شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
احمد زیدآبادی
غلبه حاشیه بر متن
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / فرهنگی و هنری
غلبه حاشیه بر متن
خاطره‌نگاری و زندگینامه‌‌نویسی حلقه مفقوده نوشته‌های ایرانی در سال‌های اخیر است. شعر و داستان و رمان و نقد و گفت‌و‌گو بسیار منتشر می‌شود اما کمتر کسی به نگارش زندگینامه یا وقایع‌نگاری سال‌های گذشته می‌پردازد. از این جهت، همت احمد زیدآبادی در زندگینامه‌‌نویسی ستودنی است و اعتماد‌به‌نفس و به‌نوعی تحدی او در بازار کتابی که بسیاری از نویسندگان در جذب خوانندگان ناکام می‌شوند.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
آمریکا می‌خواهد راهبرد ایران را تغییر دهد
مجتبی رحیمی| پس از ترور سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه در عراق به وسیله آمریکا، باید شاهد تغییر اوضاع سیاسی در منطقه باشیم. اینکه واکنش ایران چه خواهد بود و اوضاع سیاسی عراق پس از این اقدام آمریکا چگونه پیش خواهد رفت، سوال‌هایی است که ذهن تحلیلگران سیاسی را به خود مشغول کرده است. احمد زیدآبادی، تحلیلگر مسائل بین‌الملل، معتقد است که پاسخ ایران از لحاظ زمانی فوری نخواهد بود. راهبرد دیپلماتیک ایران پس از این اتفاق هم موضوع دیگری بود که با زیدآبادی در میان گذاشتیم که در ادامه آن را می‌خوانید.
حیدری: دنیا از صنعت هسته‌ای عبور کرده است/ بیکاری جوانان، تقصیر ترامپ است
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سیاسی
حیدری: دنیا از صنعت هسته‌ای عبور کرده است/ بیکاری جوانان، تقصیر ترامپ است
چندی پیش «حسین مرعشی» فعال سیاسی اصلاح طلب گفته بود: «به نظر من برجام اتفاقاً در دوران آقای اوباما دچار تزلزل شد، جایی که دولت او اجازه نداد ایران از مواهب این توافق بهره‌مند شود».
  اوباما  پرونده هسته ای  روزنامه اعتماد  جنگ تحمیلی  دولت سایه  غلامرضا حیدری  فراکسیون امید مجلس  مجلس  محمدجواد ظریف  احمد زیدآبادی
شماره دوازدهم فصلنامه سیاست‌نامه منتشر شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / فرهنگی و هنری
شماره دوازدهم فصلنامه سیاست‌نامه منتشر شد
در شماره تازه فصلنامه سیاست‌نامه، مقاله‌هایی از محمد قوچانی، جواد طباطبایی، موسی غنی‌نژاد و احمد نقیب‌زاده به همراه گفت‌وگویی با احمد زیدآبادی و میزگردی با حضور صادق زیباکلام و شروین وکیلی منتشر شده است.
  مطبوعات  رسانه  صادق زیباکلام
بیچاره نئولیبرالیسم/ مناظره‌ احمد زیدآبادی و احسان شریعتی  درباره ریشه‌های اعتراضات آبان ۹۸
سازندگی / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سیاسی
بیچاره نئولیبرالیسم/ مناظره‌ احمد زیدآبادی و احسان شریعتی درباره ریشه‌های اعتراضات آبان ۹۸
در جریان اعتراضات آبان‌ماه «نئولیبرالیسم» یکی از متهمان ردیف اول سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی در کشور بود تا جایی که اصول‌گرایان رادیکال و اصلاح‌طلبان رادیکال و نومارکسیست‌ها یکصدا علیه لیبرالیسم و نئولیبرالیسم موضع‌گیری کردند. اخیرا سایت انصاف‌نیوز مناظره‌ای با حضور دو روشنفکر لیبرال و رادیکال؛ احمد زیدآبادی و احسان شریعتی برگزار کرده است
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / سیاسی
تحلیل احمد زیدآبادی از افشاگری روحانی
همین رمزآمیز سخن گفتن مسئولان در مورد پدیده‌ای که باید از هر جهت شفاف باشد، سبب سلب اعتماد از آن‌ها بخصوص داعیه‌های ضد فسادشان شده است.
  رئیس جمهور  حسن روحانی  فساد اقتصادی  احمد زیدآبادی
زیدآبادی: نباید از دانشگاه‌های شبیه مدرسه انتظاری داشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
زیدآبادی: نباید از دانشگاه‌های شبیه مدرسه انتظاری داشت
تهران - ایرنا - یک فعال اصلاح طلب، دانشگاه‌های امروز را به مدرسه تشبیه کرد و گفت: از این مدارس نباید انتظار فعالیت دانشجویی داشت و این دانشجویان چطور می‌توانند رسالت تاریخی دانشجویی را بر عهده بگیرند.
  دانشگاه تهران  دولت سازندگی  احمد زیدآبادی  مجمع روحانیون مبارز
هنرمند و اهل پیله!/ یادداشت احمد زیدآبادی در واکنش‌ها به هجمه‌ها به همایون شجریان و علیرضا قربانی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / فرهنگی و هنری
هنرمند و اهل پیله!/ یادداشت احمد زیدآبادی در واکنش‌ها به هجمه‌ها به همایون شجریان و علیرضا قربانی
احمد زیدآبادی در یادداشتی که در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرده است درباره انتقادها به همایون شجریان و علیرضا قربانی نوشته است.
  موسیقی  همایون شجریان  علیرضا قربانی
فهرست حداقلی اصیل و غایبان محتوم انتخابات
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / سیاسی
فهرست حداقلی اصیل و غایبان محتوم انتخابات
تهران-ایرنا-اعلام استراتژی اصلاح طلبان در انتخابات آینده نشان می‌دهد این جریان این بار در پی احیای داشته‌های خود و حضور حداقلی اما اصیل است و در جریان مقابل هم از حضور یا عدم حضور برخی چهره‌های شناخته شده با قاطعیت بیشتری سخن گفته می شود.
  محمد باقر قالیباف  مصطفی تاجزاده  محمدرضا عارف  اصولگرایان  احمد زیدآبادی  محمد مهاجری
حضور در قدرت یا نقش آفرینی در اجتماع؛ مساله این است؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سیاسی
حضور در قدرت یا نقش آفرینی در اجتماع؛ مساله این است؟
تهران - ایرنا - احمد زیدآبادی در مناظره خود با تاج زاده ادعا کرد با ورود به قدرت سیاسی، جنبش اجتماعی آرامی که از زمان جنگ در کشور شکل گرفته بود وارد منازعات قدرت شد و از مسیر خود خارج شد. اما مصطفی تاجزاده معتقد است با حضور اضلاح طلبان در قدرت جنبش های اجتماعی توانستند عرصه برای فعالیت و آگاهی بیشتر پیدا کنند و گسترش زیادی بیابند.
  احمد زیدآبادی  سید مصطفی تاجزاده  انتخابات مجلس شورای اسلامی  اصلاح طلبان