یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
14 خرداد
۸ ساعت قبل
سرنوشت نامعلوم آقای قاضی
اگرچه عمر غلامرضا منصوری با سقوط از طبقه پنجم هتل محل اقامتش در رومانی به پایان رسید اما این پایان ماجراهای عجیب زندگی این قاضی جنجالی نبود. حواشی دنباله‌دار و سریالی که حالا حتی پس از تدفین قاضی ‌منصوری در مشهد مقدس، آن‌طور که سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرده همچنان پایان نگرفته و هنوز ادامه دارد. غلامرضا منصوری که طول زندگی حرفه‌ای، به ‌دلیل رسیدگی به پرونده‌های مختلفی ازجمله دختران خیابان انقلاب، بازداشت یک‌باره حدود ۲۰ روزنامه‌نگار در سال ۹۱ و توقیف روزنامه شرق و بازداشت مدیرمسوول آن یکی از بازپرس‌های شناخته شده برای افکار عمومی بود، با حضور در پرونده اکبر طبری و معرفی او به عنوان متهم ردیف نهم این پرونده به «سوپراستار» تبدیل شد.  هجدهم …
۸ ساعت قبل
خبرنگاران راهگشای روابط ایران و افغانستان
گروه اجتماعی |روزنامه اعتماد طی ماه‌های اخیر تلاش کرده است به آسیب‌شناسی روابط اجتماعی ایران و افغانستان بپردازد و در همین راستا دو مجموعه مطلب در تاریخ 20 خرداد و 2 تیر 99 منتشر کرد. جامعه‌شناسانی چون سیامک زندرضوی و اقتصاددانانی چون زهرا کریمی موغاری به تحلیل آنچه موجب شده سوداگران از نقص روابط میان دو ملت سودجویی کنند، پرداختند. همه ما به خوبی می‌دانیم که روابط میان دو ملت و به تبع آن روابط میان دو دولت شکل نمی‌گیرد مگر جز به جز دو کشور با هم ارتباطی موثر داشته باشند. حال در شرایطی که فضای ارتباطات میان دو کشور و دو ملت مسموم شده است نمی‌توان امید داشت که این فضا ترمیم می‌شود مگر آنکه همه فعالان و نقش‌آفرینان دو کشور آستین بالا بزنند و صرفا نمی‌توان …
۱۰ ساعت قبل
به هرگونه حمله موشکی پاسخ اتمی خواهیم داد
رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل ارتش روسیه اعلام کرد که کشورش در صورت حمله موشکی از خارج با سلاح اتمی به دشمن پاسخ خواهد داد.به گزارش ایرنا، ژنرال «آندره استرلین» رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل ارتش روسیه و «الکساندر خریاپین» کارشناس مرکز پژوهش های نظامی راهبردی آکادمی نظامی ستاد کل ارتش روسیه روز در مقاله مشترکی در روزنامه «کراسنایا زویوزدا» ارگان وزارت دفاع روسیه این مطلب را عنوان کردند. در ادامه این مقاله آمده است: چرا که هرگونه حمله به روسیه به معنای تلاش برای نابودی ما قلمداد می‌شود. به نوشته مولفین این مقاله، پیمان ان‫پی‫تی و قرارداد منع جامع آزمایشات هسته‫ای زیر سوال قرار دارند. نابودی این دو قرارداد به آغاز رقابت تسلیحات هسته ای در سراسر جهان منجر خواهد شد.ممکن است تعداد کشورهای دارای …
۱۰ ساعت قبل
تمرکز صادرات بر همسایگان
متولیان تجارت خارجی کشور گرچه چند سالی است تمرکز بر بازارهای همسایه را برای صادرات مورد تاکید قرار داده‌اند و از آن به عنوان استراتژی صادراتی ایران یاد می‌کنند، اما آمار صادرات به 15 کشور همسایه نشان می‌دهد، این راهبرد هنوز به نتیجه نرسیده است. صادرات ایران به 15 کشور همسایه حکایت از کاهش ارزشی 47 درصدی و کاهش وزنی 44 درصدی در سه ماه منتهی به خرداد امسال دارد. ارزش صادرات به 15 بازار هدف همسایه در 12 کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل روند کاهشی داشته و وزن صادرات نیز در 10 کشور افت پیدا کرده است. در مجموع صادرات کالاهای ایرانی به 9 کشور هم از نظر وزنی و هم از نظر ارزشی نسبت به بهار سال گذشته سیر نزولی را طی کرده و تنها در دو کشور شاهد رشد وزنی و ارزشی صادرات بوده‌ایم.
۱۰ ساعت قبل / روابط عمومی / اوراق / میلیارد / بدهی / دولتی
فروش ۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی
بانک مرکزی با برگزاری ۱۰ دوره حراج اوراق بدهی دولتی از ۱۳ خرداد ماه امسال تا کنون، توانسته ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع جذب کند.
«شراز» ۲ هزار و ۶۱۰ ریال سود ساخت
۱۷ ساعت قبل / نماد شراز / سهام شراز / بازار سرمایه / شرکت پالایش نفت شیراز
«شراز» ۲ هزار و ۶۱۰ ریال سود ساخت
شرکت پالایش نفت شیراز در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۲ هزار و ۶۱۰ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۲ هزار و ۸۱۰ اعلام شده بود، از کاهش ۷ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
«ولیز» زیان خود را کاهش نداد
۲۰ ساعت قبل / نماد ولیز / سهام ولیز / شرکت لیزینگ ایرانیان
«ولیز» زیان خود را کاهش نداد
شرکت لیزینگ ایران در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۱۸۷ ریال زیان شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، افزایش ۴۵۰ درصدی در زیان مشاهده می‌شود. این شرکت طی دوره ۳ ماهه نخست سال مالی منتهی به اسفند ۹۸، زیان هر سهم را ۳۴ ریال اعلام کرده بود.
سود هر سهم «حریل» کاهشی شد
۲۰ ساعت قبل / نماد حریل / سهام حریل / حریل
سود هر سهم «حریل» کاهشی شد
شرکت ریل پرداز سیر در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۱۹ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۳۳ اعلام شده بود، از کاهش ۴۲ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
بدهی دولت درچند سال اخیر افزایشی بود
۲۲ ساعت قبل / اینفوبازار / اینفوگرافیک / بدهی دولتی / تسویه بدهی دولت / اوراق بدهی دولتی
بدهی دولت درچند سال اخیر افزایشی بود
بدهی دولت به بانک مرکزی در پایان خرداد ماه پس از کسر تنخواه بودجه ۹۹، مالیات ۹۸۰۰ میلیارد تومانی بودجه ۹۷ و ۱۰ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان اسناد به تعهد دولت، در مجموع به ۵۶ هزار و ۶۰ میلیارد تومان می‌رسد که نسبت به سال ۹۱ معادل ۳۲۶ درصد افزایش داشته است.
پاسخ عجیب زیباکلام به فسادستیزی احمد توکلی
۲۲ ساعت قبل / زیبا کلام / احمد توکلی / فسادستیزی
پاسخ عجیب زیباکلام به فسادستیزی احمد توکلی
زیباکلام با اشاره به کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم تصریح کرد: همان طور که اکثریت در اسفند ۹۸ پای صندوق نیامدند، خرداد ۱۴۰۰ هم پای صندوق نمی‌آیند.
اجرای قانون هوای پاک باید از سوی مجلس پیگیری شود
۲ روز قبل / قانون هوای پاک / خودروی یورو 5 / سازمان حفاظت محیط زیست / آلودگی هوا
اجرای قانون هوای پاک باید از سوی مجلس پیگیری شود
بر اساس قانون هوای پاک ورود خودروهای یورو ۴ به چرخه حمل و نقل ممنوع است اما سازمان حفاظت محیط زیست که پیش‌تر بر ارتقای استاندارد خودروها به یورو۵ اصرار داشت در خرداد ماه با شماره‌گذاری حدود ۲۲۰۰ تاکسی دوگانه‌سوز نوساز یورو۴ موافقت کرد. یک کارشناس آلودگی هوا می‌گوید: اجرای صحیح قانون هوای پاک باید از سوی مجلس پیگیری شود و فراکسیون محیط زیست مجلس باید در زمینه ارتقای استاندارد خودروها به یورو ۵، شماره‌گذاری خودروهای یورو ۴ و کاهش آلودگی هوا فعال‌تر باشد.
۲ روز قبل
جعفرزاده: رئیس جمهور بعدی با کابینه رفاه بیاید
خبرآنلاین/ نماینده سابق مجلس گفت: بازار سیاست دیگر گرم نیست و در حال حاضر اقتصاد اولویت مردم است. مردم دیگر دولت سیاسی که در دوم خرداد آمد یا اگر موتلفه و اصلاحاتی باشد را نمی خواهند و به برنامه توجه می کنند.
انتقام اسیدی از شوهرعمه پیر!
۳ روز قبل / اخبار حوادث / اسیدپاشی
انتقام اسیدی از شوهرعمه پیر!
ساعت ۶:۳۰‌صبح روز دوشنبه‌۲۶ خرداد امسال رهگذرانی که در حال عبور از خیابان کارون حوالی بزرگراه نواب بودند با شنیدن صدای دلخراش مردی میانسال که فریاد می‌زد «آی‌سوختم» پلیس و امدادگران اورژانس را با خبر کردند.
به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردم
۳ روز قبل / اسید پاشی / انتقام
به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردم
روزنامه جوان نوشت: ساعت ۶:۳۰‌صبح روز دوشنبه‌۲۶ خرداد امسال رهگذرانی که در حال عبور از خیابان کارون حوالی بزرگراه نواب بودند با شنیدن صدای دلخراش مردی میانسال که فریاد می‌زد «آی‌سوختم» پلیس و امدادگران اورژانس را با خبر کردند.
۳ روز قبل
هنوز خنده‌هایش در گوشم است
هنریک شاگرد اول فوق‌لیسانس بود. تحصیلاتش در این مقطع را که به پایان رساند توانست بورسیه‌ای برای خارج از کشور و امریکا بگیرد. او همه کارهایش را انجام داده و حتی برایش در امریکا هم خانه‌ای گرفته بودند اما همان زمان پدرش بیمار شد، این بیماری چندان هم جدی نبود اما همین عامل سبب شد تا هنریک در ایران بماند. آن روزها را به خاطر دارم که از وزارت علوم وقت با توجه به اینکه هنریک شخصیت برجسته‌ای در حوزه خود بود، با او تماس می‌گرفتند و می‌خواستند بورسیه دکتری را قبول کند اما هنریک آن‌چنان انسان عاطفی‌ای بود که ترجیح داد در کنار پدر و خانواده بماند.  با هنریک بسیار همسفر بوده‌ام، از سیستان و بلوچستان گرفته تا جزیره شیدور و سایر نقاط. آنچه در همه این همراهی‌ها …
۳ روز قبل
کولبر نکشید
هشتگ #کولبر_نکشید در روزهای گذشته به هشتگ اول ایران در توییتر تبدیل شد. این هشتگ در اعتراض به کشته شدن وزیر محمدی کولبر ۲۹ ساله اهل روستای حشمر از توابع شهرستان ثلاث باباجانی شکل گرفت. در سال‌های گذشته نیز کاربران فضای مجازی به کشته ‌شدن کولبران اعتراضاتی کرده ‌بودند. حتی این اعتراضات به مجلس نیز کشیده شد که منجر به واکنش وزارت کشور و تسهیل در آمد و شد کولبران شده‌ بود. ولی سوال اینجاست که رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی تا چه حد به زوایای مختلف کشته شدن کولبران پرداخته‌اند؟ روی دیگر سکه؛ «مرزبانان هنگ مرزی سردشت روز ۹ مرداد ۹۹ حین رصد و پایش نوار مرزی متوجه برخی تحرکات در مرز شده که پس از بررسی بیشتر متوجه جابه‌جایی کالای قاچاق و انتقال آن شدند. مرزبانان …
۳ روز قبل
رشد قیمت مسکن تا کجا ادامه دارد؟
یک کارشناس، سودهای سفته بازانه، انتظارات تورمی و ورود نقدینگی از بورس به بازار مسکن را در رشد قیمت خانه موثر دانست و گفت: با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه، روند رشد قیمت مسکن متوقف می‌شود.به گزارش ایسنا، عباس زینعلی اظهار کرد: از آغاز زمستان سال گذشته تا کنون چند عامل از جمله انتظارات تورمی و سودآوری بازارهای موازی به شکل رشد تدریجی قیمت مسکن خود را نشان داد. کسانی که با افزایش یافتن نرخ ارز یا سرمایه‌گذاری در بورس، سرمایه خود را افزایش دادند اقدام به خرید مسکن کردند که به رونق نسبی بازار مسکن منجر شد.این کارشناس بازار مسکن با اشاره به قول دولت برای ارسال اولین برگه‌های مالیاتی برای صاحبان خانه‌های خالی در تابستان جاری مدعی شد: در همه جای دنیا با وضع مالیات‌های …
۳ روز قبل
۵۰۰۰ تن مرغ از محل ذخایر به‌بازار عرضه می‌شود
معاون دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اعلام کرد: با هدف تنظیم بازار مرغ، ۵ هزار تن مرغ از محل ذخایر در حال توزیع است.به گزارش ایسنا، سعید صارمی با اعلام این مطلب افزود: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار ۱۵ هزار تن مرغ با قیمت تنظیم بازاری مجوز توزیع داشت که از این میزان ۱۰ هزار تن مرغ توزیع شده است و ۵۰۰۰ تن مرغ نیز همچنان در راه بازار است.وی با اشاره به اینکه این مرغ‌ها با نرخ ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد، اضافه کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌ها و اصناف منتخب شبکه تعیین‌شده توزیع مرغ تنظیم بازاری در کشور هستند. ذخایر مکفی مرغ در کشور وجود دارد.صارمی در پاسخ به این سئوال که حجم جوجه‌ریزی در حال حاضر چقدر است؟ گفت: میزان جوجه‌ریزی …
آژیر پیش‌بحران در کارخانه‌ها
۳ روز قبل
آژیر پیش‌بحران در کارخانه‌ها
شاخص مدیران خرید (شامخ) کل اقتصاد مربوط به تیر 99 در حالی منتشر شده است که همچون چهار ماه گذشته هشدار نسبت به کمبود و افزایش قیمت خرید مواد اولیه و لوازم موردنیاز تولید وجود دارد. شامخ کل اقتصاد در تیر ماه به 47/ 45 واحد رسیده که نسبت به ماه قبل از آن 93/ 2 واحد معادل 42/ 6 درصد افت کرده است و بیشتر بنگاه‌های اقتصادی، وضعیت فعالیت خود را نسبت به خرداد 99 تا حدودی بدتر گزارش کرده‌اند. در تیرماه، کل زیرشاخص‌های اصلی محاسبه‌شده زیر 50 بوده‌اند و این روند نشان می‌دهد با وجود ادامه وضعیت نسبی رونق در بخش صنعت، بخش خدمات در وضعیت نامناسبی به سر می‌برد.
۳ روز قبل
عـــدد خــبــــر
500 هزار‌میلیارد تومان فروش اوراق بدهی دولتی بانک مرکزی: 498‌هزار‌میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی با میانگین نرخ بازده 17.5درصد، طی 10 حراج برگزارشده توسط کارگزاری بانک مرکزی به بانک‌ها و سایر نهادهای مالی واگذار شده است.فروش اوراق بدهی دولتی طی 10 حراج و از تاریخ سیزدهم خرداد تا چهاردهم مرداد ماه 1399 توسط کارگزاری این بانک انجام شده است. همچنین در راستای تنوع‌بخشی به سبد دارایی‌های مالی نهادهای مالی شرکت‌کننده در حراج، اوراق بدهی دولتی با سررسیدهای متنوعی از یک تا چهار ساله عرضه شده که طی 10 حراج یادشده، نرخ بازدهی اوراق بدهی دولتی با سررسیدهای یک تا چهار سال به ترتیب حدود 18.3، 19، 17.1 و 16.7‌درصد بوده است.در 10 حراج برگزارشده، بانک‌ها با خرید 361‌هزار …
پرداخت حقوق کارگران هپکو در اولویت است/حقوق خردادماه واریز می‌شود
۳ روز قبل / سید علی آقازاده / استاندار مرکزی / هپکو اراک / حقوق کارگران
پرداخت حقوق کارگران هپکو در اولویت است/حقوق خردادماه واریز می‌شود
اراک- استاندار مرکزی گفت: حقوق معوق خرداد ماه کارگران هپکو با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تا هفته آینده پرداخت می‌شود.
کاهش 64درصدی اعزام و پذیرش مسافر هوایی در 3 ماه نخست سال + نمودار
۳ روز قبل / فرودگاه / آمار پرواز / آمار نشست و برخاست / فرودگاه امام خمینی (ره) / فرودگاه شیراز / فرودگاه ک&
کاهش 64درصدی اعزام و پذیرش مسافر هوایی در 3 ماه نخست سال + نمودار
در خرداد 99 میزان نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه های کشور 31 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش داشته است همچنین در 3 ماه اول امسال، در 55 فرودگاه کشور میزان اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه ها 64 درصد کاهش داشت.
۳ روز قبل
"وتجارت" به سود رسید
رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه مجموع سپرده های ریالی بانک تجارت با رشد 13 درصدی، از 1.829 هزار میلیارد ریال در اسفند ماه ۱۳۹۸، به 2.066 هزار میلیارد ریال در سه ماهه اول ۱۳۹۹ بالغ شده است و فعالیت‌های انجام شده در حوزه سپرده‌ها، کاهش ۴.۱ درصدی هزینه پول کل سپرده‌ها، از ۱۴.۲ در اسفندماه ۱۳۹۷ به ۱۰.۱ در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ را رقم زد.
آغاز دومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه در قرچک
۳ روز قبل / مواسات و همدلی
آغاز دومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه در قرچک
به مناسبت دهه امامت و ولایت، مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه در شهرستان قرچک با حضور مسئولان، گروه‌های جهادی و بسیجیان ولایتمدار در سپاه پانزده خرداد این شهرستان آغاز شد.
683 هزار فقره چک رمزدار در خرداد ماه وصول شد+جدول
۴ روز قبل / بانک مرکزی
683 هزار فقره چک رمزدار در خرداد ماه وصول شد+جدول
طبق آمار بانک مرکزی 683 هزار فقره چک رمزدار در خرداد ماه 99 در کشور وصول شد.
کاهش 99 درصدی پروازهای خارجی فرودگاه‌ بین‌المللی کیش
۴ روز قبل / شرکت فرودگاهها
کاهش 99 درصدی پروازهای خارجی فرودگاه‌ بین‌المللی کیش
بررسی آمار رسمی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران حاکی از آن است که پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی کیش طی خرداد 99 درصد کاهش یافته است.
۴ روز قبل
چه بر سر دماوند می‌آید
گروه اجتماعی| وقف دماوند شوخی نبود، در گیرو‌دار تکذیبیه‌هایی که به گوش می‌رسید، اصل وقف بخش‌هایی از اراضی ملی در دامنه و قله دماوند هرگز تکذیب نشد. حالا نه تنها یک‌یازدهم کوه دماوند قرار است به نام وقف از اراضی ملی خارج شود، بلکه زمین‌خواری، کوه‌خواری و آب‌خواری گسترده در دماوند، هیبت این دیو سپید را تکه‌تکه کرده است، حالا ضحاک نیز از بیم تصرف غارش به دست زمین‌خواران، دست به دامن سیمرغ شده است و چشم می‌پاید تا مبادا روزی کسی در غارش را بزند و با نشان‌ دادن یک تکه کاغذی با نام «مبایعه‌نامه عادی» زندان ابدی او را به نام خود تصرف، آن را قطعه‌قطعه کند و به خریدارانی از آن‌گونه که گمان دارند، می‌توانند جریان …
۴ روز قبل
بازگشت‌خزنده کوپن به بازار
با تصویب کلیات طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی در کمیسیون برنامه و بودجه، احتمال بازگشت سیستم توزیع کالاها از طریق «کوپن» جدی‌تر شده است. به موجب این طرح، کالاهای مورد نیاز خانوارها به ویژه ۷ دهک پایین جامعه تامین خواهد شد. نمایندگان مجلس می‌گویند دهک‌ها و اقشار آسیب‌پذیر کشور آمار و ارقام مشخصی دارند و جامعه هدف طرح‌ کالابرگی برای کالاهای اساسی هستند. گفته می‌شود در راستای این طرح کالابرگی برای کالاهای اساسی طراحی می‌شود تا دولت در خصوص کالاهای اساسی، حمایتی را از اقشار آسیب‌پذیر جامعه داشته باشد. برخی نمایندگان مجلس در ارتباط با چگونگی تامین منابع مالی مورد نیاز این طرح نیز معتقدند کشور ذخایری از برنج و امکانات دیگر دارد که ممکن است از آن …
۴ روز قبل
مراسم عزاداری حسینی در تمام شهرها برگزار خواهد شد
نشست هم‌اندیشی کارگروه برگزاری مراسم محرم ۱۴۴۲ باهدف تعیین دستورالعمل‌های بهداشتی ایام عزاداری با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، نمایندگان ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شد.نشست هم‌اندیشی کارگروه برگزاری مراسم محرم ۱۴۴۲ باهدف تعیین دستورالعمل‌های بهداشتی ایام عزاداری با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزارت بهداشت و دیگر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوط در سالن اجتماعات ساختمان نواب سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.به گزارش ایسنا، در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام ‌والمسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت تصمیمات این کارگروه در برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان اظهار کرد: باید از تمام نقطه نظرات …
۴ روز قبل
بازگشت ارز حاصل از صادرات بهبود یافت
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد روند بازگشت ارز حاصل از صادرات بهبود یافته است. به گزارش ایلنا، صمد کریمی گفت: بر اساس بسته جدیدی که بانک مرکزی ابلاغ کرده آمارها نشان می‌دهد روند بازگشت ارز حاصل از صادرات بهبود یافته است. ۲۵۰ فردی که به قوه قضائیه معرفی شدند، هیچ ارزی از صادراتشان به کشور بازنگردانده‌اند و شرکت‌های تولیدی نیز نیستند. به شرکت‌های تولیدی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادراتشان برای کمک به تولید کشور فرصت داده‌ایم. وی با بیان اینکه انتظار داریم امسال ارز بیشتری وارد چرخه اقتصادی کشور از صادرات شود، گفت: با بررسی آمار صادرات تا ۳۱ تیر ۹۹ گروه‌های جدیدی که تخلف ارزی دارند به قوه قضائیه معرفی می‌کنیم. دو هزار و ۳۸۶ صادرکننده از ۲۲ فروردین ۹۷ تا ۳۱ خرداد ۹۹ هفده …
۴ روز قبل
نقش مثبت شهرهای جدید در کاهش التهاب بازار مسکن
مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید بر اینکه شهرهای جدید در کاهش التهاب بازار مسکن نقش مثبت و بسزایی دارند، گفت: توسعه حمل و نقل در شهرهای جدید موجب خواهد شد تا مردم از سکونت در شهرهای جدید استقبال کنند.رشد قیمت مسکن در سال‫های اخیر باعث شد تا متقاضیان مسکن برای خرید مسکن به دلیل قیمت‫های مناسب‫تر نسبت به مراکز استان‫ها و شهرهای بزرگ به شهرهای جدید اشتیاق زیادی نشان دهند. از همین رو استقبال از شهرهای جدید طی سال‫های گذشته افزایش قابل ملاحظه‫ای داشته است.حبیب‫الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که با توجه به رشد قیمت مسکن در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها به خصوص تهران شاهد این هستیم که متقاضیان مسکن برای خرید مسکن و سکونت در این شهرها استقبال زیادی نشان می‫دهند آیا …
۴ روز قبل
«خدمتی ماندگار» گوارای وجود مردم شریف پیشوا
پیشوا – خبرنگار ابتکار , میرزاکریمی : ۲۳ تیرماه برای شهرستان پیشوا روز بزرگ و به‌یادماندنی بود و مردم عزیز منطقه پس از سال‌ها انتظار از آب مطلوب و پایدار سد ماملو برخوردار شدند.علیرغم اینکه مردمان دیار ۱۵ خرداد دِین و حق بزرگی بر گردن مسئولان نظام اسلامی دارند ولی غفلت چندین ساله در حوزه تامین آب شرب، فشار و سختی بسیاری به آنان وارد کرد؛ گرمای شدید تابستان سال‌های ۹۷ و ۹۸ و قطعی‌های مکرر برق در سال ۹۷ ضرورت تدبیر شایسته برای تامین آب پایدار را نمایان کرد.مسئولان آب‌وفاضلاب جنوب‌شرق استان تهران و شهرستان پیشوا به‌خوبی با علل مشکلات به وجود آمده آشنا بودند و همگان به تامین آب شرب از سد ماملو اذعان داشتند، چراکه اساساً فلسفه احداث این سد در دهه ۷۰ و بهره‌برداری از سد در سال ۸۴ تامین آب پایدار برای …
۴۴۵ متخلف ارزی بازداشت شدند
۴ روز قبل / بانک مرکزی / دلار / قوه قضاییه / گمرک / یورو
۴۴۵ متخلف ارزی بازداشت شدند
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی گفت: دو هزار و ۳۸۶ صادرکننده از ۲۲ فروردین ۹۷ تا ۳۱ خرداد ۹۹، هفده و هفت دهم میلیارد یورو به چرخه اقتصادی برنگردانده‌اند.250 فردی که به قوه قضاییه معرفی شدند،
۴ روز قبل
بانک‌های بورس‌باز
نگاهی به تحولات بازار سهام در سه ماه ابتدای امسال، از رشد چشمگیر ارقام سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس حکایت می‌کند. بانک‌ها همواره به‌طور سنتی به بازی در زمین بورس متهم بوده‌اند؛ حالا محاسبات آماری «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد: مجموع سرمایه‌گذاری 18 بانک ایرانی در بورس، تا پایان خرداد امسال به 96 هزار میلیارد‌تومان رسیده است.
۴ روز قبل
مخالفان دستفروشی تورم را نمی‌بینند
 [سوگل دانائی]  دستفروشان می‌گویند حدود 3 هزار نفرشان قرار است از کار بیکار شوند. مدیریت شهری این‌بار کرونا را بهانه کرده. اطلاعیه زده و بنرهای زردرنگ اجرای طرح انضباط شهری را در سراسر محدوده خیابان ولیعصر(عج) تا چهارراه ولیعصر (عج) و خیابان فاطمی پخش کرده. علیرغم شعار «دستفروشی جرم نیست» که هفته‌های گذشته روی بنرهای اطراف مترو تئاترشهر نصب شده بود، دستفروشی در‌ سال کرونا به بهانه تجمع، جرم تلقی شد. اسم رمز این جمع‌آوری‌ها، این‌بار ساماندهی بود. اسمی که با نام مصوبه شورای شهر تهران درباره دستفروشان، مشترک است اما ماهیتش متفاوت. تجربه جمع‌آوری و ممنوعیت کار دستفروشی اما محدود به امسال نیست.‌ سال گذشته نیز شورای تأمین استان تهران …
۴ روز قبل
عقب‌نشینی بورسی‌ها از وام مسکن
بازار مسکن از دو ناحیه تقاضای خرید از سوی سهامداران و خریدوفروش اوراق، تحت‌تأثیر قرار گرفته است؛ با این حال اعمال محدودیت برای معاملات اوراق وام مسکن به کاهش قیمت «تسه» منجر شد. به گزارش ایسنا، بازار مسکن طی هفت‌ماه گذشته تحت‌تأثیر رشد شاخص بورس و انتقال نقدینگی از این بخش به بخش مسکن با رشد معاملات و به‌تبع آن قیمت مواجه شده، به‌طوری که در تیرماه ۱۳۹۹ میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به ۲۰‌میلیون و ۹۱۰‌هزار تومان در هر مترمربع رسید. معاملات نیز ۱۴‌هزار و ۴۷ فقره شد که از رشد ۳۰‌درصد و ۱۹۳‌درصد به ترتیب نسبت به خرداد امسال و تیرماه پارسال حکایت داشت. از طرف دیگر، برخی سهامداران غیرحرفه‌ای با خریدوفروش اوراق تسهیلات مسکن شرایط …
رشد بیش از 6 درصدی آمار پرواز در فرودگاه تبریز
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / فرودگاه تبریز / _پرواز / لغو پرواز / محدودیت‌های کرونایی / آذربایجان شرقی / شهر تبریز
رشد بیش از 6 درصدی آمار پرواز در فرودگاه تبریز
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی از رشد بیش از شش درصدی آمار پرواز و چهار درصدی مسافر فرودگاه تبریز در تیرماه نسبت به خرداد ماه سالجاری خبر داد.
۴ روز قبل
بیش از 15 هزار سهام دار جدید افق کوروش در جشنواره "سهم همسایگی"
جشنواره " سهم همسایگی" شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش که در راستای قدردانی از همراهی مشتریان افق کوروش از 20 خرداد ماه در 2100 شعبه سراسر کشور در حال برگزاری است تا کنون بیش از 15 هزار سهامدار جدید به خانواده بزرگ افق کوروش افزوده است. به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، در این جشنواره هر شب به قید قرعه یک برنده 50 میلیون تومانی، پنج برنده 5 میلیون تومانی و 495 برنده 500 هزار تومانی معرفی می شوند که به ازای رقم جوایز خود سهام افق کوروش قابل معامله در بازار سرمایه دریافت می کنند، که تا کنون بیش از 15 هزار و 500 برنده این جشنواره مشخص شده است.علاقمندان به شرکت در این جشنواره، تا پایان مرداد ماه فرصت دارند به ازای هر یک صد هزار تومان خرید از فروشگاه های زنجیره ای …
۴ روز قبل
کرونا ۵ میلیارد تومان به سینماها ضرر زد
مدیر امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه با اشاره به تعطیلی سینماهای استان از ابتدای اسفند ۹۸ تا آخر خرداد ۹۹ گفت: اگر فضاهای جانبی شامل بوفه و کافی‌شاپ را هم در نظر بگیریم بالغ بر ۵ میلیارد تومان به سینماهای استان ضرر وارد شده است.
بانک مرکزی: معرفی سری جدید صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه/۲۵۰ صادرکننده‌ای که معرفی کردیم یک دلار هم برنگردانده بودند
۴ روز قبل
بانک مرکزی: معرفی سری جدید صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه/۲۵۰ صادرکننده‌ای که معرفی کردیم یک دلار هم برنگردانده بودند
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی گفت: دو هزار و ۳۸۶ صادرکننده از ۲۲ فروردین ۹۷ تا ۳۱ خرداد ۹۹ ، هفده و هفت دهم میلیارد یورو به چرخه اقتصادی برنگردانده اند.
حسادت زنانه به حلقه دار گره خورد
۵ روز قبل / قتل همسر / حسادت
حسادت زنانه به حلقه دار گره خورد
قصه تکان دهنده این جنایت در بیست و دوم خرداد سال ۹۳ در یک انبار ضایعاتی زمانی به روایت تلخ رسید که مردی به همراه همسر و فرزند هشت ساله اش و برای تمدید قرارداد جمع آوری ضایعات نزد صاحبکارش در خیابان شهید چراغچی ۱۸ رفت و با یکدیگر مشغول گفتگو شدند.
نگاهی به قیمت برنج و گوشت در خردادماه
۵ روز قبل / قیمت برنج / قیمت شکر / قیمت کالاهای اساسی / قیمت گوشت
نگاهی به قیمت برنج و گوشت در خردادماه
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که از بین ۹ کالای اساسی که وضعیت قیمت آن‌ها در خرداد ماه امسال منتشر شده، قیمت هفت کالا نسبت به خرداد سال قبل افزایش داشته و تنها قیمت گوشت قرمز با کاهش مواجه شده است.
۵ روز قبل
مبلغ چک‌های برگشتی بالاتر رفت
پژوهشکده پولی و بانکی گزارش داد: براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حدود ٧ میلیون و ۹۰۰ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر 154.4 هزار میلیارد تومان در خرداد ماه امسال مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۱.۲درصد کاهش و از نظر مبلغ ۱۳.۷درصد افزایش نشان می‌دهد. در خرداد ماه و در استان تهران بالغ بر ۲.۵ میلیون فقره چک به ارزشی حدود 80 هزار میلیارد تومان مبادله شد. در خرداد ماه سال جاری ۵۰.۳درصد از تعداد چک‌های مبادله‌ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان‌رضوی مبادله شده که به ترتیب با ۳۲.۲درصد، ۱۰.۴درصد و ۷.۷درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۶۳.۵درصد از ارزش چک‌های فوق در سه استان تهران (۵۱.۱درصد)، اصفهان (۶.۴درصد) …
۵ روز قبل
غیر از آیت‌الله خامنه‌ای گزینه دیگری نداشتیم
آیت‌الله امامی کاشانی گفت: من الان هم که بررسی می‌کنم واقعا غیر از آقای خامنه‌ای گزینه دیگری را نداشتیم و همان شب هم که امام درگذشتند، فکر می‌کردیم که رهبری شورایی نتیجه نمی‌دهد.به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اسناد انقلاب اسلامی آیت‌الله امامی کاشانی در گفت‌وگویی که گزیده‌ای از آن درپی می‌آید، با اشاره به خاطرات اجلاسیه ۱۴ خرداد توسط اعضای وقت مجلس خبرگان رهبری و نیز انتخاب آیت‌الله منتظری به عنوان قائم‌مقام رهبری، اظهار کرد: ما اکثرا می‌گفتیم یک آدمی باید قائم‌مقام باشد که دارای سوابق مبارزاتی درخشان و مدارج علمی و به قول معروف ملا باشد. بدین خاطر اکثریت ما به آقای منتظری رای دادیم.وی با یادآوری واکنش آیت‌الله منتظری به این انتخاب ادامه داد: من بعد از تصویب قائم‌مقامی رفته بودم پیش آقای منتظری …
پیشنهاد «الیاس نادران» به «مهرداد بذرپاش»: استعفا بده!/آیت‌الله امامی کاشانی: لطف خدا بود که به این سمت رفتیم و آقای خامنه‌ای رهبر شدند
۵ روز قبل
پیشنهاد «الیاس نادران» به «مهرداد بذرپاش»: استعفا بده!/آیت‌الله امامی کاشانی: لطف خدا بود که به این سمت رفتیم و آقای خامنه‌ای رهبر شدند
آیت‌الله امامی کاشانی با یادآوری خاطرات شب ۱۴ خرداد و انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری گفت: آقای هاشمی نظرش روی رهبری آقا بود. آقای خامنه‌ای هم نمی‌خواستند رهبری را بپذیرند. من همین الان هم که بررسی می‌کنم واقعا غیر از آقای خامنه‌ای گزینه دیگری را نداشتیم. همان شب هم که امام دعوت حق را لبیک گفته بودند فکر می‌کردیم که رهبری شورایی نتیجه نمی‌دهد. لطف خدا بود که به این سمت رفتیم و آقای خامنه‌ای رهبر شدند.
۵ روز قبل / آیت الله خامنه ای / انتخاب رهبر انقلاب
روایتی از خلوت رهبر انقلاب قبل از انتخاب از سوی خبرگان
حوادث سال‌های اخیر منجر به بازگویی خاطرات اجلاسیه 14 خرداد توسط اعضای وقت مجلس خبرگان رهبری شد. اما یکی از معدود افرادی که تا امروز روایتی از وی منتشر نشده است آیت‌الله محمد امامی کاشانی است. آیت‌الله امامی کاشانی از شاگردان قدیمی امام خمینی و روحانیون مبارز و فعال انقلابی علیه رژیم پهلوی با پیروزی انقلاب اسلامی در مناصب مختلفی از جمله عضویت در مجلس خبرگان قانون اساسی، ریاست دیوان عدالت اداری، عضویت در شورای نگهبان و امامت جمعه تهران به خدمت پرداخت.
فدراسیون جهانی کاراته پیش نویس تقویم مسابقات در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد
۵ روز قبل / کاراته / گزینشی المپیک / المپیک
فدراسیون جهانی کاراته پیش نویس تقویم مسابقات در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد
مرحله نهایی مسابقات کاراته کسب سهمیه المپیک ۲۱ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در پاریس برگزار می‌شود.
اعلام پیش‌نویس تقویم کاراته در سال ۲۰۲۱/ مرحله نهایی کسب سهمیه المپیک خرداد ۱۴۰۰ در پاریس
۵ روز قبل / کاراته / المپیک ۲۰۲۰ توکیو
اعلام پیش‌نویس تقویم کاراته در سال ۲۰۲۱/ مرحله نهایی کسب سهمیه المپیک خرداد ۱۴۰۰ در پاریس
طبق اعلام فدراسیون جهانی کاراته، مرحله نهایی رقابت‌های کسب سهمیه المپیک ۲۱ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در پاریس برگزار خواهد شد تا تکلیف آخرین سهمیه‌های بازی‌های المپیک مشخص شود.
مرحله نهایی مسابقات انتخابی کاراته المپیک در پاریس برگزار می‌شود
۵ روز قبل / المپیک / کاراته / پاریس
مرحله نهایی مسابقات انتخابی کاراته المپیک در پاریس برگزار می‌شود
تهران- ایرنا - فدراسیون جهانی کاراته اعلام کرد؛ مرحله نهایی رقابت های کسب سهمیه المپیک توکیو از ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ به میزبانی پاریس و طی سه روز پیگیری می شود تا تکلیف آخرین سهمیه ها بازیهای المپیک مشخص شود.
۵ روز قبل / اعتراض کارگران هپکو / کارگران هپکو اراک
تجمع کارگران هپکو/ راه‌اندازی خطوط تولید خواسته اصلی کارگران
 به گزارش فارس، کارگران شرکت هپکو اراک امروز در واکنش به نبود برنامه برای تولید و همچنین در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزدهای خرداد و تیر ماه سال جاری، بخشی از مطالبات سال‌های ۹۵ و ۹۶، بی‌کفایتی مدیران عامل و تصمیمات شبانه دولت در مورد مالکیت این شرکت در مقابل این شرکت تجمع کردند. 
درد‌های کادر درمان
۵ روز قبل
درد‌های کادر درمان
گزارش‌های وزارت بهداشت نشان می‌دهد به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردیبهشت ماه روند مبتلایان و فوتی‌ها شیب نزولی داشت، اما نتایج کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های نخست خرداد ماه چهارده روز بعد نشان داد که شیب منحنی مبتلایان و آمار فوتی‌های کووید-۱۹ یک مرتبه از اوایل تیر ماه دوباره خیز برداشته است به‌طوری که از یک ماه گذشته تاکنون نه تنها عدد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به حول و حوش ۲۰۰ مرگ در روز رسیده بلکه بیش از ۱۵ استان و از جمله تهران در وضعت قرمز قرار گرفته‌اند.
پیشنهادی که رهبر انقلاب را محزون کرد /چه کسانی به رهبری آیت الله خامنه‌ای رأی ندادند؟ /ناگفته های یک انتخاب تاریخی از زبان امامی کاشانی
۵ روز قبل / محمد امامی کاشانی / مجلس خبرگان / امام خمینی / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / آیت الله حسینعلی منتظری
پیشنهادی که رهبر انقلاب را محزون کرد /چه کسانی به رهبری آیت الله خامنه‌ای رأی ندادند؟ /ناگفته های یک انتخاب تاریخی از زبان امامی کاشانی
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اجلاسیه مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد سال ۶۸ گفت: همین الان هم که بررسی می‌کنم واقعا غیر از آقای خامنه‌ای گزینه دیگری را نداشتیم.
۵ روز قبل / امامی کاشانی / آیت‌الله خامنه‌ای / رهبری
ناگفته‌های امامی کاشانی از ۱۴ خرداد ۶۸/ غیر از آیت‌الله خامنه‌ای گزینه دیگری نداشتیم/ شورایی‌نشدن رهبری دلایل خود را داشت
آیت‌الله امامی کاشانی گفت: من الان هم که بررسی می‌کنم واقعا غیر از آقای خامنه‌ای گزینه دیگری را نداشتیم و همان شب هم که امام درگذشتند، فکر می‌کردیم که رهبری شورایی نتیجه نمی‌دهد.
همه مردان قالیباف در پارلمان | تصاویر و سوابق آنها را ببینید
۵ روز قبل
همه مردان قالیباف در پارلمان | تصاویر و سوابق آنها را ببینید
 محمدباقر قالیباف در روز پنجشنبه هشتم خرداد در جریان دومین جلسه علنی مجلس یازدهم با رأی اکثریت نمایندگان به ریاست مجلس یازدهم انتخاب شد و به مرور تیم معاونان و مشاوران خود را منصوب کرد.
فوتی‌های کرونا در ایلام ۲ برابر شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
فوتی‌های کرونا در ایلام ۲ برابر شد
استاندار ایلام گفت: تعداد مبتلایان کرونا در این استان طی ۴۵ روز گذشته نسبت به چهارماه اخیر (اسفند سال گذشته تا خرداد امسال) ۳.۶ برابر و میزان فوتی ها ۲.۲ برابر شده است.
آتش‌سوزی‌های جنگلی در خرداد ۹۹ نسبت به خرداد ۹۸
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آتش‌سوزی‌های جنگلی در خرداد ۹۹ نسبت به خرداد ۹۸
آمار حریق جنگلی در خرداد سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته و آمار رسمی سازمان جنگل‌ها این افزایش را ۱۹۳ درصد را نشان می‌دهد. امسال بسیاری از مناطق جنگلی از بوشهر تا ارسباران دچار حریق شدند و هفت نفر که پنج نفر از آنها داوطلب بودند، جان خود را بر سر حفظ این منابع طبیعی از دست دادند. علت افزایش این آتش‌سوزی‌ها هنوز مشخص نشده است، اما همچنان اختلافاتی بر سر عمدی بودن یا نبودن برخی از آنها وجود دارد. در این اینفوگرافیک جزئیاتی از افزایش تعداد و سطح حریق جنگلی در خرداد ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ مشاهده می‌کنید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان مرداد ماه سال جاری مهلت اقدام دارند
آذربایجان شرقی – فلاح: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان مرداد ماه سال جاری مهلت دارند تا نسبت به تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۸ اقدام کنند. غلامرضا شریفی با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، اظهار کرد: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند.کسانی که اظهارنامه ندهند، نمی‌توانند از معافیت استفاده کنند وی افزود: معافیت مالیاتی برای صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی در عملکرد سال ۱۳۹۸، مبلغ ۲۵۸ میلیون ریال سالانه برابر ماده ۱۰۱ قانون …
مخازن رنگی پسماند خشک و‌ تر به خانه‌ها می‌آید
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مخازن رنگی پسماند خشک و‌ تر به خانه‌ها می‌آید
محمود مولایی- خبر‌نگار با حذف مخازن 1100لیتری پسماند از سطح شهر تهران و جایگزین کردن مخازن جدید به‌نظر می‌رسد گام‌های بزرگی در مدیریت پسماند پایتخت برداشته شود. به‌گزارش همشهری، در نیمه سوم خرداد ماه سرانجام اجرای پایلوت طرح کاپ (کاهش پسماند) در 4منطقه‌6، 16، 21و 22انجام شد. به این ترتیب در برخی از نقاط این مناطق، مخازن فعلی زباله جمع‌آوری شد و به موازات آن مخازن‌تر و خشک رنگی جدید به برخی مراکز مانند ساختمان‌های بلند مرتبه، میادین میوه و تره‌بار و شهروند رفتند تا زباله‌ها بدون اینکه در مخازن …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بانک مرکزی / بودجه / دولت / سرمایه / مالیات
اخبار
بدهی دولت به بانک مرکزی در پایان خرداد پس از کسر تنخواه بودجه 99، مالیات 9800 میلیارد تومانی بودجه 97 و 10 هزار و 580 میلیارد تومان اسناد به تعهد دولت، در مجموع به 56 هزار و 60 میلیارد تومان می‌رسد که نسبت به سال 91 معادل 326 درصد افزایش داشته است.
کاهش ۱۲ درصدی چک‌های برگشتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / چک برگشتی / ویروس کرونا / بانک مرکزی
کاهش ۱۲ درصدی چک‌های برگشتی
در خرداد ماه ۹۹ در کل کشور ۸۸۱ هزار فقره چک برگشت خورده است که نسبت به ماه قبل ۱۱.۷ درصد کاهش داشته است.
تماشا کنید: ماموریت دشوار الکاظمی / دشواری‌های انتخابات زود هنگام در عراق، از انحلال پارلمان کنونی تا ابهام در صلاحیت دادگاه فدرال
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
تماشا کنید: ماموریت دشوار الکاظمی / دشواری‌های انتخابات زود هنگام در عراق، از انحلال پارلمان کنونی تا ابهام در صلاحیت دادگاه فدرال
نخست وزیر عراق در یک سخنرانی تلویزیونی، ضمن تاکید بر این که دولت وی بر اهداف اصلی خود در برنامه پیشنهادی از جمله آماده سازی برای برگزاری یک انتخابات آزاد، شفاف و عادلانه منجر به مجلس نمایندگان تشکیل دهنده دولت بیانگر اراده و آرمان های مردم تمرکز کرده، اعلام کرد که از همان روز نخست آغاز به کار دولت، یک کمیته تخصصی را برای غلبه بر موانع پیش روی قانون انتخابات و کمیسیون عالی مستقل انتخابات تشکیل دادند و این کمیته نیز به نتیجه گیری رسیده است. الکاظمی در ادامه ضمن اعلام این که ششم ژوئن سال آینده میلادی (۱۶ خرداد ۱۴۰۰) را به عنوان زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام تعیین کرد
بیشتر از ۸ درصد خانواده‌های ایرانی در یک سال گوشت نخورده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مصرف گوشت قرمز / سبد غذایی / ایسپا
بیشتر از ۸ درصد خانواده‌های ایرانی در یک سال گوشت نخورده‌اند
نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد، ۸.۲ درصد مردم در طول سال اصلاً گوشت قرمز مصرف نکرده اند. در مقایسه با خرداد ۹۸ به میزان افرادی که گفته‌اند در خانواده‌شان اصلاً گوشت قرمز مصرف نمی‌کنند ۳.۵ درصد افزوده شده است.
بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۱۵.۸ درصد کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بانک مرکزی / بدهی معوق سیستم بانکی
بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۱۵.۸ درصد کاهش یافت
بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی طی یک سال منتهی به خرداد امسال ۱۵.۸ درصد کاهش یافته که این کاهش عمدتا از ناحیه بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی بوده است.
عبور صنایع بورسی از تبعات کرونا/ نگرانی‌ها از تعمیق رکود کاهش یافته است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بانک مرکزی / تورم / اقتصاد / اقتصاد کلان
عبور صنایع بورسی از تبعات کرونا/ نگرانی‌ها از تعمیق رکود کاهش یافته است
بانک مرکزی در گزارشی با اشاره به کاهش رشد منفی تولید در صنایع بورسی از منفی 3.3 درصد به صفر در خرداد ماه امسال، اعلام کرد: نگرانی تعمیق رکود کاهش یافته و به نظر می‌رسد اقتصاد در مسیر بهبود عملکرد بخش حقیقی قرار گرفته است
اشتغال زایی برای ۶هزار نفر در پویش ملی «تولید، تداوم امید»
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
اشتغال زایی برای ۶هزار نفر در پویش ملی «تولید، تداوم امید»
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آغاز پویش ملی «تولید، تداوم امید» از ۲۲ خرداد ماه، گفت: گذشت هشت هفته از این پویش موجب شد تا ۳۸ طرح با سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی ۶ هزار نفری به بهره برداری برسد.
در اقتصاد ایران چه خبر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اقتصاد ایران / مرکز آمار ایران
در اقتصاد ایران چه خبر است؟
مرکز پژوهش‌های مجلس در خرداد ۱۳۹۹ گزارشی از وضعیت اقتصاد کشور ارائه کرده که طبق آن رشد اقتصادی بین سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ به شدت پرنوسان و بین منفی ۸.۳ تا ۱۴ درصد با متوسط نزدیک به صفر بوده است.
کم شدن عطر برنج در سفره ایرانی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / قیمت برنج / هزینه خانوار / اقتصاد ایران
کم شدن عطر برنج در سفره ایرانی‌ها
بنا بر اطلاعات منتشر شده از مرکز آمار ایران برنج ایرانی از ابتدای سال روند صعودی خود را آغاز کرده است. در خرداد قیمت برنج ایرانی به ازای هر کیلو ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان بوده در حالی‌که سال گذشته همین موقع قیمت آن ۲۳ هزار تومان بوده است.
تخمین های بنیادی از آینده بانک پاسارگاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
تخمین های بنیادی از آینده بانک پاسارگاد
در ماه های اخیر هیات مدیره بانک پیشنهاد افزایش سرمایه از 5040 میلیارد تومان به 6552 میلیارد تومان را از محل اندوخته ها ارائه کرده که فرآیند آن در حال انجام است. نسبت کفایت سرمایه وپاسار در پایان خرداد ماه 9.38 درصد بوده که نسبت به رقم 9.25 پایان اسفند ماه بهبود داشته است.
رشد ۳۲۶ درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی +جدول
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بانک مرکزی / دولت / بودجه / تهاتر / بدهی / دولت یازدهم / اخبار داغ
رشد ۳۲۶ درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی +جدول
بدهی دولت به بانک مرکزی در پایان خرداد پس از کسر تنخواه بودجه ۹۹، مالیات ۹۸۰۰ میلیارد تومانی بودجه ۹۷ و ۱۰ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان اسناد به تعهد دولت، در مجموع به ۵۶ هزار و ۶۰ میلیارد تومان می‌رسد.
رشد 326 درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی در 7 سال اخیر/ استقراض غیر مستقیم دولت از بانک مرکزی + جدول
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بانک مرکزی / دولت / بودجه / تنخواه بودجه / تهاتر / بدهی / استقراض از بانک مرکزی
رشد 326 درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی در 7 سال اخیر/ استقراض غیر مستقیم دولت از بانک مرکزی + جدول
بدهی دولت به بانک مرکزی در پایان خرداد ماه پس از کسر تنخواه بودجه 99، مالیات 9800 میلیارد تومانی بودجه 97 و 10 هزار و 580 میلیارد تومان اسناد به تعهد دولت، در مجموع به 56 هزار و 60 میلیارد تومان می‌رسد که نسبت به سال 91 معادل 326 درصد افزایش داشته است.
بلاتکلیفی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سهام عدالت / سرمایه‌گذاری / سرمایه / بورس / اکبر حیدری / سخنگوی کانون شرکتهای استانی سهام ع
بلاتکلیفی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت
سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت گفت: با وجود اینکه نام‌نویسی برای نحوه مدیریت سهام عدالت از 29 خرداد تمام شده، اما هنوز شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مرتبط با سهام عدالت بلاتکلیف مانده و وارد بورس نشده‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
مرگ های مشکوک؛از احمد رضایی تا قاضی منصوری
نکته قابل تامل اینجاست که در خرداد سال جاری که خبر مرگ منصوری منتشر شده بود، حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور در توئیتر نوشت: به‌نظر می‌رسد پرونده موسوم به «طبری» دارای ابعادی غیراقتصادی هم هست. او ادامه داد: «بدون وجود شبکه‌هایی فعال در هر سه قوه و چه بسا نهادهای دیگر بعید است فسادی شکل بگیرد که یک متهمش در رومانی از دنیا رانده شود. نکند سروته پرونده زده شود. »
جدال موافقان و مخالفان تصمیم الکاظمی درباره انتخابات زودهنگام
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سید عمار حکیم / هادی العامری / پارلمان / قانون انتخابات / الحلبوسی / کردستان عراق / مصطفی الکاظمی
جدال موافقان و مخالفان تصمیم الکاظمی درباره انتخابات زودهنگام
بغداد – ایرنا – پس از نزدیک سه ماه از تشکیل دولت جدید، نخست وزیر عراق جمعه شب گذشته تاریخ انتخابات زودهنگام را ششم ژوئن ۲۰۲۱ میلادی (۱۶ خرداد ۱۴۰۰) اعلام کرد؛ اقدامی که بلافاصله بازتاب ها و واکنش های گسترده ای را در محافل سیاسی و حقوقی این کشور به همراه داشت.
سامانه‌ای برای همگرایی شفافیت با تدبیر و امید
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سید عباس صالحی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / دولت یازدهم / قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات / دولت تدبیر و امید / کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات / حسن روحانی / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا
سامانه‌ای برای همگرایی شفافیت با تدبیر و امید
تهران - ایرنا - اجرای عملی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی در سال ۹۳ با تصویب آیین نامه های اجرایی و بدنبال آن راه اندازی سامانه «فویا» از خرداد ۹۶ را می‌توان یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در مسیر شفاف‌سازی عنوان کرد.
بازگشت معاملات ملکی
به حالت عادی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اقتصاد / پایتخت / شهر تهران / مالیات / مسکن
بازگشت معاملات ملکی به حالت عادی
بررسی روند معاملات مسکن در شهر تهران تحت تاثیر هیاهوی افزایش تقریبا 2 میلیون تومانی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت طی ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیرماه سال جاری،
موعد انتخابات زودهنگام عراق اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
موعد انتخابات زودهنگام عراق اعلام شد
نخست وزیر عراق روز جمعه در یک سخنرانی تلویزیونی زمان انتخابات زودهنگام عراق را روز ۶ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۶ خرداد ۱۴۰۰)تعیین کرد. به گزارش شفق نیوز، مصطفی الکاظمی، در این سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم عراق ضمن تبریک عید سعید قربان گفت که انتخابات زودهنگام روز ششم ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد. الکاظمی همچنین به برگزاری انتخاباتی شفاف و به دور از هرگونه دخالت متعهد شد. درباره موضع دولتش در خصوص حضور نظامی آمریکا و مذاکرات با این کشور نیز الکاظمی بر حاکمیت عراق به عنوان معیار اصلی کشورش در مذاکرات با آمریکا تاکید و اعلام کرد این کشور نیازی به حضور نظامی آمریکا ندارد و مخالف کشیده شدن به درگیری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است. وی در این اظهارات به برخی اختلافات و درگیری‌های داخلی و …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •