جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
اپوزسیون
اصلاح‌طلبی جامعه‌محور به آغوش اپوزسیون خواهد لغزید/ می‌خواهیم «در» یا «بر» جمهوری اسلامی فعالیت کنیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
اصلاح‌طلبی جامعه‌محور به آغوش اپوزسیون خواهد لغزید/ می‌خواهیم «در» یا «بر» جمهوری اسلامی فعالیت کنیم؟
فعال سیاسی اصلاح‌طللب گفت: اصلاح‌طلبی جامعه‌محور با اپوزیسیون خویشاوندی نزدیکی دارد و به سرعت در آغوش و دامان آن می‌لغزد و به‌جای زبان متن، زبان حاشیه را بر می‌گزیند، بنابراین به سمت لمپنیسیم سوق داده خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / عطاءالله مهاجرانی / مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایرانی
واکنش متفاوت مهاجرانی به تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ایرانی
 به گزارش خبرآنلاین، عطاءالله مهاجرانی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی که چند سالی است خارج‌نشین شده است در واکنش به تعرض جنگنده آمریکایی با هواپیمای ایرانی کنایه‌ای به مخالفان و اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی زد و نوشت: «اگر ماجرای تهدید هواپیمای مسافری ماهان توسط هواپیمای جنگنده آمریکایی بر عکس بود! یک بار دیگر طرفداران دموکراسی و حقوق بشر که از هر نمدی کلاهی برای اپوزسیون برانداز می‌بافند. هیاهویشان عالم را پر و توئیتر را منفجر کرده بود. کجا رفتند؟! بد نبود تهدید ماهان را ملایم محکوم می‌کردند!»
تصمیم قوه قضائیه برای مدیران خاطی اقتصاد/ بی‌اطلاعی تاجزاده از اعدام
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / آیت الله رئیسی / قوه قضاییه / گرانی / وبلاگ مشرق / عدم نظارت بر قیمتها / روحانی / اسحاق جهانگیری / مشرق نیوز / سازمان بازرسی / چین
تصمیم قوه قضائیه برای مدیران خاطی اقتصاد/ بی‌اطلاعی تاجزاده از اعدام "اصلاح‌طلبان چینی"!
رئیس قوه قضائیه اخیراً در سخنانی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفته است:‌ سیاست قطعی دستگاه قضایی پیگیری و مواخذه مسئولی است که به وظایف خود عمل نکرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
حمایت توئیتری مهاجرانی از ظریف در برابر انتقادات
مهاجرانی در مورد ظریف نوشت: «طبیعى است که حضور او و دفاع او و دانش او و موقعیت سنجى و نکته دانى او، مورد پسند، اپوزسیون برانداز، کارمندان شبکه هاى فارسى تلویزیونى وابسته، قرار نگیرد.»
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
ترکیه به یک نسخه جدید سیاسی احتیاج دارد
نخست‌وزیر پیشین ترکیه با انتقاد از عملکرد دولت اردوغان تاکید کرد، آماده همکاری با احزاب اپوزیسیون برای رقابت با حزب حاکم عدالت و توسعه (آک پارتی) است.به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری العربیه، احمد داووداوغلو، نخست‌وزیر سابق ترکیه که زمانی متحد رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری این کشور بود، پس از جدایی از حزب حاکم حالا رهبری یک حزب اپوزسیون را بر عهده دارد.داووداوغلو در حالی با اعضای حزب خودش موسوم به «آینده» حرف می‫زد که این حزب برای انتخابات احتمالی زودهنگام پارلمانی یا ریاست جمهوری آماده می‌شود.این سیاستمدار پیشین ترکیه ادامه داد، ترکیه به یک نسخه جدید سیاسی احتیاج دارد و دولت کنونی نمی‌تواند بحران‌های روزانه را مدیریت کند. ترکیه نمی‌تواند سیاستی را تحمل کند که موانعی بر سر راه احزاب سیاسی ایجاد …
«حق تعیین سرنوشت اقوام»؛ گزاره‌ای بزک‌شده برای «تجزیه‌طلبی»
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / تجزیه طلبی / اپوزسیون ایران
«حق تعیین سرنوشت اقوام»؛ گزاره‌ای بزک‌شده برای «تجزیه‌طلبی»
مروجان امروزین ایده‌های بزک‌شده‌ای همچون «حق تعیین سرنوشت اقوام» برای ایران نیز دقیقاً همان راه سلف عقیدتی خود را دنبال می‌کنند و اگرچه آن‌ها تاکید دارند خود را «اپوزوسیون جمهوری اسلامی» بدانند، اما در واقع، «اپوزوسیون ایران» هستند. ایدۀ بزک‌شدۀ آن‌ها نیز چیزی نیست جز ابزاری برای تجزیه‌طلبی و به جان هم انداختنِ گروه‌های مختلفِ ملتی که سده‌هاست در کنار یکدیگر برای حفظ یکپارچگی خود و میهن خود خاک خورده‌اند، اما خاک نداده‌اند...!
اعتراض احزاب اپوزسیون هند به عملکرد دولت در مقابله با ناآرامی‌های دهلی‌، وزیر کشور استعفا کند
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
اعتراض احزاب اپوزسیون هند به عملکرد دولت در مقابله با ناآرامی‌های دهلی‌، وزیر کشور استعفا کند
احزاب اپوزسیون هند علیه مرگبارترین شورش‌های دهلی در چند دهه گذشته که در آن دست کم ۴۶ تن کشته شدند دست به اعتراض زدند.
ریش و قیچی دست قالیباف؛ روحانی هم برود شمال! / کاهش وابستگی به نفت؛ خبر خوب بودجه ۹۹
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / قالیباف / مجلس یازدهم / گام اول / روحانی / گرانی / ناکارآمدی دولت / مدیریت جهادی / وبلاگ مشرق / انتخابات مجلس یازدهم / اصلاح طلبان
ریش و قیچی دست قالیباف؛ روحانی هم برود شمال! / کاهش وابستگی به نفت؛ خبر خوب بودجه ۹۹
اخلاق انتخاباتی اصلاح‌طلبان در محاقّ؛ وقتی به جای "تبریک به رقیب"، اپوزسیون می‌شوند...
سرلیست کارگزاران توهّم زد/ اوضاع اقتصاد ایران عادی است؛ کوه FATF موش زایید!
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / انتخابات مجلس یازدهم / اصلاح طلبان / اصولگرایان / تحریم خاموش انتخابات / وبلاگ مشرق / FATF / مجید انصاری / مجلس دهم / مشرق نیوز / حزب کارگزاران
سرلیست کارگزاران توهّم زد/ اوضاع اقتصاد ایران عادی است؛ کوه FATF موش زایید!
"انتخابات" تمام شد اما لزوم برخورد با تحریم‌کنندگان انتخابات و کسانی که می‌گفتند شرکت در انتخابات با شرایط قانونی فعلی، پفیوزی است؛ تازه آشکار شده است.
پروازهای خطوط هوایی پرتغال به ونزوئلا تعلیق شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ونزوئلا
پروازهای خطوط هوایی پرتغال به ونزوئلا تعلیق شد
ونزوئلا اعلام کرد پروازهای خط هوایی پرتغال را برای ۹۰ روز به حالت تعلیق در می‌آورد، چون این خط هوایی باعث نقل و انتقال رهبر اپوزسیون و عموی وی شده که با خود مواد منفجره به کاراکاس منتقل کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۱
پناهیان: تا کی باید صبر کنیم، هر کس برای ریاست جمهوری می‌آید نقش اپوزسیون نظام را بازی می‌کند
مشاور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه باید حلقه‌ای بین مردم و دولت ایجاد شود، گفت: باید دانشجویان بسیجی طوری باشند که وقتی دولتمردان بشنوند گروهی از بسیج آمده تا برای کارهایشان تدبیر کند، رنگ از رخشان بپرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
رهبر مخالفان دولت قرقیزستان این کشور را ترک کرد؛ مقصد: روسیه
رئیس سابق حزب پارلمانی «رسپوبلیکا» قرقیزستان و یکی از رهبران اپوزسیون این کشور «بیشکک» را به مقصد روسیه ترک کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
بوریس جانسون پس از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و دیدار با روحانی تصمیم گرفت بلافاصله به انگلیس بازگردد.
وی دیروز با صراحت رای دادگاه عالی انگلیس مبنی بر غیرقانونی بودن خاموش سازی پارلمان را به باد انتقاد گرفت و از انتخابات زودهنگام صحبت کرد، چیزی که اپوزسیون حزب کارگر آن را نمی‌خواهد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
اعلام آمادگی همکاری رهبر اپوزسیون قرقیزستان با دولت این کشور
رهبر اپوزیسیون قرقیزستان از آمادگی برای همکاری با قدرت‌های سیاسی این کشور از جمله دولت فعلی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / عراق / عادل عبدالمهدی / اپوزسیون
لزوم مطالبه گری از دولت
عبدالکریم محمود در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: به اعتقاد کارشناسان فروش کامل و بی دغدغه نفت، سرمایه گذاری های هنگفت کشورها و شرکت های مختلف جهان و از همه مهمتر همسویی جامعه جهانی با این کشور هیچ بهانه ای برای نخست وزیری که از همان ابتدا داعیه عملگرایی را سر داد، برای تامین حداقل خدمات برای مردم کشورش باقی نگذارده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا / ایتالیا
اطمینان نخست‌وزیر ایتالیا به نهایی شدن مذاکرات ترکیب دولت جدید تا چهارشنبه
همزمان با اینکه جنبش پنج ستاره و حزب اپوزسیون دموکراتیک ایتالیا طی روزهای گذشته برای دستیابی به توافقی درخصوص یک برنامه مشترک و پست‌های کابینه شدیدا مشغول رایزنی بودند، نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد، انتظار دارد مذاکرات درخصوص دولت جدید تا روز چهارشنبه نهایی شوند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / عراق / اپوزسیون / جریان حکمت ملی عراق / سید عمار حکیم
اپوزیسیون دولت در عراق؛ از تظاهرات خیابانی تا فرهنگ سیاسی جدید
فاطمه سیاحی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: حتی اگر جریان حکمت ملی با ایفای نقش اپوزیسیون واقعی برای اولین بار در عراق نتواند ...
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
چرا فرقه رجوی مقبولیت ندارد؟
گروهک رجوی هیچ شاخصه‌ای برای اینکه بتواند به عنوان آلترناتیو نظام ایران و اساساً هر نظام سیاسی دیگری مطرح شود، ندارد چراکه با معیارهای ادبیات سیاسی، منافقین حتی در رده گروه های اپوزسیون نیز جای نمی‌گیرند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
منافقین و توهم بزرگی بنام «آلترناتیو»/ چرا فرقه رجوی مقبولیت ندارد؟
گروهک رجوی هیچ شاخصه‌ای برای اینکه بتواند به عنوان آلترناتیو نظام ایران و اساساً هر نظام سیاسی دیگری مطرح شود، ندارد چراکه با معیارهای ادبیات سیاسی، منافقین حتی در رده گروه های اپوزسیون نیز جای نمی‌گیرند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / جریان حکمت ملی عراق / سید عمار حکیم / عراق / عادل عبدالمهدی / اپوزسیون
اندر حکایت یک نامه
به هر حال عراق نیز مانند لبنان که رنج سال جنگ داخلی را تحمل کرد تا به یک دموکراسی شکوفا برسد، در پس سال ها ...
۱۳۹۸/۰۴/۲۷
پلیس آذربایجان معترضان را از سفارت ایران در باکو دور کرد
گروهی از فعالان سازمان جوانان حزب مساوات، از گروه‌های اپوزسیون در آذربایجان، کوشیدند تا خود را به سفارت ایران در باکو را برسانند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / سید محسن هاشمی / ترکیه / رقابت انتخاباتی
به بهانه پیروزی اکرم امام اوغلو در استانبول
"اکرم امام‌اوغلو" توانست در بزرگترین شهر ترکیه دوباره به پیروزی برسد و جان تازه‌ای به اپوزسیون ترکیه بدمد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / اکرم امام‌اوغلو / استانبول
حالا با امام‌اوغلو "همه‌ چیز خوب خواهد شد"؟
«"اکرم امام‌اوغلو" توانست در بزرگترین شهر ترکیه دوباره به پیروزی برسد و جان تازه‌ای به اپوزسیون ترکیه بدمد که در طول سالهای گذشته بسیار در تنگنا بوده است.»
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / ایرنا / عربستان
چرخش مواضع نظامیان سودان و سرکوب مخالفان
تهران- ایرنا- نظامیان حاکم بر سودان در مدت زمان اندکی پس از به نتیجه نرسیدن گفتگو ها با مخالفان این کشور سرکوبی شدید آغاز و رهبران اپوزسیون را دستگیر کردند. این تغییر در مواضع نظامیان سودان پس از سفر آنها به کشور های عربی اتفاق افتاد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
تحریم انتخابات قزاقستان شکست اپوزسیون را به دنبال خواهد داشت
کارشناس سیاسی قزاق گفت: برخی جنبش‌های اپوزیسیونی مردم را به تحریم انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان فرا می‌خوانند، اما این نوع اعتراضات به معنای شکست این جنبش‌ها است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / سیاسی / احزاب پاکستانی / جناح مخالف دولت / تدارک نھضت ضددولتی
احزاب اپوزسیون پاکستان در تدارک نبرد مشترک سیاسی علیه خان
اسلام آباد - ایرنا - احزاب مخالف سیاسی پاکستان که این روزها دولت «عمران خان» را به بی کفایتی برای مقابله با تورم، بهبود اوضاع معیشت کشور و همچنین وابستگی به وام خارجی متهم می کنند، قرار است به زودی جبهه مشترکی را برای نبرد سیاسی جدید علیه دولت تشکیل دهند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
اسپانیا اعطای پناهندگی سیاسی به رهبر اپوزسیون ونزوئلا را منتفی دانست
جانشین وزیرخارجه اسپانیا که در بیروت به سر می‌برد روز ۳ مه امکان اعطای پناهندگی سیاسی به لئوپاردو لوپز، رهبر اپوزسیون ونزوئلا را که به سفارت این کشور در کاراکاس رفته است، رد کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
ادامه تنش بین اپوزسیون و عمران خان در مورد یک انتصاب
تهران- ایرنا- در پی انتخاب 'رضا باقر'، عضو سابق صندوق بین المللی پول، به عنوان رئیس بانک مرکزی پاکستان، مخالفان، نخست وزیر این کشور را به تبدیل کشور به 'مستعمره' این صندوق متهم کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵
مزایای اپوزسیون داشتن
اکنون حدود ۱۶ سال از سقوط حکومت بعث گذشته است و حکومت جدید عراق عمری ۱۶ ساله دارد. اما در طول این ۱۶ سال احزاب سیاسی به دلایل مختلف از جمله دلایلی که در بالا رفت، همچنان نتوانسته اند جایگاه مطلوبی را در میان عامه مردم به دست آورند. برای همین نوعی سرخوردگی سیاسی – اجتماعی را در عراق شاهدیم که به نوعی خشم فروخورده اجتماعی محسوب می شود. مردمی که از فساد گسترده در کشورشان به شدت گلایه دارند و کمبود خدمات عمومی امانشان را بریده و تمامی این اتفاقات را متوجه احزاب و جریان های سیاسی موجود در کشورشان می کنند. 
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
دولت پنهان داریم/قسم می‌خورم اپوزسیون نیستم/حاکمیت قانون نداریم/به بهانه حمایت از تولید داخلی، بر واردات خودرو یک تعرفه 50 درصدی می‌بندد/ظاهر مقدس، باطن‌خراب
عباس آخوندی در بیان ویژگی‌های سیستم سوداگر مذکور خاطرنشان کرد: به‌عنوان نمونه این سیستم سوداگر برای اینکه ناکارآمدی خود را توجیه کند به بهانه حمایت از...
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
قمار از پیش باخته کاخ سفید روی منفورترین اپوزسیون ایرانی
دولت ترامپ که بارها از تغییر نظام در ایران سخن گفته، چندین مرتبه با گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) که از ایران رانده شده اند ارتباط برقرار کرده است. اما شرط بندی کاخ سفید روی این گروهک جواب نمی دهد چون حتی ایرانی هایی که از دولت و شرایط فعلی ناراضی هستند، تروریست های مجاهدین خلق را نمی خواهند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
گزارش ایران وایر از کلاهی که برسر روح الله زم رفت
سایت اپوزسیون «ایران وایر» درباره‌ی مستند «ایستگاه پایانی دروغ» با روح الله زم مصاحبه‌ای کرده و درباره‌ی رابطه‌ی فردی در…
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
واکنش کاربران توییتر به مستند ‎ایستگاه پایانی دروغ/ شوخی کوچیک با اپوزیسیون/ وقتی مدیر آمدنیوز اندازه جلبک مغز ندارد/ در آرزوی بخشداری تورقوز آباد  
دو قسمت مستند «‎ایستگاه پایانی دروغ» در دو شب گذشته از صدا و سیما پخش شد که ضربه سنگین دستگاه‌های اطلاعاتی ایران به دستگاه‌های اطلاعاتی غرب، اپوزسیون و ضدانقلاب بود را نشان داد؛ مستندی که در آن نیما (روح‌الله) زم موسس کانال آمدنیوز در این مدت بازی خورده است، کاربران توییتر به این موضوع واکنش نشان دادند که در ادامه مشاهده می‌کنید:
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
روح‌الله زم: شازده رضا پهلوی هر شب تمرین «سان دیدن» می‌کند!
باشگاه خبرنگاران نوشت: رضا پهلوی که خود را رهبر به اصطلاح اپوزسیون ایران می‌داند شب‌ها در منزل شخصی خود با رویاهایش زندگی می‌کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
شورای امنیت امروز درخصوص ونزوئلا تشکیل جلسه می‌دهد
دیپلمات‌ها اعلام کردند، به دنبال خشونت‌های اخیر درخصوص تلاش ناکام اپوزسیون ونزوئلا برای وارد کردن کمک‌های بشردوستانه به کشور، شورای امنیت سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) نشستی را حول محور ونزوئلا برگزار خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
پرونده «آتامبایف» زیر ذر‌ه‌بین پارلمان قرقیزستان/ استرداد یک عضو اپوزیسیون تاجیکستان
پرونده «آتامبایف» زیر ذر‌ه‌بین پارلمان قرقیزستان، بازگشت یکی از رهبران اپوزسیون تاجیکستان به «دوشنبه» و توقف مجدد کامیون‌های تاجیکستان پشت مرزهای ترکمنستان، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می‌باشد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •