چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
آشنا
پرخوابی؛ از دلایل تا پیشگیری
۲۳ دقیقه قبل / خواب
پرخوابی؛ از دلایل تا پیشگیری
اگرچه افراد بسیاری با عوارض بالقوه خواب ناکافی بر سلامت بدن آشنا هستند اما باید توجه داشت که خواب بیش از حد نیز ممکن است برای بدن مضر باشد.
هشدار مشاور روحانی درباره انتخابات آمریکا
۱ ساعت قبل / انتخبات آمریکا / حسام الدین آشنا
هشدار مشاور روحانی درباره انتخابات آمریکا
به گزارش ایسنا، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا و اظهارات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور در مناظره‌ی تلویزیونی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:
منصوریان در دیدار با استاندار: من داماد آذربایجانم
۲ ساعت قبل / نفت تهران / تبریز / آذربایجان شرقی / استقلال / ایران / منصوریان / تیم فوتبال تراکتور
منصوریان در دیدار با استاندار: من داماد آذربایجانم
سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: داماد آذربایجان هستم و به خاطر تکلم به زبان ترکی در جمع خانواده، تا حدودی با این زبان آشنایی دارم و امیدوارم تا عید بتوانم کنفرانس خبری خود را با زبان ترکی برگزار کنم.
واکنش متفاوت آشنا به مناظره ترامپ و بایدن
۲ ساعت قبل / حسام‌الدین آشنا / آمریکا - دونالد ترامپ / آمریکا - جوزف بایدن
واکنش متفاوت آشنا به مناظره ترامپ و بایدن
حسام الدین آشنا رئیس مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری در توییتر درباره انتخابات ریاست جمهوری امریکا نوشت: اجازه ندهیم دشمنی با ایران، محور رقابت انتخاباتی آمریکا شود.
منصوریان: در مربیگری با قهرمانی تراکتور شناخته خواهم شد
۳ ساعت قبل / علیرضا منصوریان / تراکتور
منصوریان: در مربیگری با قهرمانی تراکتور شناخته خواهم شد
سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: داماد آذربایجان هستم و به خاطر تکلم به زبان ترکی در جمع خانواده، تا حدودی با این زبان آشنایی دارم و امیدوارم تا عید بتوانم کنفرانس خبری خود را با زبان ترکی برگزار کنم.
آشنایی با باشگاه زنیت سنت پترزبورگ (۱۹۲۵-)
۳ ساعت قبل / مجله باشگاه‌های فوتبال جهان
آشنایی با باشگاه زنیت سنت پترزبورگ (۱۹۲۵-)
باشگاه فوتبال زنیت سن پترزبورگ باشگاه فوتبال روسی است که در شهر سن پترزبورگ قرار دارد و هم‌اکنون در لیگ برتر روسیه و لیگ قهرمانان اروپا بازی می‌کند. سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در این تیم بازی می‌کند.
آشنا: اجازه ندهیم دشمنی با ایران، محور رقابت انتخاباتی آمریکا شود
۳ ساعت قبل
آشنا: اجازه ندهیم دشمنی با ایران، محور رقابت انتخاباتی آمریکا شود
رییس مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوی درباره نخستین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، اظهار کرد: اجازه ندهیم غلبه گفتمان ایران هراسی موجب شود که میزان دشمنی با ایران، محور رقابت در حوزه سیاست خارجی شود
نوشیدنی های مفید برای تقویت سیستم ایمنی
۳ ساعت قبل / تقویت سیستم ایمنی بدن / نوشیدنی های سالم / نوشیدنی سالم / سبک زندگی / پارسی خبر
نوشیدنی های مفید برای تقویت سیستم ایمنی
نوشیدنی‌های سالم یکی از ساده‌ترین گزینه‌ها برای دریافت مواد مغذی ضروری به منظور حفظ سلامت بدن و کمک به سیستم ایمنی برای مبارزه با عوامل بیماری‌زا مانند ویروس‌ها و باکتری‌ها است. در ادامه با برخی از بهترین نوشیدنی‌ها برای تقویت سیستم ایمنی بیشتر آشنا می‌شویم. پرتقال، گریپ فروت و دیگر میوه‌های خانواده مرکبات مرکبات منبع خوبی برای تامین نیاز روزانه بدن به ویتامین C هستند. این ویتامین از خواص آنتی اکسیدانی برخوردار است که از سلول‌ها در برابر موادی که به بدن آسیب می‌رسانند، محافظت می‌کند. کمبود ویتامین C می‌تواند به طولانی شدن مدت بهبود زخم ها، نقص در واکنش سیستم ایمنی و ناتوانی در مبارزه با عفونت‌ها منجر شود. در حال حاضر، شواهد قطعی درباره این که ویتامین C خوراکی در پیشگیری از انتقال کروناویروس جدید …
۵ ساعت قبل
«اورامانات» در یک قدمی ثبت جهانی (عکس)
«حسام مهدی» ارزیاب سازمان یونسکو و نماینده ایکوموس بین‌المللی، برای بررسی وضعیت ثبت جهانی اورامانات و بازدید و ارزیابی روستا‌های اورامان وارد استان کردستان شد و در بدو ورود از یک روستا و چهار هوار (کوچگاه) دیدن کرد. ارزیاب سازمان یونسکو از روستای ناو و شهر اورامان و هَوار (کوچگاه) روستای که‌لجی، هَوار روستای سلین، هوار روستای بلبر و هوار روستای بنان بازدید کرد. حسام مهدی، ارزیاب مصری سازمان یونسکو در جریان این بازدید‌ها با اهالی این روستا‌ها گفتگو کرده و با نحوه زندگی، پوشش محلی و شغل آن‌ها آشنا می‌شود. ارزیاب سازمان یونسکو از اول مهر مشاهده منطقه اورامان را از استان کرمانشاه آغاز کرد و سپس بازدیدی هوایی از منظر فرهنگی و تاریخی اورامانات داشت. او در روز‌های آینده از روستا‌های ژان و عباس‌آباد …
روایت زندگی عاشقانه با یک ناشنوا
۱۰ ساعت قبل
روایت زندگی عاشقانه با یک ناشنوا
سکوت، بخش زیادی از آن چیزی است که یک ناشنوا در کوله‌بار زندگی‌اش به دوش می‌کشد. انسان‌هایی که با محروم شدن از صداهای پیرامون‌شان، دغدغه ارتباط با همنوعان خود را دارند و از آن جا که اطرافیان هم با زبان ایما و اشاره آشنایی کاملی ندارند، برقراری ارتباطی مناسب و مطلوب با آن‌ها خیلی سخت می‌شود.
با مزایا و مضرات چای سبز آشنا شوید/ بهترین زمان نوشیدن
۱۰ ساعت قبل / چای سبز
با مزایا و مضرات چای سبز آشنا شوید/ بهترین زمان نوشیدن
ایلنا نوشت: شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که زمان نوشیدن چای سبز تاثیر زیادی در مزایا و مضرات آن برای سلامتی بدن دارد.
پیشرفت‌هایی که تکنولوژی در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد
۱۱ ساعت قبل
پیشرفت‌هایی که تکنولوژی در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد
با پیشرفت روز افزون فناوری‌های کاربردی در هر صنعت، کارشناسان منتظر معرفی و مشاهده تاثیرات خارق‌العاده ماشین آلات جدید در حوزه تخصصی خود هستند. یکی از این صنایع، کشاورزی است و در مجموعه ماشین آلات نوین کشاورزی سعی بر معرفی این تکنولوژی‌ها شده است. در این ویدیو شما با ماشین آلات جمع‌آوری کاه، نهنج و برداشت میوه و شخم زنی که در کشورهای پیشرفته اروپایی از آنها استفاده می‌شود آشنا خواهید شد.
روایت زندگی یک زوج عاشق / شوهر ناشنوا و زن همراه چگونه زندگی موفق دارند؟
۱۱ ساعت قبل / ازدواج / ناشنوایان
روایت زندگی یک زوج عاشق / شوهر ناشنوا و زن همراه چگونه زندگی موفق دارند؟
خراسان نوشت: سکوت، بخش زیادی از آن چیزی است که یک ناشنوا در کوله‌بار زندگی‌اش به دوش می‌کشد. انسان‌هایی که با محروم شدن از صداهای پیرامون‌شان، دغدغه ارتباط با همنوعان خود را دارند و از آن جا که اطرافیان هم با زبان ایما و اشاره آشنایی کاملی ندارند، برقراری ارتباطی مناسب و مطلوب با آن‌ها خیلی سخت می‌شود.
ماسک ارتباط اجتماعی ناشنوایان را محدودتر کرد/زبان اشاره یاد بگیریم
۱۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / روز جهانی ناشنوایان / ناشنوایی / معلولیت / سازمان بهزیستی
ماسک ارتباط اجتماعی ناشنوایان را محدودتر کرد/زبان اشاره یاد بگیریم
معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه بیشتر افراد با زبان اشاره آشنا نیستند، گفت: باید بپذیریم که زبان اشاره یک راه ارتباطی است و وظیفه خود بدانیم این زبان را یادگرفته و با استمرار و تمرین آن را در خود نهادینه کنیم.
۱۴ ساعت قبل / قتل / زوج / پیرانشهر / چاقو
راز قتل زوج پیرانشهری در خانه
از آنجا که سرقت یا تخریبی در خانه مقتولان صورت نگرفته بر اساس شواهد موجود احتمال جنایت از سوی یک آشنا قوت گرفته است.
حال و روزِ زبان فارسی در افغانستان
۱۴ ساعت قبل / زبان فارسی / استادان افغانستانی زبان و ادبیات فارسی
حال و روزِ زبان فارسی در افغانستان
به کارگاه «خیاطی سوزن‌طلایی» می‌رفتند ولی نه برای خیاطی، بلکه به‌خاطر ادبیات و آشنایی بیشتر با شعر و داستان. تمام وسایل خیاطی هم بود که اگر طالبان خبر شوند دختران پشت چرخ خیاطی بنشینند و آقایان در اتاق دیگری باشند. یکی از زن‌ها می‌گوید: آن‌ زمان با وجود این‌که پوشش کاملی داشتیم اجازه نداشتیم با کتاب و کاغذ و قلم راهی جایی شویم که بر دانش‌ ما افزوده شود و کاری یاد بگیریم، الا آن کاری که آزاد بود؛ خیاطی.
۱۶ ساعت قبل
فشار از بالا درک مردم از پایین
وحید میرزایی طنزنویس همینجوری که یه شونه تخم مرغ 35 هزار تومنی توی دستم و یه قالب کره  توی جیبم بود،  داشتم با احتیاط از خیابون رد می شدم که یه موتوری  زد بهم و شونه تخم مرغم رو دزدید. رفیقش هم دو تا مشت زد توی شکمم و دست کرد توی جیبم، کره رو دزدید. خیلی ناراحت شدم. برنامه داشتم شب یه غذای مفصل و چرب بخورم. سریع بلند شدم برم دنبال موتوری که یهو یه دنا پلاس جلوم ترمز کرد. راننده دناپلاس با تبسمی که ریشه در بهجت ذاتیش داشت، بهم گفت«چی شده عزیزم؟ سوار شو من برسونمت.» چهره اش برام آشنا بود اما نشناختمش. سریع سوار شدم و با عجله گفتم«آقا تورو خدا اون موتور رو تعقیب کن. ازم دزدی کرده.» گفت«لعنت به هرچی دزد و مفسد اقتصادیه. حالاچقدر پول توش بود؟» گفتم …
۱۶ ساعت قبل
فراخوان عمومی برای یافتن نشانه‌ای از معین شریفی
 [سیما فراهانی] 14 روز گذشته و هیچ اثری یا نشانه‌ای از معین شریفی نیست. جست وجوها در آن جنگل مرموز همچنان ادامه دارد، ولی حتی یک سرنخ هم بدست نیامده است. امدادگران هلال احمر، نیروهای محلی، کوهنوردان و از طرف دیگر ماموران پلیس آگاهی، همگی بسیج شده‌اند تا شاید بتوانند خبری، ردی یا اثری از این مرد جوان پیدا کنند. ولی هنوز هم کسی نتوانسته معمای این ناپدید شدن عجیب را حل کند. امدادگران گلستان خیلی وقت است که دست به کار شده‌اند. درست چند وقت بعد از پیدا شدن جسد سها، باز هم مأموریتی جدید این‌بار در جنگل‌های کردکوی را آغاز کردند، اما حتی یک رد و نشانه هم از معین شریفی پیدا نشده است. مردی که بعدازظهر سه‌شنبه ۲۵ شهریور در آخرین تماس با شاگرد مغازه‌اش به او گفته …
۱۸ ساعت قبل
کلنل و قزاق
یکی از مهم‌ترین سوال‌ها در مورد اتفاقات سال‌های ۱۲۹۹ تا ۱۳۱۰ خورشیدی که ذهن خیلی از تاریخ‌خوان‌های معاصر را به خود مشغول کرده این است که اگر به جای رضاخان میرپنج، کلنل محمدتقی خان پسیان توانسته بود بازوی نظامی تحولات ایران در آن سال‌ها باشد، سرنوشت ایران به چه شکلی رقم می‌خورد و امروز با چه نوع حکومتی در ایران روبه‌رو بودیم؟ برای درک بهتر این پرسش و پاسخ به آن ‌باید مقایسه‌ای بین خاستگاه اجتماعی و شخصیت این دو نفر داشته باشیم. در وهله اول اگر بخواهیم شناخت کلی از دو نیروی نظامی قزاق و ژاندارم در ایران آن سال‌ها داشته باشیم، کافی است نگاهی به معروف‌ترین نمایندگان این دو قطب نظامی یعنی رضاخان قزاق و کلنل پسیان ژاندارم داشته باشیم. ‬ هر …
۱۹ ساعت قبل
خطرناک ترین خوراکی ها برای کودکان
در تغذیه کودکان زیر 2 سال بخور نخورهایی وجود دارد که برای آشنایی با این مواد غذایی در ادامه مطلب با ما همراه باشید
تاکید استاندار بر برخورد با تخلف
۲۰ ساعت قبل / استانی-سیاسی / استاندار سمنان / سمنان / همه_باهم_علیه_کرونا / علیرضا آشناگر
تاکید استاندار بر برخورد با تخلف "ارجاع دانش آموزان به شبکه های اجتماعی غیر از شبکه شاد"
استاندار سمنان گفت: ارجاع دانش آموزان از سوی برخی از معلمین برای دریافت خدمات آموزشی به شبکه های اجتماعی غیر از شبکه شاد و ایجاد بستر و زمینه دریافت آموزش بر اساس سلایق شخصی، تخلف است.
۲۰ ساعت قبل
دو روی سکه پاییز کرونایی
شبنم سیدمجیدی ـ روزنامه‌نگار    پارسال همین موقع‌ها بود که داشتیم میان دلگیری‌های پاییز، کاغذهای پشت شیشه داروخانه‌ها را ورانداز می‌کردیم که نوشته بودند: «واکسن آنفلوآنزا رسید»؛  همان رسم آشنا و همیشگی پاییزی. که روزنامه‌ها و اخبار هم هی یادآوری کنند واکسن سالانه را به‌خصوص برای گروه‌های پرخطر مثل سالمندان و کودکان بزنید. اما امسال آیین شروع پاییز متفاوت است. بیماری‌های دوقلو که شامل آنفلوآنزای فصلی و کووید-19می‌شود، همه‌‌چیز را به هم ریخته است. تحقیقات هم نشان می‌دهد این امکان وجود دارد که به …
فوت کوزه‌گری ما پشتکار بود
۲۰ ساعت قبل
فوت کوزه‌گری ما پشتکار بود
رابعه تیموری  کارگاه‌شان نقلی و جمع و جور است و مگنتی‌های کوچک و بزرگ زیبا و متنوعی که به دیوار آویخته‌اند، فضای کارگاه را شاد و رنگی کرده است. ابزار کارشان چندان جاگیر نیست و از طراحی تا برش و صیقل دادن و... را در کارگاه انجام می‌دهند. «امیر حسن پور» و همسرش زوج هنرمندی هستند که در یکی از کارگاه‌های باشگاه صنایع‌دستی یونسکو در خیابان زمزم به تولید محصولات چوب و رزین می‌پردازند. با خواندن گفت‌وگوی زیر با این زوج هنرمند بیشتر آشنا می‌شوید.  چطور شد که فعالیت در رشته چوب و رزین را به‌عنوان شغل …
تلاش برای مطلوب شدن ویترین فرهنگی تهران
۲۰ ساعت قبل
تلاش برای مطلوب شدن ویترین فرهنگی تهران
بوستان دانشجو، نامی آشنا برای پایتخت‌نشینان و البته سایر استان‌ها و شهرهای کشور است. فضای شهری که درست در قلب پایتخت قرار دارد و عمارت زیبا و تاریخی تئاتر شهر را در دل خود جای داده است. بوستان دانشجو از گذشته‌های دور پاتوق هنرمندان به‌ویژه فعالان عرصه‌های تئاتر و نمایش بوده و هست، به همین دلیل با عنوان «ویترین فرهنگی» از آن یاد می‌شود و بخشی از هویت تهران است. مدتی است حضور برخی از افراد مانند دستفروشان،  کارتن‌خواب‌ها و حتی توزیع‌کنندگان مواد‌مخدر و ...سبب ترویج آسیب‌های اجتماعی در این بوستان و …
۲۴ ساعت قبل
عامل اصلی پوسیدگی دندان‌ها چیست؟
یک نوع باکتری وجود دارد که از اصلی‌ترین عوامل پوسیدگی دندان‌ها است، در ادامه با باکتری پوسیدگی دندان و چگونگی مبارزه با باکتری عامل پوسیدگی دندان بیشتر آشنا خواهید شد.
با پروژه «جلادستایی» آشنا شوید!
۲۴ ساعت قبل / تلگرام / مصطفی صالحی / آمریکا / مریم رجوی / غلامحسین اسماعیلی / صنعت هسته ای / قوه قضاییه / محمد ثلاث / بی‌بی‌سی / دادگاه انقلاب
با پروژه «جلادستایی» آشنا شوید!
انفجار، قتل، ترور و عملیات های خرابکارانه تنها گوشه ای از جنایاتی است که دشمنان خارجی و وابستگان داخلی آنان برای سلب آسایش عمومی مردم انجام میدهند.
با مهمترین گزینه‌های مطرح برای جانشینی امیر کویت آشنا شوید
۲۶ ساعت قبل / کویت
با مهمترین گزینه‌های مطرح برای جانشینی امیر کویت آشنا شوید
ایرنا نوشت: ساعاتی پس از آنکه فعالان شبکه های اجتماعی از مرگ امیر کویت خبر دادند دیوان پادشاهی این کشور با صدور بیانیه ای درگذشت شیخ صباح 91 ساله که از دوم مرداد گذشته برای تکمیل روند درمان خود به آمریکا رفته بود را تایید کرد.
آشنایی با پایگاه‌های اطلاعاتی روز دنیا
۲۸ ساعت قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی حسابداری و مدیریت مالی دانشگاه یزد / پایگاه های اطلاعاتی / وبینار / دانشگاه یزد
آشنایی با پایگاه‌های اطلاعاتی روز دنیا
انجمن علمی حسابداری و مدیریت مالی دانشگاه یزد وبینار آشنایی با پایگاه‌های اطلاعاتی را برگزار می‌کند.
ضرورت شکل‌گیری فرهنگ سپاس‌گزاری جمعی از کادر درمان در شرایط دشوار فعلی
۲۸ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / استاندار سمنان / همه_باهم_علیه_کرونا / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / منطقه سمنان / علیرضا آشناگر / واکسن آنفلوانزا
ضرورت شکل‌گیری فرهنگ سپاس‌گزاری جمعی از کادر درمان در شرایط دشوار فعلی
رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا و استاندار سمنان بر ضرورت شکل‌گیری و تعمیق‌بخشی به فرهنگ سپاس‌گزاری جمعی از کادردرمان در شرایط دشوار فعلی تاکید کرد.
با اسپیکر بوم باکس KBS345 و پارتی بوم KBS452 کینگ استار آشنا شوید
۲۸ ساعت قبل
با اسپیکر بوم باکس KBS345 و پارتی بوم KBS452 کینگ استار آشنا شوید
برند کینگ استار با عرضه انواع محصولات مختلف در زمینه لوازم جانبی، سبد گسترده‌ای در بازار دارد که در ادامه قرار است به سراغ اسپیکر‌های عرضه‌شده از سوی این کمپانی با نام‌های بوم باکس KBS345 و پارتی بوم KBS452 برویم.
اسارت دختر مقیم سوئد در خانه دکتر قلابی
۲۹ ساعت قبل / گروگانگیری / سرقت
اسارت دختر مقیم سوئد در خانه دکتر قلابی
شاکی گفت: بهروز از من قول گرفت به خانه‌اش بروم تا بیشتر با هم آشنا شویم. می‌گفت به من علاقه بسیاری پیدا کرده و دلش می‌خواهد هر چه زودتر و قبل از رفتن من از ایران، با هم ازدواج کنیم. من هم به خانه‌اش رفتم، اما به محض ورود، او با تهدید دست و پایم را بست و هر چه پول، دلار و یورو همراهم بود را از من گرفت.
استاندار: بیمارستان دوم مختص کرونا در سمنان پیش‌بینی می‌شود
۲۹ ساعت قبل / کرونا / ویروس کرونا / سمنان / علی رضا آشناگر  / بهداشت و سلامت / مدیریت استانی کرونا
استاندار: بیمارستان دوم مختص کرونا در سمنان پیش‌بینی می‌شود
سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: یک بیمارستان دیگر برای درمان مبتلایان به کرونا، در صورت ادامه روند افزایشی شیوع کووید ۱۹ در استان، تجهیز می‌شود.
چند پیام تسلیت برای درگذشت عباس جوانمرد
۲۹ ساعت قبل / عباس جوانمرد / تئاتر شهر / حسین مسافر آستانه / پیام تسلیت / موسسه هنرمندان پیشکسوت / عباس عظیمی / قادر آشنا
چند پیام تسلیت برای درگذشت عباس جوانمرد
مدیرکل هنرهای نمایشی، دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، مجموعه تئاتر شهر و مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت برای درگذشت عباس جوانمرد هنرمند پیشکشوت تئاتر ایران پیام های تسلیتی منتشر کردند.
ایران زیر چتر کرونا
۲۹ ساعت قبل / کرونا / ایرانگردی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ایران زیر چتر کرونا
استان‌ها- ایرنا- گویی دلشوره و نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا تمامی ندارد، اغلب استان‌ها همچنان درگیر هستند و تنها چاره کار رعایت دستورالعمل‌هایی است که جزئی از زندگی روزمره شده و برای همه آشناست.
با حریف فردای پرسپولیس بیشتر آشنا شوید
۳۰ ساعت قبل / لیگ قهرمانان آسیا / پاختاکور
با حریف فردای پرسپولیس بیشتر آشنا شوید
با انجام قرعه‌کشی مشخص شد که دو تیم پرسپولیس ایران و پاختاکتور ازبکستان باید در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم بروند.
آشنایی با انواع چوب لباسی و کاربرد آن ها
۳۱ ساعت قبل / قفسه کرج / چوب لباسی
آشنایی با انواع چوب لباسی و کاربرد آن ها
چوب لباسی از اقلام مهم در تشکیل کمد لباس، در خانه و یا رگال های فروشگاهی است. دانستن کاربرد چوب لباسی می تواند حضور آن را تاثیرگذار تر کند.
مشاوره آنلاین با دکتر رامین علوی
۳۱ ساعت قبل
مشاوره آنلاین با دکتر رامین علوی
در این مقاله نظر شما را به نوصیه هایی درباره مشاوره آنلاین جلب می کنیم. هدف این توصیه ها افزایش دانش و آگاهی شماست. چراکه در دنیای امروز برای حفظ سلامت امکانات نوینی فراهم شده است. امکاناتی که شما لیاقت آشنایی و استفاده از آنها را دارید.
تلویزیون برای معلولان و سالمندان ویژه‌برنامه می‌سازد
۳۲ ساعت قبل / سریال ایرانی / رسانه ملی / شبکه سلامت / تلویزیون
تلویزیون برای معلولان و سالمندان ویژه‌برنامه می‌سازد
محمدمهدی قاسمی رئیس شورای سیاستگذاری سلامت صداوسیما اعلام کرد حتماً بخشی از کنداکتورِ تلویزیون به ناشنوایان و معلولان اختصاص پیدا خواهد کرد و حتی علاقه‌مندیم یکی از معلولان عزیز آشنا و کاربلد در حوزه رسانه مجری این برنامه شود.
سگی که به خاطر چهره خنده دارش ستاره اینستاگرام شد + عکس
۳۳ ساعت قبل / نژاد گریهاند / اینستاگرام / سگ / عکس / سبک زندگی / پارسی خبر
سگی که به خاطر چهره خنده دارش ستاره اینستاگرام شد + عکس
می خواهیم با سگ دوست داشتنی ای آشنا شویم که به لطف ظاهر منحصر به فرد و حالت های انسان گونه ی چهره اش به ستاره ی شبکه اجتماعی اینستاگرام تبدیل شده است.
سوپرمارکت سیار چیست؟ | آشنایی با مزایا و معایب سوپرمارکت های سیار
۳۳ ساعت قبل / تلفن / حمل و نقل / درآمد / شهرداری / کسب و کار
سوپرمارکت سیار چیست؟ | آشنایی با مزایا و معایب سوپرمارکت های سیار
شاید برایتان جالب باشد بدانید سوپرمارکت سیار نیز وجود دارد! یعنی هر قلمی که در سوپرمارکت معمولی وجود دارد، در مدل سیار آن نیز موجود است
دلایل پنهان اضافه وزن (قسمت پنجم)
۳۴ ساعت قبل
دلایل پنهان اضافه وزن (قسمت پنجم)
بسیاری از افراد با یک جمله قدیمی آشنا هستند که می‌گوید: «من حتی وقتی آب هم می‌خورم اضافه وزن می‌گیرم و چاق می‌شوم»، اما این جمله تا چه حد حقیقت دارد؟
آشنایی کلی با فرآیند ساخت نرم‌افزار
۳۵ ساعت قبل
آشنایی کلی با فرآیند ساخت نرم‌افزار
فرآیند ساخت نرم‌افزار که گاهی اوقات به‌نام چرخه حیات ساخت نرم‌افزار نیز از آن یاد می‌شود به طرح یا معماری اشاره دارد که روی توسعه و تولید محصولات نرم‌افزاری متمرکز است. هر یک از خط‌مشی‌های به کار گرفته شده روند ساخت و کارهایی که برای تولید نرم‌افزار لازم است انجام شوند را تشریح می‌کند. برخی از متخصصان توسعه نرم‌افزا بر این باور هستند که معماری چرخه حیات یک عبارت بیش از حد عامیانه است و بهتر است نویسندگان از اصطلاح فرآیند تولید نرم‌افزار استفاده کنند.
حال و روز جانبازان شیمیایی در روزهای سخت شیوع کرونا
۳۷ ساعت قبل / جانبازان و ایثارگران / ویروس کرونا
حال و روز جانبازان شیمیایی در روزهای سخت شیوع کرونا
ایران نوشت:صدای سرفه‌های پدر طی سال‌ها برایشان تبدیل به آهنگ آشنایی شده. تنگی نفس، ماسک و سختی‌های زندگی با یک بیماری سخت برایشان تازگی ندارد. پدر اما هر بار از ته دل به بیماری‌اش می‌خندد و می‌گوید من که طوریم نیست.همه اینها را یادگار روزهایی می‌داند که برایش مقدس است، روزهای جنگ. مثل خیلی‌های‌شان فقط یک حسرت دارد که چرا نرفت و ماند. تنها زمانی که این جملات را می‌گوید درد را توی صدایش حس می‌کنی.
با معانی مختلف آژیرهای آمبولانس آشنا شوید +ویدئو
۴۰ ساعت قبل
با معانی مختلف آژیرهای آمبولانس آشنا شوید +ویدئو
آیا می‌دانستید که آمبولانس‌ها ۳ نوع آژیر مختلف دارند که هر کدام معنی خاص خودشان را دارند؟
۴۰ ساعت قبل
از قاچاقچی و سارق تا متجاوز و مزاحم
شهروند آنلاین| شرارت،سرقت،تجاوز،قاچاق مواد مخدر و مزاحمت  در پرونده‌شان دارند. 389 مجرمی که  در مدت 15 ساعت در عملیات‌های پلیسی پایتخت دستگیر شدند. از ساعت 16 روز یکشنبه تا 7 صبح دوشنبه، ۱۲۵ محله  مورد بازدید و بازرسی قرار گرفت. قهوه‌خانه‌ها، سفره‌خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها همه در تیررس پلیس بود تا این مجرمان دستگیر شوند.  صبح دوشنبه همه این 389 متهم در مقر پلیس فاتب دست بسته به صف شده بودند.     در میان  این صف طولانی، مجرمانی هم به چشم می‌خوردند که با وجود تعهد‌های قبلی، باز هم دست از اقدامات مجرمانه خود برنداشته بودند.دیگر از قدرت‌نمایی‌های پوچ و توخالی خبری نیست …
۴۳ ساعت قبل
بازار ترجمه‌های شتاب‌زده
در 20 سال گذشته و به شکل مشخص در 10 سال اخیر شاهد تغییراتی در وضع ترجمه در ایران هستیم. تا دهه 70 بازار نشر ایران با خارج از کشور ارتباط زیادی نداشت و همین موضوع باعث می‌شد کمتر شاهد ترجمه کتاب‌های روز باشیم. اما مشخصا از 10 سال گذشته ناشران جدیدی در تعداد زیاد وارد عرصه نشر شدند. این ناشران انتخاب‌هایشان بر مبنای کتاب‌های پرفروشی بودند که در دنیا منتشر می‌شوند. کافی است نگاهی به سایت کتابخانه ملی بیندازید و عنوان‌های چاپ شده را ملاحظه کنید‌. در این سایت عموما به کتاب‌های پرفروشی برمی‌خورید که با سرعت عجیبی ترجمه شده و به بازار کتاب ایران عرضه‌ شده‌اند.  چنین رویکردی دارای دو وجه مثبت و منفی است هر چند که بخش منفی آن می‌چربد. جنبه …
۴۳ ساعت قبل
جایی برای هنر باز کنیم
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد. در یک جمع خودمانی و دوستانه نشسته‌اید از کیف‌تان مجله‌ای بیرون می‌آورید و شروع می‌کنید به خواندن. یکی که بیشتر از بقیه سرش را از توی تلویزیون یا گوشی هوشمندش بلند می‌کند و حواسش به دور و بر هست، شما را می‌بیند و می‌پرسد «چه مجله‌ایه؟» شما هم اسم مجله را می‌گویید. با شنیدن اسم مجله بقیه هم نگاهی به شما می‌کنند و باز سرشان را در تلویزیون یا گوشی‌های‌ خود فرو می‌برند. کنجکاوانه می‌پرسد «چی هست؟» می‌گویید «یه مجله فرهنگی هنری. مقاله و داستان و شعر و این جور چیزها». می‌پرسد «جدول هم داره؟» می‌گویید «نه». می‌پرسد …
۴۴ ساعت قبل
چرا از حیوانات می‌ترسید؟
اگر از مار، سگ و حتی گربه وحشت دارید، در ترس از حیوانات تنها نیستید. وجود هراس از هر چیزی، از جمله هر نوع حیوانی، امکان‌پذیر است و در دسته فوبیاها قرار می‌گیرد.حیوانات بسیاری وجود دارند که ممکن است ما از آنها ترس داشته باشیم اما برخی از حیوان هراسی‌ها بیشتر از باقی است. فوبیای حیوانی یا حیوان هراسی معمولاً به چند دسته غیر رسمی از جمله شکارچیان، حیوانات «مشمئز کننده» و ترس‌های مبتنی بر خرافات تقسیم می‌شود.درنده‌هاحیواناتی که خویی وحشی و درنده دارند مانند سگ و کوسه در گروه «شکارچی» قرار می‌گیرند. احتمالاً می‌توانیم ترس از حیوانات درنده را به گردن روانشناسی تکامل بیندازیم. ترس از شکارچیان یک مهارت اساسی برای بقا در اجداد باستانی ما بوده است. حیوانات بزرگ و قدرتمند یا آنهایی که سمی هستند، می‌توانند …
۴۴ ساعت قبل
سایپا امکان تولید خودروهای پیشرفته را دارد
عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‫های بازرگانی گفت: اگر مردم با خودرو شاهین و ویژگی‫های آن آشنا شوند به طور قطع نگاه شان نسبت به گروه خودروسازی سایپا و حتی صنعت خودرو تغییر خواهد کرد.یحیی فتحی درباره خودرو شاهین و اینکه این خودرو تا چه حد می‫تواند بر بازار خودرو اثر بگذارد، تصریح کرد: طی این سال‫ها همواره گروه خودروسازی سایپا با خودروی پراید مورد سنجش و ارزیابی قرار می گرفت، حال با تولید خودرو شاهین و حذف پراید، نگاه ها به این شرکت خودروسازی تغییر خواهد کرد.وی ادامه داد: خودرو پراید به دلیل مشکلاتی که داشت در بین مردم شهرت و خوشنامی نداشت و همواره عملکرد سایپا به واسطه این خودرو زیر سئوال می رفت، ولی طراحی و تولید شاهین و خودروهای مشابه می تواند فرصت جدیدی برای پیشرفت و توسعه گروه خودروسازی …
تصادف زنجیره‌ای
۴۴ ساعت قبل
تصادف زنجیره‌ای
فرورتیش رضوانیه_روزنامه‌نگار در بزرگراه آزادگان می‌رفتیم. یک پژو ۴۰۵ با سرعت زیادی از چپ ما سبقت گرفت. دیدم کمی جلوتر ناگهان از چپ به راست پیچید تا از حاشیه بزرگراه ادامه مسیر دهد. اما نمی‌دانست که یک پژو ۴۰۵ دیگر از همانجا بزرگراه را دنده‌عقب می‌آید. آنها با هم تصادف کردند. پژو جلویی از شدت ضربه به جلو پرتاب شد و وسط بزرگراه آمد. خودروهایی که جلو ما بودند روی ترمز کوبیدند و تصادف زنجیره‌ای رخ داد. پژویی که دنده‌عقب می‌آمد با مسیرهای تهران آشنایی نداشت و بعد از رد کردن خروجی تصمیم گرفته بود برگردد. …
ظرفیت‌های پیدا و پنهان محله‌محوری
۴۴ ساعت قبل
ظرفیت‌های پیدا و پنهان محله‌محوری
فراهم کردن زمینه‌ای برای مشارکت شهروندان در اداره امور محل سکونت‌شان، یکی از اهداف راهبردی مدیریت شهری در پایتخت است که برای تحقق آن، طرح‌های شهری زیادی اجرایی و انتخاب مدیران محله در این زمینه تعریف شده است. جایگاه مدیر محله در رویدادهای محلی از چند جهت قابل توجه است. اول، به دلیل آشنایی این افراد با محله‌ها است که باعث می‌شود اشراف بیشتر به موقعیت محله در مقایسه با تحولات شهری داشته باشند. دوم، حضور مستمر آنها در محله که باعث می‌شود حتی کوچک‌ترین اتفاق‌های محلی از چشم این مدیران محلی دور نماند. …
نیکلاس لطیفی کیست؟ با راننده ایرانی تبار فرمول یک آشنا شوید
۴۷ ساعت قبل
نیکلاس لطیفی کیست؟ با راننده ایرانی تبار فرمول یک آشنا شوید
برای اولین‌بار، راننده‌ای با اصالت ایرانی در مهم‌ترین رویداد موتوراسپرت جهان حضور دارد. در این مطلب، مروری بر داستان زندگی نیکولاس لطیفی، راننده جدید تیم فرمول یک ویلیامز داریم.
از صدور ۲۱۶ پروانه اجرا تا فراخوان «رادیوتئاتر» جشنواره فجر
۲ روز قبل / دفاع مقدس / تئاتر شهر / نمایش / قادر آشنا / اداره کل هنرهای نمایشی
از صدور ۲۱۶ پروانه اجرا تا فراخوان «رادیوتئاتر» جشنواره فجر
تهران- ایرنا- حوزه فرهنگ و هنر؛ از جمله تئاتر طی هفته جاری مانند دیگر شاخه‌ها با اتفاقات متعدد روبرو بود که از مهمترین اخبار آن می‌توان به اعلام صدور ۲۱۶ پروانه نمایش طی شش ماهه نخست سال ۱۳۹۹،‌ بازار گرم رونمایی، تجلیل و تقدیرها از هنرمندان تئاتر دفاع مقدس در گرامی‌داشت ۴۰ سالگی حماسه جنگ تحمیلی و انتشار فراخوان بخش «رادیوتئاتر» سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد.
دشمن برای نفوذ، از خطوط خالی مانده عرصه هنر بهره می‌برد
۲ روز قبل / بنیاد رودکی / دفاع مقدس / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمود فرهنگ / محمد مهدی افضلی / نمایش / قادر آشنا / اداره کل هنرهای نمایشی
دشمن برای نفوذ، از خطوط خالی مانده عرصه هنر بهره می‌برد
تهران- ایرنا- سردار علی حسنی از راویان و رزمندگان دفاع مقدس در مراسم رونمایی از نمایشنامه «چهارراه خندق» که به زندگی شهید عبدالحسین برونسی می‌پردازد با اشاره به جذابیت‌های موجود در سیر زندگی این شهید تاکید کرد: دشمن برای نفوذ، از خطوط خالی مانده عرصه هنر بهره می‌برد.
نمایشگاه نظامی پایگاه هوایی شهید دوران-شیراز
۲ روز قبل
نمایشگاه نظامی پایگاه هوایی شهید دوران-شیراز
به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس نمایشگاه دستاوردهای نظامی به همت یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان فارس گشایش یافت. این نمایشگاه فرصتی است تا مردم با دستاوردهای نیروی هوایی ارتش آشنا شوند و بدانند که تحریم دشمنان نتوانسته مانع پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران شود.در این نمایشگاه نظامی تجهیزات انواع هواپیما و بالگردها طراحی و ساخت اولین رادار هواپایه کشور با برد بیش از ۳ کیلومتر، طراحی و ساخت سامانه ELINT بومی و هوایی جهت نصب بر روی هواپیمای گشت و شناسایی P۳-F جهت شناسایی اهداف سطحی رادارها و فرستنده‌های منطقه‌ای، موشک و تانک و نفربرهای زرهی به نمایش در آمده است.
سکانس‌هایی از فیلم یاران
۲ روز قبل
سکانس‌هایی از فیلم یاران
فیلم سینمایی «یاران» به کارگردانی ناصر مهدی‌پور و نویسندگی احمدرضا معتمدی محصول سال 1372 است. بهرام، که یک مبارز سیاسی تحصیل کردة خارج از کشور است و در فنون رزمی هم مهارت دارد، توسط پدر همسرش شیرین، که یک تیمسار است، مورد تعقیب قرار می‌گیرد. تیمسار از این که یکی از آشنایانش مبارزی علیه رژیم شاهنشاهی از کار درآمده، ناراحت است و برای اعاده حیثیت می‌خواهد بهرام توسط خود او دستگیر شود. بهرام از خانه دوستش جمال با شیرین تماس می‌گیرد و نشانی خانه جمال را به او می‌دهد. شیرین نزد او می‌رود، غافل از این که زیرنظر بوده و نیروهای امنیتی را با خود به آنجا کشانده است. بین آنها و بهرام و شیرین نبرد درمی‌گیرد و جمال به کمک آنها می‌آید و با اتومبیلش از محل حادثه دورشان می‌کند، تا به یک مراسم عروسی در روستایی …
نویسنده‌ای که با دوچرخه از تبریز به قونیه رفت
۲ روز قبل
نویسنده‌ای که با دوچرخه از تبریز به قونیه رفت
چند سال بعد از روزهایی که کتابی از نویسنده‌ ترک به مرجع آشنایی مردم جهان و ایران با مولانا و شمس تبدیل شده بود، جوانی تبریزی از دیار شمس تصمیم گرفت مسیری را که شمس و مولانا طی کرده بودند با دوچرخه برود و شیفتگی، خامی و پختگی را با چشم دل ببیند و شرح دهد.
هنر نقش موثری در آشنایی جوانان با مفاهیم ارزشی دارد
۲ روز قبل / بنیاد رودکی / اختصاصی ایرنا / دفتر موسیقی / محمود واعظی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / تالار وحدت
هنر نقش موثری در آشنایی جوانان با مفاهیم ارزشی دارد
تهران- ایرنا- رئیس دفتر رئیس جمهور با حضور در آخرین اجرای موسیقی نمایش علمدار با بیان اینکه جوانان ما هرکدام به روش خاصی با دین، فرهنگ‌ و تمدن‌مان آشنا می‌شوند، تاکید کرد: هنر نقش مهمی در آشنایی جوانان با مفاهیم ارزشی دارد.
۵ میوه برای بهبود کبد چرب
۲ روز قبل
۵ میوه برای بهبود کبد چرب
برخی میوه‌ها به دلیل خواصی که دارند برای بهبود کبد چرب مؤثر عمل می‌کنند. چون می‌توانند به کاهش التهاب در این عضو مهم کمک کنند و وجود چربی در آن را کاهش دهند. در این مطلب شما را با این میوه‌های خوب بیشتر آشنا می‌کنیم.
چرا مودم یا روتر به اینترنت وصل نمی‌شود + راه‌حل‌ها
۲ روز قبل
چرا مودم یا روتر به اینترنت وصل نمی‌شود + راه‌حل‌ها
عدم اتصال به اینترنت دلایل مختلفی دارد. گاهی اوقات عدم اتصال دلیل خارجی دارد و مشکل از شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی است. در چنین شرایط کار چندان خاصی از ما بر نمی‌آید و باید صبر کنید تا شرکت ارائه‌دهنده خدمات مشکل را شناسایی و برطرف کند. با این حال در بیشتر موارد مشکل از تجهیزات یا نرم‌افزارهایی است که مانع برقراری ارتباط می‌شوند. در این مقاله با چند مورد رایج به همراه حل آن‌ها آشنا می‌شویم.
ببینید | همه علائم کرونا در موج سوم | علائم وخیم ویروس کرونا را بشناسید
۲ روز قبل / کروناویروس / کرونا در ایران
ببینید | همه علائم کرونا در موج سوم | علائم وخیم ویروس کرونا را بشناسید
فرد مبتلا به ویروس کرونا علائمی را به همراه دارد که در این موشن گرافیک با این علائم آشنا می‌شوید.
۲ روز قبل / مدارس جهان / مدارس لاکچری
جزئیاتی از گران‌ترین مدارس جهان + تصاویر
در این گزارش با گرانترین مدارس و دانشگاه‌های جهان و دلایل گرانی این مراکز آموزشی آشنا شوید.
تامین کلسیم بدن با خوراکی های طبیعی
۲ روز قبل / کمبود کلسیم / کلسیم / قرص کلسیم / سبک زندگی / پارسی خبر / رژیم غذایی
تامین کلسیم بدن با خوراکی های طبیعی
در این مطلب با برخی از خوراکی‌های طبیعی که می‌تواند میزان مورد نیاز کلسیم بدن را تأمین و تضمین کند، آشنا خواهید شد.
«علمدار» با روایتگری «پرویز پرستویی» در اربعین‌ تمدید شد
۲ روز قبل / داریوش ارجمند / اربعین حسینی / پرویز پرستویی / تالار وحدت
«علمدار» با روایتگری «پرویز پرستویی» در اربعین‌ تمدید شد
تهران- ایرنا- موسیقی‌نمایش «علمدار» همزمان با اربعین حسینی (۱۶ و ۱۷ مهر) به روایتگری «پرویز پرستویی»، هنرمند نام‌آشنای تئاتر، سینما و تلویزیون در تالار وحدت اجرا می‌شود.
طرز تهیه ادویه ایتالیایی
۲ روز قبل / ادویه ایتالیایی / طرز تهیه ادویه / ادویه / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه ادویه ایتالیایی
در مطلب زیر شما را با ادویه ایتالیایی آشنا می کنیم.
«خط ابریشم»؛ آشنایی ملت‌ها و تقویت ارتباطات فرهنگی
۲ روز قبل / کمیسیون ملی یونسکو / هنرهای تجسمی / خوشنویسی
«خط ابریشم»؛ آشنایی ملت‌ها و تقویت ارتباطات فرهنگی
تهران- ایرنا- سفیر چین در تهران در مورد نمایشگاه مشترک دو هنرمند چینی و ایرانی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نمایشگاه برای افزایش آشنایی ملت‌ها و تقویت ارتباطات فرهنگی سرزمین‌ها و افزایش همکاری‌ها سهم خود را ایفا کند. 
آشنایی با لایه ها و پروتکل‌های رایج به کار گرفته شده در اینترنت و شبکه‌های کامپیوتری
۲ روز قبل
آشنایی با لایه ها و پروتکل‌های رایج به کار گرفته شده در اینترنت و شبکه‌های کامپیوتری
اینترنت و شبکه‌های محلی که روزانه در محل کار یا خانه از آن‌ها استفاده می‌کنید طیف گسترده‌ای از پروتکل‌ها را به کار می‌گیرند تا بتوانید بسته‌های اطلاعاتی را منتقل کنید یا بسته‌های ارسال شده توسط تجهیزات دیگر را دریافت کنید. هر یک از این پروتکل‌ها برای کاربردهای خاصی استفاده می‌شوند که در این مقاله با تعدادی از آن‌ها آشنا می‌شویم.
۵ کاربرد جالب مواد سفیدکننده که خوب است بدانید
۲ روز قبل / مهارت‌ها فوت‌ و فن / مهارت‌های زندگی
۵ کاربرد جالب مواد سفیدکننده که خوب است بدانید
مواد سفیدکننده عنصری جادویی برای سفید کردن و برخی استفاده‌های دیگر است که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.
آسیب‌های عدم آگاهی مسئولان و سیاستگذاران در آشنایی با هنر- صنعت انیمیشن
۲ روز قبل / انیمیشن
آسیب‌های عدم آگاهی مسئولان و سیاستگذاران در آشنایی با هنر- صنعت انیمیشن
هنر صنعت انیمیشن، صنعت نسبتاً نوپایی در ایران است که قدمت هنری آن شاید بیشتر از ۷۰ سال باشد، ولی حرکت به سمت صنعتی شدن این هنر بیشتر از ۱۰، ۲۰ سال نیست. این هنر با کمک عشق و پشتکار جوانان ایران در حال معرفی خود به عنوان یک صنعت به مردم کشور ایران و توانمندی ایرانیان در این مورد به جهان است. صنعتی که در چند سال اخیر دانشگاه‌های کشور بر آن شدند تا آن را بررسی کرده و برای متقاضیان، رشته تحصیلی در نظر بگیرند. صنعتی که به واسطه عقبه فرهنگی و هنری فرزندان این سرزمین پتانسیل‌های بسیار زیادی در جهت صادرات فرهنگ و هنر و واردات ارز و درآمدهای خارجی به کشور داراست.
سعید راد: عملکرد پرسپولیس فوق‌العاده بود/ نبوغ گل‌محمدی تاثیر خود را نشان داد
۲ روز قبل / باشگاه پرسپولیس / لیگ قهرمانان آسیا / اختصاصی ایرنا / یحیی گل محمدی
سعید راد: عملکرد پرسپولیس فوق‌العاده بود/ نبوغ گل‌محمدی تاثیر خود را نشان داد
تهران- ایرنا- هنرمند نام‌آشنای کشورمان که از طرفداران سرسخت پرسپولیس است با تمجید از عملکرد این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: نبوغ «یحیی گل‌محمدی» تاثیر خود را نشان داد و او در مدت زمانی کوتاه توانست به خوبی بازیکنان جدید را با دیگر نفرات هماهنگ کند.
۲ روز قبل
جزئیات دریافت وام مسکن 400 میلیون تومانی
دیروز مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی سقف وام مسکن جوانان از افزایش آن به ۴۰۰ میلیون تومان خبر داد.اما بسیاری می پرسند که وام مسکن جوانان چیست وچگونه می توان آن را دریافت کرد؟با توجه به شرایط جدید قیمت مسکن، بانک مسکن سقف وام مسکن جوانان را افزایش داده است. بر این اساس سقف تسهیلات قابل پرداخت از این محل در شهر تهران در پایان سال پانزدهم با ۶۰ درصد رشد، از ۲۵۰ میلیون تومان به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.در این گزارش سعی خواهیم کرد شما را با جزئیات دریافت وام مسکن جوانان آشنا کنیم؛ بانک مسکن حساب پس‌اندازی با عنوان حساب پس‌انداز مسکن جوانان تعریف کرده است. این حساب یکی از انواع حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت است که صاحب حساب با رعایت برنامه سپرده …
۲ روز قبل
بازیگران بی‌میل به حل مناقشه قره‌باغ
روند تاریخی مناقشه قره‌باغ به ویژه حضور بازیگران متعدد با منافع مختلف و غالبا متضاد نشان می‌دهد که امید چندانی به حل این مناقشه در کوتاه‌مدت و میان‌مدت وجود ندارد. استمرار این روند دو دلیل عمده دارد. نخست اینکه دولت‌های حاکم در باکو و ایروان تمایل چندانی به حل و فصل این مناقشه ندارند و دوم اینکه منافع بازیگران درگیر در این مناقشه ایجاب می‌کند که این درگیری‌ها همچنان ادامه پیدا کند. در مورد رویکرد دولت‌های این دو جمهوری به مناقشه مساله افکار عمومی کشورها بسیار اهمیت دارد و یکی از موانع حل و فصل دایمی این مناقشه است. دولت‌های مستقر همیشه در تاریخ 3 دهه‌ای این دو جمهوری از مناقشه قره‌باغ به نفع تحکیم و تثبیت جایگاه سیاسی خودشان درون کشور و جلب …
۲ روز قبل
پنجره‌ای میان دو فرهنگ
آیا می‌دانستید «ارامنه ایران» (دقت کنید که ننوشتم «ایرانیان ارمنی» و این خود نکته مهمی است) نوروز را جشن نمی‌گیرند؟ آنها در خانه‌شان بیشتر وقت‌ها کانال‌های تلویزیونی ارمنستان را تماشا می‌کنند، در میان خود به ارمنی آمیخته به واژگان فارسی که کم و بیش شبیه ترکی ترک‌های ایران است، تکلم می‌کنند، اگر از ایشان بپرسید وطن‌شان کجاست، بیشترشان اگر صادقانه جواب دهند، خواهند گفت ارمنستان. نکته‌ای که ممکن است برای غیرارمنی‌های ایرانی عجیب به نظر برسد، اما روبرت صافاریان، با صراحت و مستدل این سوال را پاسخ می‌دهد: «چرا باید عجیب باشد. مگر ایرانی‌هایی که در امریکا به دنیا آمده‌اند و بزرگ شده‌اند، وقتی با …
۲ روز قبل
آیا تئاتر سیاسی مرده است؟
آگوستو بوال در 16 مارس 1931 در برزیل متولد شد. او نظریه‌پرداز، کارگردان تئاتر و فعال سیاسی بود و توانست نظریه برتولت برشت چپ‌گرا در تئاتر را به مرحله جدیدی برساند. او در دانشگاه کلمبیا در نیویورک تحصیل کرد و آنجا با جان گرسنر آشنا شد. گرسنر بود که برشت و استانیسلاوسکی را به بوال معرفی کرد. بوال در 1955 دو نمایشنامه از کارهای خودش را برای اولین بار روی صحنه برد. او در 1956 پس از آنکه فارغ‌التحصیل شد، درخواست کار در آرنا تئاتر سائوپائولو را داد. او در آنجا به کارگردانی نمایشنامه‌ها با دیگر دراماتورژها می‌پرداخت؛ کسانی مانند خوزه رناتو که از بنیانگذاران آرنا تئاتر بود. بوال در آرنا تئاتر شکل‌های نوینی از تئاتر را تجربه کرد که پیش از آن هرگز کسی در برزیل ندیده بود. از …
۲ روز قبل / لندکروز / لندکروز جدید / ماشین لندکروز
آشنایی با لندکروز جدید
به گزارش ایسنا، نسخه جدید خودروی محبوب لندکروز با یک موتور تغییر یافته رونمایی شد که کارایی فنی آن را افزایش می دهد. موتور توربوشارژ ۲.۸ لیتری چهار سیلندر این خودرو که پیشتر روی نسخه جدید پیکاپ هایلوکس به کار گرفته شده بود توان لندکروز جدید را از ۱۷۴ به ۲۰۱ و گشتاور آن را از ۳۳۱ به ۳۶۹ افزایش می دهد. این خودرو به وسیله موتور جدید خود قادر خواهد بود طی ۲.۸ ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر بر ساعت برسد. 
۲ روز قبل
جوندگان اعصاب!‌
عملکرد گزارشگران ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، معمولا دو وجه دارد. یک وجه، مطرح‌کردن جملات حماسی و کاملا هوادارانه در مورد تیم‌های وطنی است و وجه دیگر، به ایراد گرفتن از عملکرد ای.اف.سی و قضاوت داور مربوط می‌شود. البته که آنها حق دارند و داوری در بسیاری از موارد، ضعیف ظاهر شده اما بد نیست از این جماعت بپرسیم شما که انقدر روی «وظیفه شناسی» داور حساسیت به خرج می‌دهید، خودتان چقدر وظیفه شناس هستید؟ خودتان چقدر کارهای محوله را به درستی انجام می‌دهید و برای شغل‌تان، چقدر احساس مسئولیت دارید؟ اگر بخواهیم پاسخ این سوال را از دل گزارش‌ها بیرون بکشیم، نتیجه فاجعه‌بار خواهد بود. زمانی در دهه 70، معرفی‌شدن استعدادهای جدیدی مثل عادل و مزدک، سیمای گزارشگری …
سهراب سپهری شاعر نام آشنای معاصر
۲ روز قبل / افغانستان / پاکستان / چین / زمین / ژاپن
سهراب سپهری شاعر نام آشنای معاصر
سهراب را با شهرهایش می‌شناسند. شعرهایی که انگار خود زندگی است. او‌زاده مهر ماه 1307 در کاشان است و اردیبهشت ماه 1359 از این دنیای فانی رخت بر بست.
«توییتر» دیگر آن توییتر سابق نخواهد بود!
۲ روز قبل
«توییتر» دیگر آن توییتر سابق نخواهد بود!
حدود 6 ماه پیش، توییتر همه کارکنان خود را که تقریبا 5هزار نفر می‌شوند موظف به دورکاری کرد. این اقدام ناگهانی و گسترده، یعنی روی آوردن به دورکاری حالا برای همه ما یک داستان آشناست. اما پیامدهایش، اهمیت و تاثیراتش بر آینده کار، کارکنان و محیط‌های کار، هنوز در هاله‌ای از ابهام است.
با اسپیکر بلوتوثی پرنده آشنا شوید+تصاویر
۳ روز قبل
با اسپیکر بلوتوثی پرنده آشنا شوید+تصاویر
اسپیکر بلوتوثی کوچک موسوم به «پرنده» یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های صوتی برای افرادی است که به لوازم جانبی هوشمند و فانتزی علاقه مندند.
چگونه چشم‌انداز زیبایی برای عکاسی خیابانی پیدا کنیم؟
۳ روز قبل
چگونه چشم‌انداز زیبایی برای عکاسی خیابانی پیدا کنیم؟
عکاسی خیابانی شاخه‌ای از هنر عکاسی است که قدمت و طرفداران بسیاری دارد. اگر دوست دارید با برخی از فوت‌و‌فن‌های این هنر آشنا شوید و بتوانید عکس‌های زیبایی از مناظر خیابان‌ها بگیرید، درادامه با زومیت همراه باشید.
رزم‌حسینی مدیری عمل‌گرا و آشنا با بخش خصوصی است
۳ روز قبل / رای اعتماد / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / توسعه ایران / تولید داخلی / علیرضا رزم‌حسینی / جهش تولید / افزایش تولید / حسن روحانی
رزم‌حسینی مدیری عمل‌گرا و آشنا با بخش خصوصی است
تهران- ایرنا- رئیس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران گفت: وزیر پیشنهادی صنعت، شخصیتی عمل‌گرا است و در شرایط دشوار کنونی اقتصادی به چنین افرادی بیش از پیش نیازمندیم.
فوتبالست‌های جدید از راه رسید!
۳ روز قبل
فوتبالست‌های جدید از راه رسید!
انیمیشن فوتبالی «روزها» هر بیننده‌ای را به یاد کارتون معروف «فوتبالیست‌ها» می‌اندازد؛ کارتونی که حتا بازیکنان بزرگی چون زین‌الدین زیدان، فرناندو تورس و الکس دل‌پیرو هم شیفته آن بودند. شهروند آنلاین: انیمیشن سریالی «روزها»، بر اساس کتاب مصور مانگا اثر یاسودا تسویوشی، محصول سال ۲۰۱۶ ژاپن است که در ۲۲ قسمت از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. در توضیح باید گفت «مانگا» یکی از قالب‌های معروف هنری در ژاپن است که در فرهنگ عامه جایگاه ویژه‌ای دارد؛ مانگا در واقع به تصاویری می‌گویند که به شکل کمیک استریپ در کتاب‌های مصور منتشر می‌شود. مشخصه بارز این نوع آثار، کاراکترهای کارتونی اغراق‌آمیز هستند که بعضی از آن‌ها طرفداران زیادی بین مردم ژاپن دارند؛ طوری‌که فروش آثار مانگا همواره در ژاپن با استقبال مواجه بوده. جالب …
کارگاه آشنایی با روش‌های دریافت پذیرش مقاله از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی
۳ روز قبل / ارسال مقاله / دانشگاه علامه طباطبایی
کارگاه آشنایی با روش‌های دریافت پذیرش مقاله از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی
کارگاه آشنایی با روش‌های دریافت پذیرش مقاله از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی از سوی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.
سرتیپ حیدری: آشنایی جوان با نمادها و معارف دفاع مقدس ضروری است
۳ روز قبل / باغ‌ موزه دفاع مقدس / دفاع مقدس / کیومرث حیدری / نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران / هفته دفاع مقدس / چهلمین سال دفاع مقدس
سرتیپ حیدری: آشنایی جوان با نمادها و معارف دفاع مقدس ضروری است
تهران-ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر این که آشنایی جوانان با نمادها و معارف دفاع مقدس ضروری است گفت: در این چهل سال تجربیات مختلف اندوخته ایم تا به نسلهای مختلف بگوییم که چگونه در این سالها از انقلاب دفاع کردیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •