شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
اسلامی شدن دانشگاه‌ها
احمدی‌لاشکی: آموزش مجازی برای دانشگاه‌ها مطلوب بوده
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
احمدی‌لاشکی: آموزش مجازی برای دانشگاه‌ها مطلوب بوده
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی شیوه‌ آموزش مجازی برای شرایط فعلی شیوع کرونا در مدارس و دانشگاه‌ها را مطلوب خواند و گفت: عملا امکان باز شدن مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای ۱۵ میلیون دانش‌آموز وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
روند کرونا در خیلی از استان‌ها کاهشی شده است
وزیر کشور با بیان اینکه وزارت بهداشت در آمادگی لازم شناخت مناسب و تامین امکانات و تجهیزات است گفت که روند کرونا در خیلی از استان‌ها کاهشی شده است.به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی برای بررسی وضعیت کشور با شیوع کرونا ضمن تبریک عید شعبان و سال نو گفت: وزارت کشور با توجه به جایگاهش در ساختار اداری استانداری و فرمانداری شهرداری و بخشداری‌ها هماهنگی و پیگیری‌ها در سطح استان‌ها انجام داد. از همان روز اول که آقای نمکی در ۳۰ بهمن اولین گزارش را درباره کرونا ارائه کرد، وزارت کشور در یک اسفند ستاد مقابله با کرونا را با توجه به جایگاه سازمان مدیریت بحران تشکیل داد و دستور العمل‌های لازم ابلاغ شد برای رئیس‌جمهوری هم گزارشاتی تهیه شد.وزیر کشور ادامه داد: در …
شرط موافقت مجلس با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها از زبان سخنگوی هیات رئیسه /حضور ۱۰۰۰ تبعه چینی در قم عامل شیوع کرونا در ایران بود
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / مجلس دهم / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس
شرط موافقت مجلس با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها از زبان سخنگوی هیات رئیسه /حضور ۱۰۰۰ تبعه چینی در قم عامل شیوع کرونا در ایران بود
ایسنا نوشت: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در شرایط کنونی باید سفرها و تجمعات غیرضروری کنسل شود و شیوه زیارت نیز می تواند تغییر کند تا با پیشگیری تا گرم شدن هوا از این مرحله عبور کنیم.
مردم از سفررفتن خودداری کنند/ با گرم شدن هوا کرونا فروکش می کند
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
مردم از سفررفتن خودداری کنند/ با گرم شدن هوا کرونا فروکش می کند
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با وجود تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها مردم باید از سفر رفتن و ترددهای غیر ضروری پرهیز کنند.
صادقی: ما باید به مردم حق شرکت در انتخابات را بدهیم اما آیا این افراد باید همیشه فقط رای بدهند یا حق انتخاب شدن هم داشته باشند
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
صادقی: ما باید به مردم حق شرکت در انتخابات را بدهیم اما آیا این افراد باید همیشه فقط رای بدهند یا حق انتخاب شدن هم داشته باشند
شفقنا- دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها گفت که تجارب ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر از عوامل مانایی جمهوری اسلامی بوده زیرا آحاد مردم خود را در اداره امور عمومی کشور سهیم می‌دانند. محمود صادقی در کنگره انجمن اسلامی...
بررسی طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در شورای اسلامی دانشگاه‌ها
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / علی خاکی صدیق / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / رتبه بندی دانشگاه ها
بررسی طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در شورای اسلامی دانشگاه‌ها
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بررسی طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها خبر داد.
جهانی شدن صنعت در گرو  اتحاد دانشگاه‌‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
جهانی شدن صنعت در گرو اتحاد دانشگاه‌‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضعف ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از خسارت‌های موجود است، گفت: متحد بودن دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند معیار صنایع را جهانی کند.
ابلاغ ساماندهی آمایش آموزش عالی از ابتدای سال ۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / منصور غلامی / اسلامی شدن دانشگاه‌ها / شورای عالی انقلاب فرهنگی
ابلاغ ساماندهی آمایش آموزش عالی از ابتدای سال ۹۹
وزیر علوم در جلسه اخیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها گفت: در نظر داریم ساماندهی آمایش آموزش عالی را از ابتدای سال ۹۹ ابلاغ کنیم.
دانشگاه
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / دانشگاه آزاد اسلامی / سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها
دانشگاه "حکمت بنیان" قلب تپنده الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است
قائم مقام ریاست دانشگاه آزاد با تاکید بر آنکه نظام آموزش عالی مطلوب باید نخبه محور و مبتنی بر نوآوری باز باشد، خاطرنشان کرد: همگرایی حوزه و دانشگاه و تولد "دانشگاه حکمت بنیان" قلب تپنده الگوی اسلامی ایران پیشرفت است.
دردسرهای دانشجوی قلابی ادامه دارد؛ سه کارمند دانشگاه علوم پزشکی بهشتی به دادگاه رفتند
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / علیرضا زالی / دانشجو / دانشگاه شهید بهشتی / اسلامی شدن دانشگاه‌ها
دردسرهای دانشجوی قلابی ادامه دارد؛ سه کارمند دانشگاه علوم پزشکی بهشتی به دادگاه رفتند
مهر نوشت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سیاست جدید دانشگاه در عدم پذیرش دانشجوی ایرانی انتقالی از خارج و ایجاد کالج بین المللی علوم پزشکی شهید بهشتی برای پذیرش دانشجوی غیر ایرانی خبر داد.
بسیاری دنبال دور شدن حوزه و دانشگاه از یکدیگرند/انقلاب اسلامی پیوند دهنده دو نهاد با یکدیگر است
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / نماز جمعه / رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها / پیش‌ خطبه‌های نماز جمعه / وحدت حوزه و دانشگاه
بسیاری دنبال دور شدن حوزه و دانشگاه از یکدیگرند/انقلاب اسلامی پیوند دهنده دو نهاد با یکدیگر است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر این‌که…
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
در‌پی قانون جدید دولت هند، هزاران دانشجوی مسلمان در شهرهای مختلف دست به تظاهرات زدند
جنجال ملی‌گرایی مودیگروه ایران و جهان - دولت هند اکنون با اعتراضات شدید به واسطه تصویب لایحه‌ای مواجه است که از آن به عنوان قانون ضد مسلمانان یاد می‌شود؛ امری که تاکنون علاوه بر کشته شدن 6 دانشجو، ده‌ها زخمی و بازداشتی نیز در‌بر داشته است.این دانشجویان در شهرهای مختلف هند در اعتراض به لایحه اعطای تابیعت به برخی غیرمسلمانان که به طور غیرقانونی وارد کشور شده‌اند به خیابان‌ها آمده‌اند. دانشگاه اسلامی جامیا میلیا واقع در دهلی‌نو روز یکشنبه عرصه تظاهرات گسترده دانشجویان این دانشگاه علیه مصوبه مورد حمایت دولت ملی‌گرای نارندرا مودی بود؛ تظاهراتی که با ورود پلیس به محوطه دانشگاه به خشونت کشیده شد و در جریان آن حداقل ۱۰۰ دانشجو زخمی و تعدادی از آنها نیز بازداشت شدند. در رخدادی مشابه، اعتراض دانشجویان …
​​​​​​​نشست تدوین شاخص‌های اجرایی سند اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها برگزار شد
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها / دکتر طیبی / دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی
​​​​​​​نشست تدوین شاخص‌های اجرایی سند اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها برگزار شد
نشست تدوین شاخص‌های اجرایی سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها با حضور رییس جهاددانشگاهی و دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / شورای عالی انقلاب فرهنگی / اعضای هیات علمی / اسلامی شدن دانشگاه‌ها
پیشنهاد ایجاد تسهیلات برای بانوان عضو هیئت علمی
در جلسه 335 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پیشنهاد ایجاد تسهیلات برای بانوان عضو هیئت علمی ارائه شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
قطع اینترنت باعث بی‌اعتمادی «برندها» شد
سخنگوی فراکسیون زیست بوم نوآوری و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت که با قطع شدن اینترنت اتفاقاتی همچون بی‌اعتمادی برندها برای کار در ایران رخ داد.به گزارش ایسنا، سیده حمیده زرآبادی با بیان این‌که «قطعی اینترنت خسارات غیرقابل محاسبه و غیرقابل جبرانی به دنبال داشت»، توضیح داد: با قطع شدن اینترنت یکسری نتوانستند تعهدات خود را به دلیل عدم برقراری ارتباط انجام دهند که این باعث خسارات جبران‌ناپذیری شد.وی برخی از این خسارات را غیرقابل محاسبه خواند و افزود: نمونه این خسارات مهاجرت در حوزه ICT و بی‌اعتمادی و از دست دادن برندها است. در حوزه ICT ‌امنیتی وجود داشت که به دلیل آن نخبگان و جوانان با سرمایه اندک کسب‌وکاری ایجاد کرده بودند و از این محل درآمد به دست می‌آوردند، اما با قطع شدن اینترنت آن امنیت و اعتماد …
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
آهنگر: دانشگاه‌ها هسته‌های اصلی در ایجاد تمدن باشند/ بیانیه گام دوم نسخه جهانی شدن انقلاب است
فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: ایجاد کادر در حد تراز انقلاب و تشکیل نظامات و هم چنین تولید علم و فناوری نافع خروجی دانشگاه است، بنابراین دانشگاه‌ها باید هسته‌های اصلی در ایجاد تمدن اسلامی باشند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اسلامی شدن دانشگاه‌ها / شورای عالی انقلاب فرهنگی
طرح تشکیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بررسی شد
در جلسه ۳۳۴ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در دانشگاه‌ها و با حضور دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی،طرح تشکیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بررسی شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / دانشگاه آزاد اسلامی / کارآفرینی / سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها
تربیت متخصصان متعهد و کارآفرین بر اساس سند اسلامی شدن دانشگاه‌هاست
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برنامه‌های کلان این دانشگاه بر مبنای راهبردها، سیاست‌ها و اقدامات سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، طرح‌ریزی و اجرایی شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷
عاملی: تجدیدنظر در آیین نامه انضباطی دانشجویان به عهده «شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها» است
به دنبال اعتراضات دانشجویان به شیوه‌نامه انضباطی ابلاغ شدده به دانشگاه ها، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: تجدید نظر در آیین نامه انضباطی دانشجویان باید از سوی شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها انجام شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
ارائه گزارش پیشرفت علمی کشور
گزارش پیشرفت علمی کشور در جلسه 333 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
پیشنهاد روزآمدسازی آیین نامه حمایت از قهرمانان ورزشی کشور/ارائه گزارش پیشرفت علمی کشور
جلسه ۳۳۳ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به ریاست وزیر علوم و با حضور دبیر شورا روز دوشنبه در محل دبیرخانه شورا برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
ارائه ویراست اولیه شاخص‌های سند دانشگاه اسلامی
ویراست اولیه شاخص‌های سند دانشگاه اسلامی در جلسه 323 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ارائه شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / سند دانشگاه اسلامی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / مصطفی رستمی
برنامه‌های آتی درس «آشنایی با فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس» اعلام شد
برنامه‌های آتی درس «آشنایی با فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس» در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸
سودای پزشکی بدون آزمون و سرکیسه شدن توسط کلاهبرداران
شفقنا زندگی- میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به خبرنگار مهر درباره ادعا‌های مطرح شده درخصوص خرید صندلی در دانشگاه‌ها گفت: تاکنون هیچ موضوعی، نامه ای، یادداشتی و مسئله‌ای در این زمینه مطرح نشده و به کمیسیون آموزش مجلس عنوان نشده است. پس از این که در ۲۳ شهریورماه ۹۸ نتایج کنکور سراسری […]
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
انطباق کتب درسی با سند تحول بنیادین و گام دوم انقلاب در مجلس
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از محتوای غربی کتب درسی و عدم حرکت در مسیر اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مدارس گفت: باید محتوای کتب درسی ما منطبق با 2 سند بالادستی یعنی سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب باشد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
راه‌اندازی رشته «هنرهای نمایشی سنتی» در دانشگاه فرشچیان
رشته «هنرهای نمایشی سنتی» در دانشگاه استاد فرشچیان دایر می‌شود. حذف شدن تعدادی از واحدهای درسی مربوط به «نمایش ایرانی» در دانشگاه‌ها مدتی است سبب اعتراض و گله هنرمندان و اساتید این حوزه شده و در جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی هم که به تازگی تمام شده این دغدغه و نگرانی به شکل‌های مختلف مطرح شد چرا که کم شدن این دروس از دانشگاه‌ها به فراموشی شیوه‌های اصیل اجرایی در این گونه نمایشی منجر می‌شود.با توجه به این تاکیدها، حالا خبر رسیده که دانشگاه تازه‌ تاسیس استاد فرشچیان درنظر دارد رشته هنرهای نمایشی سنتی را راه‌اندازی کند و احتمالا از سال آینده می‌تواند دانشجو بپذیرد.در این باره بهمن نامور مطلق، مدیر و مسئول راه‌اندازی این دانشگاه به ایسنا گفت: در دانشگاه ایرانی- اسلامی استاد فرشچیان چند مرحله را …
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / اندیشه های امام خمینی / برگزیده‌ها / 40 سالگی انقلاب
در 40 سالگی هم «انقلاب اسلامی» بی‌نیاز از بنیانگذارش نیست
«امام بر اسلامی شدن دانشگاه تاکید داشتند اما تندروها نظریه اسلامی شدن دانشگاه‌ها ایشان را به صورت افراطی مطرح می‌کردند. »
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
باید از دو قطبی شدن دانشگاه‌ها در دوران انتخابات جلوگیری کرد
وزیر اطلاعات تاکید کرد که باید از دو قطبی شدن فضای دانشگاه‌ها در دوران انتخابات و موج‌سواری دشمنان جلوگیری کرد.به گزارش ایسنا، سید محمود علوی با اشاره به فعالیت حراست‌ها در مراکز علمی با توجه به ضرورت وجود آرامش در کنار امنیت، افزود: در میان عناصر علمی اقدامات حراستی از ظرافت خاصی برخوردار است و باید بسترهای جرم و خلاف را با تدبیر به حداقل برسانند و به جای مچگیری، دست‌گیری کنند.علوی اقدامات حراست‌ها را به منزله نقش اورژانس توصیف کرد و گفت: در کنار اطلاع‌رسانی موارد به دستگاه اطلاعاتی باید تدابیر لازم را برای رفع مسائل جزئی بیندیشند. وزیر اطلاعات با بیان اینکه رفتارهایی موجب ایجاد عقده حقارت می‌شود، گفت: مصونیت جامعه مستلزم حفظ کرامت انسان‌هاست و در این صورت شاهد فراز مغزها نخواهیم بود.علوی افزود: …
۱۳۹۸/۰۵/۱۱
انتقادها به مخالفت جامعه پزشکان با طرح افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی بالا گرفت
پزشک؛ کم یا زیاد؟!زهرا داستانیسه روز پیش طرح دو فوریتی افزایش پذیرش در رشته‌های علوم پزشکی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد؛ طرحی که ۸۶ امضا دارد و طراحان آن امیدوارند در مجلس به تصویب برسد. اما جامعه پزشکی کشور از منتقدان جدی این طرح است.شاید بیشتر از 5 یا 6 دهه باشد که «تحصیلات» و «ورود به دانشگاه» به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌‌ها برای تغییر طبقه اجتماعی در ایران شناخته می‌شود؛ راهی که گرچه فراز و نشیب‌ها و سختی‌های بسیاری را به همراه دارد اما می‌تواند در برخی موارد به خوبی عمل کند. بعد از انقلاب 57 و باز شدن دانشگاه‌ها، موفقیت در کنکور و ورود به دانشگاه نه تنها برای جوانان بلکه برای خانواده‌ها به یک امر مهم در زندگی تبدیل شد؛ امری که سبب شد تا خانواده‌ها با صرف هزینه‌های فراوان در سال‌های پیش از …
۱۳۹۸/۰۴/۲۱ / اسلامی شدن دانشگاه‌ها / نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
بحث اسلامی شدن دانشگاه‌ها صرفاً به تفکیک جنسی منحصر نیست
مسئول دفتر نماینده ولی‎فقیه در دانشگاه پیام نور لرستان گفت:بحث اسلامی شدن دانشگاه‌ها صرفاً به تفکیک جنسی منحصر نیست بلکه بخشی از آن به بحث زیرساخت‌ها و بخشی به بازنگری در دروس و متون برمی‌گردد و وقتی این کار انجام شود، بخشی از مسیر را توانسته‌ایم طی کنیم.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰ / نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
از نظرات رؤسا و اساتید در راستای اصلاح آئین‌نامه مدیریت دانشگاه‌ها استفاده می‌کنیم
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای اصلاح آئین‌نامه مدیریت دانشگاه سعی داریم تا از پیشنهادات و نظرات رؤسای دانشگاه‌ها و اساتید استفاده کنیم تا در مسیر اسلامی شدن دانشگاه‌ها گام برداریم.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
چرا جریانات سیاسی کاسه چه کنم به دست گرفتند؟
صفایی‌فراهانی با تاکید بر اینکه نباید از صندوق رای انتظار معجزه داشت، می‌گوید: سال‌ها است کشور بر مبنای انتخاب بین بد و بدتر اداره می‌شود اما یکبار فکر نشد با بد و بدتر کشور عقب می‌رود و به سمت بهتر شدن برنمی‌گردد. این روش‌ پاسخگو نیست.به گزارش خبرآنلاین این فعال سیاسی در پاسخ به این سوال که چرا جریانات سیاسی انقدر نسبت به سبد رای‌شان دچار تردید می‌شوند، گفته: ما همان چیزی را که می‌کاریم درو می‌کنیم؛ نمی‌توانیم توقع داشته باشیم از نکاشته‌های‌مان محصول خوبی حاصل شود‌! چهل سال از عمر جمهوری اسلامی گذشته یعنی در حقیقت ۴۰ سال از عمر جمهوریت در ایران گذشته و تجربه بسیار زیادی در کشور انباشت شده است. باید از صاحبان این تجربیات استفاده می‌شد و بشود که این مغفول مانده است! در ابتدا باید به ریشه‌هایِ …
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / اسلامی شدن دانشگاه‌ها / دانشگاه آزاد اسلامی / شورای عالی انقلاب فرهنگی
رشته‌های بدون متقاضی دانشگاه آزاد باید حذف شوند
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه بررسی «طرح آمایش دانشگاه آزاد اسلامی» گفت: جابجایی رشته‌ها حرکت خوبی است و باید ادامه پیدا کند، اما رشته‌هایی که ظرفیت‌شان خالی است و متقاضی ندارند باید حذف شوند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / اسلامی شدن دانشگاه‌ها / شورای عالی انقلاب فرهنگی
ضرورت تقسیم کار در حوزه سیاستگذاری بیانیه گام دوم
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بیانیه گام دوم در دستور کار ستاد نقشه جامع علمی کشور قرار گرفت لکن در حوزه سیاستگذاری باید تقسیم کار صورت گیرد تا کارها منسجم‌تر انجام شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / اسلامی شدن دانشگاه‌ها / گام دوم انقلاب / نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
دستگاه‌های آموزش عالی توجه ویژه‌ای به بیانیه گام دوم داشته باشند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: لازم است دستگاه‌های آموزش عالی توجه ویژه‌ای به بیانیه گام دوم داشته باشند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
انتخاب برخی دانشگاه‌ها برای مأموریت در زمینه بیانیه گام دوم
در جلسه اخیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها پیشنهاد شد به برخی دانشگاه‌ها در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب ماموریت‌هایی واگذار شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
رستمی: جلسات شورای اسلامی شدن دانشگاه‌‌ها به طور منظم برگزار می‌شود
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت:‌ علی‌رغم اینکه نزدیک به سه ماه شورای عالی انقلاب فرهنگی تعطیل است، اما جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها دو هفته یکبار برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
دانشگاه‌ها دخالتی درفعالیت مجازی دانشجویان ندارند
شفقنا- عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه نظارت بر فعالیت دانشجویان در فضاهای مجازی به هیچ عنوان در بندهای آئین‌نامه انضباطی دانشجویان مطرح نیست، گفت: دخالت در فعالیت دانشجویان در صفحات مجازی شخصی ارتباطی به دانشگاه‌ها ندارد و دخالت در این موضوع نقض حریم شخصی و قانون اساسی به شمار می‌آید. دکتر کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد […]
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
جزئیات اصلاحیه آیین‌نامه انضباطی دانشجویان | اصلاحات با نگاه به تخلفات ویژه دانشجویان علوم پزشکی
همشهری آنلاین: دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به تشریح اصلاحیه جدید آیین‌نامه انضباطی دانشجویان پرداخت.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
شاطری: پایه «اسلامی سازی» دانشگاه‌ها «علوم انسانی» است/ در دوران شکوفایی علمی هستیم
دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها معتقد است با مبانی انسان‌‌شناسی،‌ هستی شناسی، معرفت‌شناسی ‌می‌توانیم نظام تفکری اصیل اسلامی را احیا کنیم و علوم انسانی در این میان نقشی پایه ای دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •