پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
اجرای احکام
حفظ حقوق بیت المال مهم‌ترین خط قرمز دستگاه قضایی
۴۳ ساعت قبل / استانی-سیاسی / دادگستری مازندران / تغییر کاربری
حفظ حقوق بیت المال مهم‌ترین خط قرمز دستگاه قضایی
رییس کل دادگستری استان مازندران با بیان اینکه حفظ حقوق بیت المال مهم‌ترین خط قرمز دستگاه قضایی است، گفت: دستگاه‌های اجرایی ۲ ماه برای اجرای احکام قطعیت یافته فرصت دارند.
ماموریت کمیته اصلاح ساختار بودجه برای تعیین میزان منابع ناشی از اجرای احکام در جامعه
۳ روز قبل
ماموریت کمیته اصلاح ساختار بودجه برای تعیین میزان منابع ناشی از اجرای احکام در جامعه
خدابخشی، عضو کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس گفت: مقرر شده تا میزان منابعی که براساس احکام پیشنهادی اصلاح ساختار بودجه ایجاد یا موجب صرفه‌جویی می‌شود، به تفکیک قید اعلام و گزارش تحلیلی درباره میزان فشار احتمالی ناشی از اجرای این احکام در جامعه مشخص شود.
۴ روز قبل
ماجرای ابلاغ حکم قطع انگشتان 4 سارق چه بود؟
گروه اجتماعی|ابلاغ رای قطع انگشتان 4 محکوم به بخش اجرای احکام زندان ارومیه با انتشار اخبار ضد و نقیضی در مورد این 4 محکوم همراه شده  و این در حالی است که به نظر می‌رسد با توجه به سابقه محکومان جای تامل در صدور این رای پررنگ‌تر شده است. این در حالی است که شرایط احراز سرقت حدی که در آن رای به قطع انگشت داده می‌شود دست‌کم ... شرط دارد و اجماع این شروط در یک سرقت به سادگی ممکن نخواهد شد.  با این حال خبرگزاری قوه قضاییه، میزان در پی انتشار اخباری از ابلاغ رای قطع انگشت 4 محکوم به واحد اجرای احکام زندان ارومیه خبری کوتاه منتشر کرد. در این خبر آمده است: «پیگیری‌های مرکز رسانه قوه قضاییه از دادگستری استان آذربایجان غربی نشان می‌دهد ادعای مطرح شده در برخی …
سند جدید در پرونده نوید افکاری / شب قبل از قصاص چه گذشت؟! + عکس سند
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
سند جدید در پرونده نوید افکاری / شب قبل از قصاص چه گذشت؟! + عکس سند
بر اساس قانون قاضی اجرای احکام پیش از اجرای حکم باید موضوع را به محکوم اطلاع دهد تا وی اگر میخواهد کسی را ببیند یا با فردی تماس بگیرد اعلام کند که این مهم از سوی قاضی اجرای احکام صورت پذیرفته است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
تخریب ۱۲۰۰ میلیاردی ساخت و سازهای غیر مجاز در دماوند
فرمانده انتظامی شرق استان تهران از اجرای حکم تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان دماوند به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.به گزارش ایسنا سردار کیومرث عزیـزی اظهار کرد: در راستای اجرای احکام قضایی ساخت و سازهای غیر‌مجاز در بیش از ۲ هکتار از اراضی کشاورزی تغییر کاربری داده شده در شهرستان دماوند تخریب و آزاد‌سازی شد.وی افزود: اجرای احکام قضائی با حضور نماینده تام‌الاختیار دادستانی در شهرک الهیه به ارزش کارشناسی شده ۱۲۰۰ میلیارد ریال به مرحله اجرا در آمد.به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شرق استان تهران در خاتمه از شهروندان خواست قبل از خرید واحدهای مسکونی در محیط های روستایی نسبت به تغییر کاربری و لحاظ مستندات و مدارک قانونی، هوشیاری بیشتری داشته باشند و موارد مشکوک را با پلیس از طریق …
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ارتش اعلام کرد
دستور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مبنی بر حساسیت تام و تمام به موضوعات امنیتی در فضای مجازی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ارتش از نقش سازمان قضایی نیروهای مسلح در رسیدگی‌ها نسبت به موضوعات امنیتی در فضای مجازی تقدیر کرد.سازمان قضایی نیروهای مسلح اعلام کرد: «رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ارتش از نقش برجسته سازمان قضایی نیروهای مسلح در رسیدگی‌های قاطع و حساسیت نسبت به موضوعات امنیتی در فضای مجازی تقدیر کرد. در نامه رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ارتش با اشاره به دستور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مبنی بر حساسیت تام و تمام به موضوعات امنیتی در فضای مجازی از سوی روسای سازمان های قضایی نیروهای مسلح و دادستان‌های نظامی سراسر کشور، از نقش برجسته و اقدامات ارزنده حجت‌الاسلام و المسلمین بهرامی برای استقرار عدالت …
تذکر به وزیر نیرو به دلیل استنکاف از اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / حسینعلی حاجی دلیگانی / نماینده مردم شاهین شهر / مجلس شورای اسلامی / فارس
تذکر به وزیر نیرو به دلیل استنکاف از اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس به وزیر نیرو به خاطر عدم اجرای احکام قانون دسترسی آزاد به اطلاعات توسط دستگاه‌های زیر مجموعه آن وزارتخانه تذکر داد.
آیت‌الله صانعی؛ مرجعِ خوش‌عاقبت
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / انقلاب / حقوق / دالایی لاما / مسلمانان / یوسف صانعی
آیت‌الله صانعی؛ مرجعِ خوش‌عاقبت
عموم فقیهانی که در انقلاب سال 57 دخیل یا مدافع آن بودند، کم و بیش در یک دستگاه فکری می‌اندیشیدند. آنها همگی اجرای احکام فقهی در قالب سنتی آن را ضامن سعادت دنیا و آخرت مسلمانان و حتی غیر مسلمانان فرض می‌کردند و سر در سودای پیاده کردن دقیق شریعت را داشتند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
آشنایی با مزایا و معایب وصول مهریه از طریق «اجرای ثبت»
علاوه بر وصول مهریه از طریق مراجع قضایی و اجرای احکام مدنی، زوجه می‌تواند با مراجعه به اداره ثبت، وصول مهریه و توقیف اموال زوج را تقاضا کند. در این صورت اداره ثبت با استعلام از بانک‌ها، اداره ثبت اسناد و املاک و همچنین استعلام از پلیس راهور و دیگر مراجع صالح، کلیه اموالی که متعلق به زوج بوده را توقیف می‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
جمع‫آوری ۶۳۶ معتاد متجاهر
رئیس پلیس پایتخت از جمع‫آوری ۶۳۶ معتاد متجاهر در اجرای طرح برخورد با معتادان متجاهر خبر داد.به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در اجرای ششمین مرحله از طرح ظفر که به منظور برخورد با معتادان متجاهر و جرایم مرتبط با مواد مخدر در پایتخت به اجرا درآمد، گفت: در اقدامی ابتکاری و بعد از فارغ شدن پلیس از طرح امنیت تاسوعا و عاشورای حسینی، بلافاصله طرح عملیاتی ظفر با مشارکت تمامی یگان‌های انتظامی در پلیس به مرحله اجرا درآمد.وی با بیان اینکه محوریت اجرای این طرح با پلیس مبارزه با مواد مخدر بود، اظهار کرد: در هماهنگی با این پلیس عوامل پلیس پیشگیری، پلیس امنیت، پلیس فتا و ... نیز حضور و مشارکت داشتند.رحیمی ادامه داد: در اجرای این طرح طی ۴۸ ساعت گذشته همکاران من با اجرای احکام قضایی ۱۴۶ خرده فروش مواد مخدر را …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
آزادسازی ۲۶۰ هکتار از حریم رودخانه‌ها‌
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از آزادسازی ۲۶۰ هکتار از اراضی تصرف‌شده در حریم و بستر رودخانه‌ها خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید حسن رضوی با اشاره به اینکه این اراضی در 5 ماه نخست امسال آزادسازی شده است، افزود: از ابتدای سال 92 تا 5 ماه نخست سال 99 بیش از 2840 حکم قضایی برای مقابله با ساخت‌وساز‌های غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها صادر شده است. وی با بیان اینکه در سال 92 فقط 146 مورد از احکام صادرشده اجرا شده است، گفت: در سال 98 با جهش بسیار خوب در اجرای احکام این تعداد به 750 و در 5 ماه اول سال 99 به 252 مورد رسیده است. مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران ادامه داد: با توجه به احکام اجراشده از 2840 حکم صادرشده تاکنون 1900 مورد اجرا و منجر به آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها شده است. رضوی با اشاره …
کتاب نظریه‌های مشورتی رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / معاونت حقوقی قوه قضاییه / قوه قضاییه / محمد مصدق
کتاب نظریه‌های مشورتی رونمایی شد
کتاب نظریه‌های مشورتی در مورد آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی با حضور معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه رونمایی شد.
ظرفیت قانونی اجرای احکام بودجه سال ۹۹ عملیاتی نشد/ لزوم ارائه گزارش از سوی دیوان محاسبات کشور
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / پورابراهیمی / اوراق سلف نفتی / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
ظرفیت قانونی اجرای احکام بودجه سال ۹۹ عملیاتی نشد/ لزوم ارائه گزارش از سوی دیوان محاسبات کشور
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به نظر می رسد اشتباه برداشت تعدادی از نمایندگان مجلس در خصوص موضوع اوراق سلف نفتی با مبحث مطرح شده در جلسات اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور موجب شد تا ظرفیت قانونی اجرای احکام بودجه سال ۹۹(بند«ی» تبصره ۵) عملیاتی نشود.
رئیسی: هیچ دستگاهی حق ندارد از مسئولیت شانه خالی کند/ دادسراها مو را از ماست بکشند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / ابراهیم رئیسی / دادسراهای تهران / دستگاه قضا / قوه قضائیه
رئیسی: هیچ دستگاهی حق ندارد از مسئولیت شانه خالی کند/ دادسراها مو را از ماست بکشند
به گزارش الف، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با شورای معاونین دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستان‌ها و دادیاران را «سرداران لشگر قضایی عدالت طلب و تحولخواه» معرفی کرد که ارتباط راهبردی مستمری با موضوع امنیت و فرایند دادرسی و اجرای احکام و دوران پس از اجرای احکام قضایی دارند.
رفع ابهام از میزان تمبر مالیاتی وکلا در مرحله اجرای احکام
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / اتحادیه سراسری کانونهای وکلا / مرکز وکلای قوه قضائیه / کانون وکلا / مالیات
رفع ابهام از میزان تمبر مالیاتی وکلا در مرحله اجرای احکام
اداره کل حقوقی با صدور یک نظریه مشورتی، از میزان تمبر مالیاتی وکلا در مرحله اجرای احکام نسبت به احکامی که جنبه مالی دارند و محکوم‌به مالی و نقد است، رفع ابهام کرد.
صف اجرای احکام مهریه با سکه ۱۰میلیونی!
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / مهریه / مهریه زنان
صف اجرای احکام مهریه با سکه ۱۰میلیونی!
صف‌های طولانی برای پیگیری اجرای مهریه در اداره پنجم اجرائیات ثبت اسناد در این روز‌های کرونایی که مردم بیم جان‌شان را دارند، به معضلی بزرگ تبدیل شده است؛ صف‌هایی که مردم برای انجام کارشان باید از نخستین ساعات بامداد حاضر شوند.
مسدود شدن حساب‌های سه شرکت لبنی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سازمان تعزیزات / مسدود کردن حساب / شرکت لبنی
مسدود شدن حساب‌های سه شرکت لبنی
حساب‌های سه شرکت لبنی «شأن دشت» با برند «پاژن»، «لبن دشت» با برند «چوپان» و «مادی» با برند «می‌ماست» با حکم اداره اجرای احکام سازمان تعزیرات حکومتی مسدود شد.
معاون سازمان امور اراضی: برخورد با زمین خواری در زمان آیت الله رئیسی ۲ برابر شده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / قوه قضائیه / وزارت جهاد کشاورزی
معاون سازمان امور اراضی: برخورد با زمین خواری در زمان آیت الله رئیسی ۲ برابر شده است
معاون سازمان امور اراضی کشور گفت: جلوگیری از تغییر کاربری اراضی و همچنین اجرای احکام تغییر کاربری‌های صورت گرفته در مدت حضور آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه در ۴ ماه گذشته دو برابر مدت مشابه در سال گذشته بوده است.
ملاک رد مال در پرونده سکه ثامن، آخرین موجودی مالباختگان در سایت است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / رسول کوهپایه‌زاده / طلا و سکه ثامن
ملاک رد مال در پرونده سکه ثامن، آخرین موجودی مالباختگان در سایت است
وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن درباره اختلاف بوجود آمده در خصوص میزان رد مال بین اجرای احکام و متهم و وکلای او و مالباختگان پرونده گفت: منظور از رد مال آخرین موجودی مالباختگان در سایت است و در رای صادره فقط در مورد جزای نقدی تخفیف داده شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ذره‌بین
حکم نجفی شکسته شد [شهروند] پرونده شهردار پیشین پایتخت به هیأت عمومی دیوان‌عالی کشور ارجاع شد تا توسط قضات دیوان‌عالی کشور بررسی شود.حمیدرضا گودرزی درباره آخرین وضع پرونده موکلش محمدعلی نجفی گفت: «شعبه ۴۱ دیوان‌عالی کشور برای سومین بار رأی صادره مبنی بر محکومیت موکلم به قتل عمدی و استدلال دادگاه را نپذیرفته و قتل را همچنان شبه‌عمدی دانسته است. در نتیجه پرونده با تهیه گزارشی به هیأت عمومی دیوان‌عالی کشور -بخش اصراری- ارسال خواهد شد تا این بار توسط قضات کیفری دیوان‌عالی بررسی و درباره آن اظهارنظر شود. هیأت عمومی دیوان‌عالی در این رسیدگی یا رأی شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران محکومیت نجفی به قتل عمدی را تأیید خواهد کرد که برای اجرا به اجرای احکام ارسال می‌شود …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
توبه سارق مسلح برای رهایی از اعدام
 سارق مسلح که به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده و در یک قدمی چوبه دار قرار گرفته است برای بار دوم توبه‌نامه نوشت و به‌خاطر تنها دخترش درخواست بخشش کرد.به گزارش همشهری، این مرد که مهدی نام دارد پیش از این نیز در سال94، زمانی که قرار بود حکم اعدام وی اجرا شود، توبه نامه نوشت و درخواست عفو کرد که همین مسئله باعث توقف اجرای حکم شد اما پس از بررسی‌های انجام شده توبه‌نامه او پذیرفته نشد و حالا که پرونده وی برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شده، وی این بار توبه‌نامه‌ای 5صفحه‌ای …
کشف بیش از 1000 مورد زمین خواری/ تهران رتبه اول اجرای احکام
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سرهنگ خردمند / فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن / تصرف / اجرای احکام / تعرض / ناجا / زم&#
کشف بیش از 1000 مورد زمین خواری/ تهران رتبه اول اجرای احکام
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از کشف بیش از یک هزار مورد زمین خواری در کشور به ارزش 4 هزار میلیارد و 138 میلیون تومان خبر داد.
کشف بیش از یک هزار مورد زمین خواری به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان/ بیشترین تعداد رفع تعرض در استان بوشهر/ رتبه اول تهران در اجرای احکام
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن
کشف بیش از یک هزار مورد زمین خواری به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان/ بیشترین تعداد رفع تعرض در استان بوشهر/ رتبه اول تهران در اجرای احکام
ایلنا: فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از کشف بیش از یک هزار مورد زمین خواری در کشور به ارزش ۴ هزار میلیارد و ۱۳۸ میلیون تومان طی چهار ماهه ابتدای سال جاری…
رئیس قوه قضاییه: ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها باید اصلاح شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
رئیس قوه قضاییه: ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها باید اصلاح شود
رئیس قوه قضاییه با اشاره به مساله طرح کشوری اجرای احکام و لزوم اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها گفت: ۲۵۰ هزار حکمی که از ماده ۱۰۰ در استان‌های مختلف مبنی بر تخریب یا جریمه صادر شده، باید بررسی و تکلیف روشن شود.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
توقف اعدام و موافقت با اعاده دادرسی3 متهم آبان
وکلای امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه محکوم به اعدام در پرونده مربوط به حوادث آبان‌ماه 98، اعلام کردند که اجرای حکم موکلان آنها فعلا متوقف شده و قرار است پرونده آنان دوباره بررسی شود. وکلای محکومان این پرونده در متنی نوشتند: «با توجه به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره احتمال پذیرش درخواست اعاده دادرسی در این پرونده، امید به نقض رأی بدوی داریم و بر همین اساس درخواست اعمال ماده ۴۷۴ را تقدیم رئیس دیوان عالی کشور کرده‌ایم.» سخنگوی قوه قضائیه سه‌شنبه هفته گذشته، بیست‌وچهارم تیرماه، در بیست‌ونهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره تأیید حکم اعدام سه نفر از محکومان اغتشاشات در حوادث آبان‌ماه گفته بود: «این حکم بعد از فرجام‌خواهی …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
با پذیرش درخواست اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور #اعدام_نکنید فعلا نتیجه داد
اعلام رسیدگی دوباره به پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ۹۸درخواست بررسی مجدد پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ماه سال ۱۳۹۸، از سوی دیوان عالی کشور پذیرفته شد.غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه هفته گذشته در نشست خبری خود با اعلام تایید حکم اعدام این سه تن گفته بود: البته اجرای احکام، یک فرآیند کاملا قانونی دارد که باید طی شود و ممکن است در این فرآیند قانونی، باز دادرسی‌های فوق‌العاده مانند اعاده دادرسی یا اعمال ماده ۴۷۷ یا هر موجب قانونی دیگری چه در این پرونده و چه در سایر پرونده‌ها نتیجه پرونده را توام با تغییر کند.روز گذشته در همین زمینه چهار وکیل محکومان این پرونده در متنی اعلام کردند: «با توجه به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درخصوص احتمال پذیرش درخواست اعاده دادرسی در این پرونده، …
گزارش| اعدام در آمریکا "خوب" در دیگر کشورها "بد"! +فیلم
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / آمریکا / دونالد ترامپ
گزارش| اعدام در آمریکا "خوب" در دیگر کشورها "بد"! +فیلم
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از زمان برقراری دولت خود بارها به مسئله اجرای احکام اعدام اشاره کرده و حمایت خود را از اعدام متجاوزان و مجرمان با سابقه بیان کرده است؛ این در حالی است که او از اجرای حکم اعدام در دیگر کشورها ناخشنود است!
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
پرداخت جریمه بدل از شلاق
برخلاف اخبار منتشره پرونده عادل فردوسی‫پور مجری سابق برنامه نود و مالک سابق باشگاه نفت تهران بسته شده است.به گزارش ورزش سه، فردی که سابقاً مالکیت نفت تهران را عهده‫دار بوده (این تیم در پایان فصل به دسته پایین‌تر از رقابت‌های لیگ برتر سقوط کرده و حالا هم اثری از آن در فوتبال ایران نیست) در گفت‌وگویی رادیویی اعلام کرد به دلیل انتشار صحبت‌های خلاف واقع در برنامه نود، دادگاه مجری و تهیه کننده این برنامه را به 40 ضربه شلاق متهم کرده است.او در بخشی از صحبت‌هایش به مجری برنامه گفت با وجود فرصت زیادی که به فردوسی‫پور داده تا از طریق یک پیام عذرخواهی، رضایت را وی را جلب کند، این اتفاق رخ نداده و وی برخلاف میل باطنی مجبور به پیش ‌رفتن در این پرونده شده است؛ پرونده‌ای که حکم آن 40 ضربه شلاق به جرم نشر اکاذیب …
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
ماجرای ادعای محکومیت فردوسی پور به 40 ضربه شلاق
آفتاب یزد- گروه شبکه: طی دو روز گذشته خبری مبنی بر اینکه «عادل فردوسی‌پور به شلاق محکوم شد» فضای مجازی را تحت سیطره خود درآورده و نگرانی و واکنش طرفداران این مجری محبوب و کاربلد را سبب شده است. گویا فردی که سابقاً مالکیت باشگاه نفت تهران را عهده دار بوده ( این تیم در پایان فصل به دسته پایین‌تر از رقابت‌های لیگ برتر سقوط کرده و حالا هم اثری از این تیم در فوتبال ایران نیست)، در گفتگوی رادیویی ادعا کرده است که به دلیل انتشار صحبت‌های خلاف واقع در برنامه نود، عادل فردوسی پور مجری و تهیه‌کننده این برنامه را به 40 ضربه شلاق محکوم کرده است. جهانیان در بخشی از صحبت‌هایش به مجری برنامه گفت: «با وجود فرصت زیادی که به فردوسی پورداده شد تا از طریق یک پیام عذرخواهی رضایت وی را جلب کند این اتفاق رخ نداده و …
با مردم
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
با مردم
   داستان پیچ در پیچ مجموعه ورزشی شهدای نارمک رمپ مجموعه ورزشی شهدای نارمک شاکی خصوصی داشت،زیرا بخشی از کوچه توسط سازنده اشغال شده بود. مردم با این موضوع مخالف بودند و قرار بود برای جلوگیری از تخریب رمپ مذاکره کنند، اما به‌هرحال شاکی خصوصی حکم تخریب گرفته بود و کار به‌جایی رسید که خود شهرداری منطقه8 به‌عنوان سازنده اقدام به تخریب رمپ این مجموعه کرد. توجه کنید که یک‌بار از سوی شهرداری سهل‌انگاری شد و کوچه به رمپ اختصاص یافت. یک‌بار شاکی خصوصی رأی مساعد برای تخریب گرفت و یک‌بار هم به اجرای احکام رفت …
حکم نهایی پرونده شکایت از فردوسی پور
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
حکم نهایی پرونده شکایت از فردوسی پور
موضوع مهم این است که حکم این پرونده ۴۰ ضربه شلاق یا جریمه نقدی ۱.۵ میلیون تومانی بدل از شلاق بوده که عادل فردوسی پور با پرداخت آن به اجرای احکام این پرونده را بسته حاشیه خاص دیگری نیز در این زمینه وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
تکذیب خبر توقف اجرای حکم ۳ جوان معترض آبان ۹۸
اعلام خبر تایید حکم اعدام سه جوان در ارتباط با حوادث آبان 98 در دیوان عالی کشور – با امکان تغییر در فرآیندهای دادرسی همچون اعمال ماده 477 – از سوی سخنگوی قوه قضائیه باعث شد که شامگاه سه‌شنبه، هشتگ #اعدام_نکنید برای جلوگیری از اعدام این سه متهم ترند اول شبکه‌های اجتماعی شود.به دنبال این رویداد، خبرگزاری فارس در خبری، با اشاره به پیگیری یکی از خبرنگارانش، از دستور اعمال ماده 477 از سوی رئیس قوه قضائیه خبر داد. اما ساعتی بعد، مرکز رسانه قوه قضائیه و نیز خبرگزاری میزان، وابسته به این قوه، این خبر را رد کردند. در اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضائیه آمده است: «درپی انتشار خبری در یکی از خبرگزاری‌ها مبنی بر صدور دستور اعاده دادرسی سه متهم اعدامی حوادث آبان ماه، مرکز رسانه قوه قضائیه ضمن تکذیب این خبر اعلام …
درخواست اعاده دادرسی را ابتدای هفته آینده ارائه خواهیم کرد/ امروز درخواست اعمال ماده ۴۷۷ را ارسال کردیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
درخواست اعاده دادرسی را ابتدای هفته آینده ارائه خواهیم کرد/ امروز درخواست اعمال ماده ۴۷۷ را ارسال کردیم
وکیل مدافع محمد رجبی گفت: درخواست اعمال ماده ۴۷۷ را امروز ارسال کردیم، درخواست اعاده دادرسی را نیز ابتدای هفته آینده ارائه خواهیم کرد. وی افزود: طبق قولی که به ما داده شده بود، به محض وصول پرونده به اجرای احکام فرصت مطالعه پرونده داده شد و امروز وکلای پرونده، با مراجعه به مرجع مذکور آن را مطالعه کردیم.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / اعدام سه محکوم حوادث آبان / حکم اعدام عناصر حوادث آبان 98 / دادگاه عناصر حوادث آبان 98 / قوه قضائیه
اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضائیه درباره خبر توقف اجرای حکم ۳ اعدامی
به گزارش مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، در پی انتشار خبری در یکی از خبرگزاری‌ها مبنی بر صدور دستور اعاده دادرسی سه متهم اعدامی حوادث آبان ماه، مرکز رسانه قوه قضائیه ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد همچنانکه روز گذشته سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری اعلام کرد «ممکن است در فرایند قانونی اجرای احکام، دادرسی‌های فوق‌العاده مانند اعمال ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری چه در این پرونده و چه در سایر پرونده‌ها نتیجه پرونده را توأم با تغییر کند». بنابراین در این پرونده نیز در صورت وصول درخواست، قوه قضائیه طبق روال قانونی به آن رسیدگی خواهد کرد اما تا کنون درخواستی از جانب وکلای متهمین واصل نشده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
امکان تغییر احکام اعدام حوادث آبان ۹۸
سخنگوی قوه قضائیه گفت: چهارشنبه گذشته دستورالعمل مجددی برای اعطای مرخصی به زندانیان صادر و به واحدهای قضایی و زندان‌ها ابلاغ شد.به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: متاسفانه شرایط کرونایی در کشور تداوم یافته و در روزهای اخیر آمار مبتلایان و جان باختگان ناشی ازاین بیماری فزونی یافته است. من به نمایندگی از قوه قضائیه بار دیگر از تلاش‌ها و زحمات کادر پزشکی و پرستاری کشور قدردانی می‫کنیم‫ و به آنها خسته نباشید عرض می‌کنم. از مردم هم تقاضا می‌کنم که توصیه‌های پزشکی به ویژه استفاده از ماسک در مجامع عمومی و رعایت فاصله فیزیکی را داشته باشند. به صاحبان صنوف و فعالان اقتصادی توصیه می‫کنم که در محل فعالیت خویش تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم زنجیره …
توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / حوادث آبان ۹۸ / دادگاه بازداشتی‌های آبان ماه / سخنگوی قوه قضائیه
توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸
به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خبر تایید حکم اعدام سه نفر در ارتباط با حوادث آبان ۹۸ صحیح است و آیا حکم این افراد اجرا خواهد شد یا اینکه هنوز راه حقوقی برای عدم اجرای احکام این افراد باز است؟ گفت: بله آنچه که از ناحیه همکاران به ما اعلام شده این است که این حکم در دیوان عالی بعد از فرجام خواهی که متهمان و وکلای آنها داده بودند به تایید دیوان عالی رسیده و به دادسرا اعاده شده است.
دیوان عالی کشور حکم اعدام  تمجیدی و رجبی را تأیید کرد/ تقاضای اعاده دادرسی می‌دهیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / دیوان عالی کشور / اعدام / وکیل / آبان / محمد رجبی / سعید تمجیدی / مصطفی نیلی / معترضین آبان
دیوان عالی کشور حکم اعدام تمجیدی و رجبی را تأیید کرد/ تقاضای اعاده دادرسی می‌دهیم
ایلنا: وکیل مدافع سعید تمجیدی و محمد رجبی از تأیید حکم اعدام موکلانش توسط دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: با توجه به اینکه پرونده به اجرای احکام ارسال می‌شود،…
جزئیات و ابهامات حکم اعدام ۳ زندانی جوان اعتراضات بنزینی؛ وکلا دسترسی به پرونده نداشته‌اند!
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / اعتراضات گرانی بنزین / حکم اعدام / امیرحسین مرادی / سعید تمجیدی / محمد رجبی
جزئیات و ابهامات حکم اعدام ۳ زندانی جوان اعتراضات بنزینی؛ وکلا دسترسی به پرونده نداشته‌اند!
سه نفر از متهمان اعتراضات گرانی بنزین در آبان سال گذشته به اعدام محکوم شده‌اند. این حکم به‌تازگی در دیوان عالی کشور نیز تأیید شده و به‌زودی برای اجرا به اجرای احکام ارسال خواهد شد. این در حالی است که وکلای این افراد حتی در مرحله فرجام‌خواهی امکان مطالعه و بررسی پرونده و ارائه دفاعیات خود را نداشته‌اند.
آخرین جزئیات حکم اعدام ۳ بازداشت ‌شده اعتراضات آبان | راز ویدیوهای داخل موبایل
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
آخرین جزئیات حکم اعدام ۳ بازداشت ‌شده اعتراضات آبان | راز ویدیوهای داخل موبایل
سه نفر از متهمان اعتراضات گرانی بنزین در آبان سال گذشته به اعدام محکوم شده‌اند. این حکم به‌تازگی در دیوان عالی کشور نیز تأیید شده و به‌زودی برای اجرا به اجرای احکام ارسال خواهد شد.
دو مجموعه از نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی به‌زودی منتشر می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / معاونت حقوقی قوه قضاییه / نظریه‌های مشورتی / قانون آیین دادرسی کیفری
دو مجموعه از نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی به‌زودی منتشر می‌شود
تدوین دو مجموعه از نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی و قانون آیین دادرسی کیفری به انجام رسیده و در آستانه انتشار است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
یک ساختمان و مقصران‌بسیار
در مورد کلینیک سینا اطهر یک نکته بسیار مهم وجود دارد. پرونده این کلینیک به دلیل تخلفاتش به کمیسیون ماده صد ارسال و بابت تغییرات اعمال‌شده در این ساختمال حکم قلع و قمع آن صادر شده بود. این حکم اما به اجرا درنیامد. در همین نکته اول باید دانست که مسوولیت اجرای حکم ماده صد با اجرای احکام منطقه است؛ یعنی شهرداری منطقه یک تهران و بنابراین بخشی از حادثه ناشی از کوتاهی شهرداری منطقه یک تهران است. اما این ظاهر ماجرا است. باطن ماجرا چیست؟ ما 22 مبحث ملی ساختمان داریم که راهنمای فعالیت‌های حوزه ساخت‌وساز در کشورمان هستند. مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان که مبحث طراحی سازه‌ها برای شرایط پدافندی است متاسفانه خیلی مورد توجه قرار نمی‌گیرد. وقتی می‌گوییم پدافند، فکر می‌کنیم …
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
فرمانده یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی فارس :
620119 متر مربع از اراضی دولتی به ارزش 155 میلیارد ریال به بیت المال برگردانده شدبه گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، سرهنگ حسین مهدوی نژاد فرمانده یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی فارس گفت: با تلاش مامورین یگان حفاظت از اراضی و پیگیری واحد املاک و حقوقی این اداره کل و با هماهنگی مراجع قضایی و همکاری نیروی انتظامی، تعداد 85 مورد رفع تعرض به متراژ 524736 متر مربع به ارزش بیش از 18 میلیارد ریال و تعداد 13 مورد اجرای احکام قضایی به متراژ 95383 متر مربع به ارزش بیش از 137 میلیارد ریال از اراضی دولتی در فروردین، اردیبهشت و خرداد سال جاری در سطح استان فارس رفع تصرف و از دست سودجویان و زمین خواران به بیت المال بازگردانده شد.وی تصریح کرد: یگان حفاظت راه و شهرسازی فارس با توجه به …
صدور حکم قاچاق و وصول جرائم ۷ برابر شد | مدیری که مرغش یک پا دارد نمی‌تواند در خدمت تولید باشد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
صدور حکم قاچاق و وصول جرائم ۷ برابر شد | مدیری که مرغش یک پا دارد نمی‌تواند در خدمت تولید باشد
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: در سال گذشته اجرای احکام قاچاق و وصول جرائم ۷۰۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت که عدد قابل قبولی است اما قانع‌کننده نیست و باید تلاش بیشتری بکنیم.
حمایت از تولید باید هدفمند و دارای ضمانت اجرا باشد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / معاون دادستان کل کشور / تولید / دادستانی کل کشور
حمایت از تولید باید هدفمند و دارای ضمانت اجرا باشد
معاون قضایی دادستان کل کشور در امر مبارزه با قاچاق و جرایم سازمان یافته گفت: در سال گذشته اجرای احکام قاچاق و وصول جرائم ۷۰۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته که عدد قابل قبولی است.
صدور احکام قاچاق و وصول جرائم امسال ۷ برابر شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / قوه قضاییه / قاچاق / قاچاق کالا
صدور احکام قاچاق و وصول جرائم امسال ۷ برابر شد
معاون قضایی دادستان کل کشور در امر مبارزه با قاچاق و جرایم سازمان یافته گفت: برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیار مصمم هستیم و در سال گذشته، اجرای احکام قاچاق و وصول جرائم ۷۰۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته که عدد قابل قبولی است اما موجب اقناع نیست و باید تلاش بیشتری انجام دهیم.
افزایش ۷۰۰ درصدی اجرای احکام قاچاق و وصول جرائم/ استماع مشکلات فعالان اقتصادی قدم اول در حمایت از تولیدکنندگان است
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / قاچاق / عمرانی / دادستان کل کشور / معاون قضایی دادستان کل کشور
افزایش ۷۰۰ درصدی اجرای احکام قاچاق و وصول جرائم/ استماع مشکلات فعالان اقتصادی قدم اول در حمایت از تولیدکنندگان است
ایلنا: معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: در سال گذشته اجرای احکام قاچاق و وصول جرائم ۷۰۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته که عدد قابل قبولی است ولى موجب اقناع نیست و…
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
غم نان و اشتهای سیری‌ناپذیر کارفرمایان/ ماجرای احکام کارگران آذرآب اراک چه بود؟
شرکت آذرآب اراک بعد از اجرا شدن فرآیند خصوصی‌سازی با مشکلات بسیاری مواجه شد که پرداخت با تاخیر حقوق و دستمزد کارگران از جمله آن است. در این گزارش رویداد۲۴ به شرایط زندگی کارگران این کارخانه و احکام قضایی صادر شده برای آنها می‌پردازد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ضرورت جلوگیری فوری از فعالیت صنایع آلاینده در شهر
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید به‌سرعت جهت انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر اقدام کند. به گزارش مهر، زهرا صدراعظم نوری با اشاره به حادثه انفجار و آتش‌سوزی در یک کارگاه شارژ سیلندر گاز مایع بیان کرد: با گذر از برخی محلات شهر مشاغلی چون تعمیرگاه، فروشگاه‌های مواد شیمیایی، فروش کپسول‌های گاز و صنوف پرخطر قابل‌مشاهده هستند که برای بسیاری از آن‌ها در آئین‌نامه اجرایی بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ضوابط استقرار و یا انتقال از پهنه‌های نامتجانس لحاظ شده است. او ادامه داد: ازاین‌رو از شهرداری تهران می‌خواهم با تأکید ویژه از طریق شهرداری‌های مناطق و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل در اجرای …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بازیکن سرشناس سابق استقلال آزاد شد
مدیر آکادمی باشگاه استقلال که با شکایت جواد نکونام و به اتهام نشر اکاذیب محکومیت قطعی گرفته و در نتیجه عدم اجرای حکم محکومیتش، بازداشت شده بود، پس از حضور در دایره اجرای احکام دادسرا و با برطرف شدن مشکل، آزاد شد.
ملاقات معاونین دادستان و قضات دادسرای تهران با زندانیان
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / دادستانی تهران / قوه قضاییه / زندان
ملاقات معاونین دادستان و قضات دادسرای تهران با زندانیان
 تعدادی از معاونان دادستان، قضات اجرای احکام و دادیاران ناظر بر زندان، ضمن حضور در زندان‌های تهران با زندانیان دیدار کرده و به حل مشکلات قضایی آنها پرداختند.
واکنش هاشمی به تخریب ملک ۴ هزار متری جماران
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
واکنش هاشمی به تخریب ملک ۴ هزار متری جماران
رئیس شورای شهر تهران نسبت به تخریب ملک ۴ هزار متری جماران و اجرای احکام‌ ماده ۱۰۰ توضیحاتی داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
قاضی زنده‌است؟
نام غلامرضا منصوری این روزها دیگر نه‌تنها به عنوان متهم ردیف نهم پرونده اکبر طبری و ۲۱ همدستش که بیشتر در جایگاه «سوپراستار» حواشی این پرونده جنجالی و «سلبریتی فضای مجازی» مطرح می‌شود. مرگ او حالا چنان حاشیه‌ساز شده که حتی تیتر مطبوعات درباره برگزاری جلسات دادگاه طبری، به مرگ غلامرضا منصوری، متهم ردیف نهم این پرونده اختصاص یافته و «معمای منصوری» حالا تبدیل شده به گره کور پرونده ۲۲ نفره اکبر طبری. اگر چه وکیل مدافع اکبر طبری و حتی نماینده دادستان معتقدند که نبود منصوری خللی در روند دادگاه ایجاد نمی‌کند اما کسانی که احتمال به قتل رسیدن آقای قاضی را جدی‌تر می‌دانند، از منصوری به عنوان «جعبه سیاه» این پرونده یاد می‌کنند …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
رئیس دادگستری استان چهارمحال و بختیاری خبر داد:
تناسب قضات وپرونده دردادگستری استان چهارمحال و بختیاری با استانداردهای جهانی هم خوانی ندارد شهرکرد خبرنگار ابتکار : رئیس‌کل دادگستری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سرقت مستوجب تعزیر بالاترین میزان پرونده‌های کیفری ما را تشکیل می‌دهد، گفت: توهین به اشخاص عادی، ضرب و جرح عمدی، تهدید در رده‌های بعدی قرار دارد.احمدرضا با بیان اینکه رعایت کرامت، مبارزه با فساد و رفع موانع تولید از مهم‌ترین اولویت‌های قوه قضاییه است، اظهار کرد: در تلاش هستیم در این راستا بسترهای فساد را شناسایی و با متخلفان برخورد جدی کنیم، همچنین در راستای رفع موانع تولید با اقدامات دادگستری از تعطیلی ۳۱ واحد تولیدی در استان جلوگیری شد.رئیس‌کل دادگستری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حدود ۱۶۶ هزار و ۱۲۸ فقره پرونده در سال ۹۸  …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
لندن با نقض حکم دادگاه، همچنان به عربستان سلاح می‌فروشد
دولت انگلیس به نادیده گرفتن حکم دادگاه مبنی بر ممنوعیت فروش تسلیحات به عربستان متهم شد.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، در حکمی که سال گذشته صادر شد، دادگاه تجدید نظر دولت انگلیس را از صدور مجوز برای فروش تسلیحات به عربستان سعودی به منظور استفاده در یمن منع کرد و این اقدام را غیرقانونی دانست؛ یمنی که ارزیابی‌های مستقل نشان می‌دهد ائتلاف تحت رهبری عربستان در آنجا مسئول مرگ بیش از ۸ هزار غیرنظامی از سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون است.این حکم، دولت انگلیس را از تایید هرگونه مجوز جدید برای فروش تسلیحات به ریاض منع کرده و آن را وادار ساخته تا در تصمیمات مربوط به مجوزهای موجود تجدیدنظر کند؛ روندی که به گفته وزارت تجارت بین‌المللی حدود هفت ماه زمان خواهد برد.اما با گذشت یک سال از زمان صدور این حکم …
ناگفته‌های مرگ قاضی منصوری
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / قاضی منصوری / اعتماد
ناگفته‌های مرگ قاضی منصوری
صالح نیک بخت وکیل پایه یک دادگستری در یادداشتی می‌نویسد: یکی از اتهامات آقای طبری، توصیه او به دوستانش و دادن رشوه به قضات و توصیه به دریافت آن است. برای کسانی مانند نگارنده که بیش از ۴۰ سال است با دستگاه قضایی کنونی کشور در پوزیشن‌های مختلف، وکیل شاکی، وکیل متهم و متهم مرتبط بوده‌ام، نمی‌توانم تصور کنم یک مقام قضایی یا اداری غیرمرتبط مستقیما راه میانبر برود و در مراحل مختلف تحقیقات بدون مداخله مقامات مافوق، پل خود را مستقیما به بازپرسان یا دادیاران دادسرا یا اجرای احکام وصل کند.
‌تشکیل ۳۷ پرونده رفع تصرف از ابتدای امسال تاکنون در یزد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اجتماعی / یزد / منابع طبیعی
‌تشکیل ۳۷ پرونده رفع تصرف از ابتدای امسال تاکنون در یزد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد با اشاره به ضرورت حفاظت همه جانبه از ظرفیت‌های زیست محیطی برای افزایش کیفیت زندگی گفت: از ابتدی امسال تاکنون ۳۷ فقره پرونده تخریب، رفع تصرف و اجرای احکام قضایی در اداره کل منابع طبیعی یزد تشکیل و مورد بررسی قرار گرفته است.
زمانی اجرای احکام منسوخ شده قابل باور نبود
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / قوه قضاییه / شورای حل اختلاف / سیدابراهیم رئیسی
زمانی اجرای احکام منسوخ شده قابل باور نبود
سرپرست سابق معاونت قضایی گفت: زمانی تحقق اجرای احکام منسوخ شده در کشور غیر قابل باور بود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
چالش‌های قانون‌گذاری و فرصت‌های پیش‌رو
«اصول قانون‌گذاری» در تمام نظام‌های حقوقی موردتوجه قرار گرفته است. سعی بر آن است تا اصول قانون‌نویسی خاصیت فرآیندی بیابند تا از این رهگذر حداقل استانداردهای لازم در تمام قوانین تضمین شود و چنین نباشد که کیفیت در قوانین، عمل تصادفی باشد. بدین صورت که در مواردی به‌طور تصادفی به جهت حضور برخی اشخاص خاص، قوانینی مطلوب به تصویب برسد. در نقطه مقابل به دلیل عدم وجود اصول قانون‌گذاری به صورت فرآیندی، در بسیاری از موارد ملاحظه می‌شود که قانون‌گذار بدان دلیل که از فضای اجرا دور است، سعی بر آن دارد تا مطلوب‌ها و آرمان‌های خود را به دور از زمین واقعی و عمل، به صورت احکامی دستوری درآورد و انتظار دارد مجریان با تمام وجود اطاعت کامل را به منصه ظهور برسانند. …
تعیین اعضای هیات بازرسی پرونده‌های اجرای احکام دادگستری تهران
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / محمد جواد حشمتی / دادگستری تهران / قوه قضاییه
تعیین اعضای هیات بازرسی پرونده‌های اجرای احکام دادگستری تهران
اعضاء هیات ویژه بازرسی و بررسی پرونده‌های دوایر اجرای احکام دادگستری کل استان تهران تعیین شدند.
افزایش حکم حبس یکی از معترضان حجاب به ۱۵ سال
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
افزایش حکم حبس یکی از معترضان حجاب به ۱۵ سال
وکیل صبا کردافشاری از بازداشت‌شدگان اعتراضات ۹۶ می‌گوید: برخلاف رأیی که سال گذشته به بنده ابلاغ و بر اساس آن موکلم از موضوع اتهام ماده ۶۳۹ تبرئه شد و مجموع حکم اجرایی ایشان هفت سال و نیم حبس درنظر گرفته شده بود، اخیرا از اجرای احکام دادسرای ارشاد برگه‌ای مبنی بر ۱۵ سال حبس به ایشان ابلاغ شده است.
ورود دادستانی به بازار ملتهب خودرو/ پیشنهاد بورسی شدن خودرو توسط رئیس دستگا قضا
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / بازار خودرو / دادستان کل کشور / دادستانی کشور / سعید عمرانی / مبارزه با پولشویی
ورود دادستانی به بازار ملتهب خودرو/ پیشنهاد بورسی شدن خودرو توسط رئیس دستگا قضا
فارس نوشت: دادستانی کل کشور علاوه بر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته، به تازگی وظیفه نظارت بر دستورالعمل توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی و نظارت بر اجرای احکام قاچاق را نیز برعهده گرفته است و به دنبال مبارزه با مافیایی است که ممکن است در پشت پرده‌های به اصطلاح توزیع مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی باشند.
جرائم و تخلفات مربوط به قاچاق کالا و ارز مطابق قانون مجازات اسلامی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز
جرائم و تخلفات مربوط به قاچاق کالا و ارز مطابق قانون مجازات اسلامی است
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می تواند در خصوص پرونده های موضوع این قانون و یا جرائم مرتبط حسب مورد از طریق رئیس سازمان تعزیرات حکومتی یا دادستان، تعقیب و رسیدگی به پرونده را از بدو تشکیل تا مرحله اجرای احکام، از مراجع رسیدگی کننده تقاضا کند؛ همچنین تمامی احکام و قواعد عمومی مربوط به جرائم و تخلفات موضوع این قانون به غیر از موارد پیش بینی شده، مطابق قانون مجازات اسلامی است.
انتقاد از عملکرد دستگاه قضایی در اجرای احکام دیوان عدالت در حوزه پرستاری/ قوانین بیش از ۱۳ سال مغفول مانده است/ پرستاران امیدی به آینده شغلی خود ندارند
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / امنیت شغلی / دیوان عدالت اداری / بیکاری پرستاران / قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری / مشکلات پرستاران / استخدام پرستاری
انتقاد از عملکرد دستگاه قضایی در اجرای احکام دیوان عدالت در حوزه پرستاری/ قوانین بیش از ۱۳ سال مغفول مانده است/ پرستاران امیدی به آینده شغلی خود ندارند
ایلنا: یک فعال صنفی پرستاری گفت: به عملکرد دستگاه قضایی در خصوص اجرای احکام دیوان عدالت اداری در حوزه پرستاری انتقاد هست. نرخ بیکاری و نداشتن امنیت شغلی در بین…
نماینده پارلمان عراق: صالح حکم اعدام سرکرده‌های داعش را امضا نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / برهم صالح / تحولات عراق / داعش در عراق
نماینده پارلمان عراق: صالح حکم اعدام سرکرده‌های داعش را امضا نمی‌کند
به گزارش فارس، «حسن سالم» نماینده فراکسیون «الصادقون» در پارلمان عراق طی پستی در توئیتر، از «برهم صالح» رئیس جمهور این کشور خواست تا اجرای احکام اعدام صادر شده در حق تروریست‌ها را امضا کند.
تأثیر کرونا در اجرای احکام پرونده‌های قضایی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / دادگستری / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه
تأثیر کرونا در اجرای احکام پرونده‌های قضایی
تهران - ایرنا - حقوقدان و وکیل دادگستری با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، بخشنامه رئیس قوه قضائیه را فرصتی مناسب برای زندانیانی دانست که به مرخصی آمده‌اند تا بتوانند از شکات خود رضایت بگیرند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
سرکشی به سبک قاضی‌القضات
رسیدگی به عملکرد دادگستری و زندان‌های زیر نظر قوه قضاییه جمهوری اسلامی با حضور سید ابراهیم رییسی در راس دستگاه عدلیه روند منظم‌تری به خود گرفته و اگرچه همچنان انتقادات بسیاری از سوی ناظران و افکار عمومی مطرح می‌شود ولی امیدها را برای حل مشکلات زنده کرده است. در همین راستا روز گذشته رییسی به صورت سرزده از دادسرا و دادگستری شهرستان ری واقع در استان تهران بازدید و دستوراتی را برای بهبود فعالیت آنان و افزایش رضایت عمومی صادر کرد. واحد رایانه، دفتر معاون دادستان، اجرای احکام انقلاب، شعبه یازدهم دادیاری، شعبه دوم دادیاری، شعبه ١١ بازپرسی، شعبه چهارم بازپرسی، شعبه هفتم دادیاری و واحد اظهارنظر، دیگر مقصدهای رییس قوه قضاییه در جریان بازدید از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری بود. براساس …
رهایی محکوم به قصاص پای چوبه دار پس از ۱۱ سال حبس
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
رهایی محکوم به قصاص پای چوبه دار پس از ۱۱ سال حبس
دادیار اجرای احکام دادگستری اهواز از رهایی یک زندانی ندامتگاه سپیدار اهواز از قصاص پای چوبه دار پس از ۱۱ سال حبس خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
کار بانکی کوچک‌ و پرزحمت
هفته پیش برای پرداخت حدود ۷ میلیون تومان به حساب دادسرای اجرای احکام ناحیه ۲۶ ناگزیر به مراجعه به بانک ملی شعبه مخابرات، کمی پایین‌تر از پل سیدخندان شدم. فیش مخصوص را از دادسرا گرفته و پر کرده بودم. برای پرداخت وجه، کارت «بانک ‌ملت» داشتم ولی متصدی باجه گفت یا باید کارت «بانک‌ ملی» داشته باشید و یا بروید از بانک ملت پول بگیرید و بیاورید اینجا تا بتوانید به حساب بریزید. کار خیلی غیرمنطقی به نظر می‌رسید به خصوص اینکه برای جلوگیری از شیوع کرونا به بانک‌ها دستور داده شده که...
۲۲ هزار پرونده در شورای حل اختلاف لرستان به سازش ختم شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / استانی-اجتماعی / شورای حل اختلاف / دادگستری لرستان
۲۲ هزار پرونده در شورای حل اختلاف لرستان به سازش ختم شد
رئیس شورای اختلاف لرستان گفت: ۲۲ هزار و ۴۹۶ فقره از پرونده‌های جریانی در شعب و واحدهای اجرای احکام شوراها به صلح و سازش منتهی شده است.
رکوردزنی عربستان در اجرای احکام اعدام در سال ۲۰۱۹
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / عربستان
رکوردزنی عربستان در اجرای احکام اعدام در سال ۲۰۱۹
عفو بین‌الملل از رکوردزنی عربستان در اعدام افراد با اجرای ۱۸۴ حکم طی سال ۲۰۱۹ پرده برداشت.
قتل تازه داماد فقط به خاطر یک نگاه
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
قتل تازه داماد فقط به خاطر یک نگاه
حکم قصاص جوانی که به خاطر یک نگاه، تازه دامادی را به قتل رسانده بود، با تأیید حکم از سوی دیوانعالی کشور به شعبه اجرای احکام فرستاده شد.
کفن‌پیچی متوفیان کرونا چه تفاوتی دارد؟
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / مشرق نیوز / ویروس کرونا / آمار مبتلایان به کرونا / بهشت زهرا
کفن‌پیچی متوفیان کرونا چه تفاوتی دارد؟
با آغاز روند تغسیل متوفیان مبتلا به کرونا در سالن بهشت زهرا (س) سری به این سازمان زدیم تا روند اجرای احکام شرعی را از نزدیک ببینیم.
اعدام  800 نفر طی پنج سال اخیر در عربستان
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
اعدام 800 نفر طی پنج سال اخیر در عربستان
سازمان حقوق بشر "رپریو" در گزارشی اعلام کرد که اجرای احکام اعدامی در عربستان سعودی در 5 سال اخیر بیشتر شده است و در مجموع 800 نفر در این کشور اعدام شده اند.
فرمان شاه سعودی برای زندانیان
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / عربستان / سلمان‌ بن‌ عبدالعزیز - آل سعود
فرمان شاه سعودی برای زندانیان
ایسنا نوشت: پادشاه عربستان سعودی دستور داد تا اجرای احکام و دستورات قضایی نهایی مربوط به حبس محکومان پرونده‌های حقوق خصوصی به حالت تعلیق درآمده و روال آزادی موقت آنها انجام شود.
5سال زندان مجازات خواستگارخشمگین
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
5سال زندان مجازات خواستگارخشمگین
خواستگار خشمگین که زن موردعلاقه‌اش را با ضربات چاقو زخمی کرده و او را تا پرتگاه مرگ پیش برده بود به 5سال زندان و پرداخت دیه محکوم شد. اگرچه حکم تأیید شده و به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شده است، اما شاکی به رأی صادر شده اعتراض کرده و خواستار رسیدگی مجدد شده است. به گزارش همشهری، تحقیقات این پرونده از ششم مرداد‌ماه سال 95شروع شد. ظهر آن روز کارگر کارگاهی در اتوبان آزادگان صدای زن و مردی را در بیابان‌های اطراف کارگاه شنید. او ابتدا تصور کرد که درگیری، دعوای زن و شوهری است اما وقتی دید …
درآمد ۸ میلیاردی شهرداری از اجرای احکام حقوقی
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / شهرداری تهران / شهر تهران / شکایت
درآمد ۸ میلیاردی شهرداری از اجرای احکام حقوقی
مدیر کل حقوقی شهرداری تهران گفت: اجرای احکام و وصول مطالبات شهرداری در سال گذشته قریب به ۸ هزار میلیارد تومان بوده است.
بازرسی از تمام زندان‌های کشور در یک ماه
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / زندان / سید علی اصغر رفاهی
بازرسی از تمام زندان‌های کشور در یک ماه
سرپرست اداره کل نظارت بر ضابطین، زندان‌ها و اجرای احکام کیفری دادستانی کل کشور از انجام بازرسی‌ها از تمام زندان‌های کشور خبر داد.
سلطانی: فدراسیون از فیفا وقت بگیرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / استقلال تهران / ویروس کرونا
سلطانی: فدراسیون از فیفا وقت بگیرد
معاون باشگاه استقلال از فدراسیون فوتبال درخواست کرد مذاکره‌ای با فیفا برای تعویق اجرای احکام باشگاه‌های ایران داشته باشند.
معاون شورای مفتیان روسیه: اجرای احکام اسلامی به پیشگیری از کرونا کمک می‌کند
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / ویروس کرونا / روسیه / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
معاون شورای مفتیان روسیه: اجرای احکام اسلامی به پیشگیری از کرونا کمک می‌کند
مسکو - ایرنا- معاون شورای مفتیان روسیه عالی ترین نهاد اسلامی این کشور، گفت: اجرای احکام و اصول شریعت اسلامی به پیشگیری از بیماری کرونا کمک می کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / فریدون مجلسی
یک ادای احترام
بخت با اسکندر فیروز یار بود که صدور حکم او در زمانی بود که برای جلوگیری از تندروی‌های خلخالی‌، اجرای احکام اعدام را منوط به بررسی و تجدید هیاتی در قم کرده بودند. آن هیات جان او را نجات داد؛ اما هفت سال را در زندان سپری کرد. در همان زمان توانست اوقات خود را صرف مطالعه برای نوشتن آثار ارزنده‌ای مانند «پستانداران ایران» کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •