سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
اسنپ بک
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
آمریکا می‌تواند تحریم‌ها را علیه ایران برگرداند؟
سفیر ایران در لندن عنوان کرد: سه کشور اروپایی معتقدند که آمریکا از نظر حقوقی امکان توسل به اسنپ بک و بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را ندارد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / بازگشت تحریم ها علیه ایران / تحریم‌ها علیه ایران / حمید بعیدی‌نژاد
بعیدی‌نژاد: اروپا معتقد است آمریکا از نظر حقوقی امکان بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را ندارد
سفیر کشورمان در لندن در توئیتی نوشت: معاون سیاسی وزارت خارجه فرانسه، در جلسه سالانه شورای اروپایی سیاست خارجی عنوان کرد که براساس آنچه فرانسه، انگلیس و آلمان در بیانیه اخیر خود اعلام کرده‌اند، سه کشور اروپایی از پیشنهاد آمریکا برای اسنپ بک (بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران) حمایت نخواهند کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
3 مسیر شکست خورده آمریکا برای باقی ماندن تحریم‌های تسلیحاتی ایران
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) توافق شده بین ایران و 1+5 در روز 14 جولای 2015/23 تیرماه 1394، گام بزرگی در تاریخ منع گسترش سلاح و با 159 صفحه ـ همچنان ـ یکی از پیچیده‌ترین مذاکرات هسته‌ای تاریخ است. طبق این توافق، محدودیت‌هایی در مورد برنامه هسته‌ای ایران اعمال شد که در صورت تخطی این کشور از تعهداتش، اسنپ بک صورت خواهد گرفت. 1+5 از مکانیزم حل اختلاف که اسنپ بک را در خود دارد، به عنوان برگ برنده خود در توافق یاد می‌کرد اما این اسنپ بک این روزها، خواب و خیال را از آمریکایی‌ها و شخص دونالد ترامپ ربوده است!>اسنپ بک چیست؟بخش‌های پوشش‌دهنده این فرایند حل اختلاف در صورت مشاهده تخطی، دارای پیچید‌گی فراوان است. فرایند مقدماتی ذکر شده در پیوست 4 توافق، با در نظر گرفتن رفع …
روسیه: آمریکا برای پیشنهاد مکانیسم ماشه باید دوباره عضو برجام شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / برجام / خروج آمریکا از برجام / روسیه / مکانیسم ماشه
روسیه: آمریکا برای پیشنهاد مکانیسم ماشه باید دوباره عضو برجام شود
به گزارش ایرنا، «میخاییل اولیانوف» در توییتی نوشت: آمریکا می خواهد اسنپ بک را پیشنهاد دهد اما این کشور در ابتدا باید این مساله را به کمیسیون مشترک برجام ارجاع دهد.
آخرین تیر آمریکا برای برجام
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
آخرین تیر آمریکا برای برجام
دیاکو حسینی _ ‌کارشناس روابط بین‌الملل به‌نظر می‌رسد دولت ترامپ با توجه به ناکامی‌هایی که در رابطه با پیگیری سیاست فشار حداکثری داشته این بار در حال تلاش است با هدف تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در ‌ماه اکتبر در شورای امنیت جلسه‌ای را تشکیل دهد و درصورت مخالفت روسیه و چین با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران ظاهرا خلاقانه‌ترین ایده آنان توسل به مکانیسم ماشه یا اسنپ بک است تا بتوانند کل تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران را برگردانند که شامل تحریم تسلیحاتی هم خواهد بود اما گویا مقامات کاخ سفید توجه …
برجام و بازگشت به نقطه صفر!
۱۳۹۸-۱۰-۳۰
برجام و بازگشت به نقطه صفر!
هر چند اروپا فعال‌سازی اسنپ بک را گامی در جهت حفظ و زنده ماندن برجام اعلام کرده، اما واقعیت این است که چیزی از این توافق نمانده است که حفظ شود. برجام کلا بر دو رکن و ستون استوار بود. یکی رفع تحریم‌ها که به‌دنبال خروج آمریکا از آن به شکلی شدیدتر و بی‌سابقه بازگشته و دیگری تعهدات هسته‌ای ایران که در واکنش به این خروج و پیامدهای آن در پنج گام کاهش یافت و دیگر قید و بندی نمانده است که بدان پایبند باشد.
چرا کسی حاضر نیست مرگ برجام را اعلام کند؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
چرا کسی حاضر نیست مرگ برجام را اعلام کند؟
صابر گل عنبری در یادداشتی می نویسد: هر چند اروپا فعال‌سازی اسنپ بک (مکانیسم ماشه) را گامی در جهت حفظ و زنده ماندن برجام اعلام کرده، اما واقعیت این است که چیزی از این توافق نمانده است که حفظ شود. برجام کلا بر دو رکن و ستون استوار بود. یکی رفع تحریم‌ها که به دنبال خروج آمریکا از آن به شکلی شدیدتر و بی‌سابقه بازگشته و دیگری تعهدات هسته‌ای ایران که در واکنش به این خروج و پیامدهای آن در پنج گام کاهش یافت و دیگر قید و بندی نمانده است که بدان پایبند باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / برجام / سید عباس موسوی / وزارت امور خارجه / ایران
طیف وسیعی از انتخاب‌ها پیش روی ملت ایران است
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها نمی‌توانند از مکانیزم اسنپ بک استفاده کنند، گفت: اگر آنها بخواهند این کار را انجام دهند، طیف وسیعی از انتخاب ها پیش روی ملت ایران است که بسته به شرایط تصمیم خواهیم گرفت کدام یک از این انتخاب‌ها را بررسی و اقدام کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / برجام / سید عباس موسوی / وزارت خارجه
نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها نمی‌توانند از مکانیزم اسنپ بک استفاده کنند، گفت: اگر آنها بخواهند این کار را انجام دهند، طیف وسیعی از انتخاب ها پیش روی ملت ایران است که بسته به شرایط تصمیم خواهیم گرفت کدام یک از این انتخاب‌ها را بررسی و اقدام کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
طرح شینزو آبه هنوز قابلیت اجرا دارد
سخنگوی وزارت امورخارجه احتمال استفاده اروپایی‌ها از مکانیزم ماشه علیه ایران را رد کرد و گفت: چنین طرحی مرده است و از نظر حقوقی و قانونی امکان استفاده اروپا از مکانیزم ماشه و اسنپ بک وجود ندارد. سیدعباس موسوی همچنین روز گذشته درنشست خبری هفتگی‌اش با خبرنگاران، اعلام کرد که...
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / سید عباس موسوی
امکان استفاده از مکانیسم «اسنپ بک» علیه ایران وجود ندارد
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره احتمال ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت از سوی اروپایی‌ها گفت: چنین طرحی مرده است و از نظر حقوقی و قانونی امکان استفاده اروپا از مکانیزم اسنپ بک درباره برجام وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / نشست هفتگی سخنگوی وزارت امور خارجه با خبرنگاران
مکانیسم ماشه مرده است/تهدید اروپایی ها کاملا مردود و غیرقابل قبول است
موسوی درباره احتمال اقدام اسنپ بک یا مکانیسم ماشه از سوی اروپا در مقابل اقدامات جبرانی ما غیرقابل قبول است و ما آن را رد می کنیم. ما اقدامات تلافی جویانه در صورت بدعهدی های طرف مقابل را پیش بینی کرده بودیم و حالا که شاهد این مساله هستیم نمی توانیم بپذیریم در مقابل اقدامات ما به دلیل بدعهدی های طرف مقابل که در چارچوب برجام انجام می شود آنها بخواهند از مکانیسم ماشه استفاده کنند، غیرقابل پذیرش و کاملا مردود است. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •