سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
احتکار تجهیزات پزشکی
ببینید | بازداشت سلطان ماسک آمریکا در نیویورک !
۴ روز قبل / ویروس کرونا / احتکار / ماسک / دستکش و ماسک آلوده
ببینید | بازداشت سلطان ماسک آمریکا در نیویورک !
پلیس آمریکا مردی را بازداشت و بیش از یک میلیون ماسک N95 همراه با مقادیر زیاد تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا از او کشف کرد. جالب اینکه شب گذشته وقتی از ترامپ درباره گرانی و احتکار این ماسک ها پرسیده شد گفت: مردم جای ماسک از شال استفاده کنند و با شال جلوی دهان‌شان را بپوشانند!
پلمب 448 انبار و داروخانه به دلیل احتکار/ هشدار جدی به متخلفان در طرح
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
پلمب 448 انبار و داروخانه به دلیل احتکار/ هشدار جدی به متخلفان در طرح "فاصله‌گذاری اجتماعی"
سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به پلمب 448 انبار و داروخانه به دلیل احتکار تجهیزات پزشکی، گفت: پلیس برای حفظ جان هموطنان عزیز و کمک به جامعه پزشکی نسبت به افراد بی‌توجه به قانون فاصله‌گذاری اجتماعی هیچگونه گذشت و تسامحی نخواهد داشت.
درخواست دیده بان برای تعامل بیشتر وزارت بهداشت با نهادهای قضایی و نظامی در مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / احتکار تجهیزات پزشکی / احمد توکلی / دیده بان شفافیت و عدالت
درخواست دیده بان برای تعامل بیشتر وزارت بهداشت با نهادهای قضایی و نظامی در مقابله با کرونا
احمد توکلی رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت  خواستار عزم بیشتر و  یاری جستن از مقامات از جمله رهبری برای دستور بر افزایش نقش نیروهای مسلح در مبارزه با کرونا، رییس جمهور برای گرفتن مواضع محکم تر و با ثبات تر ،از جمله اقدام اخیر ایشان، و همچنین قوه قضاییه برای برخورد بیشتر با اخلال گران در عرضه مواد اولیه محصولات کرونایی و کسانی که بی اعتنا به عواقب رفتارشان مردم و کشور را به مخاطره می اندازند، شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / احتکار تجهیزات پزشکی / دارو و تجهیزات پزشکی / مقابله با کرونا ویروس
کشف بیش از ۱۸۱ هزار قلم تجهیزات بهداشتی/ تحویل اقلام مکشوفه به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها
به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا مقیمی در حاشیه جلسه قرارگاه نوروزی امین پلیس امنیت اقتصادی اظهار داشت: در ادامه طرح تشدید مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی در سطح کشور، همچنان رصد اطلاعاتی مبدأ و مقصد کالاهای بهداشتی در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد.
مواجهه جامعه ایرانی با بحران کرونا چگونه است؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
مواجهه جامعه ایرانی با بحران کرونا چگونه است؟
اردشیر بهرامی جامعه شناس و پژوهشگر در بخش دوم و پایانی گفتگوی خود با دیدارنیوز می کوشد مواجهه جامعه و گروه های مختلف اجتماعی با بحران کرونا را از منظر جامعه شناسی بررسی کند. وی در این راستا به مسائلی چون انواع بحران ها و پیامدهای اجتماعی آنها نیز اشاره می کند. وی می گوید: در وقوع بیماری کرونا، شرایطی همچون ناشناخته بودن بیماری، قدرت کُشندگی، قدرت تکثیر بالا، فقدان درمان مشخص، فقدان تجهیزات بهداشتی و پزشکی پیشگیری (ماسک، لوازم ضدعفونی کننده و...) و عدم آمادگی وزارت بهداشت در مواجهه با آن و عدم توزیع درست و سریع تجهیزات پیشگیری مورد نیاز مردم به دلیل احتکار و زمینه­‌های اجتماعی ایران، موجب هراس و نگرانی مردم شده است. در شرایطی که مردم کنترلی بر اوضاع ندارند، بی نظمی، قانون­ گریزی و بهم­ ریختگی …
توزیع نکردن ماسک توسط اصناف در حکم احتکار است
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
توزیع نکردن ماسک توسط اصناف در حکم احتکار است
رییس اداره نظارت بر تامین و نگهداشت اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی بر ضرورت توزیع و عرضه ماسک توسط توزیع کنندگان و اصناف، پیرو ابلاغ بخشنامه تأمین و توزیع ماسک از سوی معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو تأکید کرد.
کشف ۱۱۲ هزار عدد دستکش احتکار شده در کهگیلویه
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / تعزیرات حکومتی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / کهگیلویه / ماسک
کشف ۱۱۲ هزار عدد دستکش احتکار شده در کهگیلویه
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف ۱۱۲ هزار عدد دستکش و مقداری مواد ضدعفونی با توجه به رصد گسترش چتر اطلاعاتی بر فعالیت محتکران و متخلفان در عرضه تجهیزات پزشکی و بهداشتی در شهرستان کهگیلویه خبر داد.
شناسایی و کشف انبار احتکار تجهیزات پزشکی در بندرعباس
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
شناسایی و کشف انبار احتکار تجهیزات پزشکی در بندرعباس
فرمانده انتظامی استان از کشف یک انبار احتکار اقلام بهداشتی و کشف بیش از ۱۲ هزار ماسک و گان یک بار مصرف پرستاری در بندرعباس خبرداد.
کشف ۷۳ میلیون قلم کالاهای پزشکی احتکار شده / دستگیری ۶۰ محتکر و دلال
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کشف ۷۳ میلیون قلم کالاهای پزشکی احتکار شده / دستگیری ۶۰ محتکر و دلال
فرمانده انتظامی پایتخت از هماهنگی نیروی انتظامی با دستگاه های مختلف برای نظارت و مدیریت بر فرایند تولید تا توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز مردم در قالب طرح صیانت از سلامت جامعه خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / احتکار دستکش / کشف دستکش احتکار شده / مقابله با کرونا
کشف ۴ میلیون دستکش از یک انبار احتکار در اهواز توسط اطلاعات سپاه
به گزارش فارس،  با توجه به رصد و گسترش چتر اطلاعاتی بر فعالیت محترکان و متخلفان در عرضه اقلام و تجهیزات پزشکی، ظهر امروز سازمان اطلاعات سپاه خوزستان، انبار بزرگ احتکار کالاهای پزشکی را در اهواز کشف کرد.
فرافکنی‌های رئیس اتحادیه صنف تجهیزات و لوازم پزشکی به جای پاسخ‌گویی درباره کم‌کاری‌ها در مقابله با کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
فرافکنی‌های رئیس اتحادیه صنف تجهیزات و لوازم پزشکی به جای پاسخ‌گویی درباره کم‌کاری‌ها در مقابله با کرونا
رئیس اتحادیه صنف تجهیزات و لوازم پزشکی در پاسخ به علت کمبود برخی اقلام پزشکی در مقابله با کرونا و شکل‌گیری پدیده احتکار این کالاها با اظهاراتی قابل تامل صرفا به فرافکنی پرداخت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
مرخصی بیش از ۵۴ هزار زندانی
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و اقدامات قوه قضائیه در این راستا گفت که طبق بخشنامه معاون اول قوه قضائیه قرار است رسیدگی محاکم تا حد امکان به صورت غیرحضوری انجام شود.به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشستی خبری که به صورت زنده از شبکه خبر سیما پخش شد، اظهار کرد: امروز جامعه ما شاهد شیوع ویروس کرونا درکشور و مبتلا شدن جمعی از هموطنان عزیز ما به این ویروس منحوس است و تلاش جامعه پزشکی و پرستاری به عنوان مدافعان سلامت کشور جای تقدیر دارد و کار آنها امروز نمونه بارز جهاد در راه خداست. امروز عزت جامعه پزشکی ما روزافزون شده و اعتماد مردم ما به این قشر تقویت شده است.سخنگوی قوه قضائیه افزود: ما در یک هفته اخیر شاهد چند اقدام مثبت در قوه قضائیه بودیم. یکی صدور بخشنامه مرخصی به …
بیش از ۵۴ هزار نفر از زندانیان به مرخصی رفتند / توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در مورد شایعه ابتلای برخی زندانیان امنیتی به کرونا / ورودی زندان‌ها بیش از ۳۵ درصد کاهش پیدا کرده است / دادگاه متهمان پرونده‌های اخیر احتکار لوازم و تجهیزات پزشکی در شعب ویژه به صورت علنی برگزار خواهد شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
بیش از ۵۴ هزار نفر از زندانیان به مرخصی رفتند / توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در مورد شایعه ابتلای برخی زندانیان امنیتی به کرونا / ورودی زندان‌ها بیش از ۳۵ درصد کاهش پیدا کرده است / دادگاه متهمان پرونده‌های …
در مرخصی که اعطا شد، بیش از ۵۴ هزار نفر از زندانیان به مرخصی رفتند. از سوی دیگر در رابطه با بهداشت و تامین امنیت و سلامت زندانیان اقدامات بسیار خوبی با همکاری وزارت بهداشت انجام شده است.
غیبت مشکوک اتحادیه صنف لوازم و تجهیزات پزشکی در میدان مبارزه با کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
غیبت مشکوک اتحادیه صنف لوازم و تجهیزات پزشکی در میدان مبارزه با کرونا
غیبت رئیس و اعضای هیئت مدیره این اتحادیه برای پاسخ‌گویی به رسانه‌‌ها درباره راهکارها و برنامه‌های تقویت خط تولید مواد مورد نیاز جامعه پزشکی در مقابله با کرونا و همچنین نحوه مقابله با پدیده احتکار و قاچاق برخی از اقلام مذکور بسیار قابل تامل است.
ببینید | سلطان دستکش دستگیر شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / احتکار
ببینید | سلطان دستکش دستگیر شد
۲ انبار بزرگ دستکش‌ پزشکی احتکار شده در شورآباد کهریزک کشف شد.در این ۲ انبار تعداد ۲۸ میلیون انواع دستکش پزشکی و سایر تجهیزات احتکار شده کشف و مقرر شد ظرف ۴۸ ساعت در میان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توزیع شود.
کشف و ضبط انبار بزرگ احتکار تجهیزات پزشکی در جنوب تهران توسط پاسداران گمنام امام زمان(عج)
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
کشف و ضبط انبار بزرگ احتکار تجهیزات پزشکی در جنوب تهران توسط پاسداران گمنام امام زمان(عج)
روابط عمومی سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران در اطلاعیه ای از کشف و ضبط یک انبار بزرگ احتکار تجهیزات پزشکی توسط پاسداران گمنام امام زمان (عج) سپاه این استان در جنوب تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سرکوب کرونا با خودروهای یگان ویژه
همه ظرفیت‌های یگان ویژه ناجا اعم از خودروهای آب‌پاش، سمپاش و سایر تجهیزات جهت ضدعفونی و سم‌زدایی در اختیار سازمان‌های متولی مقابله با کرونا قرار گرفته استجانشین فرمانده ناجا با اشاره به راه‌اندازی و فعالیت قرارگاه عملیاتی پدافند زیستی ناجا در راستای کنترل و مهار ویروس کرونا اعلام کرد: با هماهنگی مراجع ذی‌ربط، عملیات یگان‌های ویژه ناجا جهت سم‌زدایی و ضدعفونی کردن مراکز عمومی و تجمع مردم، خیابان‌ها و معابر و ... از روز یکشنبه در تهران و شش استان هدف آغاز و درصورت لزوم و نیاز در سایر استان‌ها نیز این عملیات‌ها اجرایی خواهد شد.سردار ایوب سلیمانی در حاشیه آغاز به کار قرارگاه پدافندزیستی ناجا اظهار کرد: وظیفه خود می‌دانم از همه کسانی که در روزهای نیاز با مردم هستند، قدردانی کنم. از طرفی قدردانی و سپاس …
کشف 27 میلیون ماسک، دستکش و تجهیزات پزشکی احتکار شده
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
کشف 27 میلیون ماسک، دستکش و تجهیزات پزشکی احتکار شده
رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف 27 میلیون انواع تجهیزات بهداشتی شامل ماسک، دستکش بهداشتی و 10 تن مواد ضدعفونی‌کننده خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
کشف یک انبار احتکار ماسک با پیگیری و همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو از کشف یک انبار احتکار ماسک با پیگیری و همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی استان خبر داد.دکتر کیومرث رحیمی با تائید این خبر گفت: در بازرسی مشترک به عمل آمده توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو و اداره کل تعزیرات حکومتی استان، حسب پیگیری مدیر کل محترم اداره کل تعزیرات حکومتی استان از یک واحد صنفی تجهیزات پزشکی 338 کارتن دستکش لاتکس، 20کارتن دستکش نایلونی، 13 بسته ماسک، 172 عدد سرم شستشو کشف و توقیف شد.وی افزود:‌ پرونده این کشف توسط اداره کل تعزیرات حکومتی استان در حال رسیدگی می باشد.رحیمی گفت: متاسفانه برخی از سودجویان از شرایط موجود سوء استفاده کرده و با احتکار کالاهای ضروری را از دسترس مردم …
کشف اقلام پزشکی و بهداشتی احتکار شده در شیراز
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / استانی-اقتصادی / کروناویروس
کشف اقلام پزشکی و بهداشتی احتکار شده در شیراز
به‌همت سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس، ۹۳ هزار قلم تجهیزات پزشکی و بهداشتی دپو شده در یک انبار کشف و ضبط شد.
تعطیلی ۳ واحد صنفی تجهیزات پزشکی به علت احتکار و گران‌فروشی
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / احتکار / گرانفروشی
تعطیلی ۳ واحد صنفی تجهیزات پزشکی به علت احتکار و گران‌فروشی
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین از تعطیلی یک انبار و ۲ فروشگاه تجهیزات پزشکی به علت احتکار و گران‌فروشی اقلام بهداشتی درگشت‌های تعزیرات حکومتی خبر داد.
۲باب مغازه تجهیزات پزشکی در ارومیه پلمب شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / استانی-اجتماعی / پلمب / احتکار
۲باب مغازه تجهیزات پزشکی در ارومیه پلمب شد
بنا بر درخواست و به دستور معاون دادستان آذربایجان غربی،۲ باب مغازه تجهیزات پزشکی فروشی در ارومیه به دلیل احتکار و گرانفروشی ماسک بهداشتی پلمب و به مراجع قضائی معرفی شدند.
تشکیل 10 پرونده گران‌فروشی و امتناع از عرضه ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در مشهد
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / استانی-اقتصادی / کروناویروس / ماسک
تشکیل 10 پرونده گران‌فروشی و امتناع از عرضه ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در مشهد
مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تاکنون حدود 10 پرونده تحت عنوان گران‌فروشی و امتناع از عرضه برای داروخانه‌ها و فروشندگان تجهیزات پزشکی تشکیل شده، اما مورد احتکار نداشتیم.
برخورد با گرانفروشان و احتکارکنندگان انواع ماسک های پزشکی
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
برخورد با گرانفروشان و احتکارکنندگان انواع ماسک های پزشکی
مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی ، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هشدار داد که کلیه احتکار کنندگان و گرانفروشان انواع ماسکهای پزشکی شناسایی و با آنها برخورد قانونی می شود.
تحریم‌ها و FATF روند واردات کیت کرونا را کند کرد/ به صورت انبوه ماسک و مایع ضد عفونی احتکار شده است
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
تحریم‌ها و FATF روند واردات کیت کرونا را کند کرد/ به صورت انبوه ماسک و مایع ضد عفونی احتکار شده است
ایلنا: نایب رئیس اتحادیه واردکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: البته تحریم ها و به خصوص رفتن ایران در فهرست سیاه FATF کار ما را سخت کرده به طور مثال اکنون چندین شرکت بین…
توقیف انبار ماسک یک‌بارمصرف در قزوین
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / استانی-اقتصادی / احتکار / کروناویروس
توقیف انبار ماسک یک‌بارمصرف در قزوین
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: انبار یک واحد تجهیزات پزشکی که اقدام به احتکار و امتناع از فروش ماسک و ژل شستشو کرده بود کشف و کلیه اقلام موجود توقیف و ضبط شد؛ در ضمن با داروخانه‌هایی که محصولات بهداشتی را گران بفروشند برخورد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
دارو روی شیب گرانی
گروه جامعه: «دارو گران می‌شود.»؛ این خبری است که بسیاری از بیماران و خانواده‌های آنها را نگران می‌کند. خبری که اغلب‌ آنها منتظر شنیدن آن هستند. حداقل طی 2 سال گذشته آن را با پوست و استخوان‌شان لمس کرده‌اند و همچنان با زمزمه‌های پیوستن واردات دارو به ارز نیمایی بیش از گذشته در انتظار بالا رفتن قیمت‌ داروها به خصوص داروهای نادر در ایران هستند. حالا اما با اظهارات اخیر رئیس سازمان غذا و دارو که گفته است «امسال قیمت دارو با تغییرات عمده‌ای روبه‌رو نخواهد بود»، بیماران باید در انتظار بالا رفتن قیمت دارو البته با شیب ملایم باشند؛ شیبی که شاید برای مسئولان ملایم و برای بیماران و خانواده‌هایشان ناملایم باشد. «دارو» مهم‌ترین چالش وزارت بهداشت و حوزه سلامت در ایران است. ماده‌ای که بهبود، درمان و حتی ادامه …
۱۳۹۸/۰۵/۱۱
پلیس امنیت اقتصادی یک اروپایی را به دلیل کلاهبرداری 12 میلیارد تومانی دستگیر کرد
دستگیری کلاهبردار اروپایی در ایرانسخنگوی نیروی انتظامی با تشریح وظایف و اقدامات پلیس امنیت اقتصادی، از دستگیری یک کلاهبردار اروپایی از سوی پلیس خبر داد.سردار احمد نوریان در نشست خبری خود درباره‌ تشکیل پلیس امنیت اقتصادی اظهار کرد: ‌در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در سال رونق تولید و برای تامین امنیت اقتصادی و رونق اقتصادی، پلیس امنیت اقتصادی تشکیل شد. وی با بیان این که پلیس امنیت اقتصادی از ۱۷ فروردین‏ماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده است گفت: قاچاق کالا و ارز، برخورد با جرایم پولی و بانکی، برخورد با جرایم حوزه بورس، پولشویی، جرایم مالیاتی، تسهیلات غیر مجاز بانکی، زمین‏خواری و‏... از جمله اولویت‌های اصلی این پلیس است که گرچه زمان کمی از آغاز به کار آن گذشته اما توفیقات خوبی در همین مدت …
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
پای مافیای دارو روی قلب سلامت
گروه جامعه: «دارو» مهم‌ترین چالش وزارت بهداشت و حوزه سلامت در ایران است. ماده‌ای که بهبود، درمان و حتی ادامه زندگی برخی بیماران به آن وابسته است. تامین دارو اما وابستگی مستقیمی به ارز و تحولات اقتصادی و بعضا سیاسی در ایران دارد. بالا رفتن نرخ ارزهای خارجی در ایران و به دنبال آن تحریم‌های اقتصادی روند تامین برخی داروها را با مشکلاتی مواجه کرده و از سوی دیگر اختصاص ارز دولتی برای تامین داروهای وارداتی نیز زمینه‌های فساد مالی را در وزارت بهداشت رقم زده است. وزیر بهداشت چندی است که از شبکه‌ فساد در حوزه سلامت سخن می‌گوید. حالا اما رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو آن را مافیای دارو می‌خواند و معتقد است که اگر ارز نیمایی اساس صنعت دارو قرار گیرد، مافیای فساد برچیده می‌شود، هرچند که این ارز قیمت داروها …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •