شنبه, ۱۶ فروردین, ۱۳۹۹ / 4 April, 2020
وزارت صنایع و معادن
مجوزهای قانونی معادن تا پایان خرداد تمدید شد
معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور ابلاغی به ۳۱ استان و جنوب کرمان اعلام کرد: به منظور کاهش آثار شیوع و همه گیری بیماری کرونا و جبران آسیب‌های احتمالی مجوزهای قانونی معادن تا پایان خرداد ۱۳۹۹ دارای اعتبار است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
تصاویر دیده نشده از ملی شدن صنعت نفت ایران
از زمانی که معادن و ذخایر ایران کشف شد، حاکمان وقت آن‌ها را برای بیگانگان به حراج گذاشتند. ملت که صاحب واقعی منابع و معادن بودند، بهره‌ای نمی‌بردند و در سختی و فشار زندگی می‌کردند. منافع آن را بیگانگان می‌بردند. آن‌ها با این درآمد، صنایع خود را رونق بخشیدند و به توسعه و پیشرفت رسیدند و چلوخورشتی هم به ما دادند که آن را هم نمی‌گذاشتند به‌راحتی از گلوی‌مان پایین رود. منابع عظیم نفت جنوب و شیلات شمال نمونه‌ای از این واقعیت تلخ است. مرور تاریخی یکی از بزرگ‌ترین رؤیا‌های ایرانیان به مناسبت همین روز. این تصاویر از آرشیو اداره کل روابط عمومی وزارت نفت برای نخستین بار منتشر می‌ش/شانا
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
مهمترین خواسته انجمن فولاد از معاون معدنی وزارت صمت
مهمترین خواسته انجمن فولاد از معاون معدنی وزارت صمت
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه ای خطاب به معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار رسیدگی به موارد مهم در نظر گرفته نشده در مصوبات اخیر کارگروه تنظیم بازار ورقهای فولادی شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
چشم‌انداز تولید و صادرات سنگ آهن در سال ۹۹
روزهای شنبه معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت از ممنوعیت صادرات یا وضع عوارض سنگین صادراتی برای سنگ آهن در سال 99 خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / اشتغال / اقتصاد کشور / تورم / سنگ آهن / کسب و کار
خام فروشی سنگ آهن را سال آینده به صفر کاهش می‌دهیم/ عوارض صادرات بر روی زنجیره باید برداشته شود
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: در سال آینده صادرات سنگ آهن را یا ممنوع می‌کنیم و یا عوارض تعرفه‌ای سنگین برای صادرات آن وضع خواهیم کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
شیفت سوم کاری خودروسازان تعطیل شده است
حسینی‌کیا گفت: باید یک زمانی را برای خودروسازان معین کرد که اگر نتواستند در آن بازه زمانی چاره‌اندیشی کنند و وضع موجود را نظم و نسق دهند، واردات خودرو آزاد و تعرفه‌ها تا میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند.به گزارش اقتصاد۲۴، از قرار معلوم افزایش قیمت خودرو خط پایانی ندارد و روز به روز شاهد قیمت‌هایی هستیم که به هیچ عنوان با واقعیت‌های موجود هم‌خوانی ندارد. علیرغم تحقیق و تفحص در صنعت خودرو و همچنین گلایه‌های مردمی و حتی ورود دستگاه قضایی به این موضوع، همچنان افزایش قیمت خودرو ادامه دارد و حال می‌بینیم که خرید این کالای تقریباً اساسی برای مردم دست‌نیافتنی‌تر از گذشته شده است.در همین خصوص، سیدجواد حسینی‌کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به اقتصاد ۲۴ گفت: حدود دو سالی است که التهاب در بازار خودرو …
۱۳۹۸/۱۲/۰۹
صادرات محصولات فولادی مشروط شد
سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: صادرات انواع محصولات فولادی از گمرک، پس از این با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت صورت خواهد گرفت. به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی در حاشیه نشست تنظیم بازار گفت: با توجه به تولید بیش از ۲۵ میلیون تن انواع فولاد در کشور و ضرورت‌های تامین نیاز داخل، در جلسه تنظیم بازار مقرر شد، صادرات انواع محصولات فولادی پس از این توسط گمرک، فقط با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی صورت پذیرد. وی ادامه داد: این به آن معناست در صورتی که واحدهای تولیدی نیاز داخل را به هر میزان که تقاضا وجود دارد، تامین کنند؛ معاونت امور معادن و صنایع معدنی با توجه به عملکرد واحدهای فولادی اجازه صادرات را هم به آنها خواهد داد. کلامی ادامه داد: اما اگر کسی تعهد عرضه را …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
شروط وزارت صنعت برای صادرات محصولات فولادی
شروط وزارت صنعت برای صادرات محصولات فولادی
سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: صادرات انواع محصولات فولادی از گمرک، پس از این با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت صورت خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
صنعت خود را با تحریم تطبیق داد،اقتصاد از رکود خارج شد؟
صنعت خود را با تحریم تطبیق داد،اقتصاد از رکود خارج شد؟
آمارها حاکی از آن است که رشد اقتصادی کشور پس از یک‌سال و نیم حرکت در مدار منفی، تغییر مسیر داده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / رکود اقتصادی / تورم / رشد اقتصادی / مرکز آمار ایران / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بانک مرکزی / عبدالناصر همتی / تولید / صنعت
تفاهم‌نامه‌ای برای رفع تحریم آمریکایی/ کک‌ اسفنجی و سوزنی در داخل تولید می‌شود
تفاهم‌نامه‌ای برای رفع تحریم آمریکایی/ کک‌ اسفنجی و سوزنی در داخل تولید می‌شود
تفاهم‌نامه تولید کک‌ اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و امام خمینی(ره) شازند، بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و سازمـان توسعـه و نوسـازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از طرف وزارت صمت امضا شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
افزایش قیمت خودرو بدون ارتقای کیفی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت نظارتی بر بازار خودرو ندارد، به همین دلیل قیمت بدون ارتقای کیفیت و ارائه خدمات بهتر، روز به روز افزایش می‌یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
ابلاغ سیاست‌های جدید برای معادن زغال‌سنگ
ابلاغ سیاست‌های جدید برای معادن زغال‌سنگ
سیاست‌گذاری‌های جدید برای حوزه زغال‌سنگ کشور ابلاغ شد. جعفر سرقینی، معاون پیشین معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در نامه‌ای به انجمن زغال‌سنگ ایران که روز گذشته جزئیات آن منتشر شد، تصمیمات جدید برای معادن زغال‌سنگ کشور را ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سیاست‌های متناقض در وزارت صمت، معادن کوچک، آری یا نه؟
سیاست‌های متناقض در وزارت صمت، معادن کوچک، آری یا نه؟
درحالیکه رضا رحمانی وزیر صنایع از توجه به معادن کوچک سخن می‌گوید، سیاست اعمالی وزارت صمت در جهت از میدان به‌در کردن این معادن و کاهش عایدات ارزی کشور؛ در حال اجرا است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
موافقت مجلس با استعفای اسماعیلی/اسماعیلی معاون معادن وزارت صنعت می‌شود
موافقت مجلس با استعفای اسماعیلی/اسماعیلی معاون معادن وزارت صنعت می‌شود
نمایندگان مجلس با استعفای نماینده سروستان موافقت کردند تا او معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
موافقت نمایندگان با استعفای نماینده سروستان
موافقت نمایندگان با استعفای نماینده سروستان
نمایندگان مجلس با استعفای نماینده سروستان برای حضور در معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت موافقت کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / مجلس شورای اسلامی / وزارت صمت / نمایندگان مجلس
روند کاهشی قیمت ورق فولادی آغاز شد
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص شیوه تامین ورق‌های فولادی مورد نیاز صنایع کوچک و متوسط کشور گفت: در این خصوص چند اقدام همزمان مورد توجه بوده است که از جمله آنها می‌توان به افزایش تعداد عرضه ورق فولادی در بورس کالا از 2 مورد در ماه به ۴ مورد اشاره کرد که به عبارتی هر هفته بالغ بر ۷۰ هزار تن ورق گرم به بازار تزریق می‌شود و همچنین حدود ۶۵ هزار تن ورق سرد کف در طول ماه در 2 مقطع عرضه می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
جذب نخبگان در دستور کار وزارت صنعت قرار گرفت
جذب نخبگان در دستور کار وزارت صنعت قرار گرفت
کرمان - ایرنا - مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جذب ۵۰۰ نخبه برای توسعه صنایع و معادن کشور در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته است که این امر باید بین شرکت‌های بزرگ اقتصادی ادامه یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / وزارت صنعت معدن و تجارت / کرمان / سیرجان
مقصر بازار سیاه فولاد کیست؟/ معاون وزیر صمت: مشکل، وجود تقاضاهای سوداگرانه است
مقصر بازار سیاه فولاد کیست؟/ معاون وزیر صمت: مشکل، وجود تقاضاهای سوداگرانه است
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: مشکل ما در صنعت فولاد، تولید نیست بلکه وجود تقاضاهای سوداگرانه است. اگر سه هفته کنترل‌ها و بررسی بر روی بازار را ادامه دهیم این مشکل حل خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
چک لیست 9 گانه وزارت صمت
چک لیست 9 گانه وزارت صمت
گردهمایی روسای سازمان‌های صنعت، معدن وتجارت با حضور وزیر صمت و معاونان این وزارتخانه با هدف بررسی چالش‌ها و ارایه راهکارهای پیشنهادی برگزار شد. در این نشست موضوعاتی همچون «تفویض اختیارات بخش معدن، توسعه صادرات، اعتماد به توان بخش خصوصی، ضرورت رصد مستمر شرایط تولیدی و صادراتی، مقابله با تحریم در حوزه معادن و صنایع معدنی، روش جدید برای تامین مالی بنگاه‌های بزرگ، 23 طرح‌ توسعه‌ای برای استان‌های کمتر برخوردار، ابلاغ دستورالعمل نظارتی پایان سال به استان‌ها و رشد 75 درصدی صادرات به اوراسیا » مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / حقوق / صنعت معدن / صنعت معدن و تجارت / نقدینگی / وزارتخانه
برچسبهای امنیتی ضد جعل تولید شدند / جلوگیری از ورود محصولات تقلبی به کشور
برچسبهای امنیتی ضد جعل تولید شدند / جلوگیری از ورود محصولات تقلبی به کشور
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید برچسب های امنیتی با مواد آلی و معدنی شده اند که ضد جعل بوده و امکان ورود محصولات تقلبی به کشور را از بین می برد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / شرکت دانش بنیان / وزارت صنایع و معادن / تولید / محمدمهدی انصاری پور / قاچاق
امضای تفاهم نامه همکاری در ارتقای ایمنی کار در معادن
امضای تفاهم نامه همکاری در ارتقای ایمنی کار در معادن
تفاهم نامه همکاری بین ایمیدرو و وزارت کار با عنوان ارتقای ایمنی کار در معادن و صنایع معدنی کشور به امضا رسید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
شبح مافیا/ اتهامی احتمالا برای خودروسازان و دلالان؛ یک نماینده مجلس مدعی تخلف در جریان ثبت نام برای پیش‌فروش خودروهای داخلی شد
شبح مافیا/ اتهامی احتمالا برای خودروسازان و دلالان؛ یک نماینده مجلس مدعی تخلف در جریان ثبت نام برای پیش‌فروش خودروهای داخلی شد
«وقتی سامانه خرید خودرو برای یک تا دو ثانیه باز می‌شود، مافیا با استفاده از روش‌های غیرقانونی و بهره‌گیری از ربات، تعدادی خودرو را ثبت‌نام می‌کند»، این ادعای یک عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس است که این‌روزها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. سیدجواد حسینی‌کیا اولین فردی است که در کنار سکوت وزارت صمت و حتی بقیه بهارستانی‌ها در زمینه برخی از مشکلات مردم در زمان پیش‌خرید خودرو و ظاهرا بنابر تحقیقات فردی و تیمی خود به این نتیجه رسیده و موضوع را رسانه‎‌ای کرده است.
۱۳۹۸-۱۰-۰۹
سهم بخش معدن از صادرات غیر نفتی
سهم بخش معدن از صادرات غیر نفتی
سهم بخش معدن و صنایع معدنی از صادرات غیر نفتی چه میزان است؟ براساس داده‌های اعلام شده از سوی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت ۲۵ درصد صادرات غیرنفتی کشور متعلق به معدن و صنایع معدنی است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
ایستادگی فولاد در برابر دیوار تحریم
گروه اقتصادی: واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاست «فشار حداکثری» سعی در تشدید تحریم‌ها و تحت فشار گذاشتن ایران کرده است. در ادامه این فشار‌ها علیه ایران، روز نهم مه، وزارت خزانه‌داری آمریکا دستور اجرایی جدید ترامپ برای تحریم بخش آهن، فولاد، آلومینیوم و مس را صادر و ابلاغ کرد. بنا بر دستور اجرایی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا صادر کرده؛ بخش فلزات و معادن ایران مشمول تحریم شده و این تحریم‌ها شامل صادرات آهن، آلومینیوم، فولاد و مس است.وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه (۱۷ دسامبر) با صدور بیانیه‌ای به نهاد‌ها یا افراد در سطح جهان هشدار داده در صورت انتقال یا صادرات دو ماده مهم به ایران که در صنایع فولادسازی کاربرد دارند، با تحریم مواجه خواهند شد. به نوشته «وبگاه وزارت خارجه آمریکا»، «کک …
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
فرمول تعیین قیمت پایه فولاد تغییر نمی‌کند
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: این وزارتخانه هیچ‌گونه برنامه‌ای برای تغییر روش تعیین قیمت پایه فولاد و سایر فلزات در دستورکار ندارد و همان فرمول قبلی پابرجاست. جعفر سرقینی تاکید کرد: رویه وزارت صمت در این خصوص پایدار است و قطع به یقین هیچ افزایش قیمت پایه‌ای در خصوص فولاد و سایر فلزات در اعلام به بورس کالا نخواهیم داشت. او تصریح کرد: برخی موارد مطرح‌شده پیرامون این موضوع مورد تایید این وزارتخانه نبوده و تصمیمات اعلام شده صرفا نظر اولیه کارشناسی بوده است که در شرایط حاضر اجرایی نیست. معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: شرایط حاکم بر بازار فولاد و سایر فلزات هم اکنون تعادلی است و اتخاذ هر تصمیمی که به تغییر این وضعیت بینجامد، مورد تایید معاونت امور معادن و صنایع معدنی …
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
وزارت صنعت برنامه ای برای تغییر روش تعیین قیمت پایه فولاد ندارد
وزارت صنعت برنامه ای برای تغییر روش تعیین قیمت پایه فولاد ندارد
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: این وزارتخانه هیچگونه برنامه ای برای تغییر روش تعیین قیمت پایه فولاد و سایر فلزات در دستور کار ندارد و همان فرمول قبلی پا برجاست.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
باید شرکایمان را از بین کسانی انتخاب کنیم که در تحریم‌ها با ما دشمنی نکردند
باید شرکایمان را از بین کسانی انتخاب کنیم که در تحریم‌ها با ما دشمنی نکردند
وزیر اسبق صنایع معتقد است دولت در شرایط تحریم در شرایط سختی کشور را اداره می‌کند. او همچنین می‌گوید باید شرکایمان را از بین کسانی انتخاب کنیم که در تحریم‌ها با ما دشمنی نکردند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / وزارت صنایع و معادن / تحریم
وزیر ارتباطات در مجلس: ایجاد زیر ساخت پیام‌رسان‌های داخلی وظیفه ما نیست
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به بیان اینکه وزیر ارتباطات گفته است «ایجاد زیر ساخت پیام‌رسان‌های داخلی وظیفه ما نیست» گفت: ایجاد زیرساخت‌ها از جمله وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و اگر پهنای باندی که به سایر پیام رسان‌ها داده می‌شود، به پیام رسان‌های داخلی بدهند این مشکل حل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
عبدالله رضیان: اقدام مثبت وزارت صمت در کنترل بازار/ بخشی از فروشندگان اقدام به احتکار کالا کرده‌اند
شفقنا- عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت صمت تاحدودی توانسته است بازار را کنترل کند، اظهار کرد: متاسفانه بخشی از فروشندگان، کالاها را احتکار کرده و به بازار عرضه نمی‌کنند تا بعد از کاهش فشار دولت بتوانند آنها را با قیمت بالاتری به فروش برسانند؛ بنابراین وزارت صمت باید کنترل بیشتری بر انبارها داشته […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
عملکرد وزارت صمت در کنترل بازار؛ ولی ملکی: وزارت صمت اراده خوبی در کنترل بازار داشت/ بُعد نظارتی قوی‌تر شود
شفقنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدامات وزارت صمت در کنترل بازار اظهار کرد: وزارت صمت اراده خوبی در کنترل بازار داشت، زیرا توطئه‌ای که در یک سال گذشته شاهد بودیم، قصد داشت در تامین کالاهای اساسی و پیشران ما بحران ایجاد کند اما با اقدام درست وزارت صمت از این مرحله عبور کردیم. ولی […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
جزئیات ایرادات مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی
جزئیات ایرادات هیات‌عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت به‌مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی مشخص شد. اوایل هفته گذشته، سیدمصطفی میرسلیم، عضو هیات‌عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نظر این هیات درباره مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی که موجب تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به وزارتخانه صنایع و معادن و وزارتخانه بازرگانی خواهد شد، گفت: هیات عالى نظارت با اکثریت آرا به این نتیجه رسید که تشکیل وزارت بازرگانى بر خلاف سیاست‌هاى کلى ابلاغى است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
اینترنت کی وصل می‌شود؟
طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ادامه قطع اینترنت در شهرهای مختلف کشور در پی ناآرامی‌های اخیر گفت: «شورای امنیت کشور دستوری را ابلاغ کرده بود مبنی بر اینکه به دلیل مسائل امنیتی کشور تا ۲۴ ساعت اینترنت قطع باشد، اما اکنون فکر می‌کنم از آن ۲۴ ساعت ۷۲ ساعت هم گذشته است.» او ادامه داد: «باید توجه کنیم که دسترسی به اینترنت نیاز مردم و برای ارتباط ضروری است. بخش عظیمی از مردم از این راه زندگی خود را می‌گذرانند و شغل و کارشان وابسته به همین اینترنت است. دو روز پیش از آقای جهرمی در این‌باره سوال کردم و او پاسخ داد این موضوع دست من نیست؛ البته اشاره کردند که شبکه اینترنت ملی اکنون فعال است ولی بسیار کُند است.» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «حداقل در این‌باره به مردم اطلاع …
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
سعید باستانی: با توقف ارایه‌ی سرویس‌های ارزش افزوده کاملا مخالفم
شفقنا- عضو هیات رییسه‌ی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: با توقف ارائه‌ی سرویس‌های ارزش افزوده کاملا مخالفم ولی باید ارائه‌ی این سرویس‌ها کنترل شوند که این کنترل از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود و اطلاع رسانی به مردم و هشدار نیز برعهده‌ی وزارت ارتباطات است. سیتنا نوشت: دکتر سعید باستانی  پیرامون نظارت مجلس بر موضوع کلاهبرداری‌های […]
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
احتمال ارجاع طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مجمع تشخیص مصلحت
عضو کمیسیون صنایع مجلس از پافشاری این کمیسیون بر مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی به‌رغم ایراد شورای‌نگهبان خبر داد و گفت: در صورت موافقت صحن، این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود. عبدالله رضیان، از پافشاری کمیسیون صنایع و معادن به طرح تشکیل وزارت تجارت و بازرگانی باوجود ایراد شورای نگهبان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
مواد معدنی | ارزش تولیدات کشور ۲۲ میلیارد دلار خواهد شد
شفقنا اقتصادی_ معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به روند رو به رشد فعالیت‌های معدنی گفت: در سال جاری ارزش تولیدات مواد معدنی کشور ۲۲ میلیارد دلار خواهد شد. ایسنا نوشت: جعفر سرقینی در جلسه شورای عالی معادن در تبریز با اشاره به این‌که پارسال ۲۰ میلیارد دلار ارزش تولیدات صنایع […]
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
تولید و اشتغال نباید تحت تاثیر مبارزه با فساد قرار گیرد
تولید و اشتغال نباید تحت تاثیر مبارزه با فساد قرار گیرد
تهران - ایرنا - دبیر اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ تولید و اشتغال کشور در کنار مبارزه با فساد باید در دستور کار همه دستگاه‌ها از جمله وزارت اطلاعات باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / مجلس شورای اسلامی / فرار مالیاتی / سید محمود علوی / وزارت اطلاعات
جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات توجه جدی وزارت کشور را می‌طلبد
جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات توجه جدی وزارت کشور را می‌طلبد
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن گفت: جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به عرصه انتخابات توجه جدی وزارت کشور را می‌طلبد زیرا کانون‌های قدرت و فساد دنبال نمایندگانی ناکارآمد و وامدار هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
اقدامات وزارت دفاع برای بومی‌سازی خودرو / کاهش قیمت ادامه دارد
اقدامات وزارت دفاع برای بومی‌سازی خودرو / کاهش قیمت ادامه دارد
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت دفاع بسیاری از قطعات خودرو را که تا چندی پیش وارداتی محض بود، تولید می‌کند که با ادامه این روند قیمت خودرو کاهش می‌یابد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲
سامانه‌ای که تخلفات در حوزه معدن را شفاف‌سازی کرد
سامانه‌ای که تخلفات در حوزه معدن را شفاف‌سازی کرد
معاون معدن و صنایع معدنی وزیر صنعت ، ‌معدن و تجارت اعلام کرد: از زمان پیاده سازی سامانه کاداستر شفاف سازی در حوزه معدن بیشتر شده است
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / وزارت صنعت،معدن و تجارت / معدن / وزارت صنایع و معادن / صنعت
اقدامات وزارت صمت در حوزه ساخت داخل بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل با اشاره به تاکیدات رهبری در خصوص ضرورت توجه به توان داخل گفت: هر جا ضرورت دارد باید از تکنولوژی دنیا استفاده کنیم ولی آنجا که خودمان...
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
انحصار در واردات قطعات خودرو
عضو هیات‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: چون واردات قطعه تنها در اختیار ۵ یا ۶ نفر است، نایاب شدن برخی قطعات در بازار، مساله دور از انتظاری نیست. سیدجواد حسینی‌کیا درباره نایاب شدن قطعات الکترونیکی خودرو گفت: در برخی موارد قطعه وارد کشور می‌‌شود اما چون مافیای قدرت، واردات را در اختیار دارد، با هدف افزایش قیمت از عرضه به بازار خودداری می‌کند. نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت دفاع برای کاهش واردات قطعه وارد میدان شده است، افزود: خودرو از حدود هزار و 200 قطعه تشکیل شده و 471 قطعه آن وارداتی به حساب می‌آید و وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال بومی‌سازی این قطعات است. وی درباره کیفیت ارائه خدمات پس از فروش اظهار کرد: برای راحتی مشتریان باید نمایندگی‌هایی …
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
گلگون شهرکی صنعتی با امکاناتی ویژه
گلگون شهرکی صنعتی با امکاناتی ویژه
شهرک صنعتی گلگون در فاصله ۵ کیلومتری جنوب جاده قدیم کرج در منطقه سعیدآباد و زرنان از معدود شهرک‌های صنعتی نزدیک به تهران هست که با قدمت حدود دو دهه توسط بخش خصوصی احداث شده که مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرارگرفته و به‌عنوان شهرک‌های صنعتی مورد تائید و نظارت وزارت صنایع و معادن و شرکت شهرک‌های صنعتی هست.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / شهرک صنعتی گلگون / اجاره انبار
انتقاد از واردات بی‌رویه لاستیک خودروهای سنگین توسط دولت
انتقاد از واردات بی‌رویه لاستیک خودروهای سنگین توسط دولت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از جلسه ویژه این کمیسیون با تعدادی از مدیران کل وزارت صنعت برای بررسی علل واردات بی رویه لاستیک خودروهای سنگین توسط دولت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
محمد عزیزی: مجلس به لایحه تشکیل وزارت بازرگانی رأی داد تا شرایط برای انجام سیاست‌ها فراهم شود
شفقنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه بعید است تشکیل وزارت بازرگانی به دولت فعلی برسد، اظهارکرد: تشکیل این وزارتخانه ممکن است در دراز مدت مفید واقع شود ولی با توجه به عریض و طویل بودن سیستم اجرایی و اداری ما قطعا نهایی شدن آن سخت است. محمد عزیزی در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در رابطه […]
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
وزرای در سایه/ آیا گزینه های جدیدی برای وزارت بازرگانی و صنعت مطرح است؟
وزرای در سایه/ آیا گزینه های جدیدی برای وزارت بازرگانی و صنعت مطرح است؟
: احتمالاً این چند جمله یکی از سیاسی‌ترین رفتارهای مجلس و دولت طی سال‌های گذشته بوده است. جملاتی که با نهایت دقت کنار هم چیده شدند تا یک مشکل بزرگ را رفع کنند: «براساس ماده‌واحده تصویب‌شده در مجلس برای تشکیل وزارت بازرگانی از تاریخ تصویب این قانون احکام مربوط به ادغام دو وزارت‌خانه بازرگانی و صنایع و معادن در قانون تشکیل دو وزارت‌خانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، و معدن و تجارت مصوب ۸/ ۴/ ۱۳۹۰ لغو و وزارت بازرگانی تشکیل می‌شود و وزارت صنعت، و معدن و تجارت از این ‌پس به‌عنوان وزارت صنایع و معادن و وزارت جهاد کشاورزی بدون تغییر با کلیه وظایف و اختیارات سابق به فعالیت خود ادامه می‌دهند.»
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / وزارت صنعت / سایه / وزارت بازرگانی / وزرا
مقایسه دوباره خودروسازی با موشک‌سازی
دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو در برنامه «تیتر امشب» با اشاره به پویش داخلی‌سازی قطعات گفت: با هدف کاهش وابستگی به واردات، قطعات خودرو باید در داخل تولید شود. مازیار بیگلو با بیان اینکه تولید خودرو پیچیده است، افزود: صنعت خودرو مثل نانوایی می‌ماند که هر قسمتش از یک جایی می‌آید؛ در حال حاضر۲۵ درصد از ارزبری یک خودرو بدنه است و پرسش اینجاست که چرا این سود به جیب تولیدکنندگان داخلی نمی‌رود. وی ادامه داد: خودکفایی سرمایه‌بر است و باید به سمت سرمایه‌گذاری‌های راهبردی در قطعه‌سازی برویم. بیگلو با اشاره به ضرورت رسیدن به حداقل وابستگی در صنعت خودرو گفت: قطعه‌سازی، ویترین صنعت کشور است و از همین رو باید به حداقل وابستگی در زنجیره خودروسازی کشور برسیم. اما سعید باستانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس …
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
نامه سندیکای صنعت مخابرات به شورای نگهبان پیرامون وزارت بازرگانی
نامه سندیکای صنعت مخابرات به شورای نگهبان پیرامون وزارت بازرگانی
متن نامه سندیکای صنعت مخابرات ایران به سخنگوی شورای نگهبان پیرامون بررسی دقیق مصوبه‌ تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / وزارت بازرگانی / وزارت صنایع و معادن / وزارت صنعت معدن و تجارت / شرکت مخابرات ایران / تفکیک وزارت صنعت
آیا رحمانی باید مجددا رای اعتماد بگیرد؟
آیا رحمانی باید مجددا رای اعتماد بگیرد؟
وزارت صمت، وزارتخانه‌ای که تاکنون بارها در ادغام و جداسازی‌های چند سال یکبار عناوین مختلفی به خود گرفته است. روزی اسیر طرح ادغام‌سازی و کوچک کردن وزارتخانه‌ها می‌شود و روز دیگر اسیر تفکیک وزارتخانه‌ها، تاکنون چند باری این سیکل ادامه داشته است. آخرین بار تیرماه 90 بود که با تصویب مجلس و موافقت شورای نگهبان، وزارت صنایع و معادن با وزارت بازرگانی ادغام شد و عنوان صمت را بر خود برگزید.
۱۳۹۸-۰۷-۱۳
نیازی به معرفی گزینه جدیدی برای وزارت صنایع و معادن نیست
نیازی به معرفی گزینه جدیدی برای وزارت صنایع و معادن نیست
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه طبق نظر هیأت رئیسه فقط باید وزیر بازرگانی به مجلس معرفی شود، گفت: رضا رحمانی به عنوان وزیر صنایع و معادن به کار خود ادامه می دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲
دولت برای وزارت صنایع  و بازرگانی دو وزیر به مجلس معرفی می کند؟
دولت برای وزارت صنایع و بازرگانی دو وزیر به مجلس معرفی می کند؟
سرانجام پس از ماه‌ها کش‌وقوس بین دولت و مجلس و پس از آنکه لایحه تفکیک وزارت صمت دو بار از سوی نمایندگان رد شد، این بار دولت توانسته است تا نمایندگان را برای تفکیک این وزارت‌خانه مجاب کرده و این وزارت‌خانه عریض و طویل را به دو وزارت تجارت و خدمات بازرگانی و وزارت صنایع و معادن تبدیل کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
چرا بودجه ایمنی معادن زغال سنگ پرداخت نشد؟ + نامه
چرا بودجه ایمنی معادن زغال سنگ پرداخت نشد؟ + نامه
انجمن زغال سنگ ایران با ارسال نامه ای به معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت خواستار پرداخت بودجه مصوب برای احداث و تجهیز پایگاه های ایمنی و نجات ۴ گانه در مناطق مربوط به معادن زغال سنگ شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
فرهنگی: طرح تشکیل وزارت بازرگانی به دو سوم آرای نمایندگان نیاز داشت/ این تصمیم عواقب خوبی نخواهد داشت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس تصویب این طرح به دو سوم آرا نمایندگان نیاز داشت که متاسفانه رئیس مجلس به آن توجهی نکرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / تشکیل وزارت بازرگانی / وزارت بازرگانی
عضو کمیسیون صنایع: تولید فولاد از 10 میلیون تن به 32 میلیون تن رسید / رحمانی در پست خود باقی می‌ماند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در زمینه تولید اقدامات خوبی انجام شده، گفت: در گذشته سالانه 10 میلیون تن تولید فولاد داشتیم که در حال حاضر به 32 میلیون تن رسیده و با تشکیل وزارت بازرگانی آقای رحمانی در وزارت صنایع باقی می ماند تا روند کار تولید ادامه یابد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
عضو فراکسیون امید خبرداد: ادامه وزارت رحمانی در وزارت صنایع
عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه هدف از تشکیل وزارت بازرگانی فروش محصولات دربازار جهانی است نه افزایش واردات، گفت: با تشکیل وزارت بازرگانی آقای رحمانی بعنوان وزیر صنایع و معادن به کار خود ادامه می دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
صنعت بومی فولاد کشور همراه با رشد ۳ درصد بیشتر از دنیا
صنعت بومی فولاد کشور همراه با رشد ۳ درصد بیشتر از دنیا
تهران- ایرنا- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به بومی شدن صنعت فولاد در کشور با کمک متخصصان داخلی گفت: بر اساس آمار منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، ایران در هشت ماه منتهی به آگوست ۲۰۱۹، رشد ۶.۵ درصدی تولید در فولاد را داشته که این مقدار نسبت به رشد تولید فولاد در دنیا ۳ درصد بیشتر بوده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / صندوق نوآوری و شکوفایی / شرکت دانش بنیان / سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران
وزارت صنایع و معادن جزئی از وزارتخانه صمت است/ رحمانی قبلا برای مسئولیت بیشتر از مجلس رای اعتماد گرفت
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه آقای رحمانی قبلا برای تصدی مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجلس رای اعتماد گرفت، گفت: با جدایی بخش تجارت از این وزارتخانه، مسئولیت وزیر کمتر شد نه بیشتر، بنابراین نیازی به معرفی مجدد وزیر به مجلس و اخذ رای اعتماد...
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
طبق مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی، وزارت صنایع به فعالیت خود ادامه می‌دهد
طبق مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی، وزارت صنایع به فعالیت خود ادامه می‌دهد
معاون قوانین مجلس گفت: با توجه به مصوبه مجلس برای تشکیل وزارت بازرگانی، برخی نمایندگان معتقدند که تنها باید وزیر بازرگانی به مجلس معرفی شود و نیازی به معرفی وزیر صنایع و معادن نیست. آنچه در تائید این نظر می توان گفت عبارت ماده واحده در مورد ادامه فعالیت وزارت صنایع و معادن می باشد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
همتی در کیش: مناطق آزاد محل مناسبی برای تولید و استفاده از ارزهای دیجیتال جهت واردات است
همتی در کیش: مناطق آزاد محل مناسبی برای تولید و استفاده از ارزهای دیجیتال جهت واردات است
رئیس کل بانک مرکزی در خصوص وضعیت ارزهای دیجیتال در کشور اظهار کرد: طبق مصوبات دولت ، تولید ارز دیجیتال با اخذ مجوز از وزارت صنایع و معادن و دستگاههای مربوطه مجاز است و درصورتی که ارز حاصله چه به صورت واردات و چه تبدیل ارز به داخل کشور منتقل شود از مالیات معاف است و به نظر من مناطق آزاد درصورت هماهنگی با وزارت نیرو برای تامین برق مورد نیاز، از موقعیتی مناسب برای تولید ارز دیجیتال برخوردار هستند و می توان ارز حاصله را برای خرید مواد اولیه تولید و واردات در این مناطق استفاده کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / منطقه هرمزگان / رئیس کل بانک مرکزی / استانی-شهرستانها / اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان
یوسف نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس: نیازی به معرفی ۲ وزیر برای وزارت بازرگانی نیست
یوسف نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس: نیازی به معرفی ۲ وزیر برای وزارت بازرگانی نیست
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به مصوبه مجلس برای تشکیل وزارت بازرگانی گفت: ابهاماتی مطرح می شود که با توجه به این مصوبه مجلس رئیس جمهور علاوه بر وزیر پیشنهادی بازرگانی، باید وزیر صنایع و معادن هم به مجلس معرفی شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
رفت و برگشت وزارت بازرگانی در دو دولت؛ وزارتخانه بیستم می‌آید
رفت و برگشت وزارت بازرگانی در دو دولت؛ وزارتخانه بیستم می‌آید
بعد از کش و قوس‌های فراوان، وزارت بازرگانی به خانواده دولت دوازدهم بازگشت و بیستمین وزارتخانه شد. وزارتخانه‌ای که 8 تیرماه سال 1390 در دولت احمدی‌نژاد با وزارت صنایع و معادن ادغام شد روز گذشته با رأی نمایندگان مجلس اجازه گرفت به‌صورت مستقل فعالیت خود را آغاز کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
وکیل مدافع مالباختگان سکه ثامن: شکایت از سیف، نعمت زاده و شریعتمداری به دادسرای کارکنان دولت ارجاع شد
وکیل مدافع مالباختگان سکه ثامن: شکایت از سیف، نعمت زاده و شریعتمداری به دادسرای کارکنان دولت ارجاع شد
وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن گفت: به وکالت از مالباختگان سکه ثامن شکایتی علیه ولی الله سیف رییس کل وقت بانک مرکزی و نعمت زاده وزیر محترم وقت وزارت صنایع و معادن و تجارت -به دلیل اهمال و سهل انگاری و قصوری که در این خصوص صورت گرفته بود- قبلا مطرح شد، اما دادسرای رسیدگی کننده به جرایم متهمین، پرونده را به دلیل وضعیت شغلی متهمین که کارمند دولت محسوب می شوند با قرار عدم صلاحیت به دادسرای رسیدگی به جرایم کارکنان دولت ارسال کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سیاست کلی دولت پیشگیری از خام فروشی است
سیاست کلی دولت پیشگیری از خام فروشی است
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، استاندار اصفهان، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای تأمین شهرستان مبارکه ضمن دیدار با مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه از خطوط تولید این شرکت بازدید کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
سیاست کلی دولت پیشگیری از خام فروشی است/ از صادرات ۲۳ میلیون تن مواد خام به زیر ۸ میلیون تن رسیده‌ایم
سیاست کلی دولت پیشگیری از خام فروشی است/ از صادرات ۲۳ میلیون تن مواد خام به زیر ۸ میلیون تن رسیده‌ایم
ایلنا: روز شنبه سی‌ام شهریورماه، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، استاندار اصفهان، نماینده مردم شهرستان مبارکه…
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
وضع عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای صادرات مواد معدنی خام از اول مهرماه
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: از اول مهرماه امسال، صادرات مواد معدنی خام مشمول عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی می شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱
«گزارش عمل‌نکرد»|رکودِ «رونق تولید»/ چرخ صنعت پنچر شد؛ معدن جای نفت را نگرفت
«گزارش عمل‌نکرد»|رکودِ «رونق تولید»/ چرخ صنعت پنچر شد؛ معدن جای نفت را نگرفت
افزایش خوان‌های تولید از ۷ خوان به ۷۰ خوان، فقدان استراتژی صنعتی، افول صنایع کلیدی و راهبردی خودرو، پوشاک و لوازم خانگی و عدم بهره‌گیری از معادن برای جایگزینی نفت بخشی از عملنکردهای وزارت صمت در حوزه صنعت و معدن است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳
توسعه صنعت خودرو نیازمند همراهی همه بخش‌ها
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: معتقدم همراهی همه بخش‌ها برای توسعه و اصلاح صنعت خودرو ضروری است و وزارت صمت این حرکت را به‌صورت تخصصی شروع کرده است.رضا رحمانی در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان مطلب فوق درخصوص رفتن برخی شرکت‌های خارجی از کشور به دنبال اعمال تحریم‌های جدید افزود: مراحل حقوقی ترک شرکت‌های خارجی در حال پیگیری است و من معتقدم که در شرایط بدون تحریم نحوه همکاری با شرکت‌هایی که در این شرایط تحریمی ایران را ترک کرده‌اند، باید متفاوت باشد.وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های خود برای اصلاح و ساماندهی صنعت خودرو گفت: برای صنعت خودرو برنامه‌های خوبی داریم؛ اما نیازمند همراهی همه بخش‌ها برای توسعه و اصلاح این صنعت هستیم.رحمانی همچنین پس از پایان جلسه در جمع خبرنگاران …
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
دیدار مونسان با اعضای بخش خصوصی
دیدار مونسان با اعضای بخش خصوصی
ایرنا-تهران- «علی اصغر مونسان» سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز دوشنبه با حضور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اعضای بخش خصوصی دیدار و گفت و گو کرد. عکاس احمد معینی جم
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
تشکیل وزارت بازرگانی بار مالی زیادی دارد/ قانون کوچک‌سازی دولت اجرایی شود
تشکیل وزارت بازرگانی بار مالی زیادی دارد/ قانون کوچک‌سازی دولت اجرایی شود
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی بار مالی زیادی روی دوش دولت می‌گذارد، گفت: باید قانون کوچک‌سازی دولت اجرایی شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / وزارت بازرگانی / ولی ملکی / مجلس شورای اسلامی
درخواست بخش خصوصی از وزارت صنعت: قیمت گذاری زنجیره فولاد را آزاد کنید
بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، تغییر دیدگاه معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت را خواستار شد و تأکید کرد: مشکلاتی که امروز زنجیره فولاد را آزار می‌دهد، ناشی از سیاست‌گذاری‌های یک‌شبه و غیرکارشناسی این معاونت است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
قیمت‌گذاری دستوری در زنجیره ارزش فولاد را پایان دهید
قیمت‌گذاری دستوری در زنجیره ارزش فولاد را پایان دهید
ایلنا: بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، تغییر دیدگاه معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت را خواستار شد و تأکید کرد: مشکلاتی که امروز زنجیره فولاد را آزار می‌دهد، ناشی از سیاست‌گذاری‌های یک‌شبه و غیرکارشناسی این معاونت است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
سازمان ایمیدرو حدود ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن را پرداخت
سازمان ایمیدرو حدود ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن را پرداخت
تهران- ایرنا- براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن وتجارت از مجموع حقوق دولتی معادن واریز شده به خزانه در مدت سه ماهه نخست امسال که رقم بیش از ۲۵۵ میلیارد و ۷۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) حدود ۱۵ درصد سهم داشت، درحالی که استان کرمان در این مدت حدود ۲۲ درصد از کل حقوق دولتی معادن را پرداخت کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
رشد ۴۰ درصدی حجم صادرات در سه ماهه اول سال ۹۸ نسبت به سال گذشته
رشد ۴۰ درصدی حجم صادرات در سه ماهه اول سال ۹۸ نسبت به سال گذشته
حسین مدرس خیابانی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی که با حضور رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و برخی از معاونان و مدیران وزارت صمت در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: امروز بهترین فرصت است که براساس سیاست ارزی و تجاری کشور، بخش تولید با بیشترین جهش ممکن مواجه شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
ضرورتی برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیست
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن مخالفت با تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در شرایط فعلی ضرورتی برای تشکیل این وزارتخانه وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷
عزیزی: رفتار آمریکایی‌ها در تحریم «ظریف» دیوانه‌وار است
عزیزی: رفتار آمریکایی‌ها در تحریم «ظریف» دیوانه‌وار است
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تحریم ظریف از سوی وزارت خزانه داری آمریکا را دیوانه‌وار دانست و گفت: مردم ایران نشان‌ داده‌اند که هر چه فشار بیشتر باشد، مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / تحریم ظریف / ظریف تحریم شد / محمد جواد ظریف / وزیر امور خارجه دولت دوازدهم
قرار‌داد ۱۶۰۰ میلیارد تومانی خودرو‌سازان با وزارت دفاع برای ساخت قطعه‌های وارداتی
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از قرار داد ۱۶۰۰ میلیارد تومانی خودرو‌سازان با صنایع دفاع برای تولید ۴۷۰ قلم قطعه خودرو در داخل کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
پیشنهاد تشکیل کارگروه ارزشیابی تجارت
گمرک ایران به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد داد برای تسریع در ترخیص کالاها، کارگروه بررسی و تعیین ارزش کلیه اقلام وارداتی و صادراتی تشکیل شود. مهرداد جمال ارونقی، معاون گمرک ایران در نامه‌ای خطاب به معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تنظیم بازار در راستای نحوه رسیدگی به ارزش کالا، این پیشنهاد را ارائه داد. در این نامه آمده است: «تشکیل کارگروه بررسی و تعیین ارزش کلیه اقلام وارداتی و صادراتی متشکل از نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی (گمرک ایران)، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و اتحادیه صنف مربوطه که ارزش کل اقلام وارداتی و صادراتی با ملحوظ نظر قرار دادن کلیه مواد قانونی و مقرراتی در این کمیته مصوب و بانک اطلاعاتی متشکله مبنای …
۱۳۹۸/۰۵/۱۰
۳۰ درصد از ارزش افزوده بخش معدن مربوط به معادن کوچک است
۳۰ درصد از ارزش افزوده بخش معدن مربوط به معادن کوچک است
تهران - ایرنا- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت گفت: امروز ۳۰ درصد ارزش افزوده بخش معدن مربوط به معادن کوچک است و اینگونه معادن حداقل سهم ۷۰ درصدی در اشتغال معادن را به خود اختصاص داده‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / صنعت و معدن
٥٠ میلیون دلار؛ ارزش سالانه تولید معادن کوچک مقیاس راه‌اندازی شده
٥٠ میلیون دلار؛ ارزش سالانه تولید معادن کوچک مقیاس راه‌اندازی شده
معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از راه‌اندازی معادن کوچک در استان‌های محروم خبر داد و گفت که ارزش تولید معادن کوچک مقیاس راه‌اندازی شده، سالانه ٥٠ میلیون دلار است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / معادن
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •