سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
بازار خودرو
پیش‌بینی مدرس خیابانی درباره کاهش قیمت خودرو
۲ ساعت قبل / بازار خودرو / حسین مدرس خیابانی / کاهش قیمت خودرو / گرانی / وزارت صمت
پیش‌بینی مدرس خیابانی درباره کاهش قیمت خودرو
سرپرست وزارت صنعت معتقد است این وزارتخانه در کنترل قیمت خودرو موفق بوده اما غیرقابل پیش بینی بودن رشد نرخ ارز باعث عدم تحقق وعده کاهش قیمت خودرو شده است و می‌گوید اگر اقتصاد کشور تنظیم شود و قیمت همه کالاها متعادل شود، قیمت خودرو نیز متعادل خواهد شد.
عامل افزایش خودرو‌های ناقص در دو خودروسازی چیست؟
۴ ساعت قبل / بازار خودرو / خودرو
عامل افزایش خودرو‌های ناقص در دو خودروسازی چیست؟
دبیر انجمن سازندگان قطعه عدم همکاری بانک مرکزی و تخصیص ارز قطعه‌سازان که ترخیص نشدن قطعات از گمرک و در نتیجه کمبود قطعات را موجب شده است، را عامل افزایش خودرو‌های ناقص در دو خودروسازی دانسته و معتقد است که بانک مرکزی نه‌تن‌ها یاریگر صنایع در جهش تولید نبوده، بلکه مانع جهش تولید نیز می‌شود
آخرین اخبار از دارا دوم / عرضه دومین صندوق ETF به کجا رسید؟
۷ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / دارا دوم / صندوق ETF
آخرین اخبار از دارا دوم / عرضه دومین صندوق ETF به کجا رسید؟
۱۰۰ روز از نخستین واگذاری باقیمانده سهام دولت در بازار سهام در قالب صندوق‌های قابل معامله می‌گذرد و از همان زمان مباحث مربوط به صندوق دوم و سوم که قرار بود گرو‌ه‌های پالایش، فلزات و خودرو را در بر بگیرد، داغ بود. نوشته آخرین اخبار از دارا دوم / عرضه دومین صندوق ETF به کجا رسید؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ماجرای پرحاشیه «دارا دوم»
۱۴ ساعت قبل / دارا دوم / بورس / دولت
ماجرای پرحاشیه «دارا دوم»
۱۰۰ روز از نخستین واگذاری باقیمانده سهام دولت در بازار سهام در قالب صندوق‌های قابل معامله می‌گذرد و از همان زمان مباحث مربوط به صندوق دوم و سوم که قرار بود گرو‌ه‌های پالایش، فلزات و خودرو را در بر بگیرد، داغ بود. در این بازه زمانی اما چندین بار شاهد تایید، تعویق و حتی تکذیب عرضه صندوق دوم تحت عنوان دارا دوم بودیم. شنیده‌های ضد و نقیضی که شوکی جدی به قیمت سهام پالایشی و در نهایت کل بازار سهام وارد می‌کرد.
۱۴ ساعت قبل
کاهش قیمت خودرو در بازار
روند کاهشی قیمت دلار طی دو روز گذشته عاملی شده تا سیر صعودی و بی‌منطق قیمت‌ها در بخش خودروهای داخلی متوقف و حتی شاهد کاهش ۱ تا ۲ میلیون تومانی قیمت برخی از خودروها نیز باشیم. بر بازار خرید و فروش خودرو همچنان رکود معاملات حاکم و کمتر خریدار و فروشنده‌ای حاضر به معامله است. البته روند کاهشی قیمت دلار عاملی شده تا سیر صعودی و بی‌منطق قیمت‌ها در بخش خودروهای داخلی متوقف و حتی شاهد کاهش 1 تا 2 میلیون تومانی قیمت برخی از خودروها نیز باشیم با این وجود هنوز رونقی در بازار نیست.
استقبال ژرمن‌ها از خودروهای برقی
۱۴ ساعت قبل
استقبال ژرمن‌ها از خودروهای برقی
فروش خودرو در بازار آلمان اگرچه در هفت‌ماهه نخست سال جاری با کاهش 30درصدی مواجه شده است اما فروش خودروهای برقی با رشد خارق‌العاده 68 درصدی در این مدت روبه‌رو شد و این در حالی است که در هفت‌ماهه نخست سال 2019 نیز فروش این خودروها رشد 88درصدی را تجربه کرد. تاکنون 61 هزار و 105 دستگاه خودروی برقی در آلمان به فروش رفته‌اند تا 4 درصد از سهم بازار خودروی آلمان به وسایل‌نقلیه برقی اختصاص یابد و این رقم نسبت به سال 2018، یک درصد رشد را نشان می‌دهد. این در حالی است که فروش خودروهای برقی تسلا در بزرگ‌ترین بازار خودرویی اروپا در این مدت با افت حدود 7هزار دستگاهی روبه‌رو شد و این موضوع موجب شده است تا سهم محصولات تسلا از بازار خودروهای برقی از 4/ 18 درصد به 7/ 8‌درصد کاهش یابد. برندهایی نظیر فولکس‌واگن …
۱۴ ساعت قبل
طرح مجلس برای ساماندهی «خودرو»
نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از طرح این کمیسیون برای ساماندهی صنعت و بازار خودرو و رفع مشکلات این حوزه خبر داد. سیداحمد رسولی‌نژاد گفت: در کمیسیون صنایع و معادن مجلس ۶ کمیته و همچنین کارگروه‌هایی تشکیل شده که در آنها به‌صورت تخصصی مسائل و مشکلات بخش صنعت و معدن پیگیری می‌شود که یکی از این کمیته‌ها مربوط به صنعت خودرو است.
کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد | فهرست آخرین قیمت‌ها
۱۷ ساعت قبل
کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد | فهرست آخرین قیمت‌ها
روند کاهشی قیمت دلار طی دو روز گذشته عاملی شده تا سیر صعودی و بی‌منطق قیمت‌ها در بخش خودروهای داخلی متوقف و حتی شاهد کاهش ۱ تا ۲ میلیون تومانی قیمت برخی از خودروها نیز باشیم.
تجاری‌سازی ۳۵ هزار دستگاه خودرو در تعطیلات تابستانی ایران خودرو
۲۰ ساعت قبل / ایران خودرو / خودرو / صنعت قطعه سازی / احتکار / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
تجاری‌سازی ۳۵ هزار دستگاه خودرو در تعطیلات تابستانی ایران خودرو
تهران- ایرنا- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک و همکاری زنجیره تامین در هفته آینده هم‌زمان با تعطیلات تابستانی این خودروساز ، تکمیل و تجاری سازی ۳۵ هزار دستگاه از خودروهای دارای کسری در دستور کار قرار می‌گیرد.
کاهش ۱ تا ۲ میلیون تومانی قیمت در بازار خودرو + قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز
۲۳ ساعت قبل / خودرو
کاهش ۱ تا ۲ میلیون تومانی قیمت در بازار خودرو + قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز
روند کاهشی قیمت دلار طی دو روز گذشته عاملی شده تا سیر صعودی و بی منطق قیمت ها در بخش خودروهای داخلی متوقف و حتی شاهد کاهش ۱ تا ۲ میلیون تومانی قیمت برخی از خودروها نیز باشیم.
جزئیات دو شیفته شدن معاملات بازار سهام اعلام شد
۲۴ ساعت قبل
جزئیات دو شیفته شدن معاملات بازار سهام اعلام شد
مدیرعامل بورس تهران با اشاره به این که از این پس معاملات بازار سهام از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱ و ۱۱:۳۰ تا ۱۵ انجام می‌شود، گفت: سه گروه هلدینگ چندرشته‌ای، فلزات اساسی و پالایشی‌ها به نوبت بعدازظهر منتقل می‌شود و گروه خودرو و بانک در نوبت صبح باقی می‌ماند.
افزایش  ۲۰ درصدی تولید انواع خودرو در ۴ ماهه امسال
۲۴ ساعت قبل / ایران خودرو / جهش تولید / خودرو / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
افزایش ۲۰ درصدی تولید انواع خودرو در ۴ ماهه امسال
تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بازه زمانی چهار ماهه ابتدای امسال، ۳۲۳ هزار و ۶۶۳ دستگاه انواع خودرو تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با رشد ۲۰.۳ درصدی نشان می‌دهد.
ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!
۲۸ ساعت قبل / افزایش قیمت خودرو / بازار خودرو / خودروسازان / قیمت خودرو
ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: با تصمیم شورای رقابت قرار بر این است که خودروسازان هر سه ماه یکبار با افزایش نرخ تورم بخشی، قیمت خودرو را افزایش دهند. 
چگونه بازارها را می‌توان رام کرد؟
۳۰ ساعت قبل / ارز / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا / ارز تک نرخی / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / خودرو / بازار خودرو
چگونه بازارها را می‌توان رام کرد؟
کارشناسان اقتصادی معتقدند «اقتصاد ایران برای کنترل نوسانات در بازارهای مختلف به یک سلسله سیاست‌های انقباض پولی نیاز دارد.»
۳۸ ساعت قبل
آیا سیستم‌های کمک‌راننده قابل‌اعتماد نیستند؟
مطالعه جدید AAA نشان می‌دهد سیستم‌های کمک‌راننده موجود در خودروهای امروزی نیازمند کار بیشتری هستند. محققان AAA یافته‌اند در تستی حدود ۶۵۰۰ کیلومتری، این سیستم‌ها در هر ۱۳ کیلومتر یک مشکل را تجربه کرده‌اند. این موسسه می‌گوید چنین سیستم‌هایی فرسنگ‌ها با قابلیت اطمینان صددرصدی فاصله دارند.گرِگ برانون، مدیر بخش مهندسی خودرویی AAA می‌گوید: موسسه ما مکرراً یافته که سیستم‌های کمک‌راننده فعال مخصوصاً در دنیای واقعی عملکرد مداومی ندارند. خودروسازان باید روی تکنولوژی‌های مطمئن‌تری کار کنند و اقدام به بهبود سیستم‌هایی همچون دستیار حفظ خودرو بین خطوط کرده و هشدارهای کافی را در نظر بگیرند.AAA برای ارائه داده‌ها و توصیه‌های خود با پیشروهای صنعت خودرو جلساتی داشته است.چنین ناسازگاری‌ای می‌تواند یک مشکل باشد. …
۳۸ ساعت قبل
مزایای عرضه خودرو در بورس کالا
پیشنهاد قیمت‌گذاری خودرو در بورس کالا در حالی این روزها به‌ویژه از سوی خودروسازان مطرح است که بر سر کارآیی آن به‌ویژه اثرگذاری در کاهش قیمت، اختلاف‌نظرهایی بین کارشناسان وجود دارد. برخی معتقدند قیمت‌گذاری در بورس تنها به نفع خودروساز تمام می‌شود و بنابراین مصرف‌کنندگان واقعی چندان نفعی از آن نخواهند برد، زیرا عرضه و تقاضا هنوز تعادل لازم را ندارد. با این حال آنچه بیشتر کارشناسان روی آن اتفاق نظر دارند، نخست کشف قیمت در بورس است و دوم، حذف دلالی و واسطه‌گری در بازار خودرو. خودروسازان البته پیش‌تر سابقه قیمت‌گذاری برخی محصولات خود را در بورس داشته‌اند، از جمله اینکه سایپایی‌ها 50 دستگاه سراتو را در بورس عرضه کردند؛ با این حال این روند ادامه نیافت. ابتر ماندن عرضه خودرو در بورس کالا شائبه‌هایی مبنی …
۳۸ ساعت قبل
تحقیق و تفحص از خودروسازان کلید خورد
تحقیق و تفحص از خودروسازان کلید خورد. محسن علیزاده، نماینده مردم سپیدان در این زمینه گفت: از آنجا که پیش از آغاز نمایندگی در مجلس، به مردم قول بهبود وضعیت بازار خودرو داده شده بود، طرح تحقیق و تفحص از بازار خودرو با هدف شفاف‌سازی عملکرد خودروسازی‌ها در مجلس یازدهم کلید خورد.
پیشتازی راو4 در استرالیا
۳۸ ساعت قبل
پیشتازی راو4 در استرالیا
تویوتا راو4 توانست در جدول فروش ماهانه استرالیا برای اولین بار در ماه جولای به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروی بازار شناخته شود. این نخستین بار در تاریخ 26 ساله تویوتا راو4 است که این خودرو توانست در صدر فروش ماهانه قرار بگیرد. پس از ادامه توجه مردم به خودروهای شاسی‌بلند و جمع شدن سفارشات 10 ماهه گذشته مشتریان برای این محصول، نمایندگی‌های تویوتا توانستند بیش از هر زمان دیگری خودرو‌های راو4 را روانه بازار کنند. در حالی راو4 صدرنشین شد که خودروهای فورد رنجر و تویوتا هایلوکس که در دو سال و نیم گذشته موفقیت‌های چشمگیری داشتند در رده‌های بعدی قرار گرفتند و به ترتیب دوم و سوم شدند. البته در 7 ماهه گذشته تویوتا هایلوکس پرفروش‌ترین خودروی بازار بود و برای چهارمین سال پیاپی عنوان پرطرفدار‌ترین خودروی سال را …
۳۸ ساعت قبل
همراه کارت، دومین اپلیکیشن پرداخت کشور
تعداد نصب‌های فعال اپلیکیشن «همراه کارت» در کافه بازار به 2 میلیون رسید. همراه کارت مجموعا بیش از 5/ 7میلیون کاربر دارد که از خدمات مختلف آن؛ شامل کارت به کارت از مبدا 31 بانک، دریافت موجودی، خرید شارژ، پرداخت و استعلام قبض‌های خدماتی، خرید بسته اینترنت، پرداخت عوارض آزادراهی، نیکوکاری، پرداخت خلافی خودرو و...، روی گوشی‌های هوشمند iOS و اندرویدی استفاده می‌کنند. بررسی تعداد نصب‌های فعال سایر اپلیکیشن‌های پرداختی در کافه بازار، نشان می‌دهد، همراه‌کارت با 2 میلیون نصب فعال و میانگین امتیاز 6/ 4 در این مرجع دانلود و نصب برنامه‌های اندرویدی، دومین اپلیکیشن پرکاربرد کشور در دسته‌بندی پرداخت، از این منظر است. همچنین همراه کارت تنها اپلیکیشن پرداختی است که موفق شده نشان «انتخاب بازار» را به خود اختصاص …
۴۱ ساعت قبل / قیمت خوردو / قیمت ساینا / قیمت ماشین
جانشین پراید به ۱۰۷میلیون تومان رسید
به گزارش دنیای اقتصاد، با بازگشایی بازارهای مالی در هفته جاری بازارهای موازی بازار خودرو کاهش قیمت چشمگیری را تجربه می کنند و بازار خودرو نیز تحت تاثیر بازارهای طلا، سکه و ارز دچار نوسانات قیمتی شدیدی شده است به گونه که همزمان که قیمت پژو پارس اتوماتیک از ۱۹۰ میلیون تومان به ۲۳۳ میلین تومان رسیده است قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک از ۲۹۸ میلیون تومان به ۲۹۶ میلیون تومان رسیده است.
آخرین قیمت خودرو در بازار/ جانشین پراید ۱۰۷ میلیونی شد
۴۱ ساعت قبل / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / ایران خودرو
آخرین قیمت خودرو در بازار/ جانشین پراید ۱۰۷ میلیونی شد
بازار خودرو که طی هفته های گذشته افزایش قیمت چشمگیری را تجربه می کرده است با گشایش بازارهای مالی در هفته جاری دچار نوسانات قیمتی شدیدی شده است به گونه ای که همزمان که قیمت برخی خودروها ده‌ها میلیون کاهش پیدا کرده است قیمت برخی خودرو ها با شتاب سابق در حال افزایش است.
گلایه مکانیک‌ها از تغییرات طراحی خودروهای داخلی
۴۴ ساعت قبل / تحریم / نمایشگاه تخصصی صنعت قطعات خودرویی ایران / خودرو / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
گلایه مکانیک‌ها از تغییرات طراحی خودروهای داخلی
تهران- ایرنا- رییس اتحادیه تعمیرکاران خودروی پایتخت گفت: عمده مشکلات این روزهای مکانیک ها، زاییده اقدامات خودروسازان است، به گونه‌ای که بسیاری طراحی‌ها و تغییرات داخل خودروها استاندارد نیست.
آغاز ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو
۴۵ ساعت قبل / ایران خودرو / دلار / قیمت خودرو / بازار خودرو / خودرو / حسین مدرس خیابانی / سایپا / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
آغاز ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو
تهران- ایرنا- بررسی میدانی بازار خودروی پایتخت در روز جاری (یکشنبه، ۱۹ مرداد ماه) حاکی از کاهش قیمت برخی خودروها و ثبات در بهای شماری دیگر از آنهاست، البته نرخ برخی از خودروها نیز رشد داشته که با توجه به روند نزولی بهای دلار، آنها نیز به زودی ناچار به کاهش قیمت خواهند شد.
ببینید | جدیدترین تصاویر هوایی از پارکینگ ایران‌خودرو
۴۵ ساعت قبل / ایران خودرو / خودرو / بازار خودرو
ببینید | جدیدترین تصاویر هوایی از پارکینگ ایران‌خودرو
تصاویر هوایی جدید از پارکینگ ایران‌خودرو که از داخل هواپیما گرفته شده است. منبع: فارس
کاهش ارزبری ۵ میلیون یورویی در تولید خودرو تا تیرماه
۴۷ ساعت قبل / ایران خودرو / نرخ ارز / خودرو / داخلی سازی / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
کاهش ارزبری ۵ میلیون یورویی در تولید خودرو تا تیرماه
تهران- ایرنا- مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه تا اواسط تیرماه امسال تعداد ۹ پروژه داخلی‌سازی توسط ۶ سازنده به انجام رسیده است، گفت: این پروژه‌ها توانسته کاهش ارزبری پنج میلیون یورویی را در تولید خودرو، محقق کند.
قطعه سازان: قیمت را بازار تعیین کند/ کارشناسان: تعیین قیمت حاشیه بازار در محیط غیر شفاف بی معنی است
۲ روز قبل / قیمت خودرو / بازار خودرو / سازمان بازرسی کل کشور / شرکت بازرسی کیفیت ایران / انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی / شرکت سایپا / شورای رقابت / امیرحسین عسکریان / احمد نعمت بخش / محمدرضا نجفی منش
قطعه سازان: قیمت را بازار تعیین کند/ کارشناسان: تعیین قیمت حاشیه بازار در محیط غیر شفاف بی معنی است
متولیان صنعت خودرو معتقدند که خودرو باید در حاشیه بازار فروخته شود تا آشفته بازار خودرو در کشور روی خوش دیده و ثبات پیدا کند ولی با این حال عده ای دیگر نیز این پیشنهاد را حربه خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو در بازار دانسته و  معتقدند فرمول…
«وسخراج» زیر ذره بین کدال
۲ روز قبل / نماد وسخراج / سهام وسخراج / بازار سرمایه / شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی
«وسخراج» زیر ذره بین کدال
شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی در حالی با نماد «وسخراج» در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است که بررسی پرتفوی این شرکت نشان از دارا بودن سهام ۳۶ شرکت از صنایع مختلف فلزات اساسی، بانکی، پالایشگاهی، خودرو با ارزش روز بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی تا اول تیرماه سال جاری است.
افزایش قیمت خودرو بدون توقف/ گشایش اقتصادی برای دولت آری، برای مردم شاید/ حیثیت از دست رفته پول ملی با حذف ۴ صفر بازنمی‌گردد
۲ روز قبل
افزایش قیمت خودرو بدون توقف/ گشایش اقتصادی برای دولت آری، برای مردم شاید/ حیثیت از دست رفته پول ملی با حذف ۴ صفر بازنمی‌گردد
توکلی: روش‌های اطلاع‌رسانی دولت و روحانی درست نیست، چیزی به اسم گشایش اقتصادی نداریم و ۲ رکورد تلخ در بازار مسکن، سایر موضوعات اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها است.
گرانی خودرو به گردن دلار افتاد/ مدرس خیابانی: شرایط امروز بازار خودرو ناشی از افزایش نرخ ارز است
۲ روز قبل
گرانی خودرو به گردن دلار افتاد/ مدرس خیابانی: شرایط امروز بازار خودرو ناشی از افزایش نرخ ارز است
سرپرست وزارت صنعت در اظهاراتی جدید در مورد دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار گفته است: شرایطی که امروز در بازار خودرو مشاهده می شود، ناشی از افزایش نرخ ارز است و همه خودروهای داخلی و خارجی از این قضیه متاثر شده اند.
۲ روز قبل
بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اقدامات انجام شده در دو ماه گذشته بخصوص منطقی سازی قیمت کارخانه‌ای خودروها و افزایش عرضه و کنترل نرخ ارز، بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود.به گزارش ایرنا، حسین مدرس خیابانی در خصوص آشفتگی این روزهای بازار خودرو و اقدامات وزارت صنعت برای بازگشت آرامش به بازار، افزود: شرایطی که در بازار خودرو با آن مواجه‌ایم با دو ماه پیش تر متفاوت است.به گفته این مقام مسئول، دو ماه پیش شورای رقابت هنوز اسناد و مدارک دریافتی از خودروسازان را به طور کامل بررسی نکرده و در قیمت تمام شده خودروها بازنگری نکرده بود، به همین دلیل فاصله زیادی بین قیمت کارخانه ای و بازاری خودروها افتاد. به همین دلیل تقاضای غیر واقعی در بازار وجود داشت و عده‌ای از این فاصله قیمتی ایجاد شده کاسبی می‌کردند.مدرس‌خیابانی، …
۲ روز قبل
یک وعده و چند نکته
رئیس جمهوری چند روز قبل اعلام کرده بود که ‌در هفته آینده قرار است گشایشی از لحاظ اقتصادی در کشور به وجود بیاید و دست دولت مقداری باز می‌شود.بعد از این اظهار نظر که البته رئیس مجلس نیز به آن اشاره کرد گمانه‫زنی‫های بسیاری از رسانه‫ها مطرح شد. گمانه‫هایی که از fatf تا گشایش‫های ارزی و حتی رفع تحریم‫ها را نیز در‫بر می‫گرفت. با این همه اما فارغ از اینکه گشایش مورد نظر در چه خصوص است و چه دستاوردهایی برای اقتصاد و معیشت مردم در‫پی خواهد داشت، لازم است تا بدانیم که اقتصاد ایران طی این چند سال و یا بهتر بگوییم این چند دهه تا چه میزان دچار انسداد شده که حالا شاید وعده گشایش اقتصادی نتواند چندان مرهمی بر زخم های معیشتی مردم باشد. ناگفته نماند که در این شرایط البته اگر گشایشی هر چند کوچک در سپهر اقتصادی …
افزایش فاصله قیمت مصوب و بازار خودروهای داخلی
۲ روز قبل
افزایش فاصله قیمت مصوب و بازار خودروهای داخلی
افزایش قیمت مصوب و عرضه قطره چکانی خودروهای پرتیراژ داخلی موجب دو برابر شدن فاصله قیمت کارخانه و بازار برخی از این نوع خودروها شده است. به گزارش همشهری، با گذشت چند هفته از فصل دوم افزایش قیمت مصوب خودروهای داخلی و آغاز مرحله تازه اجرای طرح فروش فوق‌العاده خودروسازان با قیمت‌های جدید، شتاب افزایش قیمت انواع خودروهای داخلی در حاشیه بازارتندتر شده است. مسئولان در حالی هدف از اصلاح قیمت مصوب و فرایند عرضه خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی را تنظیم بازار با کاهش شکاف قیمت مصوب و حاشیه بازار خودروهای داخلی …
۲ روز قبل
به‌روز‌رسانی گسترده در نیسان
نیسان قصد دارد حدود 70 درصد از محصولات خود را تا نیمه اول سال 2021 به‌روز‌رسانی کند. این خودروساز برنامه بلند‌مدت پنج ساله‌ای را برای ارتقای محصولاتش در نظر گرفته بود که حالا آن را به سه سال کاهش داده است. آشوانی گوپتا، مدیر ارشد عملیات نیسان گفت: «ما در حال تجدید کامل محصولاتمان در خط تولید آمریکا هستیم.» برای نمونه ماکسیما قابلیت تبدیل شدن به خودرویی تمام برقی برای نسل‌های بعد را دارد. این خودرو از سدان‌های اسپورت الهام گرفته است و تا نیمه سال 2022 عرضه خواهد شد.چند ماه قبل از آن نیسان باید از جانشین مدل Z 370 خودروهای اسپورت رونمایی کند که به لحاظ ظاهر از خودروهای اسپورت Z قدیمی الهام گرفته است و دارای موتور سه لیتری شش سیلندر است. همچنین با اینکه نیسان GTR هم‌اکنون در حال ارتقا است، اما …
۲ روز قبل
آرامش بازار خودرو مشروط به نرخ ارز است
سرپرست وزارت صمت روز گذشته در گفت‌وگویی وعده داد که بازار خودرو در آینده نزدیک به تعادل می‌رسد.هر چند وی متعادل‌سازی را مشروط به ثبات نرخ ارز خواند، اما در عین حال این نکته را نیز مدنظر قرار داد که افزایش قیمت‌های اخیر در روند تعادل‌سازی بسیار موثر بوده است.
پیش‌بینی سرپرست وزارت صنعت از قیمت خودرو | قیمت ارز مقصر گرانی است | خودروسازان: زیر قیمت تولید می‌کنیم
۳ روز قبل
پیش‌بینی سرپرست وزارت صنعت از قیمت خودرو | قیمت ارز مقصر گرانی است | خودروسازان: زیر قیمت تولید می‌کنیم
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اقدامات انجام شده در دو ماه گذشته بخصوص منطقی سازی قیمت کارخانه‌ای خودروها و افزایش عرضه و کنترل نرخ ارز، بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود.
شرایط امروز بازار خودرو ناشی از افزایش نرخ ارز است/ خودروسازان معتقدند زیر قیمت تمام شده خودرو تولید می‌کنند
۳ روز قبل / بانک مرکزی / سایپا / ایران خودرو / وزارت صنعت / اخبار داغ
شرایط امروز بازار خودرو ناشی از افزایش نرخ ارز است/ خودروسازان معتقدند زیر قیمت تمام شده خودرو تولید می‌کنند
سرپرست وزارت صنعت در اظهاراتی جدید در مورد دلایل افزایش قیمت خودرو گفته است: شرایطی که امروز در بازار خودرو مشاهده می شود، ناشی از افزایش نرخ ارز است.
فروش فوری ساینا در بازار خودروهای کارکرده با خودرو45
۳ روز قبل
فروش فوری ساینا در بازار خودروهای کارکرده با خودرو45
در بازار فروش خودروهای کارکرده داخلی و خارجی و نوسانات قیمتی خودرو، شرکت خودرو45 با سابقه فروش فوری خودروهای کارکرده مشتریان در شرایط امن، با سهولت و سرعت بالا این تضمین را به مشتریانش می‌دهد که پس از یکبار تجربه فروش خودرو کارکرده‌شان با این شرکت، دیگر تمایلی به فروش خودرو در بازار دلالی خودرو نخواهند داشت.
همتی: همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد/ پیش بینی تحلیلگران و  سرمایه گذاران از قیمت طلا در این هفته/ تشدید شیوع کرونا، نفت را ارزان کرد
۳ روز قبل
همتی: همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد/ پیش بینی تحلیلگران و سرمایه گذاران از قیمت طلا در این هفته/ تشدید شیوع کرونا، نفت را ارزان کرد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ۳۰ درصد بعدی سهام عدالت این هفته قابل معامله است، قیمت سهام بعضی شرکت‌ها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست، قیمت دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک تصویب نشده است، مدرس خیابانی: بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود، کانادا در تلافی اقدام ترامپ برای کالا‌های آمریکایی تعرفه وضع کرد و الزام تولیدکنندگان فولاد به رعایت کف عرضه در بورس را در بر دارد.
قیمت روز خودرو ۱۷ مرداد ۹۹ + جدول قیمت
۳ روز قبل / بازار خودرو / خودرو / قیمت امروز خودرو / قیمت خودرو
قیمت روز خودرو ۱۷ مرداد ۹۹ + جدول قیمت
بازار خودرو در میانه مرداد کماکان داغ است و سرعت قیمت اکثر خودروها ساخت داخل رو به بالا است. نوشته قیمت روز خودرو ۱۷ مرداد ۹۹ + جدول قیمت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش نرخ خودرو در ۱۷ مرداد |‌ قیمت پراید چقدر شد؟
۳ روز قبل
افزایش نرخ خودرو در ۱۷ مرداد |‌ قیمت پراید چقدر شد؟
همزمان با جهش خیره کننده قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو شتاب بیشتری به خود گرفت. قیمت ساینا یکی از محصولاتی که قرار است بخشی از جای خالی پراید را پر کند، به ۱۰۸ میلیون تومان رسیده است. همچنین تیبا به‌عنوان جانشین اصلی پراید نیز این روزها قیمتی حدودا ۹۷ میلیون تومانی دارد.
مهلت واریز وجه خودروهای ایران خودرو تمدید شد
۴ روز قبل / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / ایران خودرو
مهلت واریز وجه خودروهای ایران خودرو تمدید شد
معاون بازاریابی و فروش محصولات گروه صنعتی ایران خودرو از تمدید مهلت برای واریز وجه خودروهای طرح فروش فوق العاده تا دوشنبه بیستم مردادماه خبر داد.
مشخصات شاسی بلند جدید شرکت سایپا اعلام شد
۴ روز قبل / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / ایران خودرو
مشخصات شاسی بلند جدید شرکت سایپا اعلام شد
مراسم رونمایی از کراس اوور SP۱۰۰ سایپا با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری برگزار شد.
شکوفایی صنعت خودروسازی ایران به‌رغم رکود جهانی ناشی از کرونا
۴ روز قبل / ایران خودرو / ویروس کرونا / بازار خودرو / چین / ایالات متحده آمریکا / حسین مدرس خیابانی / انگلیستان / سایپا / خودرو سازی ایران
شکوفایی صنعت خودروسازی ایران به‌رغم رکود جهانی ناشی از کرونا
تهران- ایرنا- گزارش‌ها نشان می‌دهد در حالی که ویروس مرگبار کرونا سبب بروز رکود شدید در صنعت خودروسازی در جهان شده، نشانه هایی از رونق تولید این محصول در ایران به چشم می‌خورد که سبب خروج این صنعت از رشد منفی شده است.
قیمت خودرو همچنان روی مدار گرانی
۴ روز قبل / قیمت خودرو / بازار خودرو
قیمت خودرو همچنان روی مدار گرانی
با وجود همه وعده‌ها برای مدیریت بازار خودرو، قیمت‌ها در این بازار هم‌چنان صعودی است به طوری که امروز پراید ۱۳۱ با قیمت بالای ۸۰ میلیون تومان به متقاضیان عرضه می‌شود.
۱۰۰ میلیون تومانی شدن قیمت پراید واقعیت دارد؟
۴ روز قبل / پراید / خودرو / بازار خودرو
۱۰۰ میلیون تومانی شدن قیمت پراید واقعیت دارد؟
در حال که برخی رسانه ها از رسیدن قیمت چراید به ۱۰۰ میلیون تومان خبر دادند، فعالان صنفی قیمت این خودرو را در محدوده ۹۳ تا ۹۵ میلیون تومان اعلام کردند .
خروج پراید از خط تولید سایپا/ تولید انبوه sp ۱۰۰ تا پایان سال
۴ روز قبل / بازار خودرو / سایپا
خروج پراید از خط تولید سایپا/ تولید انبوه sp ۱۰۰ تا پایان سال
سلیمانی گفت: تاکنون ۳ دستگاه از محصول جدید سایپا به نام sp ۱۰۰ نمونه سازی شده است و تا پایان سال به تولید انبوه می‌رسد.
نقش بانک‌ها در گرانی مسکن/ ۴۰ درصد جامعه زیر خط فقر هستند، کوپن الزامی است/ سرنوشت نافرجام وزرای اقتصادی‌ روحانی
۵ روز قبل / گزیده روزنامه های اقتصادی / قیمت مسکن / فقر / جامعه
نقش بانک‌ها در گرانی مسکن/ ۴۰ درصد جامعه زیر خط فقر هستند، کوپن الزامی است/ سرنوشت نافرجام وزرای اقتصادی‌ روحانی
افزایش شدید قیمت خودرو در نقطه صفر معاملات، بی‌اعتمادی مردم به گشایش‌های دولت، مرزشکنی غیرمنتظره در بازار ارز و قاچاق ۴ میلیارد دلاری به نام ته‌لنجی، سایر موضوعات اقتصادی امروز روزنامه‌ها هستند.
خودروی لوکس بنتلی در راه بازارهای جهانی
۵ روز قبل / صنعت خودرو / صنعت خودروسازی / بازار خودرو / شرکت خودروسازی بنتلی
خودروی لوکس بنتلی در راه بازارهای جهانی
شرکت خودروسازی بنتلی از جدیدترین خودروی خود با نام بنتلی کانتیننتال W۱۲ رونمایی کرد. این خودروی لوکس با بهره‌گیری از موتور با ظرفیت ۶ لیتری خود که دارای قدرت ۹۰۰ نیوتون بر متر است سرعت صفر تا صد کیلومتر در ساعت را در مدت زمان ۳.۸ ثانیه طی می‌کند. شرکت بنتلی در نظر دارد این خودرو را با قیمت ۳۹۰ هزار پوند به بازار عرضه کند.
۵ روز قبل
افسار عرضه در بورس...
در روزهای اخیر افت و خیزهایی را در بورس شاهد بودیم که نشان از اصلاح قیمتی در بازار سرمایه است. با افزایش شاخص‌ها در هفته‌های گذشته و رد شدن برخی شاخص‌های روانی، بنده به این باور رسیدم که بازار از مدار منطق خارج شده و اعداد و ارقام منطبق بر واقعیت نیستند. ممکن است شاخص بورس به سه و چهار میلیون هم برسد اما این افزایش مبتنی بر داده‌های واقعی اقتصاد و ارزش حقیقی بنگاه‌های اقتصادی نیست. متاسفانه رویه‌ای شکل گرفته که کارشناسان از آن برای ارزش‌گذاری برخی کارخانه‌ها استفاده می‌کنند که صحیح نیست. به عنوان مثال معتقدند چون نمی‌توان تکنولوژی به کشور وارد کرد پس برای یک کارخانه نیز نمی‌توان ارزش تعیین کرد و آن را مقایسه می‌کنند با بازار خودرو بدین …
۵ روز قبل
قیمت خودرو کمتر از هزینه‌های اولیه تولید
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه «هنوز خودروسازان ما درحاشیه زیان هستند و قیمت فروش هر دو خودروساز بزرگ ما کمتر از هزینه‌های اولیه‌شان است»، خاطرنشان کرد: «به همین دلیل زیان انباشته دارند و صورت‌های مالی‌شان گواهی بر زیان آنهاست.» به گزارش ایسنا، حسین مدرس‌خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت)، با بیان این نکته خاطرنشان کرد: «به همین دلیل زیان انباشته دارند و صورت‌های مالی‌شان گواهی بر زیان آنهاست. در بخش واقعی‌کردن تقاضا سعی کردیم خیلی سختگیرانه عمل کنیم؛ چراکه زمانی که فاصله بین قیمت‌ها در بازار و کارخانه زیاد می‌شود، عده‌ای سعی می‌کنند از این فضا سوء‌استفاده کنند.» او …
۵ روز قبل
معاون امور صنایع وزارت صمت:ایران خودرو گام های خوبی در توسعه محصول برداشته است
ایران خودرو توانسته که با افزایش تولید و کیفیت محصولات، و با شتاب مناسب، تعهدات معوق و خودروهای کسری دار خود را نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته کاهش دهد و مجموع این حرکت ها سبب عرضه بیش تر خودرو به بازار شده است.
ثبات بهای خودروهای سایپا، رشد قیمتی محصولات ایران‌خودرو
۵ روز قبل / ایران خودرو / خودرو / سایپا / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
ثبات بهای خودروهای سایپا، رشد قیمتی محصولات ایران‌خودرو
تهران- ایرنا- مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا از بازار خودروی پایتخت حاکی از رشد یک تا ۱۲ میلیون تومانی قیمت خودروها نسبت به روز شنبه ابتدای هفته جاری (۱۲ مرداد ماه) است که این افزایش قیمت‌ها بیشتر در گروه ایران‌خودرو مشهود بود.
مجید نامجو مطلق: عده‌ای دنبال بازار گرمی هستند/ ما هم از داوری متضرر شدیم/ استقلال بازی حساس و ۶ امتیازی با شهرخودرو دارد
۵ روز قبل / استقلال / مجید نامجو مطلق / لیگ خلیج فارس
مجید نامجو مطلق: عده‌ای دنبال بازار گرمی هستند/ ما هم از داوری متضرر شدیم/ استقلال بازی حساس و ۶ امتیازی با شهرخودرو دارد
ایلنا: مربی استقلال در کنفرانس خبری پیش از دیدار با شهر خودرو حاضر شد.
قیمت جدید پراید | رشد ۱۱ میلیونی قیمت پژو ۴۰۵ | خودروهای داخلی باز هم گران شدند
۵ روز قبل
قیمت جدید پراید | رشد ۱۱ میلیونی قیمت پژو ۴۰۵ | خودروهای داخلی باز هم گران شدند
قیمت‌ها با وجود همه وعده‌ها برای مدیریت بازار خودرو در این بازار هم‌چنان صعودی است به طوری که امروز چهارشنبه ۱۵ مردادماه پراید با قیمت ۸۱ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ با قیمت ۱۴۲ میلیون تومان به متقاضیان عرضه می‌شود.
رانت موجود در بازار خودرو در حال کنترل است
۵ روز قبل / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / افزایش قیمت خودرو / پیش فروش خودرو
رانت موجود در بازار خودرو در حال کنترل است
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به سبب افزایش هزینه‌های تولید و علی رغم تغییر قیمت خودروها، همچنان شرکت‌های خودروسازی بزرگ کشور در حاشیه زیان هستند.
قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید
۵ روز قبل / افزایش قیمت خودرو / خودروسازان ایرانی
قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید
به گزارش فارس، قیمت خودرو در بازار همچنان صعودی است و این در حالی است که قرار بود خودروسازان با دریافت مجوز افزایش قیمت محصولاتشان و عرضه خودرو زمینه را برای کاهش قیمت ها در بازار فراهم کنند. اما عرضه پایین‌تر از تقاضا نتوانست عاملی برای کنترل قیمت‌ها در بازار باشد و در عین حال، فروش خودرو به روش قرعه کشی بهانه ای برای ترغیب بیشتر مردم به حضور در یک فرآیند بخت آزمایی بود تا شانس خود را برای برنده شدن محک بزنند. به گفته کارشناسان، این اتفاق بخشی از تقاضای خاموش برای خرید خودرو را نیز فعال کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •