دوشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۹ / 25 January, 2021
۱۳ آبان
درخواست رهبر سنای آمریکا برای تحقیق درباره توطئه ترامپ
۳ ساعت قبل / دونالد ترامپ / چاک شومر / دموکرات ها
درخواست رهبر سنای آمریکا برای تحقیق درباره توطئه ترامپ
چاک شومر رهبر اکثریت سنای آمریکا خواستار تحقیق وزارت دادگستری درباره توطئه دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین برای ابطال پیروزی جو بایدن رقیب دمکرات خود در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) و برکناری سرپرست دادستانی کل شد.
فشار شومر به ترامپ/ یک اتهام دیگر به رئیس‌جمهور سابق وارد شد
۲۲ ساعت قبل
فشار شومر به ترامپ/ یک اتهام دیگر به رئیس‌جمهور سابق وارد شد
چاک شومر رهبر اکثریت سنای آمریکا خواستار تحقیق وزارت دادگستری در باره توطئه دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین برای ابطال پیروزی جو بایدن رقیب دمکرات خود در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) و برکناری سرپرست دادستانی کل شد.
پیامی که مکرون برای بایدن فرستاد
۴ روز قبل / امانوئل مکرون / جو بایدن
پیامی که مکرون برای بایدن فرستاد
جو بایدن که در انتخابات ۱۳ آبان ماه امسال به‌عنوان نامزد حزب دموکرات بیش از ۸۱ میلیون رأی مردمی را به دست آورد، توانست در انتخابات گزینشگران ایالتی هم ۳۰۶ رأی را از آن خود کند و رقیب خود یعنی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری سابق و نامزد حزب جمهوری‌خواه در این انتخابات را با بیش از ۷۴ میلیون رأی مردمی و ۲۳۲ رأی گزینشگران ایالتی پشت سر بگذارد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / آمریکا / نظرسنجی / ترامپ / مشارکت
نظرسنجی| حمایت هواداران حزب جمهوری‌خواه از تداوم چالش‌های انتخاباتی
بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی اکثر هواداران حزب جمهوری‌خواه آمریکا همچنان از ادامه به چالش کشیده شدن نتیجه انتخابات سوم نوامبر (13 آبان) توسط ترامپ حمایت می‌کنند.
برای نخستین بار؛ تماس تلفنی پنس و هریس
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / کاملا هریس / هریس و پنس
برای نخستین بار؛ تماس تلفنی پنس و هریس
به گزارش فارس، برای نخستین بار پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز سوم نوامبر (13 آبان) «مایک پنس» معاون ترامپ با «کاملا هریس» معاون «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا تماس تلفنی برقرار گرفت.
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
ما به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیازیم
فرمانده کل سپاه گفت: ما به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شده ایم؛ چه آمریکا به برجام برگردد چه برنگردد.به گزارش ایسنا، سرلشکر حسین سلامی در مراسم گرامیداشت آیت الله مصباح یزدی که در مجموعه فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شد، اظهار کرد: علامه مصباح با آبروی خود با خدا معامله کرد. او شخصیتش در میدان نبرد با دشمن شهید شد. او همه آبرو و حیثیت خود را در دفاع از ولایت به میدان آورد و شخصیت او شهید شد.فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: رئیس جمهوری آمریکا فردی افسرده و شکست خورده است. کسی که آمریکا را به زمین زد، امروز دیگر معمار فشار حداکثری و فشار حداکثری هر دو در هم شکست اند.سلامی تاکید کرد: تمام تمرکز دشمن بر رهبری ماست و می بینید که چگونه بر کلمات و …
مراسم گرامیداشت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / مراسم گرامیداشت / آیت الله مصباح یزدی / آیت الله مصباح / فیلسوف / سرلشکر حسین سلامی / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
مراسم گرامیداشت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی
مراسم گرامیداشت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی صبح چهارشنبه با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران ، علی و مجتبی مصباح یزدی فرزندان مرحوم در مجموعه فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شد.
دستگیری ۱۲ شرور وحشت آفرین در پایتخت
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / سردار علی ذوالقدری / پلیس امنیت عمومی تهران / پلیس امنیت / محله الهیه / تهران / بریانک / جیحون / هاشمی / محله 13 آبان / اراذل و اوباش
دستگیری ۱۲ شرور وحشت آفرین در پایتخت
رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری ۱۲ تن از اراذل و اوباش پایتخت در عملیات‌های جداگانه پلیسی خبر داد.
تصاویر | دی  ۱۳۵۷؛ روز بازگشایی دانشگاه تهران
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / دانشگاه / دانشگاه تهران / عکس
تصاویر | دی ۱۳۵۷؛ روز بازگشایی دانشگاه تهران
پس از کشتار دانشجویان و دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و اعتصاب و تعطیلی دانشگاه تهران، این دانشگاه با حضور صدهاهزار نفر از مردم، نمایندگان روحانیون،‌ دانشجویان، اهالی‌مطبوعات و دیگر گروه‌های سیاسی و مذهبی،‌ در دی‌ماه ۵۷ بازگشایی شد. منبع: ایرنا
تاکید بر ضرورت ایجاد خط ارتباطی بین داروخانه مرکزی هلال و ۱۳ آبان
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / سازمان تدارکات پزشکی / داروخانه / بهداشت و سلامت
تاکید بر ضرورت ایجاد خط ارتباطی بین داروخانه مرکزی هلال و ۱۳ آبان
تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی بر ضرورت ایجاد یک خط ارتباطی بسیار سریع «هات لاین» برای تبادل آخرین اطلاعات دارویی میان داروخانه مرکزی هلال‌احمر و داروخانه ۱۳ آبان تأکید کرد.
مشاور سابق وزارت خارجه آمریکا: ترامپ باید بازداشت شود
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / آمریکا / حمله هوادارن ترامپ به کنگره / دانیل سرور / دونالد ترامپ
مشاور سابق وزارت خارجه آمریکا: ترامپ باید بازداشت شود
مهر نوشت: چهارشنبه (۱۷ دی) و پس از پایان سخنرانی ترامپ در جمع هوادارانش، صدها تن از حامیان وی به ساختمان کنگره که مشغول بررسی آرا گزینشگران (الکترال کالج) بود هجوم برده و روند تائید نهایی نتایج انتخابات ۱۳ آبان را دچار وقفه کردند. با این حال پس از فروکش کردن التهابات، نمایندگان مجلس و سناتورها با تائید آرا گزینشگران به پیروزی جو بایدن رسمیت بخشیدند.
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / استانی-شهرستانها / شورای فرهنگ عمومی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
تعطیلی کامل برخی مراسم های مذهبی از کرونا آسیب زا تر است
امام جمعه ملایر مطرح کرد: برگزاری مراسم ها به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است و تعطیلی کامل برخی مراسم های مذهبی مانند ۹ دی و ۱۳ آبان به مراتب نسبت به بیماری کرونا آسیب بیشتری ایجاد می کند.
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
پیروزی دموکرات ها در سنا و آخرین تلاش های ترامپ
در حالی که آخرین شانس ترامپ برای اثبات ادعا‌های خود مبنی بر تقلب در انتخابات اخیر در دادگاه عالی آمریکا از بین رفت، هزاران نفر از طرفداران او در واشنگتن دست به تظاهرات زدند.هزاران نفر از طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه یک روز قبل از تظاهرات اصلی و بزرگ روز چهارشنبه در واشنگتن تجمع و راهپیمایی زودهنگام برگزار کردند.اما در عین حال روز، ۱۶ دی، دومین دور انتخابات سنا در ایالت جورجیا برگزار شد و نتایج شمارش ۹۸ درصد آراء حکایت از پیشتازی دموکرات ها بر رقبای جمهوری‌خواه خود دارد.پس از تصاحب نخستین کرسی سنای آمریکا توسط رافائل وارنوک دموکرات، دومین نامزد دموکرات‌ها هم اعلام پیروزی کرد هرچند هنوز شمارش آرا ادامه دارد.به گزارش ایرنا، موعد انتخابات مرحله حذفی ۲ کرسی باقی مانده سنای …
نشست «نقش بانوان محور مقاومت در استکبار ستیزی» فردا برگزار می شود
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / بسیج دانشجویی / مقاومت / استکبار ستیزی
نشست «نقش بانوان محور مقاومت در استکبار ستیزی» فردا برگزار می شود
نشست «نقش اساتید و بانوان محور مقاومت در استکبار ستیزی» فردا ۱۶ دی در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان برگزار می شود.
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
جمهوری خواهان مقابل ترامپ
کنگره آمریکا برای اولین بار رای به لغو وتوی ترامپ دادکنگره آمریکا برای اولین بار در طول دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رای به لغو وتوی او داد.به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، رئیس جمهوری آمریکا مصوبه کنگره برای تامین بودجه ۷۴۰ میلیارد دلاری وزارت دفاع را وتو کرده بود. مجلس سنای ایالات متحده با ۸۱ رای موافق در برابر ۱۳ رای مخالف به لغو وتوی رئیس جمهوری علیه مصوبه تامین بودجه دفاعی رای داد. این رای‌گیری در جریان جلسه مجلس سنا که به طور استثنایی در اولین روز سال ۲۰۲۱ برگزار شد، صورت گرفت.مجلس نمایندگان آمریکا نیز روز دوشنبه گذشته به لغو وتوی دونالد ترامپ علیه مصوبه تامین بودجه دفاعی رای داده بود. اکثریت سناتورهای جمهوریخواه نیز به همراه همکاران دموکرات خود به لغو وتوی دونالد ترامپ رای مثبت دادند. …
درخواست تندروها در ایستگاه پایانی انتخابات؛ بجای بایدن بخوانید ترامپ
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / کنگره آمریکا / حزب جمهوری خواه آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / مایک پنس
درخواست تندروها در ایستگاه پایانی انتخابات؛ بجای بایدن بخوانید ترامپ
تهران – ایرنا–  انتخابات آمریکا که روندی پیچیده دارد و پس از پایان  رای گیری ۱۳ آبان ماه وارد مراحل پیچیده دیگری نیز شده است، اکنون جمهوریخواهان حامی ترامپ در تلاش هستند تا ششم ژانویه(۱۷ دی) که ایستگاه پایانی قطار انتخابات آمریکا است، با تنفیذ اختیار به مایک پنس، نتیجه را به نفع ترامپ تغییر دهند.
رونمایی از اولین نمایشگاه ملی مجازی صنایع‌دستی
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / ۱۳ آبان / ایران / جهان / صنایع دستی / معاون
رونمایی از اولین نمایشگاه ملی مجازی صنایع‌دستی
ایلنا: مدیرعامل شرکت مادر‌تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی، از رونمایی رسمی اولین نمایشگاه ملی مجازی صنایع‌دستی به آدرس tafrihati.com خبر داد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
مسمومیت ۶ نفر از ساکنان یک ساختمان بر اثر گازگرفتگی
۶ نفر از ساکنان یک ساختمان مسکونی بر اثر گازگرفتگی دچار مسمومیت شدند. ساعت 15:  08 روز شنبه خبر گازگرفتگی در یک ساختمان مسکونی در کوی 13 آبان به سامانه 125 اعلام شد. ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 47 را به محل حادثه در کوی 13 آبان، بازار روز مجتمع خرمی  اعزام کرد. روح‌اله بشیری، فرمانده آتش‌نشانان اعزامی، درباره جزئیات این حادثه گفت: «در طبقه اول یک ساختمان مسکونی چهارطبقه ساکنان یکی از واحدهای مسکونی احساس سردرد و سرگیجه می‌کردند. آتش‌نشانان با بکارگیری دستگاه گازسنج به بازدید و بررسی واحد مذکور پرداختند. پس از بررسی نخست مشخص شد این حادثه به علت استانداردنبودن کلاهک دودکش، لوله بخاری غیراستاندارد …
ترامپ نمی خواهد کاخ سفید را ترک کند ! / رئیس جمهور بی سلاح!
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
ترامپ نمی خواهد کاخ سفید را ترک کند ! / رئیس جمهور بی سلاح!
اگرچه مجمع نمایندگان الکترال شکست ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مورد تایید قرار داده و از بایدن ( با 306 رای الکترال) به عنوان پیروز انتخابات یاد کرده اند، اما به نظر می رسد رئیس جمهرو شکست خورده فعلی ایالات متحده به سادگی حاضر به پذیرش این شکست سهمگین نیست!ترامپ گوید مانند مردم کشورش از دیوان عالی ایالات متحده «بسیار ناامید» شده است.این اظهارات چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در حالی بیان می شود که تلاش های او برای تغییر نتیجه انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) بی نتیجه بوده است.
کاهش قیمت کالاها از کدام هفته؟/ وعده بی‌سرانجام وزیر صمت
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / علیرضا رزم حسینی / کالاهای اساسی / قیمت کالاهای اساسی / تنظیم بازار / وزارت صنعت معدن و تجارت
کاهش قیمت کالاها از کدام هفته؟/ وعده بی‌سرانجام وزیر صمت
آنطور که وزیر صمت ۱۳ آبان وعده داد قیمتها باید از اواسط آبان «به طور محسوس» در بازار کاهش می یافت اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه قیمت اقلامی مثل تخم مرغ و پوشک سیر صعودی هم به خود گرفت.
اصرار تمام نشدنی ترامپ بر تقلب در انتخابات
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / اقتصادنیوز / استناد / دموکراتش / گزینشگران / نشدنی
اصرار تمام نشدنی ترامپ بر تقلب در انتخابات
اقتصاد نیوز : رئیس جمهوری آمریکا با وجود تایید رسمی پیروزی رقیب دموکراتش در نشست گزینشگران، همچنان مدعی است که در انتخابات ۱۳ آبان، تقلب شده است.
ترامپ همچنان مدعی تقلب در انتخابات آمریکا است
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / باراک اوباما
ترامپ همچنان مدعی تقلب در انتخابات آمریکا است
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا با وجود تایید رسمی پیروزی رقیب دموکراتش در نشست گزینشگران، همچنان مدعی است که در انتخابات ۱۳ آبان، تقلب شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
ناامیدی جمهوری‌خواهان از گزینشگران؛ ادامه مناقشه در کنگره
ایرنا- انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری آمریکا که در ۱۳ آبان انجام شد، از روز دوشنبه وارد مرحله جدیدی می‌شود تا گزینشگران هر ایالت، به نامزد رئیس جمهوری رای دهند اما این پایان ماجرای انتخاباتی نخواهد بود.
ناامیدی حامیان ترامپ از الکتورها
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / اقتصادنیوز / ژانویه / رویه / گزینشگران / الکتورها
ناامیدی حامیان ترامپ از الکتورها
اقتصادنیوز: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در ۱۳ آبان انجام شد، از روز دوشنبه وارد مرحله جدیدی می‌شود تا گزینشگران هر ایالت، به نامزد رئیس جمهوری رای دهند اما این پایان ماجرای انتخاباتی نخواهد بود.
ترامپ:‌ دیوان عالی آمریکا ‌علاقه ای به بررسی تقلب در انتخابات ندارد
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
ترامپ:‌ دیوان عالی آمریکا ‌علاقه ای به بررسی تقلب در انتخابات ندارد
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر بار دیگر دیوان عالی این کشور را مورد انتقاد قرار داد.وی در این پیام توییتری مدعی شد که دیوان عالی هیچ علاقه‌ای به بررسی بزرگترین تقلبی که در ایالات متحده آمریکا روی داده، ندارد که همین موضوع،‌ شرایط را برای وی در خصوص ارائه مواردی که صلاحیت بررسی در دیوان عالی دارند مشکل می‌کند.ترامپ در ادامه این پیام توییتری به 75 میلیون رایی که در انتخابات سوم نوامبر (13 آبان) به وی داده شده،‌ اشاره کرد.
اینفوگرافیک | پس از سه هفته محدودیت، هر ساعت چند ایرانی براثر ابتلا به کرونا می میرند؟ | روند شیوع کووید۱۹ طی یک ماه اخیر
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / کرونا در ایران / کروناویروس / کرونا در ایران / کروناویروس
اینفوگرافیک | پس از سه هفته محدودیت، هر ساعت چند ایرانی براثر ابتلا به کرونا می میرند؟ | روند شیوع کووید۱۹ طی یک ماه اخیر
طبق آمار وزارت بهداشت، طی ۱۰ روز اخیر (۱۳ آبان تا ۲۲ آذر) به طور متوسط در هر ساعت ۵۵۱ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا و بین ۱۵ تا ۱۶ نفر قربانی این ویروس شده‌اند. البته در هر ساعت ۴۰۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند. در این اینفوگرافیک روند شیوع کرونا در ایران طی یک ماه اخیر (از ۲۲ آبان تا ۲۲ آذر) را مشاهده می‌کنید.
اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۲۲ آبان تا ۲۲ آذر
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / اینفوگرافیک / اینفوگرافی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / کرونا در ایران / روند شیوع کرونا در ایران
اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۲۲ آبان تا ۲۲ آذر
طبق اعلام وزارت بهداشت، ویروس کرونا تا ظهر شنبه (۲۲ آذر ۹۹) یک میلیون ۹۲ هزار و ۶۱۷ نفر را در ایران به طور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این روز ۵۱ هزار و ۷۲۸ نفر را به کام مرگ کشانده است. از سوی دیگر، ۷۸۷ هزار و ۸۵۳ نفر در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند. بررسی آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که طی ۱۰ روز اخیر (۱۳ آبان تا ۲۲ آذر) به طور متوسط در هر ساعت ۵۵۱ نفر در ایران مبتلا و بین ۱۵ تا ۱۶ نفر قربانی این ویروس شده‌اند. البته در هر ساعت ۴۰۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند. در این اینفوگرافیک روند شیوع کرونا در ایران طی یک ماه اخیر (از ۲۲ آبان تا ۲۲ آذر) را مشاهده می‌کنید.
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
ترامپ در پی شکایت، بایدن به فکر دولت
نشست برگزینندگان رئیس جمهوری آمریکا در حالی چهار روز دیگر برگزار می‌شود که دونالد ترامپ به عنوان بازنده انتخابات، در پی شکایت در دیوان عالی است و جو بایدن مدعی پیروزی، اعضای کابینه خود را معرفی می‌کند.به گزارش ایرنا، بیست و چهارم آذرماه، نوبت برگزاری نشست برگزینندگان موسوم به الکترال کالج است تا رئیس جمهوری بعدی آمریکا به طور قطعی مشخص شود.تاکنون بر اساس قوانین ایالتی و همچنین تاییدیه‌های انجام شده، جو بایدن نامزد دموکرات در رقابت ریاست جمهوری توانسته است ۳۰۶ رای الکترال را از آن خود سازد و دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و نامزد جمهوری‌خواهان هم ۲۳۲ رای الکترال را به دست آورده است.اما از روز انتخابات که ۱۳ آبان ماه بود تا کنون، تیم انتخاباتی ترامپ به ارائه دادخواست‌های متعدد و طرح دعاوی گوناگون …
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / آمار چک برگشتی / بانک مرکزی / صدور چک
صدور دسته چک‌های جدید با مدت اعتبار ۳ سال/ چک‌های دست مردم نیازمند ثبت در سامانه صیاد نیست
‌به گزارش فارس، ‌به استناد ماده (6) قانون صدور چک مصوب مورخ 13 آبان‌ماه 1397 مجلس شورای اسلامی، دسته چک‌های جدید حداکثر با مدت اعتبار ۳ ‌سال از زمان دریافت چک و با درج شناسه یکتا در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت، بدین‌ نحو که در متن هر برگه چک علاوه بر درج شناسه یکتا (16 رقم)، عبارت «تاریخ صدور این برگه چک حداکثر تا تاریخ ...‌ معتبر است» نیز قید شده‌است. 
مسئولیت عمده فروشی مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / اتحادیه مرغ و ماهی / وزارت جهاد کشاورزی / قیمت مرغ / سازمان صنعت استان تهران
مسئولیت عمده فروشی مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است
رئیس سازمان صنعت استان تهران، با اشاره به اینکه اگر کشتارگاه ها مرغ را به قیمت عمده فروشی تحویل دهند، مرغ با قیمت مصوب به مردم فروخته می شود، گفت: از ۱۳ آبان مسئولیت عمده فروشی مرغ با وزارت جهاد کشاورزی است و باید سازوکار را توضیح دهند.
حادثه ۱۶ آذر مانند ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار است
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / استانی-اجتماعی / روز دانشجو
حادثه ۱۶ آذر مانند ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار است
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت:حادثه ۱۶ آذر مانند ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار است.
زاکانی: بخش عمده مشکلات به دلیل وجود جریان لیبرال است
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / روز دانشجو / علیرضا زاکانی / مدیریت لیبرالی
زاکانی: بخش عمده مشکلات به دلیل وجود جریان لیبرال است
به گزارش فارس، علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشست مجازی بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما که به مناسبت ۱۶ آذر «با موضوع جریان شناسی نفوذ در جنبش دانشجویی» برگزار شد، گفت: وقتی به جریان دانشجویی توجه می کنید ۲ نماد را در جریان دانشجویی می توانید به زیبایی ببینید. اول ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ و دوم ۱۳ آبان ۱۳۵۸.
انتشار کتاب «روایت تسخیر» از سوی انتشارات سازمان بسیج دانشجویی
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / کتاب / جاسوسی / روایت / آگاهی
انتشار کتاب «روایت تسخیر» از سوی انتشارات سازمان بسیج دانشجویی
کتاب «روایت تسخیر» ( روایتی تصویری از تسخیر لانه جاسوسی) به همت بنیاد بین المللی استکبارشناسی 13 آبان و توسط انتشارات سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۴
واکسن آنفلوآنزا رسید
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از عرضه واکسن آنفولانزا سه ظرفیتی در داروخانه‌های منتخب با ثبت کد ملی افراد خبر داد. به گزارش ایسنا، سید حیدرمحمدی گفت: همراه داشتن کارت ملی برای ثبت کد ملی در سامانه تیتک توسط داروخانه الزامی است.بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی خاطرنشان کرد: داروخانه‌های منتخب تهران برای عرضه واکسن۱۳ آبان، ۲۹ فروردین، ۲۲ بهمن، ایثار، شهید کاظمی، هلال احمر مرکزی و شماره ۲ و هلال احمر شهرری هستند.
درخواست سناتور جمهوری خواه آمریکا از ترامپ برای پذیرش نتیجه انتخابات
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / شبکه سی ان ان / کنگره آمریکا / دونالد ترامپ / کاخ سفید / جو بایدن / سناتور جمهوریخواه / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
درخواست سناتور جمهوری خواه آمریکا از ترامپ برای پذیرش نتیجه انتخابات
تهران – ایرنا – سناتور جمهوری خواه لیزا مارکووسکی در گفت و گو با شبکه سی ان ان، از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درخواست کرد که شکست در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) را بپذیرد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
سقوط محبوبیت ترامپ
ایرنا- نظرسنجی اخیر گالوپ نشان می‌دهد که محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری مستقر در کاخ سفید پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۱۳ آبان کاهش یافته است.
نتایج جالب نظرسنجی درباره محبوبیت بایدن و ترامپ بعد از انتخابات
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / آمریکا / آمریکا - دونالد ترامپ / آمریکا - جوزف بایدن
نتایج جالب نظرسنجی درباره محبوبیت بایدن و ترامپ بعد از انتخابات
ظرسنجی اخیر گالوپ نشان می‌دهد که محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری مستقر در کاخ سفید پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۱۳ آبان کاهش یافته است.
محبوبیت ترامپ بعد از انتخابات کاهش یافته است
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / موسسه گالوپ / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
محبوبیت ترامپ بعد از انتخابات کاهش یافته است
تهران- ایرنا- نظرسنجی اخیر گالوپ نشان می‌دهد که محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری مستقر در کاخ سفید پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۱۳ آبان کاهش یافته است.
ترامپ: از ۱۲۵ درصد انرژی‌ام برای اثبات تقلب در انتخابات استفاده می‌کنم
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / تقلب در انتخابات آمریکا / دونالد ترامپ
ترامپ: از ۱۲۵ درصد انرژی‌ام برای اثبات تقلب در انتخابات استفاده می‌کنم
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه روز یکشنبه خود نشان داد که هیچ چیزی نمی‌تواند باور وی درباره پیروزی در انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) را منحرف کند این در حالی است که اکثر دادخواست‌های وی در ایالت‌های مختلف درباره تقلب در انتخابات رد شده است.
پادکست: بحران اشغال سفارت آمریکا و معمای روزه سیاسی دانشجویان / کدام کشور از قطع صادرات نفت ایران به آمریکا سود برد؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
پادکست: بحران اشغال سفارت آمریکا و معمای روزه سیاسی دانشجویان / کدام کشور از قطع صادرات نفت ایران به آمریکا سود برد؟
ماجرا از تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۵۸با حملهٔ تعدادی از فعالان حوزه دانشجویی موسوم به دانشجویان پیرو خط امام به سفارت آمریکا در تهران آغاز شد و با به گروگان گرفته‌شدن ۶۶ دیپلمات آمریکایی به یکی از عمده‌ترین بحران‌های بین‌المللی تبدیل شد. پس از آن دولت امریکا در شرایطی تاریخ ۱۳ آبان را موعد اجرای کامل تحریم‌های هسته‌ای و پایان یافتن مهلت کشورهای طرف تجارت با ایران در نظر گرفته است که جمهوری اسلامی در کارنامه ۴۰ ساله خود و از همان سال‌های اولیه تحت تأثیر واقعه گروگانگیری سفارت امریکا ذیل تحریم‌های دوجانبه و بعدها چندجانبه کشورهای جامعه بین‌الملل قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
دادگاه تجدید نظر فدرال شکایت ترامپ در پنسیلوانیا را رد کرد
دادگاه تجدید نظر فدرال، پرونده شکایت ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نامزد بازنده جمهوری‌خواه در ۱۳ آبان را مختومه اعلام کرد.
هیأتی‌ها و قرآنی‌ها به نیابت از «حاج قاسم» خون می‌دهند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / قاسم سلیمانی / قاسم سلیمانی / استان تهران / اهدای خون / روح‌الله عبداللهی / سازمان انتقال خ
هیأتی‌ها و قرآنی‌ها به نیابت از «حاج قاسم» خون می‌دهند
عبداللهی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی استان تهرانبا همکاری سازمان انتقال خون این استان، در قالب عملیات حاج قاسم سلیمانی، پویش اهدای خون به نیابت از این سردار آسمانی را از ۱۳ آبان تا ۱۳ دی‌ماه اجرایی می‌کند.
فشار دموکرات ها به بایدن برای کاهش بودجه نظامی آمریکا
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / ۱۳ آبان / انتخابات ریاست جمهوری / بودجه / پنتاگون / ویروس
فشار دموکرات ها به بایدن برای کاهش بودجه نظامی آمریکا
اقتصاد نیوز : در حالی که هنوز نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از سوی سازمان خدمات عمومی این کشور تایید نشده، عده‌ای در حزب دموکرات تلاش برای مجاب کردن «جو بایدن» به کاهش بودجه نظامی این کشور هستند.
تدریس سارق حرفه‌ای به دزدان نوپا
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
تدریس سارق حرفه‌ای به دزدان نوپا
با توجه به وقوع چندین موبایل‌قاپی در محدوده کلانتری 13 آبان، تیم عملیاتی کلانتری دست به کار شد. سرنخ‌ها جمع‌‌آوری شد و تصاویر دوربین‌های مداربسته مورد بازبینی قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
دستگیری استاد موبایل‌قاپی
سارق قدیمی وقتی سن و سالش بالا رفت و متوجه شد که دیگر نمی‌تواند به‌راحتی از مردم سرقت کرده و پا به فرار بگذارد، تصمیم به آموزش سرقت گرفت. او ترک موتور شاگردانش می‌نشست و با آنها راهی موبایل‌قاپی می‌شد تا اینکه به دام پلیس افتاد. به‌گزارش همشهری، متهم که مردی 50ساله‌ است از مدتی قبل و به‌دنبال وقوع موبایل‌قاپی‌های سریالی در منطقه13 آبان تحت تعقیب پلیس پایتخت قرار گرفت. بررسی اظهارات شاکیان از این حکایت داشت که تمامی آنها در کوچه و خیابان‌های خلوت منطقه و زمانی که گوشی موبایل‌شان در دستشان بود هدف …
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
چرایی رد دادخواست‌های انتخاباتی ترامپ به روایت روزنامه آمریکایی
نیویورک تایمز رد بیشتر دادخواست‌های حقوقی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اعتراض به روند رای گیری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان) را به اتهامات بی پایه و اساس، دادنامه‌های نامرتب و ادعاهای مشکوک شاهدان و وکیلان مرتبط دانست.
قدیمی‌ترین موبایل قاپ تهران دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / دستگیری / موبایل قاپ / پلیس
قدیمی‌ترین موبایل قاپ تهران دستگیر شد
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه از منزل یک سارق ۲۷ دستگاه تلفن‌همراه و تبلت مسروقه کشف و ضبط شد، گفت: این فرد تحت بازجویی قرار گرفت و در جریان آن اعتراف کرد که اموال مسروقه را در چند روز اخیر در مناطقی از نیاوران و دربند گرفته تا خیابان ۱۳ آبان سرقت کرده است. او در مجموع به دست کم ۳۰ فقره موبایل‌قاپی اعتراف کرد.
کمپین انتخاباتی ترامپ یکی از وکلای حقوقی خود را اخراج کرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / ۱۳ آبان / انتخابات / رئیس جمهور آمریکا / رسانه / ترامپ
کمپین انتخاباتی ترامپ یکی از وکلای حقوقی خود را اخراج کرد
اقتصاد نیوز : کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سیدنی پاول عضو کارزار انتخاباتی ترامپ نیست.
وزیر خارجه فرانسه: با بایدن درباره بی‌مسئولیتی ترامپ هم نظر هستم
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
وزیر خارجه فرانسه: با بایدن درباره بی‌مسئولیتی ترامپ هم نظر هستم
جو بایدن در مورد تصمیم دونالد ترامپ برای عدم پذیرش شکست در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) گفته بود که «بی مسئولیتی» او «باورنکردنی» است. وزیر خارجه فرانسه روز یکشنبه در مصاحبه ای رادیویی و تلویزیونی گفت: «با جو بایدن هم نظرم و شاهد هستم که سخنان جو بایدن با واقعیت همخوانی دارد.» وی افزود که شرایط در آمریکا حدود روز هشت دسامبر (۱۸ آذر) «پیچیده» خواهد شد زیرا به ایالت ها «فشار» وارد خواهد شد تا نتایج انتخابات را به طور رسمی تائید نکنند.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
توقع داریم 9 دی مراسم میدانی داشته باشیم
حجت‌الاسلام محسن محمودی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم‌های پیش رو تا پایان سال با اشاره به مخالفت ستاد ملی کرونا با برگزاری مراسم 13 آبان، گفت: از نحوه اعلام ستاد کرونا به شدت گله‌مند هستیم؛ می‌طلبید در ایران اسلامی با توجه به اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص) مراسم میدانی ۱۳ آبان انجام می‌شد که جای بحث و تأمل دارد. وی با بیان اینکه یوم الله نهم دی از جمله رویدادهای مهم در حفاظت از انقلاب است، افزود: توقع داریم در نهم دی مراسم میدانی با رعایت دستورات بهداشتی داشته باشیم و برخورد ۱۳ آبان تکرار نشود.
پایان بازشماری آرا در جورجیا؛ اعلام  تغییرات انتخابات ریاست‌جمهوری د این ایالت
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / ۱۳ آبان / انتخابات / انتخابات ریاست جمهوری / رسانه / کاخ سفید
پایان بازشماری آرا در جورجیا؛ اعلام تغییرات انتخابات ریاست‌جمهوری د این ایالت
اقتصادنیوز:در ادامه کشمکش‌ها بر سر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا منابع خبری گزارش دادند بازشماری دستی آرا در ایالت «جورجیا» تغییری در برتری «جو بایدن» بر «دونالد ترامپ» در این ایالت ایجاد نکرده است. اقتصادنیوز:در ادامه کشمکش‌ها بر سر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا منابع خبری گزارش دادند بازشماری دستی آرا در ایالت «جورجیا» تغییری در برتری «جو بایدن» بر «دونالد ترامپ» در این ایالت ایجاد…
ناگفته‌های داماد بازرگان از حوادث اول انقلاب
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
ناگفته‌های داماد بازرگان از حوادث اول انقلاب
با اشغال سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ روابط تهران و واشنگتن در تمامی سطوح به مدت بیش از چهل سال قطع شد و در گذر این رویداد، دومین دولت قانونی پس از مصدق نیز با عمری کمتر از ۱۰ ماه به کار خود پایان داد.
۱۳ آبان ۱۳۵۸ و اصرار پشت اصرار دانشجویان موسوی خوئینی برای قطع صادرات نفت به آمریکا / شوروی چگونه پس از اشعال سفارت، به سرعت جای آمریکا را گرفت؟ / روزه سیاسی مشکوک در ایران چگونه به نفع شوروی تمام شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
۱۳ آبان ۱۳۵۸ و اصرار پشت اصرار دانشجویان موسوی خوئینی برای قطع صادرات نفت به آمریکا / شوروی چگونه پس از اشعال سفارت، به سرعت جای آمریکا را گرفت؟ / روزه سیاسی مشکوک در ایران چگونه به نفع شوروی تمام شد؟
سرویس تاریخ «انتخاب» / فهیمه نظری: پیامد زیانبار و فراموش شده اشغال سفارت / چپ ها چگونه پس از 13 آبان، مسئولان را مجبور به قطع صدور نفت به آمریکا کردند؟ / بیانیه موافقان قطع صادرات نفت به آمریکا: ملت حاضر است هرگونه محرومیت و فشار را تحمل کند؛ مردم تا مرز شهادت پیش می روند / قطع خودسرانه صادرات نفت ایران به آمریکا از سوی کارکنان شرکت نفت لاوان / وزیر نفت دولت بازرگان پس از مخالفت با قطع صادرات نفت: مرتب تلفن می شود که ضدانقلابی و طاغوتی هستید / پیشنهاد هاشمی رفسنجانی: وزارت خارجه اعلامیه بدهد که چنین تصمیم نگرفته‌ایم / قطب زاده: از آمریکا دو تلفن داشتم؛ با هر عمل ما، آن‌ها هم عمل می‌کنند. آن‌ها روزه نفت اعلام کردند / باهنر: قضیه زیر سر چپی هاست / پیشنهاد روسیه برای خرید نفت از ایران بلافاصله …
پنسیلوانیا آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بازشماری نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / ۱۳ آبان / انتخابات / انتخابات ریاست جمهوری / رسانه / کاخ سفید
پنسیلوانیا آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بازشماری نمی‌کند
اقتصاد نیوز : «کتی بوکوار» از مقامات ایالت پنسیلوانیا اعلام کرد که حاشیه برتری «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در این ایالت به اندازه‌‌ای است که نیازی به بازشماری آرا وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره رای ویلموتس
روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره پیگیری مراحل مربوط به وصول گراندز رای سرمربی پیشین تیم ملی توضیحاتی ارائه کرد.به گزارش ایسنا،‌ روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره پیگیری مراحل مربوط به وصول گراندز رای، سرمربی پیشین تیم ملی توضیحاتی ارائه کرد.متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:۱ - به اطلاع می‌رساند پس از ابلاغ خلاصه رای مربوط به پرونده مارک ویلموتس، شرح کامل رای نیز که از سوی کمیته وضعیت فیفا صادر شده، به فدراسیون فوتبال ابلاغ شدیده و از تاریخ ۱۳ آبان، این تصمیم ظرف مدت ۲۱ روز قابل تجدید نظرخواهی در دیوان داوری برای ورزش خواهد بود.۲ - از زمان ابلاغ خلاصه رای و شرح کامل آن، فدراسیون فوتبال اقدام به بررسی و انجام مقدمات لازم برای طرح دعوا در دیوان داوری برای ورزش (cas) کرده و در این خصوص از تمام ظرفیت‌های …
ترامپ وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / یوم‌الله 13 آبان / تحریم های ایران / لانه جاسوسی / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا"
ترامپ وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد
رئیس‌جمهور آمریکا وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را که در روز ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ یعنی ۱۰ روز پس از اشغال لانه جاسوسی آمریکا در ایران اعلام شده بود را برای یک سال دیگر تمدید کرد.
هفته نامه خط حزب الله با عنوان «شکست حداکثری» منتشر شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / ایالات متحده امریکا / انتخابات آمریکا / سیاست فشار حداکثری / یوم الله 13 آبان
هفته نامه خط حزب الله با عنوان «شکست حداکثری» منتشر شد
هفته‌نامه‌ خط حزب‌الله با عنوان «شکست حداکثری» منتشر شد.
پافشاری ترامپ بر تهیه لایحه بودجه با وجود باخت انتخاباتی
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / کاخ سفید / ترامپ / آمریکا ۲۰۲۰
پافشاری ترامپ بر تهیه لایحه بودجه با وجود باخت انتخاباتی
تهران- ایرنا- ادامه آماده سازی لایحه بودجه سال مالی آینده آمریکا با وجود نزدیک شدن پایان دوره دونالد ترامپ رییس جمهوری در ماه ژانویه، نشانه دیگری از پافشاری کاخ سفید بر نپذیرفتن پیروزی جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) است.
چند درصد آمریکایی‌ها پیروزی بایدن را پذیرفتند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / ۱۳ آبان / انتخابات / انتخابات ریاست جمهوری / رقابت / مسالمت آمیز
چند درصد آمریکایی‌ها پیروزی بایدن را پذیرفتند؟
اقتصاد نیوز : بر اساس نتیجه تازه ترین نظرسنجی رویترز و ایپسوس در آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، حدود ۸۰ درصد از شهروندان این کشور، پیروزی جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۰۲ (۱۳ آبان ماه) پذیرفته اند.
پذیرش پیروزی بایدن از سوی اکثریت آمریکایی‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / کاخ سفید / جو بایدن / نظرسنجی / آمریکا ۲۰۲۰
پذیرش پیروزی بایدن از سوی اکثریت آمریکایی‌ها
تهران – ایرنا – بر اساس نتیجه تازه ترین نظرسنجی رویترز و ایپسوس در آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، حدود ۸۰ درصد از شهروندان این کشور، پیروزی جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۰۲ (۱۳ آبان ماه) پذیرفته اند.
سفر مک فارلین؛ رسوایی ایران گیت
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / مک فارلین / هاشمی رفسنجانی
سفر مک فارلین؛ رسوایی ایران گیت
ارتباط‌ گیری امریکا با ایران از طریق برادرزاده یکی از سیاسیون در بلژیک ادامه پیدا کرد تا اینکه با افشای این ماجرا توسط روزنامه الشراع لبنان، اکبر هاشمی رفسنجانی 13 آبان 1365 خبر ورود هیأت امریکایی به تهران را افشا کرد. با رسانه‌ای شدن دیدار مک فارلین در تهران توسط رئیس مجلس ایران، امریکایی‌ها با بحران شدیدی روبه‌رو بودند که به رسوایی ایران گیت معروف شد.
ترامپ دنبال زخم زدن به ملت ایران، حتی تا آخرین روز
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / ۱۳ آبان / دولت آمریکا / کاخ سفید / مردم ایران / ملت ایران
ترامپ دنبال زخم زدن به ملت ایران، حتی تا آخرین روز
اقتصاد نیوز : "دونالد ترامپ" که آخرین روزهای خود را در کاخ سفید می گذراند، هنوز هم دست از اقدامات ضدانسانی و شیطانی خود بر نمی دارد و به دنبال آن است که تحریم های جدیدی علیه مردم ایران اجرا کند.
پاسخ منفی ۷۰ درصد جمهوری‌خواهان به آزاد و عادلانه بودن انتخابات آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / ۱۳ آبان / انتخابات / انتخابات آمریکا / خواهان / عادلانه
پاسخ منفی ۷۰ درصد جمهوری‌خواهان به آزاد و عادلانه بودن انتخابات آمریکا
اقتصاد نیوز : ۷۰ درصد جمهوری‌خواهان اعتقادی به این موضوع ندارند که انتخابات آمریکا آزاد و عادلانه بوده است.
کاخ سفید: سازمان های دولتی نباید با بایدن همکاری کنند / نیویورک تایمز: ادامه این روند، بایدن از دسترسی به اطلاعات مهم درباره امنیت ملی محروم می شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
کاخ سفید: سازمان های دولتی نباید با بایدن همکاری کنند / نیویورک تایمز: ادامه این روند، بایدن از دسترسی به اطلاعات مهم درباره امنیت ملی محروم می شود
رسانه های آمریکا روز سه شنبه نوشتند که کاخ سفید در راستای افزایش تنش در پی تعیین برنده انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان)، به سازمان های دولتی این کشور دستور داده است از همکاری با گروه انتقال قدرت جو بایدن رئیس جمهوری منتخب، خودداری کنند. روزنامه نیویورک تایمز هم در این باره نوشته است که در صورت ادامه خودداری دولت ترامپ از پذیرش شکست در انتخابات، بایدن ممکن است از چند امتیاز قابل توجه مانند دسترسی به اطلاعات مهم در باره امنیت ملی محروم شود.
کاخ سفید: سازمان های دولتی نباید  با بایدن همکاری کنند
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / کاخ سفید / انتخابات ریاست جمهوری / آمریکا ۲۰۲۰
کاخ سفید: سازمان های دولتی نباید با بایدن همکاری کنند
تهران – ایرنا – رسانه های آمریکا روز سه شنبه نوشتند که کاخ سفید در راستای افزایش تنش در پی تعیین برنده انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان)، به سازمان های دولتی این کشور دستور داده است از همکاری با گروه انتقال قدرت جو بایدن رئیس جمهوری منتخب، خودداری کنند.
قرار گرفتن نام ترامپ در صدر بازندگان توئیتری
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / ۱۳ آبان / انتخابات / توئیتر / شبکه اجتماعی / شبکه های اجتماعی
قرار گرفتن نام ترامپ در صدر بازندگان توئیتری
اقتصاد نیوز : یک تارنمای آمریکایی نوشت در صورت جستجوی معادل انگلیسی واژه بازنده (loser) در شبکه اجتماعی توئیتر، نخستین پاسخی که زیر ستون مردم (people) دریافت خواهید کرد، نام دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
لزوم حل مشکلات حوزه رادیولوژی
گروه اجتماعی| رییس انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به ضرورت افزایش تعرفه‌های رادیولوژی در کشور گفت: در حال حاضر هر چند که کمبودی در زمینه دستگاه‌های رادیولوژی مانند سی‌تی‌اسکن احساس نمی‌شود، ولی این دستگاه‌ها به مرور زمان فرسوده خواهد شد و نیاز به تعمیرات و به‌روزرسانی دارند، بنابراین با اصلاح تعرفه‌ها باید شرایط به سمتی پیش رود که تعمیر و خرید دستگاه‌ها برای مراکز رادیولوژی مقرون به صرفه باشد. بر اساس گزارشی که انجمن رادیولوژی ایران به «اعتماد» داده است دکتر مرتضی صانعی‌طاهری، رییس انجمن رادیولوژی ایران درباره برگزاری سی و ششمین کنگره رادیولوژی ایران اظهار داشت: این کنگره به صورت مجازی از روز ۱۳ آبان آغاز شد و با حضور اساتید و دستیاران …
ضرغامی؛ مخالف تسخیر سفارت آمریکا یا مدافع آن؟ | تنها فردی که از تسخیر سفارت ابراز پشیمانی کرده کیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / ۱۳ آبان / عزت‌الله ضرغامی
ضرغامی؛ مخالف تسخیر سفارت آمریکا یا مدافع آن؟ | تنها فردی که از تسخیر سفارت ابراز پشیمانی کرده کیست؟
عزت‌الله ضرغامی گفته که هیچ‌کس از تسخیر سفارت آمریکا پشیمان نیست. او این حرف را بارها تکرار کرده و حتی معتقد است که اصغرزاده هم در اصل اعتقاد دارد که در آن مقطع این کار درستی بوده است.
واکنش گروه‌ها و شخصیت‌های فلسطینی به پیروزی بایدن
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / کامالا هریس / انتخابات ۲۰۲۰ / فلسطین / آمریکا ۲۰۲۰
واکنش گروه‌ها و شخصیت‌های فلسطینی به پیروزی بایدن
تهران – ایرنا – شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی فلسطینی و اسلامی با انتشار بیانیه و توئیت‌هایی به پیروزی «جو بایدن» در انتخابات سوم نوامبر آمریکا (سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹) واکنش نشان دادند.
سرنوشت تلخ ستاره تیم ملی آلمان؛ جان دادن با دهانی بسته!
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / فوتبال - بوندس لیگا آلمان / تیم بایرن مونیخ
سرنوشت تلخ ستاره تیم ملی آلمان؛ جان دادن با دهانی بسته!
گرد مولر، گلزن رویایی فوتبال ملی آلمان روز ۱۳ آبان ۷۵ ساله شد. اما وی متوجه پیام‌های تبریک هم‌تیمی‌های پشین خود و اسطوره‌های فوتبال آلمان به این مناسبت نشد. زیرا او مبتلا به بیماری آلزایمر شده است.
تراژدی ناکامی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / شکست انتخاباتی ترامپ
تراژدی ناکامی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
به گزارش الف، انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را بایستی یکی از حساس ترین و رقابتی ترین انتخابات‌ها در کل تاریخ آمریکا دانست. از یک سو، دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور مستقر آمریکا، با شعارها و راهبردهای پوپولیستی سعی داشت تا با تحریک حامیان و طرفداران خود، و همچنین تهییج افکار عمومی بر علیه رقیب اصلی‌اش(جو بایدن) پیروز انتخابات شود و از سوی دیگر، بایدن نامزد دموکرات ها سعی داشت تا با ارائه چهره ای موجه و با برنامه از خود، بنیانِ مدلِ حکمروایی دونالد ترامپ و تیم وی را زیر سوال ببرد و خود را به مثابه بهترین آلترناتیو برای شومنِ این روزهای کاخ های سفید معرفی کند. با این همه، همزمان با فرارسیدن تاریخ سه نوامبر 2020(13 آبان ماه) و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، همگان از روند نهایی …
ضرغامی: نه عباس عبدی از تسخیر سفارت آمریکا پشیمان است نه اصغرزاده /حمله به سفارت انگلیس حرکتی ناپخته بود
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / عزت الله ضرغامی / 13 آبان / ایران و آمریکا
ضرغامی: نه عباس عبدی از تسخیر سفارت آمریکا پشیمان است نه اصغرزاده /حمله به سفارت انگلیس حرکتی ناپخته بود
جماران نوشت: عزت الله ضرغامی با تأکید بر اینکه انقلاب دوم یک واقعیت جدی است که بصیرت و تعمیق استکبارستیزی و دشمن شناسی را در بین مردم کشور ایجاد کرد، گفت: هنوز تا تقاص اصلی که ترامپ باید به خاطر شهادت حاج قاسم بدهد فاصله زیادی داریم.
کارشناسان روس: راهکار ایرانی، گره‌گشای مناقشه قره‌باغ
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / روسیه / مقام معظم رهبری / مناقشه قره باغ / سید عباس عراقچی / ایران / فرستاده ویژه ایران و طرح صلح قره باغ / قره باغ و مناقشه جدید جمهوری آذربایجان و ارمنستان
کارشناسان روس: راهکار ایرانی، گره‌گشای مناقشه قره‌باغ
مسکو - ایرنا - ابتکاری که جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل مناقشه قره‌باغ ارائه کرد و مقام معظم رهبری هم در ۱۳ آبان با راهکار خود بر حل این بحران صحه گذاشت از نظر کارشناسان روس طرحی متعادل و متوازنی است که در صورت اجرا می‌نواند گره‌گشای سه دهه جنگ و کشمکش بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان باشد.
خطر در کمین ترامپ/ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید به کرونا مبتلا شد+ عکس
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / ۱۳ آبان / انتخابات / درمان / کاخ سفید / ماسک
خطر در کمین ترامپ/ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید به کرونا مبتلا شد+ عکس
اقتصاد نیوز : منابع آگاه گزارش کردند، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید که در مهمانی شب انتخابات کاخ سفید بدون ماسک حاضر شده بود، به کرونا مبتلا شده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ایرانیان و دوقطبی بایدن-ترامپ
با آغاز برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا در نیمه شب سه‌شنبه 13 آبان، بسیاری از سیاستمداران، جامعه‌شناسان، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در سراسر دنیا توجه خود را به این انتخابات معطوف کردند. انتخابات در امریکا از آن‌رو اهمیت دارد که سیاست‌هایی که رییس‌جمهوری این کشور در پیش می‌گیرد، می‌تواند بر سایر کشورها، از اروپا تا شرق آسیا تأثیر بگذارد. ایران نیز از این وضعیت مستثنی نیست؛ به‌خصوص آنکه با تحریم‌ها و فشار حداکثری امریکا، اقتصاد کشور آسیب‌های فراوانی دیده است. به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که بسیاری از ایرانیان نیز اخبار انتخاباتی ریاست‌جمهوری امریکا را دنبال کرده‌اند. برای بررسی این ادعا، رجوع به کلان‌داده‌ها …
معاون دستیار ترامپ کاخ سفید را ترک می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / ۱۳ آبان / رئیس جمهور آمریکا / رقابت انتخاباتی / کاخ سفید / معاون
معاون دستیار ترامپ کاخ سفید را ترک می‌کند
اقتصاد نیوز : «جارون اسمیت» معاون دستیار «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا قصد دارد کاخ سفید را ترک کند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
«آمریکای آشفته» در پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب
صفحه ویژه «آمریکای آشفته» در پایگاه اطلاع‌رسانی Khamenei.ir آغاز به کار کرد. «رژیم آمریکا به شدّت دچار انحطاط سیاسی و انحطاط مدنی و انحطاط اخلاقی است. این امپراتوریِ این جوری دیری نخواهد پایید؛ معلوم است که وقتی کار یک سیاست، کار یک رژیم به اینجا رسید، این دیگر خیلی عمر طولانی نخواهد کرد و منهدم خواهد شد.» این تعابیر، بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره وضعیت آشفته و روبه انهدام آمریکا در سخنرانی تلویزیونی ۱۳ آبان است. به همین مناسبت پایگاه اطلاع‌رسانی Khamenei.ir پرونده «آمریکای ‌آشفته» را منتشر می‌کند.
«فاصله‌گذاری» بی سر و صدای مقام‌های کاخ سفید با ترامپ / مشاور رئیس جمهور آمریکا:  همه چیز تمام شده
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
«فاصله‌گذاری» بی سر و صدای مقام‌های کاخ سفید با ترامپ / مشاور رئیس جمهور آمریکا: همه چیز تمام شده
منابع نزدیک به کاخ سفید گفته‌اند با توجه به روند شمارش آرا در ایالت‌های پنسیلوانیا و جورجیا که نشان می‌دهد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا پیروز انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) نخواهد بود، برخی از مقامات ارشد در داخل کاخ سفید و ستاد انتخاباتی ترامپ در راستای صیانت از خود، به آرامی در حال روی گرداندن از وی هستند. به گزارش سی‌ان‌ان، یکی از مشاوران کلیدی ترامپ درباره رقابت انتخاباتی گفته است: «همه چیز تمام شده است.»
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / ۱۳ آبان
تحلیل «وطن امروز» از چرایی تسخیر سفارتخانه‌ها
حمله به مرکز جاسوسی آمریکا در تهران، همزمان حمله به سیاست‌های سازشکارانه‌ دولت بازرگان هم بود و البته کوتاه کردن دست یکی، قطع دست آن دیگری هم بود. چنان که استعفای دولت بازرگان بر محور «نگذاشتند کار کنیم پس می‌رویم»، پس از تسخیر لانه جاسوسی بر خلاف استعفاهای دیگرش، توسط حضرت امام پذیرفته شد و آمریکایی‌ها آخرین راه ارتباطی با ایران را از دست دادند.
ترور سردار سلیمانی عامل شکست احتمالی ترامپ
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / ۱۳ آبان / انتخابات / انتخابات ریاست جمهوری / رقابت / مجلس شورای اسلامی
ترور سردار سلیمانی عامل شکست احتمالی ترامپ
اقتصاد نیوز : نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی علت شکست احتمالی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را ترور شهید ⁧‫سردار قاسم سلیمانی دانست.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / نتیجه انتخابات آمریکا
چرا ترامپ کافه را به هم می‌ریزد؟
در یادداشتی در روزنامه شرق به قلم فریدون مجلسی، تحلیل‌گر روابط بین‌الملل، آمده است: «‌به‌ هم‌ ریختن کافه اصطلاحی است که معنای آن برای آشنایان با فرهنگ عوامانه ترامپ به نوعی قابل‌ درک است. معمولا این‌ گونه اشخاص وقتی در کافه به دلیل مشاجره یا برای گریز از پرداخت صورت‌حساب یا مسائل دیگر کارشان به بدمستی و نفس‌کش‌طلبیدن می‌کشد، کافه را به هم می‌ریزند. این که نتیجه چه از آب دربیاید بستگی به نوع مقابله با آنان دارد. انتخاب ترامپ برای ریاست‌جمهوری آمریکا در دور اول نیز با همین خصوصیات که با جمع‌شدن انواع موتورسوارهای چرمینه‌پوش خالکوبی کرده و شعارهای پوپولیستی و عوام‌فریبانه و با به‌ هیجان‌ آوردن احساسات …
امریکای سردرگم
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / ۱۳ آبان / انتخابات / جهان / دولت / ریاست جمهوری
امریکای سردرگم
ماراتن چند ماهه انتخابات امریکا سرانجام به گام پایانی خود رسید و در روز سوم نوامبر (13 آبان) انتخابات امریکا با رسیدن به روز رای‌گیری به لحظات پایانی خود نزدیک شد، انتخابات پیچیده‌ای که با توجه به ساختار منحصر به فرد طراحی آن برای بسیاری از مردم جهان به دشواری قابل تحلیل است.
درباره‌ی «تسخیر» معصومه ابتکار
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
درباره‌ی «تسخیر» معصومه ابتکار
پگاه ظاهری در وبسایت «اصفهان‌زیبا» نوشت: کتاب «تسخیر» نخستین روایت توسط یک ایرانی (معصومه ابتکار) است که در ۴ نوامبر ۱۹۷۹(۱۳ آبان ۱۳۸۵) شاهد اشغال سفارت آمریکا در تهران به دست دانشجویان پیرو خط امام و آغاز بحران ۴۴۴ روز گروگان‌گیری بوده است. او که در آن زمان دانشجوی سال…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •