دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
هجوم ملخ صحرایی
آمادگی برای مقابله با موج جدید هجوم ملخ صحرایی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
آمادگی برای مقابله با موج جدید هجوم ملخ صحرایی
ملخ مهاجر صحرایی بازهم میهمان ناخوانده ما شد و چه بخواهیم و چه نخواهیم باید میزبانش باشیم.
گزارش کمیسیون کشاورزی مجلس از هجوم بی‌سابقه ملخ‌های صحرایی به کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
گزارش کمیسیون کشاورزی مجلس از هجوم بی‌سابقه ملخ‌های صحرایی به کشور
تهران-ایرنا- کمیسیون کشاورزی با ارائه گزارشی درخصوص هجوم بی سابقه ملخهای صحرایی به کشور اعلام کرد: خدمات هواپیمایی برای سم پاشی، تامین سم مورد نیاز، خدمات بخش خصوصی، تخصیص اعتبارات از مهمترین مشکلات عملیاتی در مقابله با مخاطرات ناشی از هجوم ملخ های صحرایی بوده است.
  مجلس شورای اسلامی  کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی  ملخ های صحرایی
نگرانی از هجوم ملخ‌های صحرایی به زمین‌های کشاورزی کرمان
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
نگرانی از هجوم ملخ‌های صحرایی به زمین‌های کشاورزی کرمان
شفقنا- در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان برلزوم آمادگی همه جانبه برای مبارزه گسترده با ملخ صحرایی تاکید شد. ایلنا نوشت: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به هجوم دوباره ملخ های صحرایی به کشور و استان کرمان گفت: بخشی از سم مقابله با ملخ صحرایی بین کشاورزان تقسیم و […]
بازگشت ملخ ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
بازگشت ملخ ها
رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان اعتبارات استانی برای مبارزه با کل آفت کشاورزی (یکی از این افت ها، ملخ صحرایی است)را بسیار ناچیز اعلام کرد و گفت: در سال گذشته رمز موفقیت ما در مبارزه با این آفت این بود که رفتار ملخ ها را می شناختیم و علمی با آن برخورد کردیم اما امسال واقعا با بحران جدی روبرو خواهیم شد.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - کرمان  هجوم ملخ صحرایی
پیش‌بینی طغیان ملخ صحرایی به سه استان جنوبی کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
پیش‌بینی طغیان ملخ صحرایی به سه استان جنوبی کشور
تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور، گفت: طبق آخرین گزارش فائو، هجوم دسته‌های بزرگ ملخ صحرایی به سه استان جنوبی کشور از جمله هرمزگان سیستان و بلوچستان و بوشهر در دو تا سه روز آینده پیش‌بینی شده است.
  وزارت جهاد کشاورزی  ملخ های صحرایی  محمدرضا درگاهی  بازگشت ملخ‌ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
احتمال هجوم سه موج ملخ صحرایی به استان فارس
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان فارس گفت: احتمال هجوم سه موج ملخ صحرایی به استان فارس در ماه‌های انتهایی سال‌جاری وجود دارد. حمید دبیری افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده و اخطارها و نقشه‌های سازمان فائو (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) و بخش حفظ نباتات وزارت جهادکشاورزی احتمال هجوم ملخ در ماه‌های آخر سال ۹۸ به استان فارس وجود دارد. وی ادامه داد: در ماه‌های پیش رو احتمال هجوم ملخ صحرایی به جز از سوی عربستان از سمت پاکستان و هند نیز به استان فارس وجود دارد و به‌جز آن احتمال هجوم ملخ‌های تخم‌گذاری شده سال گذشته در فارس نیز می‌رود. وی اضافه کرد: هفته گذشته هجوم ملخ‌ها از سمت پاکستان و هند به استان‌های سیستان‌وبلوچستان و هرمزگان رخ داده که فعلا با واکنش به موقع و مبارزه با آن کنترل …
آغاز مبارزه با آفت ملخ صحرایی در عربستان/ فائو؛ جرم عربستان در دوره قبل هجوم ملخ‌ها
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اقتصادی
آغاز مبارزه با آفت ملخ صحرایی در عربستان/ فائو؛ جرم عربستان در دوره قبل هجوم ملخ‌ها "کم کاری" بود
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: رصد سازمان فائو نشان می‌دهد کشور عربستان مبارزه با ملخ صحرایی را آغاز کرده است. در حال حاضر ملخ‌های صحرایی در عربستان مرحله تولید مثل را پشت سر گذاشته، اما هنوز وارد فاز تهاجمی نشده‌اند.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / ...
وزیر جهاد کشاورزی: حمله دوباره ملخ‌ها به کشور در سه ماه پایانی سال در پیش است
وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد، در سه ماه پایانی سال جاری دوباره با هجوم گسترده ملخ های صحرایی در مناطق مناطق جنوبی کشور مواجه خواهیم بود.