چهارشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۳۹۹ / 1 April, 2020
افزایش تحریم های آمریکا علیه ایران
تایمز هند: ایران در شرایط تحریم به تنهایی در حال مبارزه با کرونا است
تایمز هند: ایران در شرایط تحریم به تنهایی در حال مبارزه با کرونا است
دهلی نو-ایرنا- روزنامه انگلیسی زبان «تایمز هند» روز شنبه در گزارشی از ادامه تحریم های آمریکا علیه ایران انتقاد کرد و نوشت: ایران به معنای واقعی کلمه به تنهایی در حال مبارزه با  این بیماری همه گیر است.  اگر تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران به شدت افزایش یابد،  تحریم های آمریکا بزرگترین عامل آن  خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / ویروس کرونا / تحریم / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا /
تحریم های جدید آمریکا علیه ایران
ایالات متحده آمریکا تحریم های ایران را افزایش داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ /
هند بودجه بندر چابهار را دو برابر کرد
دولت هند در برنامه بودجه سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ خود که روز شنبه به پارلمان این کشور ارائه کرد، بودجه اختصاص یافته به پروژه بندر چابهار را در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش داد.نشریه "پرینت" روز گذشته با انتشار گزارشی دراین زمینه نوشت: در بودجه اعلام شده برای وزارت امور خارجه هند، ۱۰۰ کرور روپیه (معادل تقریبی یک میلیارد روپیه یا ۱۴ میلیون و ۱۰ هزار دلار) برای توسعه بندر چابهار ایران در نظر گرفته شده است. درحالی که در بودجه دولت هند در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ پروژه چابهار تامین مالی نشد، اما در سال گذشته این کشور یک بودجه ۴۵۰ میلیون روپیه ای باره این پروژه در نظر گرفت. با این حال به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران، هند نتوانست از این بودجه استفاده کند. به گزارش ایرنا، افزایش بودجه پروژه بندر چابهار در زمانی …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ /
نوبخت: منابع محدود جاری صرف ترمیم کاهش قدرت خرید مردم خواهد شد
نوبخت: منابع محدود جاری صرف ترمیم کاهش قدرت خرید مردم خواهد شد
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سیاست ما در شرایط کنونی این است که حداقل در برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای عمل شود که بخشی از محدودیت‌ها را جبران کنیم. بر این اساس قرار است منابع محدود به رقم‌هایی اختصاص یابد که به سفره زندگی کارکنان مرتبط است و کاهش قدرت خرید مردم را ترمیم می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه / قدرت خرید / اشتغال / افزایش تحریم های آمریکا علیه ایران /
آغاز اجرای تحریمهای آمریکا علیه فردو و احتمال تکرار تاریخ
آغاز اجرای تحریمهای آمریکا علیه فردو و احتمال تکرار تاریخ
از امروز یکشنبه ۱۵ دسامبر (۲۴ اذر) تحریم های آمریکا علیه تاسیسات فردو ایران آغاز می شود و واکنش روسیه به این موضوع احتمال تکرار تاریخ در خصوص مناسبات مسکو و تهران را افزایش داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / تاسیسات فردو / ایران / ایالات متحده آمریکا / تحریم اقتصادی ایران / روسیه /
وزیر دفاع: راه مقابله با تحریم‌های آمریکا توسعه قدرت دفاعی است
وزیر دفاع با اشاره به تحریم های نظام استکباری علیه ایران اسلامی و راه کارهای مقابله با این تحریم ها اظهار داشت: این تحریم ها بنا به دلایل عمیق بنیادی کمرنگ نخواهد شد و تنها راه مقابله با تحریم های امریکا افزایش و توسعه قدرت در تمامی مولفه های حیاتی به ویژه قدرت دفاعی است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / امیر حاتمی / قدرت دفاعی ایران / وزیر دفاع /
میدان جدید نفتی ایران قرار است چه گره‌ای را در برجام باز کند؟ / چرا خارجی‌ها اینقدر به کشف میدان جدید نفتی در خوزستان توجه کردند؟
میدان جدید نفتی ایران قرار است چه گره‌ای را در برجام باز کند؟ / چرا خارجی‌ها اینقدر به کشف میدان جدید نفتی در خوزستان توجه کردند؟
آسوشیتدپرس هم با اشاره به تحریم های نفتی آمریکا علیه صنعت نفت ایران نوشت: این خبر روحانی بدان معنی است که ذخایر اثبات شده نفت خام ایران بیش از ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ /
بازتاب خبر نفتی روحانی در رسانه‌های غربی| افزایش ۳۰ درصدی ذخایر نفتی ایران
بازتاب خبر نفتی روحانی در رسانه‌های غربی| افزایش ۳۰ درصدی ذخایر نفتی ایران
همزمان با تحریم های شدید آمریکا علیه صنعت نفت ایران، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران از کشف یک میدان عظیم نفتی در استان خوزستان خبر داد که میزان ذخایر...
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / حسن روحانی / رئیس جمهور / رسانه های غربی / نفت /
ذخایر میعانات گازی ایران به ۱۰۰ میلیون بشکه رسید
رئیس موسسه مشورتی اف جی ای گفت، میزان ذخایر میعانات ایران پس از تشدید تحریم های نفتی آمریکا علیه این کشور افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / تحریم نفتی آمریکا / میعانات گازی /
بیاییم علیه کاپیتولاسیون مدرن امریکا پایمردی کنیم
بیاییم علیه کاپیتولاسیون مدرن امریکا پایمردی کنیم
علی ربیعی در یادداشتی می‌نویسد: امروز برای مقابله با دور جدید تحریم های امریکا علیه ملت در ۱۳ آبان ۹۶ که آن را به تسلیم شدن ایران تعبیر می کنند و همان کاپیتولاسیون مدرن است، همه اقشار جامعه پای کار مبارزه با تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران بیایند و پایمردی کنند. امروز مقاومت در مقابل زورگویی آمریکا یعنی تلاش همه با هم و عموم ملی برای شکستن تحریم و به گوشه رینگ بردن آمریکا،  یعنی دفاع از زندگی مردم یعنی افزایش سطح تاب آوری جامعه در مقابل تحریم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / 13 آبان / ایران و امریکا / تحریم‌های آمریکا علیه ایران /
اذعان آمریکایی‌ها به بی‌اثر بودن تحریم‌های جدید علیه ایران
اذعان آمریکایی‌ها به بی‌اثر بودن تحریم‌های جدید علیه ایران
رادیو آمریکا در تحلیلی با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا بر ضد بخش عمرانی ایران، نسبت به کارا بودن این تحریم‌ها ابراز تردید کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / تحریم‌های آمریکا / افزایش تحریم های آمریکا علیه ایران /
وزیر خزانه داری آمریکا از افزایش تحریم ها علیه ایران سخن گفت
وزیر خزانه داری آمریکا از افزایش تحریم ها علیه ایران سخن گفت
تهران - ایرنا - استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز دوشنبه پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت، واشنگتن تحریم های بیشتری را علیه ایران اعمال خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / امریکا / واشنگتن / تهران / رژیم صهیونیستی / بنیامین نتانیاهو /
ابوالفتح: تحریم‌ اخیر بانک مرکزی تا آینده نامعلومی باقی می‌ماند
ابوالفتح: تحریم‌ اخیر بانک مرکزی تا آینده نامعلومی باقی می‌ماند
یک کارشناس مسائل آمریکا با مقایسه تحریم‌های پیشین بانک مرکزی با تحریم‌های جدیدی که دوباره از سوی آمریکا علیه این نهاد مالی ایران اعمال شده است،‌ اظهار کرد: این تحریم‌ها برنامه‌هایی چون موضوع اینستکس و اعطای خط اعتباری 15 میلیاردی از سوی اروپایی‌ها به ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد به نحوی که امکان اجرایی شدن آنها دیگر وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / ایران و آمریکا / افزایش تحریم های آمریکا علیه ایران / بانک مرکزی / امیرعلی ابوالفتح / یک کارشناس مسائل آمریکا /
ظریف: تروریسم اقتصادی آمریکا نامشروع و غیرانسانی است
ظریف: تروریسم اقتصادی آمریکا نامشروع و غیرانسانی است
وزیر امور خارجه کشومان روز چهارشنبه در توییتی بار دیگر تاکید کرد که تحریم‌های آمریکا تنها مردم عادی ایران را هدف قرار داده‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / ایران و آمریکا / تروریسم اقتصادی آمریکا / افزایش تحریم های آمریکا علیه ایران /
ترامپ خواستار افزایش تروریسم اقتصادی علیه ایران شد
ترامپ خواستار افزایش تروریسم اقتصادی علیه ایران شد
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا در پی ناکامی از سیاست فشار حداکثری، به وزیر خزانه داری خود دستور داد تحریم های قابل ملاحظه‌ای را علیه ایران اعمال کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / تحریم / دونالد ترامپ / ایران /
افزایش صادرات نفت آمریکا و ونزوئلا به هند در پی تحریم ایران
افزایش صادرات نفت آمریکا و ونزوئلا به هند در پی تحریم ایران
صادرات نفت آمریکا و ونزوئلا به هند در نتیجه تحریم های آمریکا علیه ایران افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱ /
مظلوم‌نمایی برایان هوک برای مردم ایران
مظلوم‌نمایی برایان هوک برای مردم ایران
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در پیامی ویدیویی مدعی شد که تحریم‌های آمریکا مردم ایران را هدف قرار نداده‌اند و و این تقصیر مسوولان ایرانی است که باعث شده تحریم‌های آمریکا جلوه‌گر شوند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / افزایش تحریم های آمریکا علیه ایران /
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه
تهران- ایرنا- تاکید روحانی بر تداوم گام‌های تأثیرگذار در گسترش روزافزون مناسبات تهران – بغداد، تصریح جهانگیری بر ضرورت برخورد با متخلفان در حوزه تصرفات غیرمجاز اراضی کشور، اعلام صدور مجوز توزیع ۳ هزار تن کاغذ با قیمت ۴,۲۰۰ تومان از سوی رحمانی فضلی، تاکید رئیس جمهوری نیکاراگوئه برغیرقابل قبول بودن تحریم های آمریکا، دست رد انگلیس به ائتلاف دریایی آمریکا علیه ایران و واکنش آژانس بین المللی انرژی در مورد افزایش تنش در خلیج فارس مهمترین خبرهای 12ساعت گذشته ایرنا بود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ /
حسین علایی: آمریکا به دنبال افزایش تنش با ایران است/ استراتژی نمدمالی علیه جمهوری اسلامی/ حاکمیت باید موانع تولید را بردارد تا ایران جهش اقتصادی کند
حسین علایی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص تنش در خلیج فارس، و احتمالات پیش رو در این خصوص می گوید: طرح آمریکا برای تشکیل ائتلاف نظامی در تنگه هرمز در ادامه اعمال فشارهای همه جانبه آمریکا علیه مردم ایران قابل ارزیابی است. وی همچنین معتقد است: آمریکا به دنبال افزایش تنش با ایران است تا شاید بتواند موفق به تغییر نظام حکومتی در ایران شود. البته آمریکا اگر بتواند با دامن زدن به گسل های قومی، ایران را تجزیه کند، آنگاه خیال اسرائیل از وجود یک کشور قوی در خاورمیانه راحت می شود. اما تجربه تاریخی نشان داده است که ایران در دوران تحریم ها و فشارهای خارجی، ضعف های ساختاری و بنیانی خود را کاهش می دهد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۱ / حسین علایی / تنگه هرمز / تحریم /
بولتون: تحریم های کنونی علیه ایران فقط یک شروع است و به فشار ادامه می دهیم
شفقنا- مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: تحریم های کنونی علیه ایران فقط یک شروع است و ما فشار به آنها را افزایش خواهیم داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، «جان بولتون» افزود: آمریکا به فشار بر ایران ادامه خواهد داد تا دست از برنامه اتمی ایش بردارد. وی در دیدار با نمایندگا گروهی از مسیحیان […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ /
روسیه در دو دهه گذشته، دو بار با آمریکا بر سر ایران معامله کرده اما نتیجه نگرفته / همکاری ایران و روسیه به سوریه محدود نیست؛ مسکو بدون کمک‌ تهران در دهه ۱۹۹۰ نمی‌توانست جنگ داخلی تاجیکستان را متوقف کند / بدون شک مسکو برای دور زدن تحریم های آمریکا به تهران کمک خواهد کرد
روسیه در دو دهه گذشته، دو بار با آمریکا بر سر ایران معامله کرده اما نتیجه نگرفته / همکاری ایران و روسیه به سوریه محدود نیست؛ مسکو بدون کمک‌ تهران در دهه ۱۹۹۰ نمی‌توانست جنگ داخلی تاجیکستان را متوقف کند …
بعد از افزایش سطح همکاری‌های دوجانبه بین مسکو و واشنگتن در ماه‌های اخیر، دوباره شاهد گمانه زنی‌هایی در مورد این فرضیه بوده ایم که شاید مسکو به دنبال معامله با دونالد ترامپ بر سر ایران باشد. برخی تحلیلگران معتقدند که شاید پوتین حمایت سیاسی خود را از تهران در ازای کاهش فشار‌های اقتصادی و سیاسی واشنگتن علیه مسکو قطع کند. اما تردید‌های زیادی در مورد این فرضیه وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ /
نماینده مجلس انگلیس؛ تحریم های آمریکا علیه ایران را  تنش آفرین خواند
نماینده مجلس انگلیس؛ تحریم های آمریکا علیه ایران را تنش آفرین خواند
لندن – ایرنا – یک نماینده مجلس عوام از منطقه «کنزینگتون» شهر لندن، تحریم های آمریکا علیه ایران را مغرضانه و از روی عمد خواند که باعث افزایش تنش در منطقه شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ /
روسیه: افزایش ذخایر اورانیوم ایران نتیجه اقدامات آمریکاست
روسیه: افزایش ذخایر اورانیوم ایران نتیجه اقدامات آمریکاست
مسکو - ایرنا - سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه با ابراز تاسف از افزایش ذخایر اورانیوم ایران ، اعلام کرد: این مساله در نتیجه اقدامات و تحریم های گسترده آمریکا علیه ایران بوجود آمده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳ /
جنگ کوتاه با ایران یک توهم است
جنگ کوتاه با ایران یک توهم است
محمد جواد ظریف در صفحه توییتر خود خطاب به دونالد ترامپ نوشت: جنگ کوتاه با ایران یک توهم است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / ایران و آمریکا / محمدجواد ظریف / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / افزایش تحریم های آمریکا علیه ایران / حمله امریکا به ایران /
صادرات  چای هندی به ایران  افزایش یافت
صادرات چای هندی به ایران افزایش یافت
تهران - ایرنا - روزنامه هندی "اشین ایج " روز دوشنبه در گزارشی نوشت به رغم تشدید تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران، صادارت چای در آوریل (فروردین-اردیبهشت) به ایران یک و نیم برابر افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / صادرات / ایران /
قیمت جهانی نفت بازهم افزایش یاقت
قیمت جهانی نفت بازهم افزایش یاقت
شفقنا اقتصادی_ قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۵ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۴۵ سنت رسید. به گزارش شفقنا اقتصادی، در حالی که تنش ها بین ایران و آمریکا همچنان بالاست و وزیر امور خارجه آمریکا از اعلام تحریم های جدید علیه تهران سخن …
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ /
برایان هوک:‌ برای انزوای دیپلماتیک و افزایش فشار علیه ایران تلاش می‌کنیم
شفقنا- نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در دو مصاحبه جداگانه بر سیاست واشنگتن برای تشدید فشارء، اعمال تحریم های جدید و همکاری با متحدان آمریکا برای انزوای دیپلماتیک ایران تاکید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا،‌ برایان هوک رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با نشنال تاکید کرد:‌ ما مواضع نیروهای خود را […]
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ /
تحریم نفتی ایران هزینه پالایشگاه های آسیایی را افزایش داد
تحریم نفتی ایران هزینه پالایشگاه های آسیایی را افزایش داد
رویترز طی گزارشی نوشت تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران باعث افزایش هزینه پالایشگاه های آسیایی و کاهش سود آن ها شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ /
ایران نیازمند میانجی برای مذاکره با آمریکا نیست
ایران نیازمند میانجی برای مذاکره با آمریکا نیست
پس از گذشت بیش از یک سال از خروج آمریکا از برجام و افزایش شدید تحریم های آمریکا علیه ایران و نزاع سیاسی این دو کشور که تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته حال این ژاپن است که پس از گذشت قریب به 40 سال نخست وزیر خود شینزو آبه را به ایران می فرستد و آمریکا هم از بسیاری از مواضع خود عقب نشینی کرده و به شدت در تلاش برای مذاکره با ایران است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۶ /
تاثیر معامله قرن بر افزایش تنش میان آمریکا با ایران
تاثیر معامله قرن بر افزایش تنش میان آمریکا با ایران
حسن هانی زاده در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی بر این نکته تاکید دارد: کاخ سفید با برخی اقدامات مانند اعزام بمب افکن ها به قطر، حضور ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن، قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، منع فروش و صادرات نفت ایران، افزایش تحریم های اقتصادی و نظایر آن به دنبال جریان سازی علیه تهران است تا ایران را پای میز مذاکره بنشاند و یقینا یکی از پیش‌شرط‌های واشنگتن برای مذاکره با تهران مسئله امنیت اسرائیل و پذیرش اقتضائات معامله قرن است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ /
رییس دیوان وقف اهل سنت عراق: مردم ما در برابر تهدیدها در کنار ایران می‌ایستند
رییس دیوان وقف اهل سنت عراق: مردم ما در برابر تهدیدها در کنار ایران می‌ایستند
رییس دیوان وقف اهل سنت عراق در دیدار با سفیر ایران در بغداد تاکید کرد، مردم عراق در کنار جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدها خواهند ایستاد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / افزایش تحریم های آمریکا علیه ایران / ایرج مسجدی / ایران و عراق / رییس دیوان وقف اهل سنت عراق / سفیر ایران در عراق /
افزایش قیمت اندک در قیمت جهانی نفت ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
افزایش قیمت اندک در قیمت جهانی نفت ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
شفقنا اقتصادی_ در حالی که به دلیل تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا بازار نفت حالتی شکننده به خود گرفته و سطح تنش بین ایران و آمریکا افزایش یافته است، قیمت نفت امروز شاهد رشد نسبی قیمت ها بود. به گزارش شفقنا اقتصادی، بر اساس این گ…
۱۳۹۸/۰۲/۱۸ /
عربستان خیانت خود به ایران را تکمیل کرد
وزیر انرژی آمریکا گفت: عربستان برای جبران کمبود نفت ناشی از تحریم های واشنگتن علیه ایران، تولید نفت خود را افزایش می دهد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸ /
هند نگران افزایش قیمت نفت و تورم به دلیل تحریم های ایران است
هند نگران افزایش قیمت نفت و تورم به دلیل تحریم های ایران است
دهلی نو-ایرنا- هارش واردهان شرینگلا سفیر هند در آمریکا اعلام کرد که تحریم های آمریکا علیه ایران می تواند به افزایش قیمت نفت و تورم منجر شود و این امر به مردم عادی در هند صدمه می زند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۲ /
نفت باز هم گران شد
نفت باز هم گران شد
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۶ سنت افزایش به ۷۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.پس از انتشار گزارشی که نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا افزایش یافته است، قیمت نفت سبک آمریکا شاهد کاهش بود، اما به دلیل شدت گرفتن بحران سیاسی در ونزوئلا، تشدید تحریم ها علیه ایران و ادامه کاهش تولید های اوپک بازار همچنان در حالت شکننده ای قرار دارد و قیمت نفت برنت رو به افزایش گذاشت.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱ /
تحریم‌های آمریکا علیه ایران به مردم عادی هند آسیب می‌زند
تحریم‌های آمریکا علیه ایران به مردم عادی هند آسیب می‌زند
سفیر هند در واشنگتن اعلام کرد: تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران باعث افزایش بهای نفت و بالا رفتن تورم در هند می شود و به مردم عادی کشورمان آسیب می زند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱ /
اصرار از ترامپ و انکار از اوپک!
اصرار از ترامپ و انکار از اوپک!
رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که با اوپک تماس گرفته و از این گروه خواسته است قیمت‌های نفت را پایین بیاورد در حالی که منابع اوپک چنین ادعایی را تکذیب کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / افزایش تحریم های آمریکا علیه ایران / اوپك / دونالد ترامپ / قيمت نفت /
رویترز: تحریم نفتی ایران باعث گرانی ۲۵ درصدی قیمت بنزین در آمریکا شد
رویترز: تحریم نفتی ایران باعث گرانی ۲۵ درصدی قیمت بنزین در آمریکا شد
مهر به نقل از گزارش رویترز نوشت: قیمت بنزین در آمریکا در سال جاری میلادی تا کنون ۲۵ درصد افزایش یافته که تحریم های نفتی ترامپ علیه ایران سهم به سزایی در این افزایش قیمت داشته است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴ /
رویترز: سیاستهای ترامپ علیه ایران طبقه متوسط آمریکا را به دردسر انداخت
رویترز: سیاستهای ترامپ علیه ایران طبقه متوسط آمریکا را به دردسر انداخت
خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که سیاستهای دولت ترامپ در تمدید نکردن معافیت خریداران نفت ایران از تحریم های این کشور موجب افزایش بهای بنزین در آمریکا و بروز چالش هایی برای طبقه متوسط در این کشور شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴ /
تحریم نفتی ایران خبر خوبی برای رانندگان آمریکایی نیست
تحریم نفتی ایران خبر خوبی برای رانندگان آمریکایی نیست
عواملی مثل تحریم های دولت ترامپ علیه صادرات نفت خام ایران باعث افزایش ۲۵ درصدی قیمت بنزین در آمریکا از ابتدای سال ۲۰۱۹ شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴ /
پالایشگاه های هند از اوپک، مکزیک و آمریکا نفت می خرند
پالایشگاه های هند از اوپک، مکزیک و آمریکا نفت می خرند
دهلی نو-ایرنا- مقامات آگاه اعلام کردند که در صورت تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران در ماه آینده، پالایشگاه های هندی قصد دارند سفارشات نفتی خود را از دیگر کشورهای عضو سازمان اوپک، مکزیک و آمریکا افزایش دهند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹ /
خبر مهم رویترز در مورد تحریم های ایران
رویترز در مقاله ای تحلیلی نوشت که احتمال کاهش فشار و تحریم های آمریکا علیه ایران به دلیل نگرانی از افزایش قیمت نفت در بازار های جهانی قوت گرفته است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹ /
تشدید تحریم نفتی ایران چه بر سر آمریکا و بازار نفت می آورد؟!
شفقنا- قیمت نفت از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته، این در حالی است که کشورهای عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت و تحریم های ایالات متحده علیه صادرکنندگان بزرگ نظیر ایران و ونزوئلا و همچنین افزایش درگیری در کشورهای عضو اوپک مثل لیبی می تواند شرایط را از این هم وخیم تر کند. به گزارش شفقنا […]
۱۳۹۸/۰۱/۲۶ /
پومپئو: درخواست سناتورها برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران/ با اقدامات تهران در آمریکای‌جنوبی مقابله می‌کنیم
شفقنا – وزیر خارجه آمریکا طی اظهاراتی مدعی شد تعدادی از سناتورهای این کشور از وی خواسته اند تا فشارهای تحریمی علیه ایران افزایش یابد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از استریپز، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا در ادامه افزود: سناتورها خواستار تحریم های سخت تر علیه ایران هستند. مضحکانه است که می گویند وزارت خارجه رویکرد حداکثر […]
۱۳۹۸/۰۱/۲۵ /
پمپئو بار دیگر مدعی حمایت از مردم ایران شد
پمپئو بار دیگر مدعی حمایت از مردم ایران شد
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه آمریکا با وجود موانعی که تحریم های واشنگتن برای کمک های بین المللی به سیل زدگان ایرانی به وجود آورده، بار دیگر با تاکید بر افزایش فشار علیه ایران، مدعی حمایت از ایرانیان شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴ /
افزایش بهای جهانی نفت به خاطر کاهش عرضه اوپک
افزایش بهای جهانی نفت به خاطر کاهش عرضه اوپک
قیمت جهانی نفت بخاطر کاهش تولید نفت در کشورهای عضو اوپک و تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا افزایش می یابد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۳ /
آیا معافیت ها برای خریداران نفت ایران تمدید می شود؟ / بحران ونزوئلا چه نقشی در این مسئله ایفا می کند؟
آیا معافیت ها برای خریداران نفت ایران تمدید می شود؟ / بحران ونزوئلا چه نقشی در این مسئله ایفا می کند؟
طی چند ماه اخیر، توجه تحلیلگران و فعالان بازار نفت به کاهش تولید اوپک، افزایش تولید نفت شیل آمریکا، نزاع تجاری میان آمریکا و چین، پیش‌بینی کاهش تقاضا برای نفت و تحریم‌های تازه آمریکا علیه صنعت نفت ونزوئلا معطوف شده بود. در حالی که این عوامل هنوز ذهن همه را مشغول نگه داشته، با نزدیک شدن به انقضای مهلت معافیت های خرید نفت که آمریکا به برخی کشورها داده بود، مسأله تحریم ایران بار دیگر مدنظر تحلیلگران قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۱ /
قیمت نفت بالاترین رقم ۲۰۱۹ را ثبت کرد
با توجه به کاهش تولید اوپک و تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا و ایران قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ /
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
شفقنا اقتصادی_ قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴ سنت افزایش به ۶۷ دلار و ۲۷ سنت رسید. به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از تسنیم از  رویترز، در حالی که کاهش تولید های اوپک و تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا احتمال موجب کمبود عرضه نفت در بازارهای جهانی در سه ماهه […]
۱۳۹۷/۱۲/۲۴ /
روایت نیویورک تایمز از روابط ایران و عراق و بی ثمر شدن تحریم های آمریکا
روایت نیویورک تایمز از روابط ایران و عراق و بی ثمر شدن تحریم های آمریکا
تهران- ایرنا- نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که گسترش روابط میان تهران و بغداد و افزایش نقش ایران در عراق به بی اثر شدن تحریم های آمریکا علیه ایران کمک زیادی می کند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۱ /
دهقانی: حمایت از تحریم های ضدایرانی نقض همبستگی جهان اسلام است
دهقانی: حمایت از تحریم های ضدایرانی نقض همبستگی جهان اسلام است
تهران- ایرنا- معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه با تاکید براینکه سازمان همکاری اسلامی با هدف افزایش همبستگی میان کشورهای اسلامی به وجود آمد، گفت: کشورهایی که از تحریم های آمریکا علیه ملت ایران حمایت می کنند، روح همبستگی میان مسلمانان را نقض می کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۲ /
نفت امروز در بازارهای جهانی چقدر قیمت خورد؟
نفت امروز در بازارهای جهانی چقدر قیمت خورد؟
تسنیم به نقل از رویترز نوشت: به دنبال کاهش تولید های اوپک و متحدانش و تحریم های نفت آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، قیمت نفت روز سه شنبه افزایش یافت.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •