشر برای بقای است و در جوامع شهری کنونی که بیشتر آب شرب از منابع سدها تامین و به وسیله شبکه های آبرسانی انتقال می یابد، بایستی تدابیری برای حفاظت از آنها از جمله جانمایی درست، پوشش مناسب، سیستم های اعلام خبر آنی و سایر اقدامات انجام پذیرد این درحالیست که ایمنی و امنیت از ابتدائی ترین اصول جهت دستیابی به استانداردهای مطلوب برای آسایش و رفاه مردم است در این میان پدافند غیر عامل یکی از شاخه های مدیریت بحران است که بیشترین تاکید آن بر مدیریت پیش از بحران می باشد.با توجه به …
اجرای ۲۸ پروژه پیشگیری از سیل در اصفهان/طرح ساماندهی زاینده‌رود متوقف نشده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
اجرای ۲۸ پروژه پیشگیری از سیل در اصفهان/طرح ساماندهی زاینده‌رود متوقف نشده است
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: امسال با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان قرار است منابع طبیعی استان ۲۸ پروژه را برای طرح های پیشگیری از سیل در استان اصفهان اجرا کند، همچنین ساماندهی و اجرای طرح های آزادسازی رودخانه ها در دستور کار آب منطقه ای قرار گرفته است.
  استانی-اقتصادی  زاینده‌رود  سیل
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
گذرگاه تاریخ
همدلی: امروز‌ ‌یکشنبه دوازدهم آبان 1398‌ است. با گذشت 228روز از سال خورشیدی جاری، 137روز به سال 1399باقی مانده است. سوم نوامبر 2019، 58روز تا آغاز سال 2020باقی ‌مانده است. روزی که قزوین به دستور شاپور یکم ایجاد شد1774سال پیش در چنین روزی-سوم نوامبر سال 245 میلادی- شاپور یکم شاه وقت ایران از دودمان ساسانی که در دوران زمامداری خود ایران را ابرقدرت اول جهان کرده بود، دستور بنای شهر قزوین را صادر کرد. به نوشته سایت نوشیروان کیهانی‌زاده، کار ایجاد این شهر سه سال طول کشید و در اکتبر (در جریان جشن‌های مهرگان) سال 248 میلادی پایان یافت. نام قزوین از طایفه‌ای به همین نام گرفته شده و یونانیان و رومیان باستان و اینک جهانیان دریای مازندران را به نام این طایفه دریای «کاسپین» می‌خوانند، زیرا که منطقه محل …
منصوریان: گل نخوردن باید سرلوحه کارمان باشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / ورزشی
منصوریان: گل نخوردن باید سرلوحه کارمان باشد
سرمربی ذوب آهن می‌گوید تیمش نباید در بازی‌های آینده گل بخورد و بتواند گل نخست را زودتر از حریف به ثمر برساند.
  علیرضا منصوریان  تیم فوتبال ذوب آهن  باشگاه شاهین شهرداری بوشهر  منطقه اصفهان  منطقه بوشهر  استانی-ورزشی
توقف سپاهان در جم با چاشنی پایان یافتن گل نخوردن نیازمند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ورزشی
توقف سپاهان در جم با چاشنی پایان یافتن گل نخوردن نیازمند
مصاف دو تیم پارس جنوبی جم و سپاهان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
  تیم فوتبال سپاهان  تیم فوتبال پارس جنوبی جم  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  منطقه بوشهر
کریمیان: برای خروج از بحران نیاز به یک نتیجه خوب داریم/ نام شاهین را دوباره زنده می‌کنیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ورزشی
کریمیان: برای خروج از بحران نیاز به یک نتیجه خوب داریم/ نام شاهین را دوباره زنده می‌کنیم
مربی شاهین شهرداری بوشهر می‌گوید تیمش به دنبال خروج از شرایط بحرانی است.
  لیگ برتر فوتبال ایران  باشگاه شاهین شهرداری بوشهر  تیم فوتبال ذوب آهن  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان
استارت نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال از امروز/ داربی اصفهان زیر سایه احتمال انصراف یک تیم!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ورزشی
استارت نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال از امروز/ داربی اصفهان زیر سایه احتمال انصراف یک تیم!
نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال از پنجشنبه نهم آبان برگزار می شود که در مهمترین آن گیتی پسند اصفهان به مصاف هایپر شاهین شهر می رود، این در حالی است که احتمال لغو یک بازی هم می رود.
  فوتسال  لیگ برتر فوتسال  منطقه اصفهان
تابش: انتظار قهرمانی سپاهان در آسیا را در سه سال آینده داریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / ورزشی
تابش: انتظار قهرمانی سپاهان در آسیا را در سه سال آینده داریم
مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: انتظار داریم تیم والیبال سپاهان ظرف سه سال آینده قهرمان ایران و آسیا شود و به قله والیبال ایران و آسیا دست پیدا کند.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر والیبال  مسعود تابش  سپاهان
هفته نخست سوپر لیگ والیبال
پیروزی بلندقامتان سپاهان برابر فولاد سیرجان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / ...
هفته نخست سوپر لیگ والیبال پیروزی بلندقامتان سپاهان برابر فولاد سیرجان
سپاهان اصفهان و فولاد سیرجان در هفته نخست سوپر لیگ والیبال به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ به سود تیم سپاهان به پایان رسید.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر والیبال  سپاهان  فولاد سیرجان
ذوب آهن-مهرام شروعی جذاب در فصل جدید لیگ برتر بسکتبال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / ...
ذوب آهن-مهرام شروعی جذاب در فصل جدید لیگ برتر بسکتبال
هفته نخست لیگ برتر بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور با دیدار مهرام و ذوب‌آهن پس از دوری یک‌ساله در ورزشگاه ملت اصفهان برگزار می‌شود.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر بسکتبال  ذوب‌آهن اصفهان  مهران حاتمی  مصطفی هاشمی
تا زمانی که مدیریت خوب باشد، روزهای خوب ووشو تداوم دارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / ...
تا زمانی که مدیریت خوب باشد، روزهای خوب ووشو تداوم دارد
تالوکار اصفهانی تیم ملی گفت: چین در جهان حرف اول را می‌زند، شهر اصفهان نیز در کشور این شرایط را دارد. فکر می‌کنم اگر در اصفهان دو سالن اختصاصی داشته باشیم، قهرمانان زمان بیشتری را می‌توانند، تمرین کنند.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  ووشو  ووشو تالو  زهرا کیانی ملی‌پوش ووشو  چیانگ شو  جام جهانی ووشو
تلاش برای احیای گاوخونی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / اجتماعی
تلاش برای احیای گاوخونی
ایلنا نوشت: مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان از ورود حدود ۴ میلیون متر مکعب آب به تالاب بین المللی گاوخونی خبر داد.
  تالاب  محیط زیست  کم آبی - خشکسالی
فیلم | با فوتبال نفرت و تشنج بین ملت ایران و عربستان را از بین می‌بریم، از تهران و اصفهان تا جده و ریاض!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / سیاسی
فیلم | با فوتبال نفرت و تشنج بین ملت ایران و عربستان را از بین می‌بریم، از تهران و اصفهان تا جده و ریاض!
رضا صالحی امیری می‌گوید بخشی از دیپلماسی منطقه ای ایران باید با کمک ورزش حل شود و بهترین راهکار در این شرایط بهره گرفتن از فوتبال است. او در این پیام صوتی مهم درباره راهکاری سخن گفته که اختلاف ایران و عربستان را کاهش می دهد و می تواند دو طرف را پای میز مذاکره بنشاند.
  رضا صالحی امیری  کمیته ملی المپیک
قلعه‌نویی: من شجاعت عذرخواهی داشتم، آقایان چطور؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
قلعه‌نویی: من شجاعت عذرخواهی داشتم، آقایان چطور؟
سرمربی تیم فوتبال سپاهان با انتشار پستی در اینستاگرام خود به دلیل صحبت‌هایش در نشست خبری بعد از بازی با ساپیا عذرخواهی کرد.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  امیر قلعه‌نویی  تیم فوتبال سپاهان
هدف ترامپ از اعلام خبر مرگ بغدادی، برون رفت از مشکلات داخلی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
هدف ترامپ از اعلام خبر مرگ بغدادی، برون رفت از مشکلات داخلی است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاعاتی که از منطقه کشته شدن ابوبکر بغدادی می‌رسد تصریح می‌کند که هیچ هواپیما یا بالگرد آمریکایی در آنجا عملیات نداشته است.
  کشته شدن البغدادی  دونالد ترامپ  استانی-سیاسی
میزبانی سپاهان از فولادسیرجان در ایستگاه اول لیگ برتر والیبال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
میزبانی سپاهان از فولادسیرجان در ایستگاه اول لیگ برتر والیبال
تیم والیبال سپاهان در هفته نخست لیگ برتر والیبال مردان باشگاه‌های کشور چهارشنبه ۸ آبان ماه در اصفهان میزبان فولادسیرجان ایرانیان است.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر والیبال  سپاهان  شهرداری ارومیه  فولاد سیرجان
بحث پرداختی‌ها دغدغه اصلی جامعه والیبال است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
بحث پرداختی‌ها دغدغه اصلی جامعه والیبال است
سرمربی تیم والیبال سپاهان گفت: تلاش کرده‌ایم، خانواده متحدی تشکیل دهیم تا از جایگاه باشگاه سپاهان و والیبال اصفهان دفاع کنیم.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر والیبال  سپاهان  رحمان محمدی‌راد  فولاد سیرجان
رستمی: مشکلات هایپر غیرفنی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ...
رستمی: مشکلات هایپر غیرفنی است
سرمربی سابق تیم فوتسال هایپر شاهین‌شهر از مشکلات حاشیه‌ای و غیر فنی که افراد فرصت‌طلب برای مطرح کردن خودشان برای تیم ایجاد کردند، می‌گوید.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر فوتسال
کشفی با نامی نو تمدید کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ...
کشفی با نامی نو تمدید کرد
مطهره کشفی بازیکن فصل گذشته تیم بسکتبال بانوان نامی نو قرارداد خود را تمدید کرد.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر بسکتبال بانوان  تیم نامی نو
از وضعیت اسناد اصفهان چه خبر؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ...
از وضعیت اسناد اصفهان چه خبر؟
۲۵ شهریورماه، مسعود کثیری، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه اصفهان، از انتقال اولین کامیون اسناد این مرکز به مقصد تهران خبر داد و دلیل آن را پر شدن مخازن و بی‌توجهی مسئولان برای کمک به ساخت مخزن جدید برای نگهداری از اسناد اصفهان اعلام کرد.
  استانی-فرهنگی و هنری  اسناد  سازمان اسناد و کتابخانه ملی
گرد و خاک قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از بازی با سایپا
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ورزشی
گرد و خاک قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از بازی با سایپا
سرمربی تیم فوتبال سپاهان واکنش شدیدی نسبت به کسانی که به او در ورزشگاه توهین می‌کنند، نشان داد.
  تیم فوتبال سپاهان  امیر قلعه‌نویی  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان
واکنش عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به شایعه بازی دوستانه ایران و عربستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ورزشی
واکنش عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به شایعه بازی دوستانه ایران و عربستان
یک عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از تلاش مهدی تاج برای بهبود روابط این فدراسیون با AFC و عربستان خبر داد.
  محمود شیعی  بازی ایران و عربستان  تیم ملی فوتبال ایران  منطقه اصفهان  استانی-ورزشی
ناکامی سپاهان و ذوب‌آهن برابر خودروسازان/ ادامه روزهای بد منصوریان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ورزشی
ناکامی سپاهان و ذوب‌آهن برابر خودروسازان/ ادامه روزهای بد منصوریان
تیم‌های فوتبال سپاهان و ذوب‌آهن نتوانستند برابر سایپا و پیکان در هفته هشتم لیگ برتر فوتبال به پیروزی برسند.
  تیم فوتبال سپاهان  تیم فوتبال سایپا  تیم فوتبال پیکان  تیم فوتبال ذوب آهن  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان
چین سری: حریف به دنبال جنگ روانی بود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
چین سری: حریف به دنبال جنگ روانی بود
سرمربی تیم فوتسال بانوان نامی‌نو با تمجید از بازی بازیکنانش اعتراض کادر شهروند ساری را بی‌مورد خواند گفت: آن‌ها به دنبال جنگ روانی بودند که موفق نشدند.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  تیم نامی نو  لیگ برتر فوتسال بانوان  تیم فوتسال بانوان نامی نو  شهروند ساری  فرزانه توسلی
سپاهانی ها لیگ برتر هندبال را با پیروزی آغاز کردند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
سپاهانی ها لیگ برتر هندبال را با پیروزی آغاز کردند
هفته اول پانزدهمین دوره لیگ برتر هندبال بانوان با پیروزی سپاهان همراه بود.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر هندبال بانوان  سپاهان  ذوب‌آهن اصفهان
برد پرگل خانگی سپاهان و شکست ذوب آهن در کرج
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
برد پرگل خانگی سپاهان و شکست ذوب آهن در کرج
هفته سوم لیگ برتر فوتبال بانوان با پیروزی پر گل سپاهان در دیداری خانگی و شکست ذوب آهن در کرج همراه بود.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر فوتبال بانوان  تیم فوتبال ذوب آهن  تیم فوتبال سپاهان
سابقه تمدنی گل افشان سمیرم به هزاره پنجم قبل از میلاد باز می‌گردد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / فرهنگی و هنری
سابقه تمدنی گل افشان سمیرم به هزاره پنجم قبل از میلاد باز می‌گردد
اصفهان- ایرنا- مشاور امور روستایی و عشایری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: سابقه تمدنی و سکونت گاهی منطقه گل افشان سمیرم به اوایل هزاره پنجم قبل از میلاد باز می‌گردد.
  آثار باستانی  سمیرم  میراث فرهنگی  باستان شناسی
تصاویر / زیبایی های این نقطه از ایران مثال زدنی است
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / عکس
تصاویر / زیبایی های این نقطه از ایران مثال زدنی است
کویر مرنجاب واقع در شمالی ترین نقطه استان اصفهان یکی از زیباترین کویرهای ایران است که همجوار دریاچه نمک، کویر مسیله، نوار بند ریگ و پارک ملی کویر و در فاصله 50 کیلومتری مرکز شهرستان آران و بیدگل قرار دارد. این منطقه با برخورداری از ظرفیت فعالیت هایی مانند کویرنوردی، آفرود، موتورسواری، سافاری، شترسواری و اسکی روی شن و ماسه، سالانه میزبان ده ها هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی است.
فرخی خور و بیابانک لرزید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / اجتماعی
فرخی خور و بیابانک لرزید
اصفهان - ایرنا - زمین لرزه‌ای به شدت ۳.۱ در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر ) ساعت ۲۱ و ۴۰ دقیقه روز چهارشنبه، منطقه فرخی از توابع شهرستان خور و بیابانک در شرق اصفهان را لرزاند.
  خور و بیابانک  مدیریت بحران  اصفهان  زلزله
خانه کشتی پوریای ولی افتتاح شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
خانه کشتی پوریای ولی افتتاح شد
رئیس هیئت کشتی استان اصفهان گفت: با کمک و حمایت خیرین و جامعه کشتی سالن کشتی پوریای ولی مرمت شد و امیدوارم بهترین بهره برداری را از خانه کشتی داشته باشیم.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  کشتی  خانه کشتی  پوریای ولی
اثبات نیازمندی منطقه ۱۵ به بازار کوثر، پرسشی بی‌پاسخ
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
اثبات نیازمندی منطقه ۱۵ به بازار کوثر، پرسشی بی‌پاسخ
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان همواره در مواجهه با لوایحی که به هر نحو بخشی از بودجه عمومی شهر را درگیر خواهد کرد، با دقت و حساسیت برخورد می‌کنند.
  استانی-اجتماعی  شهرداری
جدال سایپا- ملی حفاری در تهران، میزبانی نامی نو از شهروند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
جدال سایپا- ملی حفاری در تهران، میزبانی نامی نو از شهروند
هفته یازدهم لیگ برتر فوتسال بانوان در حالی آغاز می‌شود که در مهم‌ترین دیدارهای این هفته سایپا در تهران میزبان ملی حفاری اهواز است و در اصفهان نامی نو از شهروندساری پذیرایی می‌کند.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  لیگ برتر فوتسال بانوان  تیم نامی نو