پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
امنیت افغانستان
امنیت افغانستان را امنیت خود و منطقه می‌دانیم/ نظامیان آمریکا به قاچاق گسترده موادمخدر از فرودگاه بگرام مشغولند
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / حسین امیر‌ عبداللهیان
امنیت افغانستان را امنیت خود و منطقه می‌دانیم/ نظامیان آمریکا به قاچاق گسترده موادمخدر از فرودگاه بگرام مشغولند
ایلنا: مشاور رییس مجلس در امور بین الملل با بیان اینکه امنیت افغانستان را امنیت خود و منطقه می دانیم، گفت: از هرگونه اقدام سازمان ملل در جهت ایجاد امنیت، صلح و رفاه…
امیرعبداللهیان: امنیت افغانستان را امنیت خود و منطقه می‌دانیم
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / حسین امیرعبداللهیان / دستیار ویژه رئیس مجلس / نماینده سازمان ملل در افغانستان
امیرعبداللهیان: امنیت افغانستان را امنیت خود و منطقه می‌دانیم
مدیرکل امور بین الملل مجلس در دیدار نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان گفت: ما امنیت افغانستان را امنیت خود و منطقه می دانیم و از هرگونه اقدام سازمان ملل در جهت ایجاد امنیت و صلح در این کشور مهم همسایه حمایت می کنیم.
ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمایت می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / محمد ابراهیم طاهریان / افغانستان / سازمان ملل متحد / وزارت خارجه
ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمایت می‌کند
نماینده ویژه وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه ایران صلح و امنیت افغانستان را صلح و امنیت خود می داند، حمایت کشورمان از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها را مورد تاکید قرار داد.  
چهار درس برای اصلاح بخش امنیت در افغانستان
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / افغانستان / مذاکرات صلح افغانستان / امنیت افغانستان / پلیس افغانستان / طالبان
چهار درس برای اصلاح بخش امنیت در افغانستان
با ادامه گفت وگوهای صلح افغان، تلاش ها برای ساخت یک بخش امنیت برای دوره پس از گفتگوهای صلح افغان می بایست از همین حالا آغاز شود.
قالیباف: پای کمک به مردم، استقلال و امنیت افغانستان ایستاده‌ایم
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / مجلس شورای اسلامی / عبدالله عبدالله / پاکستان / محمد باقر قالیباف / افغانستان / طالبان / ایالات متحده آمریکا / قانون اساسی
قالیباف: پای کمک به مردم، استقلال و امنیت افغانستان ایستاده‌ایم
تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: پای کمک به مردم، استقلال و امنیت کشور افغانستان ایستاده‌ایم و امیدواریم با دولت جدید این کشور این مسیر به خوبی طی شود تا صلح پایدار در افغانستان و بین تمامی گروه‌های آن شکل بگیرد.
شورای امنیت افغانستان: ۸۰ زندانی خطرناک طالبان آزاد شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / کابل / طالبان / مذاکرات صلح افغانستان
شورای امنیت افغانستان: ۸۰ زندانی خطرناک طالبان آزاد شدند
کابل - ایرنا - شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد، دولت ۸۰ نفر از زندانیان خطرناک و مورد اختلاف با گروه طالبان را پس از فیصله لویه جرگه مشورتی صلح دیروز پنجشنبه آزاد کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
مذاکرات بین‌الافغانی
تصمیم لویه جرگه مبنی بر موافقت با آزادسازی 400 زندانی طالبان از زندان، در حالی رخ داد که امریکا مایل بود خروج نیروهای نظامی خود از افغانستان را با یک دستاورد همراه کند. روز گذشته مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد به زودی نیروهای نظامی این کشور در افغانستان به کمتر از 5 هزار نفر کاهش خواهند یافت و کارشناسان نظامی امریکایی هشدار داده بودند که با این اتفاق امنیت افغانستان به خطر خواهد افتاد چرا که دولت مرکزی در بسیاری از موارد تاب مقابله با طالبان را ندارد. از همین رو امریکا تمایل داشت همزمان با خروج نیروهای نظامی‌اش، مذاکرات بین‌الافغانی آغاز شود و دولت ترامپ دستاوردی برای خود داشته باشد. یکی از شروط اصلی آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آزادسازی زندانیان بود که با تصمیم لویه جرگه …
تاکید شخصیت‌های افغان بر اهمیت نقش ایران در صلح افغانستان
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / افغانستان / ایالات متحده آمریکا / دولت
تاکید شخصیت‌های افغان بر اهمیت نقش ایران در صلح افغانستان
کابل - ایرنا - برخی شخصیت ها و احزاب سیاسی افغانستان اعلام کردند: جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت خود را از تأمین صلح به رهبری و مالکیت افغانستان مطرح نموده و تاکید کرده است که صلح و امنیت افغانستان، صلح و ثبات در ایران است.
در دیدار حنیف اتمر و رحمانی فضلی چه گذشت؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ایران و افغانستان / حنیف اتمر / عبدالرضا رحمانی فضلی / وزیر کشور
در دیدار حنیف اتمر و رحمانی فضلی چه گذشت؟
به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار با محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان در تهران گفت: موضوعات بسیار مهمی در راستای افزایش همکاری‌ها و تقویت رابطه میان دو کشور در حوزه‌های مختلف مطرح شد. وزیر کشور با اشاره به طرح مباحث مرزی و آنچه که در مناطق مرزی اتفاق می‌افتد در دیدار امروز؛ افزود: در این زمینه با یکدیگر موافقت‌نامه امنیتی داریم و مقرر شد جلسات کمیسیون‌های مشترک مرزی و کمیساریای مرزی را به صورت مستمر و در زمانبندی‌های مشخص برگزار و مسائل‌ فیمابین را آنجا مطرح کنیم. رحمانی‌فضلی تصریح کرد: یکی از مسائل بسیار مهم میان ایران و افغانستان، تنظیم سند …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / افغانستان / طالبان / ایالات متحده آمریکا / مذاکرات صلح افغانستان
غنی: کاهش نظامیان خارجی تأثیری بر امنیت افغانستان ندارد
کابل - ایرنا - رئیس جمهوری افغانستان در دیدار با فرماندهان ارتش اعلام کرد: خروج بیش از چهار هزار نفر نیروی نظامی خارجی تأثیری منفی بر امنیت این کشور نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اشرف غنی: ۹۴ درصد عملیات‌ها از سوی نیرو‌های امنیتی افغانستان انجام می‌شود / توانایی تامین امنیت افغانستان بدون حضور آمریکا را داریم
غنی در دیدار با رئیس مجلس آمریکا در خصوص کاهش نظامیان آمریکایی گفت: در حال حاضر ۹۴ درصد عملیات‌ها از سوی نیرو‌های امنیتی افغانستان انجام می‌شود و نظامیان ما این ظرفیت را دارند که از وطن و مردم خود دفاع کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
آمریکا برای تامین امنیت افغانستان به همکاری ایران نیاز دارد
توماس جانسون، سفر دونالد ترامپ به افغانستان را برای فرار از مشکلات داخلی تلقی کرد و بیان کرد: واشنگتن درک نمی‌ کند که بدون مشارکت و همکاری کشورهای منطقه چون ایران، راهکار بلندمدتی برای امنیت افغانستان پیدا نمی‌ شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ظریف / رییس دفتر سیاسی طالبان
جزییات دیدار «ظریف» با رئیس دفتر سیاسی طالبان در تهران
هدف از این دیدار ترغیب طرف‌های افغان به گفتگو‌های بین الافغانی و تشویق به یافتن راه حل مسائل از طریق گفتگو، حمایت از تمام نیرو‌های افغان برای یافتن فصل مشترک همکاری در بیرون رفتن نیرو‌های خارجی از افغانستان و امنیت افغانستان پس از خروج نیرو‌های خارجی بوده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
واکنش دولت افغانستان به مرگ «البغدادی»
ارگ ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش، آنرا در تامین امنیت افغانستان و همچنین بر صلح و ثبات منطقه وجهان مهم و موثر خواند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / افغانستان / ایالات متحده آمریکا / ابوبکر البغدادی
اهمیت کشته شدن البغدادی در امنیت افغانستان
کابل - ایرنا -دولت افغانستان با صدور بیانیه ای کشته شدن "ابوبکرالبغدادی " را ضربه بزرگی به این گروه تروریستی دانست و اعلام کرد این اقدام می تواند در تامین امنیت افغانستان مهم باشد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / افغانستان / ایالات متحده آمریکا / ناتو
فیلم | لحظه انفجار خودروی بمب گذاری شده جلوی سفارت آمریکا
صبح امروز خودرویی بمب گذاری شده در ورودی سفارت آمریکا، مقر نبروهای ناتو و اداره امنیت افغانستان در کابل منتشر شد. هنوز خبری درباره تعداد تلفات حادثه منتشر نشده است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
پیامدهای ششمین دور مذاکرات طالبان و آمریکا بر امنیت افغانستان/ چگونگی مشروعیت‌زدایی از ارگ توسط خلیلزاد
ایلنا: ششمین دور از مذاکرات طالبان و آمریکا تکرار موضوع‌های قبل بوده اما در بطن آن تضعیف دولت قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
سفیر سابق ایران در افغانستان: اتهامات به ایران درباره مذاکره با طالبان واهی است
شفقنا- مذاکرات ایران با طالبان، به عنوان عنصری تنش‌زا در نسبت با مساله‌ی امنیت افغانستان و منطقه‌ی خاورمیانه، موضوعی بود که زمزمه‌های آن به تدریج به گوش رسیده و با اعلام وزارت امور خارجه ایران علنی شد. از جمله آنکه بهرام قاسمی، سخنگوی سابق وزارت امور خارجه ایران، البته با اشاره به عدم همسویی ایران با مواضع این گروه، اعلام […]
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
هرگونه مذاکرات صلح بدون حضور دولت عقیم خواهد بود
کابل - ایرنا - معاون رئیس جمهوری افغانستان در مراسم تجلیل از سی ومین سالروز خروج ارتش سرخ شوروی اعلام کرد که هرگونه گفت وگوی صلح برای تأمین امنیت افغانستان بدون حضور دولت عقیم خواهد بود و نباید انجام شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •