پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
آتش‌بس
۴ ساعت قبل
میانجی‌گری آمریکا در بحران قره‌باغ
جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز سه‌شنبه اعلام کردند که وزیران خارجه این دو کشور روز جمعه در واشنگتن با وزیر امور خارجه آمریکا دیدار می‌کنند. این دیدار در راستای توقف دور تازه درگیری بر سر منطقه ناگورنو- قره‌باغ صورت می‌گیرد. روسیه تاکنون تلاش‌های میانجی‌گرانه بر سر منطقه ناگورنو- قره‌باغ را به عهده داشته است، اما دوبار توافق آتش‌بس با واسطه مسکو در یک ماه اخیر باعث توقف درگیری در این منطقه نشده است. به‌رغم نقض آتش‌بس، درگیری بین دو کشور در منطقه ناگورنو- قره‌باغ روز سه‌شنبه ادامه داشت و ارمنستان می‌گوید دست‌کم در این روز ۴۳ نفر در این منطقه کشته شدند. با تداوم درگیری بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان نگرانی‌ها درخصوص تشدید جنگ و احتمالا کشیدن پای روسیه و ترکیه به این درگیری افزایش یافته است. در …
درخواست کمک ارمنستان از ترکیه برای برقراری آتش‌بس
۵ ساعت قبل
درخواست کمک ارمنستان از ترکیه برای برقراری آتش‌بس
رئیس جمهوری ارمنستان پس از دیدار و گفتگو با دبیرکل ناتو از ترکیه خواست تا در معضل قره‌باغ، یک طرف جنگ نباشد و برای رسیدن به آتش‌بس همکاری کند.
رئیس جمهوری ارمنستان از ترکیه خواست به آتش‌بس در قره‌باغ کمک کند
۷ ساعت قبل / منازعه جمهوری آذربایجان و ارمنستان
رئیس جمهوری ارمنستان از ترکیه خواست به آتش‌بس در قره‌باغ کمک کند
رئیس جمهوری ارمنستان پس از دیدار و گفت‌وگو با دبیرکل ناتو از ترکیه خواست تا در معضل قره‌باغ، یک طرف جنگ نباشد و برای رسیدن به آتش‌بس همکاری کند.
یمن| بیش از ۳۰۰ بار نقض آتش‌بس «الحدیده» طی ۲۴ ساعت گذشته
۱۱ ساعت قبل / الحدیده / آتش بس / ائتلاف سعودی / یمن
یمن| بیش از ۳۰۰ بار نقض آتش‌بس «الحدیده» طی ۲۴ ساعت گذشته
یک منبع نظامی یمنی از ۳۳۲ بار نقض آتش‌بس «الحدیده» به دست ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت اخیر خبر داد.
طالبان: جنگ با توقف مذاکرات پایان نمی‌یابد/ کابل حامی آتش‌بس دائمی نیست
۱۲ ساعت قبل / طالبان / اخبار "افغانستان"
طالبان: جنگ با توقف مذاکرات پایان نمی‌یابد/ کابل حامی آتش‌بس دائمی نیست
طالبان در واکنش به درخواست برخی از اعضای پارلمان افغانستان برای توقف مذاکرات اظهارداشت که با این اقدام جنگ متوقف نمی‌شود و دولت را به عدم حمایت از آتش‌بس دائمی متهم کرد.
وزیر خارجه جمهوری آذربایجان برای مذاکرات درباره صلح راهی مسکو شد
۱۵ ساعت قبل
وزیر خارجه جمهوری آذربایجان برای مذاکرات درباره صلح راهی مسکو شد
باکو - ایرنا - وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه از سفر "جیهون بایرام اف" وزیر خارجه این کشور به مسکو به منظور انجام گفت وگو برای برقراری آتش‌بس و صلح با ارمنستان در منطقه مورد مناقشه "قره باغ"، خبر داد .
آتش روی آتش بس قره‌باغ
۱۵ ساعت قبل
آتش روی آتش بس قره‌باغ
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: حالا دیگر همه می‌دانند که این آتش‌ با آتش‌بس نمی‌خوابد. ارمنستان و آذربایجان هر روز به جنگی تمام عیار نزدیک‌ و نزدیک‌تر می‌شوند. احساسات ملی‌گرایانه در دو طرف به اوج خود رسیده است. آذربایجانی‌ها معتقدند که باید پس از ۲۸ سال وطن خود را پس بگیرند و ارمنستانی‌ها نیز می‌گویند که از سرزمین اجدادی‌شان دفاع می‌کنند.
ویدئو / از مذاکرات درباره هواپیمای اوکراینی در تهران تا تظاهرات در پاکستان
۲۰ ساعت قبل / هواپیمای اوکراینی / تظاهرات پاکستان / کرونا در جهان / انتخابات آمریکا / جو بایدن / دونالد ترامپ / مناقشه قره باغ / صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی ساف / صائب عریقات
ویدئو / از مذاکرات درباره هواپیمای اوکراینی در تهران تا تظاهرات در پاکستان
در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از دور دوم مذاکرات تهران - کی‌یف درباره هواپیمای اوکراینی، وضعیت متزلزل آتش‌بس میان آذربایجان و ارمنستان بر سر مناقشه قره‌باغ، تظاهرات در پاکستان و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
۲۸ ساعت قبل
سودای احیای امپراطوری عثمانی
ماه گذشته بلافاصله پس از این که مناقشه طولانی مدت در قفقاز جنوبی به جنگی آشکار تبدیل شد، ترکیه به کمک متحد خود در شورای همکاری کشورهای ترک زبان شتافت. ترکیه اسلحه در اختیار جمهوری آذربایجان گذاشت و ظاهرا شبه‌نظامیان خود را هم از سوریه به این کشور اعزام کرد. ادعاهایی که البته آنکارا آن‌ها را رد کرده است.به گزارش ایسنا، گونول تول، مدیر مرکز مطالعات ترکیه در موسسه خاورمیانه واشنگتن نوشته است: در حالی‌که بیشتر قدرت‌های خارجی خواستار آتش‌بس فوری در این منطقه شدند، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از الهام علی‌اف، همتای خود خواست به جنگ ادامه دهد.قفقاز ظاهرا به جدیدترین عرصه قدرت‌نمایی برای ترکیه‌ای تبدیل شده که دخالت‌های نظامی‌اش از سوریه تا آن سوی مدیترانه گسترش یافته است.ترکیه در کدام مناطق دخالت …
۲۹ ساعت قبل
شورای امنیت خواستار احترام طرفین به آتش‌بس قره‌باغ شد
اعضای شورای امنیت سازمان ملل در جلسه غیرعلنی از ارمنستان و آذربایجان خواستند که به آتش بس جدید در قره باغ احترام بگذارند. به گزارش اسکای نیوز، در این نشست که به درخواست فرانسه، روسیه و آمریکا برگزار شد، ۱۵ عضو شورای امنیت مجدداً فراخوان آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل را درباره احترام دو طرف درگیر به آتش‌بس انسانی که از روز یکشنبه لازم‌الاجرا شد، تکرار کردند. یک دیپلمات در سازمان ملل به خبرگزاری فرانسه گفت: همه یک دیدگاه مشترک دارند؛ اوضاع بد است و هر دو طرف باید عقب‌نشینی کنند و به درخواست های دبیرکل برای آتش بس پاسخ دهند. به گفته دیپلمات ها، روسیه که در حال حاضر ریاست دوره ای شورای امنیت را بر عهده دارد، مشغول کار روی صدور بیانیه‌ای است که خواستار تعهد به آتش‌بس است. …
تاکید پوتین و ماکرون بر لزوم پایبندی به آتش‌بس قره‌باغ
۳۰ ساعت قبل
تاکید پوتین و ماکرون بر لزوم پایبندی به آتش‌بس قره‌باغ
رئیس‌جمهوری روسیه و همتای فرانسوی‌اش امروز، سه‌شنبه تحولات مربوط به درگیری‌های کنونی در قره‌باغ را بررسی و بر لزوم پایبندی به آتش‌بس در این منطقه تاکید کردند.
مناقشه قره‌باغ؛ تاکید شورای امنیت بر آتش‌بس و نظارت بین‌المللی
۴۰ ساعت قبل / منطقه قره باغ / مناقشه قره باغ / جمهوری آذربایجان / ارمنستان / قره باغ و مناقشه جدید جمهوری آذربایجان و ارمنستان
مناقشه قره‌باغ؛ تاکید شورای امنیت بر آتش‌بس و نظارت بین‌المللی
تهران- ایرنا- همزمان با تداوم درگیری‌ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، اعضای شورای امنیت سازمان ملل ضمن بررسی مناقشه قره‌باغ خواستار اجرای توافق‌ آتش‌بس و احترام طرفین به آن شدند.
احتمال حضور نیروهای ناظر بر آتش‌بس سازمان امنیت و همکاری اروپا در قره‌باغ
۴۴ ساعت قبل / مسکو / شورای امنیت سازمان ملل / مناقشه قره باغ / جمهوری آذربایجان / واسیلی نبنزیا / ارمنستان / قره باغ و مناقشه جدید جمهوری آذربایجان و ارمنستان
احتمال حضور نیروهای ناظر بر آتش‌بس سازمان امنیت و همکاری اروپا در قره‌باغ
مسکو - ایرنا - «واسیلی نبنزیا»، نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد که از ابتدای ماه جاری میلادی ریاست شورای امنیت را به عهده گرفته است از احتمال حضور نیروهای اسازمان امنیت و همکاری اروپا نظارت بر آتش‌بس در قره‌باغ خبر داد و در عین حال گفت: این موضوع یک روند سریع نیست.
در منطقه مورد مناقشه ناگورنو-قره باغ چه می گذرد؟ 
  
    
       گالری
۴۴ ساعت قبل
در منطقه مورد مناقشه ناگورنو-قره باغ چه می گذرد؟ گالری
از زمانی که آتش بس با میانجی گری روسیه به اجرا گذاشته شد، ارمنستان و جمهوری آذربایجان بارها طرف مقابل را به نقض آن متهم کرده اند. دو کشور پس از این اتفاقات به یک توافق آتش بس دوم دست یافتند که آن هم بی فایده بود. دومین آتش‌بس بشردوستانه قرار بود از یکشنبه شب به اجرا گذاشته شود اما از همان ابتدا درگیری‌هایی میان دو طرف روی داد. چهار هفته از شروع دور جدید درگیری ‌های نظامی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در قره‌ باغ گذشته و هر دو طرف حملات شدیدالحنی علیه طرف مقابل انجام داده اند. طبق برخی گزارش ها، دور جدید درگیری ها در منطقه مورد مناقشه دست کم ۷۰۰ کشته بر جا گذاشته است.
۲ روز قبل
۱۳روستای دیگر قره‌باغ را تحت کنترل گرفتیم
رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز دوشنبه از تحت کنترل گرفتن ۱۳ روستای جدید در منطقه قره‌باغ از نیروهای ارمنستان خبر داد. وزارت خارجه روسیه نیز تاکید کرد، در رایزنی‌های خود با ترکیه به صورت مستمر مساله انتقال مزدورانی از سوریه و لیبی به منطقه قره‌باغ را بررسی می‌کند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان در توییتی با اشاره به کنترل نیروهای این کشور بر ۱۳ روستای جدید در منطقه قره‌باغ، نوشت: روستاهای آزادشده از توابع شهر جبرئیل هستند.وی گفت که نیروهای مسلح ارمنستان آتش بس انسانی توافق شده را نقض کردند و با آتش سنگین توپخانه مناطق مسکونی آذربایجان را هدف گرفتند. این حملات کشته و زخمی‌هایی داشت و ارتش آذربایجان با اقدام تلافی جویانه چندین منطقه را آزاد …
لاوروف: برای ایجاد سازوکار نظارت بر آتش‌بس در قره‌باغ تلاش می‌کنیم
۲ روز قبل / منازعه جمهوری آذربایجان و ارمنستان
لاوروف: برای ایجاد سازوکار نظارت بر آتش‌بس در قره‌باغ تلاش می‌کنیم
وزیر خارجه روسیه امروز، دوشنبه اعلام کرد: مسکو با ایروان و باکو برای…
لاوروف: لفاظی‌های تحریک‌آمیز درباره قره باغ باید متوقف شود
۲ روز قبل / سرگئی لاوروف / وزیر خارجه روسیه / قره باغ کوهستانی / ارمنستان / جمهوری آذربایجان / باکو / ایرd
لاوروف: لفاظی‌های تحریک‌آمیز درباره قره باغ باید متوقف شود
وزیر خارجه روسیه ضمن تأکید بر لزوم ایجاد مکانیسمی برای اجرای آتش‌بس میان ایروان و باکو، خواستار توقف هرگونه لفاظی‌های تحریک‌آمیز کشورهای خارجی درباره قره باغ کوهستانی شد.
آتش‌بس نقض شد؛درگیری‌ها در قره‌باغ ادامه دارد
۲ روز قبل / قره‌باغ / ارمنستان / جمهوری آذربایجان
آتش‌بس نقض شد؛درگیری‌ها در قره‌باغ ادامه دارد
ایرنا نوشت: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که درگیری‌های نظامی میان نیروهای ارتش این کشور و ارمنستان دیروز و بامداد امروز در محورهای مختلف منطقه مورد مناقشه «قره باغ» ادامه داشته است .
رئیس‌جمهور آذربایجان: ۱۳ روستا در قره باغ آزاد شدند
۲ روز قبل
رئیس‌جمهور آذربایجان: ۱۳ روستا در قره باغ آزاد شدند
رئیس‌جمهور آذربایجان با متهم کردن ارمنستان به نقض آتش‌بس مدعی شد که نیرو‌های مسلح باکو، کنترل ۱۳ روستا در قره‌باغ کوهستانی را به دست گرفتند. وی در این خصوص نوشت: «روستا‌های سلطان‌لی، امیروارلی، ماشانلی، حسنلی، علی‌کیخانلی، گوملگ، حاجیلی، جیارچینویسلی، نیازگولار، کچل ممدلی، شاهولی، حاجی اسماعیلی، اسحاقلی منطقه جبرئیل آزاد شده است. قره باغ متعلق به آذربایجان است».
آذربایجان از آزادسازی 13 روستا خبر داد
۲ روز قبل / الهام علی‌ اف / جمهوری آذربایجان
آذربایجان از آزادسازی 13 روستا خبر داد
فارس نوشت: رئیس‌جمهور آذربایجان با متهم کردن ارمنستان به نقض آتش‌بس اعلام کرد که نیروهای مسلح باکو، کنترل 13 روستا در قره‌باغ کوهستانی را به دست گرفتند.
۳ روز قبل
اتهام طرفین درگیری به یکدیگر برای آغاز دوباره جنگ در قره‌باغ
جمهوری آذربایجان شنبه شب در بیانیه‫ای اعلام کرد این کشور و ارمنستان برای برقراری آتش‫بس انسانی جدید در منطقه قره باغ از بامداد روز یکشنبه توافق کرده‫اند. این درحالی است که منابع از حمله مجدد به منطقه قره‫باغ به رغم اعلام آتش‫بس خبر می‫دهند.به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه ارمنستان نیز شنبه شب با صدور بیانیه‫ای مشابه این خبر را تایید و اظهار کرد که تصمیم برقراری آتش‫بس در راستای بیانیه مشترک روسای جمهوری روسیه، آمریکا و فرانسه، بیانیه سران گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری در اروپا و همچنین بیانیه مسکو صادر شده است.توافق برای آتش‫بس پس از آن صورت گرفت که دولت آذربایجان روز شنبه اعلام کرد حداقل ۱۳ نفر در اثر حملات موشکی به گنجه، دومین شهر بزرگ این کشور، از داخل خاک ارمنستان کشته …
ادامه جنگ‌ شهرها در قره‌باغ
۳ روز قبل
ادامه جنگ‌ شهرها در قره‌باغ
جنگ قره‌باغ با شکست زودهنگام آتش‌بس دیروز میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، وارد چهارمین هفته خود شد تا این درگیری‌ها به یکی از خونین‌ترین رویارویی‌ها میان2کشور طی 3دهه گذشته تبدیل شود. مقام‌های نظامی و سیاسی 2طرف، سراسر دیروز را مشغول متهم کردن یکدیگر به نقض آتش‌بس بودند؛ آتش‌بسی که قرار بود از ساعت صفر دیروز به وقت محلی در قره‌باغ آغاز شود و زمینه‌ای باشد برای آغاز گفت‌وگوها برای پایان  دادن به جنگ. وزارت دفاع ارمنستان ظهر دیروز آذربایجان را متهم کرد که فقط 4 دقیقه آتش‌بس را رعایت کرده است. آذربایجانی‌ها …
۳ روز قبل
آتش‌بس جدید باکو و ایروان هم دوام نیاورد
جمهوری آذربایجان شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور و ارمنستان برای برقراری آتش‌بس انسانی جدید در منطقه قره‌باغ از بامداد روز گذشته (یکشنبه) توافق کرده‌اند. این درحالی است که منابع از حمله مجدد به منطقه قره‌باغ به رغم اعلام آتش‌بس خبر می‌دهند.
واکنش گوترش به عدم برقراری آتش‌بس در قره باغ
۳ روز قبل
واکنش گوترش به عدم برقراری آتش‌بس در قره باغ
دبیرکل سازمان ملل امروز، یکشنبه حملات در مناطق مسکونی در جریان درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان را محکوم و نسبت به بی‌توجهی طرفین به درخواست‌ها برای توقف درگیری‌ها ابراز تاسف کرد.
گوترش نسبت به بی‌توجهی باکو و ایروان به درخواست‌های آتش‌بس ابراز تاسف کرد
۳ روز قبل / مناقشه قره باغ
گوترش نسبت به بی‌توجهی باکو و ایروان به درخواست‌های آتش‌بس ابراز تاسف کرد
دبیرکل سازمان ملل امروز، یکشنبه حملات در مناطق مسکونی در جریان درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان را محکوم و نسبت به بی‌توجهی طرفین به درخواست‌ها برای توقف درگیری‌ها ابراز تاسف کرد.
ببینید | لحظه موشک باران شهر گنجه
۳ روز قبل
ببینید | لحظه موشک باران شهر گنجه
آتش‌بس انسانی میان آذربایجان و ارمنستان باز هم نقض شد و هر دو کشور طرف مقابل را به نقض آتش‌بس متهم می‌کنند. حالا شهروندان جمهوری آذربایجان فیلمی از لحظه حمله موشکی به شهر گنجه توسط نیروهای ارمنستان را منتشر کرده‌اند. فیلمی که در آن یک زن آذری با مشاهده موشک‌باران گنجه دچار وحشت شدید می‌شود و از خداوند یاری می‌طلبد. این ویدیو در فضای مجازی دست به دست در حال انتشار گسترده است. منبع: ایران تایمز
ببینید | فوری؛ لحظه ساقط کردن پهپاد متجاوز در آسمان ایران
۳ روز قبل
ببینید | فوری؛ لحظه ساقط کردن پهپاد متجاوز در آسمان ایران
ویدئویی از هدف قرار دادن یک پهپاد دیگر در آسمان شهر اصلاندوز ایران علیرغم ادعای مسئولین ارمنستان و آذربایجان مبنی بر آتش‌بس راببینید. منبع: دانشجو
آذربایجان و ارمنستان برای حل تنش میان طرفین به میز مذاکره بازگردند
۳ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / مهدی فرشادان / جمهوری آذربایجان / ارمنستان / شکل گیری مجلس یازدهم
آذربایجان و ارمنستان برای حل تنش میان طرفین به میز مذاکره بازگردند
تهران- ایرنا- رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان با ابراز خرسندی از برقراری آتش‌بس با جمهوری آذربایجان گفت: امیدواریم با درایت مسئولان دو کشور آتش‌بس تثبیت شود و طرفین برای حل این موضوع به میز مذاکره بازگردند.
حماس مذاکرات برای آتش‌بس طولانی با اشغالگران را تکذیب کرد
۳ روز قبل
حماس مذاکرات برای آتش‌بس طولانی با اشغالگران را تکذیب کرد
جنبش حماس شایعات رسانه‌های صهیونیستی درباره مذاکرات جهت برقراری آتش‌بس طولانی مدت در نوار غزه با رژیم اشغالگر را تکذیب کرد.
آتش‌بس دوم قره‌باغ هم شکست خورد / ارمنستان: ۴ تانک آذربایجان را منهدم کردیم
۳ روز قبل
آتش‌بس دوم قره‌باغ هم شکست خورد / ارمنستان: ۴ تانک آذربایجان را منهدم کردیم
علیرغم اعلام اجرایی شدن آتش‌بس دوم میان ایروان و باکو، درگیری‌ها بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی ادامه دارد و ارمنستان از انهدام ۴ تانک جمهوری آذربایجان خبر داد.
نقض آتش‌بس بشردوستانه در منطقه قره باغ
۳ روز قبل / مناقشه قره باغ / ایروان / جمهوری آذربایجان / باکو / ارمنستان / قره باغ و مناقشه جدید جمهوری آذربایجان و ارمنستان
نقض آتش‌بس بشردوستانه در منطقه قره باغ
تهران - ایرنا - آتش‌بس بشر دوستانه از ساعات اولیه امروز (یکشنبه) درحالی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ برقرار شد که دو طرف ساعاتی پس از شروع آتش‌بس همدیگر را متهم به نقض این توافق کردند.
با تشریح دلایل تعویق تبادل اسرا؛ حماس: مذاکره برای آتش‌بس در کار نیست
۳ روز قبل / حماس / نوار غزه / قطر / آتش‌بس
با تشریح دلایل تعویق تبادل اسرا؛ حماس: مذاکره برای آتش‌بس در کار نیست
جنبش حماس خبر یک روزنامه صهیونیستی مبنی بر مذاکرات قطری-صهیونیستی برای آتش‌بس طولانی مدت در نوار غزه را تکذیب کرد.
توافق جدید آتش‌بس میان ارمنستان و آذربایجان/ قرنطینه رئیس‌جمهوری آلمان/ پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران
۳ روز قبل
توافق جدید آتش‌بس میان ارمنستان و آذربایجان/ قرنطینه رئیس‌جمهوری آلمان/ پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران
ایلنا: توافق جدید آتش‌بس میان ارمنستان و آذربایجان، قرنطینه رئیس‌جمهوری آلمان و پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.
باکو: ارمنستان شهر «جبرئیل» را مورد حمله قرار داد
۳ روز قبل / جمهوری آذربایجان / ارمنستان / ایروان / باکو / جبرئیل / قره باغ کوهستانی / آتش‌بس
باکو: ارمنستان شهر «جبرئیل» را مورد حمله قرار داد
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای، ارمنستان را به نقض آتش‌بس جدید از طریق حمله به شهر «جبرئیل» متهم کرد.
ببینید | سلاحی مرگبار در دست آذربایجان علیه ارمنستان
۳ روز قبل / ارمنستان / هواپیما / پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) / جمهوری آذربایجان / قره‌باغ / جنگ
ببینید | سلاحی مرگبار در دست آذربایجان علیه ارمنستان
ارمنستان از توافق آتش‌بس جدید با جمهوری آذربایجان خبر داد. این در حالی‌ست که ارتش آذربایجان طی روزهای جنگ، با سلاحی مرگبار بارها صدمات و تلفاتِ زیادی به نیروهای ارمنی وارد کرد. اما این سلاح چیست؟ منبع: News From Baku
ارمنستان، آذربایجان را به نقض آتش‌بس متهم کرد
۳ روز قبل / درگیری آذربایجان و ارمنستان
ارمنستان، آذربایجان را به نقض آتش‌بس متهم کرد
ایلنا: ارمنستان، جمهوری آذربایجان را به نقض آتش‌بس متهم کرد.
۴ روز قبل
آتش‌بس بی‌اثر
گروه جهان | یک هفته بعد از آتش‌بس موقت میان جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، نبردها میان دو طرف نه تنها فروکش نکرد، بلکه با شدت بیشتر ادامه پیدا کرده است. در طول هفته گذشته، نیروهای جمهوری آذربایجان بارها از پیشروی در مناطق قره‌باغ کوهستانی خبر می‌دادند و از ادامه نبرد در خطوط تماس با نیروهای ارمنی می‌گفتند، اما بامداد شنبه خبر شلیک یک فروند موشک بالستیک اسکاد بی ‌به مناطق مسکونی شهر گنجه در عمق خاک جمهوری آذربایجان و کشته شدن چندین غیرنظامی، نشان از شدت گرفتن درگیری‌ها در ابعادی بزرگ‌تر از گذشته‌ داشت. به گفته مقام‌های جمهوری آذربایجان 13 غیرنظامی در این حمله موشکی کشته ‌شده‌اند. مقام‌های باکو و آنکارا اقدام ارمنستان را «جنایت …
۴ روز قبل
حمله موشکی به ۲ شهر جمهوری آذربایجان و کشته شدن ۱۳ غیرنظامی
یک مقام جمهوری آذربایجان روز شنبه اعلام کرد: شمار افراد کشته شده در حمله موشکی به شهر گنجه این کشور به ۱۳ تن رسیده و حدود ۴۰ تن دیگر زخمی شده اند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حکمت حاجی‌یف، مشاور ریاست جمهوری آذربایجان در پیامی توئیتری نوشت: ۱۳ غیرنظامی کشته شدند، حدود ۴۰ تن هم زخمی. عملیات‫های نجات ادامه دارد. سیاست ترور دولتی ارمنستان باید متوقف شود.این مقام جمهوری آذربایجان حمله با موشک بالستیک به شهر گنجه را از اراضی ارمنستان دانست. او گفت: موشک‫های بالستیک از اراضی ارمنستان علیه شهر گنجه شلیک شدند. این منطقه از منطقه درگیری بسیار فاصله دارد. هیچ ضرورت نظامی وجود نداشت.دفتر دادستان کل جمهوری آذربایجان هم با تایید کشته شدن شماری در گنجه، از وارد آمدن خساراتی به تاسیسات غیرنظامی …
۴ روز قبل
بمباران گنجه جنایت جنگی است در میدان نبرد پاسخ می‌دهیم
رئیس جمهوری آذربایجان روز شنبه حملات موشکی به دومین شهر بزرگ کشورش را معادل «جرایم جنگی» دانست و گفت: مسئولان این حادثه در میدان نبرد پاسخ خودشان را می‫گیرند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مقام‫های جمهوری آذربایجان اعلام کردند شهرهای گنجه و مینگه‌چویر در بحبوحه تنش‫ها در منطقه قره‫باغ هدف حمله راکتی قرار گرفته‫اند. براساس گزارش‫ها، جسد ۱۳ تن تاکنون از زیر آوارها بیرون کشیده شده است. وزارت دفاع ارمنستان هم تاکید دارد که این حملات از جانب آنها به اراضی جمهوری آذربایجان صورت نگرفته است.الهام علی‫اف، رئیس جمهوری آذربایجان در سخنرانی خود گفت: این جنایت جنگی است، جنایت علیه بشریت. اگر جامعه جهانی نخواهد آنها را مجازات کند، ما عاملان را مجازات خواهیم کرد. ما آنها را در میدان نبرد مجازات …
۴ روز قبل
ترکش‌های ناآرامی قره‌باغ بر خاک ایران
سه هدف پروازی در نبرد نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان عصر روز جمعه در مناطق ساحلی رود ارس در نزدیکی مرزهای ایران ساقط شد.به گزارش ایرنا از محل درگیری، این هدف‌های پروازی شامل یک فروند هواپیمای جنگی و دو فروند پهپاد بود که توسط نیروهای جنگده در نزدیکی مرز ایران توسط سامانه‫های ضد هوایی هدف قرار گرفته و ساقط شد.بنا بر این گزارش، علاوه بر ساقط شدن این سه هدف پروازی که تعلق آنها به دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان نامشخص است، طرفین درگیر نبرد سنگینی در نزدیکی مرزهای ایران داشتند.نبرد نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان با شدت در روستای مرزی سلطانلی در آن سوی ارس ادامه یافت و جمعیت زیادی از ایرانیان در این سوی ارس به تماشای زنده درگیری دو همسایه شمالی ایران پرداختند.نیروهای ارمنستان از …
۴ روز قبل
آتش‌بس موقت در بازار اجاره
بازار اجاره روی خوشی به مصوبات دولت و ستاد مقابله با کرونا نشان داده و فعلا در مقایسه با شرایطی که می‌توانست در سایه تحولات بازار مسکن داشته باشد، وضعیت مطلوب‌تری دارد. حسام عقبایی، نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران نیز می‌گوید تصمیمات اتخاذ شده برای بازار اجاره در دوره کرونا از همان نخستین روزها اثرات روانی مثبتی بر بازار داشته است. به‌گزارش همشهری، تمدید خودکار قراردادهای اجاره‌ مسکونی تا 3‌ماه پس از عادی شدن شرایط کرونا و تعیین سقف افزایش مجاز برای این قراردادها توانسته است بخش قابل‌توجهی …
توافق جدید آتش‌بس میان ارمنستان و آذربایجان
۴ روز قبل / آتش‌بس میان ارمنستان و آذربایجان
توافق جدید آتش‌بس میان ارمنستان و آذربایجان
ایلنا: گزارش‌ها حاکی از توافق جدید آتش‌بس میان ارمنستان و آذربایجان است.
تماس وزیر‌خارجه‌روسیه با همتایان‌آذربایجانی‌و‌ارمنستانی
۴ روز قبل
تماس وزیر‌خارجه‌روسیه با همتایان‌آذربایجانی‌و‌ارمنستانی
وزیر امور خارجه روسیه در تماس‌های جداگانه با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی خود، از آن‌ها خواست به آتش‌بس در قره‌باغ پایبند باشند.
تأکید لاوروف بر ضرورت پایبندی ارمنستان و جمهوری آذربایجان به آتش‌بس
۴ روز قبل / قره باغ / ارمنستان / اخبار "جمهوری آذربایجان" / اخبار "روسیه" / سرگئی لاوروف
تأکید لاوروف بر ضرورت پایبندی ارمنستان و جمهوری آذربایجان به آتش‌بس
وزیر امور خارجه روسیه در گفتگوی تلفنی با وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر ضرورت پایبندی این دو کشور به آتش‌بس بشردوستانه در منطقه مورد مناقشه ناگورنو-قره‌باغ تأکید کرد.
تماس تلفنی وزیر خارجه روسیه با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی: باکو و ایروان باید به آتش‌بس در قره‌باغ پایبند باشند
۴ روز قبل
تماس تلفنی وزیر خارجه روسیه با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی: باکو و ایروان باید به آتش‌بس در قره‌باغ پایبند باشند
وزیر امور خارجه روسیه در تماس‌های جداگانه با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی خود، از آن‌ها خواست به آتش‌بس در قره‌باغ پایبند باشند. بنا بر بیانیه وزارت خارجه روسیه، وزیر خارجه این کشور بر اهمیت مستمر بیاینه‌مشترک رؤسای جمهور روسیه، آمریکا، فرانسه تأکید کرده و خواستار پایبندی باکو و ایروان به بیانیه سه‌جانبه روسیه، آذربایجان ارمنستان شد که خواهان توقف کامل درگیری‌هاست.
معاریو| رایزنی قطری- صهیونیستی برای آتش‌بس طولانی‌مدت در نوار غزه
۴ روز قبل / قطر / آتش‌‍بس / نوار غزه / رژیم صهیونیستی
معاریو| رایزنی قطری- صهیونیستی برای آتش‌بس طولانی‌مدت در نوار غزه
یک روزنامه صهیونیستی مدعی شد، میان قطر و رژیم صهیونیستی مذاکراتی با هدف برقراری آتش‌بس طولانی مدت در نوار غزه در جریان است.
گفتگوهای قطر و اسرائیل درمورد برنامه‌های کمک به غزه با هدف آتش‌بس طولانی مدت با حماس
۵ روز قبل / حماس
گفتگوهای قطر و اسرائیل درمورد برنامه‌های کمک به غزه با هدف آتش‌بس طولانی مدت با حماس
روزنامه عبری زبان معاریو صبح امروز (جمعه) گزارش داد که اسرائیل توجه بسیاری برای برقرای آتش بس بلند مدت و نه فقط کوتاه مدت با نوار غزه قائل است.
علییف: اجرای اصول مینسک، پاشینیان: رعایت آتش‌بس
۵ روز قبل / روسیه / مناقشه قره باغ / جمهوری آذربایجان / ارمنستان / قره باغ و مناقشه جدید جمهوری آذربایجان و ارمنستان
علییف: اجرای اصول مینسک، پاشینیان: رعایت آتش‌بس
مسکو - ایرنا - الهام علییف رئیس‌جمهوری آذربایجان می‌گوید، برای حل مناقشه قره باغ باید بر اجرای اصول گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا پایبند بود و در عین حال نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان بر لزوم برقراری آتش بس در منطقه مورد درگیری تاکید دارد.
گفت وگوی وزرای خارجه روسیه و ترکیه درباره قره باغ
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / وزارت امور خارجه روسیه / سرگئی لاوروف / چاووش اوغلو
گفت وگوی وزرای خارجه روسیه و ترکیه درباره قره باغ
مسکو- ایرنا- وزیران امور خارجه روسیه و ترکیه در گفت وگویی تلفنی که چندمین مکالمه آنها در یک هفته اخیر است، درباره آخرین شرایط منطقه قره‌باغ و وضع آتش‌بس در این منطقه مذاکره و تبادل نظر کردند.
باید به راه‌حلی دست یافت که برای همه پذیرفتنی باشد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / الهام علی‌‌اف / قره‌باغ / نیکول پاشینیان
باید به راه‌حلی دست یافت که برای همه پذیرفتنی باشد
ایلنا: نخست‌وزیر ارمنستان گفت که ایروان آماده است توافق آتش‌بس در قره‌باغ را به طور کامل اجرایی کند.
گزارش گریفتس به شورای امنیت؛ تاکید بر لزوم آتش‌بس کامل در یمن
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
گزارش گریفتس به شورای امنیت؛ تاکید بر لزوم آتش‌بس کامل در یمن
نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن گزارش خود از آخرین اوضاع این کشور را تقدیم شورای امنیت کرد.
با تشدید تنش‌ها؛ باکو در باره امنیت خط لوله‌های نفت و گاز هشدار داد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / جمهوری آذربایجان / ارمنستان
با تشدید تنش‌ها؛ باکو در باره امنیت خط لوله‌های نفت و گاز هشدار داد
همزمان با افزایش تنش‌ها پیرامون آتش‌بس در منطقه قره‌باغ، آذربایجان جمهوری ارمنستان را به تلاش برای حمله به خط لوله‌های نفتی و گازی‌اش متهم کرده و نسبت به یک واکنش سخت و شدید هشدار داد.
سفیر پاکستان: از مذاکرات صلح افغانستان که منجر به آتش‌بس شود حمایت می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / اخبار "پاکستان" / اخبار "افغانستان"
سفیر پاکستان: از مذاکرات صلح افغانستان که منجر به آتش‌بس شود حمایت می‌کنیم
سفیر پاکستان در کابل گفت که اسلام‌آباد از روند صلح افغانستان که منجر به آتش‌بس و برقراری صلح پایدار در این کشور شود، حمایت می‌کند.
(تصاویر) اوضاع قره باغ پس از آتش بس شکننده
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / قره باغ / ارمنستان / آذربایجان / آتش بس / الهام علی اف
(تصاویر) اوضاع قره باغ پس از آتش بس شکننده
با وجود حصول توافق آتش‌بس در مذاکرات جمعه گذشته وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، تحرکات نظامی و درگیری‌ها در منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
باید در قره‌باغ صلح‌بان مستقر شود
بعد از آنکه ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه یکدیگر را متهم به نقض آتش بس کردند، روسیه مجددا از دو طرف خواست درگیری‌ها را در داخل و اطراف قره‫باغ متوقف کنند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این درخواست از سوی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و در گفت‫وگوی تلفنی او با وزرای دفاع ارمنستان و جمهوری آذربایجان مطرح شد. او از این کشورها خواست به تعهداتشان بر اساس آتش بس انسانی که با میانجی‌گری مسکو در روز شنبه حاصل شد، کاملا پایبند باشند.هر یک از طرف‫ها نقض آتش بس در درگیری بر سر قره باغ را که در سطح بین‌المللی به عنوان بخشی از خاک جمهوری آذربایجان به رسمیت شناخته شده اما تحت اداره ارمنی‌ها است، رد کرده‌اند؛ هرچند که الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان بعدا گفت نیروهای نظامی کشورش به …
صدای ناشنیده قفقاز
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
صدای ناشنیده قفقاز
جواد نصرتی_روزنامه‌‌نگار گنجه، دومین شهر بزرگ آذربایجان، 100کیلومتر از جبهه‌های درگیری ناگورنو-قره‌باغ فاصله دارد اما یکشنبه، این شهر خودش به خط مقدم درگیری تبدیل شده بود؛ شیشه‌های خردشده، خیابان‌ها را فرش کرده و وحشت در شهر پیچیده بود. به گزارش بی‌بی‌سی، آذربایجان ارمنستان را متهم کرده که در نخستین روز برقراری آتش‌بس بین دو طرف، با موشکی بالستیک یک منطقه مسکونی را در گنجه مورد هدف قرار داده است. ارمنستان هم طرف مقابل را متهم کرده که مناطق مسکونی را بمباران کرده است. نوشابه حیدروا، یکی از قربانیانی …
جمهوری آذربایجان از ارمنستان خواست به قطعنامه‌های بین‌المللی احترام بگذارد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / وزارت امور خارجه / وزارت امور خارجه / وزارت خارجه / آذربایجان / لیلی عبدالله‌اف
جمهوری آذربایجان از ارمنستان خواست به قطعنامه‌های بین‌المللی احترام بگذارد
سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان با متهم کردن ارمنستان به نقض آتش‌بس اخیر بر ادامه عملیات‌ نظامی در قره‌باغ تأکید کرد.
رئیس تیم لبنانی در اولین جلسه مذاکرات ترسیم مرزی چه گفت؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / لبنان / لبنان / رژیم صهیونیستی / ترسیم مرزی / بسام یاسین
رئیس تیم لبنانی در اولین جلسه مذاکرات ترسیم مرزی چه گفت؟
رئیس تیم لبنانی در مذاکرات ترسیم مرزی اعلام کرد، این مذاکرات بر اساس قانون بین‌الملل، توافق آتش‌بس ۱۹۴۹ (میان لبنان و رژیم صهیونیستی) و توافقنامه «پولیه-نیوکمپ» انجام می‌شود.
ضمن تاکید بر حفظ آتش‌بس؛ 
لاوروف: باید در قره‌باغ صلح‌بان مستقر شود/ با موضع ترکیه مخالفیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
ضمن تاکید بر حفظ آتش‌بس؛ لاوروف: باید در قره‌باغ صلح‌بان مستقر شود/ با موضع ترکیه مخالفیم
بعد از آن که ارمنستان و جمهوری آذربایجان امروز چهارشنبه یکدیگر را متهم به نقض آتش بس کردند، روسیه مجددا از دو طرف خواست درگیری‌ها را در داخل و اطراف قره باغ متوقف کنند.
ویدئو / از نقض آتش‌بس در قره‌باغ تا درخواست آمریکا از گروه‌های مسلح عراق
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / عراق / رژیم صهیونیستی / فلسطین / آتش بس / مناقشه قره باغ / آمریکا / کرونا در جهان
ویدئو / از نقض آتش‌بس در قره‌باغ تا درخواست آمریکا از گروه‌های مسلح عراق
در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از افزایش نگرانی‌ها نسبت به ادامه مناقشه آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره‌باغ، اعلام آمادگی فلسطین برای مذاکره با رژیم صهیونیستی، درخواست وزارت خارجه آمریکا از گروه‌های مسلح عراق و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
بیش از 500 کشته و آتش‌بسی که شکننده ‌است
کمیته بین‌المللی صلیب ‌سرخ سابقه طولانی در ایفای نقش میانجی بی‌طرف در مخاصمات سراسر جهان دارد و امیدوار است این عملیات بشردوستانه نیز به سرعت به نتیجه برسد. کمیته بین‌‌المللی صلیب‌ سرخ ضمن استقبال از توافق‌نامه آتش‌‌بس بشر‌دوستانه در ناگورنو-قره‌باغ آماده ایفای نقش برای تسهیل تحویل اجساد کشته‌‌شدگان و آزادی بازداشت‌‌شدگان است. به گزارش کمیته بین‌المللی صلیب ‌سرخ از ژنو، مارتین شوپ، مدیر منطقه‌‌ای اوراسیای کمیته بین‌‌المللی صلیب‌سرخ، می‌گوید:   «کمیته بین‌‌المللی صلیب ‌سرخ سابقه طولانی در ایفای نقش میانجی بی‌طرف در مخاصمات سراسر جهان دارد و امیدواریم …
وزیر خارجه ترکیه: تمایل جهان برای حل مساله قره‌باغ را حس می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / ناگورنو-قره‌باغ / منازعه جمهوری آذربایجان و ارمنستان
وزیر خارجه ترکیه: تمایل جهان برای حل مساله قره‌باغ را حس می‌کنیم
وزیر خارجه ترکیه درخواست‌های بین‌المللی برای آتش‌بس در ناگورنو - قره‌باغ…
مجمع جهانی اهل بیت(ع) حمله موشکی ارمنستان به گنجه را محکوم کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / اخبار "جمهوری آذربایجان" / ارمنستان / اهل بیت علیهم السلام / مجمع تقریب مذاهب
مجمع جهانی اهل بیت(ع) حمله موشکی ارمنستان به گنجه را محکوم کرد
در پی حمله موشکی نیروهای ارمنستان به شهر گنجه در زمان آتش‌بس و کشته و زخمی شدن تعدادی از شیعیان آذربایجان، مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیانیه ای صادر کرد.
قدرت‌های جهانی باید ارمنستان را به خروج از سرزمین‌های آذربایجان ترغیب کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / ارمنستان / ترکیه / آذربایجان / قره‌باغ / مولود چاووش‌اوغلو
قدرت‌های جهانی باید ارمنستان را به خروج از سرزمین‌های آذربایجان ترغیب کنند
ایلنا: وزیر خارجه ترکیه گفت که درخواست‌ها برای آتش‌بس در قره‌باغ میان آذربایجان و ارمنستان منطقی است.
ادامه تنش‌ها میان ایروان و باکو علیرغم گذشت سه روز از اجرای آتش بس
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / جمهوری آذربایجان / ارمنستان / حمله / ایروان / قره باغ کوهستانی / تنش
ادامه تنش‌ها میان ایروان و باکو علیرغم گذشت سه روز از اجرای آتش بس
با گذشت سه روز از اعلام آتش‌بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، تنش‌ها همچنان میان دو کشور در منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» ادامه دارد.
سنگربه‌سنگر با کربلایی‌های «خان‌طومان»/ حاج قاسم گفت
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / خان طومان / کربلا / لشکر 25 کربلای مازندران / دفاع از حرم حضرت زینب / سوریه / حلب / شهید رضا حاجی زb
سنگربه‌سنگر با کربلایی‌های «خان‌طومان»/ حاج قاسم گفت "اگر مقاومت بچه‌های مازندران نبود، حلب از دست می‌رفت"
«ما کاملاً آماده مقابله با دشمن بودیم، البته مقابله جوانمردانه اما آنها ناجوانمردانه و در زمان آتش‌بس به ما حمله کردند؛ با 3هزار نفر نیرو و تعداد زیادی تانک و نفربر. با این حال، ما با وجود نفرات و تجهیزات بسیار کمتر با تمام وجود مقاومت کردیم و ایستادیم. از ظهر روز 16اردیبهشت تا 6 صبح فردا جانانه مقاومت و خط را حفظ کردیم، آن هم در شرایطی که تانک‌هایشان تا 50 متری ما آمده بودند. بعدها حاج قاسم سلیمانی گفت: «اگر مقاومت بچه‌های مازندران نبود، حلب را از دست می‌دادیم.»
طوفان خان طومان در شبکه‌های اجتماعی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / شهدای مدافع حرم
طوفان خان طومان در شبکه‌های اجتماعی
از سال ۹۵ نامش را شنیدیم؛ #خان_طومان و شهدایش نماد ایستاده رفتن هستند؛ شهدایی که در پی سوءاستفاده تکفیری‌ها از فرصت ایجاد شده از آتش‌بس کوتاه و بمباران ناجوانمردانه منطقه، آسمانی شدند.
سخنگوی طالبان: هنوز به مرحله گفت‌وگو برای آتش‌بس در مذاکرات نرسیده‌ایم
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / FarsNews / News / FarsNewsAgency / طالبان / آمریکا / صلح / افغانستان
سخنگوی طالبان: هنوز به مرحله گفت‌وگو برای آتش‌بس در مذاکرات نرسیده‌ایم
سخنگوی طالبان با بیان اینکه آتش بس موضوع مهمی است، گفت: هنوز مذاکرات به مرحله ای نرسیده که در این مورد گفت‌وگوها آغاز شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •