سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
نشستن بیش از حد
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / ریاست مجلس / مجلس شورای اسلامی
چرا رئیس‌بودن مهم شد؟
اما چه شد و چرا ریاست مجلس تا حد ریاست یک قوه و هم‌تراز با رؤسای جمهوری و قضائیه در اذهان بالا رفت؛ تا جایی که این روزها چنین کشمکشی برای نشستن بر صندلی آن درگرفته است؟ پاسخ را باید در تاریخ جست‌وجو کرد و این که چهره‌هایی بر صندلی ریاست مجلس تکیه زدند که به واسطه شأن فردی، نقش و اثرگذاری سیاسی‌ای که در زمانه خود در عرصه بازی قدرت داشتند، به این صندلی وجاهتی بیش و پیش از آنچه باید بخشیدند.
نظر ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره اجرای طرح ترافیک از شنبه
۱۳۹۹/۰۱/۲۱
نظر ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره اجرای طرح ترافیک از شنبه
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: با توجه به امکان تجمع بیش از حد افراد در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و نشستن متراکم تر افراد در کنار یکدیگر احتمال گسترش و سرایت بیماری نیز افزایش می یابد . بنابراین پیشنهاد ما این است که فعلا طرح ترافیک اعمال نشود. 
۱۳۹۹/۰۱/۲۱
زالی: فعلا طرح ترافیک در پایتخت اعمال نشود
ایرنا- فرمانده ستاد مقاله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: با توجه به امکان تجمع بیش از حد افراد در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و نشستن متراکم تر افراد در کنار یکدیگر، احتمال گسترش و سرایت بیماری کرونا افزایش می یابد بنابراین پیشنهاد ما این است که فعلا طرح ترافیک اعمال نشود.
فرمانده ستاد مقاله با کرونا در تهران: پیشنهادمان این است فعلا طرح ترافیک اعمال نشود / رشد آمار مبتلایان به کرونا با بازگشت مسافران نوروزی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
فرمانده ستاد مقاله با کرونا در تهران: پیشنهادمان این است فعلا طرح ترافیک اعمال نشود / رشد آمار مبتلایان به کرونا با بازگشت مسافران نوروزی
فرمانده ستاد مقاله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: با توجه به امکان تجمع بیش از حد افراد در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و نشستن متراکم تر افراد در کنار یکدیگر، احتمال گسترش و سرایت بیماری کرونا افزایش می یابد بنابراین پیشنهاد ما این است که فعلا طرح ترافیک اعمال نشود.
نشستن بیش از حد موجب افزایش ریسک بیماری قلبی در زنان مسن می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / یائسگی / پارسی خبر / زنان
نشستن بیش از حد موجب افزایش ریسک بیماری قلبی در زنان مسن می‌شود
طبق نتایج تحقیق جدید، نشستن بیش از حد زیاد موجب افزایش ریسک بیماری قلبی در زنان پس از سن یائسگی می‌شود.
شاه عباس و نادرشاه، یک طالع و دو فرجام
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
شاه عباس و نادرشاه، یک طالع و دو فرجام
[شهروند] در حد فاصل پایان دوران باستان تا آغاز تاریخ معاصر ایران یا به عبارت بهتر از ابتدای ایران پس از اسلام تا به قدرت رسیدن قاجارها، از بین همه سلسله‌ها و شاهانی که بر ایران فرمان راندند، دو نفر بیش از بقیه در مسیر تاریخ از واقعیت فاصله گرفتند و به راه افسانه رفتند؛ نخست شاه عباس یکم پنجمین پادشاه از دودمان صفوی و سپس نادرشاه افشار بنیان‌گذار سلسله افشاریه. مشخصه هر دو اینان آن بود که در برهه‌ای ایران را پس از یک دوره فترت و ضعف سیاسی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی مجددا به دوران اوج و اقتدار تاریخی بازگرداندند و خاطره امپراتوری‌های دوران باستان و پیش از اسلام را بار دیگر در اذهان زنده کردند. عجیب آنکه شیوه عمل و دستاوردهای این دو با وجود نزدیک به یک قرن فاصله زمانی از لحظه …
افسردگی نوجوانان در اثر نشستن بیش از حد
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / افسردگی / افسردگی نوجوانان / دلایل افسردگی / نشستن بیش از حد
افسردگی نوجوانان در اثر نشستن بیش از حد
محققان دانشگاه کالج لندن دریافتند نشستن طولانی موجب افزایش خطر بروز افسردگی در نوجوانی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
زنان شاغل از فقر حرکتی بترسند
همشهری آنلاین: یکی از عواملی که باعث چاقی و بروز دردهای عضلانی در زنان می‌شود، نشستن بیش از حد است. به همین دلیل به زنان شاغل توصیه می‌شود که هر ۴۰ دقیقه یک‌ بار با یک جا نشستن که پزشکان از آن با عنوان «فقر حرکتی» یاد می‌کنند، مبارزه کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
علل ایجاد آرتروز را بشناسید
دبیر انجمن روماتولوژی ایران با بیان اینکه آرتروز شایع ترین بیماری مفاصل است، گفت: بیش از حد دو زانو و چهار زانو نشستن و بالا رفتن‌ زیاد از پله ها، به مفاصل آسیب جدی وارد می‌کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
نکاتی برای بهبود سلامت در محل کار
متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری گفت: هشت ساعت نشستن در یک صندلی در مقابل یک کامپیوتر، به مدت پنج یا شش روز در هفته می‌تواند بدن افراد را مستعد ابتلا به انواع بیماری‌های جسمی و روحی مانند فشار بیش از حد به چشم‌ها، سندرم درد تنشی گردن و مصرف کالری های اضافی کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •