دوشنبه, ۱۸ فروردین, ۱۳۹۹ / 6 April, 2020
واحد های تولیدی
۱۰ ساعت قبل / بخشودگی مالیات / خسارت کرونا به مشاغل / کرونا
درخواست بخشودگی مالیاتی و بیمه ای برای اصناف
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد امامی امین در جلسه مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال استان تهران با اشاره به اثرات شیوع بیماری کرونا در بخش‌های اقتصادی اظهار داشت: در استان تهران ۳۵ هزار واحد تولیدی و کارخانه و ۷۰ هزار کارگاه تولیدی داریم که در دو ماه اخیر متأثر از شرایط بیماری کرونا با مشکلاتی مواجه شدند. وی ادامه داد: این جلسه به عنوان سومین جلسه در سال جاری در راستای جلوگیری از تشدید مشکلات اقتصادی بر واحدهای تولیدی برگزار شده تا آثار اقتصادی مخرب بر آن‌ها به حداقل برسد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به شدّت و حدّت مشاغل آسیب‌دیده از بحران ویروس کرونا بیان کرد: ۶۴ درصد نیروی کار در استان تهران …
آغاز فعالیت واحدهای تولیدی از ۱۶ فروردین بلامانع است
۲ روز قبل / ستاد مقابله با کرونا / واحد های تولیدی / کسب و کار
آغاز فعالیت واحدهای تولیدی از ۱۶ فروردین بلامانع است
کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فعالیت واحدهای تولیدی (با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا) از فردا ۱۶ فروردین بلامانع خواهد بود.
روز چهلم اخبار کرونا در استان‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ایلام / کردستان / مازندران / کرمانشاه / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
روز چهلم اخبار کرونا در استان‌ها
استان ها - ایرنا - امروز دهم فروردین و چهلمین روزی است که از اعلام رسمی خبرهای کرونا می گذرد. مثبت اعلام شدن شماری از بیماران و نیزشناسایی آنان، ترخیص بهبود یافتگان کرونا ازبیمارستان، کمک های مردمی و واحد های تولیدی و سایر نهادها برای فراهم آوردن اقلام بهداشتی مثل ماسک، غربالگریی هموطنان در استان ها از جمله اخبار کرونایی امروز است.
بازدید امام جمعه رفسنجان از کارگاه های جهادی تولید ماسک شهید حاج قاسم سلیمانی
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / استانی-شهرستانها / رفسنجان
بازدید امام جمعه رفسنجان از کارگاه های جهادی تولید ماسک شهید حاج قاسم سلیمانی
همزمان با میلاد مسعود امام حسین(ع) عصر امروز 9 فروردین ماه حجت الاسلام عسکری امام جمعه و هاشمی رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان رفسنجان از سه واحد کارگاه تولیدی ماسک رایگان در رفسنجان، همت آباد آگاه و علی آباد مفت آباد بازدید کردند.
اقتصاد چین کمر راست می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / چین / ویروس کرونا / ویروس / تولید / سرمایه‌گذاری صنعتی / واحد های تولیدی / رشد اقتصادی
اقتصاد چین کمر راست می‌کند؟
چگونگی مهار ویروس کرونا به دست مقامات چینی جهانیان را متعجب کرده است اما با توجه به شیوع جهانی این بیماری آنچه در سال ۲۰۰۳ پس از شیوع بیماری سارس برای چین به وقوع پیوست با آنچه در سال ۲۰۲۰ باید در انتظارش باشیم بسیار متفاوت خواهد بود.
مهمترین چالش اقتصادی کشور چیست؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / تولید / تورم / رشد اقتصادی / رکود اقتصادی / اقتصاد ایران / تحریم اقتصادی / جهاد اقتصادی / اقتصاد مقاومتی / جنگ اقتصادی / سرمایه‌گذاری صنعتی
مهمترین چالش اقتصادی کشور چیست؟
یک نماینده پیشین مجلس معتقد است چالش اصلی اقتصاد کشور تولید است و اگر با جذب سرمایه موتور آن روشن شود دیگر مشکلات اقتصادی نظیر رشد پایین، تورم بالا، نرخ بیکاری رو به افزایش و... نیز برطرف خواهند شد.
مواد ضدعفونی کننده در کشور ۸ برابر گذشته تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / ویروس کرونا / تولید / واحد های تولیدی / ماسک / دستکش و ماسک آلوده / محلول ضدعفونی / مواد ضدعفونی
مواد ضدعفونی کننده در کشور ۸ برابر گذشته تولید می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۸ برابری تولید مواد ضدعفونی کننده و رشد ۴ برابری تولید ماسک سه لایه در کشور طی یک ماه گذشته خبر داد.
سهم کارخانه های تولید مواد ضد عفونی در مهار کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / ویروس کرونا / اراک / استان مرکزی / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
سهم کارخانه های تولید مواد ضد عفونی در مهار کرونا
ایرنا - اراک - دو واحد تولید کننده الکل در شهرک صنعتی «ایبک آباد» اراک روزانه حدود ۱۰ هزار لیتر الکل طبی تولید می‌کند. الکل‌های تولیدی در این واحد های صنعتی در درجه های ۷۰، ۹۰، ۹۶ و ۹۹.۴ درصد تولید می‌شود.
واردات اتانول آزاد شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
واردات اتانول آزاد شد
مدیرکل دفتر صادرات و واردات وزارت صمت اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت ایجاد تمهیدات لازم برای مقابله با گسترش آن در شرایط حساس کنونی و تامین اقلام مورد نیاز، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واردات اتانول برای واحد های تولیدی آزاد شد.
کدام واحدهای تولیدی تا پایان فروردین‌ماه تعطیل نمی‌شوند؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / واحد های تولیدی / وزارت صنعت،معدن و تجارت
کدام واحدهای تولیدی تا پایان فروردین‌ماه تعطیل نمی‌شوند؟
یک مسئول اعلام کرد: واحدهای تولیدی مرتبط با محصولات پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا، مواد اولیه آن‌ها و همچنین واحدهای تولیدکننده مواد غذایی، آشامیدنی تا پایان فروردین تعطیل نمی‌شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
رویکرد فولاد مبارکه به الزامات زیست محیطی، ملی و جهانی است
به مناسبت روز درختکاری عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن غرس یک اصله نهال در شرکت، بر اهمیت فضای سبز و نقش آن در سلامت محیط کار و محیط زیست تاکید کرد. عظیمیان گفت: امروزه رعایت دستـــــورالعمـــــلهای زیســـــت محیطـــــی یکـــــــی از مهــمترین دستورالعمل های هر بنگاه اقتصادی و کارخانه تولیدی است و در واقع دیگر یک اقدام نمایشی نیست، بلکه یک الزام بسیار مهم است. این امر از ابتدا تاکنون در فولاد مبارکه نه فقط به عنوان یک الزام بلکه در مقام یک مسئولیت اجتماعی خطیر ملی و همتراز با استانداردهای جهانی مدنظر بوده و هست.وی با اشاره به وجود بیش از 1600 هکتار فضای سبز در فولاد مبارکه که بیش از 95 درصد آن به روش قطرهای آبیاری میشود، تصریح کرد: برای حفظ و توسعه این میزان فضای سبز با سرمایه گذاریهای قابل …
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
مجتمع فولاد صنعت بناب پتانسیل تولید 50 درصد فولاد استان آذربایجان شرقی را دارد
مدیرعامل گسترش صنایع و معادن ماهان گفت: مجتمع فولاد صنعت بناب طبق پروانه بهره برداری های اخذ شده و توان تولید دو واحد فولادسازی و 7 خط نورد، پتانسیل تولید 50 درصد فولاد استان آذربایجان شرقی را دارد.صادق جاهد خطیبی، توان تولیدی مجتمع فولاد صنعت بناب را بیش از یک میلیون تن در سال ذکر کرد و افزود: با برنامه‏ریزی انجام شده، میزان تولید امسال بیش از 800 هزار تن خواهد بود که این میزان با توجه به امکانات موجود و تامین نیازها، توان تولیدی مجتمع را به بالای یک میلیون تن در سال خواهد رساند. وی در جلسه شورای مدیران مجتمع که به منظور بررسی عملکرد شرکت در سال جاری برگزار شد، گفت: در سال 98 اقدامات فنی و تولیدی در این مجتمع روند خوبی را طی کرده و اقدامات اصلاحی و زیربنایی لازم انجام شده که از جمله می‏توان …
چند درصد قطعات خودرو در داخل تولید می شود؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / تولید / واحد های تولیدی / تسهیلات بانکی
چند درصد قطعات خودرو در داخل تولید می شود؟
میزان به نقل از رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی نوشت: پرداخت این تسهیلات آغاز شده و تاکنون حدود ۳۰ درصد آن پرداخت شده است.
بسیج ظرفیت‌های صنفی-تولیدی برای مقابله با کرونا/ از تولید ماسک تا تغییر جهادی خطوط تولیدی
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / وزارت صنعت معدن و تجارت / واحد های تولیدی / ماسک طبی
بسیج ظرفیت‌های صنفی-تولیدی برای مقابله با کرونا/ از تولید ماسک تا تغییر جهادی خطوط تولیدی
تولیدکنندگان جهادگر شده‌اند تا در شکست ویروس کرونا نقش خود را ایفا کنند و در این راستا، بسیاری از خطوط تولیدی در اصناف و صنایع، تبدیل به پایگاههایی برای تولید اقلام مورد نیاز کشور شده‌اند.
۹۰ واحد راکد در آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشتند
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / استانی-اجتماعی / شهرک صنعتی / واحد تولیدی راکد
۹۰ واحد راکد در آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشتند
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی از فعالیت بیش از ۱۲۰۰ واحد تولیدی در شهرکهای صنعتی در مرکز استان خبرداد.
رحمانی:  اقلام ویژه مقابله با کرونا تامین است
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / ویروس کرونا / رضا رحمانی / وزارت صنعت معدن و تجارت
رحمانی: اقلام ویژه مقابله با کرونا تامین است
تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تامین اقلام ویژه مقابله با کرونا از جمله مواد ضدعفونی کننده، ماسک ها، شوینده ها و غیره در واحد های تولیدی کشور هیچ مشکلی ندارد.
مجموع تولید ناخالص داخلی ۲۴۳۷ هزار میلیارد تومان شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / تولید ناخالص داخلی / تولید ناخالص داخلی ایران / تولید / واحد های تولیدی / سال ۱۳۹۸
مجموع تولید ناخالص داخلی ۲۴۳۷ هزار میلیارد تومان شد
مجموع تولید ناخالص داخلی (GDP) ایران در ۹ ماهه نخست امسال در بخش‌های مختلف به ۲۴۳۷ هزار میلیارد تومان رسید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
کشف یک میلیون ماسک احتکار شده و غیربهداشتی در پایتخت
رئیس پلیس پایتخت از کشف بیش از یک میلیون عدد ماسک احتکار شده و غیربهداشتی در پایتخت خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای عملیات پلیس برای برخورد با احتکار ماسک و تجهیرات بهداشتی گفت:‌ با شیوع ویروس کرونا متاسفانه شاهد سوء‏استفاده برخی افراد از این شرایط هستیم و در مواردی شاهد تولید ماسک‌های غیر بهداشتی نیز بوده‌ایم که در این راستا گشت‌های پلیس امنیت اقتصادی، پلیس امنیت عمومی، پلیس پیشگیری و پلیس آگاهی در سطح شهر تهران فعال هستند و با هر نوع احتکار لوازم و وسایلی که در این زمینه مورد نیاز هستند از جمله ماسک و مواد ضد عفونی کننده برخورد خواهند کرد. رئیس پلیس پایتخت از کشف دو واحد تولیدی غیر مجاز ماسک های تقلبی نیز خبر داد و گفت: در روزهای اخیر بیش از یک میلیون عدد ماسک‌هایی …
تولید کدام لوازم خانگی کاهش یافته است؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / لوازم خانگی / تلویزیون / تولید / واحد های تولیدی / صنعت / وزارت صنعت،معدن و تجارت
تولید کدام لوازم خانگی کاهش یافته است؟
ایسنا نوشت: جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید انواع لوازم خانگی به جز تلویزیون در ۱۰ ماهه امسال رشد نسبتا خوبی داشته، به‌طوری‌که بعد از سموم دفع آفات نباتی، ماشین لباسشویی بیشترین افزایش تولید را در بین کالاهای منتخب صنعتی به خود اختصاص داده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
میزان تولید واحدهای بزرگ صنعتی در استان بیش از ۱۸ میلیون تن بوده است
فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به روند تولید استان طی ۱۰ ماهه سال جاری، عنوان کرد: در این مدت مجموع میزان تولید واحدهای بزرگ صنعتی فعال در استان هرمزگان بیش از ۱۸ میلیون تن بوده است.وی ادامه داد: میزان صادرات محصولات تولیدی استان نیز در سال جاری از نظر وزنی نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است که نشان‌دهنده رونق تولید و صادرات در استان هرمزگان است.استاندار هرمزگان با اشاره به بخشنامه بخشش سود و جرایم تسهیلات بانکی واحدهای فعال در امر تولید، تصریح کرد: تسهیلات پرداخت شده از سال ۹۳ به واحدهای تولیدی مشمول این قانون می شود و بنگاه‌های تولیدی تا پایان اسفندماه سال جاری فرصت دارند تا برای بخشش سود و جرایم مربوط به تسهیلات خود اقدام و مراجعه …
ال‌جی و سامسونگ اینطوری از ایران رفتند!
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / کاریکاتور / واحد های تولیدی / حمایت از کالای ایرانی
ال‌جی و سامسونگ اینطوری از ایران رفتند!
خبرگزاری تسنیم با انتشار کارتونی درباره خروج برندهای خارجی از کشور نوشت: این موضوع از یک سو، نیاز بازار به تأمین لوازم خانگی از سوی دیگر باعث رشد صنعت تولید این محصولات در کشور می شود که لازمه آن افزایش کیفیت این محصولات از سوی تولیدکنندگان وبرطرف کردن نیازهاومشکلات آنهاازسوی وزارت صنعت و نهادهای متولی درکشوراست.
خبر مهم برای بدهکاران بانکی
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / وزارت صنعت،معدن و تجارت / تولید / واحد های تولیدی / بدهی معوق سیستم بانکی
خبر مهم برای بدهکاران بانکی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مصوبه جلسه شورای پول و اعتبار در خصوص تعیین تکلیف بدهی بانکی واحدهای تولیدی گفت: در این جلسه مصوب شد .
معاون وزیر کار: آسیب‌های شغلی ۱۹درصد کم شد
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
معاون وزیر کار: آسیب‌های شغلی ۱۹درصد کم شد
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در بررسی وضعیت ایمنی ۳۷۰ هزار واحد تولیدی طی ده ماه سال جاری مشخص شد که در این بخش ها کاهش ۱۹ درصدی آسیب های شغلی وجود داشته است .
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
صادرات محصول با کیفیت و مقبول در سطح جهانی
بانک توسعه صادرات ایران در راستای اهداف از پیش تعیین شده خود در حوزه حمایت از بنگاه‫های صادراتی، تسهیلات ارزان قیمت خود را در اختیار این واحد تولیدی قرار داده است.علی اوغانی رئیس بانک توسعه صادرات شعبه کرج در بازدید از شرکت الکتروژن گفت: این بنگاه تولیدی یکی از واحدهای صادرات محور خوشنام در عرصه صنعت کشور است که از سال ۹۲ تا کنون در زمره مشتریان بانک توسعه صادرات ایران قرار دارد. رئیس بانک توسعه صادرات شعبه کرج خاطرنشان کرد: این بنگاه تولیدی به طور متوسط طی سه سال اخیر ۵۰ میلیون دلار صادرات داشته که به لحاظ کیفیت قابل رقابت با محصولات درجه یک جهان است. وی افزود: این واحد تولیدی تا کنون ۳۰۰ میلیارد ریال ال سی و ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش از شعبه کرج بانک توسعه صادرات ایران دریافت …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
بهره برداری از پروژه گازرسانی صنعتی در گلپایگان
اصفهان -راعی : همزمان با چهل و یکمین سالروز فجر پیروزی انقلاب پروژه گازرسانی به فاز دوم شهرک صنعتی گلپایگان به بهره برداری رسید.پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی گلپایگان با اجرای دو ایستگاه تقلیل فشاربا ظرفیت20 هزار متر مکعب در ساعت و 2 هزار و 400 متر شبکه تغذیه با حضور معاون امور اقتصادی استاندار اصفهان،فرماندار شهرستان گلپایگان، مسئولان محلی این شهرستان و مدیرعامل شرکت گاز استان به بهره برداری رسید.مصطفی علوی، گفت: در فاز نخست گازرسانی به شهرک صنعتی گلپایگان حدود 100 واحد تولیدی گاز دار شدند و در حال حاضر سالانه بیش از 11 میلیون متر مکعب گاز مصرف می کنند.وی، با بیان اینکه در فاز دوم این پروژه 50 واحد تولیدی متقاضی استفاده از گاز طبیعی هستند، افزود: هم اکنون 20 هزار متر مکعب در ساعت ظرفیت تامین …
واحد تولیدی لامپ کم مصرف در شهرستان بانه
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / بانه
واحد تولیدی لامپ کم مصرف در شهرستان بانه
ایرنا - سنندج - واحد تولید لامپ‌های کم مصرف تک تاب در سال ۹۷ فعالیت خود را با ۳۰ نفر اشتغالزایی آغاز کرد. این واحد تولیدی ۱۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که روزانه ۲۵ هزار لامپ در آن تولید شود و عملیات اجرایی فاز دوم آن نیز با افق ۲۰۰ شغل مستقیم در حال اجرا است که در نیمه دوم سال آینده به بهره برداری می رسد. در شهرستان بانه سه واحد تولید لامپ های کم مصرف وجود دارد که برای حداقل یک هزار نفر اشتغال ایجاد کردند. این شهرستان با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
بزرگ‫ترین پروژه پتروشیمی کشور به زودی افتتاح می‫شود
مدیر امور اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران گفت: پتروشیمی بوشهر بزرگ‫ترین پروژه پتروشیمی کشور از لحاظ حجم تولید و سرمایه‫گذاری با حمایت این بانک آغاز به کار می‫کند.این پروژه با هدف تولید انواع مختلف محصولات پتروشیمی کلید خورد. این طرح از طریق فاینانس خارجی ۲ میلیارد یورویی و مشارکت سندیکایی بانک توسعه صادرات به عنوان بانک عامل و بانک صنعت و معدن تامین مالی شده است.به گفته رضا ساعدی‫فر، پتروشیمی بوشهر پس از راه‫اندازی، سالانه بیش از ۶ میلیون تن محصولات پتروشیمی تولید خواهد کرد که بخش اعظم آنه با توجه به موقعیت جغزافیایی کارخانه و نزدیکی به آبهای آزاد صادر می‫شود.وی یادآور شد: در این واحد از تکنولوژی روز دنیا با رعایت بالاترین استانداردهای زیست محیطی و بهداشت و ایمنی، بهره گرفته شده است.ساعدی‫فر …
وزیرصمت: با تعصب جلوی واردات محصولات دارای امکان ساخت داخل را می گیریم
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / وزارت صنعت،معدن و تجارت / رضا رحمانی / نساجی / تولید / واحد های تولیدی / تعرفه واردات-گمرک
وزیرصمت: با تعصب جلوی واردات محصولات دارای امکان ساخت داخل را می گیریم
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: علیرغم همه تحریم ها اما افزایش حجم تولید در کشور نیاز به تآمین نقدینگی را بیشتر کرده است که از نظام بانکی انتظار داریم تا با همت بیشتری در این حوزه پای کار بیاید.
وثایق فعالان اقتصادی دریافت کننده تسهیلات تا ۱۰۰میلیون آزادمی‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / شورای نگهبان / تسهیلات بانکی / تولید / واحد های تولیدی
وثایق فعالان اقتصادی دریافت کننده تسهیلات تا ۱۰۰میلیون آزادمی‌شود
نحوه آزادسازی وثایق و تضامین در نشست فقهای شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نگه داشتن وثایق گیرنده تسهیلات بدون رضایت او خلاف شرع اعلام شد.
صنعت خود را با تحریم تطبیق داد،اقتصاد از رکود خارج شد؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / رکود اقتصادی / تورم / رشد اقتصادی / مرکز آمار ایران / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بانک مرکزی / عبدالناصر همتی / تولید / صنعت
صنعت خود را با تحریم تطبیق داد،اقتصاد از رکود خارج شد؟
آمارها حاکی از آن است که رشد اقتصادی کشور پس از یک‌سال و نیم حرکت در مدار منفی، تغییر مسیر داده است.
نیمی از واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی فعالند
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / استانی-اقتصادی / تصفیه خانه فاضلاب / شهرک صنعتی / واحد راکد تولیدی / سرمایه‌گذاری خارجی
نیمی از واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی فعالند
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۵۰ درصد از واحد های صنعتی شهرک های صنعتی استان فعالند.
افتتاح طرح های تولیدی و عمرانی در قزوین
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / وزارت جهاد کشاورزی / قزوین / واحد های تولیدی
افتتاح طرح های تولیدی و عمرانی در قزوین
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی روز سه شنبه در سفر یک روز به استان قزوین، ۹۸ طرح عمرانی، تولیدی کشاورزی را که با اعتباری بالغ بر ۶۵۳ میلیارد ریال آماده شده افتتاح کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
پایداری شبکه برق اضطراری فولاد سازی حاصل شد
مهران‌ خرم نیا معاون برنامه ریزی و توسعه ضمن اعلام این مطلب افزود: یکی از مهم ترین دغدغه های سال های اخیر، در بحث پایداری شبکه برق اضطراری فولادسازی بود. در مواقع قطع و نوسانات شبکه برق بخصوص در حوادثی مثل سقوط دکل های برق شبکه سراسری که در سالهای اخیر اتفاق افتاد،‌ به منظور جلوگیری از هرگونه خسارت و حادثه در خط تولید می بایست، بلافاصله برق اضطراری در مدار قرار گیرد، لذا در سال های متمادی داشتن یک سیستم مطمئن، پایدار و یکپارچه برق اضطراری در بخش فولاد سازی، به یک دغدغه جدی برای شرکت فولاد خوزستان تبدیل شده بود.خرم نیا در ادامه گفت: با اجرای پروژه خرید، نصب و راه اندازی دیزل ژنراتورهای جدید فولاد سازی، نگرانی ها و تهدیدهایی که در سیستم موجود برق اضطراری فولاد سازی وجود داشت، شامل: افت فشار گاز …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
واحد زیست محیطی جامد سازی گوگرد تولیدی شرکت پالایش نفت اصفهان
اصفهان –راعی : در راستای حفظ و رعایت مسائل زیست محیطی واحد گرانول(جامد سازی) گوگرد تولیدی شرکت پالایش نفت اصفهان با هدف جامد سازی، انبارش و بسته بندی گوگرد طبق استاندارد های زیست محیطی با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز به بهره برداری رسید.اصغر صابری گفت: بنابر نیاز احتمالی، این واحد قابلیت افزایش جامدسازی، انبارش و بسته بندی گوگرد تولیدی را تا ۶۰۰ تن در روز دارد. رئیس پالایش منطقه الف شرکت پالایش نفت اصفهان افزود: واحد تولید گوگرد گرانول در اواسط سال بهره برداری اولیه گردید و تولید گوگرد از شکل کلوخه ای به گرانول تغییر یافت و در حال حاضر با گذشت چند ماه از فعالیت واحد و رفع اشکالات احتمالی به بهره برداری کامل رسیده است. وی مزیت های تغییر روند تولید گوگرد را برشمرد و تصریح کرد: حذف ذرات گرد و غبار …
اختصاص سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرک‌ها و نواحی صنعتی
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
اختصاص سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرک‌ها و نواحی صنعتی
عضو موظف هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از اختصاص سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرک ها و نواحی صنعتی جهت خدمات‌رسانی بهتر به واحد های تولیدی و خدماتی مستقر در آنها خبر داد.
پافشاری بر تولید کالاهای فیزیکی از اصلی‌ترین مشکلات اقتصاد کشور است
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / تولید / اقتصاد ایران / واحد های تولیدی
پافشاری بر تولید کالاهای فیزیکی از اصلی‌ترین مشکلات اقتصاد کشور است
ایسنا نوشت:معاون وزیر دادگستری گفت: به اعتقاد من پافشاری بر تولیدات کالاهای فیزیکی یکی از اصلی ترین مشکلات اقتصادی کشور است و تا زمانی که بازار مناسب برای فروش این نوع کالاها وجود نداشته باشد، عمر بازار فروش این محصولات به بیش از ۵ یا ۶ سال نخواهد رسید.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
پیگیری ده ساله محیط زیست هرمزگان بابت سوخت مصرفی صنایع
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان هرمزگان در نشست خبری بمناسبت روز جهانی هوای پاک در جمع خبرنگاران استان، گفت : محیط‌زیست هرمزگان بالغ‌بر ۱۰ سال است که پیگیر مسئله سوخت مصرفی صنایع به‌خصوص نیروگاه بندرعباس است. جمیله دبیری نیا : حبیب مسیحی تازیانی با بیان اینکه شعار این هفته   «هوای پاک : اقدام و عمل » است، افزود :در جلساتی که با مسئولین گاز استان و مکاتباتی که با مجموعه وزارت نیرو، وزارت نفت و سازمان محیط زیست برای پیگیری این موضوع داشتیم قول‌هایی مبنی بر استفاده از عمده گاز تولیدی استان در این مجموعه گرفتیم.وی ادامه داد: بهبود این شرایط نیاز به تصمیمات کلان در سطح کشوری دارد و امیدواریم بتوانیم به زودی گازرسانی به صنایع غرب بندرعباس به‌خصوص نیروگاه برق بندرعباس را داشته باشیم.مسیحی تازیانی با بیان …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
به اجبار از سوخت مازوت استفاده می کنیم
جمیله دبیری نیا : مدیر عامل مدیریت تولید نیروی برق هرمزگان در نشست خبری بمناسبت روز جهانی «هوای پاک » در جمع خبرنگاران گفت : نیروگاه بندرعباس تمایلی به استفاده از سوخت مازوت ندارد ، به اجبار از مازوت استفاده می کنیم. حسین سلیمی با بیان اینکه نیروگاه بندرعباس از جمله شرکت های پیشرو دراجرای طرح های زیست محیطی ، توسعه فضای سبز و حفظ ساحل است ،افزود : نیروگاه بندرعباس بزرگترین نیروگاه جنوب شرق کشور است که با ظرفیت اسمی ۱۳۲۰ مگاوات وظیفه تامین انرژی برق شبکه  جنوب وجنوب شرق کشور و ۶۰ درصد برق استان  را برعهده دارد.وی با اشاره به اینکه نیروگاه بندرعباس نیروگاهی است که سوخت پایه آن گاز می باشد ، عنوان  کرد : این نیروگاه جهت پایداری شبکه نیاز به ۸ میلیون متر مکعب گاز به صورت روزانه دارد .سلیمی ادامه …
واحدهای تولیدی نسبت به میزان تولید مواد اولیه دریافت می‌کنند
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / وزارت صنعت معدن و تجارت / رضا رحمانی / مواد اولیه / واحد های تولیدی
واحدهای تولیدی نسبت به میزان تولید مواد اولیه دریافت می‌کنند
وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید واحدهای تولیدی نسبت به میزان تولیدی خود مواد اولیه دریافت می‌کنند.
بیمه باید از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در دوران تحریم حمایت کند
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / صنعت بیمه / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی / بنگاه های تولیدی
بیمه باید از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در دوران تحریم حمایت کند
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: صنعت بیمه در شرایط تحریم باید در حمایت از فعالیت واحدهای تولیدی که به واسطه شرایط مذکور دچار مشکل شده اند، نقش آفرین باشد.
تداوم حمایت از تولید داخل/۴۸۵ میلیون یورو نیاز وارداتی،داخلی‌سازی شد
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / وزارت صنعت،معدن و تجارت / پتروشیمی / صنعت / تولید / واحد های تولیدی
تداوم حمایت از تولید داخل/۴۸۵ میلیون یورو نیاز وارداتی،داخلی‌سازی شد
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از زمان عملیاتی‌شدن برنامه نهضت ساخت داخل تاکنون، در مجموع ۴۸۵ میلیون و ۶۸۲ هزار یورو از نیازهای وارداتی در چارچوب میزهای ساخت داخل، داخلی سازی و منجر به کاهش ارزبری شده است.
تکمیل فاز اول توسعه آزادگان جنوبی تا سال ۱۴۰۰
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / غرب کارون / کاهش تولید نفت / میدان نفتی آزادگان / نفت / شرکت ملی نفت ایران
تکمیل فاز اول توسعه آزادگان جنوبی تا سال ۱۴۰۰
تهران- ایرنا- سرپرست طرح توسعه آزادگان جنوبی در شرکت متن گفت: فعالیت های مهندسی و اجرایی ساخت بزرگترین واحد فرآورش بالادستی صنعت نفت کشور به ظرفیت ۳۲۰ هزار بشکه در روز آغاز شده و تا پایان سال ۱۴۰۰ آماده فرآورش تمام نفت تولیدی برنامه ریزی شده در آزادگان جنوبی خواهد شد. 
کارتریج شیرآلات چیست؟ چطور آن را تعویض کنیم؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / تولید داخلی / واحد های تولیدی / واحد تولیدی
کارتریج شیرآلات چیست؟ چطور آن را تعویض کنیم؟
ممکن است تا به حال کلمه شیرآلات کارتریجی به گوشتان نخورده باشد، اما به دلیل اینکه امروزه استفاده از شیرآلات کارتریجی رواج پیدا کرده قطعا نمونه‌هایی از آن را دیده‌اید.
پایان سال رونق تولید و بی‌رونقی هپکو/ امضای ۳ وزیر هم افاقه نکرد
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / هپکو اراک / واحد های تولیدی / کارگران
پایان سال رونق تولید و بی‌رونقی هپکو/ امضای ۳ وزیر هم افاقه نکرد
فرصتی تا پایان سال رونق تولید باقی نمانده، هپکو همچنان در گرداب بی‌رونقی و بلاتکلیفی ناشی از بی‌تدبیری‌های مسئولان دست‌وپا می‌زند و انگار قرار نیست این تلخی بی‌پایان، خاتمه یابد.
لاریجانی: وضعیت اقتصادی تولیدکنندگان داخلی از زمان اعمال تحریم‌های آمریکا بهتر شده است
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / علی لاریجانی / واحد های تولیدی
لاریجانی: وضعیت اقتصادی تولیدکنندگان داخلی از زمان اعمال تحریم‌های آمریکا بهتر شده است
خانه ملت نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی، در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران، از اعمال تحریم‌ها به عنوان عاملی در جهت فعالتر شدن حوزه صنعت کشور یاد کرد.
جان دوباره خط تولید شرکت زرین شیشه اراک با حمایت بنیاد برکت
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / رونق تولید / واحد های تولیدی / نقدینگی
جان دوباره خط تولید شرکت زرین شیشه اراک با حمایت بنیاد برکت
اراک- خط تولید شرکت زرین شیشه اراک با تأمین نقدینگی جان دوباره گرفت تا نشان دهد که با رفع موانع، هنوز هم می‌توان بارقه‌های امید را در واحدهای تعطیل شده، با حمایت و هدف گذاری درست روشن ساخت.
باید از ظرفیت مرزی بودن برای گسترش صادرات غیرنفتی استفاده شود
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / استانی-اقتصادی / واحدهای تولیدی و صنعتی
باید از ظرفیت مرزی بودن برای گسترش صادرات غیرنفتی استفاده شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی امروز در بازدیدی ۵ ساعته از واحد های تولیدی و صنعتی ارومیه، بر ضرورت رفع موانع تولید تاکید کرد.
بنگاه‌داری برای بانک‌ها دیگر به صرفه نیست
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / بانک مرکزی / بنگاه های کوچک و زودبازده / واحد های تولیدی
بنگاه‌داری برای بانک‌ها دیگر به صرفه نیست
رئیس کمیسیون بانکداری مجلس گفت: در طرح اصلاح نظام بانکداری آمده است، بنگاهی که در تملک بانک است باید سالانه ۲۵ درصد مالیات پرداخت کند، این رقم مالیات با سالانه ۳ درصد افزایش و تا سقف ۵۵ درصد مالیات همراه خواهد بود، در این شرایط بنگاه داری برای بانک ها بصرفه نیست.
تازه‌ترین جزئیات از ۱۲۸۰ بنگاه مشکل‌دار / ۳۷ درصد نیمه‌فعال؛ ۱۳ درصد تعطیل
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی / تولید / تولید داخلی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
تازه‌ترین جزئیات از ۱۲۸۰ بنگاه مشکل‌دار / ۳۷ درصد نیمه‌فعال؛ ۱۳ درصد تعطیل
نگاهی به وضعیت بنگاه های مشکل‌دار نشان می دهد از ۱۲۸۱ بنگاه شناسایی شده در سطح کشور، ۵۰ درصد فعال، ۳۷ درصد نیمه فعال و ۱۳ درصد نیز تعطیل هستند.قرارداد ۷۸ درصد کارگران این واحدها نیزموقت است.
رشد ۱۶.۷ درصدی صدور جواز تاسیس تولیدات منتخب
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / رضا رحمانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / تولید / واحد های تولیدی / واحد تولیدی
رشد ۱۶.۷ درصدی صدور جواز تاسیس تولیدات منتخب
وزیر صمت با بیان اینکه صدور پروانه بهره برداری در ۸ ماهه امسال، ۵.۹ درصد رشد داشته و جواز تاسیس با ۱۶.۷ درصد افزایش مواجه بوده است، از سرمایه گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری در صنایع معدنی خبرداد.
وزیر صنعت: هیچ واحدی به خاطر تحریم تعطیل نشده است
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اشتغال / سیمان / معدن / تولید / واحد های تولیدی / صنعت
وزیر صنعت: هیچ واحدی به خاطر تحریم تعطیل نشده است
ایلنا نوشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: خوشبختانه در هیچ استانی هیچ واحدی به خاطر تحریم تعطیل نشده است ما از مدیران می‌خواهیم در این شرایط تولید و اشتغال را حفظ کنند.
پرداخت تسهیلات به کارفرمایان متقاضی اصلاح ساختار اقتصادی/تثبیت ۲۴۰ هزار شغل در سال جاری
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / کریم یاوری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / اشتغال / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی
پرداخت تسهیلات به کارفرمایان متقاضی اصلاح ساختار اقتصادی/تثبیت ۲۴۰ هزار شغل در سال جاری
مدیرکل حمایت ازپایداری مشاغل با بیان اینکه کارفرمایان بنگاههای اقتصادی متقاضی اصلاح ساختار، باید طرح را به تصویب وزارتخانه ذیربط برسانند،از پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان در این دوران خبرداد.
جهانگیری: مسائل کارخانه‌ها نباید وارد فاز سیاسی شود
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / جهانگیری / کارخانه ها / مشکلات صنفی
جهانگیری: مسائل کارخانه‌ها نباید وارد فاز سیاسی شود
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر این که واگذاری بنگاه های تولیدی باید به بخش خصوصی دارای اهلیت که امکان اداره مطلوب واحد تولیدی را دارد، انجام شود از سازمان خصوصی سازی خواست ظرف دو هفته مسایل شرکت هپکو را با هماهنگی وزارت صنعت، معددن و تجارت تعیین تکلیف کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
وزیر صمت: ضرورت تامین مالی مناسب برای تکمیل ظرفیت خالی واحدها و ظرفیت های تولیدی خودکفایی کشور/ طرح تامین مالی صنایع پیشران
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هماهنگی تامین مالی صنایع پیشران که با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد؛ گفت: اولویت های استراتژیک توسعه صنعتی کشور شناسایی شده است و این واحد ها جهت تامین مالی و نقدینگی مورد نیاز خود به بانک های عامل معرفی می شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
بازدید رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی از واحدهای تولیدی منطقه آزاد ارس
تبریز - فلاح: رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی از واحدهای تولیدی منطقه آزاد ارس بازدید کرد.موسی خلیل الهی رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی با همراهی محبوب علیلو دادستان مرکز استان و امن الهی معاون قضایی و برنامه ریزی رئیس کل دادگستری استان با حضور در منطقه آزاد ارس ضمن بازدید از چند واحد تولیدی نسبت به رفع موانع و مشکلات صنعت و تولید منطقه رسیدگی کرد.وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و پیگیری های رئیس قوه قضاییه، بر حمایت دستگاه قضایی از چرخه تولید و اهتمام جدی بر رفع موانع تولید تاکید کرد.در ادامه جلسه ستاد استانی اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان به ریاست خلیل الهی و با حضور مسئولین و مدیران کل ادارات استان و مدیران ارشد منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا برگزار و تصمیمات …
فومیران ارائه دهنده انواع کفپوش مرغوب به سراسر جهان
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / واحد های تولیدی / کالای ایرانی / کسب و کار / خرید اینترنتی
فومیران ارائه دهنده انواع کفپوش مرغوب به سراسر جهان
در این مقاله شما با انواع کفپوش های تولید شده توسط شرکت فومیران آشنا می شوید. شما می توانید بنابه شرایط مکانی و محل مورد نظر از محصولات متنوع این شرکت استفاده کنید.
هپکو در انتظار تصمیم سازمان خصوصی‌سازی/ آب‌هااز آسیاب افتاد؛ چالش فراموش شد؟
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / هپکو اراک / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی / سازمان خصوصی سازی
هپکو در انتظار تصمیم سازمان خصوصی‌سازی/ آب‌هااز آسیاب افتاد؛ چالش فراموش شد؟
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / استانی-اقتصادی / صنعت ، معدن و تجارت / بانک صنعت و معدن / محسن صالحی‌نیا / شرکت شهرک های صنعتی فارس / استان فارس
تامین کسری وثیقه واحدهای صنعتی توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به حمایت‌های ویژه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برای تامین کسری وثیقه واحد های تولیدی گفت: این صندوق صدور ضمانت‌نامه به میزان 70 درصد مبلغ تسهیلات تا سقف 30 میلیارد ریال را انجام خواهد داد.
تحلیل معاون اسبق ارزی بانک مرکزی از قیمت آتی ارز
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها / تولید / صندوق توسعه ملی / واحد های تولیدی / بانک مرکزی / نقدینگی
تحلیل معاون اسبق ارزی بانک مرکزی از قیمت آتی ارز
ناخواسته خود را برابر تحریم‌ها بی‌دفاع کرده‌ایم
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / توسعه علمی / توسعه پایدار / تولید / واحد های تولیدی / بنگاه های کوچک و زودبازده / اقتصاد ایران
ناخواسته خود را برابر تحریم‌ها بی‌دفاع کرده‌ایم
ترمز مالیات بر سر راه شرکت‌های دانش بنیان/ قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / شرکت دانش بنیان / شرکت های دانش بنیان / تولید / اقتصاد دانش بنیان / واحد های تولیدی / مالیات / سازمان مالیاتی / اقتصاد مقاومتی / رونق تولید / مالیات پزشکان
ترمز مالیات بر سر راه شرکت‌های دانش بنیان/ قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟
رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است.
نیاز ۱۲۸۰ واحد تولیدی کشور به رسیدگی ویژه
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / استانی-اقتصادی / وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی
نیاز ۱۲۸۰ واحد تولیدی کشور به رسیدگی ویژه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حفظ اشتغال موجود و سپس اشتغالزایی از اولویت های کاری این وزارتخانه است و هم اکنون ۱۲۸۰واحد تولیدی در کشور نیاز به رسیدگی ویژه دارند.
تولید یخچال و فریزر افزایش یافت
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / فرش / لوازم خانگی / تولید / واحد های تولیدی
تولید یخچال و فریزر افزایش یافت
مشاوره حضوری بخش اعتباری بانک ملی ایران به صاحبان واحدهای تولیدی
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / بانک ملی / بانک ملی ایران / واحد های تولیدی
مشاوره حضوری بخش اعتباری بانک ملی ایران به صاحبان واحدهای تولیدی
معاونت امور اعتباری بانک ملی ایران به همراه کارشناسان اعتباری به صورت حضوری پاسخگوی تولیدکنندگان خواهند بود.
بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید کجا رفت؟
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / صنایع کوچک / اشتغال / سال ۱۳۹۸، سال رونق تولید / تولید / واحد های تولیدی
بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید کجا رفت؟
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
کروز با داخلی‌سازی انواع ECU نیاز خودروسازان را برآورده کرده است
EMS، به مجموعه‌ای از قطعات اطلاق می‌شود که از سال‌ها پیش در خودروهای با موتور احتراق داخلی به عنوان جایگزین سیستم کاربراتوری مورد استفاده قرار گرفته است. ECU ، یک برد الکترونیکی است که با استفاده از میکروپروسسور مخصوص (دربردارنده لایه‌های مختلف نرم افزاری) و مدارات ورودی و خروجی متعدد، امکان دریافت، تحلیل ورودی‌ها و همچنین ارسال فرمان‌های لازم براساس شرایط تنظیم شده (کالیبراسیون) را دارا است. از منظر قدرت پردازش میکروپروسسور استفاده شده در ECU می‌توان آن را به سه دسته ECU با میکروپروسسور 8 بیتی، ECU با میکروپروسسور 16 بیتی و ECU با میکروپروسسور 32 بیتی طبقه‌بندی کرد.شرکت صنایع تولیدی کروز به عنوان پیشتاز در تولید قطعات الکترونیکی از حدود 12 سال پیش با تامین ECU با پردازنده 16 بیتی نیازهای خودروسازان …
خروج از رکود تورمی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / رشد اقتصادی / تولید / واحد های تولیدی / رکود اقتصادی / تورم / بانک مرکزی / مرکز آمار ایران
خروج از رکود تورمی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟
حدود یک دهه است که اقتصاد ایران عملکرد مطلوبی را تجربه نکرده و درگیر رکود و تورم بوده است. اقتصاد کشور در دهه ۹۰ دو رکود عمیق را تجربه کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
خودکفایی و بومی سازی را در کروز مشاهده کردیم/ شرکت کروز نمونه بسیار موفق شرکت خصوصی
با استفاده از تکنولوژی های جدید در کروز، می توانیم با بومی سازی و انتقال تکنولوژی خودکفایی را در کشورمان در جایگاه اصلی خودش به صورت عملی مشاهده کنیم. 70 درصد در کروز از تخصص های بانوان استفاده شده و این نقطه قوتی است که نگاه زنانه و ریزبینانه را در این واحد تولیدی افزایش و موجب می شود همپای استانداردهای جهانی پیش رویم. همه شعار می دهند که باید به سمت خصوصی سازی صنعت خودرو پیش رویم که اگر تحقق یابد بسیاری از مشکلات این صنعت رفع می شود و نتیجه آن رضایت بخش است.
رفع موانع برای ۲۴ واحد راکد تولیدی کهگیلویه وبویراحمد
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / تسهیلات بانکی / رونق تولید / کهگیلویه وبویراحمد / صنعت
رفع موانع برای ۲۴ واحد راکد تولیدی کهگیلویه وبویراحمد
یاسوج- ایرنا- ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یکی از طرح های ابتکاری دولت تدبیر و امید بوده که در شرایط خاص و سخت اقتصادی حاکم بر کشور و بروز برخی مشکلات و چالش ها برای تولیدکنندگان و واحدهای صنعتی و تولیدی دچار رکود آغاز به کار کرده است.
تعاونی‌ها شریان حیات‌بخش توسعه در استان سمنان/اعتماد مردم جلب شود
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان / اسماعیل غنیان / اقتصاد مقاومتی / محسن اسدی / برنامه ششم توسعه / مجلس شورای اسلامی / داوود قلیچی / تعاونی / بخش تعاون / واحد های تولیدی
تعاونی‌ها شریان حیات‌بخش توسعه در استان سمنان/اعتماد مردم جلب شود
شاهرود - یکی از ظرفیت‌هایی که می‌توان از طریق آن به بهره‌برداری ویژه از ظرفیت‌های اقتصادی به‌خصوص درزمینهٔ تولید دست‌یافت تعاونی‌ها هستند موضوعی که در استان سمنان چندان به آن توجه نمی‌شود.
انتظار کاهش قیمت دلار درست است؟
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / صنعت / وزارت صنعت،معدن و تجارت / سرمایه‌گذاری صنعتی / تحریم اقتصادی / تولید / واحد های تولیدی / ارز / ارز تک نرخی / اتاق بازرگانی / پساتحریم
انتظار کاهش قیمت دلار درست است؟
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران می‌گوید: آرامش بازار جزو انتظارات و مطالباتی است که همه مردم دارند و به طور قطع با تثبیت نرخ ارز، ثبات در بازار نیز حکمفرما می‌شود. بر این اساس، آرامش بازار ارز تاثیر خود را تا حدی روی بازارهای دیگر گذاشته است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
پرداخت خسارت ٤٠ میلیارد ریالی بیمه آسیا به یک واحد تولیدی در مازندران
خسارت ٤٠ میلیارد ریالی کارخانه تولید ابر و تشک شرکت بهار خواب کارکیا در استان مازندران با حضور مدیرعامل بیمه آسیا پرداخت شد. به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، مسعود بادین، مدیرعامل بیمه آسیا با حضور در محل کارخانه بهار خواب کارکیا، چک ٤٠ میلیارد ریالی را به مدیر کارخانه تحویل داد. این گزارش می‌افزاید: در پی اعلام خسارت از سوی شرکت بهارخواب، واقع در شهرک صنعتی شماره یک شهر ساری که طی حادثه‌ای دچار آتش‌سوزی شد، کارشناسان متخصص بیمه آسیا بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند و به برآورد میزان خسارت پرداختند. بنا بر این گزارش و با توجه به اهمیت موضوع و خط مشی بیمه آسیا در پرداخت خسارت کارخانه‌های تولیدی در کوتاه‌ترین زمان ممکن در راستای تحقق شعار مقام معظم رهبری در سال «رونق تولید» بلافاصله پس از بررسی های …
چرا صنعت خودرو در ایران زیان ده است؟
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / صنعت / وزارت صنعت،معدن و تجارت / بانک مرکزی / تسهیلات بانکی / مشکلات دریافت تسهیلات بانکی / تسهیلات ارزی
چرا صنعت خودرو در ایران زیان ده است؟
چشم امید تولیدکنندگان به بانک ملی ایران
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / بانک ملی / سال رونق تولید / واحد های تولیدی
چشم امید تولیدکنندگان به بانک ملی ایران
در سالی که «رونق تولید» نام گرفته است، بانک ملی ایران اقدامات عملیاتی قابل توجهی به منظور کمک به بنگاه های اقتصادی و صاحبان آنها انجام داده تا نقش خود را در این بخش تا حد امکان ایفا کند.
خودمان را گول نزنیم؛ جهش نرخ ارز و تحریم‌ها، فرصت برای تولید داخلی بود
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / صنعت / سرمایه‌گذاری صنعتی / صنعت فولاد / تحریم اقتصادی / خودرو / خودروسازان / لوازم خانگی / مواد غذایی / صنایع غذایی / پساتحریم
خودمان را گول نزنیم؛ جهش نرخ ارز و تحریم‌ها، فرصت برای تولید داخلی بود
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با بیان این‌که من معتقدم که تحریم‌ها هم تهدید و هم فرصت هستند، گفت: جهش‌های قیمت ارز و همین طور تحریم، یک جاهایی به تولید داخلی کمک خیلی موثر کرده و ما نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم و بگوییم این‌گونه نبوده است.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
اتصال 109 واحد صنعتی به مدار مصرف گاز طبیعی
تبریز - ماهان فلاح: در شش ماهه نخست سال جاری 109 واحد صنعتی عمده و جزو به مدار مصرف گاز طبیعی متصل گردیده اند. مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: گاز طبیعی بیشترین نقش را در حمایت از بخش های تولیدی استان داشته و به واسطه سوخت ارزان و پاک، میزان ارزش افزوده ارتقاء یافته و منجر به بهبود شرایط اقتصادی می گردد.رضا رهنمای توحیدی ادامه داد: در حال حاضر 8211 واحد صنعتی جزء و عمده از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر، توسعه گازرسانی به صنایع، موجب کاهش مصرف سوخت‌های آلاینده‌ای مانند گازوئیل و مازوت شده که می‌تواند تاثیر بسزایی بر بهبود کیفیت هوا و کمک به محیط زیست داشته باشد.مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: گازرسانی به نیروگاه هریس و نزدیک رسانی …
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
امسال ۴۳۰ تن زعفران تولید می‌شود
ایرنا - مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: امسال ۴۳۰ تن زعفران در سطحی بین ۱۱۳ تا ۱۱۵ هزار هکتار تولید می‌شود. «حسین زینلی» روز شنبه افزود: طبق برنامه هر ساله بین یک تا دو هزار هکتار به سطح زیر کشت زعفران در کشور اضافه می‌شود اما در نظر داریم برای سال‌های آتی برنامه افزایش تولید در واحد سطح را پیش بگیریم. وی با بیان اینکه ۸۵ تا ۹۰ درصد زعفران تولیدی کشور مربوط به سه استان خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی است، ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی اکنون اکثر استان های کشور در سطح ۶ هزار هکتار کشت زعفران دارند.مشاور وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در سال‌های اخیر در زمینه‌های صنایع فرآوری، مکانیزاسیون، کیفیت تولید پیاز زعفران و گل زعفران اقدامات خوبی صورت گرفته به طوری …
۶۰۰ واحد تولیدی راکد بازفعالسازی شدند
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / بوشهر / صنایع کوچک و متوسط
۶۰۰ واحد تولیدی راکد بازفعالسازی شدند
بوشهر- ایرنا- معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: بازفعال‌سازی واحدهای راکد یکی از برنامه‌های اصلی این سازمان است و در این راستا امسال تاکنون ۶۰۰ واحد در این بخش به چرخه تولید بازگشته‌اند.
طلا هم تولید کنیم نمی‌توانیم بهره‌های سنگین بانکی را بپردازیم
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
طلا هم تولید کنیم نمی‌توانیم بهره‌های سنگین بانکی را بپردازیم
عضو هیئت مدیره انجمن سلولزی با تأکید براینکه دولت هیچ عملکرد مثبتی برای جبران ضرر واحدهای تولیدی در افزایش نرخ ارز و مشکلات تأمین مواد اولیه انجام نداد، گفت: اگر یک واحد تولیدی طلا هم تولید کند نمی‌تواند بهره های سنگین بانکی را پرداخت کند.
افزایش ۲۵ درصدی تولید واحدهای صنعتی کوچک/ احیای ۳۹۰ واحد تولیدی از ابتدای امسال در شهرک های صنعتی/ شناسایی ۵۳۰ شرکت دانش ‌بنیان تولیدی در کشور
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
افزایش ۲۵ درصدی تولید واحدهای صنعتی کوچک/ احیای ۳۹۰ واحد تولیدی از ابتدای امسال در شهرک های صنعتی/ شناسایی ۵۳۰ شرکت دانش ‌بنیان تولیدی در کشور
یک مقام مسئول مطرح کرد:تاکنون ۵۳۰ شرکت دانش ‌بنیان تولیدی در نقاط مختلف کشور شناسایی شده و ۲۸۰ واحد تولیدی نیز مجوز دانش بنیانی دریافت کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
مازندران؛ تخریب یک واحد مسکونی بر اثر بارندگی و طغیان رودخانه
بارندگی و جاری شدن سیلاب علاوه بر تخریب یک بنای مسکونی در حریم رودخانه در شهرک نیلو سلمانشهر ، باعث آبگرفتگی تعدادی از بناهای مسکونی ، واحدهای تولیدی ، خدماتی ، کشاورزی و نیز خسارت جدی به گلخانه های فضای بسته این شهرستان شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
دیدار استاندار قم با رئیس  جمهوری
سرمست استاندار قم با حجه الاسلام والمسلمین روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی  دیدار و گفت‌وگو کرد .مریم یقینی - ابتکار: در قم سرمست استاندار قم با روحانی رئیس جمهوری دیدار و با تشریح آخرین وضعیت استان در بخش های مختلف سیاسی،امنیتی،اجتماعی،اقتصادی و عمرانی خواستار عنایت ویژه رئیس جمهوری و صدور اوامر عالی برای تسریع در تکمیل و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام استان شد .روحانی رئیس جمهور نیز در این دیدار ضمن اشاره به اهتمام وزارتخانه ها در تکمیل پروژه های استان قم ،تسریع در اجرا و بهره برداری از پروژه قطار سریع السیر تهران_قم _اصفهان همچنین نوسازی ،بهسازی وتوانمندسازی بافت های فرسوده شهر قم را مورد تاکید قرار داد .در این دیدار ابتکار عمل استاندار قم در ایجاد تحرک ، پویایی و توسعه فعالیتهای اقتصادی …
گلایه استاندار مرکزی ازعدم حضور مسئولان کشور درنمایشگاه سنگ محلات
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / استاندار مرکزی / سید علی آقازاده / واحد های تولیدی
گلایه استاندار مرکزی ازعدم حضور مسئولان کشور درنمایشگاه سنگ محلات
محلات- استاندار مرکزی از عدم حضور مسئولان کشوری در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ محلات گلایه کرد و گفت: صنعت سنگ به دلیل ارزآوری برای کشور باید بیشتر موردتوجه و حمایت قرار گیرد.
زیان ٧٠٠میلیارد تومانی تولیدکنندگان جوجه/آفت تصمیمات آنی در تولید
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / جوجه یکروزه / جوجه ریزی / واحد های تولیدی / انجمن جوجه یک روزه
زیان ٧٠٠میلیارد تومانی تولیدکنندگان جوجه/آفت تصمیمات آنی در تولید
سوءمدیریت و تصمیمات آنی مسئولان باعث ایجاد چالش های بزرگی برای تولیدکنندگان جوجه یکروزه و زیان میلیاردی آنان شده است.
فعال کردن 2000 واحد تولیدی در سال جاری
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / استانی-اقتصادی / واحدهای تولیدی
فعال کردن 2000 واحد تولیدی در سال جاری
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعال کردن ۲ هزار واحد تولیدی از برنامه های وزارت صمت در سال جاری است، تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۰ در برنامه داریم ۱۰ میلیارد دلار از کالای وارداتی را در داخل تولید کنیم.
قوه قضاییه در دوران جدیدش نگاه حمایتی به تولیدکنندگان دارد
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / حسین فاضلی / دادگستری البرز / استاندار البرز / شرکت دانش بنیان / واحد های تولیدی
قوه قضاییه در دوران جدیدش نگاه حمایتی به تولیدکنندگان دارد
رئیس شورای قضایی استان البرز با اشاره به اشتغالزایی گسترده مگاپروژه زرکام در کشور گفت: قوه قضاییه نیز در دوران جدیدش نگاه حمایتی به تولیدکنندگان دارد و از تولید حمایت جدی می کند.
حاکمیت قانون، استقرار نهاد رقابت و بهره وریِ مجموعه عامل‌های تولید
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / عباس آخوندی / تولید / واحد های تولیدی / قانون
حاکمیت قانون، استقرار نهاد رقابت و بهره وریِ مجموعه عامل‌های تولید
بهره‌وری یکی از دو عنصر اصلی رشد اقتصادی محسوب می‌شود. در گفت‌وگویی با ایرنا پلاس که با همکاری انجمن بهره‌وری ایران انجام شده، به عوامل عدم تحقق و ارتقای بهره‌وری می‌پردازد.
مثبت شدن ارزش افزوده و تولید در ۷۵ درصد کالاها
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / وزارت صنعت معدن و تجارت / سعید زرندی / حسین سلاح ورزی / واحد های تولیدی
مثبت شدن ارزش افزوده و تولید در ۷۵ درصد کالاها
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آمارهای تولید و شاخص‌های ارزش افزوده در ۷۵ درصد از کالاهای منتخب مثبت شده است.
دوقلوهای چسبیده به اقتصاد ایران
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / کاهش تولید نفت / تولید / واحد های تولیدی / رکود اقتصادی / تورم / نقدینگی / مجید سلیمی‌ بروجنی
دوقلوهای چسبیده به اقتصاد ایران
رکود و تورم، دو مهمان نام‌آشنای چند سال اخیر اقتصاد ایران بوده‌اند. تجربه گذشته نشان داد که هم‌نشینی این دو در کنار یکدیگر معمولا نتیجه‌ای به جز رکود اقتصادی نداشته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •