چهارشنبه, ۱۴ خرداد, ۱۳۹۹ / 3 June, 2020
نشست سران گروه۷
ترامپ خواهان پیوستن هند به گروه ۷ است
۲ روز قبل / هند / دونالد ترامپ / نشست سران گروه۷
ترامپ خواهان پیوستن هند به گروه ۷ است
دهلی نو-ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز گذشته اعلام کرد که برگزاری اجلاس گروه ۷ (جی ۷) تا ماه سپتامبر (شهریور- مهر) به تعویق خواهد افتاد و او می‌خواهد روسیه، کره جنوبی، استرالیا و هند را نیز به این اجلاس دعوت کند.
فرانسه از برگزاری حضوری نشست گروه هفت استقبال کرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / فرانسه / نشست سران گروه۷ / امانوئل مکرون / هراس جهانی از ویروس کرونا
فرانسه از برگزاری حضوری نشست گروه هفت استقبال کرد
تهران- ایرنا- کاخ الیزه اعلام کرد که رییس جمهوری فرانسه از برگزاری حضوری نشست گروه هفت در صورتی که وضعیت شیوع کرونا این امکان را بدهد، استقبال می‌کند.
لزوم تنظیم ساختارهای جدید بین‌المللی
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
لزوم تنظیم ساختارهای جدید بین‌المللی
حدودا سه ماه پیش دولت چین رسما برای اولین‌بار، ویروس کرونا را به سازمان بهداشت جهانی گزارش کرد. بعد از شیوع آن به کشورهای دیگر عملا همکاری‌های بین‌المللی یا از بین رفت یا همبستگی جهانی معناداری شکل نگرفت. عموما کشورها به جای همکاری برای شکست یک تهدید و نگرانی مشترک جهانی، مرتبا اقدامات یک‌جانبه برای پیشگیری و مقابله با این ویروس خطرناک را در پیش گرفتند و با اقدامات سیاسی، انتقام‌گیری یا بهره‌برداری از این فضا علیه دیگری یا مقصر جلوه دادن دیگر به مبارزه با کرونا پرداختند همه این اقدامات، تمامی تلاش‌های جمعی جهانی را دچار چالش کرده و مقابله با این بیماری را با مشکل مواجه ساخته است. در این نوشتار به برخی تلاش‌های اخیر بین‌المللی اشاره می‌کنم که …
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / نشست سران گروه۷ / گروه هفت
کمپ دیوید محل احتمالی نشست سران گروه هفت
تهران- ایران- رئیس جمهوری آمریکا ضمن ابراز تاسف از لغو میزبانی از نشست سران گروه هفت در ملک شخصی‌اش، اعلام کرد که در حال بررسی کمپ دیوید برای برگزاری این نشست است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / نشست سران گروه۷
ارزیابی گاردین در مورد نشست گروه ۷ و ترامپ
تهران – ایرنا- نشریه انگلیسی (گاردین) در تحلیلی پیرامون نشست اخیر "گروه۷" در " بیاریتز " فرانسه با اشاره به مواضع دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا، نوشت: لازم است که نشست بعدی گروه۷ لغو و زمانی که ترامپ رفت، این نشست از سرگرفته شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
سی ان ان: دعوت ظریف به بیاریتز پیروزی در برابر ترامپ بود
تهران – ایرنا – شبکه خبری سی ان ان پیرامون وقایع نشست گروه۷ در فرانسه در تحلیلی نوشت: دعوت امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه از محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران برای سفر به بیاریتز محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت ، یک پیروزی در برابر ترامپ رییس جمهوری آمریکا بود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / نشست سران گروه۷
ترامپ: شرایط مناسب باشد با ایرانی ها دیدار می کنم
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر توافق هسته ای ایران را وحشتناک خواند و در عین حال گفت اگر شرایط مناسب باشد، با ایرانی ها برای رسیدن به یک توافق جدید دیدار خواهم کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / فرانسه / نشست سران گروه۷ / آمازون / برزیل
وعده ۲۰ میلیون دلاری رهبران گروه ۷ برای مقابله با آتش‌سوزی آمازون
تهران – ایرنا – «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که سران کشورهای عضو گروه ۷ وعده داده‌اند حدود ۲۰ میلیون دلار برای کمک به مقابله با آتش‌سوزی در جنگل های آمازون اختصاص دهند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / نشست سران گروه۷
ظریف وارد بیاریتز فرانسه محل برگزاری اجلاس سران گروه ۷ شد
تهران - ایرنا - شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ لحظاتی پیش اعلام کرد، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به دعوت ژان ایو لودریان همتای فرانسوی اش وارد شهر بیاریتز فرانسه محل برگزاری اجلاس سران گروه ۷ شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / فرانسه / اسپانیا / دونالد ترامپ / نشست سران گروه۷ / پاریس / راهپیمایی
تصاویر مکرون در تجمع مخالفان گروه ۷ وارونه شد
تهران – ایرنا – صدها معترض روز یکشنبه در حالی که تصاویر «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه را به‌ نشانه انتقاد از سیاست‌های وی به صورت وارونه حمل می کردند، در جنوب غربی این کشور ضد گروه ۷ تظاهرات کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
بازاریابی ترامپ در «بیاریتز»
چهل‌وپنجمین نشست سران کشورهای عضو گروه۷ به ریاست فرانسه از شنبه به مدت سه روز در شهر بیاریتز واقع در جنوب غربی این کشور برگزار می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •