چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
پیش‌بینی قیمت مسکن
پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان سال/ رشد قیمت‌ها متوقف شده است؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / قیمت مسکن / مسکن در تهران
پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان سال/ رشد قیمت‌ها متوقف شده است؟
یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: مسکن دیگر افزایش قیمت کاذب ندارد و پیش‌بینی می‌شود بهای مسکن در دو ماهه پایان سال به دلیل افزایش میزان تقاضا بین ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته باشد.
سیلاب اهوازی‌ها را راهی کرج کرد/ پیش‌بینی قیمت مسکن تا شب عید
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ / پیش بینی قیمت مسکن تهران / قیمت خانه / قیمت مسکن اهواز / قیمت مسکن تهران / قیمت مسکن کرج / مسکن کرج
سیلاب اهوازی‌ها را راهی کرج کرد/ پیش‌بینی قیمت مسکن تا شب عید
بازار مسکن اهواز و رفتار اهوازی‌ها در بازار مسکن چند وقتی است که حاشیه‌ساز شده است. بعد از آنکه معاون وزیر راه و شهرسازی از رتبه دوم اهواز در گرانی مسکن خبر داد حالا رییس اتحادیه املاک کرج به تجارت‌نیوز می‌گوید که اهوازی‌ها به بازار مسکن کرج روی آورده‌اند. نوشته سیلاب اهوازی‌ها را راهی کرج کرد/ پیش‌بینی قیمت مسکن تا شب عید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازار مسکن یک پله دیگر افت کرد +جزییات قیمتها
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / تهران / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 99
بازار مسکن یک پله دیگر افت کرد +جزییات قیمتها
بررسی ها از کاهش تا ۱۱ درصدی قیمتهای پیشنهادی فروش مسکن شهر تهران در هفته اول آذرماه نسبت به هفته آخر آبان حکایت دارد.
پیش‌بینی قیمت مسکن؛ ارزان می‌شود یا گران؟!
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / قیمت مسکن / خرید مسکن / اجاره مسکن / وام مسکن
پیش‌بینی قیمت مسکن؛ ارزان می‌شود یا گران؟!
من فکر می‌کنم در طول یک‌سال پیش رو (حداقل) امکان ندارد اتفاق خاصی در این زمینه بیفتد (افزایش وام مسکن). در این مدتی که از کار این دولت باقی مانده با توجه به شرایط کرونا و هزینه‌های اقتصادی آن، دولت فرصتی برای تحول اساسی در بخش مسکن نخواهد داشت. دولت بعدی هم تا مستقر شود و بخواهد کاری کند چند ماهی خواهد گذشت. این خبر خوبی برای خانه اولی‌ها نیست، اما یک واقعیت است. ترمیم قدرت خرید وام مسکن احتیاج به اقدامات بلندمدت دارد. در صورتی می‌شود مشکل مسکن تقاضای مصرفی را حل کرد که ثبات به اقتصاد کلان برگردد. وام‌های بلندمدت و قابل‌توجه در شرایط بی‌ثباتی (تورم بالا)، امکان پرداخت ندارد.
خواب زمستانی مسکن آغاز شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / بازار مسکن / پیش‌بینی قیمت مسکن / رکود بازار مسکن / قیمت مسکن
خواب زمستانی مسکن آغاز شد
دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید: رشد قیمت مسکن در نیمه دوم سال متوقف می‌شود و بازار مسکن تا پایان سال در خواب زمستانی فرو خواهد رفت. نوشته خواب زمستانی مسکن آغاز شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آیا سوداگران از بازار مسکن خارج می‌شوند؟/ پیش‌بینی قیمت مسکن و اجاره در نیمه دوم ۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / بازار مسکن / بحران مسکن / حل بحران مسکن / سوداگران بازار مسکن / مسکن / مسکن در ایران
آیا سوداگران از بازار مسکن خارج می‌شوند؟/ پیش‌بینی قیمت مسکن و اجاره در نیمه دوم ۹۹
شفقنا- کارشناسان اقتصاد مسکن اعتقاد دارند اگرچه در ماه‌های پایانی سال گذشته و نیمه نخست امسال خریداران واقعی و مصرف‌کننده، قدرت خرید مسکن نداشتند و تنها سوداگران وارد آن می‌شدند، اما در نیمه دوم امسال، حتی سوداگران نیز از...
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
دلار تا انتخابات آمریکا چه خواهد شد؟
امروز مطالبی همچون واکنش مقام مسئول به طرح خروج فولاد از بورس، پیش بینی بورس 31 شهریور 99؛ بازار به کدام سمت خواهد رفت؟، سودجویی از سهامداران عدالت، پیش‌بینی قیمت مسکن در شش ماهه پایانی سال، متقاضیان پذیره نویسی پالایشی یکم بخوانند؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
راه و مسکنپیش‌بینی قیمت مسکن در ماه‌های پایانی سال
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
راه و مسکنپیش‌بینی قیمت مسکن در ماه‌های پایانی سال
یک تحلیلگر ارشد بازار مسکن گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت مسکن در ماه‌های پایانی سال افت کند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
انتقاد کارشناسان از تاخیر بانک مرکزی در ارائه گزارش بازار مسکن
یک کارشناس بازار مسکن از تاخیر بانک مرکزی در ارائه گزارش تحلیلی از وضعیت بازار مسکن اسفند ماه ۹۸ و احتمال تکرار اشتباه این بانک در اسفند ۹۷، انتقاد کرد.به گزارش مهر، بهروز ملکی کارشناس اقتصاد مسکن با انتقاد از کوتاهی بانک مرکزی در ارائه گزارش بازار مسکنِ اسفند ماه ۹۸، گفت: گزارش تحولات بازار مسکنِ هر ماه، در پنجم یا ششم ماه بعد توسط بانک مرکزی اعلام می‌شود.وی افزود: جدای از اینکه همین پنج، شش روز تاخیر هم محل بحث است و زمان مورد نیاز برای استخراج، پردازش و ارائه این اطلاعات می‌بایست ۲۴ ساعت باشد، علی‌رغم گذشت 28 روز از اسفند ۹۸ هنوز گزارش بانک مرکزی منتشر نشده است.کارشناس اقتصاد مسکن خاطرنشان کرد: جای بسی تاسف است که ظاهراً بانک مرکزی مشابه سال قبل نمی‌خواهد زحمت گزارش اسفند ماه ۹۸ را متحمل شود.چرا …
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / اقتصاد کشور / تورم / قیمت مسکن / مسکن / ویروس
قیمت مسکن تا مهر از مرز تورم عبور نمی‌کند
نایب‌رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به توقف معاملات مسکن پس از شیوع کرونا ویروس، جدیدترین پیش‌بینی قیمت مسکن در شهرهای بزرگ و کوچک را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / بازار مسکن / قیمت مسکن / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 99
پیش بینی بازار مسکن از زبان عضو کانون انبوه سازان
یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش ارزش پول ملی، رشد قیمت مصالح ساختمانی به خصوص آهن آلات و افزایش حدود ۴۰ درصدی آن، افزایش قیمت مسکن در سال جاری را محتمل دانست.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
پیش‌بینی زودهنگام زیباکلام از نتیجه انتخابات مجلس و ریاست‌جمهوری ‏/پیش‌بینی قیمت مسکن و اجاره‌بها در سال ۹۹‏/دفاع یک اصلاح‌طلب قدیمی از شرکت در انتخابات
دعوت چهره‌های کشوری و لشگری برای حضور در انتخابات، تایید مرگ دو نفر بر اثر کرونا در ایران، نقش دامادها، در ‏سیاست پدرزن!، به چه کسانی باید رأی داد؟، دیدار در مونیخ جنجال در واشنگتن، اقتصاد ایران گرفتار شوک‌های انباشته، ‏وضعیت مشوش بازار لوازم خانگی، مهلت دوساله مجلس به بانک مرکزی برای حذف صفر از پول ملی، خط پایان برای مالکان ‏خانه‌های خالی؟، قاچاق گازوئیل با ۴ لیتری!، بازی ۲ وجهی آمریکا با انتخابات افغانستان و اعتراض کاخ سفید به دیدار سناتور ‏امریکایی با ظریف از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 99
رونق بازار مسکن تا چه زمانی ادامه دارد؟
با توجه به تجربه سال‌های گذشته طبیعتا باید معاملات مسکن در اردیبهشت سال آینده همزمان با ماه رمضان افت کند و سپس در سه ماهه بعد از آن با افزایش قراردادها مواجه باشیم؛ هرچند اقتصاددانان عنوان می‌کنند که پیش‌بینی از وضعیت بازارها در سال آینده دشوار است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 99 / معاملات مسکن
استندبای بازار مسکن در غرب پایتخت!
با وجود نوسانات ماهیانه، تورم بازار مسکن در غرب تهران طی شش ماه گذشته نزدیک به صفر بوده و با توجه به پیشتاز بودن این منطقه در تعداد معاملات، چشم‌انداز بازار مسکن تهران از تحولات ماه‌های اخیر این منطقه قابل رویت است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 99 / بازار مسکن
فروش مسکن زیرقیمت
در شرایطی که برخی سرمایه‌گذاران خرد، آپارتمان‌های خود را با قیمت‌های نامتعارف وارد بازار مسکن شب عید کرده‌اند، بررسی‌ها نشان می‌دهد گروهی از مالکان با استفاده از رونق مقطع کنونی و برای در امان بودن از رکود احتمالی سال آینده، واحدها را زیر قیمت می‌فروشند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 99
فعالان بازار درباره بازار مسکن شب عید چه می‌گویند؟
در شرایطی که آمارهای رسمی از افزایش معاملات و تغییر قیمت مسکن حکایت دارد، واسطه‌های ملکی، رشد محسوس قیمت در مناطق پرتقاضای شهر تهران را رد می‌کنند؛ کارشناسان نیز با رد فرضیه جهش قیمت مسکن در سال آینده، نهایت افزایش را حدود نرخ تورم پیش‌بینی می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / بازار مسکن / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 99
بازار مسکن راکد نیست، کاذب است
یک کارشناس با بیان این‌که چشم‌انداز رکود مطلق را برای بازار مسکن متصور نیستم گفت: رونق از نوع کاذب، هم‌اکنون در بخش مسکن وجود دارد و در این شرایط شکاف بین متقاضیان واقعی و متقاضیان مصرفی بیشتر می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
در بازار مسکن
یک کارشناس حوزه مسکن با بیان این‌که رونق کاذب در بازار مسکن توسط یک جریان پرقدرت القا می‌شود گفت: اگر یک بسته جامع مالیاتی برای خانه‌های خالی و عایدی سرمایه تنظیم شود قیمت مسکن پایین می‌آید.به گزارش ایسنا، افشین پروین‌پور اظهار کرد: به نظرم بازار مسکن وارد رونق نشده است. آماری که از افزایش معاملات در دو ماه اخیر ارائه می‌شود هیجان کاذبی است که از طرف عده‌ای به بازار مسکن القا می‌شود. یک عده به شکل هماهنگ، جوی را مطابق توان خود ایجاد می‌کنند و حتی خرید و فروش‌هایی بین خودشان انجام می‌دهند تا نشان دهند معاملات رونق گرفته است. خرید و فروش‌ها از نوع سوداگرانه است و سال‌های متمادی این وضعیت وجود داشته و ادامه دارد. ورود به دوره رونق، یک علت اقتصادی جدی نیاز دارد؛ در حالی که در هیچ یک از شاخص‌های …
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 99
علت افزایش قیمت مسکن در مناطق شمالی تهران
یک کارشناس مسکن با بیان این هشدار که سازندگان حرفه‌ای در حال ترک صنعت ساختمان هستند گفت: بازار به واحدهای کوچک متراژ نیاز دارد اما چون متقاضیان از توان خرید برخوردار نیستند، سازندگان تمایلی به تولید این واحدها نشان نمی‌دهند و تقاضای نهفته انباشت می‌شود؛ از سوی دیگر ضوابط جدید شهرداری و کاهش تراکم، بازار مسکن را پیچیده‌تر می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 99
برای آینده بازار مسکن رونقی نمی‌بینم
عضو هیات رییسه کانون انبوه‌سازان با بیان این‌که برای بازار مسکن در سال آینده رونقی نمی‌بینم گفت: اگر با همین روند جلو برویم سال آینده نهایت افزایش قیمت مسکن در حد تورم عمومی خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
دلار بالای مرز ۱۳ هزار تومانی باقی ماند/ حباب ۱۰۰ هزار تومانی سکه/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸/ رمز دوم پویا از کی اجباری می‌شود؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون جهش ۵۰۹۶ واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته، تعلیق کگهر دو روز پس از اعلام افزایش سرمایه، کاهش قیمت گوجه‌فرنگی به دی ماه موکول شد، صعود قدرتمند شاخص‌های بورسی در اروپا و آمریکا، «تسه»‌ها در مسیر نزولی، مبادلات پولی ایران و عمان تسهیل می‌شود و جریمه ۴ میلیون دلاری بوئینگ در آمریکا را در بر دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
پیش‌بینی قیمت مسکن در سال آینده/ بحث صنعتی‌سازی با جدیت دنبال شود
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که قیمت مسکن قرار نیست بعد از عید به طور عجیب و غریبی بالا برود و نهایتاً معادل تورم خواهد بود، گفت: این تصور که مسائل را به برهه‌های زمانی قبل و بعد از اتفاقات تقسیم کنیم همواره در جامعه ایران وجود داشته و دار…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •