جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
نوسازی ناوگان
نوسازی ناوگان پایتخت با اتوبوس‌های داخلی
۲ روز قبل / اتوبوس / پایتخت / شورای شهر تهران / شهردار تهران / لایحه
نوسازی ناوگان پایتخت با اتوبوس‌های داخلی
پیروز حناچی، شهردار تهران دیروز در نشست شورای شهر تهران لایحه دو فوریتی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را پیشنهاد کرد
۲ روز قبل
افزایش سقف اختیارات مالی شهردار تهران برای خرید اتوبوس
براساس مصوبه دیروز شورای شهر تهران سقف اختیارات مالی شهردار تهران افزایش یافت. به گزارش «ایسنا» پیروز حناچی با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران با ارائه لایحه دو فوریتی تحت عنوان «لایحه دو فوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام مطالعات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران»، گفت: ناوگان اتوبوسرانی تهران بیش از 5800 اتوبوس فعال دارد که 60 درصد آن عمر بالای 10 سال دارند.
افزایش ۱۰ درصدی زباله‌های عفونی طی روزهای اخیر
۲ روز قبل
افزایش ۱۰ درصدی زباله‌های عفونی طی روزهای اخیر
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از رونمایی ۴۰ خودروی نوسازی شده ناوگان حمل پسماندهای بیمارستانی در روزهای آینده خبر داد.
موافقت شورای شهر با درخواست شهردار تهران برای افزایش سقف معاملات توسعه اتوبوسرانی
۲ روز قبل / شورای شهر تهران
موافقت شورای شهر با درخواست شهردار تهران برای افزایش سقف معاملات توسعه اتوبوسرانی
اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز به لایحه دو فوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران برای انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران رای مثبت دادند.
احداث بی‌آرتی در بزرگراه «همت»
۲ روز قبل / پیروز حناچی / شهردار تهران
احداث بی‌آرتی در بزرگراه «همت»
به گزارش ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز با حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران با ارائه لایحه دو فوریتی تحت عنوان "لایحه دو فوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام مطالعات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران"، گفت: ناوگان اتوبوسرانی تهران بیش از 5800 اتوبوس فعال دارد که 60 درصد آن عمر بالای 10 سال دارد.
دوفوریتی شهردار رای نیاورد
۲ روز قبل / شهرداری تهران / شورای شهر تهران / شهرداری
دوفوریتی شهردار رای نیاورد
لایحه دو فوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران برای انجام معاملات مربوط به تکمیل توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران یه تصویب نرسید.
خیز شهرداری تهران  برای واردات هزار دستگاه اتوبوس
۲ روز قبل / سید مناف هاشمی / اتوبوسرانی / نوسازی ناوگان
خیز شهرداری تهران برای واردات هزار دستگاه اتوبوس
هاشمی گفت: در صددیم هزار دستگاه اتوبوس وارد کنیم و ۱۲۰ دستگاه اتوبوس موجود در کارخانه های ایران را جذب ناوگان اتوبوسرانی تهران کنیم.
تصویب لایحه دو فوریتی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تهران/احداث یک خط بی آر تی جدید در تهران
۲ روز قبل / دولت / شورای شهر / شهردار تهران / شهرداری تهران / لایحه
تصویب لایحه دو فوریتی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تهران/احداث یک خط بی آر تی جدید در تهران
ایلنا: لایحه دو فوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات مربوط به تکمیل توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی با موافقت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.
۴ روز قبل
«تهاتر نفت با اتوبوس» در دولت
وزیر کشور در نامه‌ای خطاب به معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خواستار صدور مجوز «تهاتر نفت خام و میعانات گازی با واردات اتوبوس و واگن قطار شهری» شد. به گزارش پایگاه خبری «شهر»، عبدالرضا رحمانی‌فضلی طی این نامه خطاب به محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا نوشت: طرح‌های نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی به‌ویژه ناوگان اتوبوسرانی کشور به دلیل شرایط تحریم، افزایش نرخ ارز و عدم تخصیص اعتبار کافی از سنوات گذشته محقق نشده و تعداد این ناوگان از ۲۶ هزار دستگاه اتوبوس در سال ۱۳۹۲ به ۲۱ هزار دستگاه کاهش و میانگین عمر ناوگان به ۱۳ سال رسیده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
۱۹۲ هزار تاکسی فرسوده است
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: اکنون ۱۹۲ هزار از ۳۱۸ هزار دستگاه تاکسی فعال در کشور فرسوده است. مرتضی ضامنی در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان فرسودگی ناوگان تاکسیرانی در سال ۱۴۰۰ به ۲۴۲ هزار دستگاه خواهد رسید و نیاز است که در خصوص نوسازی ناوگان تاکسیرانی یک عزم ملی به وجود آید. وی تاکید کرد: مصوباتی از جمله ارتقای سطح آلاینده‌ها از یورو ۴ به یورو ۵ می‌تواند مانعی برای تحقق نوسازی این تعداد تاکسی باشد که حل آن نیازمند مشارکت و هماهنگی دولت و محیط زیست و شرکت خودروسازی و تاکسیرانی است.
ناوگان حمل و نقل عمومی یزد نو نوار شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-اجتماعی / ناوگان حمل و نقل عمومی / سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد / نوسازی ناوگان
ناوگان حمل و نقل عمومی یزد نو نوار شد
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از نوسازی و کاهش متوسط عمر ناوگان حمل و نقل عمومی شهر یزد خبر داد و گفت: متوسط عمر ناوگان اتوبوس‌های این سازمان تک رقمی شد.
ابلاغ مصوبه اختصاص اعتبار برای طرح نوسازی ناوگان ماشین آلات راهداری در هنگام وقوع بلایای طبیعی
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / دولت / هیات وزیران / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / نوسازی ناوگان
ابلاغ مصوبه اختصاص اعتبار برای طرح نوسازی ناوگان ماشین آلات راهداری در هنگام وقوع بلایای طبیعی
ایلنا: مصوبه اختصاص اعتبار برای طرح نوسازی ناوگان ماشین آلات راهداری در هنگام وقوع بلایای طبیعی و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه ابلاغ شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
محدودیت برای خودروهایی که سن آنها بیشتر از ۲۵ سال باشد
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، شیوع بیماری کرونا و کاهش ترددهای برون شهری خصوصا از طریق ناوگان عمومی مانند مینی‌بوس‌ها، وضعیت صاحبان مینی‌بوس‌ها بدتر شده و با کاهش درآمد و مسافر مواجهند و حتما با این شرایط تمایل آنها برای نوسازی ناوگان پایین‌تر هم آمده استبه گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه هم اکنون ۷۵۸ دستگاه مینی‌بوس در ناوگان حمل و نقل برون شهری کرمانشاه فعال است که میانگین سن آنها نیز به ۲۸.۶۸ سال می‌رسد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فریبرز کرمی اظهار کرد: میانگین سن مینی‌بوس‌های کرمانشاه نسبت به سوای و اتوبوس‌ها بسیار بیشتر است، بگونه‌ای که میانگین سن مینی‌بوس‌ها به ۳۰ …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
نوسازی ۲۰هزار دستگاه تاکسی تا پایان سال
 امسال با استفاده از ظرفیت قانونی ماده ۱۲ قانون «رفع موانع تولید» ۲۰هزار دستگاه تاکسی نوسازی می‌شود. به گزارش همشهری، سیدعلی محتشمی‌پور، معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره تعداد تاکسی‌های فرسوده شهر تهران، گفت: آمار تاکسی فرسوده تا پایان امسال، به ۴۰ هزار دستگاه خواهد رسید و این بدین معناست که نیمی از ناوگان ۸۰ هزار خودرویی تاکسیرانی پایتخت به سن فرسودگی رسیده‌اند. او ضمن اشاره به وابستگی مستقیم میزان نوسازی ناوگان تاکسیرانی با تولید و تحویل تاکسی از سوی خودروسازان، درباره …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
باز شدن گره کور نوسازی اتوبوس‌های پایتخت
گروه اجتماعی | سال‌هاست که اتوبوسی از سوی دولت به شهرداری‌ها داده نشده است. ۷۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور فرسوده است و در این میان وضعیت تهران بحرانی‌تر از سایر شهرها است. هر سال از تعداد اتوبوس‌های تهران کاسته می‌شود و هشدارهای این سال‌های مدیران شهری هم به تقویت ناوگان اتوبوسرانی ختم نشده. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تعداد خطوط اتوبوسرانی پایتخت که در حال حاضر ۲۲۱ خط است باید به ۳۰۰ خط افزایش یابد. طول خطوط 2 هزار و 699 کیلومتر است که باید به 3 هزار کیلومتر افزایش پیدا کند. تعداد مسافران دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است که بر اساس برنامه باید به 5 میلیون نفر برسد. تعداد ایستگاه‌های اتوبوس 5 هزار و 231 ایستگاه است که باید به 6 هزار  …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
هدف‌گذاری برای تولید خودروی تجاری در سال جاری
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از برنامه‌ریزی برای تولید ۱۰ هزار خودروی تجاری و سنگین در سال ۹۹ خبر داد. فرشاد مقیمی روز گذشته در حاشیه مراسم امضای قرارداد نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری تهران در محل شرکت ایران خودرو دیزل در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته در مجموع 2 هزار و ۲۳۶ دستگاه خودروی سنگین در ایران خودرو دیزل تولید شد، اما سالانه پنج هزار و ۵۰۰ دستگاه ظرفیت برای اتوبوس‌سازی در این مجموعه وجود دارد.
250 اتوبوس و مینی‌بوس در راه تهران
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
250 اتوبوس و مینی‌بوس در راه تهران
تا پایان سال‌جاری ۱۲۰اتوبوس و ۱۳۰مینی‌بوس نو به شهرداری تهران تحویل داده می‌شود. دیروز تفاهمنامه ساخت این وسایل نقلیه با حضور مسئولان شهری و مدیران ایران‌خودرو امضا شد. 60درصد ناوگان اتوبوسرانی تهران هم‌اکنون فرسوده شده و اگر اقدامی برای نوسازی آن صورت نگیرد، تا 6سال آینده باید با آن خداحافظی کرد. شهردار تهران صبح دیروز در آیین امضای تفاهمنامه ساخت اتوبوس با ایران‌خودرو دیزل، گفت: اینکه اتوبوس‌های تهران توسط کارگران هموطن تولید می‌شود برای ما خوشایند است. پیروز حناچی، افزود: طبق تفاهمنامه‌ای که با …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
گزارش «شهروند» از ضرورت تجهیز و نوسازی ناوگان امدادی در سازمان امداد و نجات
  [حسام خراسانی] «پلاسکو فرو ریخت»، «بارش باران سیل‌آسا در نیمی از کشور»، «باز هم برخورد دو قطار مسافربری فاجعه آفرید»، «گرد و غبار نفس شهر را گرفت»، «شب‌ دلهره‌‌آور در پایتخت، تهران لرزید»؛ این چند مورد فهرست کوتاهی است از مخاطراتی که کشور را تهدید می‌کند. بنا به گزارش‌های جهانی، ایران در ردیف ششم حادثه‌خیزترین کشورهای جهان قرار دارد. آمار می‌گوید جمعیت هلال‌احمر سالانه با بیش از ٤‌هزار حادثه  دست‌وپنجه نرم می‌کند. حوادثی متعدد و متنوع که برای پاسخگویی به هر کدام از آنها سازمان امدادونجات نیازمند ساختار و تجهیزات مناسب است. همین مسأله بیانگر اهمیت ارتقای سازمان امدادونجات …
تولید اتوبوس برقی در دستور کار است
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / اتوبوس / ایران خودرو / خودرو / شهرداری تهران / ناوگان حمل و نقل
تولید اتوبوس برقی در دستور کار است
ایلنا: مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از تولید ۲۵۰ دستگاه خودرو به تفکیک ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۳۰ دستگاه مینی بوس برای نوسازی ناوگان حمل و نقل شهرداری تهران خبر داد…
تصاویر | مراسم انعقاد قرارداد نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
تصاویر | مراسم انعقاد قرارداد نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت
مراسم امضای قراداد و تفاهم‌نامه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت بین مدیرعامل ایران‌ خودرو و شهردار تهران برگزار شد. بر این اساس، ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس طی شش ماه تحویل شهرداری تهران می‌شود. همچنین تفاهم‌نامه تحویل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ارزش هزار میلیارد ریال نیز امضا شد.
تحویل ۲۵۰ اتوبوس و مینی‌بوس ایران‌خودرو دیزل با ۶٢ درصد داخلی‌سازی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / نوسازی ناوگان حمل و نقل / حمل و نقل عمومی / ایران خودرو دیزل / اتوبوس / مینی‌بوس / ایران‌خودرو
تحویل ۲۵۰ اتوبوس و مینی‌بوس ایران‌خودرو دیزل با ۶٢ درصد داخلی‌سازی
گروه صنعتی ایران‌خودرو، قرارداد تولید و تحویل ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس را با هدف تجهیز ناوگان حمل ونقل عمومی را با شهرداری تهران امضا کرد که داخلی‌سازی ۶۲ درصد این خودروها در دستور کار قرار گرفت.
احداث دو سردخانه جدید در غسالخانه بندرعباس/نوسازی سه دستگاه خودرو حمل متوفی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان / کروناویروس
احداث دو سردخانه جدید در غسالخانه بندرعباس/نوسازی سه دستگاه خودرو حمل متوفی
رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس از نوسازی و بهسازی ناوگان حمل متوفی و احداث دو سردخانه در ساختمان غسالخانه سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس خبر داد.
۶۲ درصد ناوگان اتوبوسرانی پایتخت فرسوده است | اتوبوس‌های تهران حداکثر تا ۶ سال دیگر دوام می‌آورد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
۶۲ درصد ناوگان اتوبوسرانی پایتخت فرسوده است | اتوبوس‌های تهران حداکثر تا ۶ سال دیگر دوام می‌آورد
ترفع با اعلام اینکه ۶۲ درصد ناوگان اتوبوسرانی پایتخت فرسوده است، گفت: در صورت ادامه روند موجود و عدم نوسازی ناوگان، اتوبوس‌های تهران حداکثر تا ۶ سال دیگر دوام می‌آورند.
مینی‌بوس‌های کرمانشاه در آستانه 30 سالگی و کم مسافر
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای / مسافر
مینی‌بوس‌های کرمانشاه در آستانه 30 سالگی و کم مسافر
مینی‌بوس‌‎ها در ناوگان حمل و نقل بین شهری همچنان جا دارند و سهم بسزایی از جابجایی مسافران را به خود اختصاص می‌دهند، اما اکثر مینی‌بوس‌ها عمر مفید خود را گذرانده‌اند و نیازمند نوسازی هستند.
مهماندار: ناوگان پلیس راهور فاتب نیاز به بازسازی و نوسازی دارد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / راهور
مهماندار: ناوگان پلیس راهور فاتب نیاز به بازسازی و نوسازی دارد
رئیس سابق پلیس راهور فاتب گفت: پلیس راهور تهران بزرگ در وضعیت خودرویی به شدت نیاز به کمک است و ناوگان ما نیاز به بازسازی و نوسازی دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
تاکسی‌های یورو۴ شماره‌گذاری می‌شوند
گروه اجتماعی| مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: تاکسی‌های با استاندارد یورو۴ از روز (شنبه) شماره‌گذاری شده و به رانندگان تاکسی که از قبل ثبت‌نام و فرآیند نوسازی را انجام داده بودند، تحویل داده می‌شود. به گزارش ایرنا، مرتضی ضامنی افزود: یک هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی که از قبل در طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی ثبت‌نام کرده بودند در نمایندگی و پارکینگ‌ها به دلیل اینکه از نیمه دوم سال گذشته تاکنون هیچ خودرو تاکسی شماره‌گذاری نشده بود، معطل و دپو شده بودند و برای حل مشکل تاکسیرانان سازمان محیط زیست با شماره‌گذاری دو هزار و ۲۰۰ خودرو تولید شده موافقت کرد. او ادامه داد: در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ خودرو تاکسی تولید شده است و در نمایندگی‌ها یک هزار …
نقش ۸۰ درصدی عامل انسانی در تصادفات /نوسازی ناوگان جاده‌ای
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / کره‌جنوبی
نقش ۸۰ درصدی عامل انسانی در تصادفات /نوسازی ناوگان جاده‌ای
معاون راهداری و حمل و نقل استان بوشهر گفت: یکی از اقدامات سازمان حمل و نقل واردات کامیون سنگین با کارکرد کمتر از ۳ سال برای نوسازی ناوگان جاده‌ای است.
دعوت از کامیون‌داران برای نوسازی ناوگان فرسوده بالای 25 سال عمر
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / راهداری
دعوت از کامیون‌داران برای نوسازی ناوگان فرسوده بالای 25 سال عمر
معاون اداره کل راهداری سیستان و بلوچستان گفت:یک میلیون و 685 هزار و 662 تن کالا با صدور 90 هزار و 648 بارنامه در 2 ماه ابتدای امسال در این استان حمل شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
دلایل رکود مترو
سیدمحمد فخار _ خبر‌نگار «رکود 3ساله متروی تهران» همچنان ادامه دارد اما چرا و چگونه؟ آیا راهی برای خروج از شرایط فعلی وجود دارد یا نه؟  روز یکشنبه بود که محسن هاشمی‌رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در این‌باره گفت:‌ «در حوزه نوسازی و توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی از طریق تامین اتوبوس و واگن مترو باید با افزایش تقاضای سفر در ابتدای سال تحصیلی، از ازدحام و شرایط ناایمن برای گسترش بیماری کرونا جلوگیری کرد. اولویت دیگر مدیریت شهری، فعالیت مجدد در حوزه ساخت متروست که با توجه به رکودی 3ساله در ساخت مسیرهای …
شاخص‌های استاندارد هوا سختگیرانه تر شده است
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / آلودگی هوا / ذرات معلق / گرمایش جهانی / استاندارد خودرو
شاخص‌های استاندارد هوا سختگیرانه تر شده است
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با گرامیداشت هفته محیط زیست گفت: با پیگیری محیط زیست قانون هوای پاک تصویب شد، ولی بخش‌هایی از آن تاکنون به اجرا در نیامده است مانند نوسازی ناوگان حمل و نقل فرسوده کشور که خیلی می‌توانست در کاهش آلودگی هوا موثر باشد.
مسکن مهر امسال تمام می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
مسکن مهر امسال تمام می‌شود
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صرفه‌جویی 960 میلیون لیتری مصرف گازوئیل با نوسازی ناوگان فرسوده، گفت: تکمیل پروژه مسکن مهر و تحویل واحدها به مردم امسال به پایان می‌رسد.
اظهارات مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره نحوه حمایت از کسب و کارها و نوسازی ناوگان حمل و نقل
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / صندوق کارآفرینی امید / اصغر نورالله زاده
اظهارات مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره نحوه حمایت از کسب و کارها و نوسازی ناوگان حمل و نقل
پروژه قطار شهری و بزرگراه شمالی برای کرج سرنوشت‌ساز است
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / استانی-اجتماعی / شهردار کرج / کرج
پروژه قطار شهری و بزرگراه شمالی برای کرج سرنوشت‌ساز است
شهردار کرج با اشاره به اینکه تلاش برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ادامه دارد، افزود: مرحله سوم اتوبوس‌های جدید تا ۱۵ روز دیگر وارد ناوگان اتوبوسرانی کرج می‌شوند.
تکلیف ایدرو برای تشکیل کمیته نوسازی ناوگان تجاری
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور / خودرو
تکلیف ایدرو برای تشکیل کمیته نوسازی ناوگان تجاری
تهران- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) را مکلف به تشکیل «کمیته دائم نوسازی ناوگان تجاری» کرد.
مأموریت سرپرست وزارت صنعت به ایدرو برای نوسازی ناوگان تجاری کشور
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / وزارت صنعت و معدن
مأموریت سرپرست وزارت صنعت به ایدرو برای نوسازی ناوگان تجاری کشور
براساس مصوبه کمیته خودرو ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مکلف شد تا با تشکیل «کمیته دائمی نوسازی ناوگان تجاری» با حضور دستگاههای ذیربط، نسبت به برنامه‌ریزی در این حوزه اقدامات لازم را صورت دهد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
ایران خودرو:خودروی تاکسی قابل دپو شدن نیست/ تاکسی های موجود در نمایندگی ها دارای مالکیت مشخص است
هیچ خودروی تاکسی با هدف دپو در نمایندگی پارک نشده و تمامی آنها طبق قرارداد ایران خودرو با تاکسی رانی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بوده و دارای مالک حقیقی هستند ضمن آن که خودروی تاکسی مصرف مشخص و قیمت مصوبی دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
ورود مینی‌بوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی منطقه 2
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری منطقه2 از ورود مینی‌بوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی منطقه خبر داد. به گزارش همشهری، امیرحسین حیدرنیا، معاون حمل‌ونقل و ترافیک منطقه با اعلام این خبر، گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت نوسازی ناوگان حمل‌ونقل فرسوده در راستای خدمات‌رسانی مناسب به شهروندان و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی، تغییر مد حمل‌ونقل از اتوبوس به مینی‌بوس در دستور کار قرار گرفت. او افزود: این طرح براساس مصوبه سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران مبنی بر شناسایی خطوط کم‌مسافر و تغییر ظرفیت از اتوبوس به مینی‌بوس …
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
مرور خبر
 عبدالله بهرامی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف از امکان فروش آنلاین فرش دستباف خبر داد. او با اشاره به بیکاری بسیاری از قالیبافان در دوران کرونا گفت: «با راه‌اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف ضمن ارایه خدمات آموزشی و بیمه‌ای و اخذ مجوز، امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی نیز فراهم شده است.»  حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران از آمادگی این بورس برای آغاز طرح پیش‌فروش متری مسکن در قالب انتشار اوراق سلف موازی استاندارد خبر داد. او توضیح داد: «در پی مذاکراتی که با وزارت راه و شهرسازی انجام شده، طرح‌هایی همچون فروش املاک و مستغلات، بازار تهاتری مصالح و املاک، طرح فروش متری مسکن و همچنین راه‌اندازی صندوق‌های …
اجرای طرح کلید به کلید؛ شرکت آریا دیزل استارت نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را زد
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / طرح کلید به کلید / نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای / شرکت آریا دیزل / اسقاط خودروهای فرسوده
اجرای طرح کلید به کلید؛ شرکت آریا دیزل استارت نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را زد
نیازی با اشاره به اینکه شرکت آریا دیزل با توجه به برنامه‌ریزی که انجام شده ماهانه ۵۰ دستگاه خودروی نو را تحویل مشتریان خود خواهد داد، تصریح کرد: در این طرح خودرو‌هایی با عمر بالای ۲۲ سال اسقاط خواهد شد و در مقابل خودروی نو جایگزین خواهد شد، از سوی دیگر در شرکت آریا دیزل مرحله اول ثبت نام خریداران انجام شده و در مرحله دوم نیز اقدامات مربوط به اسقاط خودرو‌های فرسوده در حال انجام است، در این رابطه ظرف ۱۰ روز آینده خودرو‌های ثبت‌نامی نحویل مشتریان خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
متقاضیان مسکن نگران نباشند
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست و افزایش قیمت خانه هم متاثر از بخش مسکن نیست، گفت: هموطنانی که نیازمند خانه هستند و استطاعت خرید این خانه‌ها را ندارند، به هیچ عنوان نگران نباشند. در سامانه طرح اقدام ملی دست همه را باز گذاشتیم تا هرکسی خواست ثبت‌نام کند و هیچ‌کس جا نماند.محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی‌ در حاشیه آیین رونمایی از سامانه ثبت‌نام متقاضیان نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کالا اظهار کرد: هدف‌گذاری این طرح نوسازی ۵۳ هزار دستگاه ناوگان حمل‌ونقل در این مقطع است که شامل خودروهایی با سه سال کارکرد که در قانون پیش‌بینی شده و همچنین خودروهای تولید داخل می‌شود.به گزارش خبرآنلاین، وی افزود: به همین منظور و برای این هدف چهار گروه می‌توانند در این سامانه اقدام کنند که …
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / پرندگان / حشرات / شرایط آب و هوایی / ناوگان حمل و نقل / وزیر راه و شهرسازی
ایرانشهر
‌محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آیین رونمایی از سامانه ثبت‌نام متقاضیان نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل کالا در خصوص سانحه ریلی اخیر (خروج قطارمسافری از ریل در محور همدان-
ضرورت شارژ انبارها و نوسازی ناوگان امدادی کشور/ ارائه گزارش وضع انبارها به رئیس‌جمهور
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
ضرورت شارژ انبارها و نوسازی ناوگان امدادی کشور/ ارائه گزارش وضع انبارها به رئیس‌جمهور
ایلنا: رئیس جمعیت هلال احمر در بازدید میدانی از شش پایگاه اقماری و استراتژیک در جریان ذخایر پایگاه‌ها قرار گرفت و اعلام کرد که قرار است گزارشی از وضع انبارها و…
نوسازی کامیون‌ها؛ به نام راننده به کام واردکننده؟ / از تسهیلات بانکی خبری نیست
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / نوسازی ناوگان / نوسازی ناوگان باری / صدرالله بمانا / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
نوسازی کامیون‌ها؛ به نام راننده به کام واردکننده؟ / از تسهیلات بانکی خبری نیست
اگرچه نوسازی ناوگان باری به دلیل جولان کامیون های فرسوده در جاده های کشور، یک ضرورت است، اما طرحی که امروز کلید خورد، پُر از ابهام و با انتقاد شدید کامیونداران روبه رو است.
آغاز ۲ طرح نوسازی ناوگان جاده‌ای
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
آغاز ۲ طرح نوسازی ناوگان جاده‌ای
دو طرح نوسازی ناوگان عمومی جاده‌ای در قالب طرح‌های «نوسازی ناوگان تجاری درون و برون شهری» و «واردات کامیون با عمر حداکثر ۳ سال» از امروز آغاز می‌شود.
افزایش ظرفیت ترانزیتی کشور با نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
افزایش ظرفیت ترانزیتی کشور با نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای
وزیر راه گفت: با کاهش متوسط سن ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به ۱۴/۵ سال، ناوگان ایرانی دارای قابلیت سفر و ترانزیت کالا به کشور‌های دیگر، به بیش از صد هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.
۵۳ هزار کامیون فرسوده ظرف ۳ سال نوسازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / محمد اسلامی / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / نوسازی ناوگان
۵۳ هزار کامیون فرسوده ظرف ۳ سال نوسازی می‌شود
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز طرح نوسازی ناوگان فرسوده باری جاده ای از روز جاری، گفت: هدف گذاری این طرح، نوسازی ۵۳ هزار دستگاه کامیون فرسوده با کامیون های نوساز ظرف ۳ سال است.
آغاز ثبت‌نام طرح نوسازی ناوگان باری از امروز برای حقیقی وحقوقی‌ها/ ارسال پیامک ثبت‌نام برای بیش از ۸۰۰ راننده کامیون
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
آغاز ثبت‌نام طرح نوسازی ناوگان باری از امروز برای حقیقی وحقوقی‌ها/ ارسال پیامک ثبت‌نام برای بیش از ۸۰۰ راننده کامیون
ایلنا: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از امروز طرح کنترل پیری ناوگان باری آغاز می شود، گفت: از امروز اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند وارد سامانه مربوطه شوند و نسبت…
دارندگان کامیون فرسوده توان پرداخت آورده چند هزار یورویی برای نوسازی را ندارند/ خطر واردات کامیون‌های نو بدون گواهی اسقاط برای بازار آزاد
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / جاده / گمرک / واردات / طرح کلید به کلید / انجمن های صنفی
دارندگان کامیون فرسوده توان پرداخت آورده چند هزار یورویی برای نوسازی را ندارند/ خطر واردات کامیون‌های نو بدون گواهی اسقاط برای بازار آزاد
ایلنا: دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری ناشیانه به موضوع نوسازی ناوگان فرسوده ورود کرده است، باید مطالعات بیشتری…
الزامات عرضه خودروی صفر در بورس کالا /عایدی ۴۰ هزارمیلیاردتومانی دولت برای نوسازی ناوگان عمومی
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / صنعت خودروسازی / بورس کالا / قیمت خودرو
الزامات عرضه خودروی صفر در بورس کالا /عایدی ۴۰ هزارمیلیاردتومانی دولت برای نوسازی ناوگان عمومی
با شدت گرفتن نابسامانی در بازار خودرو پیشنهادات متعددی برای ساماندهی بازار خودرو ارائه شده است. یکی از پیشنهادات ارائه شده، عرضه خودروی صفر در بورس کالا است.
پیشنهاد سازمان راهداری به دولت / سن فرسودگی کامیون افزایش یابد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / کمیسیون زیربنایی دولت / نوسازی ناوگان / نوسازی ناوگان باری
پیشنهاد سازمان راهداری به دولت / سن فرسودگی کامیون افزایش یابد
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به هیئت دولت پیشنهاد داده تا به دلیل فرسوده شدن ناوگان این سازمان، آیین نامه اجرایی قانون هوای پاک مبنی بر تعیین سقف سنی برای ناوگان باری، تغییر کند.
مراسم بهره برداری از ۸۸ دستگاه ناوگان ریلی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / نوسازی ناوگان ریلی / محمد اسلامی / بهره برداری / قطار
مراسم بهره برداری از ۸۸ دستگاه ناوگان ریلی
۸۸ دستگاه ناوگان ریلی به شبکه حمل و نقل افزوده شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سعید رسولی / نوسازی ناوگان ریلی / حمل و نقل ریلی
۸۸ دستگاه ناوگان ریلی به شبکه حمل و نقل افزوده شد
مدیرعامل شرکت راه‌آهن از افزوده شدن ۸۸ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۴۴ میلیارد تومان به شبکه حمل و نقل کشور خبر داد.
نوسازی ناوگان جاده‌ای؛ سومین طرح هم شکست می‌خورد؟/ افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت کامیون فرسوده
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / نوسازی ناوگان / نوسازی ناوگان باری / کامیونهای فرسوده / خودروهای فرسوده
نوسازی ناوگان جاده‌ای؛ سومین طرح هم شکست می‌خورد؟/ افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت کامیون فرسوده
در حالی که سازمان راهداری تبلیغات گسترده ای در راستای آغاز اجرای طرح نوسازی ناوگان جاده ای به راه انداخته، اما فعالان صنعت حمل و نقل جاده ای امکان اجرای آن را نزدیک به صفر می دانند.
علی‌رغم تحریم‌ها، نوسازی ناوگان را ادامه می‌دهیم/ افزایش مقاصد جدید هما در اروپا، آسیا و خاورمیانه
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / ایران / خاورمیانه / مسافران / اروپا / تحریم ها
علی‌رغم تحریم‌ها، نوسازی ناوگان را ادامه می‌دهیم/ افزایش مقاصد جدید هما در اروپا، آسیا و خاورمیانه
ایلنا: مدیرعامل ایران‌ایر «هما» از افزایش چشمگیر مسافر افزایش چشمگیر مسافر، بار و پست حمل شده توسط «هما» در فوریه ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
بیش از ۳۰ بلای طبیعی در کشور داریم/ آسفالت ۳۵۰۰ کیلومتر از شبکه راه های روستایی
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / استانی-اجتماعی / راه‌‌ روستایی / بلای طبیعی / آسفالت / نوسازی ناوگان
بیش از ۳۰ بلای طبیعی در کشور داریم/ آسفالت ۳۵۰۰ کیلومتر از شبکه راه های روستایی
معاون ساخت و نگهداری راه های روستایی، با بیان اینکه از ۴۳ نوع بلای طبیعی شناسایی شده در کل دنیا بیش از ۳۰ بلا در کشور ما رخ می دهد، گفت: یکی از مهمترین ابزارها در حوادث و بحران ها ماشین آلات راهداری است.
جزییات شرایط نوسازی ناوگان کامیونی/ اولویت با واردات کامیون‌های ۱۸ تن به بالا / منشاء ارز برای واردات باید خارج از ایران باشد
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / ارز / ایران / کشورهای اروپایی / معاون وزیر / واردات
جزییات شرایط نوسازی ناوگان کامیونی/ اولویت با واردات کامیون‌های ۱۸ تن به بالا / منشاء ارز برای واردات باید خارج از ایران باشد
ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: کامیون‌هایی می‌توانند به کشور وارد شوند که ساخت کشورهای اروپایی، ژاپن یا کره جنوبی بوده و در ۵ سال گذشته مدل‌های آن‌ها در…
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / کامیون کمتر از 3 سال کارکرد / واردات کامیون
جزئیات واردات کامیون‌های با عمر کمتر از ۳ سال/کامیون ساخت هر کشوری اجازه ورود ندارد
صدرالله بمانا در گفت‌وگو با فارس، درباره نوسازی ناوگان فرسوده و مصوبه امکان ورود کامیون های با عمر 3 سال به کشور اظهار داشت:‌ تولید خودروی داخلی در دوران تحریم مشکلاتی دارد، به هر حال برخی قطعات وارداتی است که در این دوران امکان واردات آنها مشکل است.
تهران، ١٠ سال بدون اتوبوس نو /کهنه بودن ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی یکی از عوامل آلودگی هوای تهران در فصل‌های سرد سال است
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
تهران، ١٠ سال بدون اتوبوس نو /کهنه بودن ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی یکی از عوامل آلودگی هوای تهران در فصل‌های سرد سال است
رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری: توسعه حمل‌و‌نقل عمومی یعنی توسعه خطوط مترو و نوسازی ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی از جمله مسائلی است که انجام آن تنها برعهده مدیریت شهری نیست و سایر دستگاه‏ها از جمله دولت بر اساس قانون وظایف و تعهداتی برعهده دارند؛ اما متاسفانه در مدت 10 ساله اخیر حتی یک اتوبوس به کلانشهرها از جمله تهران تحویل داده نشده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / کامیون سه سال ساخت / واردات کامیون
زمان ثبت نام واردات کامیون‌های سه سال ساخت اعلام شد
به گزارش ایرنا، به گزارش خبرآنلاین، این سازمان در راستای فعالیت‌های متنوع خود در جهت نوسازی ناوگان باری کشور و استفاده از کلیه ظرفیت‌های قانونی مندرج در قوانین احکام دائمی توسعه در نظر دارد به منظور تسریع در انجام روند نوسازی و براساس ماده (30) قانون احکام دائمی برنامه کشور از تاریخ سوم خرداد سالجاری از متقاضیان ورود خودروهای سنگین تا سه سال ساخت در آدرس اینترنتی خود (www.rmto.ir) بخش نوسازی و توسعه ناوگان ثبت‌نام بعمل می‌آورد.
واردات کامیون های دست دوم اروپایی آزاد شد/ حداکثر ۳ سال ساخت باشد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / کامیون / نوسازی ناوگان / نوسازی ناوگان باری / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / واردات خودرو
واردات کامیون های دست دوم اروپایی آزاد شد/ حداکثر ۳ سال ساخت باشد
ضوابط و شرایط نوسازی ناوگان باری برون‌شهری از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام و زمان ثبت نام متقاضیان واجد شرایط واردات کامیون‌های کارکرده تا سه سال ساخت اعلام شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / اتوبوسرانی تهران / شرکت واحد اتوبوسرانی
نوسازی اتوبوس‌های تهران نیازمند عزم ملی
محمود ترفع در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد برنامه های شرکت واحد اتوبوسرانی در سالجاری با بیان اینکه در راستای نوسازی ناوگان و براساس بودجه مصوب سال ۹۹ ابلاغی از سوی شورای شهر، مقرر است تعداد ۳۰۰ دستگاه اتوبوس از محل اعتبارات شهرداری تهران خریداری و در خطوط اتوبوسرانی سطح شهر بکارگیری شود، گفت: همچنین درنظر است با توجه به تصمیمات اتخاذ شده تعداد ۱۶۵۰ دستگاه اتوبوس نو از محل اعتبارات دولت تهیه و به ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران افزوده شود.
پرداخت وام قرض‌الحسنه به ۱۱۳ هزار راننده/طرح نوسازی اتوبوس و کامیون در مرحله نهایی تصویب
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / راهداری / محمد اسلامی
پرداخت وام قرض‌الحسنه به ۱۱۳ هزار راننده/طرح نوسازی اتوبوس و کامیون در مرحله نهایی تصویب
وزیر راه از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ۱۱۳ هزار راننده بین‌شهری و ارائه طرح نوسازی ناوگان عمومی جاده‌ای بار و مسافر به سازمان برنامه و بودجه خبر داد.
تکذیب واردات اتوبوس فرسوده/ آغاز نوسازی ناوگان تا یک ماه آینده
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / نوسازی ناوگان / کامیونهای فرسوده / اتوبوس / عبدالهاشم حسن نیا / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / مصطفی تنها / لاستیک
تکذیب واردات اتوبوس فرسوده/ آغاز نوسازی ناوگان تا یک ماه آینده
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وارادت اتوبوس فرسوده از اروپا را تکذیب کرد و از آغاز نوسازی ناوگان تا یک ماه آینده خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
دولت برای تعمیر ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به شهرداری کرج وام می‌دهد
شهردار کرج گفت: دولت برای تعمیر ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به شهرداری کرج وام پرداخت می‌کند. علی کمالی زاده در حاشیه دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: هفته گذشته استاندار البرز به صورت سرزده از روند پیشرفت پروژه کمربند شمالی کرج بازدید کرد، برای اتمام این پروژه تا پایان سال، مسائل و مواردی مطرح شد.وی ادامه داد: یکی از این موارد، بحث اوراق مشارکت بود که نیاز به موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور داشت.شهردار کرج با اشاره به تلاش استاندار البرز برای انجام این دیدار مهم، گفت: پروژه‌های راهسازی استان البرز به ویژه کلان‌شهر کرج از اهمیت ویژه ای برخوردار است که خوشبختانه این مهم مورد توجه استاندار و دیگر مسئولان استان، است.کمالی زاده در ادامه تاکید کرد: نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر کرج از اهمیت …
هیچ اتوبوسی به اردیبهشت نمی‌رسد
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
هیچ اتوبوسی به اردیبهشت نمی‌رسد
سیدمحمد فخار- خبر‌نگار بار گران اتوبوس‌های فرسوده، حتی برای دولت نیز غیرقابل تحمل است. کرونا و غیرکرونا هم ندارد. از هر 5اتوبوسی که در شهرهای کشور تردد می‌کند 4دستگاه آن فرسوده شده و دولت به‌عنوان مسئول تهیه 82درصد هزینه نوسازی و تامین اتوبوس، مقصر اصلی در این زمینه است. در روزهای اخیر که بحران ترددهای شهری بیش از پیش شرایط را سخت کرده، گاه و بی‌گاه تصاویر و فیلم‌هایی از شلوغی اتوبوس‌ها و واگن‌های مترو به چشم می‌خورد که نشان می‌دهد برای افزایش اپیدمی ویروسی نظیر کرونا، ظرفیت محدود ناوگان تردد …
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
تعویق ٣ ماهه اقساط وام نوسازی تاکسیرانی
 مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از تعویق 3ماهه تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران خبر داد. علیرضا قنادان در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام خبر تعویق ٣ ماهه اقساط وام نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت، گفت:« با توجه به هماهنگی سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بانک تجارت، رانندگان تاکسی چنانچه در سنوات گذشته بابت نوسازی تاکسی فرسوده، از بانک تجارت وام دریافت کرده‌اند، بازپرداخت شان 3‌ماه به تعویق افتاد.»
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •