دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
وزارت راه
۱ ساعت قبل
جزییات ساخت ۲۱ هزار مسکن برای کم درآمدها
عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری گفت: در قالب تفاهم نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی که بین وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شده احداث حدود ۲۱ هزار مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه در دستور کار قرار گرفته است.
مالیات بر عایدی سرمایه در نوبت رسیدگی هیئت دولت/آمار مسکن در شهریور با ساختار جدید منتشر می‌شود
۱۰ ساعت قبل / محمود محمودزاده / معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی / آمار مسکن / مالیات برعایدی سرمایه
مالیات بر عایدی سرمایه در نوبت رسیدگی هیئت دولت/آمار مسکن در شهریور با ساختار جدید منتشر می‌شود
معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی، گفت: انتشار آمار بخش مسکن شهریور ماه با سر و شکلی جدی در چند روز آینده از سر گرفته می‌شود.
واکنش وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه نشینی: از سال ۸۲ اقداماتی در زمینه توانمندسازی وساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی انجام شده
۱۰ ساعت قبل
واکنش وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه نشینی: از سال ۸۲ اقداماتی در زمینه توانمندسازی وساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی انجام شده
در پی طرح رسانه‌ای اظهارات یکی از نمایندگان با ادعای ۷ سال تعلل وزارت کشور درخصوص حاشیه نشینی، به آگاهی عموم مخاطبان شریف و تنویر افکار عمومی، گزارش اقدامات سازمان امور اجتماعی کشور در راستای ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و حل مسأله حاشیه نشینی منتشر شد. مسئولیت سیاستگذاری و برنامه ریزی برای حل مسأله حاشیه نشینی از سال ۱۳۸۲ طی تصویب سندی با عنوان «سند ملی توانمندسازی وساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی»توسط هیأت وزیران به «ستاد ملی ساماندهی وتوانمندسازی سکونتگاه‌های غیر رسمی» تحت مسئولیت مستقیم وزارت راه وشهرسازی واگذار شده است.
پاسخ وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه نشینی
۱۳ ساعت قبل / وزارت کشور / وزارت راه و شهرسازی / شورای اجتماعی کشور
پاسخ وزارت کشور به ادعای تعلل در مدیریت حاشیه نشینی
تهران- ایرنا- در پی طرح رسانه‌ای اظهارات یکی از نمایندگان با ادعای ۷ سال تعلل وزارت کشور درخصوص حاشیه نشینی، برای آگاهی عموم مخاطبان شریف و تنویر افکار عمومی، گزارش اقدامات سازمان امور اجتماعی کشور در راستای ساماندهی سکونت گاه های غیررسمی و حل مسأله حاشیه نشینی منتشر شد.
امروز آخرین مهلت واریز وجه مسکن ملی
۲۰ ساعت قبل / ثبت نام مسکن ملی / مسکن ملی / هزینه مسکن ملی / وزارت راه و شهرسازی
امروز آخرین مهلت واریز وجه مسکن ملی
تاکنون و بر اساس آخرین آمار از ۴۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن فقط ۶۵ هزار نفر واریز وجه داشته‌اند و این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی ساعت ۲۴ امروز ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ را آخرین مهلت بارگذاری مدارک و واریز وجه اعلام کرده و هشدار داده که متقاضیان واجد شرایط در صورت عدم تکمیل آورده اولیه حذف می‌شوند. نوشته امروز آخرین مهلت واریز وجه مسکن ملی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بررسی مشکلات ساخت وسازهای غیرمجاز در کارگروه تخصصی دولت و قوه‌قضاییه
۲۱ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / شورای عالی استان ها / معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور / دادستانی کل کشور / وزارت راه و شهرسازی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
بررسی مشکلات ساخت وسازهای غیرمجاز در کارگروه تخصصی دولت و قوه‌قضاییه
تهران - ایرنا - سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اعلام کرد: کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان دولت و قوه قضاییه مسایل و مشکلات ساخت وسازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی را بررسی می کند.
مهلت تکمیل ثبت نام مسکن ملی امروز تمام می‌شود
۲۳ ساعت قبل / طرح اقدام ملی مسکن / وزارت راه و شهرسازی / سازمان ملی زمین و مسکن / مسکن ملی
مهلت تکمیل ثبت نام مسکن ملی امروز تمام می‌شود
تهران- ایرنا- آخرین مهلت وزارت راه و شهرسازی به متقاضیان مسکن ملی برای تکمیل و بارگذاری اطلاعات خود امروز ٣٠ شهریور به پایان می‌رسد و ۵ هزار واحد مسکن ملی تا یک ماه آینده به نخستین گروه از واجدین شرایط تحویل داده می‌شود.
هشدار حذف و جریمه متقاضیان وام ودیعه مسکن
۲۴ ساعت قبل
هشدار حذف و جریمه متقاضیان وام ودیعه مسکن
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طی اطلاعیه‌ای از حذف و جریمه متقاضیان وام ودیعه مسکن در صورت داشتن سابقه مالکیت خبر داد.
پاسخ نیکزاد به انتقادها از طرح جهش تولید مسکن/ به دنبال انحصار و خط اعتباری نیستیم
۲۴ ساعت قبل / وزارت راه / بازار مسکن
پاسخ نیکزاد به انتقادها از طرح جهش تولید مسکن/ به دنبال انحصار و خط اعتباری نیستیم
نائب رئیس مجلس با بیان "متاسفانه اطلاعات غلط راجع به طرح جهش تولید و تامین مسکن مجلس به مردم داده می شود" گفت: این طرح را کمیسیون عمران ارائه کرده که دوفوریت آن نیز رای بالایی آورده است.
این متقاضیان «ودیعه مسکن» حذف خواهند شد
۲۴ ساعت قبل / تسهیلات ودیعه مسکن / وام مسکن / وزارت راه و شهرسازی
این متقاضیان «ودیعه مسکن» حذف خواهند شد
به گزارش الف، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طی اطلاعیه‌ای از حذف و جریمه متقاضیان وام ودیعه مسکن در صورت داشتن سابقه مالکیت خبر داد.
مظنه رهن و اجاره آپارتمان در تهرانپارس +جدول
۲۵ ساعت قبل / اخبار اقتصادی / بازار مسکن / وزارت راه و شهرسازی / رهن و اجاره
مظنه رهن و اجاره آپارتمان در تهرانپارس +جدول
برای رهن کامل واحد ۵۰ متری در محدوده تهرانپارس شرقی به سرمایه ۱۳۰ میلیون تومانی نیاز است.
طرح جهش تولید مسکن ۳ نقطه انحرافی دارد که باید اصلاح شود
۲۵ ساعت قبل / وزارت راه / قیمت مسکن / بازار مسکن
طرح جهش تولید مسکن ۳ نقطه انحرافی دارد که باید اصلاح شود
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر ۳ نقطه انحرافی در طرح جهش ساخت مسکن اصلاح شود، باقی ابعاد آن قابل قبول است.
۱۰ بزرگراه کشور پولی می‌شود
۲۶ ساعت قبل / وزارت راه / بزرگراه
۱۰ بزرگراه کشور پولی می‌شود
به فاصله حدود دو ماه پس از واگذاری ساخت پنج بزرگراه به بخش خصوصی، معاون وزیر راه از واگذاری پنج طرح بزرگراهی دیگر به خصوصی‌ها خبر داد.
۳۲ ساعت قبل
واکسن آنفلوآنزا برای جانبازان و خانواده شهدا رایگان شد
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از رایگان شدن واکسن آنفلوآنزا برای والدین شهدا، جانبازان و همسران شهید بالاتر از 60 سال خبر داد. سعید اوحدی با ابراز نگرانی از تاثیر تحریم‌های اقتصادی بر تامین دارو برای جانبازان و باقی جمعیت هدف تحت پوشش این نهاد از تشکیل شورای راهبری اقتصادی و فعال‌سازی کمیته مسکن، اشتغال، درمان، فرهنگی و لوایح در بنیاد شهید خبر داد و اعلام کرد:«با تاکید ریاست‌جمهوری، کلیه مطالبات بر زمین‌ مانده جامعه ایثارگران تا پایان سال ۹۹ باید پرداخت شود و بخش اول ماده ۳۸ نیز حدود دو ماه پیش و بخش دوم آن هم دیروز پرداخت شد. مصوبه بازنشستگی پیش از موعد همسران شهدا نیز به زودی ابلاغ می‌شود و برای واگذاری سرپرستی فرزندان شهدای مدافع حرم به مادران‌شان نیز …
۳۴ ساعت قبل
محرک بانک مسکن برای کیفی سازی ساخت و ساز
رئیس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن، توسعه ساخت و سازهای با کیفیت در شهرهای کشور از طریق حمایت تسهیلاتی از سازندگان حرفه ای را یکی از مهم ترین اهداف اعتبارسنجی این بانک برای پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی در سال ۹۹ عنوان کرد.حسین حیدری، رئیس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه یک فاکتور اصلی در تعیین سقف تسهیلات مشارکت مدنی برای سال جاری مدنظر بانک مسکن قرار داشته است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: از آنجا که یکی از اهداف مهم بانک در پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی افزایش کیفیت پروژه های ساختمانی است از این رو اولویت اصلی در تعیین سقف تسهیلاتی، سابقه فعالیت حرفه‫ای متقاضیان اخذ این نوع تسهیلات است. به طوری که سازندگان حرفه‫ای می توانند از سقف بیشتری از تسهیلات بهره …
۳۴ ساعت قبل
3 استراتژی وزارت راه در معادله مسکن
 بازار مسکن در 6‌ماه اخیر یکی از پرتنش‌ترین شرایط قیمتی خود را تجربه کرده و به‌طور میانگین هرماه معادل 4تا 5برابر تورم ماهانه کشور رشد قیمت داشته است. این رشد در حالی بوده که وزارت راه و شهرسازی در قالب طرح اقدام ملی تلاش کرده است متقاضیان مصرفی را ساماندهی کند، اما بازهم این بازار سربه‌راه نشده است. به گزارش همشهری، اثرپذیری بازار مسکن از سایر بازارها و بی‌ثباتی قیمت مسکن به‌دنبال هجوم نقدینگی سرگردان، موضوعی است که پیش‌ازاین چندین بار از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شده و محمد اسلامی به‌تازگی نیز …
پنج وزیر در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حاضر می‌شوند
۴۶ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / وزارت راه و شهرسازی / وزارت امور خارجه / ایالات متحده آمریکا / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / رژیم صهیونیستی
پنج وزیر در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حاضر می‌شوند
تهران- ایرنا- کمیسیون‌های مجلس این هفته میزبان وزرای آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد و امور دارایی، کشور و وزیر جهاد کشاورزی به همراه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سوال و پیگیری مطالبات مردم هستند.
منتظر دریافت اطلاعات املاک خالی برای گرفتن مالیات هستیم
۴۶ ساعت قبل / وزارت راه و شهرسازی / وزارت راه و شهرسازی / مالیات / اطلاعات / سازمان امور مالیاتی
منتظر دریافت اطلاعات املاک خالی برای گرفتن مالیات هستیم
معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: دو روز تا پایان شهریور باقی مانده و منتظر هستیم که این اطلاعات ارائه شود. تبادل داده‌ها با وزارت راه و شهرسازی به صورت وب سرویس و آنلاین خواهد بود.
علت رکود بازار مسکن از زبان
۴۶ ساعت قبل / وزارت راه / قیمت خانه / اجاره خانه
علت رکود بازار مسکن از زبان "اسلامی"
وزیر راه و شهرسازی، نقدینگی سرگردان را عامل اصلی بی‌ثباتی بازار مسکن دانست و گفت: حجم نقدینگی لجام‌گسیخته موجود در کشور این بلا را بر سر بازار مسکن آورده است.
آپارتمان‌های لوکس‌متراژ تهران چه قیمتی دارند؟
۲ روز قبل / وزارت راه و شهرسازی / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / کاهش قیمت ها / افزایش قیمت
آپارتمان‌های لوکس‌متراژ تهران چه قیمتی دارند؟
دنیای‌اقتصاد نوشت: عمده عرضه آپارتمان‌های با متراژ بیش از ۱۵۰ مترمربع در بازار فروش مسکن در حال حاضر را می‌توان به دو گروه «سن بنا» دسته‌بندی کرد.
۲ روز قبل
رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:
آمار دقیقی از مبتلایان در محیط‌های آموزشی وجود نداردرئیس جمهوری روز پنج‌شنبه در بیست و چهارمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش تولید، ۲۶ پروژه ملی وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی و جمعیت هلال احمر را افتتاح کرد.در این مراسم بهره‌برداری از بیمارستان پوست رازی و ساختمان جامع پیوند بیمارستان مسیح دانشوری در تهران، بیمارستان بیماری‌های تنفسی در زابل، طرح تکمیلی بیمارستان آیت‌الله خویی در آذربایجان غربی، طرح توسعه بیمارستان خاتم‫الانبیا نطنز، بیمارستان شفا سقز، بیمارستان بهشهر و بیمارستان تالش و نیز طرح توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات کشور، ۷ مرکز بهداشت، درمان و توانبخشی و ۱۴۰۰ خانه هلال به طور رسمی آغاز شد. برای اجرای این ۲۶ پروژه ۹۸۹ میلیارد …
یک مسکن و چند وزارتخانه
۲ روز قبل / اقتصاد / دولت / مسکن / وزارت راه و شهرسازی / وزارتخانه
یک مسکن و چند وزارتخانه
«بورس املاک، بحثی بود که وزارت اقتصاد آن را پیگیری می‌کند و وزارت راه و شهرسازی در آن نه موضع مدیریتی دارد نه موضع محوری؛ اما آنچه درباره ارتباط مسکن و بورس، وزارت راه و شهرسازی پیگیری می‌کند،
واگذاری ۵ طرح بزرگراهی دیگر کشور به بخش خصوصی
۲ روز قبل
واگذاری ۵ طرح بزرگراهی دیگر کشور به بخش خصوصی
غفاری، معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت:‌ بخش خصوصی احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی کشور را از طریق مشارکت با دولت برعهده خواهد گرفت.
ساخت متروی پرند به کجا رسید؟
۲ روز قبل / علی امام / متروی پرند
ساخت متروی پرند به کجا رسید؟
علی امام مدیرعامل شرکت‌ متر تهران در گفت‌وگو با فارس،‌درباره سرانجام راه‌اندازی و احداث مترو پرند، اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه، استانداری تهران و شهرداری در زمینه احداث و راه‌اندازی مترو پرند تهیه شده ولی هنوز نهایی نشده است.
۲ روز قبل
صندوق‌های زمین و ساختمان در آستانه بازگشت به بورس
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره سرنوشت عرضه مسکن در بورس اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی موضوع صندوق‌های زمین و ساختمان را در بورس پیگیری می‌کند و هدف از اجرای قانون صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان، کمک به تولید انبوه و عرضه بالای مسکن و پروژه‌های خدماتی مکمل مسکن است.
تصویب ۲ پیشنهاد در کمیسیون اقتصاد هیات دولت
۲ روز قبل
تصویب ۲ پیشنهاد در کمیسیون اقتصاد هیات دولت
در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد هیات دولت به ریاست رییس بانک مرکزی، بررسی و تصمیم گیری درباره پیشنهادات ارائه شده از سوی سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت راه در دستور کار قرار گرفت.
بازار اجاره مسکن را سامان دادیم
۲ روز قبل / اجاره مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
بازار اجاره مسکن را سامان دادیم
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه بازار اجاره مسکن در تابستان امسال قابل قبول بوده و توانست بازار را سامان دهد و کنترل کند، به همین منوال در حوزه خرید و فروش مسکن هم ما پیشنهاداتی را ارائه دادیم؛ اگر آنها هم مصوب شود، تا حدود زیادی می‌توانیم بازار خرید و فروش مسکن را هم کنترل کنیم. نوشته بازار اجاره مسکن را سامان دادیم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معاون وزیر راه: بازار اجاره مسکن را سامان دادیم؛ نوبت بازار خرید و فروش است
۳ روز قبل / مسکن / بازار مسکن
معاون وزیر راه: بازار اجاره مسکن را سامان دادیم؛ نوبت بازار خرید و فروش است
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: همانطور که توانستیم بازار اجاره مسکن را ساماندهی کنیم، پیشنهاداتی هم در خصوص ساماندهی بازار خرید و فروش مسکن داریم.
۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی شدند
۳ روز قبل / محمد اسلامی / وام ودیعه مسکن / اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی
۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی شدند
وزیر راه و شهرسازی از آمادگی بانک ها برای پرداخت تسهیلات به بخش مسکن خبر داد و گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها معرفی شدند.
بهره‌برداری از طرح‌های ملی با دستور رییس جمهوری
۳ روز قبل / ویدئوکنفرانس / محمد اسلامی / افتتاح طرح / وزارت راه و شهرسازی / حسن روحانی / محمود واعظی / رضا اردکانیان / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
بهره‌برداری از طرح‌های ملی با دستور رییس جمهوری
ایرنا- تهران- بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی روز پنجشنبه با دستور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به روش ارتباط تصویری از راه دور انجام شد.
ساخت ۷۶۷ هزار واحد مسکن مهر توسط شرکت‌های تعاونی
۳ روز قبل / طرح اقدام ملی مسکن / توسعه ایران / تعاونی / وزارت راه و شهرسازی / مسکن مهر / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / مسکن
ساخت ۷۶۷ هزار واحد مسکن مهر توسط شرکت‌های تعاونی
تهران - ایرنا - براساس آخرین آمار از مجموع دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، بیش از یک سوم و معادل ۷۶۷هزار واحد توسط شرکت‌های تعاونی مسکن احداث و تحویل داده شده است.
روحانی: امیدوارم با افتخار ماه‌های پرخطر پیش رو را از سر بگذرانیم
۳ روز قبل / حسن روحانی / وزارت بهداشت / وزارت راه و شهرسازی / هلال احمر
روحانی: امیدوارم با افتخار ماه‌های پرخطر پیش رو را از سر بگذرانیم
رییس جمهور گفت: امیدوارم در شرایط سختی که در آن قرار گرفتیم و به خصوص با شروع آغاز فصل پاییز و احتمالا شیوع آنفلوآنزا در کنار کرونا و نیز مشکلات دیگری که با آن مواجه هستیم با افتخار این ماه‌های پرخطر را از سر بگذرانیم.
مسکن مهر نیمه‌تمام به ۵۰ هزار واحد رسید
۳ روز قبل / مسکن مهر / بازار مسکن / وزارت راه و شهر سازی
مسکن مهر نیمه‌تمام به ۵۰ هزار واحد رسید
بر اساس اعلام مسئولان حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام به استثنای واحد‌هایی که دارای مشکلات حقوقی هستند وجود دارد.
آغاز مراسم بهره برداری از طرح های وزارت بهداشت و وزارت راه توسط روحانی
۳ روز قبل / حسن روحانی / استانی-سیاسی
آغاز مراسم بهره برداری از طرح های وزارت بهداشت و وزارت راه توسط روحانی
مراسم بهره برداری از طرح های ملی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی…
انتظار داریم توجه ویژه‌ای به طرح‌های آزادراهی کرمانشاه شود
۴ روز قبل / استاندار کرمانشاه / آزادراه / استانی-اقتصادی
انتظار داریم توجه ویژه‌ای به طرح‌های آزادراهی کرمانشاه شود
استاندار کرمانشاه روند فعالیت‌های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزادراه همدان - کرمانشاه را مطلوب ندانست.
تداوم بارش‌های شدید در گیلان و غرب مازندران
۴ روز قبل / وزارت راه و شهرسازی / بارش باران / سازمان هواشناسی
تداوم بارش‌های شدید در گیلان و غرب مازندران
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی اعلام‌کرد: برای امروز (پنجشنبه) بارش نسبتا شدید باران در گیلان و غرب مازندران پیش‌بینی شده و دریای خزر در این مناطق مواج و متلاطم است.
بررسی خارج از نوبت مشکلات خوزستان در وزارت راه و شهرسازی
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / راه وشهرسازی
بررسی خارج از نوبت مشکلات خوزستان در وزارت راه و شهرسازی
نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی در ستاد بررسی مشکلات خوزستان در حوزه راه و شهرسازی گفت: برای حل مشکلات خوزستان تصمیم‌گیری ویژه‌ای انجام خواهد شد و خارج از نوبت در وزارت راه و شهرسازی برای حل این مشکلات اقدام می‌شود.
۴ روز قبل
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.همشهری و جان گرفتن خانه‌های قدیمیبعد آن که « «علی نجف‌آبادی» بازمانده و نوه سرهنگ «فردوس نجف‌آبادی» رئیس اسبق شهربانی اصفهان به‌جای تخریب بنای زیبای خیابان پارس در محدوده میدان فردوسی معروف به «خانه سرهنگ» همراه با دوستانش دست به‌ دست هم دادند و با طراحی جدید رخت نو به تن این بنای قدیمی و فرسوده کردند، روزنامه ی همشهری نیز دست به کار شده و در گزارشی با عنوان: «معماران‌جوان به‌خانه‌های‌قدیمی‌جان می‌دهند» ضمن تمجید از این کار و نظائری دیگر از این دست کارهای ارزنده می‌نویسد:«در تهران کم نیستند خانه‌ها و بناهای قدیمی که قدمت برخی از آنها به بیش از 50سال می‌رسد. بناهایی با معماری‌های …
ورود بیش از ۹۰ درصد مردم به بورس
۴ روز قبل / سرمایه / شاخص / مزایده / وزارت راه و شهرسازی / وزن
ورود بیش از ۹۰ درصد مردم به بورس
بازار سرمایه طی جلسات مجلس و سازمان بورس روزهای خوشی را می‌گذراند و بازار روند صعودی را تجربه می‌کند. معاملات بازار سرمایه روز چهارشنبه و درآخرین روزکاری خود در حالی پایان یافت که شاخص کل این بازار با ۳۹ هزار و ۵۰۵ واحد صعود، رقم یک میلیون و ۷۰۴ هزار واحد را ثبت کرد.
طرح جدید دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان
۴ روز قبل / بازار مسکن / ساخت مسکن / قیمت مسکن / مسکن ملی / وزارت راه و شهرسازی
طرح جدید دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان
دولت تلاش دارد با ارائه مشوق‌های جدید، روند کند آزادسازی زمین‌های مازاد از سوی سازمان‌های دولتی را سرعت بخشد و بر این اساس اعلام کرده است تا ۵۰ درصد اراضی واگذار شده برای ساخت مسکن کارکنان دستگاه‌های اجرایی استفاده خواهد شد. نوشته طرح جدید دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فروش املاک بانکی در بورس کالا آغاز شد
۴ روز قبل / بورس کالا / وزارت راه و شهرسازی / مسکن / بورس / بازار سرمایه / بازار بورس
فروش املاک بانکی در بورس کالا آغاز شد
تهران - ایرنا - بعد از معامله نخستین ملک در بورس کالای ایران در دو هفته گذشته، امروز نخستین معامله املاک بانکی در بورس کالای ایران از سوی یک بانک خصوصی با موفقیت انجام شد تا مسیری جدید و شفاف برای سرعت بخشیدن به فروش املاک مازاد بانک‌ها به کمک بورس معرفی شود.
ساماندهی حاشیه‌نشینی تا ۳ سال آینده
۴ روز قبل / سیستان و بلوچستان / تسهیلات مسکن / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / مسکن مهر / مسکن / اقشار حاشیه / مسکن ملی
ساماندهی حاشیه‌نشینی تا ۳ سال آینده
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش سرعت حاشیه‌نشینی در سال‌های اخیر ابراز امیدواری کرد که با ورود بنیاد مسکن به حل مشکل حاشیه‌نشینی بتوان تا سه سال آینده محلات حاشیه‌نشین را در استان‌های مختلف ساماندهی کرد.
کنارگذر جنوبی تهران امسال افتتاح می‌شود/ افتتاح مسیر قزوین-الموت-تنکابن تا پایان دولت
۴ روز قبل / وزارت راه و شهرسازی
کنارگذر جنوبی تهران امسال افتتاح می‌شود/ افتتاح مسیر قزوین-الموت-تنکابن تا پایان دولت
جانشین وزیر راه و شهرسازی در ستاد راهبردی سال جهش تولید از دو پروژه مهم آزادراهی جاده‌ای این وزارتخانه بازدید کرد.
میانگین قیمت مسکن در تهران ۲۱ میلیون تومان/ بررسی ساخت خانه‌های زیر ۵۰ متر در دولت/ هزینه ساخت چقدر است؟
۴ روز قبل / بازار مسکن / ساخت مسکن / قیمت مسکن تهران / وزارت راه و شهرسازی
میانگین قیمت مسکن در تهران ۲۱ میلیون تومان/ بررسی ساخت خانه‌های زیر ۵۰ متر در دولت/ هزینه ساخت چقدر است؟
رئیس سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه میانگین قیمت مسکن در تهران ۲۱ میلیون تومان است گفت: قرارداد ساخت ۴۰۰۰ واحد مسکونی در جنوب تهران بسته شده است.
مالیات بر خانه‌های خالی در رفت و برگشت شورای نگهبان/ سامانه املاک اطلاعات را به سازمان مالیاتی نمی دهد!؟
۴ روز قبل
مالیات بر خانه‌های خالی در رفت و برگشت شورای نگهبان/ سامانه املاک اطلاعات را به سازمان مالیاتی نمی دهد!؟
طرح مالیات بر خانه‌های خالی مصوب مجلس که شورای نگهبان ایراداتی به آن گرفته بود در حالی هفته گذشته پس از رفع ایرادات مجدداً به این شورا ارسال شده که هنوز اطلاعاتی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی خانه های خالی به سازمان امور مالیاتی ارائه…
ساخت یک میلیون و ٢٣٢ هزار واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید
۴ روز قبل / دولت تدبیر و امید / وزارت راه و شهرسازی / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / حسن روحانی
ساخت یک میلیون و ٢٣٢ هزار واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید
تهران - ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ساخت و تکمیل یک میلیون و ٢٣٢ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در شهرهای کوچک و روستاها در دولت تدبیر و امید خبر داد.
دست مردم زیر سنگ بانک‌ها
۵ روز قبل / وام ودیعه مسکن / ودیعه مسکن / مسکن / راه و شهرسازی / وزارت راه و شهرسازی / بانک مرکزی / ستاد ملی مقابله با کرونا / ویروس کرونا
دست مردم زیر سنگ بانک‌ها
فرصت ارائه مدارک برای وام ودیعه مسکن در ساعت ۲۴ دوشنبه‌شب به پایان رسید. اگرچه صحبت‌هایی هم درباره تمدید آن وجود دارد اما ابهامات بسیاری درباره چگونگی پرداخت وام وجود دارد.
جزئیات ساخت ۳ آزادراه‌ در کریدور‌ ترانزیتی کشور
۵ روز قبل / جاده‌های کشور / کریدور ترانزیتی / محور های ترانزیت / وزارت راه و شهرسازی
جزئیات ساخت ۳ آزادراه‌ در کریدور‌ ترانزیتی کشور
محمدحسین میرشفیع در گفت‌وگو با فارس، درباره آخرین وضعیت پروژه‌های آزادراهی کشور، اظهار داشت: مهم‌ترین پروژه آزادراهی کشور که امسال افتتاح می‌شود، آزادراه کنارگذر جنوبی تهران است که به آزادراه غدیر تغییر نام یافته است.
۵ روز قبل
بکارگیری ریل ملی در خطوط ریلی، افتخاری برای صنعت کشور
اصفهان _بهمن راعی : محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آیین گشایش بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان تهران با سپاس ویژه از همت کارگران و مدیران سختکوش ذوب‌آهن اصفهان در جهت رشد و توسعه صنعت کشور گفت: یکی از افتخارات تولیدی و صنعتی در کشور تولید ریل ملی توسط پولادمردان ذوب‌آهن اصفهان است و وزارت راه و شهرسازی نیز بر اساس رسالت خود به قول هایی که در خصوص به کارگیری و استفاده از ریل ملی داده عمل نمود و هم‌اکنون ریل تولیدی ذوب‌آهن اصفهان در خطوط ریلی کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد .وی گفت: امیدواریم کارشناسان و متخصصین ذوب‌آهن اصفهان همچون گذشته همت خود را در جهت تولید بیشتر ریل ملی و تامین نیاز کشور به این محصول به کار گیرند.اسلامی همچنین مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا …
وزیر راه: کمربندی جنوبی تهران به زودی افتتاح می‌شود
۵ روز قبل
وزیر راه: کمربندی جنوبی تهران به زودی افتتاح می‌شود
یکصدودهمین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و اعضا به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد. محمد اسلامی در این نشست گفت: یکی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بحث افزایش ایمنی راه‌ها، کمربندی جنوبی تهران است که سازمان راهداری با همه محدودیت‌های مالی در این مسیر یک کار جهادی انجام داده تا گره از کار این مسیر پرترافیک باز کند و به زودی افتتاح خواهد شد.
وزارت راه اطلاعات خانه های خالی را بدهد
۵ روز قبل
وزارت راه اطلاعات خانه های خالی را بدهد
رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: هنوز اطلاعاتی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی خانه های خالی ارائه نشده و به محض دریافت اطلاعات، ۱۰ روزه مالیات مطالبه می کنیم.
بیش از ۶۰ درصد قیمت مسکن ریشه در زمین دارد
۵ روز قبل
بیش از ۶۰ درصد قیمت مسکن ریشه در زمین دارد
حسینی، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید تمام زمین‌های مستعد برای ساخت مسکن را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد.
خواب زدگی متولی بخش مسکن در افت ساخت و ساز تهران/ کاهش ۴۰ درصدی تولید مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
خواب زدگی متولی بخش مسکن در افت ساخت و ساز تهران/ کاهش ۴۰ درصدی تولید مسکن
کاهش سرمایه گذاری و ابهام در تولید و عرضه مسکن باعث شده تا وضعیت ساخت و ساز در تهران به خواب نیمه عمیق فرو برود. اما سوال این است که چرا متولی بخش مسکن یعنی وزارت راه و شهرسازی و دولت چرا خود را خواب زده اند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
غیر مستاجرانی که تسهیلات ودیعه مسکن گرفتند
در شرایطی که برخی مستاجران در اخذ تسهیلات ودیعه مسکن ناکام بودند برخی افراد غیر مستاجر با استفاده از کد رهگیری صوری، موفق به اخذ این وام شده‌اند. داشتن کد رهگیری برای اجاره از شرایط دریافت وام ودیعه است. برخی بنگاه‌ها برای انجام معامله کد رهگیری اجاره صادر می‌کنند و پس از انجام فعالیت مرتبط با این کد فسخ معامله را انجام می‌دهند. کد رهگیری شماره مخصوصی است که نماینده معامله خرید، فروش، اجاره و سایر فعالیت‌های معاملاتی در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور به حساب می‌آید و برای هر معامله یکتا است. در شرایطی که برخی مستاجران در اخذ این تسهیلات ناکام بودند برخی افراد غیر مستاجر با این روش موفق به دریافت وام شدند. در حالی که متقاضیان وام ودیعه مسکن از درخواست بانک‌ها …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
تسهیلات ۵۰ میلیونی ودیعه مسکن فقط یک ضامن می‌خواهد
در حالی که متقاضیان وام ودیعه مسکن از درخواست بانک‌ها برای دریافت سه ضامن برای وام ۵۰ میلیون تومانی اجاره در تهران و دو ضامن برای وام ۳۰ میلیون تومانی در شهرهای بزرگ شکایت دارند، ستاد ملی مبارزه با کرونا یکبار دیگر شرایط دریافت این وام تنها با یک ضامن را اعلام‌کرد.به گزارش ایرنا‫، وزارت راه و شهرسازی با انتشار اطلاعیه‌ای در سامانه مسکن ملی یکبار دیگر با تاکید بر شرایط آسان دریافت وام ودیعه اجاره خبر داد که در تسهیلات بیش از ۱۵۰ میلیون ریالی که مربوط به وام ۵۰ میلیونی مستاجران تهرانی و ۳۰ میلیونی سایر کلانشهرها است معرفی یک ضامن به بانک احتیاج است. براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد تسهیلات ودیعه، نوع وثایق دریافت این وام گواهی کسر از حقوق، گواهی کسر از مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / آذربایجان / وزارت راه و شهرسازی / باکو
ایران و جمهوری آذربایجان چشم انداز روابط دو کشور را روشن و رو به گسترش توصیف کردند
  باکو  - ایرنا – "محمد اسلامی" وزیر راه و شهر سازی جمهوری اسلامی یران و " رامین قلی زاده" وزیر راه،  ارتباطات و فناوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان ، روند اجرای برخی پروژه های حمل و نقل مشترک دو کشور را مورد بررسی قرار دادند و چشم انداز همکاری‌ها و روابط دو کشور را امیدبخش و روبه گسترش توصیف کردند.
اختصاص نیمی از اراضی دستگاه‌های اجرایی به ساخت مسکن کارمندان
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / اسحاق جهانگیری / وزارت راه و شهرسازی / ساخت مسکن / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / تسهیلات مسکن / رهن و اجاره / کارمندان / مسکن کارمندان
اختصاص نیمی از اراضی دستگاه‌های اجرایی به ساخت مسکن کارمندان
هیئت وزیران تصمیم گرفتند تا هر دستگاه اجرایی که اراضی خود را برای اجرای طرح های ساخت مسکن به وزارت راه منتقل کند، نیمی از آن اراضی به ساخت مسکن کارکنان همان دستگاه اختصاص داده شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / وزارت راه و شهرسازی / سازمان بنادر و دریانوردی / کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران
تخفیف ۸۰ درصدی حقوق و عوارض بندری برای کشتی‌های رو رو در بنادر ایران
تهران - ایرنا - مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافق نامه های سازمان بنادر با اشاره به تخفیف ۸۰ درصدی حقوق و عوارض بندری برای کشتی‌های رو روی ورودی به بنادر ایران گفت:  ارتقای خدمات کشتیرانی در بنادر دو کشور، رونق کشتیرانی رو رو ، کانتینری و یخچالی بسیار حایز اهمیت است.
اجرای ۳ پروژه ملی زیرساختی حمل‌ونقل در مرکز ایران/ ظرفیت ترانزیت کشور بیشتر می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / وزارت راه
اجرای ۳ پروژه ملی زیرساختی حمل‌ونقل در مرکز ایران/ ظرفیت ترانزیت کشور بیشتر می‌شود
مقام مسئول وزارت راه با اشاره به اجرای ۳ پروژه بزرگ ملی عمرانی در مرکز ایران،‌گفت:با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد تحول عظیمی در بخش حمل‌ونقل خواهیم بود.
فارس من| تعیین تکلیف رشته مدیریت پروژه پس از تکمیل مصوبات کمیسیون هم‌ارزی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / فیاض رحیم‌زاده رئوفی / نماینده وزارت علوم در کمیسیون هم ارزی وزارت راه و شهرسازی / نظام &
فارس من| تعیین تکلیف رشته مدیریت پروژه پس از تکمیل مصوبات کمیسیون هم‌ارزی
عضو کمیسیون هم ارزی وزارت راه و شهرسازی گفت: پس از تکمیل مصوبات کمیسیون هم ارزی در رابطه با رشته‌های 7 گانه، چارت آموزشی رشته مدیریت پروژه به طور دقیق بررسی شده و سپس نسبت به اخذ تصمیم در رابطه با این رشته اقدام می‌شود.
ارسال پیامک به ۱.۵میلیون نفر دارای مسکن مازاد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / مسکن / مالیات / وزارت راه و شهرسازی
ارسال پیامک به ۱.۵میلیون نفر دارای مسکن مازاد
تسنیم نوشت:‌ معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال پیامک به ۱.۵میلیون نفر دارای مسکن مازاد خبر داد و گفت: حدود ۲.۵ میلیون خانوار مشمول خانه‌های مازاد هستند.
بازنگری در آیین نامه قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / وزارت راه و شهرسازی / قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت
بازنگری در آیین نامه قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت
وزارت راه و شهرسازی به منظور تسریع در تأمین مالی تمام یا بخشی از منابع اعتباری مورد نیاز تکمیل طرح‌های عمرانی اولویت‌دار خود از طریق بازار سرمایه و انتشار صکوک اسلامی، درخواست بازنگری در آیین‌نامه اجرایی ماده (۵۶) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را به کمیسیون اقتصاد هیات دولت ارائه کرده است.
جزییات پروازهای خارجی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / وزارت راه و شهرسازی / محمد اسلامی / تاخیر در پرواز / هواپیما / سازمان هواپیمایی کشوری / جاده / حمل و نقل / آزاد راه تهران-شمال
جزییات پروازهای خارجی اعلام شد
وزیر راه وشهرسازی درباره اقدامات اخیر ترکیش ایر گفت: روابط در حوزه هوایی در این زمینه متقابل و پروازهایی که لازم است به کشورهای مختلف به صورت روتین انجام می شوند.
دردسر مستاجران برای اخذ تسهیلات ودیعه مسکن/ امید آفرینی بدون توجه به نحوه تعامل با بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / فرهاد بیضایی / کارشناس حوزه مسکن / تسهیلات ودیعه مسکن
دردسر مستاجران برای اخذ تسهیلات ودیعه مسکن/ امید آفرینی بدون توجه به نحوه تعامل با بانک‌ها
یک کارشناس مسکن، گفت: عملکرد وزارت راه و شهرسازی در زمینه اعطای تسهیلات ودیعه مسکن و تفاوت بین عمل و گفتار متولیان این طرح، زمینه از بین رفتن سرمایه اجتماعی را مهیا کرده و این تفاوت بین عمل و گفتار به هیچ عنوان پذیرفته نیست.
اقدام ابهام‌برانگیز وزارت راه و شهرسازی در راه اندازی سامانه املاک و اسکان
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / وزارت راه و شهرسازی / وزارت راه و شهرسازی / سامانه املاک و اسکان / مالیات بر خانه های خالی
اقدام ابهام‌برانگیز وزارت راه و شهرسازی در راه اندازی سامانه املاک و اسکان
وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری اصلی راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور با ارسال نامناسب پیامک به برخی از اقشار جامعه و اطلاع رسانی نادرست و حتی قرار ندادن لینک سایت سامانه در صفحه سایت وزارتخانه پر ابهام عمل میکند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
روشن بودن چراغ‌های اتوبان به‌دلیل تعمیرات بوده است
روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده وزارت راه‌وشهرسازی پیرو چاپ پیام مردمی با موضوع روشن بودن چراغ‌های اتوبان قزوین در روز در ستون با مردم روز 30تیرماه پاسخ داده است: ضمن سپاس از انعکاس دیدگاه‌های هموطنان و ظرفیت ایجاد شده برای پاسخگویی به مردم به استحضار می‌رساند روشن بودن چراغ‌ها در اتوبان یادشده طی ساعات روز به‌دلیل انجام تعمیرات دوره‌ای سامانه روشنایی در محدوده طرفین ایستگاه اخذ عوارض بوده است.
تولید لکوموتیو دوگانه‌سوز برای اولین بار در داخل
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / یزد / همدان / وزارت راه و شهرسازی / راه آهن / دولت دوازدهم / کرمانشاه / لکوموتیو / مازندران
تولید لکوموتیو دوگانه‌سوز برای اولین بار در داخل
مدیرعامل شرکت راه‌آهن در مراسم رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه‌سوز لکوموتیو گفت: شرکت راه آهن تا پایان دولت دوازدهم هزار کیلومتر خط دوم ریلی را به بهره برداری می رساند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •