سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
بال سیاه
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / بال سیاه / حیات وحش / پرندگان / خوزستان / حیوانات وحشی / محیط زیست
(تصاویر) بازگشت کورکور بال سیاه به دامان طبیعت
جوجه های(کورکور بال سیاه) دی ماه پارسال آشیانه شان بدلایلی نامعلوم خراب شد. این ۲ جوجه را اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، برای تیمار و آموزش بازگشت به طبیعت به یکی از همیاران محیط زیست در اهواز تحویل داد. یکی از جوجه ها در حین عمل،جانش را از دست داد. جوجه دوم در این مدت طعمه گیری و شکار زنده را یاد گرفت و برای اینکه به انسان وابسته نشود، یک جفت در کنارش قرار داده شد. جوجه کورکور سیاه بال که حالا شکارچی جوانی شده در منطقه حفاظت شده کرخه (در شهرستان شوش در خوزستان) رهاسازی شد.
سینما بهشت
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
سینما بهشت
مسعود میر- روزنامه‌نگار سینما یعنی همین، یعنی تماشای یک فیلم در همسایگی خانه قوام‌السلطنه و مصاحبه درباره آن در کافه‌ای شلوغ حوالی دارآباد، یعنی همین پرواز بر بال سیمرغ رویاپردازی و عشق و نوستالژی، یعنی فیلم ساختن و خستگی‌کشیدن و بعد هم تن‌دادن به اینکه فیلمت برود در گنجه و دوباره فیلم ساختن. کیوان علیمحمدی و علی‌اکبرحیدری این جمله‌ها را تعبیر کرده‌اند و امروز در آخرین روز نمایش فیلم‌های جشنواره برای اهالی رسانه، با «سینما‌شهرقصه» تماشاگران را مهمان می‌کنند به خاطره‌بازی با سیاه و سفیدهای محبوب …
۱۳۹۸-۰۸-۲۳
همباشی سیاه عامل تزلزل خانواده‌ها
یک آسیب‌شناس معتقد است «مشکلات ازدواج دائمی» و «تمایل به فرار از مسئولیت» عامل گرایش جوانان به ازدواج سفید است و می‌گوید: «گرانی و مشکلات اقتصادی و توقعات عجیب دختران و پسران، ازدواج رسمی‌را کاهش داده است. وقتی دختری یک کیلو بال مگس مهریه می‌کند جوانان مجرد را از ازدواج رسمی‌می‌ترساند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
رنگ بال پرنده در بهبود پرواز موثر است!
پژوهشگران بلژیکی در بررسی چند گونه پرنده دریافتند که رنگ بال پرندگان می‌تواند بر کیفیت پرواز اثر بگذارد.به گزارش ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، پژوهش جدید دانشگاه گنت بلژیک نشان می‌دهد که پرهای تیره پرندگان می‌توانند امکان پرواز بهتر را برای آنها فراهم کنند. این پرها می‌توانند بال‌های پرنده و هوای اطراف آن را گرم کنند و جریان هوا را در اطراف بال افزایش دهند.سوانا روگالا، پژوهشگر دانشگاه گنت و همکارانش، چندین گونه پرنده را مورد بررسی قرار دادند تا به تاثیر رنگ پرها بر دمای بال پرندگان طی پرواز پی ببرند. آنها تصویر حرارتی عقاب ماهی‌گیر را تهیه کردند و دریافتند که پرهای تیره این پرنده، گرم‌تر از پرهای دیگر آن هستند.پژوهشگران برای پی بردن به تغییر دمای بال پرندگان طی پرواز، بال گونه‌های متفاوتی از …
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
جراحی یک کرکس در تهران!
یک دال سیاه (کرکس سیاه) که ماه‌ها به خاطر دَر رفتگی بال در قم قادر به پرواز نبود به تهران انتقال یافت و توسط سه تن از دامپزشکان ایرانی جراحی شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
جمعه سیاه نیوزیلند؛اسلام هراسی بربال نژادپرستی
تهران - ایرنا - تحلیلگران واقعه تلخ جمعه سیاه نیوزیلند معتقدند، حمله تروریستی علیه مسلمانان این کشور در دو مسجد این کشور که منجر به کشته شدن دست کم 50 نفر نمازگزار شد، «تقویت روند اسلام هراسی بر بال نژادپرستی» به عنوان جریانی قوی در استرالیا و نیوزیلند ،این جنایت بزرگ را رقم زده است.
 •  •  •  •  •  •