جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
موج دوم کرونا
طرح اضطراری ناتو برای مقابله با موج دوم کرونا
۲ روز قبل / ناتو / ویروس کرونا
طرح اضطراری ناتو برای مقابله با موج دوم کرونا
ائتلاف نظامی ناتو برای حمایت از شرکا و متحدان خود که از شیوع موج دوم کرونا آسیب سختی دیده‌اند یک طرح اضطراری را در دستور کار قرار داده که برلین هم قرار است با 160 نیروی خود به آن بپیوندد.
نفت برای چهارمین روز متوالی کاهش یافت
۳ روز قبل / قیمت نفت / کرونا در جهان / موج دوم کرونا / نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک
نفت برای چهارمین روز متوالی کاهش یافت
قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی با نگرانیها نسبت به پیامدهای دومین موج شیوع ویروس کرونا بر روند احیای تقاضا برای سوخت، برای چهارمین روز متوالی کاهش پیدا کرد.
۳ روز قبل
تیتر مصور|موج دوم کرونا در بریتانیا
رودریگرز
۴ روز قبل
کلانشهرها دو هفته به‌طور کامل تعطیل شوند
رئیس شورای شهر گفت: «به نظر می‌رسد عملکرد دست‌اندرکاران ستاد ملی کرونا برای مقابله موفق نبوده است و نیازمند تعطیلی کامل دو هفته‌ای تهران هستیم، در غیر این صورت از پس موج سوم برنمی‌آییم.» به گزارش «شهروند» محسن ‌هاشمی، رئیس شورای شهر تهران پیش از شروع علنی دیروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه هنوز در صدر اخبار دنیا حرکت طوفانی کروناست، اظهار داشت: «با وجود اینکه در بسیاری از کشورها صحبت از شروع موج دوم کرونا به میان آمده است، اما در کشور ما به نظر می‌رسد وارد موج سوم شده‌ایم و متاسفانه وضع خوب نیست.» به نوشته مهر، او با اشاره به اینکه روزانه تعداد فوتی‌های در اثر ابتلای به کرونا به نزدیک ۳۰۰ …
بلاتکلیفی در اروپا
۴ روز قبل
بلاتکلیفی در اروپا
از فرانسه تا روسیه و از بریتانیا تا جمهوری‌چک، رهبران اروپا با شدت یافتن مجدد همه‌گیری کرونا مواجه شده‌اند و شاهد پر شدن سریع تخت‌های بیمارستان‌‌ها، افزایش موارد مرگ و میر و منفی شدن افق وضعیت اقتصادی در این کشورها هستیم. زیرا برای مهار موج دوم کرونا لازم است حداقل در برخی مناطق فعالیت‌های اقتصادی بار دیگر متوقف شود. واقعیت این است که اروپا بار دیگر با همه‌گیری کرونا مواجه شده و هفته پیش، هر روز بیش از صد هزار مورد جدید ابتلا به این ویروس در قاره اروپا ثبت شد. در نتیجه یک‌سوم موارد جدید ابتلا در جهان در اروپا تشخیص داده شده است.
۴ روز قبل
پیامدهای اقتصادی موج دوم کرونا
در چند هفته اخیر موج دوم همه‌گیری در اروپا و آمریکا آغاز شده و حالا نگرانی‌های جدید درباره اثرات این عامل بر اقتصادهای یاد شده و جهان پدید آمده است. اخبار مربوط به این همه‌گیری بر ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران اثرات منفی داشته و در روزهای اخیر یک عامل افت شاخص‌های مالی، هراس درباره طولانی شدن دوران ضعف اقتصاد جهان بوده است.
محسن هاشمی: تهران باید دو هفته به طور کامل تعطیل شود/ آمار فوتی‌های کرونا در تهران به ۱۵۰ مورد رسیده است
۵ روز قبل / آمار کرونا در تهران / شیوع کرونا در تهران / محسن هاشمی رفسنجانی
محسن هاشمی: تهران باید دو هفته به طور کامل تعطیل شود/ آمار فوتی‌های کرونا در تهران به ۱۵۰ مورد رسیده است
به گزارش مهر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پیش از شروع علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه هنوز در صدر اخبار دنیا حرکت طوفانی کرونا است اظهار داشت: علی رغم اینکه در بسیاری از کشورها صحبت از شروع موج دوم کرونا به میان آمده است اما در کشور ما به نظر می‌رسد وارد موج سوم شده‌ایم و متأسفانه وضع خوب نیست.
نگرانی اوپک پلاس از ایجاد مازاد عرضه در بازار در اثر موج دوم کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / اوپک / لیبی / بازار / نفت
نگرانی اوپک پلاس از ایجاد مازاد عرضه در بازار در اثر موج دوم کرونا
اوپک پلاس از طولانی شدن موج دوم شیوع کرونا و جهش تولید نفت در لیبی نگرانند، زیرا این عوامل می تواند بازار نفت را در سال آینده با مازاد روبرو کند.
هراس اوپک پلاس از سناریوی نفتی ترسناک
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک / موج دوم کرونا / قیمت نفت / ازسرگیری تولید نفت لیبی
هراس اوپک پلاس از سناریوی نفتی ترسناک
بر اساس سند محرمانه ای که توسط رویترز مشاهده شد، اوپک و متحدانش از این واهمه دارند که موج دوم شیوع کووید ۱۹ و جهش تولید لیبی، به اشباع عرضه نفت در سال ۲۰۲۱ منتهی شود.
کرونا در اروپا|از عبور مبتلایان روزانه در انگلیس از مرز ۱۷ هزار نفر تا موج دوم سخت‌تر در آلمان
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونای جدید / ویروس کرونا
کرونا در اروپا|از عبور مبتلایان روزانه در انگلیس از مرز ۱۷ هزار نفر تا موج دوم سخت‌تر در آلمان
جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا نشان می‌دهد که آمار مبتلایان روزانه در انگلیس از مرز ۱۷ هزار نفر عبور کرده و یک مقام بهداشتی در آلمان هم موج دوم کرونا را سخت تر از موج اول و پاییز کرونایی دشواری را در انتظار این کشور دانسته است.
با گل‌نزدن به هیچ جا نمی‌رسیم؛ رونالدو درگیر موج دوم کرونا / نگاهی به مطبوعات اسپانیا
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / مطبوعات اسپانیا / بارسلونا / تیم ملی اسپانیا / پیانیچ
با گل‌نزدن به هیچ جا نمی‌رسیم؛ رونالدو درگیر موج دوم کرونا / نگاهی به مطبوعات اسپانیا
مطبوعات اسپانیا در خصوص شکست تیم ملی اسپانیا مقابل اوکراین، کرونایی شدن رونالدو و تغییرات سیستمی بارسلونا نوشتند.
سازمان بهداشت جهانی: موج دوم کرونا در جهان وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
سازمان بهداشت جهانی: موج دوم کرونا در جهان وجود ندارد
نماینده سازمان بهداشت جهانی اظهار کرد: انواع و فرم های ویروس کرونا نشان می دهد که موج دوم این ویروس همه گیر وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / مسیح مهاجری / امام جمعه تهران / کرونا / حجت الاسلام صدیقی
دیواری از دیوار مردم کوتاه‌تر پیدا نمی‌کنند| شاید حضرات به دلیل برخورداری از شرایط خوب زندگی، خبری از مشکلات معیشتی مردم ندارند| تصور می‌کنند مردم نمی‌فهمند
دیواری از دیوار مردم کوتاه‌تر پیدا نمی‌کنند؛ کرونا را نتیجه گناه مردم می‌دانند، موج دوم کرونا را به گردن بی‌توجهی مردم به خانه ماندن می‌اندازند، موج سوم...
انتقاد تند مسیح مهاجری از امام جمعه تهران: عادت زشتی است که دیواری از دیوار مردم کوتاه‌تر پیدا نمی کنند؛ کرونا را نتیجه گناه مردم می‌دانند، موج دوم کرونا را به گردن بی‌توجهی مردم به خانه ماندن می‌اندازند، موج سوم را به گردن ماسک می‌اندازند / تصور می‌کنند مردم نمی‌فهمند؛ اما مردم این توجیهات فریبکارانه را قبول نمی‌کنند / شاید حضرات به دلیل برخورداری از شرایط خوب زندگی، خبری از مشکلات معیشتی مردم ندارند / برای این قبیل افراد چه فرقی می‌کند که قیمت میوه از امروز تا فردا به جای کیلویی ۶۰ هزارتومان ۱۲۰ هزارتومان باشد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
انتقاد تند مسیح مهاجری از امام جمعه تهران: عادت زشتی است که دیواری از دیوار مردم کوتاه‌تر پیدا نمی کنند؛ کرونا را نتیجه گناه مردم می‌دانند، موج دوم کرونا را به گردن بی‌توجهی مردم به خانه ماندن می‌اندازند، …
از یک روحانی صاحب تریبون نقل شده که اخیراً گفته است: «علت پیدایش کرونا گناهان مردم است و همین کروناست که مانع توفیق رفتن به زیارت اربعین شده است.» این نوع تحلیل‌های بی‌پایه در سال‌های اخیر، فراوان شنیده شده که عموماً گویندگان و مخترعان آنها منبری‌های کم‌مایه هستند.
کرونا در اروپا|از شیوع موج دوم کرونا در بسیاری کشورها تا گسترش بالاترین سطح هشدار در شهرهای فرانسه
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / اروپا / ویروس کرونای جدید / ویروس کرونا
کرونا در اروپا|از شیوع موج دوم کرونا در بسیاری کشورها تا گسترش بالاترین سطح هشدار در شهرهای فرانسه
جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در فرانسه لیست شهرهایی که بالاترین سطح هشدار کرونایی در آن اعمال می‌شود رو به افزایش بوده و بسیاری مقامات درباره شیوع موج دوم هشدار داده‌اند.
چرا چین گرفتار موج دوم کرونا نشد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / موج دوم / کرونا / کووید 19 / چین / پروتکل بهداشتی
چرا چین گرفتار موج دوم کرونا نشد؟
محدودیت‌های شدید و توانایی کنترل رعایت بدون، چون و چرا آن‌ها شرط مهم موفقیت است. با این وجود، عامل مهم دیگر همبستگی عمومی و انضباط مردم است. چینی‌ها به پیروی از همه دستورات عادت کرده و به مقامات رسمی اعتماد می‌کنند.
کرونا در فلسطین اشغالی| افزایش شمار بیکاران و ناتوانی کابینه برای بهبود وضع معیشتی
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / کرونا / کرونا / فلسطین اشغالی / بنیامین نتانیاهو / بیکاران
کرونا در فلسطین اشغالی| افزایش شمار بیکاران و ناتوانی کابینه برای بهبود وضع معیشتی
آمارهای رسانه‌های رژیم صهیونیستی از افزایش شمار بیکاران در فلسطین اشغالی همزمان با شیوع موج دوم کرونا حکایت دارد.
کرونا بیخ گوش لیگ برتر انگلیس | احتمال تعلیق دوباره رقابت‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / تیم لیورپول / فوتبال - لیگ برتر انگلیس / تیم چلسی
کرونا بیخ گوش لیگ برتر انگلیس | احتمال تعلیق دوباره رقابت‌ها
موج دوم کرونا که به نظر می رسد شدید از دور اول آن است، احتمال دارد رقابت های لیگ برتر فوتبال انگلستان را یک بار دیگر به حالت تعلیق ببرد.
سقوط قیمت نفت با شیوع کرونا در کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / کرونا / قیمت نفت / اوپک / ویروس کرونا / نفت خام / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / نفت
سقوط قیمت نفت با شیوع کرونا در کاخ سفید
تهران – ایرنا – قیمت هفتگی نفت به دنبال موج دوم کرونا در جهان و مثبت شدن تست کرونای رییس‌جمهوری آمریکا با کاهش همراه شد.
ترامپ فرصت ریکاوری ندارد
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
ترامپ فرصت ریکاوری ندارد
ناصر هادیان کارشناس مسایل سیاسی گفت: ترامپ با آغاز موج دوم کرونا دیگر شانسی ندارد یا شانس او بسیار کم خواهد بود؛ زیرا دیگر فرصتی برای ریکاوری نخواهد داشت. در انتخابات امریکا رأی ۶ الی ۷ ایالت مهم است و تکلیف بقیه ایالت ها مشخص است؛ ایالت هایی که حامی او و حزب جمهوریخواه هستند که سرجای خود هستند و دموکرات‌ها هم همینطور؛ اما تکلیف ۶ الی ۷ ایالت معلوم نیست.
۱۳۹۹/۰۷/۱۱
آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی در قم
با گسترش بیشتر شیوع ویروس کرونا در استان قم و افزایش بی‌سابقه تعداد تلفات و بستری های مبتلا به این ویروس، ستاد کرونای این استان پس از گذشت دو هفته از موج دوم کرونا از پنج شنبه ۱۰ مهرماه محدودیت های یک هفته ای برای برخی مشاغل و مکان های عمومی آغاز کرده و به گفته مسئولین استان در صورت عدم رعایت و در نتیجه عدم کاهش میزان مبتلایان این محدودیت ها ادامه خواهد یافت.
موج دوم کرونا می‌تواند بیمارستان‌های آمریکا راتعطیل کند
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
موج دوم کرونا می‌تواند بیمارستان‌های آمریکا راتعطیل کند
شبکه ان بی سی نیوز با بیان اینکه موج دوم کرونا در آمریکا فاجعه آمیز خواهد بود گزارش داد، این موج می‌تواند بیمارستان‌های مربوط به بیماران کم درآمد را (به دلیل کمبود بودجه) مجبور به قطع ارائه خدمات پزشکی کند و یا به تعطیلی بکشاند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
اعتراض به تعطیلی رستوران و کافه‌ها در فرانسه
صاحبان صدها رستوران و کافه در شهر "مارسی" فرانسه در اعتراض به دستور دولت برای بستن سالن‌های غذاخوری به خیابان‌ رفته و علیه دولت تظاهرات کردند. به گزارش عصرایران، تعداد مبتلایان به کرونا در فرانسه به رکورد جدیدی نزدیک شده و تعداد کل مبتلایان در این کشور از مرز 500 هزار نفر گذشته است. دولت فرانسه به منظور مهار شیوع ویروس کرونا دستور بستن سالن‌های غذاخوری مارسی را صادر کرده است.براساس داده‌های وزارت بهداشت فرانسه بیش‌از 513 هزار نفر به ویروس کووید-19 مبتلا شده‌اند. فرانسه با ارائه این آمار یازدهمین کشور دنیا با بیش از نیم میلیون مبتلا به کرونا است. آمریکا با بیش از 7 میلیون مبتلا در رده اول فهرست مبتلایان به کرونا در جهان قرار دارد.در اوایل روز جمعه صدها رستورن‌دار و صاحب بار در "مارسی" دومین شهر …
اروپا خواستار اعمال محدودیت‌های سخت‌تر پیش از موج دوم کرونا شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
اروپا خواستار اعمال محدودیت‌های سخت‌تر پیش از موج دوم کرونا شد
اتحادیه اروپا خواستار آن شد که تا پیش از افزایش موج دوم کرونا اقدامات پیشگیرانه و سخت‌تری اتخاذ شود.
موج دوم کرونا در اروپا و تشدید مقررات سخت‌گیرانه
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / ویروس کرونا
موج دوم کرونا در اروپا و تشدید مقررات سخت‌گیرانه
همزمان با گسترش چشمگیر شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی، برخی دولت‌ها مقرارت سخت‌گیرانه‌ای برای مقابله با این ویروس به اجرا گذاشتند.
هشدار؛ ابتلای جوانان به کرونا بیشتر از سالمندان شد/ ویژگی های عجیب و خطرناک موج دوم کرونا در پاییز
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / کرونا / حریرچی / سیما سادات لاری / موج جدید کرونا / موج جدید کرونا در پاییز
هشدار؛ ابتلای جوانان به کرونا بیشتر از سالمندان شد/ ویژگی های عجیب و خطرناک موج دوم کرونا در پاییز
اقتصادنیوز : دیروز موارد ابتلای روزانه کرونا در کشور رکورد زد و همزمان دورکاری یک سوم کارمندان لغو شد که این اقدام موجب افزایش موارد ابتلا خواهد شد.
هجوم انگلیسی ها به فروشگاه‌ها از ترس موج دوم کرونا + تصویر
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
هجوم انگلیسی ها به فروشگاه‌ها از ترس موج دوم کرونا + تصویر
انگلیسی‌ها بار دیگر مقابل فروشگاه‌ها صف کشیدند.
واکنش قوه‌قضاییه به خبر درگذشت «نادر مختاری»/ احتمال دست داشتن عناصر داخلی در «حادثه نظنز» / تجربه فناوری در حوزه دفاعی را به ‎یمن منتقل کردیم/ماجرای نامه محرمانه «محسن هاشمی» درباره نامگذاری خیابان «شجریان»
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
واکنش قوه‌قضاییه به خبر درگذشت «نادر مختاری»/ احتمال دست داشتن عناصر داخلی در «حادثه نظنز» / تجربه فناوری در حوزه دفاعی را به ‎یمن منتقل کردیم/ماجرای نامه محرمانه «محسن هاشمی» درباره نامگذاری خیابان «شجریان»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: تکذیب خبر تغییر در سن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ رزم حسینی وزیر پیشنهادی صمت شد/ نمکی: موج دوم کرونا را با موفقیت پشت سر گذاشتیم و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
نمکی: موج دوم کرونا را با موفقیت پشت سر گذاشتیم
وزیر بهداشت گفت: موج دوم کرونا را با موفقیت پشت سر گذاشتیم اما متاسفانه به دلیل عدم رعایت برخی دستورالعمل‌های بهداشتی، گرفتار موج سوم این بیماری در برخی از نقاط کشور هستیم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
موج دوم کرونا در اروپا؛ افزایش محدودیت‌ها در آلمان، فرانسه، بریتانیا، اسپانیا و ایسلند
همزمان با «موج دوم» شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی، آلمان، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا محدودیت‌های جدید و عمدتا محلی برای رویارویی با گسترش بیماری کووید-۱۹ وضع می‌کنند.
انگلیس در "نقطه حساس" همه گیری کووید ۱۹
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / انگلیس / کروناویروس / کرونا در جهان / کووید-19 / موج دوم کرونا
انگلیس در "نقطه حساس" همه گیری کووید ۱۹
افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در انگلیس این کشور را در " نقطه حساس" قرار داده است.
بازگشت قرنطینه سراسری به قاره سبز
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
بازگشت قرنطینه سراسری به قاره سبز
بیماری کووید –۱۹ در قاره سبز همچنان خودنمایی می‌کند و شمار ابتلا به این بیماری در کشورهای واقع در این قاره رو به افزایش کذاشته، اما این منطقه با چالشی تازه برای جلوگیری از موج دوم کرونا و مرحله دیگری از قرنطینه سراسری روبه‌رو است.
اتریش در آستانه وقوع موج دوم کرونا/ افزایش چشمگیر بستری بیماران
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
اتریش در آستانه وقوع موج دوم کرونا/ افزایش چشمگیر بستری بیماران
وزیر بهداشت اتریش با اشاره به افزایش چشمگیر بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های این کشور درباره وقوع موج دوم کرونا در اتریش هشدار داد.
کانادایی‌ها نگران از موج دوم کرونا؛ قرنطینه گسترده در راه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / ویروس کرونا / قرنطینه / کانادا / هراس جهانی از ویروس کرونا
کانادایی‌ها نگران از موج دوم کرونا؛ قرنطینه گسترده در راه است؟
تهران-ایرنا- همزمان با پیش بینی‌ها درباره موج دوم کرونا در پاییز امسال در کانادا  و گمانه زنی‌ها درباره توانایی مسئولان این کشور در کنترل شیوع ویروس،  مردم کانادا عمدتا موافق اعمال قرنطینه گسترده دیگری هستند.
اندیشکده روسی|تاثیر ویروس کرونا بر صنایع نظامی جهان
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
اندیشکده روسی|تاثیر ویروس کرونا بر صنایع نظامی جهان
ویروس کرونا صنایع نظامی جهان را با بزرگترین بحران خود از زمان جنگ جهانی دوم روبرو کرد و خروج از این بحران به وضعیت موج دوم کرونا بستگی دارد.
بوریس جانسون: موج دوم کرونا در انگلیس غیرقابل اجتناب است
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
بوریس جانسون: موج دوم کرونا در انگلیس غیرقابل اجتناب است
نخست وزیر انگلیس موج دوم ویروس کرونا در کشورش را غیرقابل اجتناب دانست.
موج دوم کرونا اروپا را فراگرفت| شمار موارد کرونا در جهان از ۳۰ میلیون گذشت
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
موج دوم کرونا اروپا را فراگرفت| شمار موارد کرونا در جهان از ۳۰ میلیون گذشت
کشورهای اروپایی دستخوش موج دوم شیوع ویروس کرونا شده‌اند و شمار هفتگی موارد جدید کروناویروس با سرعت بالاتر از اوج شیوع در ماه مارس (فروردین) در آنها در حال افزایش است.
اوپک: موج دوم کرونا روند بهبود تقاضای نفت را متوقف می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
اوپک: موج دوم کرونا روند بهبود تقاضای نفت را متوقف می‌کند
اوپک و آژانس بین‌المللی انرژی در همین هفته دورنمای خود برای تقاضای نفت در ادامه سال جاری میلادی را تغییر دادند و حالا هر دوی این سازمان‌ها انتظار کاهش بیشتر تقاضا را نسبت به پیش بینی ماه قبل خود دارند.
در موج دوم کرونا در جهان، مدارس چین بازگشایی شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / مدارس / ویروس کرونا / پکن
در موج دوم کرونا در جهان، مدارس چین بازگشایی شد
پکن-ایرنا- در آنچه دستکم در چین دوران پساکرونایی خوانده می شود و به دنبال مهار این ویروس مرگبار، دوران آموزش در فضای مجازی پایان یافته و دانش آموزان سراسر کشور و مقاطع مختلف به مدارس و آموزشگاه های چین بازگشته اند.
کرونا در اروپا| از موج گسترده اخراج کارگران در انگلیس تا هشدارها درباره وقوع موج دوم
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
کرونا در اروپا| از موج گسترده اخراج کارگران در انگلیس تا هشدارها درباره وقوع موج دوم
جدیدترین خبرهای کرونایی از اروپا از موج گسترده اخراج کارگران انگلیسی در دوران کرونا و هشدارها درباره وقوع موج دوم کرونای مرگبار حکایت دارد.
احتمال شکل گیری موج دوم کرونا و سقوط دوباره قیمت نفت به 25 دلار
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کرونا / کرونا / قیمت نفت / بانک مرکزی روسیه
احتمال شکل گیری موج دوم کرونا و سقوط دوباره قیمت نفت به 25 دلار
بانک مرکزی روسیه طی گزارشی درباره ارزیابی مخاطرات موجود برای اقتصاد این کشور نسبت به شکل گیری یک موج جدید ابتلا به کرونا و متعاقبا کاهش قیمت نفت و افت بیشتر اقتصاد روسیه هشدار داد.
صدر اعظم اتریش: آغاز موج دوم کرونا را تجربه می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
صدر اعظم اتریش: آغاز موج دوم کرونا را تجربه می‌کنیم
صدر اعظم اتریش با پیش بینی افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در روزهای آینده و با تاکید بر اینکه در حال حاضر آغاز موج دوم این بیماری را تجربه می‌کنیم، از شهروندان خواست کاملا به محدودیت‌ها پایبند باشند.
منچستریونایتد سانچو را می‌خواهد؛ ولی پول ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بروسیا دورتموند / منچستر یونایتد / جیدون سانچو
منچستریونایتد سانچو را می‌خواهد؛ ولی پول ندارد
روزنامه انگلیسی سان می‌گوید منچستریونایتد حاضر به پرداخت 120 میلیون یوروی مد نظر بوروسیا دورتموند برای خرید جیدون سانچو نیست چرا که نگران ضرر مالی ناشی از موج دوم کرونا است.
موج دوم کرونا در اروپا؛ موارد ابتلا در چه کشورهایی سیر صعودی گرفته است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
موج دوم کرونا در اروپا؛ موارد ابتلا در چه کشورهایی سیر صعودی گرفته است؟
بسیاری از کشورها در اروپا پس از آنکه توانستند موج نخست شیوع ویروس کرونا را با «موفقیت نسبی» مهار کنند، بار دیگر شاهد سیر صعودی موارد ابتلا هستند. برخی از کشورهای اروپایی مانند آلبانی، بلغارستان، جمهوری چک، مونته‌نگرو، مقدونیه شمالی شاهد موارد ابتلای بیشتری در ماه اوت، نسبت به اوایل سال جاری میلادی بوده‌اند.
آخرین قیمت فلزات اساسی پس از موج دوم کرونا + جدول
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / قیمت / فلزات اساسی / لندن / بازار
آخرین قیمت فلزات اساسی پس از موج دوم کرونا + جدول
جدیدترین قیمت فلزات اساسی نشان می‌دهد که تاثیر شیوع موج دوم کرونا در یک ماه گذشته بر تقاضای فلزات اساسی تاثیر گذاشته و آنها را تا حدودی کاهشی کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
آبمیوه فروشانی که کاسبی‌شان کساد شد
رئیس اتحادیه آبمیوه و بستنی تهران گفت: صنف آبمیوه و بستنی مانند دیگر مشاغل خوراکی که قبل از عید طبق روال هر سال با تولید محصولات بیشتر خود را برای ایام عید آماده می‌کنند متحمل زیان‌هایی شده است، اما خوشبختانه امکان ذخیره‌سازی مواد اولیه صنف ما در سردخانه‌ها برای دوره‌ای وجود دارد.به گزارش اقتصاد۲۴، وقتی در اواخر بهمن وجود ویروس کرونا در ایران تایید شد، کسب و کارها، ماه اسفند که ماهی منتهی به سال جدید است و بازار‌ها تا حدودی رونق پیدا می‌کند را از دست دادند تا سال ۹۸ برای آن‌ها تبدیل به یکی و شاید سخت‌ترین سال کاریشان شود.شاید بتوان ایران را اولین کشور دنیا دانست که خیلی زود گرفتار موج دوم کرونا شد. در شرایطی که مردم امیدوار بودند از اردیبهشت و خرداد ماه زندگی‌ها روال عادی‌تری به خود بگیرد به …
هر هفته ۳۰ روستا به شبکه آب پایدار متصل می‌شوند/ در حال گذر از موج دوم کرونا هستیم/ ملت ایستادگی نمی‌کرد، قطعنامه‌های بدتری توسط آمریکا تصویب می‌شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
هر هفته ۳۰ روستا به شبکه آب پایدار متصل می‌شوند/ در حال گذر از موج دوم کرونا هستیم/ ملت ایستادگی نمی‌کرد، قطعنامه‌های بدتری توسط آمریکا تصویب می‌شد
رییس‌جمهور، گفت: اینکه هر هفته می‌توانیم ۳۰ روستا را به شبکه آب پایدار متصل کنیم و همچنین اقداماتی که برای تصفیه آب و تصفیه فاضلاب در حال انجام گرفتن است به این معنا است که در زمینه زیرساخت و در زمینه نیازمندی‌های حیاتی و مهم مردم کارهای بزرگی در حال انجام است.
لژیونر هندبال ایران: سازمان لالیگا مصمم به آغاز لیگ است/ مجوز ۱۰۰ تماشاچی را داریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / هندبال / سعید برخورداری
لژیونر هندبال ایران: سازمان لالیگا مصمم به آغاز لیگ است/ مجوز ۱۰۰ تماشاچی را داریم
سعید برخورداری گفت: با وجود موج دوم کرونا در اسپانیا سازمان لالیگا مصمم به آغاز مسابقات از این هفته است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / کرونا در کره جنوبی
کمبود تخت‌های بیمارستانی در کره جنوبی با موج دوم کرونا
به گزارش ایسنا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های کره جنوبی (KCDC) ۳۰۸ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ را از نیمه شب جمعه منتشر کرد که اکثر آن‌ها در پایتخت و مناطق اطراف آن بوده است.
ببینید | نگرانی مرکل و تصمیمات جدید برای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / ویروس کرونا / آلمان / آنگلا مرکل
ببینید | نگرانی مرکل و تصمیمات جدید برای مقابله با کرونا
موج دوم کرونا که همزمان با تعطیلات تابستانی در آلمان آغاز شد، مقامات این کشور را نگران کرده است. در نشست آنگلا مرکل با مقامات ۱۶ ایالت، تصمیم بر این شد که جریمه خودداری از زدن ماسک در مکان‌های وسایل حمل و نقل عمومی دستکم ۵۰ یورو تعیین شود. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
برگزاری مسابقات بوندس لیگا آلمان ،‌همچنان بدون تماشاگر
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / آلمان / فدراسیون فوتبال / بایرن مونیخ / بوندس‌لیگا
برگزاری مسابقات بوندس لیگا آلمان ،‌همچنان بدون تماشاگر
فدراسیون فوتبال آلمان به دلیل شروع موج دوم کرونا از فکر برگزاری مسابقات فصل جدید با حضور تماشاگران چشم پوشی کرد.
بازگشت دانش آموزان به مدارس در اروپا در اوج همه گیری دوم کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / ویروس کرونا / قاره اروپا / بازگشایی مدارس / هراس جهانی از ویروس کرونا
بازگشت دانش آموزان به مدارس در اروپا در اوج همه گیری دوم کرونا
تهران- ایرنا- سال تحصیلی جدید در حالی در اروپا آغاز شده که هر یک از کشورها شرایط متفاوتی را برای حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس در شرایط همه گیری موج دوم کرونا در نظر گرفته‌اند.
نگرانی از موج دوم کرونا / بازگشایی مدارس خوزستان با دو هفته تاخیر
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
نگرانی از موج دوم کرونا / بازگشایی مدارس خوزستان با دو هفته تاخیر
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ما نگران موج دوم بیماری هستیم و امکان دارد با فعالیت مدارس این مساله تشدید شود بنابراین مدارس در خوزستان با تاخیر و از اول مهرماه بازگشایی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
آن چه باید درباره ماسک‌ها بدانید
سازمان بهداشت روانی نیویورک گزارش‌هایی منتشر کرده است که می‌گوید، موج دوم کرونا از مکان‌های عمومی مانند رستوران‌ها و مرکزهای خرید بزرگ شروع شد. سازمان بهداشت روانی نیویورک از اینکه مردم بلافاصله بعد از نشستن پشت میز رستوران‌ها ماسک خود را در می‌آورند اظهار نگرانی کرد. در واقع باید بدانیم، بعد از سفارش دادن غذا، کرونا بی اثر نمی‌شود که ماسک‌مان را بر می‌داریم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •