چهارشنبه, ۲ مهر, ۱۳۹۹ / 23 September, 2020
آیت الله جعفر سبحانی
پیام‌ ویژه آیت‌الله سبحانی و آیت‌الله مظاهری به لاریجانی/صبرتان دربرابر بی‌مهری‌ها حقّاً مایه تحسین است /همگان بر موفقیت شما در مجلس گواهی می‌دهند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / علی لاریجانی / آیت الله جعفر سبحانی / آیت الله حسین مظاهری
پیام‌ ویژه آیت‌الله سبحانی و آیت‌الله مظاهری به لاریجانی/صبرتان دربرابر بی‌مهری‌ها حقّاً مایه تحسین است /همگان بر موفقیت شما در مجلس گواهی می‌دهند
آیت‌الله سبحانی و آیت‌الله مظاهری در پیام‌های جداگانه‌ای از سه دوره ریاست لاریجانی و اقدامات و خدمات وی قدردانی کردند.
همه بر موفقیت افتخارآفرین لاریجانی در مجلس گواهی می‌دهند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / علی لاریجانی / آیت‌الله سبحانی
همه بر موفقیت افتخارآفرین لاریجانی در مجلس گواهی می‌دهند
ایلنا: آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید در پیامی از اقدامات دکتر علی لاریجانی در دوران ریاست مجلس شورای اسلامی تجلیل کرد و موفقیت وی در سه دوره ریاست مجلس…
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
آیت الله سبحانی: لاریجانی در حساس ترین مراحل مجلس وظیفه خود را به نحو احسن انجام داد
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید در پیامی از اقدامات علی لاریجانی در دوران نمایندگی مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد.
جزئیات تماس تلفنی رئیس جمهور و آیت‌الله سبحانی
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / حسن روحانی / آیت الله جعفر سبحانی
جزئیات تماس تلفنی رئیس جمهور و آیت‌الله سبحانی
باشگاه خبرنگاران نوشت: مرجع تقلید شیعیان خدمات دولت و ملت را در مقابله با کرونا چشمگیر دانست و گفت: دولت تمام تلاش خود را برای مبارزه با کرونا به کار گیرد.
بیانیه مشترک مراجع تقلید در شرایط ویژه جهانی/ دعوت به مناجات در شب جمعه آخر سال
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / مراجع تقلید / حوزه علمیه / نوروز / امام خمینی / مکارم شیرازی / کمیته امداد امام خمینی / نوری همدانی / آیت الله جعفر سبحانی / آیت الله جوادی آملی / آیت الله مکارم شیرازی
بیانیه مشترک مراجع تقلید در شرایط ویژه جهانی/ دعوت به مناجات در شب جمعه آخر سال
مراجع تقلید آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، شبیری زنجانی، جعفر سبحانی، نوری همدانی و جوادی آملی طی بیانیه‌ای مشترک توصیه‌هایی برای ملت شریف ایران در شرایط حساس این روزهای جهان صادر کردند.
رهبر انقلاب برای مطالعه علم رجال به کتاب مرحوم ترابی مراجعه می‌کنند
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / شهرضا / ویروس کرونا / حوزه علمیه / مقام معظم رهبری / دفاع مقدس / دانشگاه ادیان و مذاهب / قم / علیرضا اعرافی‌ / آیت الله جعفر سبحانی تبریزی / اصفهان
رهبر انقلاب برای مطالعه علم رجال به کتاب مرحوم ترابی مراجعه می‌کنند
تهران- ایرنا- استاد حوزه علمیه شهرضا گفت: رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای به مرحوم ترابی مولف کتاب الموسوعه الرجالیه فرمود که در مراجعه به کتاب های رجال الحدیث، ابتدا به این کتاب توجه می کنند.
تاکید مراجع تقلید بر عمل به توصیه‌های پزشکی برای مقابله با کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / مراجع تقلید / ویروس کرونا / درمان / آیت الله ناصر مکارم شیرازی / آیت الله جعفر سبحانی / آیت‌الله عبدالله جوادی ‌آملی
تاکید مراجع تقلید بر عمل به توصیه‌های پزشکی برای مقابله با کرونا
ایرنا نوشت: مراجع تقلید بر ضرورت عمل به توصیه‌های بهداشتی و پزشکی و به‌ویژه دوری از اجتماعات، برای مقابله با شیوع بیماری کرونا تاکید کردند.
پیام دو مرجع تقلید به وزیر بهداشت و جامعه پزشکی
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / آیت الله جعفر سبحانی / آیت‌الله عبدالله جوادی ‌آملی / ویروس کرونا / درمان
پیام دو مرجع تقلید به وزیر بهداشت و جامعه پزشکی
تسنیم نوشت: مرجع تقلید شیعیان گفت: از جامعه پزشکی، از وزیر محترم، از معاونانشان از همه عزیزان و برادران و خواهرانی که سعی بلیغ دارند در درمان بیماری‌ها و در تأمین بهداشت مردم، متشکریم؛ هم به بیماران شفا عنایت کند؛ هم از این بزرگواران به احسن وجه بپذیرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / آیت الله جعفر سبحانی / آیت‌الله جعفر سبحانی / کرونا / ویروس کرونا / قرآن کریم / دانشگاه ها / قم / آیت الله سبحانی / سلامت
توصیه آیت‌الله سبحانی درباره کرونا
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با تاکید ضرورت توجه به هشدار ها و توصیه‌های پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا گفت: توصیه پزشکان برای مقابله با کرونا از جمله عدم حضور در اجتماعات برای ما حجت است.
۱۳۹۸-۱۲-۰۳
اظهارات آیت‌الله سبحانی درباره کرونا: توصیه پزشکان برای دوری از اجتماعات حجت است
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با تاکید ضرورت توجه به هشدار‌ها و توصیه‌های پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا گفت: توصیه پزشکان و مسئولان بهداشتی و درمانی کشور برای مقابله با کرونا از جمله عدم حضور در اجتماعات برای ما حجت است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / ویروس کرونا / ویروس
پیام ویدئویی یک مرجع تقلید درباره کرونا /توصیه پزشکان حجت است
ایرنا نوشت: آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با تاکید ضرورت توجه به هشدار ها و توصیه‌های پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا گفت: توصیه پزشکان و مسئولان بهداشتی و درمانی کشور برای مقابله با کرونا از جمله عدم حضور در اجتماعات برای ما حجت است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / آیت الله جعفر سبحانی / جهان / شاخص / شناسایی و دستگیر / علم و دانش
اخبار شهرستان‌ها
قم| آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: هر نوع تعرض به کتب پزشکی برخلاف روح اسلام و دعوت اسلام به علم و دانش است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
آیت الله سبحانی: چطور از مجلسی که در راس امور است ۹۰ نماینده ردصلاحیت می‌شوند؟ | کاش رقم را اعلام نمی‌کردید
آیت الله جعفر سبحانی در دیدار رئیس سازمان بازرسی کشور گفت: جای شگفتی است که ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس رد صلاحیت شده اند، چگونه مجلس در راس همه امور است، اما یک سوم آن دارای روحیاتی غیر از انجام وظیفه باشند؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / آیت الله جعفر سبحانی / سیدابراهیم رئیسی / مهریه
پیگیری های رئیسی برای ارسال لایحه مرتبط با مهریه/عندالاستطاعه به جای عندالمطالبه
آیت الله سبحانی با اشاره به استفتائات مهریه و اقدامات رئیسی گفت: بنده کراراً گفته‌ام مهریه عندالمطالبه خلاف شرع است و قرار شد با پیگیری ایشان، لایحه‌ای به مجلس ارائه شود تا عندالاستطاعه شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
آیت الله سبحانی: جای شگفتی است که ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس رد صلاحیت شده اند
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: گرچه یکی از اقدامات رئیس قوه قضائیه آزادی زندانیان مهریه بوده اما این مساله باید به صورت لایحه قانونی تصویب شود و در کل کشور به مرحله اجرا گذاشته شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / انتخابات مجلس / رد صلاحیت ها
انتقاد یک مرجع تقلید از رد صلاحیت ۹۲ نماینده مجلس فعلی: چگونه مجلسی که در راس همه امور است یک سوم آن ردصلاحیت می‌شوند؟
آیت الله جعفر سبحانی گفت: جای شگفتی است که بیش از ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس رد صلاحیت شده اند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / قم / طلاق / ازدواج ساده / آزادی زندانی
آیت الله سبحانی: آزادی زندانیان مهریه به قانون تبدیل شود
قم-ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: گرچه یکی از اقدامات رئیس قوه قضائیه آزادی زندانیان مهریه بوده اما این مساله باید به صورت لایحه قانونی تصویب شود و در کل کشور به مرحله اجرا گذاشته شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
آیت الله سبحانی: جای شگفتی است که ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس رد صلاحیت شده اند / کاش این رقم را اعلام نمی کردند / چگونه مجلسی که در راس همه امور است یک سوم آن ردصلاحیت می شوند؟ این حاکی از نوعی مسامحه …
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: گرچه یکی از اقدامات رئیس قوه قضائیه آزادی زندانیان مهریه بوده اما این مساله باید به صورت لایحه قانونی تصویب شود و در کل کشور به مرحله اجرا گذاشته شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / آیت الله جعفر سبحانی / مراجع تقلید قم / انتخابات 98
نباید در تأیید صلاحیت کاندیداهای مجلس مسامحه شود
قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه در تأیید صلاحیت کاندیداهای مجلس مسامحه نشود، گفت: نباید افرادی در این نهاد مهم حضور یابند که متهم به فساد هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ستاد مبارزه با مواد مخدر / آیت الله جعفر سبحانی / مراجع تقلید قم
معضل اعتیاد به مواد مخدر در کشور توطئه دشمنان است
قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: با وجود معضل آلودگی به تریاک در کشور به رغم ممنوعیت کشت آن، معلوم می‌شود که دستی در خارج وجود دارد که می‌خواهد جوانان کشور را از کار باز دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
آیت الله سبحانی: روز وفات آخوند خراسانی یا شیخ انصاری به نام اصول فقه در تقویم کشور نامگذاری شود
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت:لازم است یک روز را به نام اصول فقه درتقویم کشور نامگذاری شود و حوزه علمیه مقدمات آن را فراهم کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
مخالفت مرجع تقلید با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در ایران
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید نزدیک به حکومت ایران با انتقاد شدید از طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تعطیلی پنج‌شنبه‌ها، گفت: «می‌خواهند ما را به سنت کشورهای مسیحی وادارند.»
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / نیروی انتظامی / سردار حسین اشتری / آیت الله جعفر سبحانی / اربعین 98
امنیت زائران اربعین تأمین شود
قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان بر تأمین امنیت زائران اربعین تأکید کرد و گفت: دشمن نمی‌خواهد حماسه اربعین شکل بگیرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / آیت الله جعفر سبحانی / مراجع تقلید
آیت‌الله علوی گرگانی: قدرت سپاه، قدرت الله است/انتقاد آیت‌الله سبحانی از فضای مجازی: عفت خواهران را نشانه گرفته‌اند
تسنیم نوشت: مرجع تقلید شیعیان گفت: قدرت امروز سپاه قدرت الله بوده و پاسداران با توکل به خداوند و قدرت الهی و همراهی خداوند همچون پتک و دستان آهنین بر سر دشمنان هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / رضا رحمانی / قم / آیت الله جعفر سبحانی / مراجع تقلید قم
وضعیت خصوصی سازی‌ باید اصلاح شود/ تأکید بر واگذاری امور به مردم
قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه قانون خصوصی سازی در جهت منافع ملی باشد، گفت: وضعیت خصوصی سازی‌ باید اصلاح شود و در این زمینه منافع ملی مورد تأکید قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / آیت الله جعفر سبحانی / مراجع تقلید قم / معلم
انتخاب معلمان هدفمند باشد
قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: در انتخاب معلمان باید هدفمند عمل کرد و اعمال و رفتار آنها در کلاس باید الگو برای دانش آموزان باشد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / مالیات / مالیات بر ارزش افزوده / فرارمالیاتی / آیت الله حسین نوری همدانی / جواد فاضل لنکرانی / آیت الله جعفر سبحانی
نظر علما و مراجع درباره فرار مالیاتی: سازمان مالیات با شجاعت مقابله کند
جمعی از مراجع تقلید و آیات عظام درباره ضرورت برخورد با فرار مالیاتی توسط پزشکان و سایر افراد متمکن تاکید داشته و اظهار داشتند فرهنگ مالیات باید برای مردم تبیین شده و درباره آن توسط رسانه‌ها و صدا و سیما اطلاع‌رسانی شود.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / حوزه علمیه / یزد / آیت الله جعفر سبحانی
افتتاح حوزه علمیه «مدینه العلم کاظمیه»
مراسم افتتاح حوزه علمیه «مدینه العلم کاظمیه» روز پنج شنبه با حضور آیت‌الله العظمی سبحانی و جمعی از مسئولان و طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه در یزد افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / حوزه علمیه / یزد
مسئولان حوزه‌های علمیه به تبلیغ دین نگاه ویژه‌ای داشته باشند
یزد - ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: تبلیغ درست و ارزشی بر اساس آموزه‌های دینی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و دست اندرکاران حوزه‌های علمیه کشور باید در کنار امور مختلف علمی و فرهنگی، نگاه ویژه‌ای هم به تبلیغ امور دینی داشته باشند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / آیت الله جعفر سبحانی
تبیین چهار شبهه و پاسخ به آنها از زبان آیت الله سبحانی
رسا نیوز نوشت: حضرت آیت الله سبحانی شبهات داروین و ناسازگاری علم بادین، آزادی بشر، هرمنوتیک و جایگزینی اخلاق بر دین را تبیین کرده و به آنها پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶ / آیت الله سبحانی / حج / قم
عزت و کرامت حجاج و امنیت زائران حفظ شود
قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید، عزت و کرامت حجاج و تامین امنیت زائران را از مهمترین امور دانست و بر جلوگیری از تبلیغ مبلغان فارسی زبان وهابی در بقیع تاکید کرد که طبق تفاهم ها از آن ممانعت به عمل آید.
۱۳۹۸/۰۳/۰۶ / آیت الله سبحانی / امام علی / شهادت حضرت علی / قرآن در مدرسه حجتیه قم / حوزویان
ای کاش مراسمی برای ورود به چهاردهمین قرن شهادت امام علی(ع) گرفته می شد
قم - ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید با اشاره به سالروز شهادت امام اول شیعیان گفت: ای کاش امروز به مناسبت ورود در چهاردهمین قرن پس از شهادت حضرت علی(ع) مراسمی از سوی حوزویان گرفته می شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
آیت الله سبحانی: خانه سازی های امروزی شایسته شهر مقدس قم نیست / از نظر اسلام نباید خانه ها به شکلی ساخته شوند که بر هم مشرف باشند
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: این شکل خانه سازی در عصر جدید با معیارهای قرآنی و اسلامی تطابق ندارد؛ از نظر اسلام نباید خانه ها به شکلی ساخته شوند که بر هم مشرف باشند؛ شایسته نیست که در قم به این شکل ساخته شود که این چنین بلند مرتبه باشد و به شکلی هم باشد که بر هم مشرف باشند که یک زن در حیاط خانه خود چادر به سر کند.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / اجتماعی / تفسیر قرآن / آیت الله سبحانی / قم
آیت الله سبحانی: پیشرفت جامعه درگرو توجه به علم و دانش است
قم - ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید گفت: هر مملکتی که علم و دانش بر آن حکومت کند پیشرفت و آبادانی برآن سایه افکنده و در غیر این صورت عقب ماندگی باقی می ماند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / اجتماعی / آیت الله سبحانی / تفسیر قرآن کریم / قم
آیت الله سبحانی: انتقاد پذیری از ویژگیهای مدیر موفق است
قم- ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید گفت: مدیری موفق است که درهای انتقاد و پیشنهاد را به روی خود باز کرده و طبق مصلحت جامعه بهترین تصمیم را لحاظ کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷ / اجتماعی / آیت الله سبحانی / مراسم / قم
حضرت خدیجه(س) تمام ثروت خود را در راه اسلام هزینه کرد
قم - ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید گفت: حضرت خدیجه (س) همسر گرامی پیامبر اسلام(ص) تمام ثروت خود را در راه اسلام هزینه کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ / آیت الله جعفر سبحانی / حجاب
انتقاد آیت‌الله سبحانی از وضع حجاب در قم/ برخی بی‌حجابی‌ها نیابتی است
شفقنا نوشت: حضرت آیت الله العظمی سبحانی ضمن انتقاد از وضعیت حجاب در شهر قم خواستار توجه مسئولان به این مساله شد و در عین حال تاکید کرد که برخی از این بی حجابی ها جنبه نیابتی دارد و برای خودشان نیست.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ / آیت الله جعفر سبحانی / انقلاب اسلامی ایران / ایالات متحده آمریکا
آیت‌الله سبحانی: رسانه‌های خارجی منافقانه اخبار ایران را پوشش می‌دهند
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با انتقاد از عملکرد منافقانه رسانه های ضد انقلاب گفت: یکی از مهمترین نشانه های نفاق رسانه های خارجی بزرگ نمایی مشکلات و حوادث داخلی در ایران است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
آیت الله سبحانی: عده ای بذر یاس درجامعه می پاشند
قم- ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: عده‌ای در کشور بذر یاس در جامعه پاشیده و جوانان و نخبگان را نسبت به آینده ناامید می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
تعطیلات زیاد به علمیت حوزه ها ضربه می زند
قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: قوام اسلامیت جمهوری اسلامی با حوزه های علمیه است و وقتی هم تعطیلات در حوزه ها زیاد باشد مناسب نیست و این تعطیلات به علمیت این مراکز ضربه می زند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۵
پس از انقلاب مجموعه های قرآنی گسترش یافته است
قم – ایرنا – آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توجه حوزه علمیه به قرآن کریم فراوان شده و مجموعه های قرآنی گسترش یافته است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
اقدام علیه سپاه منجربه نفرت جهانی علیه ترامپ شد
قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: خداوند دشمنان ما را احمق آفرید؛ اقدامی که ترامپ در قبال سپاه انجام داد، نفرت جهانی را علیه خود به وجود آورد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۴
آیت‌الله سبحانی: وقوع سیل در مازندران و گلستان که طبیعت بارندگی دارند، قابل توجیه نیست
ایرنا نوشت: آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید، حل هرچه سریع تر مشکلات سیل زدگان در استان های مازندران و گلستان را خواستار شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
آیت الله سبحانی در دیدار با ظریف: تقویت روابط با «مصر» را نیز مورد توجه قرار دهید
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید با اشاره به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به عراق بر حفظ روابط با همسایگان بر اساس حُسن همجواری و حفظ حق حاکمیت آنان و توسعه روابط بر پایه احترام متقابل تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود
قم- ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید با اشاره به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به عراق بر حفظ روابط با همسایگان بر اساس حُسن همجواری و حفظ حق حاکمیت آنان و توسعه روابط بر اساس احترام متقابل تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
اساس نظام اسلام بر اقتدار استوار است
قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: اساس نظام اسلام بر اقتدار استوار است و مسلمانان تا قدرت و سلاح بازدارنده در مقابل دشمن نداشته باشند محکومند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
عاملان جنایت درسیستان و بلوچستان باید مجازات شوند
قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید با تسلیت شهادت پاسدارانی که در راه دفاع از وطن به شهادت رسیدند، اظهار داشت: امید است هرچه زودتر جمهوری اسلامی مسببان این جنایت را دستگیر و مجازات نماید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •