دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
باستی‌هیلز
از ماجرای باستی‌هیلز تا پاسخ به شبهات شباهت «آقازاده» با ماجرای نجفی
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / شبکه نمایش خانگی / محمدعلی نجفی / مهدی سلطانی سروستانی / سریال آقازاده
از ماجرای باستی‌هیلز تا پاسخ به شبهات شباهت «آقازاده» با ماجرای نجفی
ششمین قسمت از مستند «بوی خون» با بررسی موضوعات و سوژه‌های سیاسی اقتصادی که در سریال «آقازاده» مطرح است، امروز در فیلیمو و نماوا منتشر شد.
از باستی‌هیلز تا آلونک آسیه پناهی و زن بندرعباسی؛ چرا بولدوزرها سراغ ‌لاکچری‌ها نمی‌روند؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / روستای ابوالفضل اهواز / بنیاد مستضعفان / زن بندرعباسی / ویلاهای لواسان / باستی‌هیلز / آسیه پناهی
از باستی‌هیلز تا آلونک آسیه پناهی و زن بندرعباسی؛ چرا بولدوزرها سراغ ‌لاکچری‌ها نمی‌روند؟
اخبار تخریب مسکن‌های غیررسمی روز به روز عجیب‌تر می‌شود؛ بعد از اقدام بنیاد مستضعفان برای تخریب روستای ابوالفضل اهواز، خانه کوچک یک زن بندرعباسی تخریب شد...
باستی هیلز این بار از اصفهان سر درآورد
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / استان اصفهان
باستی هیلز این بار از اصفهان سر درآورد
ماجرای شهرک ویلایی‌نشینی است در مجاورت زاینده‌رود در منطقه قلعه سرشیر پیربکران استان اصفهان نمونه آخری از باستی‌هیلزها است که در محافل رسانه‌ای مطرح شد.
ببینید | خانه‌های باستی‌هیلز کرج تخریب شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / روستا / ویلا
ببینید | خانه‌های باستی‌هیلز کرج تخریب شد
در راستای سیاست‌های کلان قوه قضاییه برای مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی، چندین بنا و ویلای غیرمجاز در منطقه «هلجرد» کرج امروز دوشنبه (۱۷ شهریور) با حضور نماینده دادستان کرج تخریب شد. منبع: میزان
دست استقلال و پرسپولیس را هم بگیرید
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / یادداشت / اردشیر لارودی / استقلال / پرسپولیس
دست استقلال و پرسپولیس را هم بگیرید
برای حق مشکل خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، طرح برخورداری این دو تیم را از چرخه خصوصی‌سازی قله دماوند و جنگل‌های هیرکانی را هم در دستور کار‌های فوری و فوتی قرار داده و در «باستی‌هیلز»‌های آینده، یک جریان درآمدزا برای این دو تیم که نه، به‌نام این دو تیم و به کام «قله‌خواران جنگل‌باز» کنار بگذارید!
ببینید | پشت پرده قصر ویلاهای لواسان چه کسانی هستند؟/امام جمعه لواسان:در باستی‌هیلز ویلای زیر ۸۰۰ میلیارد نیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ببینید | پشت پرده قصر ویلاهای لواسان چه کسانی هستند؟/امام جمعه لواسان:در باستی‌هیلز ویلای زیر ۸۰۰ میلیارد نیست
امام جمعه لواسانات: باید همانند طبری پشت صحنه باستی هیلز هم پیدا شود. در لواسان ویلایی زیر ۸۰۰ میلیارد پیدا نمی‌شود منبع : خبرگزاری دانشجو
لواسان، پایتخت زمین‌خواری
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / زمین خواری / لواسان
لواسان، پایتخت زمین‌خواری
فساد‌ها و زمین‌خواری در لواسان به‌قدری گسترده و پر‌دامنه است که بهمن سال گذشته فرماندار شهرستان شمیرانات خبر داد شهردار لواسان، دو عضو شورای شهر و دو کارمند شهرداری بازداشت شده‌اند. سیاوش شهریور گفت این افراد به اتهام «تخلفات مالی» بازداشت شده‌اند. برخی رسانه‌ها دلیل بازداشت این افراد را در ارتباط با «تخلف» در ساخت‌وساز شهرک لوکس معروف به باستی‌هیلز در محدوده‌ای بیش از یک میلیون متر‌مربع در منطقه «کلاک» در لواسان اعلام کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / فریبر رئیس دانا / اجماع واشنگتن / اقتصاد جهان / مالیات / توسعه / سرمایه داری / نئولیبرالیسم
چرا حال اقتصادِ ایران بد شد؟
تحریم‌های جنایت‌بارانه آمریکا این بلا را بر سر مردم ما آورده، چون بدنه اجتماعی ضعیف است. مدام می‌گویند ایران شبیه کره شمالی است. آیا شما در کره شمالی یک نفر را می‌توانید پیدا کنید که فرزندش در کانادا درس بخواند؟ یک نفر را می‌شناسید که از این دزدی‌های کلان کرده باشد؟ یک نفر را آنجا می‌شناسید که با لامبورگینی در خیابان‌ها ویراژ دهد؟ در خود آمریکا هم در نتیجه خرابی‌ای که نولیبرالیسم به بار آمد امروز هر آمریکایی بیش از هزار دلار بدهکار است. رئیس‌جمهور ایران دو، سه بار برنامه ضدرکود ارائه داده، بروید بخوانید، آیا در یکی از آن‌ها می‌بینید که از کارگران یا فرایند تولید دفاع کرده باشد؟ تمام دغدغه فقط این است که بانک‌ها را اصلاح کنیم. قرار است «باستی‌هیلز» ساخته شود مالیاتش را باید رفتگر محله ما بدهد؟
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
برگزاری اردوی «از باستی‌هیلز تا دروازه‌غار»/ بازدید دانشجویان از روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق
جمعی از دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های تهران در اردویی با عنوان « از باستی هیلز تا دروازه‌غار» ضمن بازدید از این مناطق با امام جمعه لواسان دیدار و گفت‌وگو کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / قوه قضاییه / سخنگوی قوه قضاییه
توضیحات اسماعیلی درباره احکام جاسوسان،‌ آرای جدید اخلالگران اقتصادی و پرونده باستی‌هیلز مشهد
ایسنا نوشت: سخنگوی قوه قضاییه از تهیه ۱۵ لایحه و دستورالعمل مورد نیاز قوه قضاییه در ۵ ماه اخیر خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / قوه قضاییه
پرونده باستی‌هیلز مشهد به کجا رسید؟
تسنیم نوشت: سخنگوی قوه قضائیه گفت: در ارتباط با کارتخوان در دفتر وزیر، به رغم پیگیری‌های فراوان تا امروز گزارش کامل و جامعی از ناحیه وزارت اطلاعات به مراجع قضایی واصل نشده است.
۱۳۹۸-۰۷-۰۲
تخریب غارها تمامی ندارد
امروز روز غار پاک است و در میان این‌همه خبر از ‌جنگ و بمب و نفت، مذاکره و دور زدن و ارز، باستی‌هیلز و عماد 6ساله و قیمت رب گوجه‌فرنگی، سخن گفتن از «روز‌غار‌پاک»،یک طنز تلخ است، چون تخریب غارهای ایران تمامی ندارد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / باستی‌هیلز
برای اراضی و املاکی که مستثنیات است سند صادر می شود
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان تهران در رابطه با صدور سند برای املاک و اراضی در شهرک باستی هیلز لواسان گفت: برای اراضی و املاکی که مستثنیات است سند صادر می شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
وزیر دادگستری:برای مقابله با زمین‌خواری و باستی‌هیلز وظیفه ای نداریم
وزیر دادگستری گفت: در حوزه مبارزه با زمین خواری و باستی هیلز برای وزارت دادگستری مسئولیتی تعریف نشده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
16 خانوار در باستی‌هیلز ساکن هستند
سید سعید لواسانی، امام جمعه شهر لواسان در گفتگو با میزان، در رابطه با شهرک لاکچری باستی‌هیلز واقع در منطقه لواسان، اظهار داشت: قضیه باستی‌هلیز با سایر مناطق لواسان فرق می‌کند چرا که یک شهرک خاص است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
امام جمعه لواسان: تنها ۱۶ خانوار در باستی‌هیلز ساکن هستند؛ سایر ویلاها برای افرادی است که در جای دیگر سکونت دارند و برای تفریح به این شهرک می‌آیند
امام جمعه لواسان گفت: ساخت شهرک باستی هیلز اولش همراه با تخلف بوده، وسطش تخلف بوده و آخرش نیز با تخلف به پایان رسیده است. وی افزود: طبق آماری که خود مسئولان شهرک باستی هلیز داده‌اند، تنها ۱۶ ویلا در این شهرک ساکن دائم دارد و سایر ویلاها برای افرادی است که در جای دیگر سکونت دارند و برای تفریح به این شهرک می‌آیند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / باستی هیلز
فیلم | با این ویدئو گشتی در شهرک لاکچری «باستی هیلز» بزنید
تصاویر جدیدی از داخل شهرک باستی‌هیلز بعد از برداشته شدن گیت‌های ورودی را مشاهده می‌کنید که به گفته امام جمعه لواسان، یکی از مالکان در سال ۹۳ فقط برای یک ویلا ۱۲ میلیارد تومان خلافی داده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / باستی‌هیلز / رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
برای ویلاهای باستی هیلز سندی صادر نکرده‌ایم
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ما برای آنهایی که در باستی هیلز ویلا ساخته‌اند سندی صادر نکرده‌ایم، اما برای منابع طبیعی این کار را انجام داده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
رئیس سازمان بازرسی: نباید اجازه دهیم باستی‌هیلز جدید ساخته شود
قاضی سراج در رابطه با تغییر کاربری بخشی از زمین‌‌های شهرستان دماوند گفت: شخصا طی روزهای آینده از محل بازدید خواهم کرد، نباید اجازه دهیم باستی هیلز جدیدی ساخته شود. با توجه به اینکه تخریب ساختمان‌های ساخته شده هزینه‌های زیادی برای کشور در پی دارد، تلاش ما باید به این سمت باشد که از ابتدا جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر قانونی را بگیریم.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / باستی‌هیلز / لواسان / شکاف طبقاتی / جامعه / تهران / شهرداری
شکاف طبقاتی از باستی هیلز تا ...
وقتی فاصله طبقاتی از بلندی‌های لواسانات مشرف به دریاچه سد لتیان در ویلاهای آنچنانی تا کارتن‌خوابی خیابان هروی یا زیر پل مدیریت است، یک آرزو به ذهنم می‌رسد: «به کجای این شب تیره بیاویزم قبای ژنده خود را...»
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / لواسان / باستی‌هیلز
نوروزی: ورود کمیسیون حقوقی به موضوع باستی هیلز بی‌فایده است
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حراست از حریم رودخانه و منابع طبیعی بیان کرد: عوامل اجرایی جلوی ساخت ساز های باستی هیلز را بگیرند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
تعقیب قضایی ۲۵ نفر در پرونده شرکت سایپا/ رسیدگی به پرونده "باستی‌هیلز" در شعبه ویژه
سخنگوی قوه‌قضائیه درباره دستگیری تعدادی از مدیران شرکت خودروسازی سایپا گفت: این پرونده ۲۵ متهم دارد که ۶ نفر از آنها بازداشت هستند؛ برخی از بازداشتی‌ها از مدیران سایپا و برخی از نمایندگی‌های این شرکت هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
نظرات برگزیده مخاطبین الف: اگر از ثروتمندان مالیات گرفته می‌شد باستی‌هیلز ساخته نمی‌شد/ آیا امروز امکان اجرایی‌شدن قانون حجاب فراهم است؟/غرور کاذب ایرانیان، علت تمام مشکلات است
بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» ذیل سه مطلب پربحث هفته را به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴ / شهرک لاکچری / شهرک هفت‌سنگان / قزوین / باستی‌هیلز / لواسان
هفت‌سنگان؛ باستی‌هیلز دیگری در قزوین
هفت‌سنگان شهرک لاکچری دیگری است که غیر قانونی ساخته شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / بسته اخبار سیاسی ایسنا / علی شمخانی / مذاکره / ارز دولتی / دارو / سیدعباس عراقچی / ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه / فرانسه / سرگئی لاوروف / روسیه
تحلیل‌هایی از سفر عبدالمهدی به تهران/ورود سازمان بازرسی به «باستی‌هیلز»/دادگاه دیگر بانک سرمایه
تضمین‌ ایران به عبدالمهدی برای امنیت عبور نفتکش‌ها از خلیج فارس/ ورود سازمان بازرسی به ساخت‌وسازهای غیرقانونی در «باستی‌هیلز» و «هفت‌سنگان قزوین»/ هشدار وزارت خزانه‌داری آمریکا به ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایران/ ابهام در نحوه هزینه‌کرد ۱.۴ میلیارد دلار ارز برای واردات دارو/ واکنش آیت‌الله جنتی به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه/ پشت پرده "نامه فعالان اقتصادی به مسئولان رباره هزینه استفاده از وکیل و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهارشنبه، دوم مرداد ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
ورود سازمان بازرسی به ساخت‌وسازهای غیرقانونی در باستی‌هیلز و هفت‌سنگان قزوین
همشهری آنلاین: رییس سازمان بازرسی کل کشور از ورود این سازمان به ساخت‌وسازهای غیرقانونی و میلیاردی در باستی‌هیلز لواسان و هفت‌سنگان قزوین خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
«باستی‌هیلز» و «هفت‌سنگان قزوین» زیر ذره بین سازمان بازرسی
رئیس سازمان بازرسی کل کشور از ورود این سازمان به ساخت‌وسازهای غیرقانونی و میلیاردی در باستی‌هیلز لواسان و هفت‌سنگان قزوین خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
انتقاد رئیس دفتر رهبر انقلاب از ساخت شهرک باستی‌هیلز
حجت‌الاسلام گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس کمیته امداد امام خمینی نسبت به ساخت شهرک‌های تجملاتی در اطراف شهر تهران انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
واکنش رئیس دفتر رهبری به باستی‌هیلز/ بازگشت بخت‌آزمایی به تلویزیون/ شرمندگی جهانگیری دردی از مردم دوا نمی‌کند
هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / صنعت و معدن / اقتصادی
به جای «باستی‌هیلز» به صنعتگران زمین بدهید
تهران- ایرنا- رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: به جای اختصاص زمین برای ساخت ویلاهای باستی‌هیلز (شهرک لاکچری و خبرساز در لواسان) به صنعتگران زمین بدهید تا اشتغال رونق گیرد و چند نفر بتوانند بر سر این سفر نان بخورند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
«باستی‌هیلز » کوه یخ فساد اقتصادی در کشور/ وجود شهرک‌های لاکچری زنگ خطر است؟
آرمان نوشت: باستی، کلاک، کناره‌های سد لتیان، عمق جنگل‌های گیلان و مازندران، سواحل زیبای خزر و هر منطقه خوش آب و هوای دیگری در ایران که فکرش را هم نمی‌کنید، به مالکیت خصوصی درآمده‌اند و حالا نام دیگری به خود گرفته‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
انتقاد از ساخت شهرک‌های لاکچری؛ نمونه باستی‌هیلز در لواسان
همشهری آنلاین: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که ساخت شهرک‌های لاکچری نظیر باستی‌ هیلز در لواسان در نظام اسلامی تعجب برانگیز است، گفت: تصمیم قوه قضاییه در برچیدن حصارهای این شهرک نقطه عطفی در تصمیم مسئولان بود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / باستی‌هیلز / لواسان / ساخت و ساز غیرقانونی
تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز"باید مشخص شوند/ سازمان بازرسی و قوه قضائیه ورود کنند
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که ساخت شهرک‌های لاکچری نظیر باستی‌ هیلز در لواسان در نظام اسلامی تعجب برانگیز است، گفت: تصمیم قوه قضاییه در برچیدن حصارهای این شهرک نقطه عطفی در تصمیم مسئولان بود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
امام جمعه لواسان: ساخت غیرقانونی سوله در لواسان شایعه است
سید سعید لواسانی، امام جمعه‌ی لواسان درباره‌ی ساخت‌وسازهای غیرقانونی و ماجرای دو منطقه‌ی کلاک و باستی‌هیلز در این منطقه به…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •