چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
پیش بینی بازار مسکن
سمت و سوی قیمت مسکن تا پایان سال
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / بازار مسکن / پیش بینی بازار مسکن / کاهش قیمت مسکن / قیمت مسکن / رکود مسکن
سمت و سوی قیمت مسکن تا پایان سال
سیدمحمـود فاطمی عقدا کارشناس بازار مسکن با اشاره به اینکه کاهش قیمت مسکن را از دو جهت می‌توان ارزیابی کرد، گفت: در درجه اول اگر سیاست‌های ساخت مسکن از سوی دولت و مجلس سمت و سوی درستی داشته باشد، به طور قطع مسکن می‌تواند در سال آینده ثبات و کاهش قیمت را تجربه کند، در این رابطه باید برنامه جامع ساماندهی تولید و توزیع مسکن اجرایی شود، از سوی دیگر اگر واحد‌های باقیمانده مسکن مهر تکمیل شود و طرح اقدام ملی مسکن نیز به درستی پیش برود، می‌توان برای سال آینده امیدوار بود که مسکن سروسامانی بگیرد.
مشاهده دارایی سهام عدالت
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
مشاهده دارایی سهام عدالت
امروز مطالبی همچون آینده بورس چگونه خواهد بود؟، بانکی که زیان انباشته آن برابر ارزش بازاری آن شد، پیش بینی افزایش حقوق کارگران در سال آینده، تفاوت اصلاح و ریزش در بورس به زبان ساده، پیش بینی بازار مسکن تا شش ماه آینده، چرا سهامداران به سهام خرد گرایش دارند؟، دوستی خاله خرسه بازارگردان‌ها با بورس!، قیمت نقره جهش کرد؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
پیش بینی بازار مسکن در آینده نزدیک و دور
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
پیش بینی بازار مسکن در آینده نزدیک و دور
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه روند کاهشی قیمتها ابتدا به شکل افت معاملات بروز می کند که هم اکنون شاهد آن هستیم گفت: در کوتاه مدت قیمت مسکن کاهش می یابد اما سایه تورم ساختاری ناشی از سیاستهای غلط پولی و مالی همچنان در میان مدت و بلندمدت اقتصاد کشور را تهدید می کند؛ حتی می بینیم در لایحه بودجه ۱۴۰۰ قبل از اینکه درآمدهای نفتی بالا برد برای هزینه کردن آن برنامه ریزی می کنند که ادامه این رویکرد در قیمت کالاها از جمله مسکن منعکس خواهد شد.
قانون مالیات بر خانه‌هالی خالی درد مستاجران را دوا می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / مالیات مسکن خالی / پیش بینی بازار مسکن
قانون مالیات بر خانه‌هالی خالی درد مستاجران را دوا می‌کند؟
مالیات بر خانه‌های خالی بالاخره بعد از رفت‌ و برگشت‌های چندین باره، از سوی شورای نگهبان تصویب شد. اما آیا ابن مصوبه موجب تعدیل قیمت مسکن و در نهایت به نفع مستاجران خواهد بود؟
جدیدترین خبر از عرضه اولیه هفته آینده
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
جدیدترین خبر از عرضه اولیه هفته آینده
امروز مطالبی همچون ارزش سهام عدالت چقدر شد؟، پیش بینی بازار مسکن در پاییز ۹۹، ریزش شاخص‌های بورسی در اروپا و آسیا، طلا در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی، کدام نماد‌های بورس متوقف شدند؟، ترکیه برای نجات لیر چه کرد؟، خرید و فروش ارز مشروط شد؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
افزایش 176 درصدی معاملات مسکن در مرداد 99 نسبت به مرداد 98
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / بازار مسکن / پیش بینی بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن
افزایش 176 درصدی معاملات مسکن در مرداد 99 نسبت به مرداد 98
طبق آمارهای رسمی بانک مرکزی مرداد ماه امسال ۹۰۸۰ فقره معامله مسکن در شهر تهران انجام شده که افزایش ۱۷۶ درصد نسبت به مرداد پارسال را نشان می‌دهد. نوشته افزایش 176 درصدی معاملات مسکن در مرداد 99 نسبت به مرداد 98 اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی بازار اجاره مسکن تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بازار اجاره مسکن / پیش بینی بازار مسکن / قیمت مسکن / نرخ اجاره
پیش‌بینی بازار اجاره مسکن تا پایان سال
نایب رییس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه قیمت مسکن از زمستان سال گذشته همواره رشد کرده، گفت: در مجموع کاهش جابجایی‌ها در نیمه دوم سال و کاهش تقاضا قیمت اجاره در نیمه دوم سال را با ثبات و کاهش احتمالی مواجه خواهد کرد و صدور قبض ‌های مالیاتی در نیمه دوم سال می‌‌‌‌تواند تا حد زیادی باعث عرضه واحدهای بیشتر شود. نوشته پیش‌بینی بازار اجاره مسکن تا پایان سال اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان شهریور / تولید مسکن افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بازار مسکن / پیش بینی بازار مسکن / قیمت مسکن / قیمت مسکن تهران / مسکن
پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان شهریور / تولید مسکن افزایش یافت
دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن می‌گوید: آنچه از وضعیت فعلی بازار مسکن قابل مشاهده است، متوسط قیمت مسکن تا پایان شهریور افزایش می‌یابد؛ این در حالی است که تولید مسکن نسبت به گذشته بیشتر شده است. نوشته پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان شهریور / تولید مسکن افزایش یافت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سرمایه‌گذاری عراقی‌ها در بازار مسکن ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / بازار مسکن / پیش بینی بازار مسکن / پیش بینی قیمت مسکن / سرمایه گذاری در بازار مسکن / قیمت مسکن
سرمایه‌گذاری عراقی‌ها در بازار مسکن ایران
دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران از سرمایه‌گذاری مردم عراق، افغانستان و پاکستان در بازار مسکن ایران خبر داد و گفت: به دلیل درآمدهای دلاری این کشورها، بازار مسکن ایران برای کشورهای همسایه جذاب شده است. نوشته سرمایه‌گذاری عراقی‌ها در بازار مسکن ایران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اما و اگرهای راه اندازی بورس مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / بورس مسکن / بازار مسکن / افزایش قیمت مسکن / پیش بینی بازار مسکن / عرضه متری مسکن
اما و اگرهای راه اندازی بورس مسکن
روانشادنیا بیان داشت: کالا‌هایی که در بورس عرضه می‌شوند، همگی همگن هستند، مانند فولاد، مواد پتروشیمی، محصولات کشاوزی و...، اما مسکن کالایی همگن نیست و فرموله کردن آن بسیار سخت است، بنابراین در چنین شرایطی فرآیند قیمت‌گذاری برای هر واحدی که عرضه می‌شود، باید متفاوت باشد، زیرا زمانیکه شما برای خرید یک مسکن مراجعه می‌کنید، قیمت دو واحد در یک ساختمان با هم فرق دارد، حال این که چگونه می‌خواهند این مسئله را حل کنند، خود جای سوال دارد، که باید دید مسئولان بورس و وزارت راه‌و شهرسازی چه پاسخی برای این موضوع دارند.
چرا مسکن با وجود تعطیلی ناشی از کرونا گران شد؟ | پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
چرا مسکن با وجود تعطیلی ناشی از کرونا گران شد؟ | پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۹
رییس پیشین اتحادیه مشاوران املاک تهران می‌گوید: در چند سال گذشته ۸۰ درصد معاملات مسکن خرید سرمایه‌ای بوده و تنها پنج درصد به خانه اولی‌ها تعلق گرفته است. این مهم بیانگر کاهش شدید قدرت خرید مردم نسبت به افزایش قیمت مسکن بوده و به نظر می‌رسد تا نیمه اول سال جاری نیز نرخ مسکن به اندازه نرخ تورم در شهرهای بزرگ افزایش یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / بازار مسکن / قیمت مسکن / افزایش قیمت مسکن / پیش بینی بازار مسکن / رکود مسکن
"قیمت مسکن" در سال آینده چه تغییری خواهد کرد؟
سلطان‌محمدی کارشناس بازار مسکن با اشاره به اینکه به دلیل کاهش ارزش پول ملی مردم به دنبال آن هستند که در مقابل تورم از ارزش دارایی‌ها خود محافظت کند، گفت: به همین دلیل است که طی دو سال گذشته بازارهای مختلف تماما افزایش قیمت‌های زیادی را تجربه کردند، موضوعی که به نظر می‌رسد در سال آینده نیز همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و ما شاهد وجود نوسان در بازارهای مختلف از جمله مسکن خواهیم بود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
اوج‌گیری پراید پیش از خداحافظی از جاده مخصوص/ ثروتمندترین خانواده‌های جهان/ پیش بینی بازار مسکن در در ماه های آتی/ میزان فروش برق ایران به عراق چقدر است؟
سه خودروساز بزرگ کشور با تولید ۴۴۰ هزار و ۲۱۴ دستگاه انواع محصول سواری طی هفت ماه امسال، کاهش ۴/ ۲۲ درصدی را در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته تجربه کردند. با تداوم خودداری وزارت صنعت، معدن و تجارت از انتشار آمار تولید خودرو در کشور، باز هم صورت‌های مالی ارائه شده به بورس، ملاک بررسی تیراژ خودروسازان تا پایان مهر امسال قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / افزایش قیمت / اقتصاد / جامعه / رشد / مسکن
بررسی ابعاد و بخش‌های مختلف اخبار مسکن
چنانچه تمایل به پیگیری اخبار مسکن و اطلاع از وضعیت پیش بینی بازار مسکن در ماههای آینده دارید می توانید به وب سایتهای تخصصی املاک مثل ملکانا و یا سایت خبرگزاری های رسمی مراجعه و اخبار مربوطه را پیگیری کنید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •