یکشنبه, ۲۳ شهریور, ۱۳۹۹ / 13 September, 2020
ابراهیم رییسی
نشست سران قوا عصر امروز برگزار می‌شود
۷ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / سید ابراهیم رییسی / محمد باقر قالیباف / حسن روحانی / قوه قضاییه
نشست سران قوا عصر امروز برگزار می‌شود
تهران - ایرنا - نخستین نشست مشترک سران سه قوه در سال ۱۳۹۹ امروز - یکشنبه- برگزار می‌شود.
پیام تسلیت رییس قوه قضائیه  در پی درگذشت آیت‌الله صانعی: آن مرحوم که از شاگردان و یاران حضرت امام (ره) در دوران انقلاب اسلامی بود /  او پس از انقلاب تصدی مسؤولیت‌های قضایی را بر عهده گرفته و منشاء خدمات در دستگاه قضایی بود
۲۰ ساعت قبل
پیام تسلیت رییس قوه قضائیه در پی درگذشت آیت‌الله صانعی: آن مرحوم که از شاگردان و یاران حضرت امام (ره) در دوران انقلاب اسلامی بود / او پس از انقلاب تصدی مسؤولیت‌های قضایی را بر عهده گرفته و منشاء خدمات …
حجت الاسلام «سیدابراهیم رییسی» رییس دستگاه قضایی در پیامی درگذشت آیت‌الله حاج شیخ یوسف صانعی را تسلیت گفت. در متن پیام تسلیت آمده است: درگذشت مرحوم آیت الله حاج شیخ یوسف صانعی رضوان الله تعالی علیه را تسلیت می‌گویم. آن مرحوم که از شاگردان و یاران حضرت امام (ره) در دوران انقلاب اسلامی بود، پس از انقلاب نیز تصدی مسؤولیت‌های قضایی از جمله دادستانی کل کشور را بر عهده گرفته و منشاء خدمات در دستگاه قضایی بود.
رییس قوه قضائیه درگذشت آیت‌الله صانعی را تسلیت گفت
۲۱ ساعت قبل / سید ابراهیم رییسی / مرجعیت تقلید شیعه / موسسه حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی صانعی
رییس قوه قضائیه درگذشت آیت‌الله صانعی را تسلیت گفت
تهران- ایرنا- آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس دستگاه قضایی در پیامی درگذشت آیت‌الله حاج شیخ یوسف صانعی را تسلیت گفت.
تسهیل در پاسخگویی و ساماندهی ارائه خدمات حضوری در مراجع قضایی
۲۳ ساعت قبل / شکایت / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه
تسهیل در پاسخگویی و ساماندهی ارائه خدمات حضوری در مراجع قضایی
تهران- ایرنا- رییس قوه قضاییه دستورالعمل‌های «نحوه نوبت‌دهی جهت ارائه خدمات قضایی به مراجعان» و «ثبت و تکمیل اطلاعات سامانه‌های قضایی» را ابلاغ کرد.
رییس قوه قضاییه: قلم تمامی قضات باید برای اجرای عدالت بچرخد
۲ روز قبل / اجرای عدالت / بحران فساد / حقوق شهروندی / حقوق مردم / رییس قوه قضاییه / رییسی / قضات / قضات عادل
رییس قوه قضاییه: قلم تمامی قضات باید برای اجرای عدالت بچرخد
شفقنا- رییس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه رفع مشکلات مردم باید به عنوان یک ضرورت تلقی شود، گفت: می‌توان با مشارکت مردم بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی را کاهش داد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم رییسی ۲۰ شهریورماه در دیدار با مدیران دستگاه قضایی...
سفر رئیس قوه قضاییه به استان چهارمحال و بختیاری
۲ روز قبل / سید ابراهیم رییسی / ریاست قوه قضاییه / چهارمحال وبختیاری / قوه قضاییه
سفر رئیس قوه قضاییه به استان چهارمحال و بختیاری
ایرنا - شهرکرد - حجت السلام سیدابراهیم رییسی رئیس قوه قضاییه روز پنجشنبه در رأس یک هیات عالی قضایی در سفر یک روزه به منظور بررسی مشکلات و مسائل حقوقی و قضایی استان چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفرکرد. شرکت در جلسه کارکنان قضایی استان، دیدار با کشاورزان و دامداران استان و نشست شورای اداری این استان از برنامه های این سفر بود.
مبارزه با فساد را از اولین روز هدف قرار دادم
۳ روز قبل / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه / سعید نمکی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
مبارزه با فساد را از اولین روز هدف قرار دادم
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به ریاست قوه قضاییه نوشت: اولین روزی که گام در این مجموعه پرتلاطم نهادم، مبارزه با فساد را در کنار برنامه­‌ریزی زیربنایی، جهت توسعه زیرساخت­‌ها، تقدم پیشگیری بر درمان، ایجاد ساختارهای هوشمند و ده‌ها مورد دیگر را هدف قرار دادم.
رئیسی: دستگاه قضا از فقها استمداد می‌طلبد
۴ روز قبل / سید ابراهیم رییسی / سال تحصیلی / قوه قضاییه
رئیسی: دستگاه قضا از فقها استمداد می‌طلبد
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه گفت: امروز در دستگاه قضایی هزاران سوال و پرونده مطرح است که پاسخ آنها را از فقها طلب استمداد می‌کنیم.
چهارمحال و بختیاری، مقصد شانزدهمین سفر استانی رئیس قوه قضاییه
۵ روز قبل / سید ابراهیم رییسی / چهارمحال وبختیاری / قوه قضاییه
چهارمحال و بختیاری، مقصد شانزدهمین سفر استانی رئیس قوه قضاییه
تهران- ایرنا- رئیس قوه قضاییه در شانزدهمین سفر استانی خود، پنچشنبه (۲۰ شهریور) در راس یک هیات عالی قضائی به استان چهارمحال و بختیاری سفر می کند.
دستورالعمل اجرایی شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی کشور ابلاغ شد
۵ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه
دستورالعمل اجرایی شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی کشور ابلاغ شد
تهران - ایرنا - حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی رییس قوه‌ قضاییه دستورالعمل اجرایی شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی کشور را ابلاغ کرد.
۵ روز قبل
برای حفظ بیت‌المال و دادگاه‌های عادلانه
فعالیت دادگاه‌های ویژه اقتصادی با موافقت مجدد رهبر معظم انقلاب ادامه پیدا می‌کند. اما این بار روند برگزاری این دادگاه‌ها با آنچه طول 2 سال گذشته انجام می‌شد، متفاوت خواهد بود. حذف انحصار وکالت که این 2 سال، برگزاری دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی را با نقد جدی منتقدان مواجه کرده بود، یکی از مواردی است که قرار است در دوره جدید یک‌ساله استجازه از رهبر معظم انقلاب، در مسیر برگزاری این دادگاه‌های ویژه لحاظ شود. بر اساس آنچه سخنگوی دستگاه قضایی تحت امر سیدابراهیم رییسی همزمان با اعلام موافقت رهبر معظم انقلاب به تداوم فعالیت شعب ویژه دادگاه انقلاب اسلامی جهت رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی اعلام کرد، همزمان با آغاز دور جدید همه وکلا اعم از وکلای …
۵ روز قبل
بی‌اعتنا به رای ملت
انتقادات اصولگرایان به اصلاح‌طلبان و ایجاد جو سنگین روانی در جامعه و القای حس ناکارآمدی دو دولت تحت مدیریت حسن روحانی -که اگر نبود حمایت تمام و کمال اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان توانایی پیروزی بر محمدباقر قالیباف، رییس این روزهای مجلس در سال 92 و سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه در انتخابات 96 را نداشت- کنار اوضاع نابسامان اقتصادی ایران و افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها و البته نوع برخوردهای صورت‌گرفته با اعتراضات آبان‌ماه 98 و تعداد جانباختگان و انتشار اخبار نه چندان خوشایند از وضعیت بازداشت‌شدگان این اعتراضات، همه و همه سبب شد تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شرایطی با گسترده‌ترین رد صلاحیت تاریخ جمهوری اسلامی برگزار شود که کمترین مشارکت ثبت‌شده …
تشکر رئیس قوه قضائیه از رهبر معظم انقلاب
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / ابراهیم رئیسی / دادگاه‌های ویژه اقتصادی / قوه قضائیه / مبارزه با فساد
تشکر رئیس قوه قضائیه از رهبر معظم انقلاب
به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه اظهار کرد: در کنار صیانت از فکر، حفظ جان دانش آموزان هم اهمیت دارد. صیانت از فکر دانش آموزان در گرو اجرای منویات رهبر انقلاب در دیدار مسئولان آموزش و پرورش است و حفظ جان و سلامت دانش آموزان نیز منوط به اجرای پروتکل‌های بهداشتی است.
فعالیت دادگاه‌های ویژه با قاطعیت و رعایت عدالت ادامه می‌یابد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه / دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی
فعالیت دادگاه‌های ویژه با قاطعیت و رعایت عدالت ادامه می‌یابد
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه ضمن قدردانی از موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت دادگاه‌های ویژه مبارزه با اخلال در نظام اقتصادی گفت: اصلاحات صورت گرفته در پیشنهاد جدید شامل تأکید بر ادامه کار دادگاه‌ها با قاطعیت و رعایت عدالت است.
آمریکا و کشورهای اروپایی حامی قاچاقچیان مواد مخدر هستند
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / سید ابراهیم رییسی / مواد مخدر / قوه قضاییه / معضل اعتیاد و ضرورت به روزرسانی قوانین سلبی
آمریکا و کشورهای اروپایی حامی قاچاقچیان مواد مخدر هستند
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه گفت: اطلاعات محرمانه‌ای داریم که نشان می‌دهد آمریکا و کشورهای اروپایی حامی قاچاقچیان مواد مخدر هستند و دست آنها آلوده است و برخی کشورهای منطقه نیز از ترانزیت و توزیع مواد مخدر درآمدزایی می‌کنند.
بخشنامه ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده‌های دارای خواهان یا شاکی متعدد ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / شکایت / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه
بخشنامه ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده‌های دارای خواهان یا شاکی متعدد ابلاغ شد
تهران- ایرنا - رییس قوه قضاییه بخشنامه ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده‌هایی که دارای خواهان یا شاکی متعدد می‌باشد را به مراجع قضایی سراسر کشور ابلاغ کرد.
موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / سید ابراهیم رییسی / مقام معظم رهبری / قوه قضاییه
موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات
تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به درخواست رییس قوه قضاییه مبنی بر تداوم فعالیت شعب ویژه دادگاه انقلاب اسلامی جهت رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات، موافقت کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
معمای دهقان
دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هنوز پایان نیافته بود و فراکسیون امید برقرار بود و ریاستش برعهده محمدرضا عارف. سیدابراهیم رییسی چند صباحی بود که ردای قاضی‌القضاتی را به تن کرده بود و مطابق قانون اساسی 5 حقوقدان مدنظرش برای ورود 3 نفر از آنان به شورای نگهبان را به مجلس معرفی کرد، 5 حقوقدانی که یک نفرشان پیش از برگزاری جلسه رای‌گیری در مجلس در شرایطی از ادامه رقابت انصراف داد تا حداقل 2 نفر از نمایندگان پارلمان دهم این انصراف از رقابت را «غیرارادی» و ماحصل تماس سخنگوی شورای نگهبان با او عنوان کنند. با همه این حواشی مجلس از میان 4 گزینه باقی مانده 3 نفر را به عنوان عضو حقوقدان راهی شورای نگهبان کرد و در این بین محمد دهقان، نایب ‌رییس وقت فراکسیون ولایی و رییس ستاد انتخاباتی …
چرخ‌های تولید یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی البرز شروع به چرخیدن کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / سید ابراهیم رییسی / البرز / قوه قضاییه
چرخ‌های تولید یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی البرز شروع به چرخیدن کرد
تهران - ایرنا - دستور رییس دستگاه قضایی برای حل مشکل شرکت آرد داران در جریان سفر به استان البرز سبب بازگشت تولید به این واحد تولیدی و قرار گرفتن آن در مسیر جهش تولید شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
همه عشاق خدمت
اسحاق جهانگیری، محمدرضا عارف، سیدحسن خمینی، محسن هاشمی، مصطفی معین، محمدجواد ظریف، علی مطهری، سیدرضا خاتمی، محسن صفایی‌فراهانی و حتی سیدمحمد خاتمی، 10 نفر از فهرست کاندیداهای انتخابات 1400 هستند که اسامی‌شان این روزها از سوی جناح چپ و اصلاح‌طلبان، آن‌ هم درحالی مطرح شده و می‌شود که همزمان باتوجه به تجربه ناکام انتخابات مجلس یازدهم و ردصلاحیت گسترده کاندیداهای وابسته به این جناح و البته کاهش اقبال عمومی پایگاه اجتماعی حامی این جریان سیاسی، آنها از اساس چندان امیدی به پیروزی در انتخابات پیش‌رو، حتی درصورت دریافت تاییدیه شورای نگهبان برای کاندیدای به‌اصطلاح غیراجاره‌ای خود ندارند. همزمان اما رقیب که ظاهرا نه آن نگرانی‌ها نسبت به ردصلاحیت و نظارت استصوابی …
نامه اصلاح‌طلبان به ابراهیم رئیسی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / ابراهیم رییسی / اصلاح طلبان / قوه قضاییه
نامه اصلاح‌طلبان به ابراهیم رئیسی
احزاب و تشکل‌های سیاسی امضا کننده این نامه از شما به عنوان رئیس قوهٔ قضائیه انتظار دارند، ضمن دستور تجدید نظر در این پرونده و پرونده‌های مشابه، ترتیبی اتخاذ فرمایید تا احزاب و تشکل‌های سیاسی در ایفای وظیفهٔ تقویت سازوکار‌های عقلانی برای انتقادات و اعتراضات اجتماعی و انتقال مسالمت آمیزمطالبات جامعه به مسؤلان، قوهٔ قضائیه را در کنار خود ببینند نه در مقابل خود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
یک سفر غیرمنتظره
همین چند روز پیش بود که خبر برخورد با گلوله‌های ساچمه‌ای و گازهای اشک‌آور با مردم یکی از محروم‌ترین روستاهای استان خوزستان آن هم با شکایت بنیاد مستضعفان که با فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی و برای رسیدگی به امور محرومان و مستضعفان ایران پس از پیروزی انقلاب تشکیل شده بود، در رسانه‌های ارتباط‌جمعی منتشر شد و بازخوردهای متفاوتی در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. واکنش‌هایی که نقطه اشتراک تمامی آنها انتقاد از بنیاد مستضعفان به عنوان دومین بنگاه اقتصادی بزرگ ایران بود و البته پرویز فتاح در قامت رییس این بنیاد. فتاح هم از سوی اصلاح‌طلبان و هم از سوی اصولگرایان و هم طیف سومی موسوم به عدالت‌خواهان مورد انتقاد قرار می‌گرفت و در این میان شاهد انتقاد …
ابراهیم رییسی:
این حکومت و نظام ذاتش ضد فساد است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
ابراهیم رییسی: این حکومت و نظام ذاتش ضد فساد است
رئیس دستگاه قضا در جلسه شورای عالی قوه قضاییه گفت: این حکومت و نظام ذاتش ضد فساد است بنابراین فساد در آن برچسبی ناچسب است که باید برای مقابله با آن پیگیری جدی کرد.
دستور رئیس قوه قضاییه برای تسریع در پیگیری خصوصی سازی‌های مسأله‌دار
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / شکایت / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه
دستور رئیس قوه قضاییه برای تسریع در پیگیری خصوصی سازی‌های مسأله‌دار
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه درباره برخی واگذاری‌های مساله‌دار در خصوصی‌سازی، دستور داد ضمن تسریع در رسیدگی به پرونده رئیس سابق سازمان خصوصی سازی و مدیران متخلف برخی شرکت‌ها، سازمان بازرسی، موضوع تعیین تکلیف خصوصی سازی های مساله دار و خلاف ضوابط و مقررات مانند شرکت‌های هفت تپه و پالایشگاه کرمانشاه را از سازمان خصوصی سازی و وزارتخانه های ذیربط پیگیری کند.
رئیسی: عباس ابن علی (ع) نماد تمام عیار بصیرت است
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / سید ابراهیم رییسی / تاسوعای حسینی / قوه قضاییه
رئیسی: عباس ابن علی (ع) نماد تمام عیار بصیرت است
تهران-ایرنا- رییس قوه قضاییه در یادداشتی نوشت: حضرت عباس علیهم السلام نماد تمام عیار سلحشوری و ادب و بصیرت است.
قوه قضاییه به تعهدات خود در راه‌اندازی سامانه‌های مبارزه با قاچاق عمل کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / سید ابراهیم رییسی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / قوه قضاییه
قوه قضاییه به تعهدات خود در راه‌اندازی سامانه‌های مبارزه با قاچاق عمل کرد
تهران- ایرنا- رییس قوه قضاییه گفت: دستگاه قضایی اراده جدی برای مبارزه با قاچاق و رسیدگی به پرونده‌های قاچاق دارد و ۱۰۰ درصد به تعهدات خود در راه‌اندازی سامانه‌های نظارتی مورد نیاز در این زمینه عمل کرده است.
جلسه رئیسی با روسای دادگستری دو استان
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / رئیس قوه قضاییه / سید ابراهیم رییسی
جلسه رئیسی با روسای دادگستری دو استان
ایلنا: رییس قوه قضائیه با روسای دادگستری استان‌های بوشهر و زنجان جلسه‌ای به صورت ویدئوکنفرانس برگزار کرد.
درخواست فوری و متفاوت ابراهیم رئیسی از مردم
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / ابراهیم رییسی / قوه قضاییه
درخواست فوری و متفاوت ابراهیم رئیسی از مردم
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه راهبرد قوه قضائیه مشارکت جویی ازمردم برای اجرای عدالت است، گفت: مردم وقتی فساد، رانت خواری و ناهنجاری‌های اقتصادی و اجتماعی را می‌بینند تذکردهند و اعلام کنند.
سامانه‌های اطلاعات اقتصادی نظارت شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه / شفافیت
سامانه‌های اطلاعات اقتصادی نظارت شود
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه پیرو تاکید روز گذشته رهبر معظم انقلاب، به سازمان بازرسی کل کشور دستور داد تا روند راه‌اندازی و اتصال سامانه‌های اطلاعات اقتصادی شفافیت ساز توسط دستگاه‌های اجرایی نظارت، پیگیری و گزارش شود.
دسترسی آسان به خدمات تایید شده و صحیح طب سنتی، حق مردم است
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / روز پزشک / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
دسترسی آسان به خدمات تایید شده و صحیح طب سنتی، حق مردم است
تهران- ایرنا- سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در نشستی با رییس قوه قضائیه با موضوع احیای حقوق عامه در حوزه سلامت و تجلیل از جامعه پزشکی به مناسبت روز پزشک، دسترسی آسان به خدمات تاییدشده و صحیح طب سنتی را حق مردم دانست و بر لزوم انجام اقدامات ایجابی در این زمینه، تاکید کرد.
نامه‌نگاری مخالفان زنگنه به سران قوا؛ اتهام‌زنی تمامی ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / مجلس شورای اسلامی / بیژن نامدار زنگنه / سید ابراهیم رییسی / محمد باقر قالیباف / شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا / رهبر معظم انقلاب
نامه‌نگاری مخالفان زنگنه به سران قوا؛ اتهام‌زنی تمامی ندارد
تهران- ایرناپلاس- در شرایطی که کشور با سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ به‌ویژه در فروش نفت دست‌وپنجه نرم می‌کند، شماری از نمایندگان تازه وارد مجلس، در اقدامی نامتعارف و در ادامه اتهام‌زنی و هجمه به دولت، اقدام به نامه‌نگاری به سران قوا علیه وزیر نفت کرده‌اند.
دستور رییس قوه قضاییه برای بررسی نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / طرح تحول نظام سلامت / سید ابراهیم رییسی / ریاست قوه قضاییه / قوه قضاییه / بهداشت و سلامت
دستور رییس قوه قضاییه برای بررسی نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت
تهران- ایرنا- رییس قوه قضاییه با اشاره به انتقادات مطرح شده در خصوص طرح تحول نظام سلامت به رییس سازمان بازرسی کل کشور مأموریت داد تا با بررسی نحوه اجرای این طرح، گزارشی ویژه از اشکالات و ایرادات اجرای آن ارائه و اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.
رییس قوه قضاییه: افزایش جمعیت نیازمند اراده جدی همه بخش‌ها برای اجرای سیاست‌های کلان نظام است/ پرونده و نسخه الکترونیک کمک بزرگی به احقاق حقوق عامه در حوزه سلامت خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / افزایش جمعیت / حوزه سلامت / رییس قوه قضاییه / رییسی / نسخه الکترونیک
رییس قوه قضاییه: افزایش جمعیت نیازمند اراده جدی همه بخش‌ها برای اجرای سیاست‌های کلان نظام است/ پرونده و نسخه الکترونیک کمک بزرگی به احقاق حقوق عامه در حوزه سلامت خواهد کرد
شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی صبح روز پنجشنبه در نشست احیای حقوق عامه در حوزه سلامت و تجلیل از جامعه پزشکی با گرامیداشت روز پزشک و یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و تقدیر از تلاش‌های پزشکان...
درخواست فراقانونی نمایندگان از روسای سه ‌قوه علیه بیژن زنگنه | نامه ۱۱۴ نماینده ؛ مانع از ادامه وزارت بیژن زنگنه شوید
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
درخواست فراقانونی نمایندگان از روسای سه ‌قوه علیه بیژن زنگنه | نامه ۱۱۴ نماینده ؛ مانع از ادامه وزارت بیژن زنگنه شوید
خبرگزاری فارس روز گذشته در خبری که با قید «اختصاصی» منتشر شد، از نگارش نامه‌ای با ۱۱۴ امضا در مجلس شورای اسلامی و ارسال آن به حسن روحانی، محمدباقر قالیباف و سیدابراهیم رییسی به‌ عنوان روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه خبر داد.
رییس قوه قضاییه ایران: اجازه نمی‌دهیم شهر مامن جولانگاه بزهکاران شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / جولانگاه بزهکاران / رییس قوه قضاییه ایران / رییسی / قوه قضاییه ایران
رییس قوه قضاییه ایران: اجازه نمی‌دهیم شهر مامن جولانگاه بزهکاران شود
شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در دیدار با شورای معاونین دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستان‌ها و دادیاران را «سرداران لشگر قضایی عدالت طلب و تحولخواه» معرفی کرد که ارتباط راهبردی مستمری با موضوع امنیت و فرایند...
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
اجرای قانون، تضمین عدالت و برخورداری از وکیل
ماجرای جمعیت امام علی (ع) همچنان ادامه دارد. حالا ۵۹ روز از بازداشت موسس این سازمان مردمی، شارمین میمندی‌نژاد و دو همکار او کتایون افرازه، بازرس و مرتضی کی‌منش، مسوول روابط عمومی این جمعیت گذشته است و اگر چه افرازه و کی‌منش به ترتیب در روزهای ۳۱ تیر و یکم مرداد آزاد شدند اما موسس این نهاد مردمی همچنان در بازداشت است. اما ماجرا برای این خیریه و همراهانش به همین ‌جا ختم نشد. همزمان با بازداشت موسس جمعیت امام علی(ع)، از این سازمان خواسته شده تا ساختارش را تغییر دهد؛ خواسته‌ای که همزمان با ارسال نامه‌ای از وزارت کشور مبنی بر فرصتی محدود برای تغییر ساختار جمعیت قطعی شد و با احضار زهرا رحیمی، مدیرعامل جمعیت و همسر میمندی‌نژاد به دادسرا ماجرا را جدی‌تر از پیش …
سه قوه و یک تصمیم برای گشایش اقتصادی
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / سید ابراهیم رییسی / محمد باقر قالیباف / مقام معظم رهبری / اختصاصی ایرنا / حسن روحانی
سه قوه و یک تصمیم برای گشایش اقتصادی
تهران- ایرنا- منتقدان در حالی به طرح اقتصادی سران سه قوه که هنوز هم نهایی نشده حمله می‌‎کنند که شورای عالی هماهنگی سران قوا با دستور رهبر انقلاب تشکیل‌شده و تصمیمات آن هم تنها با تایید رهبری امکان اجرایی‌شدن می‌یابد. علاوه بر اینکه این تصمیم بر بسترهای قانونی شکل‌گرفته‌است.
تعیین تکلیف تملک کاروانسرای سمنان با همکاری قوه‌قضاییه
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / شهرداری سمنان / سمنان / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / علی ‌اصغر مونسان / کاروانسرای شاه عباسی / میراث فرهنگی
تعیین تکلیف تملک کاروانسرای سمنان با همکاری قوه‌قضاییه
سمنان- ایرنا- وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: نامه‌نگاری و رایزنی با سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه برای تملک کاروانسرای سمنان توسط شهرداری را انجام می‌دهم.
افشاگری‌های بدون اقدام و عمل اعتمادساز نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / سید ابراهیم رییسی / مبارزه با فساد اقتصادی / قوه قضاییه
افشاگری‌های بدون اقدام و عمل اعتمادساز نیست
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه گفت: افشاگری‌های بدون اقدام و عمل اعتمادساز نیست؛ مردم انتظار دارند به فساد و خیانت عادلانه رسیدگی شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
هزار و یک حاشیه طرح گشایش
«در جلسه سران قوا تصمیمات و نتایج مهمی گرفته شد که پس از به نتیجه رسیدن در هفته آینده و پس از موافقت مقام معظم رهبری اعلام می‌شود که بر اساس آن گشایشی اقتصادی در کشور به وجود خواهد آمد.» این عین عبارتی است که حسن روحانی در قامت عالی‌ترین مقام انتخابی جمهوری اسلامی حدود 2 هفته پیش به زبان آورد ولی شاید هرگز گمانش را نمی‌کرد که همین جمله به یکی از اساسی‌ترین اختلافات میان قوای سه‌گانه در طول تاریخ حضورش در کاخ پاستور بدل شود ولی سیاست ایران عرصه غافلگیری‌هاست و در نهایت شرایط چنان رقم خورد که رقبای انتخاباتی دیروز روحانی و روسای قوای مقننه و قضاییه امروز نه در خفا بلکه در عیان مخالفت خود با طرح و اقدامات دولت را اعلام کرده و چنانکه روز گذشته اعلام شد طی …
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
ثبات اقتصادی سیاست اصلی
«در جلسه سران قوا تصمیمات و نتایج مهمی گرفته شد که پس از به نتیجه رسیدن در هفته آینده و پس از موافقت مقام معظم رهبری اعلام می‌شود که بر اساس آن گشایشی اقتصادی در کشور به وجود خواهد آمد.» این عین عبارتی است که حسن روحانی در قامت عالی‌ترین مقام انتخابی جمهوری اسلامی حدود 2 هفته پیش به زبان آورد ولی شاید هرگز گمانش را نمی‌کرد که همین جمله به یکی از اساسی‌ترین اختلافات میان قوای سه‌گانه در طول تاریخ حضورش در کاخ پاستور بدل شود ولی سیاست ایران عرصه غافلگیری‌هاست و در نهایت شرایط چنان رقم خورد که رقبای انتخاباتی دیروز روحانی و روسای قوای مقننه و قضاییه امروز نه در خفا بلکه در عیان مخالفت خود با طرح و اقدامات دولت را اعلام کرده و چنانکه روز گذشته اعلام شد طی …
رییس قوه قضاییه نامه‌ای محضر رهبر انقلاب در مورد فروش اوراق سلف نفتی ارسال نکرده‌ است
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
رییس قوه قضاییه نامه‌ای محضر رهبر انقلاب در مورد فروش اوراق سلف نفتی ارسال نکرده‌ است
مرکز رسانه قوه قضاییه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سید ابراهیم رییسی در مورد فروش اوراق سلف نفتی، نامه‌ای به مقام معظم رهبری ارسال نکرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
رفع نقص برای ادامه حیات
دقیقا 735 روز پیش بود که عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی در متنی کوتاه با درخواست صادق آملی‌لاریجانی، رییس امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام و دیروز قوه قضاییه برای تشکیل «دادگاه ویژه» با سازوکاری خاص و خارج از مفاد ذکر شده در قانون آیین دادرسی کیفری برای برخورد با مفاسد اقتصادی به مدت 2 سال موافقت کرد. مهلتی که مثل برق و باد گذشت و موجبات اعدام و صدور احکامی را برای آنانی که از دید قوه قضاییه «مفسد اقتصادی» بودند، فراهم آورد اما این قبیل مفاسد را پایانی نبود؛ چنان‌که حالا و در شرایطی که مدت برگزاری این دادگاه‌های ویژه پایان یافته، همچنان از گوشه و کنار اخبار شکل‌گیری فسادهای ریز و درشت به گوش می‌رسد و شاید به همین دلیل است که احمد توکلی، رییس هیات‌مدیره …
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
علیه اخلاق انتفاعی
رییس دستگاه قضایی حقوق بشر را از نگاه دینی نشات گرفته از کرامت انسانی و حقوق انسانی می‌داند که از جانب خداوند بر بشریت ارزانی شده و تاکید دارد که هیچ‌ کس حق تضییع این کرامت و حقوق را ندارد. به ‌عقیده سیدابراهیم رییسی حقوق اما مبنای حقوق بشر غربی مبتنی بر قرارداد است و حتی معتقد است آنچه هم که قرارداد می‌شود، انجام نمی‌دهند. او در آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که به‌ صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به ضرورت اجرایی کردن و ضمانت اجرایی یافتن اعلامیه حقوق بشر که میان کشورهای اسلامی در مصر منعقد شد، گفت: «از جمله ضمانت‌های اجرایی اعلامیه حقوق بشر اسلامی، تشکیل دادگاه بین‌المللی اسلامی است که این دادگاه ناقضان حقوق بشر را …
توکلی: نباید دادرسی عادلانه فدای ویژگی دادگاه‌ها شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / سید ابراهیم رییسی / احمد توکلی / مقام معظم رهبری / جمهوری اسلامی / قوه قضاییه
توکلی: نباید دادرسی عادلانه فدای ویژگی دادگاه‌ها شود
تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه در ارزیابی خود از دادگاه های ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی، خواستار عدم پذیرش درخواست و اعمال ماده (۴۷۷) قانون آیین دادرسی کیفری در پرونده‌های مفاسد اقتصادی شد.
رئیسی: کسانی که در تروریسم اقتصادی عرصه را بر زندگی مردم تنگ می‌کنند، باید مورد مواخذه قرار گیرند
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ابراهیم رئیسی / حقوق بشر / قوه قضائیه
رئیسی: کسانی که در تروریسم اقتصادی عرصه را بر زندگی مردم تنگ می‌کنند، باید مورد مواخذه قرار گیرند
به گزارش میزان، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه در آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: توفیقی است که در جمع عزیزان فعال در حوزه دفاع از حقوق بشر شرکت می‌کنم و از مسئولین محترمی که در خارج از کشور امروز سخنرانی کردند و دغدغه‌های خود را در مورد حقوق بشر مطرح کردند، از جمله آقایان فائق زیدان رییس دادگاه عالی عراق ، وزیر خارجه ونزوئلا، وزیر حقوق بشر پاکستان و وزیر اوقاف سوریه تشکر می کنم.
دیدار رئیسی با آیت الله یزدی در قم
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
دیدار رئیسی با آیت الله یزدی در قم
  سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه با آیت الله محمد یزدی رییس شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رییس اسبق آن قوه دیدار و گفتگو کرد.
رییسی به دیدار رییس اسبق قوه قضاییه رفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
رییسی به دیدار رییس اسبق قوه قضاییه رفت
آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه با آیت الله محمد یزدی رییس شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رییس اسبق آن قوه دیدار و گفتگو کرد.
رییس قوه قضاییه: هرگونه توسعه یافتگی اقتصادی فرع بر حفظ محیط زیست است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / اقتصاد ایران / توسعه یافتگی اقتصادی / حفظ محیط زیست / رییس قوه قضاییه / قانون مداران / متخلفان / محیط زیست
رییس قوه قضاییه: هرگونه توسعه یافتگی اقتصادی فرع بر حفظ محیط زیست است
شفقنا- رییس قوه قضاییه در جلسه شورایعالی استان‌ها بر این نکته تاکید کرد که اعضای شوراها دژ محکمی در برابر هرگونه نفوذ، رانت‌خواری و فساد و هر امری که حقوق عامه مردم را بخواهد پایمال کند، بسازند. سید ابراهیم رییسی،...
رییس شورایعالی استان‌ها: کمیسیون ماده ۱۰۰ باید ملغی شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / شورای عالی استان ها / سید ابراهیم رییسی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
رییس شورایعالی استان‌ها: کمیسیون ماده ۱۰۰ باید ملغی شود
تهران- ایرنا- رییس شورای عالی استان‌ها به آسیب‌ها و عوارض کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اشاره کرد و گفت: این ماده باید کان لم یکن (ملغی) شود.
سی و چهارمین جلسه شورای عالی استان‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / شورای شهر / شورای عالی استان ها / سید ابراهیم رییسی
سی و چهارمین جلسه شورای عالی استان‌ها
ایرنا-تهران - سی و چهارمین جلسه شورای عالی استان‌ها صبح پنجشنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه در محل ساختمان قدیم مجلس برگزار شد.
شوراها باید اولین سد مقابل زمین خواران باشند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / شورای عالی استان ها / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه
شوراها باید اولین سد مقابل زمین خواران باشند
تهران- ایرنا- رئیس قوه قضاییه گفت: شوراهای شهر و روستا باید اولین سد در مقابل زمین خواران، رانتخواران و تخریب کنندگان محیط زیست و کسانی که حقوق عامه را ضایع می کنند باشند، دادستانی و قوه قضاییه آخرین مرحله است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
کارگرانِ انتظار
قصه پُر غصه کارگران هفت‌تپه همچنان ادامه دارد؛ کارگرانی که اگرچه پیش از این، به‌دلیل اعتراض‌های‌شان حتی بازداشت شدند و به زندان رفتند و حکم گرفتند اما دوباره به ناچار دست به اعتراض زده‌اند و در اعتراض به عدم دریافت حقوق‌های چندماه معوقه‌شان دست از کار کشیده‌اند. هرچند طول این مدت وعده‌های بسیاری برای رفع مشکل این کارگران شنیده‌اند اما حالا در دور جدید اعتراضات کارگران به وضعیت شغلی و حقوق‌های معوقه‌شان، کارگران هپکو و ماشین‌سازی‌ها هم به جمع این کارگران معترض پیوسته‌اند. آنها چنان از این وضعیت به تنگ آمده‌اند که حتی توصیه سخنگوی قوه قضاییه برای ادامه کار هم بر آنان اثری نکرده و همچنان به اعتراض‌شان ادامه می‌دهند. …
شعبات ویژه‌ای برای پرونده‌های ارجاعی اصل ۹۰  به دستگاه قضا تشکیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / مجلس شورای اسلامی / علی خضریان / سید ابراهیم رییسی / کمیسیون اصل 90 مجلس / قوه قضاییه / شکل گیری مجلس یازدهم / مجلس یازدهم و اولویت های آن
شعبات ویژه‌ای برای پرونده‌های ارجاعی اصل ۹۰ به دستگاه قضا تشکیل می‌شود
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ در توضیح جلسه اعضای این کمیسیون با رییس قوه قضاییه، گفت: قرار شد شعبات ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی کمیسیون به دستگاه قضا ایجاد و رسیدگی به پرونده‌ها ارجاعی خارج از نوبت، ظرف مدت ۴ ماه تعیین تکلیف شود.
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سید ابراهیم رییسی / محمد باقر قالیباف / حسن روحانی / شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا
ایرنا - تهران - جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه روز دوشنبه در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
هیچ توطئه‌ای نمی‌تواند مقاومت لبنان را نادیده بگیرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سید ابراهیم رییسی / لبنان / قوه قضاییه / انفجار مهیب بیروت
هیچ توطئه‌ای نمی‌تواند مقاومت لبنان را نادیده بگیرد
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه گفت: حزب الله در جنگ ۳۳ روزه لبنان را در چشم جهان به عنوان ملتی مقاوم جلوه داد و هیچ توطئه‌ای نمی‌تواند مقاومت لبنان را نادیده بگیرد و بر مردم لبنان کارساز شود.
رئیسی: از هر اقدامی که در جهت گره گشایی از زندگی مردم باشد استقبال می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / ابراهیم رئیسی / طرح گشایش اقتصادی
رئیسی: از هر اقدامی که در جهت گره گشایی از زندگی مردم باشد استقبال می‌کنیم
به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه اظهار کرد: از هر اقدامی که در جهت گره گشایی از زندگی مردم باشد استقبال می‌کنیم؛ اما هرطرح اقتصادی باید همراه با بررسی کارشناسانه جزئیات (نه صرف کلیات) و اقناع افکارعمومی و نخبگانی همراه باشد.
بازدید رئیس قوه قضاییه از یکی از مراکز فرهنگی و جهادی
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / سید ابراهیم رییسی / گروه های جهادی / قوه قضاییه
بازدید رئیس قوه قضاییه از یکی از مراکز فرهنگی و جهادی
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه همزمان با عید غدیر خم با حضور در جمع یکی از مراکز فرهنگی و جهادی اطراف تهران در جریان فعالیت‌های خیریه و جهادی در این منطقه قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
رعایت کنید توقیف نمی‌شوید
«ما در دستگاه قضایی خود را موظف به حمایت از آزادی رسانه‌ها و مطبوعات می‌دانیم»؛ این جمله را اولین‌بار ریاست دستگاه قضایی در نشستی با اصحاب رسانه مطرح کرد؛ نشستی که نخستین روز خردادماه ۹۸ و درست ۲ ماه و ۱۴ روز بعد از آغاز سکانداری ابراهیم رییسی در دستگاه قضایی برگزار شد و ازقضا بسیار هم مورد توجه قرار گرفت.  رییسی در همان نشست، آزادی رسانه‌ها و مطبوعات را به نفع مردم و کشور دانسته و گفته بود که بیان انتقادات ازجانب رسانه‌ها حتما می‌تواند به رفع اشکالات و نواقص در نظام اداری ما کمک کند. حالا درست یک سال و ۲ ماه و ۱۴ روز پس از اظهارات آن روز ریاست دستگاه قضایی و در آستانه روز خبرنگار، سخنگوی این قوه می‌گوید از ناحیه این دستگاه رویکرد در برخورد …
تصاویر | هم صحبتی رئیسی و قالیباف در هم نشینی چهار رقیب انتخابات | واکنش‌های سران قوا در شورایعالی اقتصادی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تصاویر | هم صحبتی رئیسی و قالیباف در هم نشینی چهار رقیب انتخابات | واکنش‌های سران قوا در شورایعالی اقتصادی
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه، حسن روحانی رییس جمهوری، محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی و ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، سه‌شنبه ۱۴ مرداد در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
با صاحبان کسب وکارهای متضرر از کرونا و وضعیت اقتصادی کشور باید مدارا کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ویروس کرونا / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه
با صاحبان کسب وکارهای متضرر از کرونا و وضعیت اقتصادی کشور باید مدارا کرد
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه در واکنش به گزارش رئیس سازمان بازرسی و دادستان تهران درخصوص بازگشت هزاران میلیارد تومان فرار مالیاتی گفت: با صاحبان کسب وکارهای متضرر از کرونا و وضعیت اقتصادی کشور باید مدارا کرد و در مقابل سراغ آن برج ساز و واردکننده‌هایی رفت که درآمد هنگفت دارند و مالیات هم نمی‌دهند.
ژنرال‌های اصولگرا و سودای فتح پاستور
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
ژنرال‌های اصولگرا و سودای فتح پاستور
پرویز فتاح، محمود احمدی نژاد، ابراهیم رییسی، محمدباقر قالیباف، علی لاریجانی، محسن رضایی، سعید جلیلی، عزت‌الله ضرغامی، علیرضا زاکانی، علی نیکزاد و تعداد دیگری از اصولگرایان برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ بر سر زبان‌ها افتاده‌اند. اگر علی لاریجانی را در اردوگاه اصولگرایی تعریف نکنیم -که ظاهرا هم به نظر می‌رسد در آن جریان جایگاهی ندارد- می‌توان گفت این جریان سیاسی عزمش را برای تکرار پیروزی‌های انتخاباتی خود جزم کرده است، ولی سوال اساسی این است که آیا در ۱۴۰۰ هم مانند اسفند ۹۸ اصوالگرایان در میدانی خالی از رقیب دومین دروازه خالی انتخابات را باز می‌کنند؟
فساد نباید از درون سیستم بانکی آغاز شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / حقوق / زلزله / قوه قضاییه / کسب و کار / مشکلات
فساد نباید از درون سیستم بانکی آغاز شود
سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه که برای بررسی مشکلات و مسائل نظام بانکی میزبان مدیران عامل ۱۲ بانک دولتی و نیمه دولتی و نماینده بانک‌های غیردولتی بود، از مدیران بانکی خواست
اعتبارسنجی بانک‌ها برای ارائه تسهیلات تشدید شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سید ابراهیم رییسی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / قوه قضاییه
اعتبارسنجی بانک‌ها برای ارائه تسهیلات تشدید شود
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه با اشاره به ورشکسته نمایی برخی بدهکاران بانکی برای فرار از بازپرداخت تسهیلات، این اقدام را مصداق بارز جرم غیر قابل گذشت دانست و گفت: نظام بانکی و سیستم قضایی باید با برخورد قاطع با این موضوع، اجازه ندهند گیرندگان تسهیلات که پول ملت را صرف اموری غیر از تعهداتشان کرده اند، از پرداخت دیون خود فرار کنند بنابراین اعتبارسنجی بانک‌ها برای ارائه تسهیلات باید افزون شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ایران / بانک مرکزی / شورای پول و اعتبار / قوه قضاییه / کشاورزی
اخبار
ایسنا |غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به سید ابراهیم رییسی از ابلاغ بخشنامه اخیر قوه قضاییه در مورد خودداری مراجع قضایی از صدور حکم مازاد بر مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار قدردانی کرد.
تأخیر یا استنکاف از اجرای قانون قابل قبول نیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سید ابراهیم رییسی / دیوان عدالت اداری / قوه قضاییه
تأخیر یا استنکاف از اجرای قانون قابل قبول نیست
تهران- ایرنا- رئیس قوه قضاییه با اشاره به تأثیر رسیدگی به موقع دیوان عدالت به پرونده‌ها و صدور آرای دقیق و عادلانه در افزایش رضایتمندی مردم از نظام قضایی گفت: آنچه مهم‌تر از صدور رأی قضایی است، اجرای به موقع احکام است و تأخیر یا استنکاف از اجرای قانون قابل قبول نیست.
حضور رئیسی در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / غلامحسین اسماعیلی / سید ابراهیم رییسی / دیوان عدالت اداری
حضور رئیسی در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
ایرنا- تهران- جلسه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری روز چهارشنبه با حضور سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه برگزار شد.
ابراهیم در برزخ! / تردید‌ها و امید‌های جدی‌ترین نامزد اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ابراهیم رئیسی / انتخابات ریاست جمهوری / انتخابات ریاست جمهوری 1400
ابراهیم در برزخ! / تردید‌ها و امید‌های جدی‌ترین نامزد اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
در گعده‌ها اصولگرایان و در رسانه‌های آن‌ها بحث‌های زیادی درباره احتمال حضور سید ابراهیم رییسی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود. برخی اصولگرایان معتقدند او باید در قوه قضاییه بماند و فعالیت خود را ادامه دهد و گروهی دیگر معتقدند او در جایگاه ریاست جمهوری بیشتر اثرگذار است. آن‌ها می‌گویند رییسی تنها گزینه‌اس است که می‌تواند اجماع اصولگرایان را برای خود ایجاد کند. رویداد۲۴ در این گزارش بررسی کرده اگر رییسی چنین تصمیمی بگیرد، با چه شرایطی روبروست.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
تحویل سند دماوند به دولت
سی‌امین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضایی تحت امر سیدابراهیم رییسی دیروز در حالی برگزار شد که به‌ دلیل شیوع کرونا هیچ‌کدام از خبرنگاران روزنامه‌ها به این نشست خبری دعوت نشدند تا روزنامه‌نگاران تنها قادر باشند با استفاده از پرسش‌های مطرح شده از سوی خبرگزاری‌ها و البته پاسخ‌های غلامحسین اسماعیلی به این پرسش‌ها از این نشست خبری استفاده کنند. سخنگوی قوه قضاییه در این نشست خبری توضیحاتی درباره موضوعاتی مختلف ازجمله ماجرای جنگنده‌های امریکایی، اخلالگران اقتصادی، بازداشت ۲ تبعه سوئد و البته آخرین وضعیت پرونده روح‌الله زم ارایه کرد. اسماعیلی اقدام غیرقانونی و غیرانسانی تعرض هواپیما‌های جنگنده امریکایی به هواپیمای مسافربری شرکت ماهان را نمونه دیگری …
ماجرای دو وقف عجیب؛ پرونده‌های
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ماجرای دو وقف عجیب؛ پرونده‌های "دماوند" و "آق‌مشهد" روی میز رئیسی
 کیومرث کلانتری، معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت رییس سازمان محیط زیست در واکنش به وقف بخشی از کوه دماوند نامه‌ای به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه نوشته است که قرار است روز دوشنبه به قوه قضائیه تحویل داده شود.
رئیسی: برخوردهای پلیسی و قضایی ضروری است اما…
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
رئیسی: برخوردهای پلیسی و قضایی ضروری است اما…
سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه گفت: برخوردهای پلیسی و قضایی ضروری است اما ساماندهی بازار ارز نیازمند مدیریت توسط دولت است. دولت باید با جدیت نسبت به مدیریت بازار ارز و کنترل قیمت‌ها اقدام کند. به گزارش ایسنا، بخشی از سخنان سید ابراهیم رییسی در جلسه امروز با مسئولان قضایی را…
هشت گزینه اصولگرایان برای ریاست جمهوری چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اصولگرایان / انتخابات 1400
هشت گزینه اصولگرایان برای ریاست جمهوری چه کسانی هستند؟
فهرستی ۸ نفره روی میز یکی از چند نهاد اجماع‌ساز جناح راست قرار گرفته و فراتر از آن، حتی نسبتا مشخص شده کدامیک از این ۸ مرد خوشبخت، از رقبای دیگر خوش‌شانس‌ترند و از اقبال بیشتری برای معرفی به عنوان گزینه اصلی برخوردارند؛ «سیدابراهیم رییسی، محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، پرویز فتاح، علیرضا زاکانی، مهرداد بذرپاش، علی نیکزاد و محمد قمی.»
تعرض آمریکا به هواپیمای مسافربری غیر قابل گذشت است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سید ابراهیم رییسی / ماهان ایر / قوه قضاییه / تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان
تعرض آمریکا به هواپیمای مسافربری غیر قابل گذشت است
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه تهدید امنیت هوانوردی و تعرض به هواپیمای مسافربری نقض فاحش حقوق بین‌الملل است، این اقدام آمریکا را غیرقابل گذشت دانست و گفت: دادستانی کل و معاونت بین الملل قوه قضاییه شکایات سرنشینان این هواپیما را مجدانه پیگیری کنند.
این ۸ نفر می‌خواهند رئیس جمهور ۱۴۰۰ شوند /یک کاندیدای ناشناس در میان مدعیان
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ریاست جمهوری / انتخابات ۱۴۰۰ / پرویز فتاح / محمد باقر قالیباف / محمد قمی / سیدابراهیم رئیسی / سعید جلیلی / اصولگرایان / جبهه پایداری / شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
این ۸ نفر می‌خواهند رئیس جمهور ۱۴۰۰ شوند /یک کاندیدای ناشناس در میان مدعیان
روزنامه اعتماد نوشـت: فهرستی ۸ نفره روی میز یکی از چند نهاد اجماع‌ساز جناح راست قرار گرفته و فراتر از آن، حتی نسبتا مشخص شده کدامیک از این ۸ مرد خوشبخت، از رقبای دیگر خوش‌شانس‌ترند و از اقبال بیشتری برای معرفی به عنوان گزینه اصلی برخوردارند؛ «سیدابراهیم رییسی، محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، پرویز فتاح، علیرضا زاکانی، مهرداد بذرپاش، علی نیکزاد و محمد قمی.»
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
مرخصی استعلاجی برای نرگس محمدی
واکنش‌ها به ابتلای نرگس محمدی به کرونا همچنان ادامه‌دار و حالا در آخرین نمونه از این واکنش‌ها شیخ‌الاسلام مولوی عبدالحمید، امام‌جمعه اهل سنت زاهدان در نامه‌ای به سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه با اشاره به وضعیت بیماری کرونای نرگس محمدی در زندان زنجان خواهان اعطای «مرخصی استعلاجی» به این کنشگر مدنی شده است. نرگس محمدی که به اتهام‌ «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام» مجموعا به ۱۶ سال محکوم شده و مشغول گذراندن دوران محکومیت خود است، حالا مدتی است به کرونا مبتلا شده است. اگرچه این کنشگر مدنی دوران ابتدایی محکومیتش را در زندان اوین …
رئیسی: موضوع لواسان را رها نمی‌کنیم؛ منافع این منطقه خوش آب و هوا برای همه مردم باشد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / قوه قضاییه / ابراهیم رییسی / شهرداری / لواسان
رئیسی: موضوع لواسان را رها نمی‌کنیم؛ منافع این منطقه خوش آب و هوا برای همه مردم باشد
رییس قوه قضاییه با بیان اینکه ماده ۱۰۰ نباید منبعی برای منبع کسب درآمد و رفع مشکلات مالی شهرداری‌ها باشد، گفت: باید ساختار شوراهای شهر به نحوی شود که بستر...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •