شنبه, ۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 28 March, 2020
کمیته اقتصادی
با اعلام سخنگوی فدراسیون فوتبال:/ صادق درودگر به دنبال فرار از چنگ کرونا
با اعلام سخنگوی فدراسیون فوتبال:/ صادق درودگر به دنبال فرار از چنگ کرونا
سخنگوی فدراسیون فوتبال با اعلام خبری در توئیتر خود عنوان رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال این روزها در روند بهبودی کامل قرار گرفته است. 
۸ ساعت قبل / صادق درودگر / ویروس کرونا /
راهکار علم‌الهدی برای جبران خسارات اقتصادی کرونا
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: خیران و نهادهای دست‌اندرکار از جمله آستان قدس رضوی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد حاشیه شهر، مدیران و مالکان هتل‌ها و رستوران‌ها به‌عنوان نذر سلامت خود و خانواده‌شان، بخشی از دستمزد کارگران بیکار شده را بپردازند تا اولیات زندگی آنان نیز تا اندازه‌ای تامین شود.
۲۸ ساعت قبل /
برزگر: می‌توان با جهش تولید در برابر تحریم‌های ظالمانه دشمن ایستادگی کرد
برزگر: می‌توان با جهش تولید در برابر تحریم‌های ظالمانه دشمن ایستادگی کرد
رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید برای رسیدن به جهش تولید موانع قانونی برداشته شود، گفت: با جهش تولید می‌توان در برابر تحریم‌های ظالمانه دشمن ایستادگی کرد.
۳۵ ساعت قبل / سال جهش تولید / جهش تولید در سال 99 /
اینترنت رایگان تمدید نشد
اینترنت رایگان تمدید نشد
درخواست تمدید و ارایه اینترنت رایگان از سوی وزارت ارتباطات به سازمان ملی مقابله با کرونا ارسال شد اما کمیته اقتصادی این سازمان با درخواست مطرح شده موافقت نکرد و بسته اینترنت رایگان خانگی گیگ اینترنت رایگان داخلی از فردا متوقف می‌شود.
۲ روز قبل / اقتصاد / اینترنتی رایگان / آذری جهرمی /
بسته ۱۰۰گیگ اینترنت ثابت رایگان فردا تمام می‌شود
بسته ۱۰۰گیگ اینترنت ثابت رایگان فردا تمام می‌شود
درخواست تمدید و ارایه اینترنت رایگان از سوی وزارت ارتباطات به سازمان ملی مقابله با کرونا ارسال شد، اما کمیته اقتصادی این سازمان با درخواست مطرح شده موافقت نکرد و بسته اینترنت رایگان خانگی گیگ اینترنت رایگان داخلی از فردا متوقف می‌شود.
۲ روز قبل / اینترنت /
نشست کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا
نشست کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا
ایرنا- تهران- نشست کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا روز پنج‌شنبه با حضور حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد.
۲ روز قبل /
احتمال برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه برای مبارزه با کرونا
احتمال برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه برای مبارزه با کرونا
رئیس‌جمهور اعلام کرد: امروز نامه‌ای به مقام معظم رهبری ارسال کرده‌ایم که امیدواریم با آن موافقت کنند تا مبلغ یک میلیارد دلار را از این صندوق برداشت کنیم.
۲ روز قبل / حسن روحانی / کمیته اقتصادی /
فیلم | نامه مهم رئیس جمهوری به رهبری | نیاز به یک میلیارد دلار برای مقابله با کرونا
فیلم | نامه مهم رئیس جمهوری به رهبری | نیاز به یک میلیارد دلار برای مقابله با کرونا
روحانی در جلسه کمیته اقتصادی دولت گفت: نامه‌ای در خصوص برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بخش بهداشت و درمان و مقابله با کرونا نوشتیم که امیدواریم مقام معظم رهبری موافقت کنند.
۲ روز قبل /
دستور واگذاری آنی کالاهای پزشکی و بهداشتی از سوی سازمان اموال تملیکی
به گزارش ایسنا، کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در پی شیوع ویروس کرونا، طی بخشنامه‌ای واگذاری آنی کالاهای پزشکی و بهداشتی مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به کلیه مدیریت های استانی خود ابلاغ کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / احتکار دستکش بهداشتی / احتکار ماسک / سازمان اموال تملیکی / شیوع ویروس کرونا در ایران /
کاهش نرخ بهره بین بانکی در انگلیس به دلیل کرونا
کاهش نرخ بهره بین بانکی در انگلیس به دلیل کرونا
بانک مرکزی انگلیس یک هفته پس از کاهش نرخ بهره بین بانکی، با هدف کاهش تأثیرات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، بار دیگر تصمیم گرفت تا این میزان را به پایین‌ترین حد ممکن برساند. بر اساس تصمیم روز پنج‌شنبه کمیته سیاست‌ پولی بانک مرکزی انگلیس، نرخ بهره بین بانکی در این کشور اینک به یک دهم درصد (۰.۱) رسیده که این رقم در تاریخ انگلیس کم‌سابقه است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ /
روحانی: مراکز تجاری تا ۱۵ فروردین تعطیل شوند
روحانی: مراکز تجاری تا ۱۵ فروردین تعطیل شوند
روحانی با اشاره به اقدامات انجام گرفته از طرف کمیته اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی در دو بخش حمایت از کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا و کمک معیشتی به خانواده‌های آسیب‌دیده انجام شده است. در خصوص کسب و کار‌های آسیب دیده مهلت سه ماهه‌ای برای پرداخت اقساط بانکی، بیمه به تامین اجتماعی و مالیات و نیز توقف سه ماهه اقدامات تنبیهی سیستم بانکی در زمینه چک‌های برگشتی در نظر گرفته شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / حسن روحانی / کرونا / تعطیلی مراکز تجاری /
ایران جزو قدرت‌های برتر منطقه در فناوری‌های مبارزه با کرونا
ایران جزو قدرت‌های برتر منطقه در فناوری‌های مبارزه با کرونا
رئیس کمیته مقابله با کروناویروس معاونت علمی ریاست‌جمهوری با بیان این‌که ایران جزو قدرت‌های برتر منطقه در فناوری‌های مبارزه با کرونا است، گفت: توسعه زیست‌فناوری فقط توسعه اقتصادی کشور نیست، بلکه توسعه امنیت کشور است. در این مدت کوتاه محققان و شرکت‌های دانش‌بنیان اقدامات بسیار مهمی را انجام داده‌اند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / سورنا ستاری /
کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد (۱۱)
طی بخشنامه ای از سوی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی به کلیه دستگاههای اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری صورت پذیرفتبه نقل از روابط عمومی بانک رفاه ؛ کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد (۱۱): طی بخشنامه ای از سوی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی به کلیه دستگاههای اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری صورت پذیرفت: با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان استفاده از همه ظرفیت دستگاههای اجرایی طلبکار و بدهکار و با توجه به هماهنگی های انجام شده، مهلت صدور اسناد تسویه خزانه اعم از نوع اول و دوم، بابت تخصیص هایی که حداکثر تا پایان اسفند 1398 به وزارت …
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ /
جزئیات کمک مالیاتی، بانکی و بیمه‌ای دولت به صنوف ضرردیده از کرونا
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در جلسه اقتصادی با رئیس جمهوری مقرر شد تعطیلی واحدهای صنفی فقط از طریق ستاد ملی در تهران به کل کشور ابلاغ شود.به گزارش مهر به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی گفت: در جلسه اقتصادی با رئیس جمهوری مقرر شد تعطیلی واحدهای صنفی فقط از طریق ستاد ملی در تهران به کل کشور ابلاغ شود؛ چراکه متاسفانه ویروس کرونا تاثیرات اقتصادی زیادی داشته و خیلی از کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار داده است.وی در ادامه گفت: اتاق اصناف ایران از همان ابتدا اصناف را با تاثیرات و مبارزه با ویروس کرونا و رعایت بهداشت در واحدهای صنفی آشنا کرد.رئیس اتاق اصناف ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش افزود: با تشکیل کارگروه‌های فنی و کارشناسی صنوفی را که تحت تاثیر پدیده کرونا قرار گرفتند شناسایی کردیم و در …
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
دنبال بازدارندگی مقابل ایران هستیم نه جنگ
شبکه «العربیه» سعودی به نقل از یک مقام در دولت امریکا مدعی شد که واشنگتن «دنبال جنگ نیست» و صرفا درصدد ایجاد بازدارندگی مقابل ایران است. به گزارش خبرگزاری فارس، العربیه در گزارشی با تیتر «واشنگتن: دنبال جنگ با ایران نیستیم بلکه خواستار بازدارندگی قاطعانه‌ایم»، به نقل از یک «مسوول دولت امریکا» که نامش را فاش نکرد نوشت، «ایران بزرگ‌ترین تهدید امنیت ملی [امریکا] است.» العربیه با دستاویز قرار دادن این جمله، نوشت: شاید این اعلام به تنهایی کافی باشد تا دیدگاه دولت دونالد ترامپ به ایران را نشان بدهد. واشنگتن، تهران را نه فقط برای همسایگان (ایران)، بلکه برای امنیت ملی امریکا از جمله شهروندان و سربازان امریکا در خاورمیانه، خطر قلمداد …
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ /
دلایل شکست اوپک در کاهش تولید و عرضه نفت
در جدیدترین اجلاس اوپک، تصمیم اعضا برای تمدید کاهش تولید و عرضه به بازار جهانی نفت با شکست مواجه شد. چرا که روسیه نپذیرفت تا تولید خود را به اندازه 1.5 میلیون بشکه در روز کاهش دهد. عربستان نیز با کاهش 7 دلاری قیمت پیش‌فروش نفت برای مشتریان چینی همراه با افزایش تولید نفت خام تا 2 میلیون بشکه، واکنش نشان داد. این جنگ نفتی، سه هفته پس از تحریم شرکت روس‌نِفت توسط دولت ترامپ، شروع شده است. به‌تازگی نیز انتشار سریع ویروس کرونا در جهان باعث افت تقاضای جهانی نفت شده بود و قیمت نفت خام 30 درصد کاهش نشان داد. در چنین شرایطی، کمیته مشاور اوپک بر اساس پیش‌بینی افت تقاضای نفت خام در سال 2020، پیشنهاد کرده بود تا تولید به میزان 600 هزار بشکه دیگر در روز کاهش پیدا کند تا جلوی سقوط بیش‌تر قیمت نفت گرفته شود.عدم …
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ /
600 میلیارد تومان به حساب بیمه سلامت واریز شد
وزارت اقتصاد اعلام کرد: خزانه‌داری کل کشور در راستای پشتیبانی از بخش بهداشت و درمان کشور مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان را به حساب سازمان بیمه سلامت واریز کرد. به گزارش «ایبِنا» کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی همچنین اعلام کرد: معاونت خزانه‌داری کل کشور کلیه مطالبات اورژانس تا پایان اسفندماه را واریز کرده است. براساس این گزارش، مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به حساب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مبلغ ۱۴/ ۵ میلیارد تومان به حساب اورژانس استان تهران و نیز مبلغ ۱۹/ ۹ میلیارد تومان به حساب اورژانس کشور از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی واریز شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
جزئیات تعویق ۳ماهه بازپرداخت وام‌ها
[مهر] پیمان قربانی معاون بانک مرکزی با بیان اینکه در وام‌های افراد حقیقی، فقط وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج مشمول تعویق۳ماهه در بازپرداخت است، گفت: «وام‌های مسکن، خودرو و خرید کالا مشمول این مصوبه نیست.» اوبه تشریح مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار در خصوص تعویق ۳ ماهه بازپرداخت تسهیلات دریافتی صاحبان کسب و کارهای کوچک و نیز اقساط قرض‌الحسنه تمامی اشخاص در راستای کاهش آثار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور پرداخت و با اشاره به این‌که مصوبه در تاریخ ۱۵ اسفند به بانک‌های عامل ابلاغ شده است، گفت: «بر این اساس بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظف هستند در صورت درخواست مشتریان مشمول، نسبت به استمهال سه ماهه اقساط پرداختی اقدام کنند که در …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ /
وزارت اقتصاد اعلام کرد: کل مطالبات بیمه سلامت پرداخت می شود
به گزارش مهر، کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی، از پرداخت کامل مطالبات بیمه سلامت تا پایان بهمن ماه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / مطالبات بیمه سلامت / وزیر اقتصاد /
اعلام آمادگی وزارت اقتصاد  برای دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی از بانک‌های توسعه‌ای
اعلام آمادگی وزارت اقتصاد برای دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی از بانک‌های توسعه‌ای
ایلنا: کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت اقتصاد، از اعلام آمادگی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برای دریافت کمک‌های بانک‌های…
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / اقتصاد / ایران / سرمایه گذاری / ویروس / کمک های نقدی /
بهترین مکان برای تولید سوخت‌های زیستی
به اعتقاد رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران مزارع کشت سبزی جنوب تهران، بهترین مکان برای کشت مواد اولیه سوخت‌های زیستی است؛ با این کار مشکل بخش کشاورزی هم حل می‌شود. به‌گزارش شهرنوشت، سیدمحمود میرلوحی، رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران درباره «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه سوخت‌های زیستی و بیو روانکار» گفت: به همین دلیل عنوان برنامه را گذاشتیم توسعه شهر، و تقریبا تلاش کردیم تا تعدادی مصوبات داشته باشیم که دستگاه‌های دیگر را نیز ملزم به اجرای بخشی از مسئولیت‌ها، …
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
کمیته اقتصادی کرونا در کرمانشاه تشکیل می‌شود
کمیته اقتصادی کرونا در کرمانشاه تشکیل می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه برآوردهای اولیه خسارت حدود هزار میلیارد تومانی شیوع ویروس کرونا به اقتصاد استان را نشان می‌دهد، گفت: کمیته اقتصادی کرونا در کرمانشاه تشکیل می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / کروناویروس / بیکاری / سرمایه‌گذاری / استانی-اقتصادی / کرمانشاه /
کمبود اقلام بهداشتی با وجود مازاد تولید در استان سمنان!/نانوایی‌ها سهمیه ضدعفونی دریافت می‌کنند
کمبود اقلام بهداشتی با وجود مازاد تولید در استان سمنان!/نانوایی‌ها سهمیه ضدعفونی دریافت می‌کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان و رئیس کمیته پشتیبانی و تدارکات ستاد مبارزه با کرونا در استان از کمبود اقلام بهداشتی با وجود مازاد تولید در استان سمنان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / استانی-اقتصادی / معاون اقتصادی استاندار سمنان / کروناویروس / استاندار سمنان / منطقه سمنان / همه_باهم_علیه_کرونا /
فقط توزیع محصولات بسته‌بندی در مدارس مجاز است
فقط توزیع محصولات بسته‌بندی در مدارس مجاز است
تهران- ایرنا- معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش‌آموزی گفت: بر اساس تصمیم کمیته اضطرار و پیشگیری از کرونا ویروس،‌ در صورت بازگشایی مدارس در سراسر کشور، فقط توزیع محصولات بسته بندی مجاز است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / ویروس کرونا / سازمان دانش آموزی / دانش‌آموزان /
جای خالی کمیته ویژه رسیدگی به پیامدهای کرونا
جای خالی کمیته ویژه رسیدگی به پیامدهای کرونا
کرونا تنها به جمهوری اسلامی ایران اختصاص ندارد و تمام دنیا را در ابعاد مختلف تحت تأثیر قرار داده است. برخی صاحبنظران که با نگاه ژرف تری موضوع را بررسی می‌کنند، معتقدند برخی بلوک‌های اقتصادی دنیا در ارتباط با جایگاه کشور چین و انتشار ویروس کرونا پیش‌بینی‌های مختلفی دارند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا /
رویداد
رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد: ضرورت حمایت از کودکان کار برای پیشگیری از شیوع کرونا [شهروند]  رئیس سازمان بهزیستی کشور می‌گوید: «ضرورت دارد از گروه‌هایی مانند کودکان کار، زباله‌گردها و معتادان متجاهر برای پیشگیری از بروز و شیوع ویروس کرونا حمایت‌های لازم در قالب ارایه بسته‌های آموزشی و بهداشتی صورت بگیرد.» وحید قبادی‌دانا در ادامه به نقش کودکان در انتقال این ویروس گفت: «امروز باید مراقب کودکان بود، چراکه می‌توانند به‌عنوان زنجیره اصلی انتقال ویروس‌ها ازجمله ویروس کرونا باشند، بنابراین بایستی مراقبت لازم جهت پیشگیری از ابتلای کودکان به ویروس کرونا نیز جدی گرفته شود. در همین راستا مهدهای کودک و مدارس جهت قطع زنجیره انتقال …
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
پیشنهاد کمیته فنی اوپک پلاس برای کاهش تولید بیشتر
پیشنهاد کمیته فنی اوپک پلاس برای کاهش تولید بیشتر
کمیته فنی اوپک پلاس در دیداری که روز سه‌شنبه برگزار شد، به وزیران نفت این گروه توصیه کرد با توجه به آسیبهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا کاهش تولید نفت بیشتری را مورد بررسی قرار دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / نشست اوپک و غیر اوپک / ویروس کرونا / کمیته فنی مشترک اوپک پلاس /
تشکیل ستاد پیشگیری از کرونا در اتاق بازرگانی اصفهان
اصفهان –راعی : اتاق بازرگانی اصفهان در راستای لزوم بسیج همگانی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدام به تشکیل کمیته مشترکی با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نمود.در نشست مشترک اتاق بازرگانی و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، مسعود گلشیرازی با بیان اینکه در راستای بسیج همگانی برای پیشگیری از این ویروس طی فراخوانی از فعالان اقتصادی در تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز به منظور تامین هر چه سریع تر و اقتصادی تر ملزومات و همراهی این افراد دعوت بعمل خواهد آمد افزود: از ظرفیت تجاری اتاق بازرگانی برای تهیه دیگر اقلام از کشورهای دیگر و ورود ملزومات به ایران نیز می توان استفاده کرد. طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این نشست ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته دانشگاه برای مهار این بیماری گفت: پیشگیری و پیش …
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
شبکه بانکی ملزم به اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی شود
شبکه بانکی ملزم به اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی شود
رئیس کمیته پول، بانک و بازار سرمایه کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار ورود دستگاه قضائی برای الزام بانک مرکزی وشبکه بانکی به اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / قوه قضاییه / بانک مرکزی /
کمیته امداد پیام آور حفظ کرامت انسان و پشتوانه‌ای برای فقرزدایی است
کمیته امداد پیام آور حفظ کرامت انسان و پشتوانه‌ای برای فقرزدایی است
استاندار خراسان جنوبی گفت: سالروز تاسیس نهاد کمیته امداد، پیام آور نیکوکاری و حفظ کرامت خانواده‌هاست و پشتوانه‌ای مطمئن برای اجرای برنامه‌های کلان اقتصادی دولت در جهت فقر زدایی به شمار می‌رود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / استانی-اجتماعی / کمیته امداد امام خمینی /
صدور ۵ مجوز برای راه‌اندازی واحد تولیدی الکل در خراسان رضوی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: متقاضیان زیادی برای راه‌اندازی واحد تولیدی الکل در استان وجود دارند که در این راستا در هفته گذشته، پنج مجوز جدید صادر شده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان اظهار کرد: به دلیل اهمیت تامین کالاهای مورد نیاز مردم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا کمیته مزبور ذیل ستاد استانی مبارزه با کرونا با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، دستگاه‌های نظارتی و اجرایی استان تشکیل شده است.معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: این کمیته وظیفه سیاستگذاری و بسترسازی برای افزایش تولید مواد ضدعفونی کننده و تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا توسط واحدهای تولیدی زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه‌های علوم پزشکی، …
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ /
بانک سینا موفق به دریافت تقدیرنامه سه ستاره شد
در مراسمی که با حضور ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، روسای نهادهای انقلابی، رئیس سازمان ملی بهره وری ایران، جمعی از اساتید دانشگاه های کشور، مدیران ارشد، کارشناسان ۱۵۰ شرکت فعال کشور و نیز محمدرضا ساروخانی عضو هیات مدیره و مدیر تعالی سازمانی بانک سینا برگزار شد، جوایز شرکتهای برتر از جمله این بانک اهدا شد.گفتنی است درخواست بانک سینا برای شرکت در چهارمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت در سطح تقدیرنامه بود که طبق فرایندهای این دوره از جایزه، مورد بررسی دقیق قرار گرفت و پس از طی مراحل ارزیابی توسط ارزیابان و بررسی و صحه گذاری در کمیته علمی و داوری دبیرخانه جایزه، این بانک حائز شرایط دریافت سطح تقدیرنامه سه ستاره شناخته شد.مدیر جایزه ملی …
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ /
دست کارگران زیر سنگ گرانی
کیمیا نجفیدخل و خرج‌شان در پایان هر ماه با هم جور در‏نمی‌آید. یک روز بر سر هزینه اجاره‌خانه لنگ می‌مانند و روز بعد تامین کالاهای اساسی آه از نهادشان بلند می‌کند و هر سال وضعیت‌شان به نسبت سال قبل بدتر می‌شود. این یک نگاه کلی به وضعیت زندگی کارگرانی است که مدت‏هاست صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته‌اند.اگر نگاهی به اقتصاد کشور در دو سال اخیر داشته‌ باشیم درمی‌یابیم که گذراندن زندگی برای افراد با دشواری‌های بی‌شماری همراه بوده است. قطعا این شرایط برای اقشار متوسط و پایین جامعه سخت‌تر خواهد بود. حال در این شرایطحقوق بخورونمیر و قیمت‌های سر به فلک کشیده، به داستان تکراری برای کارگران تبدیل شده است. در این میان فعالان و نمایندگان کارگری از فاصله معنا‌دار میان دستمزدها و سبد معیشتی کارگران سخن می‌گویند …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
انتخاب بیمه دانا به عنوان عضو شورای کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی
در مجمع عمومی عادی سالانه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی(ICC) ، بیمه دانا ( دکتر کاردگر، مدیرعامل ) به عنوان عضو انفرادی شورای کمیته ایرانی ICC برای یک دوره سه ساله انتخاب شد.شورای کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی دارای 9 عضو سازمانی و 15 عضو انفرادی است که هرساله یک سوم اعضاء آن تغییر می نمایند و هیئت رئیسه کمیته ایرانی نیز از بین ایشان انتخاب می شوند. به نوشته روابط عمومی کمیته ایرانی ICC، در مجمع عمومی عادی سالانه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی که دوشنبه 28 بهمن با هدف تصویب گزارش های عملکرد و مالی سال ۱۳۹۷ و نیز تجدید انتخابات یک سوم اعضای شورای کمیته ایرانی و بازرس قانونی، برگزار شد، به ترتیب «کنفدراسیون صادرات ایران»، «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد» و …
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ /
آستان قدس رضوی و صداوسیما موظف به ارایه صورت مالی هستند
یک نماینده مجلس شورای اسلامی درباره طرح «تشدید مجازات عدم شفافیت صورت‌های مالی» گفته است: «از این پس آستان قدس رضوی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، صداوسیما و نهادهای دیگر موظف به ارایه صورت مالی هستند.» سیدفرید موسوی که در این رابطه با ایلنا به گفت‌وگو نشسته، درباره اینکه شرکت‌های تابعه نهادهای عمومی غیردولتی بخش قابل‌توجهی از اقتصاد کشور را تشکیل داده اما عدم شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی این شرکت‌ها چالش‌های جدی را برای اقتصاد کشور به وجود آورده، درباره اقدامات مجلس در این رابطه گفت: «نمایندگان مجلس در دوره نهم به ‌منظور اصلاح فرآیند شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی، بند ۵ ماده ۶ قانون اصلاح موادی …
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ /
نماینده کارگران: آقای وزیر به فکر مطبخ خانه کارگران هم باشید
نماینده کارگران: آقای وزیر به فکر مطبخ خانه کارگران هم باشید
رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها با اشاره به اینکه کسب و کار کشور به نوسانات نرخ ارز گره خورده است گفت: تاوان شرایط سخت اقتصادی را کارگران می پردازند.بسیاری از کارگران با دستمزد ناچیز و عدم برابری هزینه ها و دستمزد کار می کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ /
گزینه احتمالی صدراعظمی آلمان پس از مرکل کیست؟
نوربرت روتگن سیاستمدار ارشد آلمانی آمادگی خود را برای ریاست حزب اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) بزرگ‫ترین حزب محافظه کار این کشور اعلام کرد؛ درصورتی که او به ریاست حزب آنگلا مرکل برسد، شانس زیادی برای کسب کرسی صدراعظمی خواهد داشت.خبرگزاری رویترز دیروز با تایید این خبر نوشت: روتگن که ریاست کمیته امورخارجه پارلمان آلمان را برعهده داشته است در مصاحبه با روزنامه منطقه‫ای راینیشه پست گفت: در نامه‫ای به آنه گرت کرامپ کارن باوئر رئیس حزب مرکل که به تازگی خبر کناره گیری او از این پست منتشر شده، علاقه‫مندی خود را برای برعهده گرفتن چنین مسئولیتی ابراز کرده است.به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، اعلام نامزدی عجیب روتگن قانونگذار محافظه کار ارشد آلمانی به عنوان رهبر حزب اتحادیه دموکرات مسیحی موضوع جانشینی ریاست …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
تفاهمنامه برقی ایران و عراق فعلا متوقف است/ اعزام متخصصین ایرانی به سوریه
تفاهمنامه برقی ایران و عراق فعلا متوقف است/ اعزام متخصصین ایرانی به سوریه
رییس کمیته صادرات سندیکای برق ایران گفت: یک بخش از تفاهمنامه برقی ایران و عراق انجام و باقی بخش ها به دلیل تغییرات سیاسی اقتصادی عراق فعلا متوقف شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / پیام باقری / صادرات برق ایران / سندیکای برق ایران / سوریه / عراق /
تقلیل جایگاه، تقابل با دولت
بهرام پارسایی معتقد است امروز با وجود نهادهای موازی دیگر مجلس در راس امور نیست. این عضو فراکسیون امید مجلس می‌گوید: «باید به آرای مردم مراجعه کنیم و ابهاماتی که وجود دارد تعیین تکلیف شود تا بیش از این به جایگاه مجلس ضربه نخورد؛ با این نحوه رد صلاحیت‌ها هم مشخص است با تغییر جایگاه مجلس و تزلزلش مواجه هستیم.» این همان چیزی است که جلال میرزایی، رییس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس هم از آن ابراز نگرانی می‌کند. هرچند شاید او همچون پارسایی معتقد نباشد که مجلس دیگر در راس امور نیست اما از حضور برخی افراد به عنوان نمایندگان ملت در مجلس یازدهم ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید: «باتوجه به شعارهایی که قالیباف و دوستان او می‌دهند، در صورت وارد شدن‌شان به …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ /
کرونا در سایه جنگ رسانه‌ای و دیپلماتیک
رسانه‌های دولتی چین از احتمال تاخیر در برگزاری جلسه سالانه کمیته مرکزی حزب کمونیست چین خبر داده‌اند و همزمان مساله شیوع بیماری تنفسی جدید در چین، به یکی از مسائل مهم در روابط دوجانبه چین و امریکا تبدیل شده است. در شرایطی که واشنگتن دولت چین را به بی‌کفایتی و مسوولیت‌ناپذیری برای حل این بحران سلامتی متهم می‌کند، پکن به ‌شدت از امریکا به دلیل اقدامات غیرضروری برای افزایش نگرانی‌های عمومی در مورد این بیماری و همچنین هراس‌افکنی در رسانه‌ها انتقاد می‌کند. در همین شرایط رسانه‌های چینی، بعد از انتقاداتی که از پنهان ماندن رییس‌جمهور این کشور از انظار عمومی در طول هفته‌های گذشته مطرح می‌شد، متن سخنرانی او در جمع اعضای دفتر سیاسی حزب …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ /
سبد معیشت کارگران براساس میانگین کل کشور تعیین می‌شود
رئیس کارگروه دستمزد شورای عالی کار گفت: هزینه سبد معیشت کارگران باید براساس میانگین کل کشور باشد، بنابراین پیشنهاد حقوق ۱۰ میلیون تومانی کارگران منطقی نیست.به گزارش ایرنا، فرامرز توفیقی اظهار کرد: بیش از چهار سال است که کمیته دستمزد ذیل شورای عالی کار تشکیل شده است و شرکای اجتماعی شورای عالی کار (نماینده کارگران، کارفرمایان و دولت) با توجه به نرخ تورم و سبد معیشت کارگران، پیشنهاداتی برای تعیین دستمزد به شورای عالی ارائه می‌کنند.وی با اشاره به اینکه کمیته دستمزد امسال با دو هجمه مواجه بود، افزود: هجمه نخست، بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی بود و به تبع آن شعارهای انتخاباتی را شاهد بودیم که ناشی از هیجان‌ها، وعده‌های توخالی و مباحث بدون تفکر بود که به شدت خانوارها و زندگی کارگری را تحت تاثیر خود …
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ /
دستمزد کارگر به روایت تغییرات اقتصادی ۴۰ سال اخیر/مزد ۶ میلیونی به تناسب رشد سکه و دلار
دستمزد کارگر به روایت تغییرات اقتصادی ۴۰ سال اخیر/مزد ۶ میلیونی به تناسب رشد سکه و دلار
رئیس کمیته دستمزد کانون شوراهای اسلامی کار کشور، گفت: حداقل دستمزد کارگر امروز به تناسب رشد قیمت دلار باید ۵.۸ میلیون و با احتساب قیمت سکه باید ۶.۵ میلیون تومان باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / دستمزد کارگران / فرامرز توفیقی / کانون عالی شوراهای اسلامی کار ایران / حقوق و دستمزد / دستمزد / حداقل دستمزد /
استرداد مالیات خوش‌حسابان صادراتی
استرداد مالیات خوش‌حسابان صادراتی
بالاخره اعتراض‌های صادرکنندگان درخصوص استرداد مالیات‌ ارزش‌افزوده به نتیجه رسید و براساس خبر اعلام شده از سوی یکی از اعضای کمیته ارزی اتاق ایران، از هفته آینده استرداد مالیات‌ ارزش‌افزوده آن دسته از صادرکنندگانی که در سال 97 صادرات داشته‌اند و تا پایان دی ماه امسال ارز حاصل از صادرات خود را به چرخه اقتصادی برگرداندند، آغاز می‌شود؛ چراکه لوح فشرده مربوط به اعلام لیست صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی کرده‌اند، از سوی بانک‌مرکزی به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است و از این‌رو این سازمان در تدارک شیوه‌های استرداد مالیات‌ ارزش‌افزوده صادرکنندگان است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ /
درودگر:رئیس بعدی باید از منفی پنجاه میلیارد شروع کند/ هرکسی ادعای دلسوزی دارد باید الان بیاید
درودگر:رئیس بعدی باید از منفی پنجاه میلیارد شروع کند/ هرکسی ادعای دلسوزی دارد باید الان بیاید
رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال با حضور در محل فدراسیون در میان خبرنگاران حاضر قرار گرفت و به سوالات آنها پاسخ داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فدراسیون فوتبال / صادق درودگر /
لزوم اقدام در مورد توهین دولت استرالیا
محمد رفیعی‪-‬ این روزها بحث مهاجرت نخبگان ورزشی حواشی زیادی درست کرده است و همین مسئله سبب شده که سایر کشورها از این موضوع سوءاستفاده کنند و ورزش‌های دیگر را تحت الشعاع قرار دهند از جمله آنکه دولت استرالیا به بهانه‌های واهی از دادن ویزا به ملی پوشان ژیمناستیک کشورمان خودداری کرده بود. این کشور آنطور که رئیس فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرده به خاطر شرایط اقتصادی و احتمال پناهندگی ورزشکاران ما چنین تصمیمی را گرفته بود. به نظرم این اقدام استرالیا یک حرکت غیراخلاقی و غیر ورزشی است. علی‌رغم اینکه بابت مهاجرت برخی ورزشکاران ایرانی ناراحت و متاسف هستم، اما انسان‌ها آزاد هستند و در هرکجا که دوست دارند می‌توانند زندگی و ورزش کنند و حتی می‌توانند ورزش را کنار بگذارند از طرفی هم موضوع مهاجرت ورزشکاران کشور …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ /
دولت انگلیس و چالش‌های پسابرگزیت
آماندا اسلوت در یادداشتی که اندیشکده بروکینگز آن را منتشر کرد نوشت: جانسون، نخست‌وزیر انگلیس، اکنون پس از شعار کارزار انتخاباتی خود، «عمل به بریگزیت»، می‌خواهد توجه عموم را به مسائل داخلی معطوف کرده و ظاهراً به مقامات دستور داده است تا بعد از 31 ژانویه، اصطلاح «بریگزیت» را کنار بگذارند. با این ‌حال، این تاریخ صرفاً پایان مرحله نخست، یعنی جدایی بوده و بحث‌های دشوار درخصوص روابط آینده انگلیس- اتحادیه اروپا پیش رو است.آیا لایحه بریگزیت با یک مانع نهایی مواجه می‌شود؟نمایندگان جدید مجلس عوام 11 ژانویه از لایحه توافق خروج حمایت کردند اما مجلس اعیان (که جانسون در آن از اکثریت برخوردار نیست) با حمایت از اصلاحات 21 ژانویه، اولین شکست قانونی را برای دولت جانسون رقم زدند اما روز بعد، مجلس محافظه‌کار عوام، …
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ /
خبر سیاسی
تازه‌ترین موضع‌گیری حزب کارگزاران درباره انتخابات مجلس در جلسه شورای مرکزی کارگزاران سازندگی ایران مقرر شد که تصمیم‌گیری درباره حمایت یا حمایت‌نکردن از لیست در استان‌ها به شورای کارگزاران سازندگی همان استان سپرده شود. به گزارش ایسنا، دستور نخست جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران که به ریاست محسن ‌هاشمی در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد، به مانیفست اقتصادی حزب اختصاص داشت که از سوی کمیته اقتصادی تنظیم شده بود. پس از طرح بخش‌های مختلف این متن، کلیات مانیفست اقتصادی به تصویب شورای مرکزی رسید و بررسی جزئیات به جلسات آتی موکول شد. موضع حزب درباره انتخابات مجلس یازدهم دیگر دستور نشست شورای مرکزی بود که پس از ارایه گزارش کمیته سیاسی و بیان نظرات اعضا مقرر …
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ /
الاخبار: بیانیه وزارتی دولت دیاب بر خصوصی‌سازی تحت عنوان شراکت اصرار دارد
الاخبار: بیانیه وزارتی دولت دیاب بر خصوصی‌سازی تحت عنوان شراکت اصرار دارد
در بیانیه وزارتی لبنان بر اجرای تدریجی اصلاحات برای حل بحران اقتصادی تأکید شده است. اصلاحات اندکی در پیش‌نویس بیانیه وزارتی لبنان صورت گرفته است. کابینه باید دستاورد کمیته وزارتی متخصص را تصویب کند. آنچه قبلا نوشته شد مجددا نوشته می‌شود: حمایت از وام‌گیرندگان و خصوصی‌سازی راه رهایی است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ /
کمیته ملی المپیک علیه فدراسیون ژیمناستیک
کمیته ملی المپیک علیه فدراسیون ژیمناستیک بیانیه داد و فدراسیون را مقصر صادرنشدن ویزای استرالیا معرفی کرد. تیم سه‌نفره ژیمناستیک ایران برای گرفتن سهمیه المپیک باید 23بهمن‌ماه به ملبورن برود اما هنوز سفارت استرالیا برای آنها ویزایی صادر نکرده است. توضیح زهرا اینچه‌درگاهی، رئیس فدراسیون این بود که سفارت استرالیا به‌دلیل شرایط اقتصادی ایران و احتمال اینکه ورزشکاران در استرالیا پناهنده می‌شوند، ویزا را صادر نکرده است اما کمیته ملی المپیک در بیانیه خود توضیحات دیگری داده است: «فدراسیون ژیمناستیک برای گرفتن …
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ /
حضور سفیر چین در نشست کمیته فنی اوپک پلاس
حضور سفیر چین در نشست کمیته فنی اوپک پلاس
کمیته فنی اوپک پلاس از نماینده چین در سازمان ملل متحد در وین دعوت کرد در نشست روز سه شنبه که به منظور بررسی تاثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت و رشد اقتصادی برگزار می‌شود، حضور پیدا کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / قیمت نفت / نشست کمیته فنی اوپک پلاس /
بازار نفت، مبتلا به کرونا
کیمیا نجفیبا شیوع ویروس کرونا در دومین اقتصاد بزرگ دنیا، بازارهای مالی جهانی تحت تاثیر قرار گرفت. پس از این اتفاق، قیمت طلا وارد فاز صعودی شد، این در حالی بود که قیمت نفت نیز تحت تاثیر این ویروس با افت همراه شد و به پایین‌ترین سطح طی ۶ هفته اخیر کاهش یافت. با ادامه نگرانی‌ها درباره کاهش تقاضای نفت در چین در پی شیوع ویروس کرونا، افت قیمت نفت همچنان ادامه دارد و شیوع این ویروس همچنان تاثیر منفی خود را بر تقاضای نفت می‌گذارد.پس از شیوع ویروس کرونا رشد اقتصادی چین به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و طبق گفته کارشناسان، این اتفاق، اقتصاد کل دنیا را متاثر کرد. حالا قیمت نفت کاهش پیدا کرده و نگرانی‌ها را برای کاهش بیشتر تقاضا دوچندان می‌کند. هر چند که گفته می‌شود تدابیر چین برای کمک به اقتصاد خود ممکن است …
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ /
ورزشکاران شما درخواست پناهندگی می‌دهند ویزا نمی‌دهیم
آفتاب یزد – گروه شبکه: پناهنده شدن برخی از ورزشکاران کشورمان حین حضور در مسابقات بین‌المللی، کار دستمان داد و حالا این نوع خروج از کشور باعث شده که سایر رشته‌های ورزشی تحت الشعاع آن قرار بگیرد و کشورهای دیگر به این بهانه مانع از حضور ورزشکاران ایرانی در عرصه مسابقات شوند. ورزشکارانی چون سعید مولایی، جودوکار یا شهره بیات، داور بین‌المللی شطرنج که با تیم ملی و زیر پرچم ایران راهی مسابقات شده بودند اما دیگر بازنگشتند، باعث شدند که استرالیا به تیم ژیمناستیک ایران ویزا ندهد! آنهم در حالی که ملی‌پوشان ژیمناستیک ایران قرار بود برای حضور در رقابت‌های گزینشی المپیک راهی استرالیا شوند. > شرایط اقتصادی ایران مانع صدور ویزادر این راستا رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: «از یک ماه پیش درخواست روادید برای ۳ …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ /
عملکرد مدیران فوتبال ما موفق بوده است/ درودگر: بعید است انتخابات سورپرایز داشته باشد
عملکرد مدیران فوتبال ما موفق بوده است/ درودگر: بعید است انتخابات سورپرایز داشته باشد
رییس کمیته اقتصادی سازمان می گوید شانس مدیران فعلی برای انتخاب به عنوان رییس فدراسیون فوتبال بیشتر از سایرین است. 
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / صادق درودگر / فدراسیون فوتبال / تراکتور /
شناسایی ۶۰۴ زن سرپرست خانوار در خوزستان جهت اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی
شناسایی ۶۰۴ زن سرپرست خانوار در خوزستان جهت اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی
مدیر کمیته اجرایی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار خوزستان با اشاره به اجرای این طرح مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی جهت ایجاد اشتغال پایدار، گفت: تاکنون ۶۰۴ نفر از زنان سرپرست خانوار شناسایی شده در این طرح، در ارزیابی اولیه تایید شده اند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان /
سیاسی‌بازی شورایی‌ها در آستانه انتخاباتی دیگر
سیاسی‌بازی شورایی‌ها در آستانه انتخاباتی دیگر
رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران به بهانه نشست خبری دوباره موضوع واگذاری املاک در شهرداری تهران را مطرح کرد. این موضوع در روزهای اخیر دوباره مورد توجه جریان اصلاح‌طلب قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / مجلس شورای اسلامی / شورای شهر تهران / پیروز حناچی / محمدعلی نجفی / محمود میر لوحی / محمدباقر قالیباف / جعفری دولت آبادی / املاک نجومی / شهرداری تهران /
مبادلات تجاری خراسان جنوبی با پاکستان توسعه می‌یابد
مبادلات تجاری خراسان جنوبی با پاکستان توسعه می‌یابد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: با ایجاد کمیته مشترک ایران و پاکستان بین سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی و بخش خصوصی، مبادلات تجاری استان با این کشور توسعه می‌یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / استانی-اقتصادی / مبادلات تجاری ایران – پاکستان /
خبرهای خوب درباره بازگشت املاک شهرداری تهران
خبرهای خوب درباره بازگشت املاک شهرداری تهران
«دیگر کسی جرأت نمی‌کند بدهی‌های کلان دوره پیشین مدیریت شهری را انکار کند؛ چراکه اسناد بدهی‌های شهرداری قابل انکار نیست»؛ این جمله‌ای است که دیروز رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران اعلام کرد. سیدمحمود میرلوحی به 3تقاضای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران طی 10سال اخیر اشاره کرد و گفت: «این 3تقاضا به نحوه واگذاری املاک و مستغلات شهرداری، قراردادهایی با شرکت رساتجارت و واگذاری املاکی موسوم به طرح 3شهید و بدهی 69هزار میلیارد تومانی به ارث رسیده از دوره گذشته به دوره فعلی ارتباط پیدا می‌کند.» به گزارش همشهری، …
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ /
درخواست از قوه قضاییه
سید محمود میرلوحی رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران گفت: قوه قضاییه گزارش دهد که چرا ۸۰۰ پرونده قضایی مدیریت شهری…
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / رسانه / سه گانه / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / قوه قضاییه /
آخرین وضعیت پرونده املاک نجومی و شکایت از عاملان ریخت وپاش‌های گذشته شهرداری
آخرین وضعیت پرونده املاک نجومی و شکایت از عاملان ریخت وپاش‌های گذشته شهرداری
رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اشاره به «بهمن بدهی‌ها» در شهرداری از مدیریت شهری سابق، اعلام کرد که شهرداری تهران سیاستی مبنی بر شکایت علیه افرادی که در ریخت و پاش‌ها نقش داشته‌اند را اتخاذ کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران /
چرا ۸۰۰ پرونده قضایی مدیریت شهری سابق تهران به نتیجه نرسیده است؟
چرا ۸۰۰ پرونده قضایی مدیریت شهری سابق تهران به نتیجه نرسیده است؟
رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران گفت: قوه قضائیه گزارش دهد؛ چرا ۸۰۰ پرونده قضایی مدیریت شهری سابق تهران به نتیجه نرسیده است.‌
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سید محمود میرلوحی / رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران /
دبیر کمیته پارالمپیک: اجرای راهبرد کیفی‌گرایی به دلیل مسائل اقتصادی نیست
دبیر کمیته پارالمپیک: اجرای راهبرد کیفی‌گرایی به دلیل مسائل اقتصادی نیست
تهران- ایرنا- دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: علت اجرای راهبرد کیفی گرایی این نهاد ورزشی به دلیل مشکلات اقتصادی کشور و بودجه ای نیست بلکه این راهبرد را براساس آنچه که در کمیته پارالمپیک و ستاد عالی بازی‌ها تصویب شده اجرا می‌کنیم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین / اعتبارات / توکیو  ۲۰۲۰  /
‌ریشه طلاق دخالت‌های مادرشوهر است نه مشکلات اقتصادی
مدیر‌کل کمیته امداد استان اردبیل گفت: برخلاف تصور عمومی، ریشه طلاق مشکلات اقتصادی و معیشتی نیست بلکه دخالت مادرشوهر اصلی‌ترین عامل طلاق در اردبیل به شمار می‌رود.به گزارش ایسنا، حسین دشتی در حاشیه جلسه ستاد تسهیل ازدواج در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه اخیرا با تلاش کارشناسان و محققان علل و عوامل اصلی طلاق مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار گرفته است، اظهار کرد: در کنار دخالت مادرشوهر، اختلافات طبقاتی و فرهنگی، دعوا بر سر مسافرت‌های خارج از کشور و همچنین برخی چشم و هم‌چشمی‌ها علل طلاق در اردبیل بوده و جالب است مشکل اقتصادی و معیشتی در رده هشتم عوامل طلاق به شمار می‌رود. وی با یادآوری اینکه در پنج سال اول زندگی بیشترین آمار طلاق بین زوجین به ثبت‌ می‌رسد، خاطرنشان کرد: باید فکری به حال تحکیم بنیان خانواده …
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ /
تامین پایدار مواد اولیه ، حق ذوب‌آهن اصفهان است
اصفهان -راعی : مرتضی لطفی عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، رضا مسرور عضور هیات مدیره هلدینگ شستا ، سعید عبودی رئیس هیات مدیره ، غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدر تامین و هیات همراه 29 دی ماه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان و ادای احترام به یادمان شهدای گمنام از بخش های مختلف از جمله بیمارستان شهید مطهری ، خط تولید و پروژه های توسعه بازدید کردند و سپس جلساتی پیرامون آخرین شرایط ذوب آهن با هیات مدیره و معاونین این شرکت برگزار نمودند .مرتضی لطفی عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و دبیر کمیته سرمایه گذاری و اقتصادی این سازمان در حاشیه این بازدید به خبرنگار ما گفت : ذوب آهن اصفهان ، پرچم برافراشته صنعت فولاد است . با توجه به تلاش جهادی که مدیریت و مجموعه کارکنان در تولید ریل به عنوان یک محصول …
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
دهقانی: مشکلات اقتصادی را با اتحاد و انسجام حل کنیم
دهقانی: مشکلات اقتصادی را با اتحاد و انسجام حل کنیم
رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که باید در تمامی عرصه‌ها به خصوص در حوزه اقتصادی قوی باشیم، گفت: باید در عرصه‌ی داخلی نیز با اتحاد و انسجام امور را پیش ببریم و کار سخت و دوری از تنبلی را سرلوحه کار قرار دهیم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / مقاومت علیه آمریکا /
صدور گواهینامه تضمین کیفیت ساختمان حداکثر تا یکسال آینده
مدیرعامل گروه سرمایه‏گذاری مسکن از هدف‏گذاری صدور گواهینامه تضمین کیفیت ساختمان حداکثر تا یکسال آینده برای تولیدات شرکت‏های تابعه این گروه خبر داد. روزبه ظهیری در گفت‏وگو با پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا ، گفت: طرح اولیه ارائه تضمین کیفیت برای تولیدات گروه سرمایه‏گذاری مسکن آماده شده است. این طرح اولیه در مرحله‏ای است که به لحاظ اقتصادی و اجرایی ملاحظات قانونی و اجرایی آن را مورد بررسی قرار دهیم. وی افزود: امید داریم که بتوانیم گواهینامه تضمین کیفیت را در فاز نخست برای پروژه‏های آباد (آغاز - بهبود- اقدامی دوباره) طی ۶ ماه تا حداکثر یکسال آینده برای خریداران صادر کنیم تا به عنوان اولین توسعه‏گر در کشور پروژه‏های ساختمانی مشمول تضمین کیفیت شوند. مدیرعامل گروه سرمایه‏گذاری مسکن درباره روند اجرای …
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ /
تولیدات مددجویان خرید تضمینی می‌شود
تولیدات مددجویان خرید تضمینی می‌شود
مدیرعامل شرکت بازرگانی فرش و صنایع دستی مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی‌(ره) گفت: در کنار حمایت از تولید محصولات مددجویان را در حوزه فرش با قیمت مناسب خرید کرده و نقدی به حساب آنها واریز می‌کنیم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / استانی-اقتصادی / _تولید / فرش / مددجویان /
ایران و روسیه راه های افزایش تراز تجاری دو کشور را بررسی کردند
ایران و روسیه راه های افزایش تراز تجاری دو کشور را بررسی کردند
مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و رئیس کمیته بین المللی مجلس دوما ضمن دیدار و گفت وگو راه های افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی میان تهران و مسکو را بررسی کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / کاظم جلالی / سفیر ایران / روسیه / ایران /
اتاق ایران | پیشنهاد تأسیس صندوق مشترک و راه‌اندازی سیستم تهاتر با سنگاپور
اتاق ایران | پیشنهاد تأسیس صندوق مشترک و راه‌اندازی سیستم تهاتر با سنگاپور
شفقنا اقتصادی - نشست معارفه کمیته مشترک بازرگانی ایران و سنگاپور در اتاق ایران برگزار شد. معاون امور بین‌الملل اتاق ایران در این نشست با اشاره به آمار و ارقام تجارت ایران و سنگاپور طی سه سال گذشته میلادی، تأکید کرد: در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، حجم رو…
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ /
پارلمان عراق خطرات تحریم‌های اقتصادی آمریکا را بررسی کرد
پارلمان عراق خطرات تحریم‌های اقتصادی آمریکا را بررسی کرد
یک عضو پارلمان عراق فاش کرد، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه بغداد را بررسی کرد.  به گزارش الجزیره، ماجده تمیمی، عضو پارلمان عراق گفت، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست‌ خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه بغداد از جمله بلوکه کردن درآمدهای نفتی عراق و توقف تزریق دلار به کشور را بررسی کرد. این نگرانی در سایه درخواست هفته گذشته پارلمان عراق از دولت برای الزام خروج نیروهای بیگانیه از خاک این کشور مطرح می‌شود. به گفته این نماینده،‌ در این نشست رئیس بانک مرکزی، رئیس دیوان نظارت مالی،‌ نماینده وزیر دارایی و مسؤولان دیگر حضور داشتند. شرکت‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که اجرای مصوبه پارلمان پیامدهای منفی عظیمی …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ /
بررسی تحریم‌های احتمالی آمریکا در پارلمان عراق
یک عضو پارلمان عراق فاش کرد، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه بغداد را بررسی کرد. ماجده تمیمی، عضو پارلمان عراق گفت، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست‌ خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه بغداد از جمله بلوکه کردن درآمدهای نفتی عراق و توقف تزریق دلار به کشور را بررسی کرد. این نگرانی در سایه درخواست هفته گذشته پارلمان عراق از دولت برای الزام خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور مطرح می‌شود. به گفته این نماینده،‌ در این نشست رئیس بانک مرکزی، رئیس دیوان نظارت مالی،‌ نماینده وزیر دارایی و مسوولان دیگر حضور داشتند. شرکت‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که اجرای مصوبه پارلمان پیامدهای منفی عظیمی بر اقتصاد کشور خواهد داشت. وزارت خارجه آمریکا به عراق هشدار …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ /
لزوم حذف رویکردهای سخت‌گیرانه نامتعارف بانک‌ها در اعطای تسهیلات
لزوم حذف رویکردهای سخت‌گیرانه نامتعارف بانک‌ها در اعطای تسهیلات
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بر لزوم تسهیل در روند اعطای تسهیلات اشتغال آفرین و حمایتی کمیته امداد این استان تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / استانی-اقتصادی / کمیته امداد سمنان / معاون اقتصادی استاندار سمنان /
اتاق ایران | ظرفیت درآمد ۵ میلیارد دلاری از گردشگری سلامت
اتاق ایران | ظرفیت درآمد ۵ میلیارد دلاری از گردشگری سلامت
شفقنا اقتصادی - محمد جهانگیری، رئیس کمیته گردشگری سلامت کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق ایران، میزان درآمدهای کشور از حوزه گردشگری سلامت طی سال گذشته را یک میلیارد دلار برآورد کرد و گفت: این رقم تنها ۲۰ درصد از استعدادهای ایران در حوز…
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ /
تشکیل کمیته ویژه بررسی مشکلات خودروهای بلاتکلیف در گمرکات کشور به دستور رئیس جمهور
تشکیل کمیته ویژه بررسی مشکلات خودروهای بلاتکلیف در گمرکات کشور به دستور رئیس جمهور
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور از پیگیری موضوع خودروهای بلاتکلیف موجود در گمرکات کشور از سوی وزارت کشور و استانداری های بوشهر، خوزستان و هرمزگان و ارائه گزارش آخرین وضعیت خودروهای دپو شده در گمرکات، به همراه پیشنهادات عملی برای برون رفت از مشکلات موجود به رئیس جمهور، خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ /
ریاست ازبکستان بر کمیته اقتصادی و اکولوژی سازمان امنیت و همکاری اروپا
ریاست ازبکستان بر کمیته اقتصادی و اکولوژی سازمان امنیت و همکاری اروپا
ازبکستان رئیس کمیته اقتصادی و اکولوژی سازمان امنیت و همکاری اروپا در سال 2020 شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ /
اجرای ۲۱ پروژه اولویت‌دار اقتصادی در شهرستان کمتر توسعه‌یافته میامی
اجرای ۲۱ پروژه اولویت‌دار اقتصادی در شهرستان کمتر توسعه‌یافته میامی
قائم مقام کمیته امداد استان سمنان از پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برای اجرای ۲۱ پروژه اولویت‌دار اقتصادی با هدف توسعه شهرستان کمتر توسعه یافته میامی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / استانی-شهرستانها / میامی / کمیته امداد سمنان /
اقدامات مدیریت شهری برای شناسایی منابع درآمدی پایدار در پایتخت
اقدامات مدیریت شهری برای شناسایی منابع درآمدی پایدار در پایتخت
رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران با بیان اینکه مدیریت شهری باید به سمت ایجاد منابع درآمد پایدار برود، اقدامات مدیریت شهری برای شناسایی منابع جدید درآمدی را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / مدیریت شهری / درآمد پایدار شهری /
تعیین رقم سبد معیشت کارگران در بهمن ماه
یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه نمی‌توانیم از زیر بار تعهدات ماده ۴۱ قانون کار خارج شویم، گفت: تاخیر در برگزاری جلسات کمیته دستمزد به دلیل تعدیل سبد هزینه معیشت کارگران با نرخ‌های جدید است. علیرضا حیدری در گفت وگو با ایسنا، درباره تاخیر در برگزاری جلسات کمیته دستمزد شورای عالی کار و عدم تعیین رقم سبد هزینه معیشت کارگران اظهار کرد: احساس ما این است که به تدریج که به پایان سال نزدیک می شویم. این سبد هزینه با نرخ های جدید تعدیل می شود و برای تثبیت آن، نگاه به اعداد واقع‌بینانه داریم به همین دلیل تصور می‌کنیم حتی تا اواخر بهمن ماه هم باید در خصوص تجمیع و یکپارچه سازی سبد هزینه معیشت کارگران صبر کنیم. تاخیر در برگزاری جلسات کمیته مزد به زیان کارگران نیستوی در خصوص دلیل این امر توضیح داد: با توجه …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ /
اقتصاد تعاونی راهگشای مبارزه با تحریم های اقتصادی است
اقتصاد تعاونی راهگشای مبارزه با تحریم های اقتصادی است
محمد کبیری معاون تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه خود به همدان در دیدار با برخی از شرکت های تعاونی در کمیته هماهنگی و توسعه تعاونی های استان همدان دیدار کرد .
۱۳۹۸-۱۰-۱۵ /
پرداخت ٨٩ هزار فقره وام قرض‌الحسنه ‌ازدواج در بانک صادرات
بانک صادرات ایران با تخصیص ٢٨ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج در ٩ ماه اول سال جاری، بیش از ٨٩ هزار نفر را راهی خانه بخت کرد. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک با هدف ترغیب و تسهیل شرایط ازدواج در بین جوانان و در راستای عمل به تکالیف اجتماعی خود، با تخصیص حدود ٢٨هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه از ابتدای سال ٩٨ تا پایان آذرماه امسال، سهم قابل توجهی را در تسهیل شرایط ازدواج متقاضیان برعهده داشته به نحوی که طی این مدت، شرایط لازم برای ازدواج ٨٩ هزار و ٥٦٤ نفر فراهم شده است. تعداد متقاضیان دریافت‌کننده وام قرض‌الحسنه ازدواج از بانک صادرات ایران از ابتدای سال ٩٧ تا پایان ٩ ماه سال ٩٨ به ٢٠٥ هزار و ٧٦٥ نفر رسید که برای تسهیل این امر، ٤٦ هزار میلیارد ریال توسط این بانک تامین …
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ /
نشست هفت ساعته کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی
نشست هفت ساعته کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی
خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد که رهبر این کشور در جلسه‌ ۷ ساعته کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی درباره توسعه نظامی، اقتصادی و سیاسی کشورش گفتگو کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / کیم جونگ اون / کره شمالی /
آیا طرح تحقیق و تفحص از همشهری دو نسخه بوده است؟/  تحقیق و تفحص از همشهری باید به قوه قضائیه ارجاع شود
آیا طرح تحقیق و تفحص از همشهری دو نسخه بوده است؟/ تحقیق و تفحص از همشهری باید به قوه قضائیه ارجاع شود
رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه گزارش طرح تحقیق و تفحص از همشهری که در صحن قرائت شده ناقص بوده است از عدم ارجاع ین طرح به قوه قضائیه خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / تحقیق و تفحص / املاک / روزنامه همشهری / محمود میرلوحی / طرح تحقیق و تفحص از همشهری /
درودگر: امیدوارم با استعفای تاج موافقت نشود
درودگر: امیدوارم با استعفای تاج موافقت نشود
تهران- ایرنا- رییس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: احتمال دارد که هیات رییسه در شرایط کنونی با این استعفا موافقت نکند و امیدوارم که چنین اتفاقی صورت بگیرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / مهدی تاج / صادق درودگر / فدراسیون فوتبال ایران /
تهران به 900 چشمه سرویس بهداشتی نیاز دارد/ ساخت سرویس بهداشتی در قبال راه‌اندازی دستگاه عابر بانک/ استاندارد دسترسی به سرویس بهداشتی 50 متر است
تهران به 900 چشمه سرویس بهداشتی نیاز دارد/ ساخت سرویس بهداشتی در قبال راه‌اندازی دستگاه عابر بانک/ استاندارد دسترسی به سرویس بهداشتی 50 متر است
رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نیاز 900 چشمه سرویس بهداشتی در پایتخت، استاندارد دسترسی به سرویس بهداشتی را 50 متر دانست.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / خبرگزاری برنا / سرویس بهداشتی / محمود میرلوحی / سیمین برادران / رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •