یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
اسکودا
انتشار آگهی آزمون وکالت ۱۳۹۹ کانون‌های وکلای دادگستری
۴ روز قبل / آزمون وکالت / اسکودا
انتشار آگهی آزمون وکالت ۱۳۹۹ کانون‌های وکلای دادگستری
آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۹ منتشر شد.
تمایل سه قوه برای تعامل با نهاد وکالت سلیقه‌ای است/ پرونده‌ وکلای زندانی مجددا رسیدگی شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / کانون وکلای دادگستری مرکز / رییس کانون وکلای دادگستری مرکز / رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) / اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران / برگزیده‌ها
تمایل سه قوه برای تعامل با نهاد وکالت سلیقه‌ای است/ پرونده‌ وکلای زندانی مجددا رسیدگی شود
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز و رئیس اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری ایران در گفت‌وگویی تفصیلی در رابطه با مسائل مختلف مربوط به حوزه وکالت به اظهارنظر پرداختند.
حضور رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز و رئیس اسکودا در ایسنا
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / رییس کانون وکلای دادگستری مرکز / جلیل مالکی / مرتضی شهبازی نیا
حضور رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز و رئیس اسکودا در ایسنا
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز و رئیس اتحادیه کانون‌های وکلای سراسر کشور (اسکودا) در ایسنا حضور پیدا کردند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
سند چشم‌انداز راه روشن کانون‌های وکلا
شورای اجرایی اسکودا، تحول ساختار اتحادیه و تنظیم سند چشم‌انداز و برنامه راهبردی نهاد وکالت را در دستورکار همایش اتحادیه در اصفهان قرار داده است. این خبری بسیار مهم و موجب خوشوقتی است؛ زیرا سال‌هاست نهاد وکالت با وجود نیاز ضروری به این امر عملا اقدامی نکرده بود. در حالی که بسیاری از سازمان‌های علمی فرهنگی و خدمات عمومی کشور سند تحول و راهبردی تصویب و در حال اجرا دارند. کانون‌های وکلا به جهات متعددی نیاز به چنین سندی دارند و امروز به جهت تنوع و پیچیدگی مسائلی که برابر ما قرار دارند و نسبت به دهه‌های پیش افزایش یافته، این امر اجتناب ناپذیر است؛ زیرا مواجهه و مقابله با این پیچیدگی‌ها نیازمند تفکری پویا و نگرش سیستمی و طرح‌های استراتژیک است که بتواند این تغییرات …
دهمین اجلاس روسای کانون‌های وکلای دادگستری کشور برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / کانون وکلای دادگستری مرکز / اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا)
دهمین اجلاس روسای کانون‌های وکلای دادگستری کشور برگزار می‌شود
دهمین اجلاس روسای کانون‌های وکلای دادگستری کشور پنج شنبه ۲۲ خرداد به میزبانی کانون وکلای اصفهان برگزار می‌شود.
سند چشم انداز و برنامه راهبردی توسعه و تحول نهاد وکالت تهیه می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
سند چشم انداز و برنامه راهبردی توسعه و تحول نهاد وکالت تهیه می‌شود
رئیس اسکودا در رابطه با مصوبه اخیر در صورتجلسه شورای اجرایی اسکودا، تحول ساختار اتحادیه و تنظیم سند چشم انداز و برنامه راهبردی نهاد وکالت که در دستور کار همایش اتحادیه در اصفهان پیش بینی شده است گفت: نهاد وکالت مثل هر سازمان و صنف دیگر از مجموعه ای از ذینفعان تشکیل شده که شامل ساختار اداری، مدیران، وکلا، کارکنان و دیگر ذینفعان است.
مکاتبه رییس اسکودا با کدخدایی در خصوص ماده ۲۸ آئین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال وکلای دادگستری
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / استقلال / شورای نگهبان / لایحه / دادگستری
مکاتبه رییس اسکودا با کدخدایی در خصوص ماده ۲۸ آئین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال وکلای دادگستری
ایلنا: رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با کدخدایی در خصوص نظریه فقهای شورای نگهبان راجع به ماده ۲۸ آئین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال وکلای…
مهلت مجدد قوه قضاییه برای ارائه پیشنهادات درباره آیین‌نامه اجرایی قانون استقلال کانون وکلا
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / کانون وکلای دادگستری مرکز / اسکودا / معاون حقوقی قوه قضاییه
مهلت مجدد قوه قضاییه برای ارائه پیشنهادات درباره آیین‌نامه اجرایی قانون استقلال کانون وکلا
معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه از مهلت مجدد یک‌ماهه قوه قضاییه برای ارائه پیشنهادات درباره آیین‌نامه اجرایی قانون استقلال کانون وکلا خبر داد.
تمایل لیورپول به خرید نیمار جدید
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / لیورپول / تالس مانگو / نقل و انتقالات اروپا / ویژه / واسکوداگاما
تمایل لیورپول به خرید نیمار جدید
تالس مانگو به چشم مدیران لیورپول آمده و می‌خواهند هرطور شده او را به آنفیلد بیاورند.
جزئیات آزمون کارآموزی وکالت ۹۹ اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
جزئیات آزمون کارآموزی وکالت ۹۹ اعلام شد
اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) قوانین و مقررات مربوط به آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۹۹ را اعلام کرد.
اعلام قوانین و مقررات مواد آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / جدول / حقوق / قانون / قوانین و مقررات / دادگستری
اعلام قوانین و مقررات مواد آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۹۹
ایلنا: اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری(اسکودا) قوانین و مقررات مربوط به مواد آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.
نامه سیصد استاد حقوق به رئیس قوه قضاییه
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / اسکودا / کانون وکلا
نامه سیصد استاد حقوق به رئیس قوه قضاییه
در پاسخ به فراخوان قوه قضاییه و دعوت از استادان و صاحبنظران حقوقی برای اظهارنظر در مورد پیش نویس اصلاح آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری، بیش از سیصد تن از استادان حقوق دانشگاه های کشور با ارسال نامه ای به حجت الاسلام رئیسی نظر خود را اعلام کردند.
"توسعه پایدار، ثبات نظام سیاسی و استقلال مشاغل حقوقی"
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / مرتضی شهبازی نیا / رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)
"توسعه پایدار، ثبات نظام سیاسی و استقلال مشاغل حقوقی"
مرتضی شهبازی نیا رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) در یادداشتی با بیان اینکه تجربه بشر نشان می‌دهد که عامل اصلی تضعیف نظام‌های سیاسی قدرتمند، رخنه فساد و ظلم در آنها بوده است، تاکید کرد که راه مبارزه با این دو از مسیر فرایند دادرسی عادلانه و موثر در دادگستری مستقل و توانمند می گذرد.
تحدید وکلا
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
تحدید وکلا
جامعه حقوقی کشور سال 99 را در بهت و نگرانی شروع کرد. نگرانی که سرمنشا آن «اصلاح آیین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری» به دست معاونت حقوقی قوه قضاییه بود. آخرین ساعات 28 اسفند ماه بود که قوه قضاییه پیش‌نویس این اصلاحیه را با عنوان «محرمانه» به اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) ارسال کرد. پیش‌نویسی محرمانه که چند روز بعد و درست در روزهای نخست سال 99 سر از فضای مجازی درآورد و بلافاصله با واکنش وکلای دادگستری، حقوقدانان و حتی برخی شهروندان مواجه شد. هر چند هنوز مشخص نیست، فراخوان قوه حقوقی قوه قضاییه درباره پیش‌نویس آیین‌نامه لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری برای تحقیق و پژوهش است یا به قصد تصویب و …
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
اخطار قانون اساسی بدهید
نوع تخلفات و‌ مجازات آنها و ترفیع و کارآموزی و پروانه وکالت را در مدت دو ماه از تاریخ تصویب این قانون تنظیم می‌کند و پس از تصویب وزیر دادگستری به موقع به ‌اجرا گذاشته می‌شود». از آنجایی که به شرح فوق وظیفه تهیه و تصویب آیین‌نامه اجرایی قانون فوق به ترتیب بر عهده کانون وکلای وزیر دادگستری گذاشته شده است، هرگونه مداخله قوه قضاییه در اصلاح آیین‌نامه فعلی یا تصویب آیین‌نامه جدید مغایر قانون فوق و اصول ۶۱، ۱۳۸، ۱۵۶ و ۱۵۸ قانون اساسی است.  بر همین اساس کانون‌های وکلای دادگستری و اسکودا اقدام معاونت حقوقی قوه قضاییه در تهیه پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون استقلال کانون‌های وکلا را مغایر قانون تشخیص داده و از هرگونه اظهارنظر و مداخله در …
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
میز خبر
در واکنش به تهیه پیش‌نویس آیین‌نامه قانون استقلال کانون وکلا، از رئیس‌جمهوری درخواست شد اخطار قانون اساسی بدهید [ایلنا] یک وکیل دادگستری خطاب به رئیس‌جمهوری و در واکنش به تهیه پیش‌نویس آیین‌نامه قانون استقلال کانون وکلا از سوی معاونت حقوقی قوه‌قضائیه از روحانی خواست که در این مورد اخطار قانون اساسی بدهد. در متن نامه مازیار طاطایی آمده است: «به‌طور قطع اطلاع حاصل کرده‌اید که معاونت حقوقی قوه‌قضائیه مبادرت به تهیه پیش‌نویس آیین‌نامه قانون استقلال کانون وکلا مستند به ماده ۲۲ این قانون نموده است. این آیین‌نامه در تاریخ 28/12/1398 با قید محرمانه و جهت اظهارنظر در خصوص آن برای اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) …
عفو و مرخصی نوروزی زندانیان، مقدمه‌ای برای کاهش جمعیت کیفری است
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
عفو و مرخصی نوروزی زندانیان، مقدمه‌ای برای کاهش جمعیت کیفری است
رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران (اسکودا) معتقد است با وجودی که عفو رهبری، خطر بیماری کرونا و فرارسیدن نوروز باعث شده بسیاری از زندانیان آزاد شوند، ولی می توان از این فرصت برای کاهش جمعیت کیفری زندانیان استفاده کرد.
چرا وکلا به پیشنهاد قوه قضاییه جواب رد دادند؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / کانون وکلا / وکالت / قوه قضاییه / سیدابراهیم رئیسی
چرا وکلا به پیشنهاد قوه قضاییه جواب رد دادند؟
اخیرا معاون حقوقی قوه قضاییه پیش نویس آیین نامه در خصوص لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری را به اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری (اسکودا) ارسال کرده تا کانون های وکلای دادگستری نظرات خودشان را اعلام نمایند، در پاسخ کانون های وکلا پیشنهاد را رد کرده اند و گفته اند نه تنها قوه قضاییه صلاحیت وضع آیین نامه درباره این تشکل را ندارد، بلکه نیازی هم به آیین نامه جدید نیست.
مراکز تحویل موبایل و تفتیش در مراجع قضایی می‌تواند موجب انتقال ویروس شود/ تمهیداتی لازم اندیشیده شود
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / مرتضی شهبازی‌نیا / رئیس اسکودا
مراکز تحویل موبایل و تفتیش در مراجع قضایی می‌تواند موجب انتقال ویروس شود/ تمهیداتی لازم اندیشیده شود
ایلنا: رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران گفت: در کوتاه مدت پیشنهاد ما این است که هم مردم و همکاران بیشتر رعایت کنند و هم دادگستری حداقل در مورد…
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
پرونده‌های مفاسد اقتصادی در اتاق شیشه‌ای
پیرو راه‌اندازی سامانه شفافیت مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی و اثرگذاری این اقدامات در مسیر نیل به شفافیت و برخورد با مجرمان اقتصادی ابتدا با مرتضی شهبازی، رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) به گفت‌وگو پرداختیم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
اطلاعیه اسکودا درباره آزمون وکالت سال ۹۸
اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) درباره آزمون وکالت سال ۹۸ اطلاعیه‌ای صادر کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
واکنش حقوقدانان و وکلای دادگستری به شهادت سردار سلیمانی؛ اسکودا: حق مشروع «مقابله به مثل» برای ملت داغدار ایران ایجاد شد / نگرانی از یکجانبه گرایی‌های آمریکا در محافل حقوقی بین المللی مشهود است / ضیایی …
اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) که به نمایندگی از سایر کانون وکلاهای سراسر کشور به فعالیت می پردازد با صدور بیانیه ای اعلام کرد جامعه حقوقی دنیا از یاغی گری‌ها و قانون شکنی‌ها و یکجانبه گرایی‌های آمریکا، نگران است و این نگرانی را می‌توان به خوبی در مذاکرات و محافل و نشست‌های علمی و حقوقی در گستره بین المللی حس کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
بیانیه اسکودا در اعتراض به برگزاری آزمون از سوی مرکز وکلای قوه قضائیه
کانون‌های وکلای دادگستری و اتحادیه سراسری کانون‌های وکلا در اجلاس فوق العاده روسای خود که در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۸ برگزار شد، بیانیه‌ای صادر و مجددا به برگزاری آزمون وکالت توسط مرکز وکلای قوه قضائیه اعتراض کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / کانون‌های وکلای دادگستری ایران
جلسه‌ فوق‌العاده بررسی مسائل مربوط به حوزه وکالت برگزار می‌شود
جلسه‌ فوق‌العاده رؤسای کانون‌های وکلای دادگستری ایران به همراه رئیس اسکودا برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
دعوت رئیس اسکودا از حقوقدانان برای نامزدی در انتخابات مجلس
رئیس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری کشور از جامعه وکلا در خواست کرد تا در انتخابات مجلس، نامزد شوند و حضوری فعال داشته باشند.
۱۳۹۸-۰۹-۱۶
شورشِ مدام علیه عوام‌فریبی
نگاهی به نشست خبری مرتضی شهبازی‌نیا رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران؛ آنها که می‌شناسندش آرامش رئیس اسکودا را در سخن گفتن و حتی انتقاد به نارسایی‌ها تحسین می‌کنند. لبخند انگار نقش جدایی‌ناپذیر چهره اوست. مرتضی شهبازی‌نیا 14 آذرماه سال جاری نشست پای گپ و گفت با اهالی رسانه. برخلاف بسیاری از مسئولان صنوف و نهادهای خصوصی و دولتی او علاقه‌ای به مبالغه ندارد. به همین خاطر هم هست که باوجود پاسخگو بودن در مقابل اهالی رسانه و دنبال‌کنندگان صفحات شخصی‌اش در شبکه‌های مجازی، نه هیاهو می‌کند و نه ادعاهایی را بر زبان می‌آورد که خیلی‌ها در روزگار کنونی از مطرح کردنشان ابایی ندارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
رئیس اسکودا: نشانه‌ای از اجرای آیین‌نامه سال 88 در قوه‌قضاییه وجود ندارد
شهبازی‌نیا گفت: به نظر می‌رسد آیین‌نامه سال 88دیگر قابلیت اجرا نداشته باشد و دیگر حیات حقوقی ندارد و در حال حاضر ما نشانه‌ای از قوه قضاییه نمی‌بینیم که بخواهند آن را اجرا کنند و این آیین نامه اجرا نخواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / وزارت دادگستری / آزمون وکلا / کانون وکلای دادگستری
حدود ٣ هزار و ۵٠٠ وکیل در آزمون وکالت پذیرفته می‌شوند
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه سراسری کانون‌ها وکلای دادگستری ایران «اسکودا» با بیان اینکه کانون های وکلا رویکرد افزایشی در پذیرش آزمون وکالت داشته است، گفت: امسال حدود ٣ هزار و ۵٠٠ وکیل در آزمون جذب کارآموز وکالت پذیرفته می شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / فرانسه / ایران / کانون وکلا / وکالت / قوه قضاییه
رئیس اسکودا: دستگاه قضا با وکلا رویکرد مناسبی دارد
مهر نوشت: رئیس اتحادیه سراسری کانون‌ها وکلای ایران با اشاره به جلسه ای که با معاون حقوقی قوه قضاییه داشته است، گفت: به نظر می رسد که رویکرد مثبتی در رابطه با موضوع وکالت در دستگاه قضا وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / رئیس اسکودا
امیدواریم در این دوره مسئله صلاحیت‌ها در انتخابات کانون مرکز حل شود
ایلنا: رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) با دعوت از وکلا و حقوق‌دانان برای ثبت نام در انتخابات مجلس گفت که در نشستی با معاونت حقوقی قوه قضاییه بر…
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / انتخابات 98 / رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) / مرتضی شهبازی‌نیا
چرا تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی اصلاح نمی‌شود؟/وکلا برای انتخابات ثبت‌نام کنند
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) با دعوت از وکلا و حقوق‌دانان برای ثبت نام در انتخابات مجلس گفت که در نشستی با معاونت حقوقی قوه قضاییه بر این موضوع تأکید شد که فعالیت موازی در حوزه صدور پروانه از بین رود که قرار است طرح جدیدی هم در این باره به مجلس ارائه شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / وکالت / قاضی / منطقه اصفهان / استانی-اجتماعی
برای حاکمیت قانون وجود قاضی و وکیل مستقل ضروری است
رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: اگر می‌خواهیم کشور، جامعه و مردم بهتر زندگی کنند، هیچ کس به اندازه قاضی و وکیل نمی‌تواند به این امر کمک به آن کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸
مراسم تحلیف وکلای دادگستری استان اصفهان
ایرنا - اصفهان - مراسم چهل و یکمین دوره تحلیف کارآموزان وکالت کانون وکلای استان اصفهان عصر پنجشنبه با حضور مرتضی شهبازی‌نیا رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری کشور (اسکودا) جمعی از مسوولین و دانش آموختگان و وکلای دادگستری استان اصفهان در سالن اجتماعات کانون وکلا برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / حقوقی و قضایی / کانون وکلای دادگستری
نهاد وکالت بسیار کار آمد است
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور (اسکودا) گفت: نهاد وکالت را باید نهادی کار آمد معرفی کنیم .
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)
مراکز آموزش عالی «حقوق» را به ابتذال رسانده‌اند
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: مراکز آموزش عالی دانش و به ویژه حقوق را به ابتذال رسانده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
رئیس اسکودا: تحرکات علیه نهاد وکالت "عصبی‌مان" کرده / به مسئولان قضایی دسترسی نداریم
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری گفت: مجموعه تحرکاتی که علیه نهاد وکالت وجود دارد اعضای این صنف را عصبی کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
بلماضی پیشنهاد سعودی‌ها را نپذیرفت/? سرمربی واسکو، جانشین برانکو در الاهلی
جورجینیو، سرمربی برزیلی باشگاه واسکوداگاما گزینه اصلی باشگاه الاهلی عربستان برای جانشینی برانکو ایوانکوویچ خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / وکالت / کانون وکلا / قوه قضاییه
نتیجه رای اخیردرباره ممنوعیت صدورپروانه ازسوی کانون…
رئیس کانون وکلای مرکز می گوید تاکنون این کانون و اسکودا (اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران) سه نامه درباره مسایل حرفه ای وکلا از جمله اعتراض به برگزاری آزمون توسط تشکل مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه به رئیس قوه قضاییه داده اند ولی تاکنون پاسخی نگرفته اند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / بهمن کشاورز / مرتضی شهبازی نیا
بهمن کشاورز به عنوان الگویی پیش روی ما است
رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: مرحوم بهمن کشاورز به عنوان یک وکیل ممتاز و الگویی پیش روی ما است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
آب پاکی معاون حقوقی قوه‌ قضائیه روی دست رئیس اسکودا
رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران چندی پیش درخواست تعلیق آزمون مرکز وکلای قوه‌ قضائیه تا تعیین تکلیف قانونی را کرده بود اما معاون حقوقی دستگاه قضا گفت: رئیس قوه قضائیه برگزاری آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه را قانونی می‌داند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۲
جزئیات نامه روسای کانون‌های وکلا و اتحادیه‌های سراسری به رئیس قوه قضائیه جهت توقف پذیرش کارآموز جدید در مرکز مشاوران
رئیس اسکودا با انتقاد از قصد یک نهادی قضایی جهت برگزاری آزمون مرکز مشاوران گفت: ما با اساس برگزاری آزمون مرکز مشاوران مخالفیم و این هم نه به خاطر اینکه افراد بیشتری جذب می‌شوند بلکه به این خاطر که از ناحیه نهاد حاکمیتی این کار صورت می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / مرتضی شهبازی نیا / اسکودا / آزمون وکالت
درخواست تعلیق آزمون «مرکز مشاوران» تا تعیین تکلیف قانونی
رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: با ملاحظه آگهی آزمون مرکز مشاوران (مرکز وکلای قوه قضاییه) مشخص است که تصمیمات اتخاذ شده بیشتر متاثر از رقابت با کانون‌های وکلا است تا اقتضاء مصالح کشور. بر این اساس کانون‌های وکلا طی مکاتباتی با مقامات محترم قضایی درخواست کرده‌اند که با لحاظ شائبه‌های قانون پذیرش کارآموز وکالت در این مرکز تا تعیین تکلیف طرح‌هایی که در مجلس در حال بررسی است، معلق بماند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / وکیل / قوه قضاییه
وکیل صرف دفاع از موکل نباید تحت تعقیب قرار گیرد
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با تاکید بر نقش وکلا در تحقق دادرسی عادلانه گفت: وکیل مستقل نباید صرفا به دلیل دفاع از موکل در یک پرونده تحت تعقیب قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / صنعت خودروسازی / نوآوری / هوشمندسازی
قابلیت جدید خودروهای «اسکودا» برای کنترل فرزندان
شرکت «اسکودا» فناوری نوینی را رونمایی کرده که به والدین اجازه می دهد در صورت قرض دادن خودرو به فرزندشان، منطقه ای که خودرو در آن حرکت می کند را کنترل کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
بیش از ۸۰ درصد وکلا با نرخ های حداقلی وکالت می کنند
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: بیش از ۸۰ درصد وکلا با نرخ های حداقلی وکالت می کنند و البته ممکن است ۵ تا ۱۰ درصد از وکلا حق الوکاله های بالایی بگیرند که این مساله هم مطابق قانون به دلیل توافق وکیل و موکل،‌ مجاز است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
پذیرش آزمون وکالت ۲۰ درصد افزایش می یابد
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: رویکرد کانون‌های وکلا در پذیرش آزمون وکالت افزایشی است به طوری که ظرفیت آزمون وکالت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۲۰ درصد و امسال نیز نسبت به سال گذشته به همین میزان افزایش خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
تغییراتی در آزمون وکلای سال آینده وجود خواهد داشت
شفقنا- رئیس اسکودا گفت: تغییرات آزمون وکالت بعد از تصویب در هیات عمومی اسکودا که اواخر آبان‌ماه در استان فارس برگزار می‌شود، اعلام خواهد شد. با این حساب قطعا در آزمون سال آینده تغییراتی خواهیم داشت. به گزارش شفقنا، مرتضی شهبازی‌نیا در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره تغییرات آزمون وکالت، گفت: برای اولین بار منابع قوانین مربوط به مواد آزمونی وکالت […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / کارآمدی دولت
بودجه خدمات حقوقی نخستین بار در دولت تدبیر و امید پیش بینی شد
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: یکی از نقاط قوت عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش حقوقی، پیش بینی بودجه برای خدمات معاضدتی و تسخیری حقوقی است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
تغییراتی در آزمون سال آینده خواهیم داشت/ جزئیات اعلام مقررات مربوط به مواد آزمون وکالت برای اولین بار
ایلنا: رئیس اسکودا گفت: تغییرات آزمون وکالت بعد از تصویب در هیات عمومی اسکودا که اواخر آبان‌ماه در استان فارس برگزار می‌شود،…
۱۳۹۸/۰۵/۱۸ / رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) / اسکودا
پست اینستاگرامی رییس اسکودا پیرامون آزمون وکالت 98
رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) گفت: هیچ تغییری در رشته های مجاز برای شرکت در آزمون صورت نگرفته است و داوطلبان به شایعات توجه نکنند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
توضیحات رئیس اسکودا در رابطه با شایعاتی مبنی بر حذف رشته فقه و حقوق از آزمون وکالت
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در صفحه خود در فضای مجازی به ارائه توضیحاتی پیرامون شایعات مطرح شده درباره حذف برخی رشته‌ها در آزمون وکالت پرداخت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷
پیام تبریک رئیس اسکودا به مناسبت روز خبرنگار
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
پاسخ تسنیم به واکنش توهین‌آمیز رئیس اسکودا
رئیس اسکودا در پی انتشار خبر جلسه‌ای که ظاهراً علیه دانشجویان فقه و حقوق در آن تصمیماتی اتخاذ شده است، ضمن تکذیب این اخبار بدون توجه به انتشار نخستین خبر توسط نهاد وکالت خبرگزاری تسنیم را به باد توهین گرفت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
کانون‌های وکلا در زمره نهادهای اولیه برای توجه به منافع ملی هستند
رئیس اسکودا گفت: شاید اگر ما در مجموع دستگاه‌های عمومی را بررسی کنیم کانون‌های وکلا در زمره نهادهای اولیه برای توجه به منافع ملی هستند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳
میزبانی ترکیه از کارخانه جدید فولکس‌واگن
گروه خودروسازی فولکس‌واگن یک کارخانه را با هدف تولید چند برند زیرمجموعه خود در ترکیه خواهد ساخت. هیات نظارتی این خودروساز به‌تازگی مکانی را برای ساخت کارخانه مزبور در نزدیکی شهر ساحلی ازمیر، واقع در غرب ترکیه تعیین کرد. این درحالی است که ابتدا قرار بود کارخانه فولکس‌واگن در بلغارستان ساخته شود. تاسیسات ازمیر محصولاتی را از برندهای فولکس‌واگن، اسکودا و سئات تولید و روانه بازار خواهد کرد. کارخانه ترکیه به فولکس‌واگن کمک می‌کند تا محدودیت‌های تولید محصولات اسکودا در جمهوری چک را خنثی کند. اما در تعیین ترکیه به‌عنوان میزبان کارخانه جدید، دولت قطر که دارای سهام 17 درصدی در فولکس‌واگن است نقش مهمی ایفا کرد. سخنگوی این خودروساز آلمانی به رویترز خبر داد که هنوز ساخت کارخانه در ازمیر نهایی نشده است. در …
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
چالش جدید برقی‌سازی برای فولکس‌واگن
براساس اعلام استفان سامر، مدیر خریدگروه خودروسازی فولکس‌واگن، این شرکت در نظر دارد تا یک پروژه همکاری مشترک را برای کمک به تامین بودجه تولید باتری خودروهای برقی آغاز کند. این برنامه برای متقاعدساختن تامین‌کنندگان مردد باتری‌ها است تا به این ترتیب این خودروساز آلمانی بتواند برنامه جاه‌طلبانه خود را برای ساخت یک ناوگان برقی ادامه دهد. فولکس‌واگن پیش‌تر اعلام کرده است که به‌دنبال خرید باتری برای محصولات برقی خود به ارزش 57 میلیارد دلار است و تاکنون شرکت‌های نورت‌ولت سوئد، ال‌جی و سامسونگ را به‌عنوان متحدان استراتژیک خود اعلام کرده است. سامر در رابطه با چالش تامین باتری می‌گوید: «تمامی تامین‌کنندگان باتری‌ها اعتقاد ندارند که خودروهای برقی در کوتاه‌مدت بتوانند در مقیاس گسترده به فروش برسند از این …
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
قانون آیین دادرسی کیفری خارج قاعده تصویب شده است؟/ شهبازی‌نیا گفت ادعای مطهری را پیگیری می‌کنیم
رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) جامعه حقوقی به اظهارنظر علی مطهری مبنی بر اینکه برخی مواد قانون آیین دادرسی کیفری بدون اینکه به صحن مجلس بیایند به عنوان قانون ابلاغ شده‌اند، واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / اسکودا / تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری / علی مطهری / مرتضی شهبازی نیا
جامعه حقوقی به سادگی از کنار ادعای علی مطهری نخواهد گذشت
رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) جامعه حقوقی به اظهارنظر علی مطهری مبنی بر اینکه برخی مواد قانون آیین دادرسی کیفری بدون اینکه به صحن مجلس بیایند به عنوان قانون ابلاغ شده‌اند، واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴
وکیل در حبس!/ چگونه حکم ۳۰ سال زندان برای یک وکیل دادگستری صادر شد؟
روز گذشته خبری منتشر شد مبنیبر اینکه امیرسالار داوودی وکیل دادگستری به ۳۰ سال حبس و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شده است. گفته شده او به حکم خود اعتراضی نکرده است. هیات مدیره کانون وکلای مرکز و اسکودا هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / اخبار سیاسی ایسنا / اسکودا / ایران و آمریکا / بازار خودرو / بسته اخبار سیاسی ایسنا / جنبش مقاومت اسلامی فلسطین / دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین / دلالان خودرو / دولت / رفع توقیف
رفتار نامتعادل آمریکا در برابر ایران/رد هرگونه مذاکره با آمریکا/آمادگی برای هر وضعیتی و...
توضیحی برای دیدار اخیر محمد جواد ظریف با یکی از سناتورهای آمریکایی، احضار رییس پیشین اسکودا به دادسرا، ریش‌سفیدانی برای روز مبادا، واکنش نوبخت به انتخاب علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، چهارم خرداد ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / دیدارنیوز / نعمت احمدی / سازمان اسکودا / شورای نگهبان / علی مندنی پور
رییس پیشین اسکودا به دادسرا احضار شد
نعمت احمدی وکیل مدافع علی مندنی‌پور -رییس پیشین اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) - گفت که موکلش با شکایت شکایت دفتر حقوقی و قوانین شورای نگهبان به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اسلواکی میزبان خانواده برقی فولکس
گروه خودروسازی فولکس‌واگن اعلام کرد که بنا دارد خانواده خودروهای کوچک تمام‌برقی خود را در کارخانه اسلواکی بسازد. فولکس‌واگن کارخانه خود در براتیسلاوا- جایی که اکنون مدل‌های آپ و سیتیگو ساخته می‌شوند- را به‌عنوان سایت تولید خودروهای کوچک برقی برگزیده است و برنامه دارد تا خودروهای مذکور را با بهای پایین‌تر از 20 هزار یورو به فروش برساند. این خودروها که قرار است بر پایه پلت‌فرم «امی‌ای‌بی» ساخته شوند تحت برندهای فولکس‌واگن و اسکودا در سال‌ 2022 وارد بازارهای جهانی ‌می‌شوند. براساس اعلام این خودروساز آلمانی، قرار است سالانه 200 هزار دستگاه از این خودروها در کارخانه اسلواکی به‌تولید برسند که جایگزین خودروهای آپ و سیتیگو خواهند شد. فولکس‌واگن در ابتدا قصد داشت نخستین کارخانه تولید خودروهای برقی کوچک …
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
آموزش فاقد کیفیت رشته حقوق مهمترین مشکل نظام حقوقی است
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: مهمترین مشکل نظام حقوقی کشور ما آموزش بی رویه و فاقد کیفیت رشته حقوق است که به نوعی دچار ابتذال شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
وجود دو نهاد حقوقی موازی در زمینه وکالت، خلاف حقوق مردم است
ایلنا: رئیس اسکودا گفت: وجود دو مرکز و نهاد حقوقی موازی در زمینه وکالت، خلاف حقوق مردم است و اینکه یک نهاد حاکمیتی پروانه وکالت صادر کند، صلاح نیست.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
دغدغه حقوق مردم را داشتن، باید در جامعه وکلا توسعه یابد/ بسیاری از وکلا در وضعیت اقتصادی مناسبی نیستند
ایلنا: رئیس اسکودا تاکید کرد:‌جامعه حقوقی کشور باید دغدغه حقوق مردم را داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
اردوغان بزرگترین مسجد ترکیه را افتتاح کرد
شفقنا- رییس جمهور ترکیه بزرگترین مسجد این کشور را افتتاح کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، رجب طیب اردوغان روز جمعه مسجد چامیلجا که به نام تپه های چامیلجا در اسکودار، یکی از بخش‌های...
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
عارف: قانون نباید مبهم باشد تا برداشت‌های مختلف از آن شود
شفقنا- رئیس فراکسیون امید گفت: باید ضمن تنقیح و شفاف سازی قانون به این نکته توجه کرد که نباید قانون مبهم باشد تا برداشت‌های مختلف از آن شود. به گزارش شفقنا، محمدرضا عارف در سی و دومین همایش اتحادیه اسکودا در یزد با گرامیداشت روز کارگر و معلم و اشاره به نقش مهم آنها گفت: لازم است یاد مرحوم کشاورز را […]
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
تصاویر: مراسم گرامیداشت بهمن کشاورز با حضور چهره های سیاسی و سینمایی
مراسم گرامیداشت بهمن کشاورز رئیس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) که روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ۹۸، بر اثر عارضه قلبی درگذشت با حضور رئیس اسکودا، رئیس هیأت رئیسه و اعضای کانون وکلای دادگستری مرکز، خانواده مرحوم کشاورز، برخی چهره‌های سیاسی و حقوقی از جمله محمدباقر نوبخت، محمدرضا عارف، حسینعلی امیری، آوایی، لعیا جنیدی، علی مطهری، محمود صادقی، دعایی، کواکبیان، علی منتجب نیا، موسوی لاری، عباس آخوندی، صادق زیبا کلام، ضیائی فر ، اسفنانی، نجفی توانا و محمود علیزاده، عبدالصمد خرمشاهی، امیرحسین آبادی، عبدالله سمامی و... در مسجد نور تهران برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
مراسم ختم بهمن کشاورز
مراسم گرامیداشت بهمن کشاورز رئیس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) که روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ۹۸، بر اثر عارضه قلبی درگذشت با حضور رئیس اسکودا، رئیس هیأت رئیسه و اعضای کانون وکلای دادگستری مرکز، خانواده مرحوم کشاورز، برخی چهره‌های سیاسی و حقوقی از جمله محمدباقر نوبخت، محمدرضا عارف، حسینعلی امیری، آوایی، لعیا جنیدی، علی مطهری، محمود صادقی، دعایی، کواکبیان، علی منتجب نیا، موسوی لاری، عباس آخوندی، صادق زیبا کلام، ضیائی فر ، اسفنانی، نجفی توانا و محمود علیزاده، عبدالصمد خرمشاهی، امیرحسین آبادی، عبدالله سمامی و... در مسجد نور تهران برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳ / بهمن کشاورز
ویدئو/ مروری کوتاه بر زندگی بهمن کشاورز
بهمن کشاورز، حقوقدان برجسته و یکی از رسانه‌ای‌ترین وکلای ایرانی درگذشت. او که متولد سال ۱۳۲۳ بود، سابقه ریاست کانون وکلای دادگستری مرکز و اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) را داشت.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
ویدئو/ درگذشت بهمن کشاورز،حقوقدان برجسته ایرانی
بهمن کشاورز حقوقدان برجسته و یکی از رسانه ای ترین و کلای ایرانی درگذشت. او که متولد سال ۱۳۲۳ بود، سابقه ریاست بر کانون وکلای دادگستری مرکز و اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران( اسکودا) را داشت. کشاورز در دوره ای وکالت غلامحسین کرباسچی، شهردار پیشین تهران را به عهده داشت.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
بیانیه اسکودا در محکومیت اقدام روز گذشته دولت آمریکا درباره سپاه
ایلنا: هیات رئیسه اتحادیه سراسری کانون‌هاى وکلای دادگستری ایران در محکومیت اقدام روز گذشته دولت آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران بیانیه‌ای صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
تروریستی خواندن سپاه پاسداران خلاف عرف حقوق بین‌الملل است
تهران- ایرنا- هیات رئیسه اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری (اسکودا) در بیانیه ای تاکید کرد: اقدام دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی، نمونه بارزی از بی توجهی این دولت به اصول مسلّم و شناخته شده حقوق بین الملل است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
پیام تسلیت اسکودا به حادثه دیدگان سیل شیراز
اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) جان باختن عده‌ای از هموطنان عزیزمان در سیل اخیر شیراز را به خانواده های داغدیده و عموم ملت شریف ایران تسلیت گفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •