پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
اقتصاد خانواده
مشاغل خانگی؛ بهترین ابزار رونق اقتصادی در شرایط کرونایی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / استانی-اقتصادی / طرح توسعه مشاغل خانگی
مشاغل خانگی؛ بهترین ابزار رونق اقتصادی در شرایط کرونایی
معاون آموزشی جهاددانشگاهی گفت: امیدواریم با همکاری و همراهی تمام مجموعه‌های اجرایی بتوان از ظرفیت بی نظیر مشاغل خانگی برای کمک به اقتصاد کشور و اقتصاد خانواده‌ها استفاده کنیم.
توجه به نقش زنان
در اقتصاد خانواده
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اقتصاد / حقوق / خانواده / زنان / مردان
توجه به نقش زنان در اقتصاد خانواده
رویای برابری جنسیتی و برخورداری از حقوق برابر با مردان سال‌هاست که ذهن زنان را به خود مشغول کرده، اما آنچه در واقعیت رخ می‌دهد همان چیزی نیست که بسیاری از ما رویای آن را در سر می‌پرورانیم.
رییس‌جمهور نقشه راه اقتصادی دولت را بزودی با مردم در میان خواهد گذاشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
رییس‌جمهور نقشه راه اقتصادی دولت را بزودی با مردم در میان خواهد گذاشت
ربیعی، سخنگوی دولت گفت: ما نمی‌توانیم کشور را تعطیل کنیم، اما باید کارهایی که تاثیری بر معیشت خانوار ندارند را به حداقل برسانیم. سفرهای غیر ضروری و مسافرت‌ها و رفت و آمدهایی که در شرایط کنونی ضرورتی بر انجام آن نیست و تاثیری بر چرخه معیشت و اقتصاد خانواده ندارند، قطعا باید به حداقل برسد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
کاهش آمار طلاق در سه‌ماهه نخست سال ۹۹
معاون وزیر کشور از کاهش ۸ درصدی آمار طلاق در سه‌ماهه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه آن در سال گذشته خبر داد. به گزارش ایسنا، تقی رستم وندی در نشست خبری روز چهارشنبه در تشریح اقدامات حوزه اجتماعی وزارت کشور همزمان با هفته دولت گفت: ظرف ۶ ماه گذشته با پدیده جدیدی به نام کرونا ویروس مواجه هستیم که اگر اسم آن را ابربحران بگذاریم شاید توصیف مناسبی باشد. شدت تاثیر این ویروس به همراه جهشی که در زمان‌های کوتاه دارد و سرعت انتقال آن به تمام ابعاد زندگی بر جوامع تاثیرگذار بوده که به تبع آن کشور ما نیز با این تاثیرات مواجه شده است. او افزود: براساس نظر برخی صاحب‌نظران، انسان وارد عصر جدیدی از ناشناخته‌ها، غافلگیری‌ها و شرایط بی‌ثبات شده که شهروندان باید خود را با این وضعیت …
برنامه چهلستون|‌افزاش سوادمالی برای اقشار جامعه در جهت بهبود معیشت
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
برنامه چهلستون|‌افزاش سوادمالی برای اقشار جامعه در جهت بهبود معیشت
برنامه رادیویی چهل‌ستون با رویکرد تقویت اقتصاد خانواده از رادیو گفت‌وگو منتشر می‌شود.
بچه‌دار شدن چقدر خرج روی دست زوج‌های جوان می‌گذارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / اقتصاد خانواده / هزینه زندگی / درآمد خانوار
بچه‌دار شدن چقدر خرج روی دست زوج‌های جوان می‌گذارد؟
بررسی‌ها نشان می‌دهد خانواده‌هایی که فرزند دارند هزینه کمتری در بخش مسکن پرداخت می‌کنند و بخش بیشتری از درآمدشان صرف خرج‌های دیگر مثل خوراکی و پوشاک می‌شود. اطلاعات خام مرکز آمار می‌گوید خانواده‌های دو نفره اغلب اجاره‌نشین هستند و احتمال خانه‌دار بودن خانواده‌های سه نفره بیشتر است. این نشان می‌دهد زوج‌های ایرانی تا وقتی صاحبخانه نشده‌اند، به بچه‌دار شدن فکر نمی‌کنند
فروشگاه های زنجیره‌ای؛ خیر عمومی و مصلحت‌های اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
فروشگاه های زنجیره‌ای؛ خیر عمومی و مصلحت‌های اجتماعی
بهای تمام شده و روند توزیع محصولات مختلف در اقتصادهایی که یا به دلایل گوناگون تاریخی- مدیریتی -که خارج از موضوع این نوشتار است- از زیرساخت ها و شرایط مناسب برخوردار نیستند و یا به دلیل تاثیر عوامل بیرونی همچون جنگ های گسترده، تحریم های همه جانبه خارجی و شرایط غیرمترقبه از قبیل حوادث خسارت بار طبیعی و شیوع و تداوم بیماری های واگیردار از شکنندگی بالایی برخوردار هستند به دلیل تاثیر مستقیمی که بر اقتصاد خانواده بر جای می گذارند شایسته توجه و برنامه ریزی ویژه است.
کمک ۱۵۰۰ میلیارد تومانی میادین میوه و تره بار به اقتصاد خانواده‌
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / میدان میوه و تره بار / سعید راد / خانواده
کمک ۱۵۰۰ میلیارد تومانی میادین میوه و تره بار به اقتصاد خانواده‌
سعید راد گفت: میادین میوه و تره بار در سال ۹۸، بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان به سبد خرید شهروندان و اقتصاد خانواده‌های تهرانی کمک کردند.
مشاغل خانگی راهی مناسب برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد خانواده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-اقتصادی / طرح توسعه مشاغل خانگی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
مشاغل خانگی راهی مناسب برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد خانواده است
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: کسب‌وکارهای خانگی یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای درآمدزایی و توسعه اقتصاد خانواده‌ه است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
منافع جمعی
رامین نخستین انصاری- زندگی سخت شده است، اقتصاد خانواده ضعیف و کسب و کار و اقتصاد ملی، ناکارآمد و آسیب دیده است. در این میان چه کسی می‌تواند مردم را سرزنش کند. مردم به زندگی روزمره و آینده فکر می‌کنند. مردم کار می‌کنند، آن هم در شرایط بسیار سخت، ولی به جای اینکه بالا بروند، سقوط می‌کنند. مردم هر روز وقتشان را با تعهدات جدید و سنگین برای تامین مخارج زندگی سپری می‌کنند و اغلب انتظاراتشان از چیزی که باید به دست‌آورند، فرو می‌ریزد. مردم به سختی زندگی می‌کنند، بنابراین به خود حق می‌دهند از درد و رنجی که در آن به سر می‌برند، دست به هر کاری بزنند. مردم حق خود می‌دانند زمانی که دست‌هایشان را به سوی سیاستمدارانی که وعده می‌دهند ولی عمل نمی‌کنند، ناامید شوند، ولی ناامیدی و بی‌نظمی و هرکس به فکر خویش بودن، …
ضربه فنی اثرات تورمی بر اقتصاد خانواده با سرمایه‌گذاری آگاهانه در بورس
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اقتصادی / بورس
ضربه فنی اثرات تورمی بر اقتصاد خانواده با سرمایه‌گذاری آگاهانه در بورس
عضو هیات علمی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: یکی از راه‌هایی که خانواده‌ها می‌توانند اثرات تورمی را در زندگی خود کنترل یا به حداقل برسانند، سرمایه‌گذاری در بورس است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
بیانیه‌ای علیه «اوپن»
آشپزخانه قلب خانه است. این جمله، اگر روزی اعتبار داشته امروز به کل از معنی تهی شده. در درستی و صدق آن البته تردیدی نیست. آشپزخانه به هزار دلیل قلب خانه است. سلامت روح و جسم اهالی خانه به آن بستگی دارد. روشن است که چرا سلامتی جسمی اهل خانه به آشپزخانه ارتباط دارد، اما ربط سلامتی روحی با آشپزخانه چیست؟  ادعای گزافی نیست که بگوییم اگر این قلب خانه درست مدیریت نشود، روان آدمی لطمه می‌خورد. گفته‌اند عقل سالم در بدن سالم. برای آنکه خوب فکر و درست عمل کنیم، عبادت کنیم، کتاب بخوانیم و آن سوی حیات مادی و جسمی خود را سامان دهیم، باید سر پا باشیم.  آشپزخانه‌ای که به نیکویی اداره می‌شود، به اقتصاد خانواده هم خدمت می‌کند. خوراک‌های ساده و مفید و پاکیزه و به صرفه در …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
سید نظام الدین موسوی: هر کس بخواهد اقتصاد خانواده را بچرخاند، باید با مفاهیم سواد مالی آشنا شود
منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد :هر کس بخواهد اقتصاد خانواده را بچرخاند، باید با مفاهیم سواد مالی آشنا باشد.
کار گِل، کار دل
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
کار گِل، کار دل
حالا که کرونا اجازه زیاد خارج شدن از خانه را به ما نمی‌دهد، می‌توانیم در خانه برای خودمان سرگرمی‌هایی ایجاد کنیم. این سرگرمی می‌تواند حتی درآمدزا هم باشد و به اقتصاد خانواده نیز کمک کند. پیشنهاد این هفته ما برای شما یک مهارت جذاب و قدیمی است؛ سفالگری. بله! یک تکه گل خیس و مرغوب، یک‌سری ابزار فلزی که به جز نوک تیزی که سفالگر مدام تمیزش می‌کند، همه جایش گل اندود است، یک چرخ چوبی زیبا که صفحه رویش با فشار پای استاد می‌چرخد و یک کاسه لعابی پر از آب گل‌آلود که دست سفالگر را خیس می‌کند تا خشکی دست ظاهر …
درد و دل کارگران روزمزد قم در روزهای کرونایی +فیلم
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / کارگران روزمزد / کرونا / فیلم روز / قرنطینه
درد و دل کارگران روزمزد قم در روزهای کرونایی +فیلم
در فیلم روز ببینید؛ با شیوع کرونا یکی از اقشاری که شغل و درآمدشان دستخوش رکود شده، کارگران روزمزد هستند. نگرانی از ابتلا، موجب شده بسیاری از کارهایی که به این کارگران سپرده می‌شد، به روزهای پساکرونا موکول کنند. همین مساله درآمد این کارگران را تقریبا به صفر رسانده و رسمی نبودن شغل، نبود بیمه و سابقه شغلی و عدم ثبت حرفه و نامشان در سازمان‌های حمایتی و ارگان‌های صنفی، مزید بر علت شده است. دولت تلاش کرده با اعطای وام یا بسته‌های معیشتی، از اقتصاد خانواده‌ها حمایت کند و شاید نیاز باشد این کار با دقت و سرعت بیشتری ادامه یابد. در بخش دوم ویدئو سراغ مسئولان و توضیحات آنها رفته‌ایم و به زودی منتشر خواهد شد.
بسته محافظتی بنگاه‌ها در برابر کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / پوشش / خودرو / دولت / مالیات / مالیات بر ارزش افزوده
بسته محافظتی بنگاه‌ها در برابر کرونا
بسته پیشنهادی اتاق تهران به منظور محافظت از بنگاه‌ها و اقتصاد خانواده راهی پاستور شد.
تقسیط هزینه انشعاب برق متقاضیان خانگی استان مرکزی/عدم افزایش هزینه انشعاب‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / استانی-اقتصادی / برق / همه_باهم_علیه_کرونا
تقسیط هزینه انشعاب برق متقاضیان خانگی استان مرکزی/عدم افزایش هزینه انشعاب‌ها
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با هدف همیاری کادر درمانی در پیشگیری شیوع ویروس کرونا و کمک به اقتصاد خانواده ها اقدام به تقسیط هزینه انشعاب برق و عدم افزایش هزینه انشعاب برق برای متقاضیان خانگی کرده است.
تمهیدات دولت برای خنثی‌سازی آثار اقدام «اف‌ای‌تی‌اف »
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
تمهیدات دولت برای خنثی‌سازی آثار اقدام «اف‌ای‌تی‌اف »
آثار بازگشت به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف در اقتصاد کشورمان به چه صورتی ظهور و بروز پیدا می‌کند؟ معیشت و اقتصاد خانواده‌های…
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / وام بانکی / تسهیلات بانکی
وام بگیریم یا وام نگیریم؟
آیا دریافت تسهیلات به اقتصاد خانواده کمک می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
هدف شهروند، افزایش قدرت خرید شهروندان است
فروشگاه های زنجیره ای شهروند که در دوران سازندگی و با هدف سامان دهی و رونق اقتصاد خانواده ها تاسیس شد از نمونه های درخشان و برجسته ای است که با ربع قرن حضور مستمر و اثرگذار، همچنان حرفی برای گفتن و جایگاهی برای تکیه کردن دارند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / کمیته امداد امام خمینی
یک‌سوم بیکاران کشور، مخاطب کمیته امداد هستند
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه متاسفانه یک سوم کل بیکاران کشور، مخاطب کمیته امداد هستند، گفت: محور کلیدی ما در اقتصاد مقاومتی، تقویت اقتصاد خانواده به معنای فقرزدایی است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اشتغال / بیکاری / پول / کسب و کار / بازار کار / طرح ملی توسعه مشاغل خانگی / انگلیس / آشپزی / اجاره / مسکن
بدون اجاره کردن مغازه پول درآورید!
امروز کسب و کارهای خانگی به یک منبع مهم اشتغال و درآمد برای افراد و به ویژه زنان تبدیل شده است. مشاغل خانگی یک فرصت طلایی برای کسانی است که می‌خواهند بدون پرداخت اجاره مغازه، آسوده و بی‌دغدغه درآمدی برای خود داشته باشند و از این راه به اقتصاد خانواده کمک کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / استانی-اجتماعی / زباله خشک / سازمان مدیریت پسماند
هوشمندسازی جمع‌آوری زباله خشک به اقتصاد خانواده‌ها کمک می‌کند
جشنواره فصلی، فرهنگی و آموزشی محله پاک، ویژه مناطق 3، 4، 5، 6 در فرهنگسرای غدیر با حضور شماری از مسئولان شهرداری و بیش از ۴۰۰ نفر از شهروندان مشهد مقدس برگزار شد و طی آن  10 نفر از شهروندانی که در فصل گدشته در زمینه جمع‌آوری پسماند خشک، بیشترین همکاری را با مدیریت مپ داشتند، تشویق شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اشتغال
تاکید نماینده بوشهر بر رفع بیکاری و افزایش بهتر شدن اقتصاد خانواده‌ها
نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت اگر نمی‌تواند جهت رفع بیکاری قدم بردارد شغل‌های ناپایدار را مختل نکند، گفت: دلیلی ندارد که با مدیریت مصرف سوخت شغل صیادان زحمتکش مختل شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / کسب و کار اینترنتی / فروشگاه اینترنتی / ارسال رایگان
ارسال محصولات سوپرمارکتی فروشگاه اینترنتی اُکالا رایگان شد
فروشگاه اینترنتی اُکالا در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و با هدف کمک به اقتصاد خانواده، کالاهای سوپرمارکتی مورد نیاز هموطنان را در شهرهای تحت پوشش خود به صورت رایگان ارسال می نماید.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
توسعه در اقتصاد مسکن کیلید خورد
در دنیایی که پیشرفت تکنولوژی و ورود استارت­آپ­ها به انجام امور روزمره را تحت تاثیر خود قرارداده و نقش مهمی ایفا می‌کند؛ یکی ازحوزه­های بسیار حساس و تاثیر­گذار دراقتصاد خانواده و حتی اقتصاد کشورها یعنی مسکن، کمی از توسعه و همگامی با تکنولوژی جاماند. اقتصاد مسکن مبحثی است که تا...
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / استانی-اجتماعی / بانوی ایرانی / مازندران / کارآفرینی / اقتصاد
روایت زن کار آفرین روستایی که با تلاش اقتصاد خانواده را می‌چرخاند
او یک زن کارآفرین روستایی است؛ زنی مثل بقیه زن‌های روستا که دوشا دوش مردان در زمین‌های کشاورزی و باغات کار کرده و با هنرهایی همچون صنایع دستی، فروش لبنیات محلی و پخت نان رزق حلالی سر سفره برای خانواده دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
روی دیگر تبعات افزایش قیمت بنزین
عضو کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: تاثیر افزایش قیمت بنزین از نظر مدیریت روانی رفتاری آثار سوء در جامعه خواهد گذاشت مگر اینکه هدایت‏شده صورت پذیرد. این هدایت به معنی آن است که تغییر قیمت سوخت متناسب با شاخص‌های هزینه و یارانه‌ای که دولت باید برای مزیت نسبی کشور برای جلب سرمایه‌‌‌گذاری، بپردازد، سنجیده شود.به گزارش اقتصاد۲۴، بالا و پایین رفتن قیمت بنزین آنقدر مهم و پیچیده شده که دولت سال‌ها است نتوانسته به تغییر شاخص قیمت آن اقدام کند. به نظر می‌رسد تبعات روانی قیمت بنزین بیشتر از تبعات واقعی و عینی آن در اقتصاد نقش دارد. کارشناسان هرکدام در این خصوص نظرات متفاوتی دارند. برخی معتقدند قیمت فعلی و یارانه‌ای که دولت بابت بنزین می‌پردازد می‌تواند به توسعه اقتصادی در سایر حوزه‌ها کمک کند و از طرفی برخی …
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / مدیریت / هزینه / خانواده
چگونه اقتصاد خانواده را تقویت کنیم؟
یکی از ویژگی‌های مهم تربیتی در خانواده، نظم و انضباط مالی و به طور کلی مدیریت هزینه است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / تسهیلات اشتغال / کمیته امداد امام خمینی (ره) / خودکفایی
۷۰۰ هزار خانوار مددجوی کمیته امداد خودکفا شده‌‎اند
ایلام- ایرنا- معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) با ذکر اینکه برنامه های اشتغالزایی این نهاد تغییرات مهمی در اقتصاد خانواده ها داشته است، گفت: از سال ۹۴ تاکنون ۷۰۰ هزار خانوار مددجوی زیر پوشش این نهاد با اجرای برنامه های توانمندسازی به خودکفایی رسیده اند.
۱۳۹۸-۰۶-۱۰
لوازم‌التحریرهای دست‌نیافتی
تنها دو هفته تا آغاز سال تحصیلی باقی مانده است. این روزها همیشه برای دانش‌آموزان روزهای پر از هیجان است؛ اما این روزها افزایش بی‌رویه قیمت لوازم‌التحریر همزمان با به هم ریختگی اقتصاد خانواده‌ها در شرایط کنونی کشور شرایط تنها عرق شرم بر چهره والدین می‌نشاند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
فرزندانی که در آینده طعم داشتن خاله، دایی و عمو را نمی‌چشند/ مریم‌سادات ظهوریان: بحث اقتصاد خانواده در افزایش فرزندآوری به شدت تاثیر دارد
شفقنا زندگی- دکتر مریم سادات ظهوریان، فعال فرهنگی در خصوص دلایل ترغیب فرزندآوری در برخی خانواده های ایرانی معتقد است: جامعه ما هنوز به مرحله ای نرسیده است که متوجه عوارض نداشتن فرزند باشد و این عوارض را تجربه نکرده است. شاید بیست تا سی سال دیگر فرزندان و والدین عوارض این مساله را تجربه کنند و به مشکلاتی برسند. […]
۱۳۹۸/۰۴/۲۷
محکومیت برادران ١٦٠٠میلیارد تومانی
ریخته‌گران چهار برادرند که شهرت زیادی در اصفهان دارند، شهروز، بهروز، فیروز و فراز. این برادران دارای شرکت‌های اقماری فراوانی هستند و شهرت آن‌ها بیشتر به فعالیت در صنعت پتروشیمی، خودروسازی، بسته‌بندی مواد غذایی، ساخت‌وساز و... است که عموما در اصفهان متمرکز است. حضور اقماری و شبکه‌ای در اقتصاد خانواده ریخته‌گران را به خانواده‌ای پرنفوذ در کشور بدل کرده است. در پرونده بانک سرمایه نام بهروز ریخته‌گران بیش از دیگران مطرح است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
تسهیلات بانک سینا برای بانوان خانه‏دار
با هدف ارزش‏آفرینی و ایجاد امکان مشارکت فعال بانوان در اقتصاد خانواده، طرح اعتباری یاس ویژه بانوان خانه‏دار در بانک سینا اجرایی شد. به گزارش روابط‏عمومی بانک سینا، در این طرح که به منظور کمک به توانمندی اقتصادی و ارتقای قدرت خرید بانوان اجرایی شده، متقاضیان می‏توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک نسبت به ارائه درخواست و صدور کارت اعتباری اقدام کنند. بر اساس طرح یاس مطابق با ضوابط بانک سینا، امکان صدور کارت اعتباری مرابحه تا سقف 100میلیون ریال وجود دارد.همچنین طبق این طرح بانوان شاغل می‏توانند با ارائه گواهی اشتغال به کار ضامن/ضامنین معتبر مطابق با ضوابط بانک نسبت به دریافت کارت اعتباری مرابحه با مبالغ 150 یا 200 میلیون ریال اقدام کنند. بانک سینا پیشتر طرح آذین را به اجرا گذاشته بود که طی آن بانوان …
۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / لوازم خانگی / نوآوری / ماشین و نوآوری
سه حقه برای ساخت وسایل کاربردی در خانه
با استفاده از وسایل کمتر قابل استفاده در خانه می‌توان وسایل کاربردی بسیاری تولید کرد. این کار می‌تواند در شرایط اقتصادی امروزه کمک حال اقتصاد خانواده‌ها باشد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
تلاش برای راه‌اندازی دومین مرکز حراج صنایع‌ دستی ایران در اصفهان
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در بازدید از مراکز تجارت نوین صنایع‌دستی اصفهان گفت: در تلاشیم پس از تهران، دومین مرکز حراج صنایع‌دستی ایران را مطابق با استانداردهای بین‌المللی در اصفهان راه‌اندازی کنیم.به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری اصفهان، علی‌اصغر مونسان در بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی تجربه‌آموز و مراکز تجارت نوین صنایع‌دستی استان اصفهان گفت: ایجاد کارگاه‌های صنایع‌دستی تجربه‌آموز در اصفهان همراه با تولید و عرضه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به گردشگران و تلفیق آن با صنعت گردشگری، نقش مهمی در توسعه پایدار اقتصادی اصفهان و ایران ایفا می‌کند. معاون رئیس‌جمهوری ادامه داد: حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی به‌ویژه هنرمندان نقره‌کار، در راستای حمایت از تهیه مواد اولیه از …
۱۳۹۸/۰۲/۰۶
ذاکر: مساجد در راستای رونق تولید گام برمی‌دارند/ کمک به اقتصاد نیازمندان در کنار کار فرهنگی
معاون فرهنگی مرکز امور مساجد گفت: برنامه‌ریزی ما این است که مساجد در کنار فعالیت‌های فرهنگی به اقتصاد خانواده‌های نیازمند هم کمک کنند و در این راستا دربرخی مساجد کارگاه قالیبافی، تولید پوشاک و محصولات فرهنگی راه‌اندازی شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۵
با ایجاداشتغال تولید رونق می گیرد/ سال ۹۸ باید اقتصادخانواده ها را مقاوم کنیم؛اسدالله قره خانی در گفت و گو با شفقنا
شفقنا – سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اقتصاد را مهمترین اولویت مجلس در سال ۹۸ دانست و اظهار کرد: مهمترین اولویت مجلس در سال ۹۸ این است که هم اقتصاد کشور و هم اقتصاد خانواده ها را با مقاوم کنیم. نباید در سال جدید شاهد بی برنامگی و ضعف در مدیریت باشیم و باید تلاش کرد که تصمیمات غیر کارشناسی […]
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
یک چهارم درآمد خانوار صرف «ظاهر زنان» می‌شود/ زنان استراتژیست اقتصاد خانواده‌اند
یک کارشناس سبک زندگی روش ترویج فرهنگ مصرف‌گرایی و تجملگرایی را در میان زنان بسیار عمیق دانست و عنوان کرد:در نتیجه ترویج این دیدگاه‌ها یک چهارم درآمد خانوار ایرانی صرف ظاهر زن خانواده می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •