جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
مهدی حاجتی
سکانس‌هایی از فیلم ما همه با هم هستیم
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
سکانس‌هایی از فیلم ما همه با هم هستیم
فیلم سینمایی «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی و نویسندگی پدرام پورامیری و محمد داوودی محصول سال 1398 است. رئیس یک شرکت هواپیمایی در حال ورشکستی، پیشنهاد می‌دهد یک هواپیمای خراب از شرکت با چند مسافر را به داخل خلیج فارس بیندازند تا بتوانند پس از کشته شدن مسافران از بیمه پول دیه و خسارت آنها را بگیرند، او سراغ یک سری افراد می‌رود که از زندگی خسته شده و دنبال مرگ هستند، خلبان هواپیما و مهمانداران نیز جزو این افراد هستند. آنها با امضای یک برگه قبول می‌کنند تا در هواپیما بروند و پس از سقوط کشته بشوند، همه چیز درست پیش می‌رود تا اینکه یک مسافر به اسم علی حاجتی بدون اطلاع از قصد مسافرین سوار هواپیما می‌شود. در این میان هم زمان با این حوادث مسافرین هواپیما را به همراه رئیس شرکت در یک جای …
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
اقدام کم‌نظیر یک استاد پیشکسوت دانشگاه برای کمک به مقابله با کرونا / مشروبات تقلبی در خوزستان همچنان قربانی می‌گیرد / واکنش متفاوت آقای نماینده به بستن درب‌های حرم حضرت معصومه و امام رضا
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند قشقاوی: به خاطر تحریم‌های آمریکا امکان خرید دارو برای مقابله با کرونا را نداریم / واکنش میرسلیم به مصاحبه‌ها علیه سخنانش درباره خلخالی / مهدی حاجتی با وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی آزاد شد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
مهدی حاجتی آزاد شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / مهدی حاجتی / شورای شهر یزد
مهدی حاجتی آزاد شد
عضو شورای اسلامی شهر شیراز عصر سه‌شنبه با سپردن وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی آزاد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آزادی موقت مهدی حاجتی
شاید آن روز که با 59 هزار و 498 رای در جریان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز به عنوان یکی از نمایندگان این شهر وارد پارلمان شهری شیراز شد، گمانش را نمی‌کرد اوضاع چنان برایش تغییر کند که از پایان فعالیتش به عنوان نماینده مردم در شورای شهر آن‌ هم با تصمیم نهادهای امنیتی و قضایی بازبماند. در عوض این هزینه‌ها اما نامش به عنوان چهره‌ای ضدفساد برای همیشه در تاریخ فعالیت‌های سیاسی اصلاح‌طلبان ماندگار شد. «مهدی حاجتی» حالا یکی از شناخته شده‌ترین فعالان سیاسی و اجتماعی نه فقط شیراز، بلکه تمام ایران است؛ چهره‌ای که طعم زندان را هم چشیده است. ماجرا برای حاجتی شاید از سوم مهرماه آغاز شد. او پس از آنکه مدت‌ها مقابل تخریب آثار باستانی و …
توضیح دادگستری فارس در مورد آزادی مهدی حاجتی
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / استانی-سیاسی
توضیح دادگستری فارس در مورد آزادی مهدی حاجتی
در پی انتشار خبر آزادی مهدی حاجتی، عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز، دادگستری استان فارس اعلام کرد که آزادی حاجتی به دلیل پذیرش اعاده دادرسی بوده است.
«مرخصی» امنیتی به «زندانی» سیاسی
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / مرخصی زندانیان / قوه قضائیه / زندانی سیاسی
«مرخصی» امنیتی به «زندانی» سیاسی
یکی از وکلای مهدی حاجتی گفت: «متاسفانه در کشور ما زندانی سیاسی را زندانی امنیتی تلقی و آن بین نامه مربوط به زندانیان امنیتی را در مورد آنها اعمال می‌کنند. اعطای مرخصی به زندانیان امنیتی سازوکار خاصی دارد و به راحتی انجام نمی‌شود.»
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / مهدی حاجتی / فرمانداری شیراز / شورای اسلامی شهر شیراز / شیراز
جانشین حاجتی در شورای شهر شیراز معارفه شد
شیراز-ایرنا- محمدتقی تذروی عضو علی البدل شورای اسلامی شهر شیراز چهارشنبه در جلسه علنی این شورا سوگند خورد و به عنوان جانشین مهدی حاجتی عضو غائب شورا، فعالیت خود را آغاز کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / شورای شهر شیراز / مهدی حاجتی
مهدی حاجتی در زندان| آیا فرایند جانشینی عضو شورای شهر شیراز قانونی است؟
با زندانی شدن صاحب کرسی سیزدهم شورای شهر شیراز، تکاپو برای تعیین جانشین وی با پرسش‌هایی همراه بوده است که یکی از آنها این است: آیا روال قانونی جانشینی...
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / مهدی مقدری / مهدی حاجتی / شورای شهر اصفهان / بهایی
منع حضور عضو شورای شهر اصفهان با حکم دادگاه
مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان به دلیل حمایت از مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که وی نیز بخاطر حمایت از خانواده‌ای بهایی به زندان افتاده است، با حکم دادگاه تجدید نظر استان اصفهان و به اتهام "تبلیغ علیه نظام" و "تشویش اذهان عمومی" به حبس تعزیری و ممنوعیت حضور در شورای شهر اصفهان محکوم شده است.
۱۳۹۸-۰۵-۲۴
مسیرشـورا تا زندان
«امروز رفتم شورا، وسایل شخصی مهدی رو از دفتر کارش برداشتم و کلید اتاقش را تحویل دادم: یه تابلوی نقاشی از کودکان افغانستانی که از نمایشگاه «هزار آرزو، یک درنا» خریده بود. و کار دست زنان سرپرست خانوار که با کمک گروه «نخ و سوزن» تولید می‌کنند و می‌فروشند.» آنچه خواندید توئیت مصیب حاجتی، برادر مهدی حاجتی عضو ـ حالا سابق ـ شورای اسلامی شهر شیراز است که به دلیل آنچه حمایت از بهائیان عنوان شده است، روانه زندان شده و عضویت او در شورای شهر ملغی شد.
۱۳۹۸-۰۵-۲۴
صرفا جهت اطلاع
به بهانه ابراز بی‌اطلاعی وزیر کشور از معرفی جانشین مهدی حاجتی در شورای شهر شیراز
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / مهدی حاجتی / شورای اسلامی شهر شیراز / شیراز
طلب ۳۷۹۵ میلیارد تومانی شهرداری از دستگاه‌ها در کانون بحث شورای شهر شیراز
شیراز-ایرنا-تعویق جانشینی مهدی حاجتی که قرار بود امروز چهارشنبه برگزار شود و بدهی سه هزار و ۷۹۵ میلیارد تومانی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری شیراز از جمله مباحث مطرح شده در نود و نهمین جلسه علنی شورای این کلان‌شهر بود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / شورای شهر / مهدی حاجتی / شیراز
رئیس‌ شورای شهر شیراز تعویق معرفی جانشین حاجتی را خواستار شد
شیراز-ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با ارسال نامه‌ای به فرماندار این شهرستان، تعویق جلسه معارفه جانشین مهدی حاجتی عضو غائب این شورا را مطرح کرد؛ سید احمدرضا دستغیب همچنین با پیامکی به انتقادها از وی درباره حمایت نکردن از حاجتی پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
۲۳ مرداد | تیتر یک روزنامه‌های صبح ایران
همشهری‌آنلاین: تیتر یک روزنامه‌های صبح ایران اختصاص دارد به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار هیاتی از انصارالله یمن، صحبت‌های وزیر راه و شهرسازی، لابی پزشکان برای جلوگیری از اجرای قانون جدید مالیاتی، کارگزاران، مهدی حاجتی و معرفی جایگزین او در شورای شهر شیراز، سیستان و بلوچستان و برخی موضوع‌های دیگر:
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / شورای شهر / مهدی حاجتی / شیراز
فرماندار شیراز: هواداران و مخالفان مهدی حاجتی، قانون را مطالبه کنند
شیراز-ایرنا- فرماندار شیراز گفت: مطالبه افراد و جریانات سیاسی هوادار و یا مخالف «مهدی حاجتی» عضو غائب شورا و جانشین وی از فرمانداری باید اجرای قانون باشد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / شورای شهر / مهدی حاجتی / شیراز
نگاه عضو جدید شورای شهر شیراز به موضوع حاجتی و خروج شورا از یکدستی
شیراز- ایرنا- محمدتقی تذروی عضو علی‌البدل پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز که قرار است روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه جاری به عنوان عضو این شورا فعالیت خود را آغاز کند،‌ به طرح دیدگاه خود درباره مهدی حاجتی عضو محبوس این شورا و نیز چشم‌انداز شورا پس از ورود وی به عنوان فردی با گرایش اصولگرایی پرداخت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱
تعیین تکلیف شهردار بازداشت‌شده صدرا تا دو روز دیگر | معرفی جایگزین حاجتی در شورای شهر شیراز
همشهری آنلاین: فرماندار شیراز از جایگزینی محمد تقی تذروی به جای مهدی حاجتی در شورای شهر شیراز خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع محکومیت مهدی حاجتی ورود کرد
همشهری آنلاین: دو عضو کمیسیون شوراهای مجلس از ارجاع رسیدگی به وضعیت عضو بازداشت‌شده شورای شهر شیراز به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / مهدی حاجتی / دادستان شیراز / شورای شهر
دادگستری فارس: مهدی حاجتی محکوم امنیتی است
دادستان شیراز: در مورد اعلام‌جرم حاجتی ما تنها گفتیم جرم وی امنیتی بوده است و جزئیات دیگری منتشر نکردیم اما همسر وی یا برخی از اعضای شورا ظاهراً در مورد جرم او اطلاع‌رسانی کرده و مواردی را عنوان کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / زندان / شورای شهر تهران
محکومیت مهدی حاجتی به یک‌سال زندان و ۲ سال تبعید به طبس
ایسنا نوشت: دادستان مرکز استان فارس تاکید کرد که براساس تحقیقات انجام شده توسط هیئت‌های سه نفره و پنج نفره کارشناسی دادگستری، تنها مقصر سیل شیراز و مشکلات ناشی از آن، شهرداری است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / انتخابات / fatf / اخبار سیاسی ایسنا / انگلیس / ایران و آمریکا / بابک زنجانی / بسته اخبار سیاسی ایسنا / پرونده کیمیا خودرو / تجدید میثاق با امام / حادثه تروریستی اهواز
احضار کاردار امارات/توضیحاتی درمورد آخرین وضعیت پرونده‌های مهم حقوقی و...
اولتیماتوم مجلس به وزیر صنعت درباره تامین کالاهای اساسی/ واکنش نانسی پلوسی به عقب‌نشینی ترامپ از اقدام تنش‌زا علیه ایران/ پایان تحقیقات پرونده حادثه تروریستی اهواز/ توضیحات دادستان تهران درباره پرونده قتل یک زندانی و بازداشت یک مدیر نفتی/ دومین جلسه رسیدگی به پرونده کیمیا خودرو/ دیدار برخی نمایندگان با «بابک زنجانی» در زندان و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، یکم تیر ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / شورای شهر / حقوقی و قضایی
محکومیت عضو شورای شهر شیراز مربوط به توئیت نگاری او نیست
شیراز- ایرنا- پیشتر گفته می شد و شایع شد که مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز به دلیل توئیت هایی که در حمایت از فرقه بهاییت نوشته، محکوم و زندانی شده اما رئیس کل دادگستری فارس اعلام کرد که حاجتی به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی دوران محکومیت را می گذراند و این محکومیت ارتباطی با توئیت نگاری وی ندارد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴ / استانی شدن انتخابات / پروانه مافی / مهدی حاجتی
استانی شدن انتخابات می‌تواند امسال عملیاتی شود
یک عضو کمیسیون شوراها گفت: مرحله دوم این است که طبق قانون شش ماه قبل از برگزاری انتخابات باید قانون مربوطه ابلاغ شود که ما می‌خواهیم این را به سه ماه تقلیل دهیم که اگر این اتفاق رخ دهد درنتیجه اصلاح قانون انتخابات مجلس و استانی شدن آن هم می‌تواند به انتخابات امسال هم برسد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
آقای وزیر نیرو، با اظهارات‏تان داغ مردم را تازه نکنید
نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از اظهارات اخیر وزیر نیرو درباره خوراک و پوشاک مردم گفت: با این اظهارات داغ مردم را تازه نکنید، نیمی از این مردم همان یک وعده غذا را هم صرف نمی‌کنند.به گزارش ایسنا، پروانه سلحشوری در جلسه علنی روز گذشته مجلس در تذکری به وزیر بهداشت گفت: متاسفانه خبر فوت یکی از رزیدنت‌های ارتوپدی در حین کشیک‌های طاقت‏فرسا، مردم و جامعه پزشکی را داغدار کرد. ضمن پوزش از اینکه قدر سرمایه‌های علمی خود را نمی‌دانیم از وزیر بهداشت تقاضا دارم به طور جدی به این موضوع رسیدگی کند.وی در تذکری به وزیر نیرو گفت: در خصوص اظهارات شما که چینی‌ها با یک وعده سیر می‌شوند و ما زیادی می‌خوریم و می‏پوشیم باید بگویم آقای وزیر به موضوعات و مشکلات حوزه خود رسیدگی کنید و داغ مردم را در این مشکلات معیشتی …
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / مهدی حاجتی
«میرزایی‌نیکو» مسئول پیگیری پرونده «مهدی حاجتی» شد
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مسئول پیگیری پرونده مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / شورای اسلامی شهر / شیراز / دستگیری / شورای شهر شیراز / مهدی حاجتی
صندلی خالی و بلاتکلیف در شورای شهر شیراز
شیراز- ایرنا - کرسی موسوم به شماره ۱۳ متعلق به یکی از اعضای پنجمین دوره شورای شهر شیراز در ۹ ماه گذشته به دلیل مسائل قضایی رخ داده برای این عضو این شورا و منع حضور او ، خالی و بلاتکلیف مانده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
آزادی مهدی حاجتی با وثیقه 200 میلیون تومانی
یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به اجرایی شدن حکم بازداشت ‌مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز از بررسی این موضوع در جلسه این هفته کمیسیون خبر داد.پروانه مافی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: در جلسه این هفته کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، موضوع دستگیری و به زندان رفتن ‌مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز را مطرح می‌کنم تا در جلسه کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.در پی شکایتی که از سوی مدعی‌العموم علیه مهدی حاجتی مطرح شده بود، وی بر اساس حکم اولیه به یک سال حبس و دو سال تبعید محکوم شد و پس از آن نیز از حضور در شورای شهر منع شد که با پیگیری‌های صورت گرفته به جلسات شورا بازگشت. بعد از شکایتش به حکم صادره، این پرونده در دادگاه تجدید نظر مورد رسیدگی قرار گرفت و این حکم در دادگاه تجدید …
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / شورای شهر‌ / کمیسیون شوراها و امور داخلی / مهدی حاجتی
بررسی زندانی شدن عضو شورای شهر شیراز در جلسه این هفته کمیسیون شوراها
یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به اجرایی شدن حکم بازداشت «مهدی حاجتی» عضو شورای شهر شیراز از بررسی این موضوع در جلسه این هفته کمیسیون خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
ماجرای توهین نژادپرستانه رئیس شورای شهر شیراز چه بود؟/ مهدی حاجتی: میکروفن مرا از ابتدا قطع کردند
مهدی حاجتی در توضیح درگیری اخیر در شورای شهر شیراز بر سر سخنان نژادپرستانه رئیس شورا، می‌گوید: موضوع به نامگذاری خیابان‌های شیراز مربوط بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •