سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
هیات دولت
۷ ساعت قبل
ابلاغ آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی تولیدکنندگان کالا
با امضای معاون اول رئیس‌جمهور، آیین‌نامه اجرایی مربوط به رتبه‌بندی تولیدکنندگان کالاها، عرضه‌کنندگان خدمات و پیمانکاران طراحی و ساخت ابلاغ شد. به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت» هیات وزیران در راستای تکلیف مقرر در جزء (۴) بند (الف) ماده (۴) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب ۱۳۹۸، آیین‌نامه اجرایی مربوط به رتبه‌بندی تولیدکنندگان کالاها، عرضه‌کنندگان خدمات و پیمانکاران طراحی-ساخت را به تصویب رساند. فرآیند رتبه‌بندی متقاضیان شامل انتخاب مجری ذی‌ربط رتبه‌بندی توسط متقاضی از فهرست مجریان مندرج در سامانه توانیران و ارائه درخواست به مجری رتبه‌بندی از طریق این سامانه، بررسی و ارزیابی متقاضی توسط مجری رتبه‌بندی و صدور گواهینامه توسط توسط مجری رتبه‌بندی …
۷ ساعت قبل
آغاز محاسبات برق رایگان از آبان‌ماه
سخنگوی صنعت برق گفت: محاسبه‌های برق امید برای صدور قبض الکترونیکی برق از ابتدای آبان ماه شروع می‌شود. به گزارش پایگاه خبری شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر)، مصطفی رجبی‌مشهدی افزود: پس از آنکه شهریورماه امسال، پیشنهاد وزارت نیرو درخصوص طرح برق امید در هیات دولت به تصویب رسید، دستورالعمل‌های طرح نهایی شد.
لایحه «تراکنش‌های الکترونیکی» به دولت ارائه شد
۱۴ ساعت قبل
لایحه «تراکنش‌های الکترونیکی» به دولت ارائه شد
وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات به منظور کاهش نگرانی در حوزه فضای مجازی و با هدف مدیریت عقلانی در جنبه‌های مختلف کاربردی فضای مزبور، لایحه تراکنش‌های الکترونیکی را به هیات دولت ارائه کرد.
یک مقام کنیایی: تصور ما از ایران در سفر به این کشور ۱۸۰ درجه تغییر کرد
۱۶ ساعت قبل / سرمایه گذاری خارجی / کنیا / استان قزوین
یک مقام کنیایی: تصور ما از ایران در سفر به این کشور ۱۸۰ درجه تغییر کرد
قزوین - ایرنا - استاندار بومت جمهوری کنیا که در قالب یک هیات دولتی به کشورمان سفر کرده است،گفت: تصور ما از ایران در جریان سفر به این کشور نسبت به آنچه از قبل در ذهن داشتیم، ۱۸۰ درجه تغییر کرد.
تماشا کنید: به سوی رفراندوم؟ / آیا هدف روحانی از طرح صلح امام حسن(ع) برگزاری همه‌پرسی برای مذاکره با آمریکاست؟
۱۶ ساعت قبل
تماشا کنید: به سوی رفراندوم؟ / آیا هدف روحانی از طرح صلح امام حسن(ع) برگزاری همه‌پرسی برای مذاکره با آمریکاست؟
این روزها اظهارات حسن روحانی پیرامون انتخاب صلح از سوی امام حسن (ع) موجی بزرگ از واکنش‌ها را به همراه داشته. روحانی در اظهاراتی در هیات دولت امام حسن (ع) را امام صلح معرفی کرد.
۱۹ ساعت قبل
نیاز کشور به اجرای هرچه زودتر طرح کلید به کلید
طرح «نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی» که می‌تواند در حوزه‌های اشتغال، ایمنی جاده‌ها و تقویت تولید ملی تاثیرگذار باشد پس از تصویب در هیات دولت تاکنون آنچنان که باید اجرایی نشده است و باتوجه به اینکه در مراحلی خودروهای خارجی کم کیفیت خارجی وارد شده‌اند و باعث خروج ارز از کشور شده است ولی همچنان خبری از حمایت ارزی تولیدکننده داخلی به گوش نمی‌رسد. یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقد است که باوجود تحریم‌ها و وضعیت اشتغال و همچنین ایمنی جاده‌ها چرا تاکنون طرح «نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی» و «طرح کلید به کلید» به مرحله اجرایی نرسیده است. 
۳۱ ساعت قبل
سرعت‌گیری اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی
«حسن لطفی» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: تجمیع دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی، مردم وبخصوص روستاهای مجاور شهرها را از بلاتکلیفی نجات داده و در مباحث مختلفی مثل انشعاب‌های آب و سایر مواردکار از پراکندگی و بلاتکلیفی خارج شده است.وی ادامه داد: موضوع تجمیع این شرکت‌ها از آن جمله مواردی در ساختار اداری کشور بود که نیاز به اصلاح داشت و با تدبیری که دولت و وزارت نیرو داشتند، این بحث از سال گذشته و بر اساس مصوبه شورای عالی اداری و هیات دولت، عملیاتی شد.نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شاید بحث تفکیک شرکت‌ها به دو بخش شهری و روستایی در زمان خود، کار مفیدی بوده باشد، اما ضرورت توسعه خدمت رسانی به روستاها و هم افزایی و تجمیع امکانات و ظرفیتهای انسانی، فنی، اقتصادی …
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی شد
۳۲ ساعت قبل
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی شد
هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه به ریاست رئیس جمهور روحانی پس از بررسی صلاحیت و برنامه‌های محمدصادق معتمدیان برای تصدی مسئولیت استانداری خراسان رضوی که از سوی وزارت کشور پیشنهاد شده بود، به وی رای اعتماد داد. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این جلسه ضمن…
هیات دولت به استاندار جدید خراسان رضوی رای اعتماد داد
۳۳ ساعت قبل / جلسه هیات دولت / استاندار جدید خراسان رضوی / رفع موانع تولید داخلی
هیات دولت به استاندار جدید خراسان رضوی رای اعتماد داد
هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه(۲۷ مهر) به ریاست رئیس جمهور، پس از بررسی صلاحیت و برنامه‌های محمدصادق معتمدیان برای تصدی مسئولیت استانداری خراسان رضوی که از سوی وزارت کشور پیشنهاد شده بود، به وی رای اعتماد داد.
مصوبات امروز هیات دولت| از پرداخت مطالبات کارخانجات آرد تا رای اعتماد به استاندار جدید
۳۴ ساعت قبل / وزارت کشور / وزارت کشور / خراسان رضوی / آرد / هیئت دولت
مصوبات امروز هیات دولت| از پرداخت مطالبات کارخانجات آرد تا رای اعتماد به استاندار جدید
در جلسه امروز هیئت دولت پیشنهاد وزارت کشور برای تصدی استانداری خراسان رضوی توسط محمد صادق معتمدیان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در نهایت به وی رأی اعتماد داده شد.
ارسال آیین نامه های نحوه کمک های داخلی و خارجی در زمان بحران به دولت/وظیفه هلال احمر مشخص شد
۴۰ ساعت قبل / وزارت کشور / سخنگوی وزارت کشور / جمعیت هلال احمر
ارسال آیین نامه های نحوه کمک های داخلی و خارجی در زمان بحران به دولت/وظیفه هلال احمر مشخص شد
سخنگوی وزارت کشور از ارسال پیش نویس آیین نامه های جذب، هدایت و توزیع کمک های داخلی و خارجی در مدیریت بحران به هیات دولت خبر داد.
یک نماینده خواهان «هزار بار اعدام» روحانی شد! | چه کسانی به رئیس جمهور حمله کردند؛ واکنش موافقان روحانی چه بود؟
۴۷ ساعت قبل / حسین شریعتمداری - کیهان / حسن روحانی / اصولگرایان
یک نماینده خواهان «هزار بار اعدام» روحانی شد! | چه کسانی به رئیس جمهور حمله کردند؛ واکنش موافقان روحانی چه بود؟
حسن روحانی به رسم همه این ۷ سال و ۲ ماه و اندی که از ریاست او بر جایگاه عالی‌ترین مقام اجرایی می‌گذرد، روز چهارشنبه و در جریان سخنرانی در جمع هیات دولت بار دیگر از صدر اسلام بهره جست تا تلویحا با استناد به رفتار بزرگان اسلام و با هزار ترفند و در هزار لفافه به کنایه از «صلح به وقت صلح» و «جنگ به وقت جنگ» بگوید.
۲ روز قبل
علیه اکثریت علیه‌رییس‌جمهور
به رسم همه این ۷ سال و ۲ ماه و اندی که از ریاست حسن روحانی بر جایگاه عالی‌ترین مقام اجرایی می‌گذرد، روز چهارشنبه و در جریان سخنرانی در جمع هیات دولت رییس‌جمهوری بار دیگر از صدر اسلام بهره جست تا تلویحا با استناد به رفتار بزرگان اسلام و با هزار ترفند و در هزار لفافه به کنایه از «صلح به وقت صلح» و «جنگ به وقت جنگ» بگوید.
۲ روز قبل
جرم روحانی برای سخن صلح!
آرمان ملی: رئیس‌جمهور چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفته بود: «امام مجتبی(ع) به ما می‌آموزد که مرد جنگ باشیم به روز جنگ، و مرد صلح باشیم به روز صلح. اگر در روز صلح، جنگیدیم و در روز جنگ، صلح کردیم، هر دو خطا و اشتباه است. به‌موقع باید بایستیم و بجنگیم و به‌موقع باید صلح کنیم».
اصلاح تصویب‌نامه تامین اعتبار برای جبران خسارات سیل و زلزله سال ۱۳۹۸
۲ روز قبل
اصلاح تصویب‌نامه تامین اعتبار برای جبران خسارات سیل و زلزله سال ۱۳۹۸
ایلنا: استانداری سمنان درخواست اصلاح تصویب نامه تامین اعتبار برای جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تاسیسات زیربنایی استان های آسیب دیده ناشی از وقوع سیل و زلزله سال ۱۳۹۸ و دو ماه اول سال جاری را به هیات دولت ارائه کرده است.
مترو تهران-پردیس در انتظار مصوبه هیات دولت
۳ روز قبل / مترو / مصوبه هیات دولت / مسکن ملی
مترو تهران-پردیس در انتظار مصوبه هیات دولت
آخرین خبرها از پروژه مترو تهران-پردیس حاکی از آن است که مطالعات امکان سنجی مسیر، نقشه های اجرایی و تفاهم نامه ساخت انجام شده و به زودی مصوبه هیات وزیران برای آغاز عملیات اجرایی گرفته می شود.
تعیین تکلیف استاندار خراسان رضوی تا هفته آینده/استاندار منتخب بومی نیست
۳ روز قبل / استانی-سیاسی / استاندار خراسان رضوی / هیات دولت / تحریم / انتخابات آمریکا
تعیین تکلیف استاندار خراسان رضوی تا هفته آینده/استاندار منتخب بومی نیست
دبیر هیات دولت در خصوص تعیین تکلیف استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: تکلیف استاندار خراسان رضوی هفته آینده مشخص و قطعی خواهد شد. گزینه‌های مطرح بررسی شده و در نوبت طرح در هیات دولت است. این گزینه‌ها بومی نیستند که البته این موضوع یک قاعده است و تا جایی که سراغ دارم، در هیچ استانی کسی بومی همان محل انتخاب نمی‌شود.
جمهوری آذربایجان دوباره محدودیت های قرنطینه را برقرار کرد
۳ روز قبل / کرونا / آذربایجان / باکو
جمهوری آذربایجان دوباره محدودیت های قرنطینه را برقرار کرد
باکو -  ایرنا -  ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با کووید ۱۹ روز جمعه تصمیم گرفت با توجه به افزایش قابل توجه موارد ابتلای روزانه به ویروس کرونا در این کشور، دوباره محدودیت های سخت قرنطینه ای را به کار گیرد.
وضعیت ورودی جنوبی مشهد
۴ روز قبل
وضعیت ورودی جنوبی مشهد
با توجه به تعطیلات پیش رو و ورود کشور به موج سوم کرونا و افزایش تعداد مبتلایان و جانباختگان ویروس کرونا، در جلسه هیات دولت روز چهارشنبه مصوب شد تا راه‌های ورودی و خروجی به ۵ شهر بزرگ تهران، مشهد، کرج، ارومیه و اصفهان جهت کنترل سفرهای غیر ضروری کنترل شود. این دستور بنا به اعلام رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی از ساعت صفر پنجشنبه ۲۴ مهرماه قابل اجراست
هند به ابوظبی چراغ سبز نشان داد
۵ روز قبل / ادنوک / ذخایر نفت استراتژیک هند / کرونا در جهان / ابوظبی
هند به ابوظبی چراغ سبز نشان داد
هیات دولت هند به شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) اجازه داد از ذخایر نفت استراتژیک مانگالور نفت صادر کند.
۵ روز قبل
می‌توانیم اسلحه بخریم و بفروشیم
نه‌تنها از اوایل مهرماه که حسن روحانی در جلسه هیات دولت گفت به مردم آدرس غلط ندهید؛ چراکه به ‌گفته او، آدرس تمام جنایات علیه ایران کاخ سفید و واشنگتن دی‌سی است، بلکه رییس‌جمهوری طول تمام ۷، ۸ ماه گذشته که کشور در بحرانی‌ترین شرایط اقتصادی و سلامتی به سر می‌برده، گاهی به‌ صورت تلویحی و اغلب با صراحت بر این نکته اشاره کرده است. به‌طوری که بسیاری ناظران معتقدند آنچه در سخنرانی‌های ماه‌های گذشته حسن روحانی دیده می‌شود صرفا توجیه شرایط بحرانی با تحریم و فشار کشورهای خارجی است؛ موضوعی که در هر سخنرانی تکرار و متعاقبا در سخنرانی روز چهارشنبه هیات دولت نیز بر آن تاکید شد و اگرچه نمی‌توان گفت روحانی پر بیراه می‌گوید اما گفتن از فشارهای خارجی …
۵ روز قبل / ایران / حسن روحانی / دولت / سرمایه / گاز
روحانی: 10 سال تحریم تسلیحاتی، هفته آینده لغو می‌شود
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح دیروز ۲۳ ‌مهرماه در جلسه هیات دولت اظهار کرد: باید خدمت مردم عزیزمان این خبر خوش را عرض کنم که یکشنبه هفته آینده - ۲۷ مهرماه - تحریم تسلیحاتی ۱۰ ساله ایران لغو خواهد شد.
۵ روز قبل
نسبت به آینده خوش‌بین هستم
عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در وضعیت فعلی، شرایط بازار ارز به‌دلیل اتفاق‌هایی مانند شیوع ویروس کرونا، فشار حداکثری دولت آمریکا، اعمال و عملیاتی کردن تحریم‌ها که در ۶ ماه نخست امسال رخ داد از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است که این مسائل باعث شکل‌گیری انتظارات منفی در جامعه شده است. رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که وضعیت بازار ارز را به ثبات برسانیم و تعدیل کنیم.
ببینید| هشدار رییس‌ بانک مرکزی به مردم درباره سرمایه‌گذاری در بازار ارز: هر اتفاقی ممکن است بیافتد
۵ روز قبل / بازار ارز / پیش بینی بازار ارز / سرمایه گذاری در بازار ارز / هشدار به سرمایه گذاران / هشدار رییس‌ بانک مرکزی
ببینید| هشدار رییس‌ بانک مرکزی به مردم درباره سرمایه‌گذاری در بازار ارز: هر اتفاقی ممکن است بیافتد
شفقنا- رییس‌کل بانک مرکزی در حاشیه هیات دولت گفت: سرمایه گذاری در بازار ارز خیلی پر ریسک است، هر لحظه ممکن است هر اتفاقی در این بازار بیافتد.      
واگذاری باقیمانده سهام دولتی سه بانک در قالب دارا سوم
۵ روز قبل / بازار سرمایه / دارا سوم / هیات دولت
واگذاری باقیمانده سهام دولتی سه بانک در قالب دارا سوم
دولت در راستای اهداف خود برای مردمی کردن اقتصاد، تعمیق بازار سرمایه و افزایش ضریب نفوذ بورس، جمع آوری نقدینگی خرد و ایجاد امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع عامه مردم از رشد این بازار، با واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) دارا سوم موافقت کرد. نوشته واگذاری باقیمانده سهام دولتی سه بانک در قالب دارا سوم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مصوبه مهم دولت درباره بورس و دارا سوم
۵ روز قبل / حسن روحانی / بانک تجارت / دولت دوازدهم / سهام / بانک صادرات / بانک ملت
مصوبه مهم دولت درباره بورس و دارا سوم
هیات دولت با واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) دارا سوم موافقت کرد.
لایحه مسوولیت ارائه‌دهندگان خدمات حوزه فناوری اطلاعات روی میز دولت
۵ روز قبل
لایحه مسوولیت ارائه‌دهندگان خدمات حوزه فناوری اطلاعات روی میز دولت
وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات لایحه مسوولیت ارائه‌دهندگان خدمات حوزه فناوری اطلاعات را به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت ارائه کرد.
وزیر بهداشت: اجرای ممنوعیت تردد در ۵ شهر کشور
۵ روز قبل / ویروس کرونا / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / محدودیت های کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
وزیر بهداشت: اجرای ممنوعیت تردد در ۵ شهر کشور
«سعید نمکی» وزیر بهداشت امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: از بامداد پنجشنبه تا ظهر یکشنبه، ورود و خروج به پنج کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه ممنوع خواهد بود. مجری اعمال محدودیت سفرها از مبدا یا به مقصد پنج کلانشهر، نیروی انتظامی است و این محدودیت‌ها فقط مربوط به سفرهای بین شهری می‌شود.
تمدید مهلت قرارداد خط اعتباری منعقده میان سیستم بانکی کشور با صندوق توسعه صادرات هند/ واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌ها در قالب صندوق (ETF)
۵ روز قبل / سیستم بانکی / سهام دولت در بانک ها / قرارداد اعتباری / صندوق توسعه صادرات هند
تمدید مهلت قرارداد خط اعتباری منعقده میان سیستم بانکی کشور با صندوق توسعه صادرات هند/ واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌ها در قالب صندوق (ETF)
ایلنا: هیات دولت با واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) دارا سوم موافقت کرد.
اظهارات مهم روحانی درباره مشکلات اقتصادی مردم
۵ روز قبل / دولت دوازدهم / حسن روحانی
اظهارات مهم روحانی درباره مشکلات اقتصادی مردم
حسن روحانی امروز ۲۳ مهر ماه در جلسه هیات دولت گفت: دولت لحظه‌ای از حال مردم غافل نیست... دولت فقط شعار نمی‌دهد و عمل هم کرده است. جزئیات را در این ویدئو ببینید.
همتی: از منابع ارزی ۵ میلیارد دلاری خود در عراق استفاده می‌کنیم
۵ روز قبل / تسهیلات بانکی / انتخابات ۲۰۲۰ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / دولت
همتی: از منابع ارزی ۵ میلیارد دلاری خود در عراق استفاده می‌کنیم
رییس کل بانک مرکزی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه مذاکره با کشورهایی که پول‌های ایران در آنجا مسدود شده در حال انجام است، گفت: سفر اخیر به عراق با موفقیت همراه بود و امیدواریم بتوانیم از منابع خود در عراق که بیش از پنج میلیارد دلار است استفاده کنیم.
جلسه هیات دولت - ۲۳ مهر
۵ روز قبل
جلسه هیات دولت - ۲۳ مهر
جلسه پرسش و پاسخ اعضای هیات دولت با خبرنگاران امروز، چهارشنبه۲۳ مهرماه، با حضور تعدادی از اعضا و وزرای دولت در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
واعظی: رفع محدودیت‌های تسلیحاتی موفقیت بزرگ ایران است
۵ روز قبل / برجام / تحریم / تحریم تسلیحاتی ایران / ایالات متحده آمریکا / دولت / محمود واعظی
واعظی: رفع محدودیت‌های تسلیحاتی موفقیت بزرگ ایران است
رییس دفتر رییس جمهوری امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت، رفع محدودیت‌های تسلیحاتی از۲۷ مهرماه را موفقیت بزرگ ایران در کارزار با آمریکا عنوان کرد و گفت: از هفته دیگر محدودیت‌هایی که در زمینه صادرات و واردات تسلیحاتی داشتیم، برداشته می‌شود.
همتی: در سه هفته آینده فشارها بر ایران بیشتر خواهد شد/ ۵ میلیارد دلار منابع ایران در عراق آزاد می‌شود
۵ روز قبل / بانک مرکزی / عبدالناصر همتی
همتی: در سه هفته آینده فشارها بر ایران بیشتر خواهد شد/ ۵ میلیارد دلار منابع ایران در عراق آزاد می‌شود
به گزارش ایبِنا، رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین اقدامات بانک مرکزی درباره تامین ارز گفت: در حال حاضر شرایط بازار ارز از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار شده که ناشی از اتفاقات شش ماهه نخست امسال بعد از کرونا و فشارهای حداکثری آمریکا بود. به همین دلیل متاسفانه انتظارات منفی هم در جامعه شکل گرفته است اما ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا وضعیت را به ثبات برسانیم و شرایط را تعدیل کنیم. 
در حاشیه جلسه امروز هیات دولت
۵ روز قبل
در حاشیه جلسه امروز هیات دولت
۵ روز قبل / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
وزیر بهداشت: ویروس کرونا جهش‌های خطرناکی کرده است +فیلم
سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه هیات دولت از اجرای منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در ایام تعطیلی پیش رو خبر داد
واعظی: سفر ظریف به چین منجر به گشایش در همه امور شده است
۵ روز قبل / ظریف / مجلس / ایران / آمریکا / وزارت صمت / محمد جواد ظریف / چین / دولت / محمود واعظی / سفر ظریف
واعظی: سفر ظریف به چین منجر به گشایش در همه امور شده است
رییس دفتر رییس جمهوری گفت: سفر ظریف به چین سفر خوبی بود و در مذاکرات که من آن را خواندم جامع بحث کرده بودند؛‌ گزارشی هم در هیات دولت دادند و یک گشایشی در همه امور ایجاد شده است.
منع عبور و مرور در پنج کلانشهر با دستور روحانی؛ کدام شهرها تعطیل خواهند شد؟
۵ روز قبل / منع رفت و آمد / کرونا / تعطیلی شهرها
منع عبور و مرور در پنج کلانشهر با دستور روحانی؛ کدام شهرها تعطیل خواهند شد؟
وزیر بهداشت در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که با دستور روحانی از فردا در پنج کلانشهر منع عبور و مرور برقرار خواهد شد. این پنج شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه هستند.
روحانی: باید به موقع بجنگیم و به موقع صلح کنیم
۵ روز قبل
روحانی: باید به موقع بجنگیم و به موقع صلح کنیم
شهروند آنلاین : حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت گفت: در هفته پایانی ماه صفر هستیم و ایام رحلت پیامبر عظیم شان اسلام (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) هستیم. از همه مردم متدین، فهیم و عاشق خاندان رسالت تشکر کنم که در دوران عزداری اربعین، همه استانداردها را رعایت کرده و علیرغم زیارت امام حسین (ع)، راهپیمایی و مجالس عزا داشتند، سفر و راهپیمایی انجام نشد و عزاداری هم در پروتکل‌های بهداشتی انجام شد.
رفت و آمد به دو  شهر جمهوری آذربایجان به دلیل کرونا منع شد
۵ روز قبل / کرونا / جمهوری آذربایجان / باکو / هراس جهانی از ویروس کرونا
رفت و آمد به دو  شهر جمهوری آذربایجان به دلیل کرونا منع شد
باکو – ایرنا – هیات دولت جمهوری آذربایجان به تازگی تصمیم گرفت به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا رفت و آمد به دو شهر این کشور و نیز چند روستای حومه این شهرها را منع کند .
پیشنهاد الزامی شدن گذراندن دوره‌های آموزشی مرتبط با ازدواج روی میز دولت
۵ روز قبل / مقام معظم رهبری / ازدواج ساده / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
پیشنهاد الزامی شدن گذراندن دوره‌های آموزشی مرتبط با ازدواج روی میز دولت
تهران- ایرنا- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد لایحه «الزامی شدن گذراندن دوره‌های آموزشی مرتبط با ازدواج» را برای بررسی و تصویب، به کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیات دولت ارسال کرده است.
ویدئو / روحانی: از هفته آینده می‌توانیم سلاح بفروشیم و بخریم
۵ روز قبل / هیات دولت / حسن روحانی / رئیس جمهور / تحریم تسلیحاتی ایران / برجام
ویدئو / روحانی: از هفته آینده می‌توانیم سلاح بفروشیم و بخریم
رئیس‌جمهور پیش از ظهر چهارشنبه (۲۳ مهر) در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه "آمریکا چهار سال این در و آن در می‌زد تا پایان تحریم تسلیحاتی ایران اتفاق نیفتد ولی این اتفاق در این روز خواهد افتاد"، اظهار کرد: ۱۰ سال تحریم تسلیحاتی علیه ایران هفته آینده در روز ۲۷ مهر برداشته خواهد شد.
چراغ قرمز ۹۰ روزه پاستورنشینان برای شهردار/دعوت  نامه ای که دیگر ارسال نشد
۵ روز قبل / حسن روحانی / شهردار تهران / حسن روحانی / شهردار / دولت
چراغ قرمز ۹۰ روزه پاستورنشینان برای شهردار/دعوت نامه ای که دیگر ارسال نشد
شهردار تهران بیش از ۹۰ روز است که به جلسات هیات دولت دعوت نمی شود.اعضای شورا خواستار بهبود روابط هستند و تاکید دارند حضور شهردار در جلسات به نفع طرفین است.
خبر خوش رئیس جمهور برای مردم چیست؟
۵ روز قبل / برجام / تحریم های آمریکا / حسن روحانی / رئیس جمهور / هیات دولت
خبر خوش رئیس جمهور برای مردم چیست؟
حسن روحانی گفت: یکشنبه ۲۷ مهرماه پس از ده سال تحریم تسلیحاتی ایران تمام خواهد شد، آنهایی که می‌گفتند برجام چه ستاوردی داشت، یکی از آن دستاوردها این است که از روز یکشنبه کشور ما می‌تواند از هر کشوری اسلحه بخرد و حتی اسلحه بفروشد. نوشته خبر خوش رئیس جمهور برای مردم چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اصلاح فرآیند ارزیابی و انتخاب صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی در دولت
۵ روز قبل / صادرکنندگان ممتاز و نمونه / هیات دولت / روز ملی صادرات
اصلاح فرآیند ارزیابی و انتخاب صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی در دولت
وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد اصلاح تصویب نامه موضوع فرآیند ارزیابی و انتخاب صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی را به کمیسیون اقتصاد هیات دولت ارائه کرده است.
آغاز سخنان رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت
۵ روز قبل / رئیس جمهور / حسن روحانی / جلسه هیات دولت
آغاز سخنان رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت
سخنان رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت از دقایقی پیش آغاز شد.
مسئولین حوزه مسکن باید در هیات دولت از حق مردم دفاع کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
مسئولین حوزه مسکن باید در هیات دولت از حق مردم دفاع کنند
بیگدلی، رئیس انجمن انبوه‌سازان از عملکرد دولت در حوزه مسکن انتقاد کرد.
۷ ماه چشم انتظاری برای آیین‌نامه مالیات خانه‌ و ماشین لوکس در دولت
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / کمیسیون تلفیق بودجه / نیروی انتظامی / غلامرضا تاجگردون / مالیات / سازمان مالیاتی / خانه لوکس / ماشین لوکس
۷ ماه چشم انتظاری برای آیین‌نامه مالیات خانه‌ و ماشین لوکس در دولت
۷ ماه از قانون یک ساله بودجه سال ۹۹ می‌گذرد و اما تصویب آیین نامه اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس معطل هیات دولت است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
امر و نهی برای دخل و خرج
آغاز یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و قرارگیری مدعیان اصلی کرسی ریاست‌جمهوری دو انتخابات 96 در راس قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی سبب شد تا برخی ناظران از احتمال تشدید تنش‌های لفظی میان این نهادها به‌ ویژه مجلس و دولتی سخن بگویند که حسن روحانی و محمدباقر قالیباف راس آنها ایستاده‌اند. اظهاراتی که خیلی زود رنگ واقعیت به خود گرفت و نوع روابط نمایندگان مجلس و مسوولان دولتی رو به وخامت گذاشت و این اوضاع رفته‌رفته به روسای قوای مجریه و مقننه نیز سرایت کرد. این شرایط اما پس از لغو نشست سران قوا از سوی حسن روحانی به‌ دلیل عدم رعایت پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا از جانب محمدباقر قالیباف به اوج خود و در این حال و اوضاع بود که رییس مجلس در نامه‌ای به …
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
بودجه ۱۴۰۰ با لحاظ شرایط اقتصادی و اصلاحات ساختاری تدوین شود
رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری اصلاحات ساختاری بودجه را از مطالبات اصلی نمایندگان و از محورهای اصلی بسته اقتصاد مردمی عنوان کرد و خواستار این شد که لایحه بودجه ۱۴۰۰ متناسب با شرایط اقتصادی و با لحاظ اصلاحات ساختاری مدنظر رهبری تدوین و تقدیم مجلس شود.در نامه محمد باقر قالیباف خطاب به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری آمده است: «همانطور که مستحضرید ریشه بسیاری از مسائل و چالش‌های کنونی اقتصاد ایران در کاستی‌های نظام بودجه ریزی کشور نهفته است. بویژه در سالیان اخیر و با تشدید تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کاهش شدید درآمدهای نفتی، کسری بودجه دولت و روش‌های جبران آن، تبعات نامطلوبی بر شاخص‌های اقتصاد کلان کشور بر جای گذاشته است. لذا انجام اصلاحات ساختاری در بودجه، به یکی از مطالبات جدی رهبر معظم …
ایجاد مرز گمرکی جدید در خراسان رضوی به تصویب هیات دولت رسید
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / مرز دوغارون / افغانستان / استانداری خراسان رضوی / علی رسولیان / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران
ایجاد مرز گمرکی جدید در خراسان رضوی به تصویب هیات دولت رسید
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: هیات دولت در نشست اخیر خود، مرز جدید در نقطه مرزی شمتیغ بین استان خراسان رضوی و کشور افغانستان را به تصویب رساند.
اول ماسک رایگان بدهید 
بعد جریمه کنید
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / دولت / رییس جمهور / ماسک / مترو / مرگ
اول ماسک رایگان بدهید بعد جریمه کنید
این روزها همه از جریمه‌هایی حرف می‌زنند که رییس‌جمهور در آخرین نشست خود با هیات دولت به آنها اشاره کرد.
مصوبات هیات دولت از آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی تولیدکنندگان و پیمانکاران تا تعیین تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / حسن روحانی / دولت دوازدهم / دولت
مصوبات هیات دولت از آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی تولیدکنندگان و پیمانکاران تا تعیین تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان
هیئت وزیران در جلسه امروز آیین نامه اجرایی مربوط به رتبه بندی تولیدکنندگان کالاها، عرضه کنندگان خدمات و پیمانکاران طراحی – ساخت را به تصویب رساند.
دانش‌بنیان‌های ایرانی با هیات کنیایی تعامل می‌کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دانش‌بنیان‌های ایرانی با هیات کنیایی تعامل می‌کنند
تهران- ایرنا -با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، در فرصتی فناورانه نشست رو در رو میان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و یک هیات دولتی از کشور کنیا فردا برگزار می‌شود.
همتی استعفا نکرده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
همتی استعفا نکرده است
برخی از کاربران فضای مجازی از استعفای احتمالی رئیس کل بانک مرکزی نوشته‌اند، آخرین پیگیری‌ها حاکی از این است که عبدالناصر همتی همچنان مشغول به کار است و امروزدر جلسه هیات دولت حضور داشته است.
استعفای رئیس بانک مرکزی چقدر واقعیت دارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / بانک مرکزی / رئیس کل بانک مرکزی / عبدالناصر همتی / همتی
استعفای رئیس بانک مرکزی چقدر واقعیت دارد؟
درحالی که برخی از کاربران فضای مجازی از استعفای احتمالی رئیس کل بانک مرکزی نوشته‌اند، آخرین پیگیری‌ها حاکی از این است که عبدالناصر همتی همچنان مشغول به کار است و هم‌اکنون وی در جلسه هیات دولت حضور دارد. نوشته استعفای رئیس بانک مرکزی چقدر واقعیت دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واعظی با انتشار این ویدئو از تلاش دولت برای کنترل قیمت‌ها خبر داد
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمود واعظی
واعظی با انتشار این ویدئو از تلاش دولت برای کنترل قیمت‌ها خبر داد
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار ویدئویی از گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت بر تلاش دولت برای کنترل قیمت‌ها تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / بانک رفاه / بانک رفاه کارگران
وزیر اقتصاد از عرضه "دارا سوم" در قالب سهام سه بانک دولتی در آینده خبر داد
دکتر دژپسند در حاشیه جلسه امروز هیات دولت: وزیر اقتصاد از عرضه "دارا سوم" در قالب سهام سه بانک دولتی در آینده خبر داد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
رعایت پروتکل‌های بهداشتی یا انتخاب میان عقل معاد و معاش؟
لغو غیرمنتظره نشست سران قوا از سوی رییس‌جمهوری، شاید اولین رویارویی رسمی روسای دو قوه مجریه و مقننه نبود، اما صریح‌ترین و علنی‌ترین مواجهه آنها تا به امروز بود. محمدباقر قالیباف، رییس پارلمان روز دوشنبه در جمع کادر درمان و بیماران مبتلا به کووید۱۹ بستری شده در بیمارستان امام خمینی رفت و در پی این دیدار، رییس‌جمهوری هم نشست سه‌جانبه سران سه قوه را لغو کرد. این موضوع اگرچه ابتدا با سکوت اغلب ناظران مواجه و عمدتا به مقابله مشاوران و نزدیکان سیاسی دو طرف منجر شد، اما روز چهارشنبه رییس دو قوه نیز وارد گود شده و با اشاراتی غیرمستقیم و به زبان کنایه، هر کدام از اقدام خود مقابل دیگری دفاع کردند.  رییس‌جمهوری روز چهارشنبه در جریان نشست هیات دولت، یک روز پس از لغو نشست …
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
نمی‌توان در مسیر سیل ایستاد و گفت نمی‌ترسم!
رئیس‌جمهوری در جلسه هیات دولت با اشاره‌ غیرمستقیم به لغو جلسه سران قوا، گفت: من هرگاه شک داشتم که جلسه‌ای را برگزار کنم یا نه؟ سمیناری باشد یا نه؟ اجتماعی تشکیل شود یا نه؟ از ستاد ملی مقابله با کرونا پرسیدم و هرچه گفتند، عمل کردم.درپی لغو جلسه اخیر سران قوا که قرار بود به میزبانی مجلس برگزار شود، گمانه‌زنی‌های متعددی درباره علت این تصمیم‌گیری در رسانه‌ها مطرح شد که نقطه مشترک بیشتر آن‌ها بر حضور رئیس مجلس در بیمارستان‌ مبتلایان به کرونا و بازدید محمدباقر قالیباف از بخش‌های بستری مبتلایانِ وخیم این ویروس، تاکید می‌کرد.در همین زمینه روز سه‌شنبه علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود با رسانه‌ها ضمن اشاره به لغو این جلسه تصریح کرد: آنچه که مطلع هستم پیشنهاد جلسه را خود آقای رئیس‌جمهوری دادند، وقت و زمان …
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / انرژی / برق / بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی / دولت / رشد
تالار
رضا اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به مصوبات امروز هیات دولت گفت: یکی از مشکلاتی که در ایام اخیر در بخش برق مواجه بودیم افزایش میزان طلب تولید‌کنندگان برق از شرکت توانیر بود
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تامین برق مصرف‌کنندگان بزرگ از بورس انرژی
با تصمیم هیات وزیران بعد از این مصرف‌کنندگان بزرگ برق ۵ مگاوات و بالاتر، برق‌شان را از بازار بورس انرژی دریافت می‌کنند؛ به‌گفته اردکانیان عرضه برق در بازار بورس انرژی کمک بزرگی هم به تولیدکنندگان است تا مطالباتشان را سریع‌تر دریافت کنند و هم اینکه مصرف‌کنندگان قیمت‌های مناسب‌تری در این بازار عایدشان می‌شود. به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در بخش برق به‌ویژه در روزهای اخیر با آن مواجه بودیم این است که با توجه به تولید بیش از 60 درصد برق توسط بخش خصوصی، تولید کنندگان این بخش برای دریافت وجه برقی که به شرکت توانیر به‌عنوان خریدار انحصاری برق می‌فروشند، هم تابع قیمت‌های تکلیفی و هم از بابت دریافت این …
پاسخ تند قالیباف به روحانی:عقل معاد می خواهیم
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / درمان / رئیس جمهور / رئیس مجلس / رسانه / ریاست جمهوری
پاسخ تند قالیباف به روحانی:عقل معاد می خواهیم
اقتصاد نیوز:رئیس مجلس در پیامی توئیتری به صحبت های امروز روحانی در نشست هیات دولت واکنش نشان داد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / روحانی / هیات دولت / ایام اربعین
واکنش روحانی به تخلف کرونایی قالیباف
رییس جمهور گفت: از همه خواهش می‌کنم که سیاه‌نمایی و تخریب دولت را لااقل تا پایان کرونا تعطیل کنیم. حالا الان که کرونا و تحریم را باهم داریم اما لااقل تا پایان کرونا سیاه‌نمایی را کنار بگذاریم. والله، بالله هرچه اختلاف ما بیشتر شود، دشمن بیشتر استفاده می‌کند.
واعظی: اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / اتفاقات عجیب ایران / انتخابات 1400 / حاشیه هیات دولت / لغو جلسه اخیرا سران قوا / واعظی
واعظی: اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است
شفقنا- رییس دفتر رییس جمهور با انتقاد از رویکرد مجلس شورای اسلامی در مورد لغو جلسه اخیرا سران قوا گفت: جلسه اخیرا به دلیل پروتکل‌های بهداشتی لغو شد، ولی اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است. محمود واعظی در حاشیه...
روحانی: واقعیات را به مردم بگوییم/ ارزش پول ملی کم شده است، بانک مرکزی چه کند؟/ جنگ راه حل مساله نیست
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / جنگ اقتصادی / راه حل صلح آمیز / روحانی / مناقشه قره باغ / هیات دولت
روحانی: واقعیات را به مردم بگوییم/ ارزش پول ملی کم شده است، بانک مرکزی چه کند؟/ جنگ راه حل مساله نیست
شفقنا- رییس جمهور گفت: همین که فردا در خانه‌های خود زیارت اربعین را می‌خوانیم و رهبری ما که آموزگار ما در این دوران است به تنهایی در حسینیه می‌نشیند و به زیارت گوش می‌دهد به ما نشان می‌دهد که چطور...
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۶ مهر ایسنا
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / کروناویروس / منازعه جمهوری آذربایجان و ارمنستان / جلسه سران قوا / دونالد ترامپ
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۶ مهر ایسنا
انتقاد واعظی از رویکرد مجلس در مورد لغو جلس/ توصیه های رییس جمهور در جلسه هیات دولت/ تحلیل درباره تاثیر "کرونا"یترامپ بر آرای خاکستری/ ۶ دلیل چرخش ایران به سمت شرق و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید
آیین نامه اجرایی انضباط اجتماعی و ایمنی راه‌ها/اصلاح آیین نامه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / حسن روحانی / هیات دولت
آیین نامه اجرایی انضباط اجتماعی و ایمنی راه‌ها/اصلاح آیین نامه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی
با تصمیم هیأت وزیران و به منظور ایجاد چرخه اقتصادی مناسب در صنعت برق، تشکیل بازار رقابتی و بالا بردن راندمان تولید، ایجاد توسعه پایدار صنعت برق کشور و امنیت عرضه برق، کلیه مشترکان صنعتی برق با قدرت بالای پنج مگاوات، موظف به تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز خود از طریق قراردادهای دو جانبه و یا سایر روش‌های متداول در بورس انرژی شدند.
دژپسند: وضعیت بازار سرمایه را نباید فقط بر اساس شاخص سنجید
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / بورس / پیش‌بینی بورس / فرهاد دژپسند
دژپسند: وضعیت بازار سرمایه را نباید فقط بر اساس شاخص سنجید
به گزارش ایرنا، «فرهاد دژپسند» در حاشیه جلسه هیات دولت، اضافه کرد: حمایت دولت از بازار سرمایه، حمایت‌های بنیادی مانند مدرن‌سازی بازار و افزایش عمق آن است تا سهام‌دار در بازار سرمایه با گزینه‌های متعدد و متنوع مواجه باشد.
شریعتمداری: آغاز پرداخت ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / صندوق روستایی- عشایری / اشتغال زایی / محمد شریعتمداری / دولت
شریعتمداری: آغاز پرداخت ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت از آغاز واریز مرحله پنجم تسهیلات پایدار اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی به میزان هشت هزار میلیارد تومان خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •