شنبه, ۲۱ تیر, ۱۳۹۹ / 11 July, 2020
نماینده مجلس
۲ ساعت قبل
تایید گاف صدا و سیما
بامداد روز جمعه برخی کاربران در فضای مجازی مدعی شدند که صدای انفجار مهیبی از غرب استان تهران حوالی مناطقی چون گرمدره، شهرقدس و شهریار شنیده‌اند و شهروندان ساکن در شهرقدس قطعی برق گزارش داده‌اند. همزمان عکس‌هایی نیز از انفجار با نور و آتش گسترده در فضای مجازی منتشر شد. این خبر از آنجا رسمیت یافت که خبرگزاری صداوسیما و پس از آن خبرگزاری مهر این خبر را نشر دادند و با توجه به تفاوت فرآیندی که این پایگاه‌های اطلاع‌رسانی برای انتشار یک خبر طی می‌کنند احتمال وقوع چنین انفجاری جدی‌تر شد؛ ساعاتی بعد اما یک به یک مقامات امنیتی و محلی این خبر را تکذیب کردند و صداوسیما با انتشار گزارش و گفت‌وگو با فروشنده‌های خیابانی اوضاع شهریار را عادی نشان داد؛ هر چند نشر خبر …
۲ ساعت قبل
خبر توییتری طرح اینستاگرامی
میانه دهه 90، وقتی دولت حسن روحانی پیرو امضای برجام و رونق اقتصادی اولیه ناشی از این تفاهم بین‌المللی، روزگاری خوش را سپری می‌کرد، اگرچه توسعه زیرساخت‌های اینترنت و فضای مجازی، از سیاست‌های کلان دولت تدبیر و امید بود اما شاید به‌جز شخص رییس‌جمهوری، وزیر خارجه‌اش و یکی، دو دولتمرد دیگر، کمتر سیاستمداری را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فعال‌ می‌دیدید؛ به‌ویژه در توییتر که ظاهرا و در قراردادی نانوشته سیاسی‌ترین تریبون فضای مجازی فارسی‌زبان است، کمتر حساب کاربری فعالی پیدا می‌شد که راسا از جانب یک نماینده مجلس، یک وزیر یا مدیری ارشد در دیگر نهادهای حاکمیتی اداره شود. حالا 4، 5 سالی از آن روزها گذشته و اوضاع یک‌سر متفاوت …
۳ ساعت قبل
کرونایی‌های مجلس را بشناسید
با شیوع مجدد ویروس کرونا تعداد مبتلایان افزایش پیدا کرده که این شامل نمایندگان مجلس هم می شود. طبق گفته محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیات رییسه مجلس هفته گذشته از بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس تست کرونا گرفته شد که نتیجه برخی از آن ها مثبت بود.
۳ ساعت قبل
۹ نماینده مجلس به کرونا مبتلا شدند
۹ نماینده مجلس شورای اسلامی به کرونا مبتلا شدند. با شیوع مجدد ویروس کرونا تعداد مبتلایان افزایش پیدا کرده که این شامل نمایندگان مجلس هم می شود. طبق گفته محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس هفته گذشته از بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس تست کرونا گرفته شد که نتیجه برخی از آن‌ها مثبت بود.طبق اعلام رسمی محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان، وحید جلال‌زاده نماینده ارومیه، عیسی جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ، منصور آرامی نماینده بندرعباس، محمد طلا مظلومی نماینده بهبهان، سید محمد موحد نماینده کهگیلویه، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، علیرضا ورناصری نماینده مسجد سلیمان و حبیب آقاجری نماینده بندر ماهشهر 9 نماینده‌ای هستند که ابتلای آن‌ها به کرونا تایید شده است. طبق گفته فرهنگی، هیئت رئیسه مجلس برای ادامه برگزاری …
۳ ساعت قبل
ارائه وام مسکن فقط برای ساخت و ساز باشد
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه برای ساماندهی بازار مسکن فقط نباید فشارها به سمت تسهیلات در این حوزه هدایت شود، گفت: پیشنهاد می‫شود ارائه تسهیلات مسکن صرفا به سمت ساخت خانه هدایت شود.مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم با اشاره به شرایط فعلی بازار مسکن، گفت: در بروز شرایط فعلی در بخش مسکن مولفه‫های بسیاری موثر بوده و نمی‫توان نوک پیکان تقصیرها را فقط به سمت یک نهاد یا سازمان نشانه رفت.نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای ساماندهی بازار مسکن فقط نباید فشارها به سمت تسهیلات در این حوزه هدایت شود، افزود: شاید یکی از اهرم‫های ساماندهی بازار تسهیلات ارزان باشد اما باید بدانیم که باید سایر دستگاه‫ها نیز به ماموریت خود عمل کرده و وظایف قانونی خود را انجام …
۳ ساعت قبل
عدم نظارت بر بازار، ضعف دولت و مجلس است
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به اندازه کافی ارز در کشور وجود دارد، تاکید کرد: این ارزها در بازار دلالی در حال جابه‫جا شدن است، ایجاد اعتماد در مردم از سوی دولت تا مردم ارز را بازگردانند و در اختیار دولت قرار دهند می تواند کارآمد باشد.مسلم صالحی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اولویت‌های اقتصادی کشور و نقش کمیسیون اقتصادی در ساماندهی این وضعیت گفت: یکی از ضعف‌های عمده مجلس دهم و دولت تا به امروز فراموشی موضوع نظارت است،‌ یک وظیفه مجلس تقنین و وظیفه دیگر نظارت است، در حوزه‌های مختلف قانون تصویب می‌کنیم ولی گاهی فراموش می‌کنیم که وظیفه نظارتی نیز داریم. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در جلسه کمیسیون به این مهم تاکید کردم که ۵۰ درصد زمان کمیسیون را به وظیفه نظارتی اختصاص دهیم، …
۳ ساعت قبل
«بورس‌بازان» بهارستان
«کد بورسی دارید یا ندارید؟»؛ این پرسش «دنیای اقتصاد» از 13 نماینده مجلس است که اکثر آنان عضو کمیسیون اقتصادی هستند و قرار است در آینده نزدیک طرح «مالیات بر عایدی سرمایه» را در دستورکار خود قرار دهند. از 13 نماینده‌ای که مورد پرسش قرار گرفته‌اند 8 نماینده کدبورس ندارند که 6 نفر آنان عضو کمیسیون اقتصادی هستند. در این بین، 5 عضو کمیسیون اقتصادی کدبورسی دارند و برخی از آنان مانند مجتبی توانگر از فعالان قدیمی بازار سرمایه است که سابقه دو دهه فعالیت در این بازار را دارد. «شائبه استفاده از رانت اطلاعاتی» و «بی‌اعتمادی» از دلایلی است که برخی از نمایندگان برای علت فعالیت نکردن خود در بازار سرمایه اعلام کرده‌اند. برخی نیز گفته‌اند توان مالی برای سرمایه‌گذاری در بورس را نداشته‌اند.
درخواست واگذاری مدیریت نیروی انسانی شهرداری‌ها ‌به شوراها
۴ ساعت قبل
درخواست واگذاری مدیریت نیروی انسانی شهرداری‌ها ‌به شوراها
شیراز-ایرنا-رییس شورای اسلامی شهر شیراز و نماینده فارس در شورای عالی استانها از رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس درخواست کرد که مدیریت نیروی انسانی شهرداری‌ها به شوراها واگذار شود.
مرگ نماینده پارلمان عراق بر اثر ابتلا به کرونا
۵ ساعت قبل
مرگ نماینده پارلمان عراق بر اثر ابتلا به کرونا
یکی از نمایندگان مجلس عراق در اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
کریمی‌قدوسی: سوال نکنید تا استیضاح کنیم! / گمانه‌زنی امام جمعه اصفهان درباره حادثه نطنز / ماجرای استعفا‌ها در حزب اتحاد ملت / نظر مطهری و زیباکلام درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران با چین / ادعای هک شدن موبایل وزیر دفاع اسرائیل توسط ایران
۶ ساعت قبل
کریمی‌قدوسی: سوال نکنید تا استیضاح کنیم! / گمانه‌زنی امام جمعه اصفهان درباره حادثه نطنز / ماجرای استعفا‌ها در حزب اتحاد ملت / نظر مطهری و زیباکلام درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران با چین / ادعای هک شدن موبایل …
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:درخواست یک نماینده برای جنگ ترکیبی دشمن / ذوالنوری: عامل حادثه نطنز مشخص شده است / آذری جهرمی: فیلترینگ در اختیار من نیست / طرح سئوال مجلس از روحانی تبدیل به استیضاح می‌شود؟ و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
۶ ساعت قبل
نمایش استیضاح علیه رئیس‌جمهوری
پس از حضور محمدجواد ظریف در مجلس شورای اسلامی و حمله برخی از نمایندگان به او، به نظر می‌رسد حالا نوبت حسن روحانی است. روز پنجشنبه، حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین، نماینده مجلس از جمع‌آوری امضا برای ارایه «طرح عدم کفایت رئیس‌جمهوری» خبر داد. این نماینده اصولگرای مجلس در توییتر خود نوشت: «بر اساس اصل ۸۹ قانون اساسی و ماده ۲۲۹ قانون آیین‌نامه داخلی ‎مجلس شورای اسلامی، ما نمایندگان ملت شریف ایران به ۱۸ دلیل خواستار طرح ‎استیضاح و اعلام عدم کفایت رئیس‌جمهوری، جناب حسن روحانی می‌باشیم.»  پیش از آن هم در جلسه سوال از وزیر امور خارجه، نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات کنونی نتیجه سیاست‌های …
درخواست یک نماینده برای تجدیدنظر در زمان کنکور
۶ ساعت قبل / زمان کنکور / کرونا
درخواست یک نماینده برای تجدیدنظر در زمان کنکور
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزارت علوم باید نسبت به زمان برگزاری کنکور بازبینی کرده و به نظر کمیسیون آموزش مجلس در این باره دقت داشته باشد.
۹ ساعت قبل
روایت یک نماینده مجلس از هشدارهای سازمان تبلیغات به آذری جهرمی
یک نماینده مجلس گفت: برای شبکه اینترنت ملی،‌ زیرساخت‌های لازم از سوی وزارت ارتباطات و دولت باید فراهم شود و بر همین اساس باید پهنای باند بیشتری به این موضوع تخصیص پیدا کرده و نگاه ویژه‌ای به شبکه‌های اجتماعی ایرانی داشت.
واکنش امام جمعه یاسوج در نماز جمعه به رد اعتبارنامه تاجگردون
۱۱ ساعت قبل
واکنش امام جمعه یاسوج در نماز جمعه به رد اعتبارنامه تاجگردون
نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمایندگان مجلس با رای مردم به عنوان نماینده انتخاب می‌شوند باید اعتبارنامه آن‌ها مورد تایید نمایندگان قرار بگیرد و این مساله قانونی است که باید طی شود.
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۹و۲۰ تیر ایسنا
۱۲ ساعت قبل / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / حکم اعدام / انفجار / ارز / کروناویروس
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۹و۲۰ تیر ایسنا
جزئیات مربوط به خبر اعدام یک مجرم درمشهد/ تکذیب خبر شایع شده در فضای مجازی از سوی نماینده شهر قدس/ اظهارات رییس جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی/ ابتلای ۹ نماینده مجلس به کرونا/ ارائه گزارش انی‌یس کالامار درباره شهادت سردار سلیمانی و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
عملیات اجرایی ساخت مخازن ذخیره سازی روغن در بندر چابهار آغاز شد
۱۴ ساعت قبل / سیستان و بلوچستان / وزارت صنعت معدن و تجارت / کالای اساسی / چابهار
عملیات اجرایی ساخت مخازن ذخیره سازی روغن در بندر چابهار آغاز شد
چابهار- ایرنا- عملیات اجرایی ساخت مخازن ذخیره سازی روغن با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در بندر چابهار با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، استاندار سیستان وبلوچستان، نماینده حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی و مسوولان محلی امروز /جمعه/ آغاز شد.
یک نماینده خبر داد: جمع آوری امضا در مجلس برای طرح «عدم کفایت» روحانی
۱۵ ساعت قبل
یک نماینده خبر داد: جمع آوری امضا در مجلس برای طرح «عدم کفایت» روحانی
حجت السلام جواد نیک بین نماینده مجلس از جمع آوری امضاء برای ارائه "طرح عدم کفایت رئیس جمهور" خبر داد.
تکذیب خبر شایع شده در فضای مجازی از سوی نماینده شهر قدس
۱۵ ساعت قبل
تکذیب خبر شایع شده در فضای مجازی از سوی نماینده شهر قدس
نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس یازدهم تاکید کرد که شب گذشته هیچ گونه انفجاری در این منطقه رخ نداده و فقط به سبب فعالیت اداره برق قطعی برق در شهرستان قدس داشته‌ایم.
توصیه نماینده مشهد به مجلسی‌ها/ فرصت استیضاح رئیس جمهور را نسوزانید
۱۵ ساعت قبل / مجلس یازدهم / رئیس جمهور
توصیه نماینده مشهد به مجلسی‌ها/ فرصت استیضاح رئیس جمهور را نسوزانید
جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس در یک توییت خطاب به نمایندگان مجلس از آنها خواست با طرح سال فرصت استیضاح رئیس جمهور را نسوزانند.
۱۶ ساعت قبل / ایران و چین / جعفر قادری نماینده مجلس / سند همکاری ایران و چین
قادری: قرارداد تجاری با چین موجب گشایش اقتصادی برای کشور می‌شود
جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به واکنش‌ها نسبت به برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های جامع ایران و چین،گفت: قراردادهای تجاری بلندمدت با کشورهایی همچون چین که از توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالایی برخوردار هستند و به دنبال مطامع و اغراض سیاسی نیستند به ویژه در شرایط فعلی گشایش‌های اقتصادی برای کشور ما به همراه دارد.
۱۶ ساعت قبل
واکنش آقای نماینده به خبر انفجار در غرب تهران
نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی شایعه هرگونه انفجار در شب گذشته را تکذیب کرد.
آنچه روحانی درباره
۲۶ ساعت قبل / سوال از رئیس جمهور / روحانی / اصلاح طلبان / مجلس یازدهم / اصولگرایان / محمدباقر قالیباف / مشرق نیوز / انتخابات 1400 / هسته سخت اصلاحات / نماینده مجلس
آنچه روحانی درباره "سؤال از رئیس‌جمهور" می‌داند/ ورود خطرناک چپ‌ها به یک فرایند مردمسالار
اصلاح‌طلبان گویا بدشان نمی‌آید تا فرایند مردمسالار "سؤال از رئیس‌جمهور" به عاملی برای داغ شدن شرایط کشور تبدیل شود و آشفتگی به جای عقلانیت بنشیند.
اعتراض تند پزشکیان به رد اعتبارنامه تاجگردون | برخی نمایندگان حزب باد شده‌اند
۲۸ ساعت قبل
اعتراض تند پزشکیان به رد اعتبارنامه تاجگردون | برخی نمایندگان حزب باد شده‌اند
مسعود پزشکیان نماینده تبریز یکی از مدافعان غلامرضا تاجگردون در مجلس بود که روز گذشته در صحن علنی مجلس و قبل از رای گیری برای اعتبارنامه تاجگردون در حمایت از او سخنرانی کرد. در این ویدئو اعتراض او به رد اعتبارنامه تاجگردون را ببینید.
چرا شبکه‌های برون مرزی ایران نباید تعطیل شوند؟
۳۰ ساعت قبل / وزارت خارجه / جبهه مقاومت / تهران / سوریه / مجلس یازدهم / جمهوری اسلامی ایران / جنگ سوریه / برجام / آمریکا / سعودی
چرا شبکه‌های برون مرزی ایران نباید تعطیل شوند؟
یک نماینده مجلس گفت: شبکه های برون مرزی ایران در حقیقت تریبون رسمی نظام هستند و هر نوع خدشه ای به این شبکه ها به نظرم خدشه به حیثیت فرهنگی - سیاسی نظام جمهوری است.
می خواهیم روحانی را مانند بنی صدر عزل کنیم / تا الان ۱۵ امضاء برای ارائه طرح عدم کفایت رئیس جمهور جمع شده است
۳۳ ساعت قبل
می خواهیم روحانی را مانند بنی صدر عزل کنیم / تا الان ۱۵ امضاء برای ارائه طرح عدم کفایت رئیس جمهور جمع شده است
نیک بین: من قائلم به اینکه همان دلایلی که باعث شد بنی صدر عزل شود، همان دلایل الان وجود دارد و این دولت باید استیضاح و عزل شود. این قانون نانوشته غلط در حال حاضر وجود دارد که هرکسی نماینده مجلس میشود یا هرکسی رئیس جمهور می شود باید دوره اش بگذرد هیچوقت به غیر از زمان بنی صدر مجلس به وظیفه قانونی خودش درست عمل نکرده است. حالا به خاطر مصالح و... دیگر مسائل این اتفاق رخ نداده، مجلس این اختیار را دارد بنابراین می خواهیم #روحانی را مانند بنی صدر عزل کنیم.
سرنوشت کرسی تاجگردون و سه نماینده دیگر
۳۳ ساعت قبل
سرنوشت کرسی تاجگردون و سه نماینده دیگر
اولین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ برگزار می شود و ۴ کرسی خالی مانده مجلس در این انتخابات مشخص می‌شود. هنوز زمان برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ مشخص نشده است ولی احتمال دارد این انتخابات در خرداد سال آینده برگزار شود.
جمع‌آوری امضا برای طرح عدم کفایت حسن روحانی | جزئیات اقدام جنجالی نمایندگان
۳۵ ساعت قبل
جمع‌آوری امضا برای طرح عدم کفایت حسن روحانی | جزئیات اقدام جنجالی نمایندگان
حجت الاسلام جواد نیک بین نماینده مجلس از جمع آوری امضاء برای ارائه طرح عدم کفایت رئیس جمهور خبر داد.
عماد باقی: باید براندازی در ایران به رسمیت شناخته شود/ برجام فرهنگ مردم ایران را به جهان نشان داد
۳۵ ساعت قبل / سردار حاج قاسم سلیمانی / امریکا / انگلیس / قانون اساسی / مجلس دهم / ترامپ / روزنامه اعتماد / مجلس یازدهم / شهریار زرشناس / سلفی حقارت
عماد باقی: باید براندازی در ایران به رسمیت شناخته شود/ برجام فرهنگ مردم ایران را به جهان نشان داد
احمد مازنی، نماینده مجلس دهم که جزو حاضرین در «سلفی حقارت بود» می گوید:یکی از نتایج مهم برجام این بود که ملت ایران را مردمی با فرهنگ و اهل گفت‌وگو به دنیا شناساند.
زنان مجلس یازدهم: سایه اصولگرایی بر مسائل حوزه زنان
۳۷ ساعت قبل
زنان مجلس یازدهم: سایه اصولگرایی بر مسائل حوزه زنان
سوابق موضع گیری‌های سیاسی و اجتماعی از جانب زنان نماینده مجلس یازدهم نشان دهنده تفاوت و فاصله جدی بین رویکرد زنان مجلس دهم و زنان مجلس یازدهم است. تفاوتی که احتمالا خود را در قالب اولویت‌ها، رویکردها و روش سیاست‌ورزی آن‌ها نشان خواهد داد. قابل پیش‌بینی است که رویه و عملکرد زنان مجلس یازدهم چندان با رویکردهای اکثریت قریب به اتفاق فعالان اجتماعی در حوزه زنان تطابقی نخواهد داشت و شکاف جدی در این عرصه از هم اکنون قابل رویت است.
خدمات بنیاد مستضعفان در بلوچستان ستودنی و قابل تقدیر است
۳۷ ساعت قبل
خدمات بنیاد مستضعفان در بلوچستان ستودنی و قابل تقدیر است
چابهار- ایرنا- نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه مقام معظم رهبری به توسعه منطقه و خدمات بنیاد مستضعفان به عنوان یکی از نهادهای انقلابی نظام جمهوری اسلامی در مناطق مختلف بلوچستان از جمله قصرقند و چابهار ستودنی و قابل تقدیر است.
پیشنهاد نماینده مجلس برای قرنطینه یک ماهه در ایران
۳۸ ساعت قبل
پیشنهاد نماینده مجلس برای قرنطینه یک ماهه در ایران
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برای زمین کردن شیوع ویروس کرونا حداقل مقاومت یک ماهه در کشور لازم و ضروری است.
چرا سوال از رییس جمهوری؟
۳۸ ساعت قبل
چرا سوال از رییس جمهوری؟
هفته اخیر حدود 200 نماینده مجلس ایران طرح سوال از رییس جمهوری را امضا کردند تا وی مجبور باشد به مجلس بیاید و در مورد این سوالات توضیح دهد.
نهاد کتابخانه ها نیازمند تقویت و پشتیبانی مالی و معنوی است
۳۹ ساعت قبل / سیدکاظم دلخوش‌اباتری / نهاد کتابخانه های گیلان / اعتبارات
نهاد کتابخانه ها نیازمند تقویت و پشتیبانی مالی و معنوی است
رشت- نماینده صومعه سرا در مجلس با اشاره به اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه فرهنگی، گفت: این نهاد نیازمند تقویت و پشتیبانی مالی و معنوی است.
مردم برای حل مشکلات معیشت و اقتصاد به مجلس یازدهم امید بسته اند
۴۰ ساعت قبل / محمدرضا احمدی / مجلس یازدهم / توسعه پایدار
مردم برای حل مشکلات معیشت و اقتصاد به مجلس یازدهم امید بسته اند
رشت- نماینده رشت در مجلس با اشاره به اینکه مجلس خانه تکانی را از خود آغاز کرده است، گفت: مردم برای حل مشکلات معیشت و اقتصاد به مجلس یازدهم امید بسته اند.
مخالفت آقای نماینده با طرح سوال از رئیس جمهور: این طرح بار سیاسی دارد
۴۰ ساعت قبل
مخالفت آقای نماینده با طرح سوال از رئیس جمهور: این طرح بار سیاسی دارد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است طرح سوال از رییس جمهوری، کمکی به حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نمی‌کند.
روحانی به اخطار مجلس توجه نکند او را استیضاح می‌کنیم  | محبوبیت روحانی زیر ۱۰ درصد است
۴۱ ساعت قبل
روحانی به اخطار مجلس توجه نکند او را استیضاح می‌کنیم | محبوبیت روحانی زیر ۱۰ درصد است
جبار کوچکی نژاد نماینده مجلس طرح سئوال از رئیس جمهور را تلویحا فرصت آخر به روحانی توصیف می‌کند که اگر روحانی آن را قدر ندارد، مجلس ملاحظه‌ای در تبدیل سئوال به استیضاح نخواهد کرد.
ابتلای ۹ نماینده دیگر مجلس یازدهم به کرونا! + اسامی
۴۱ ساعت قبل
ابتلای ۹ نماینده دیگر مجلس یازدهم به کرونا! + اسامی
۹ نماینده مجلس شورای اسلامی به کرونا مبتلا شدند.
طرح سوال از رییس جمهوری کمکی به حل مشکلات مردم نمی‌کند
۴۲ ساعت قبل
طرح سوال از رییس جمهوری کمکی به حل مشکلات مردم نمی‌کند
مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است طرح سوال از رییس جمهوری، کمکی به حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نمی‌کند.
نماینده پیشین مجلس: ماسک زدن باید به یک فرهنگ تبدیل شود
۴۶ ساعت قبل / من ماسک میزنم / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
نماینده پیشین مجلس: ماسک زدن باید به یک فرهنگ تبدیل شود
یک نماینده اسبق مجلس گفت: برای مبارزه با کرونا باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی همانند ماسک زدن را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.
۲ روز قبل
هاشمی طبا: می‌خواهند روحانی را به مجلس بکشانند تا به او بی‌احترامی کنند
یک فعال سیاسی تاکید کرد: مجلسی که وظیفه دارد و می‌خواهد معقول تصمیم بگیرد، باید از اتهام‌زنی به مقام‌های کشور پرهیز کند و در مقابل با صحبت منطقی و استدلالی به دنبال بیان نظرات خود باشد.سیدمصطفی هاشمی‌طبا، سیاستمدار و مدیر ارشد دولت‌های مختلف درخصوص برخوردهای صورت گرفته با وزیر امور خارجه در مجلس، به ایلنا گفت: من فکر می‌کنم این برخوردها قابل پیش‌بینی بود، در مجالس گذشته هم چنین افرادی حضور داشتند و رفتارهای تند از خود بروز می‌دادند منتها نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که چنین رفتارها و اتهام‌زنی‌هایی در شان مجلس نیست، نماینده مجلس باید منطقی حرف بزند.وی ادامه داد: مجلسی که وظیفه دارد و می‌خواهد معقول تصمیم بگیرد، باید از اتهام‌زنی به مقام‌های کشور پرهیز کند و در مقابل با صحبت منطقی و …
۲ روز قبل
اخراج تاجگردون از بهارستان
آفتاب یزد- گروه سیاسی: یک بام و دو هوای مجلس یازدهم درباره اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون بالاخره پایان یافت تا این نماینده ادوار مجلس اینبار در دور یازدهم راه به جایی نبرد و بهارستان را ترک کند! در حدود 40 روز گذشته مجلس یازدهم اعتبارنامه تاجگردون را به دغدغه‌ای تبدیل کرده بود و بخش‌های مختلف این مجلس را هم به بررسی آن گماشته بود. همان اولین روزهای افتتاح بود که 9 منتخب مجلس به رهبری علیرضا زاکانی ضمن اعلام اتهاماتی اقتصادی علیه تاجگردون به اعتبارنامه او اعتراض کردند. براساس قانون اعتراضات در شعبه 12 بررسی شد اما شعبه رای به برائت تاجگردون داد و او تایید شد. درحالی که سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس در یک مصاحبه شبانه گفته بود تایید شعبه رای نهایی است و دیگر در صحن مجلس گزارش به رای گذاشته نمی‌شود اما …
۲ روز قبل
«فتح الفتوح تاجگردون»؛حالا برای مردم کار کنید!
سید علیرضا کریمیسردبیر خب ماجرای غلامرضا تاجگردون ختم به خیر شد و مراد برادران حاصل شد.اکنون که از این موضوع داغ فارغ شدند آقایان بفرمایند برای این اقتصاد چه می‌خواهند انجام دهند؟بگذارید صریح‌تر عرض کنم:از ابتدای تشکیل این مجلس دغدغه آقایان،اعتبارنامه تاجگردون بود و حالا که اعتبار نامه این نماینده رد شده و دیگر در راس امور نیست توضیح داده شود برنامه بعدی چیست و چه زمانی بناست نمایندگان محترم و معزز مجلس یک برنامه و راهکار عملی برای حل مشکلات اقتصادی مردم ارائه دهند؟اگر بناست کماکان شعر و شعار سر داده شود مردم گوش شان پر است باید شفاف گفته شود چه ریل‌گذاری قرار است صورت بگیرد تا کمی از آلام مردم کاهش یابد.از سخنان دیروز نمایندگان مجلس اینگونه برمی‌آید که گویی فتح الفتوحی رخ داده و خیلی مسرور بودند …
۲ روز قبل
ابتلای 7 نماینده به کرونا از میان 100 تست نمایندگان مجلس یازدهم تایید شد
اعمال سختگیری بیشتر برای ماسک‌زنی و رعایت فاصله اجتماعی در بهارستان در شرایطی که از ابتدای شیوع کووید19 یا همان ویروس کرونا، بارها مقامات مسئول مردم را دعوت به حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک کردند و اخیرا نیز استفاده از ماسک در اماکن عمومی اجباری شده است و همچنین در حالی که مردم به دلیل رعایت نکردن این نکات، مقصر شیوع هر چه بیشتر این بیماری معرفی شده‌اند، چه در اواخر مجلس دهم و چه از ابتدای مجلس یازدهم، در صحن مجلس شورای اسلامی، چندان خبری از رعایت پروتکل‌های ضدکرونایی نیست. این در حالی است که هم در مجلس دهم و هم در مجلس یازدهم، ابتلای چندین نماینده به کووید19 تایید شده و حتی در جمع نمایندگان و منتخبان، مورد فوت نیز گزارش شده است. در این میان، در حالی که در ابتدای شیوع کرونا، در شرایطی …
۲ روز قبل
هنوز پیش‌نویسی از قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین تهیه نشده است
نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس با اشاره به گمانه‌زنی‌هایی در مورد قرارداد ۲۵ ساله ایران با چین خواستار نظارت هیات رئیسه و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و شفافیت مذاکرات شد.به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۷۷ قانون اساسی در اخطاری گفت: براساس این اصل عهدنامه‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. شرایط سخت کشور را می‌دانیم. در این شرایط اما نباید بُعد نظارتی مجلس فراموش شود. این روزها در شبکه‌های اجتماعی اخباری مبنی بر بستن قرارداد ۲۵ ساله با چین مطرح می‌شود که آقای ظریف هم آن را تکذیب نکرده‌اند. نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس یازدهم ضمن انتقاد از سند برجام گفت: زمانی که می‌خواستند …
۲ روز قبل
پس از حواشی فراوان و بررسی در جلسه غیرعلنی مجلس، اعتبارنامه نماینده گچساران و باشت رد شد
خداحافظی تاجگردون با بهارستانگروه سیاسی: پس از فراز و نشیب‌های فراوان، بالاخره اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در مجلس یازدهم به رای‌گیری نهایی در صحن مجلس رسید و البته رای هم نیاورد. به این ترتیب، تاجگردون ساختمان بهارستان را ترک کرد و نماینده گچساران در مجلس یازدهم باید در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص شود.صبح دیروز، کار مجلس با نشستی غیرعلنی درباره بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون آغاز شد. نشستی که غیرعلنی شدنش با انتقادهایی همراه بود که از مجلس در این زمینه انتظار شفافیت کامل داشتند. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی دیروز در توضیح جلسه غیرعلنی اظهار کرد: جلسه مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸:۱۰ آغاز شد بحث ما درباره‌ی اعتبارنامه آقای تاجگردون بود. وی ادامه داد: در این جلسه …
نه جزیره می‌دهیم، نه نفت، نه اجازه حضور نظامی
۲ روز قبل
نه جزیره می‌دهیم، نه نفت، نه اجازه حضور نظامی
یک نماینده مجلس در جلسه علنی دیروز درباره قرارداد 25 ساله ایران و چین گفت: «نباید این مذاکرات به گونه‌ای باشد که آقای ظریف جام را حاضر کنند و ما آن را در ۲۰ دقیقه سر بکشیم.» همزمان اما رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در جلسه هیأت وزیران، در این خصوص تاکید کرد: «شایسته نیست دوستان در زمین دشمن بازی کنند. ما در این دولت برنامه همکاری با همه کشورها را دنبال کرده‌ایم که نتایج درخشانی برای کشور داشته و خواهد داشت.»
نماینده گرمسار درگذشت احمد رهبری را تسلیت گفت/ تسلیت دکتر همتی به خانواده نماینده فقید گرمسار
۲ روز قبل / استانی-سیاسی / گرمسار
نماینده گرمسار درگذشت احمد رهبری را تسلیت گفت/ تسلیت دکتر همتی به خانواده نماینده فقید گرمسار
احمد رهبری نماینده مردم گرمسار در مجلس ششم درگذشت.
جایگزین تاجگردون و ۲ نماینده فوت شده چه زمانی مشخص می شود؟
۲ روز قبل
جایگزین تاجگردون و ۲ نماینده فوت شده چه زمانی مشخص می شود؟
سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: جایگزین نماینده مردم گچساران و باشت، در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص می‌شود.
حمله تند نماینده مجلس به رئیس جمهور | روحانی کمر همت بسته که اقتصاد را ویران کند | مانند یک نفوذی با ارکان نظام ستیزه می‌کنید
۲ روز قبل
حمله تند نماینده مجلس به رئیس جمهور | روحانی کمر همت بسته که اقتصاد را ویران کند | مانند یک نفوذی با ارکان نظام ستیزه می‌کنید
 نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه گزارش اعضای دولت در مجلس قانع کننده نبوده و زمینه ساز تورم است، گفت: مجلس یازدهم که با شعار نجات اقتصادی ایران تشکیل شده فرصت چندانی برای عمل به این شعار ندارد.
عکس | تاجگردون میزش در مجلس را اینگونه رها کرد و رفت
۲ روز قبل
عکس | تاجگردون میزش در مجلس را اینگونه رها کرد و رفت
تصویری از میز تاجگردون نماینده گچساران که اعتبارنامه‌اش امروز ۱۸ تیر ماه در مجلس رد شد مشاهده می‌کنید.
تکلیف صندلی خالی تاجگردون چه می‌شود؟
۲ روز قبل / غلامرضا تاجگردون / انتخابات مجلس یازدهم / اعتبارنامه
تکلیف صندلی خالی تاجگردون چه می‌شود؟
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جایگزین نماینده مردم گچساران و باشت و دو منتخبی که پیش از آغاز مجلس یازدهم از دنیا رفتند، در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص می‌شود.
نماینده ای که خودش را لو داد! / حمله تُند عضو هیئت رئیسه مجلس به رئیس جمهور / ادعای ارسال نامه محمود احمدی نژاد به محمد بن سلمان / نماینده مجلس: دولت مردم را به گناه وامی‌دارد
۲ روز قبل
نماینده ای که خودش را لو داد! / حمله تُند عضو هیئت رئیسه مجلس به رئیس جمهور / ادعای ارسال نامه محمود احمدی نژاد به محمد بن سلمان / نماینده مجلس: دولت مردم را به گناه وامی‌دارد
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: آخرین وضعیت مرزبانان ربوده‌شده در مرز میرجاوه / واکنش ضرغامی به ازدواج زینب حاج قاسم / 4 منطقه دارای بیشترین فوتی‌های کرونا در تهران و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
جایگزین تاجگردون در انتخابات میان‌دوره‌ای ۱۴۰۰ مشخص می‌شود
۲ روز قبل
جایگزین تاجگردون در انتخابات میان‌دوره‌ای ۱۴۰۰ مشخص می‌شود
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جایگزین نماینده مردم گچساران و باشت و دو منتخبی که پیش از آغاز مجلس یازدهم از دنیا رفتند، در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص می‌شود.
حمله نماینده فلاورجان به روحانی: نفوذی هستید!
۲ روز قبل / حسن روحانی / سید ناصر موسوی لارگانی
حمله نماینده فلاورجان به روحانی: نفوذی هستید!
نماینده مردم فلاورجان در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: شما در طول هفت سال گذشته به هیچ یک از توصیه‌ها مقام معظم رهبری عمل نکردید و در موارد متعدد همانند یک نفوذی، تقابل و ستیزه با ارکان نظام را در راس برنامه‌ها و سخنانتان قرار دادید. با این همه فاجعه چاره کار این است که مجلس از شخص رئیس جمهور دعوت کند تا با حضور در جلسه علنی پاسخگوی این همه نابسامانی باشد.
تصاویر: جلسه علنی مجلس شورای اسلامی
۲ روز قبل
تصاویر: جلسه علنی مجلس شورای اسلامی
جلسه علنی روز چهارشنبه به ریاست محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد. موضوع اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران در مجلس شورای اسلامی که به کمیسیون تحقیق ارجاع شده بود، در جلسه امروز بررسی و نمایندگان با ۱۲۸ رای مخالف، ۱۰۲ رای موافق، ۲۱ رای ممتنع از مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر با اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون مخالفت کردند. این رای گیری به صورت مخفی و با برگه صورت گرفت است.
نتیجه تست کرونا ۱۰۰ نماینده مجلس مشخص شد
۲ روز قبل
نتیجه تست کرونا ۱۰۰ نماینده مجلس مشخص شد
محمدحسین فرهنگی گفت: بیش از ۱۰۰ تست کرونا از نمایندگان مجلس گرفته شده که نتیجه ۷ تست مثبت بوده است.
حمله تند نماینده مجلس به روحانی: به مانند یک نفوذی رفتار کردید؛ به هیچیک از توصیه های رهبری عمل نکردید
۲ روز قبل
حمله تند نماینده مجلس به روحانی: به مانند یک نفوذی رفتار کردید؛ به هیچیک از توصیه های رهبری عمل نکردید
عضو هیات‌رئیسه مجلس خطاب به رئیس‌جمهوری عنوان کرد: گفتید هم باید چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصاد؛ متاسفانه هر دو چرخ به دلیل بی‌تدبیری شما و دولت خسته و لیبرالتان از کار افتاده است. تحریم‌ها همگی برگشته است. شما در طول ۷ سال گذشته به هیچ یک از توصیه‌های رهبری عزیز عمل نکردید و در موارد متعدد به مانند یک نفوذی تقابل و ستیزه با ارکان نظام را در راس برنامه‌ها و سخنانتان قرار دادید.
سخنگوی هیات رئیسه: ۱۰۰ نماینده تست کرونا دادند / الزام نمایندگان به استفاده از ماسک
۲ روز قبل
سخنگوی هیات رئیسه: ۱۰۰ نماینده تست کرونا دادند / الزام نمایندگان به استفاده از ماسک
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه از بیش از ۱۰۰ نماینده تست کرونا گرفته شده است، گفت که نمایندگان برای حضور در مجلس ملزم به استفاده از ماسک شده اند.
۲ روز قبل / ابتلای نمایندگان مجلس به کرونا / محمدحسین فرهنگی / نمایندگان مجلس
الزام نمایندگان مجلس به استفاده از ماسک
محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هفته گذشته از بیش از ۱۰۰ نماینده تست کرونا گرفته شد که تست حدود ۷  نفر آنها مثبت اعلام شده است.
نماینده مجلس: حمایت از حوزه درمان جنوب استان بوشهر ضروری است
۲ روز قبل / عسلویه / میدان گازی پارس جنوبی / پتروشیمی / کنگان / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
نماینده مجلس: حمایت از حوزه درمان جنوب استان بوشهر ضروری است
بوشهر- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های کنگان، دیر جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت : حمایت از حوزه درمان جنوب این استان بویژه در دوران کنونی شیوع ویروس منحوس کرونا ضروری است.
تماشا کنید: دریافتی نمایندگان واقعا چقدر است؟
۲ روز قبل
تماشا کنید: دریافتی نمایندگان واقعا چقدر است؟
حسین جلالی، نماینده رفسنجان و انار در مجلس از واریزشدن اولین حقوق نمایندگان خبر داده است. وی در توییتر خود نوشت: «اولین حقوق نمایندگی ۱۱ میلیون تومان واریز شده به علاوه ۲۰۰ میلیون تومان بابت مسکن و ۲۰ میلیون تومان هم برای سایر هزینه‌ها به حساب ما واریز شد».
حق مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی سهمِ نمایندگان مجلس و حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی سهمِ کارگران!
۲ روز قبل / حق مسکن / نمایندگان مجلس / مجلس شورای اسلامی / کارگران
حق مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی سهمِ نمایندگان مجلس و حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی سهمِ کارگران!
آیا نماینده‌ای که ۲۰۰ میلیون حق مسکن می‌گیرد یا ۱۱ میلیون حقوق ماهانه دارد، می‌تواند درد کارگری را بفهمد که فقط ۳۰۰ هزار تومان حق مسکن می‌گیرد یا ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان حقوقش است؟ آیا این نماینده می‌تواند مطالبات بازنشسته‌ای را پیگیری کند که بعد از سی سال خدمت صادقانه باید با ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان حقوق سر کند و برای چند صد هزار تومان ناقابل، ماه‌ها مطالبه‌گری و اعتراض صورت بدهد؟!
مهجوریت قابل تامل «کمیسیون حقوقی قضایی مجلس» با این همه حقوقدان!
۲ روز قبل
مهجوریت قابل تامل «کمیسیون حقوقی قضایی مجلس» با این همه حقوقدان!
خوشبختانه مجلس فعلی از لحاظ وجود نماینده و نیروی متخصص مدارک حقوقی و حوزوی با کمبود نیرو مواجه نبوده و حتی به لحاظ تکثر سوابق فعالیتی این نمایندگان، از جمله در مناصب وکالت و قضاوت و سردفتری و مدیریت اجرایی، از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •