پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
استیو بنن
استیو بنن: ترامپ در صورت شکست در انتخابات، ۲۰۲۴ باز می‌گردد
۳ روز قبل / دونالد ترامپ / استیو بنن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
استیو بنن: ترامپ در صورت شکست در انتخابات، ۲۰۲۴ باز می‌گردد
استراتژیست ارشد سابق دونالد ترامپ در پیش‌بینی جالب توجهی گفت که دونالد…
۴ روز قبل
اروپا و پایان تحریم تسلیحاتی ایران
با خروج دونالد ترامپ رییس‌جمهور ایالات متحده از توافق هسته‌ای، حاکمان امریکایی بر این باور بودند که با فشار تحریم‌های اقتصادی و حداکثری بر ایران به سرعت باب مذاکره‌ای را با  ایران باز خواهند کرد که نتیجه آن توافقی خواهد بود برخلاف برجام که از سویی از غنی‌سازی در آن خبری نباشد و از سویی دیگر برنامه موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران در سایه آن کنترل شود.  دستگاه دیپلماسی ترامپ برای اجرای طرح ضد برجامی خود علیه ایران از تندروترین افراد همچون مایک پمپئو، برایان هوک، استیو بنن، جان بولتون و دیگران استفاده کرد به نحوی که این افراد به اتفاق شخص ترامپ همراه با تبلیغات و تهدیدات، کشورهای در حال تجارت با ایران وادار کردند همکاری‌های خود با تهران را متوقف کنند.  از …
پیشگویی استیو بنن از انتخابات: آمریکا بر لبه یک جنگ تمام عیار قرار دارد/شکست ترامپ بر سه پایه استوار است
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / دونالد ترامپ / جوزف بایدن
پیشگویی استیو بنن از انتخابات: آمریکا بر لبه یک جنگ تمام عیار قرار دارد/شکست ترامپ بر سه پایه استوار است
استراتژیت سابق ارشد کاخ سفید گفت که در آمریکا پس از اعلام نتایج انتخابات یک جنگ داخلی در خواهد گرفت.
ردپای مشاور سابق ترامپ در اتهام زنی به چینی‌ها در خصوص شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / ویروس کرونا / استیو بنن
ردپای مشاور سابق ترامپ در اتهام زنی به چینی‌ها در خصوص شیوع کرونا
استیو بنن با رشوه به یک ویروس شناس چینی سعی کرده ثابت کند ویروس کرونا درآزمایشگاهی در چین ساخته شده و به‌صورت عمدی منتشر شده است.
جیمز کومی: استیو بنن به یک دنیا دردسر گرفتار شده است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استیو بنن / جیمز کومی
جیمز کومی: استیو بنن به یک دنیا دردسر گرفتار شده است
مدیر سابق اف.بی.آی اعلام داشت، استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ سفید به دنبال طرح کیفرخواست علیه او از بابت اتهام کلاهبرداری "به یک دنیا دردسر" گرفتار شده است.
کلاه‌برداری استراتژیست ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
کلاه‌برداری استراتژیست ترامپ
استیون بنن، مشاور ارشد سابق ترامپ و از دست‌راستی‌های افراطی این کشور به همراه سه تن دیگر به اتهام کلاهبرداری اینترنتی بازداشت شدند. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، استیو بنن، مشاور سابق ترامپ که از او به‌عنوان معمار کارزار انتخاباتی سال 2016 نیز یاد می‌شود، متهم به کلاهبرداری از کمک‌کنندگان مالی شده است.
استیو بنن، مشاور سابق ترامپ به اتهام کلاهبرداری بازداشت شد
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / استیو بنن
استیو بنن، مشاور سابق ترامپ به اتهام کلاهبرداری بازداشت شد
استیو بنن، مشاور سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به اتهام کلاهبرداری در کمپین جمع‌آوری کمک مالی برای ساخت دیوار مرزی آمریکا و مکزیک، بازداشت شد.
ادعا‌های استیو بنن درباره منشاء کرونا ویروس
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / استیو بنن / منشا کرونا / ویروس کرونا
ادعا‌های استیو بنن درباره منشاء کرونا ویروس
استراتژیست سابق کاخ سفید همچنین از بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس خواست تا از طرح‌هایی که به غول مخابراتی هوآوی چین اجازه می‌دهد تا روی شبکه جدید ۵جی بریتانیا کار کند، کنار بکشد.
جنگ صلیبی بین المللی علیه چین (بخش دوم و پایانی)
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / چین / ترامپ / جنگ ترامپ با چین / پوپولیسم / استیو بنن / لیبرالیسم
جنگ صلیبی بین المللی علیه چین (بخش دوم و پایانی)
در میانه شیوع بیماری همه گیر کرونا، یک جریان ضد چینی در محافل جناح راستی و برخی از نو لیبرال ها آغاز شده است. این نیروها به دنبال تغییر جهت انتقادها از جهانی سازی- تغییر ساختار اقتصادی، سرقت از مالکیت معنوی و کسری تجاری- و استفاده از آنها برای پشتیبانی از عملیات تغییر دولت ها و حتی جنگ علیه چین برای منافع مالی چند الیگارشی آمریکایی هستند. مشابه این اتفاق را در رابطه با ترویج احساسات ضد مهاجرتی در اروپا و مطابقت آن با منافع اسرائیل در اروپا و ترویج جنگ های نو محافظه کارانه در آمریکا شاهد بودیم.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
سوسیالیست شدن جمهوری‌خواهان
جمهوری‌خواهان آمریکایی سوسیالیست شده‌اند؛ همان‌ها که از دولت حداقلی و حفظ حقوق مالکیت سخن می‌گفتند. حال بحران کرونا آنها را مجبور کرده است که از تز دولت بزرگ حمایت کنند. استیو بنن، مشاور سابق ترامپ و استیوارت استیونز، استراتژیست جمهوری‌خواهان در دوران جورج بوش می‌گویند که عصر دولت محدود و رویکردهای محافظه‌کارانه به‌دلیل کرونا به سر آمده است. آمریکا در بحرانی قرار دارد که تنها دولت بزرگ می‌تواند نجاتش دهد. شاید به همین دلیل هم بود که ترامپ با ارائه بسته حمایتی 2 تریلیون دلاری موافقت کرد.
شیوع «کرونا» لحظه‌ای چرچیلی برای ترامپ است
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / دونالد ترامپ / استیو بنن
شیوع «کرونا» لحظه‌ای چرچیلی برای ترامپ است
ایلنا: استراتژیست ارشد پیشین رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که رئیس فعلی کاخ سفید می‌تواند بحران شیوع «کرونا» را پشت سر بگذارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / دونالد ترامپ / اتحادیه اروپا / کاخ سفید / ایران / کمیسیون اروپا
«استیو بنن»، استراتژیست ارشد سابق ترامپ در اروپا چه می کند؟
تهران- ایرنا- «من شیفته شخصیت‌هایی مثل چنگیزخان، ناپلئون و لرد نلسون هستم. حالا که خودم درگیر شدم می‌توانم ببینم و درک کنم که افراد به تنهایی تاثیرات بیشتری در تاریخ داشته‌اند. چیزی که در مورد هیتلر برای من جالب بوده این است که چطور مردی مثل او، ولگردی از وین که کاملا خارج از جریان بود، توانست در آلمان به قدرت برسد.»
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
ترامپ ممکن است ظرف شش هفته آینده استیضاح شود
«استیو بنن» استراتژیست ارشد سابق «دونالد ترامپ» ا استیضاح را یک «تهدید اخلاقی» علیه ریاست جمهوری وی خواند و گفت او ممکن است ظرف ۶ هفته آینده استیضاح شود.به گزارش ایرنا، روزنامه نیویورک پست درگزارش اختصاصی خود به نقل از بنن نوشت: کاخ سفید باید موضوع استیضاح را جدی بگیرد. این بانکدار سابق در یک مصاحبه گسترده با این رسانه آمریکایی افزود: این یک موضوع جدی است و ترامپ در شش هفته آتی توسط «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح می‌شود. پلوسی بسیار متمرکز در این زمینه تلاش می‌کند.رئیس ۶۵ ساله سابق روزنامه بریت بارت نیوز آمریکا گفت که اگر ترامپ از استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا جان سالم به در ببرد ممکن است با چالش‌های عجیبی در سال ۲۰۲۰ از سوی «مایک بلومبرگ» بنیانگذار بلومبرگ یا «هیلاری کلینتون» …
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
پیش‌بینی استراتژیست سابق ترامپ از احتمال استیضاح او
گروه جهان| استیو بنن استراتژیست ارشد سابق دونالد ترامپ استیضاح را یک «تهدید اخلاقی»
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / استیضاح ترامپ
پیش‌بینی استیو ببن درباره استیضاح ترامپ
استیو بنن Steve Bannon استراتژیست ارشد سابق ترامپ گفت احتمالا ترامپ در مدت شش هفته آتی استیضاح می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
استیو بنن: استیضاح تهدیدی برای ریاست جمهوری ترامپ است/ بلومبرگ و کلینتون وارد رقابت می‌شوند
استیو بنن اظهار کرد، کاخ سفید باید تحقیقات استیضاح دموکرات‌ها را جدی‌تر بگیرد زیرا ممکن است "تهدیدی مرگبار" برای ریاست جمهوری ترامپ باشد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
استیو بنن: هیلاری برای 2020 خیز برداشته است
پنج ماه قبل هنگامی که جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق امریکا برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 اعلام کاندیداتوری کرد، جبهه دموکرات‌ها جان تازه‌ای گرفت و امیدها برای پیروزی بالا رفت اما حالا استیو بنن، استراتژیک ارشد سابق ترامپ پیش‌بینی کرده، دموکرات‌ها باز هم به هیلاری کلینتون متوسل شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
احتمال نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ۲۰۲۰
شفقنا- استراتژیست ارشد سابق دولت «دونالد ترامپ» از احتمال نامزدی «هیلاری کلینتون» از حزب دموکرات برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ خبر داد. «استیو بنن» گفته که هیلاری کلینتون در رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۲۰...
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
آیا ایتالیا به سمت فاشیسم می‌رود؟
تنش‌‌های دنباله‏دار میان دو حزب پوپولیست که دولت ائتلافی ایتالیا را تشکیل می‌دهند به یک بحران سیاسی در این کشور تبدیل شده است. به نظر می‌رسد راستگرایان تندرو حتی تحمل ائتلاف و پذیرفتن یکدیگر را نیز ندارند.«متئو سالوینی»، وزیر کشور ایتالیا که رهبر حزب دست‌راستی و پوپولیستی لیگ است، از «جوزپه کانته»، نخست‌‏وزیر این کشور که به هیچ‏کدام از احزاب دولت ائتلافی تعلق ندارد، خواسته که در اولین فرصت انتخابات پارلمانی برگزار کند و کار دولت ائتلافی را متوقف کند. او با این عمل دولت راست‌گرای ایتالیا را تنها ۱۴ ماه پس از کسب قدرت به بحرانی عمیق کشانده است.حزب لیگ در انتخابات گذشته بیشترین آراء را از آن خود کرده بود، اما برای آنکه بتواند به حدنصاب لازم برای تشکیل دولت برسد با جنبش پنج ستاره که آن نیز حزبی دست‏راستی …
۱۳۹۸/۰۵/۱۱
سیاست دوپهلو و موازنه منفی ترامپ
امین جمشیدزاده*- عباس کیارستمی فقید در کتاب حافظ به روایت کیارستمی در مقدمه کتابش چنین روایت کرده است: «باید مطلقا مدرن بود.» و نقطه مقابل او مارسل دوشان، فرانسوی نقاش و مجسمه‌ساز که آثارش را بیشتر با سبک های دادائیسم و سورئالیسم مرتبط می‌دانند، که یک کاسه دستشویی را به عنوان یک «اثر مدرن هنری معرفی کرد.» که وارد یکصدمین سال عرضه‌اش شده، است واکنون در دنیای سیاست باید یکی از هنرمندان معاصر آمریکایی دونالد ترامپ را به عنوان یک شاهکار سپهر سیاست به موزه برای آیندگان بسپارد، چرا که ایده و تاکتیک زور، فشار، افراطی‌گری توام با سیاست دوگانه او مهم‌تر از محصول سیاسی او برای ینگه دنیا بوده است. جالب‌تر اینکه میشیکو کاکوتی در کتابش «مرگ حقیقت» دونالد ترامپ را یک پدیده پست مدرن توصیف می‌کند؛ پدیده‌ای …
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
راهبرد ضدچینی با ریگانیسم
استیو بنن، مشاور سابق دونالد ترامپ گروه موسوم به خطر را برای مقابله با تهدید چین احیا کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / انگلیس / استیو بنن
افشای روابط ادعایی بوریس جانسون با استیو بنن
وبسایت یک روزنامه انگلیسی فیلمی را منتشر کرده که نشان می‌دهد استراتژیست سابق رئیس جمهوری آمریکا به وزیر خارجه سابق انگلیس مشاوره می‌دهد. وزیر خارجه سابق انگلیس داشتن هرگونه ارتباطی با این استراتژیست سابق را رد کرده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / ایتالیا / راست افراطی / نژادپرستی / ایالات متحده آمریکا
تصاویر| ایتالیا، رسما با اقدامات استیو بنن مقابله کرد
دولت ایتالیا طرح تبدیل کلیسای قرون وسطی‌ به مرکز آموزش نژادپرستانه و افکار دست راستی توسط استیو بنن، استراتژیست ومشاور سابق ترامپ را رد کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
ایتالیا برنامه استیو بنن برای تأسیس دانشکده سیاسی راست گرا را لغو کرد
دولت پوپولیست ایتالیا برنامه‌های مشاور پیشین کاخ سفید درباره تأسیس دانشکده‌ای برای تربیت رهبران پوپولیست آینده در یک صومعه قرون وسطی در کوه‌هایی خارج از رم را لغو کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
مکرون، استیو بنن و روس‌ها را به تلاش برای نابودی اتحادیه اروپا متهم کرد
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری فرانسه استراتژیست سابق رئیس جمهوری آمریکا و اولیگارش‌های روس را به توطئه چینی با ملی‌گراهای اروپایی به منظور از میان برداشتن اتحادیه اروپا متهم کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / دونالد ترامپ / اتحادیه اروپا / اروپا
دخالت آشکار امریکا در انتخابات پارلمانی اروپا
حضور غیرمنتظره "استیو بنن" دستیار سابق ترامپ در اروپا و شرکت در نشست‌های تبلیغاتی حزب راست افراطی، واکنش‌های زیادی را در محافل سیاسی اجتماعی اروپا به همراه داشته است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
دعوت حزب آلترناتیو برای آلمان از استیو بنن برای سفر به برلین
ایلنا: حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» از مشاور پیشین رئیس‌جمهوری آمریکا دعوت کرده تا در کنفرانس «رسانه آزاد» که بناست در تاریخ ۱۱ ماه می در برلین برگزار…
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
استیو بنن پاپ فرانسیس را "دشمن" راستگرایان خوانده بود
روزنامه گاردین انگلیس به نقل از منابعی گزارش داد، استیو بنن، استراتژیست ارشد سابق دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ به ماتئو سالوینی، وزیر کشور فعلی ایتالیا و رهبر راستهای افراطی این کشور در آن زمان، توصیه کرده بود پاپ فرانسیس از بابت حمایتهایش از مهاجران هدف حلمه و انتقاد قرار دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
مشاور سابق ترامپ: ۲۰۱۹ پرانتقادترین سال سیاسی برای آمریکا خواهد بود
استیو بنن، مشاور سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش‌بینی‌کرد که در سال جاری میلادی، به دلیل تحقیقاتی که درباره دونالد ترامپ در حال انجام است، "سیاست آمریکا با بیشترین انتقادات از زمان جنگ داخلی" در این کشور روبه‌رو خواهد شد.فکر می‌کنم ۹۰ روز تا چهار ماه آینده پر از فشار باشد. رئیس جمهور از جنبه‌های زیادی با فشار روبه‌رو می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •