شنبه, ۲۱ تیر, ۱۳۹۹ / 11 July, 2020
برق هسته‌ای
قدیمی‌ترین نیروگاه هسته‌ای فرانسه تعطیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / فرانسه / انرژی هسته‌ای
قدیمی‌ترین نیروگاه هسته‌ای فرانسه تعطیل می‌شود
قدیمی‌ترین نیروگاه برق هسته‌ای فرانسه قرار است روز سه شنبه هفته جاری بعد از چهار دهه فعالیت به کارش پایان دهد؛ اتفاقی که به مزاق فعالان حامی حفظ محیط زیست که مدتها در خصوص خطرات آلودگی هشدار داده‌اند خوش آمده اما نگرانی‌هایی را برای اقتصاد محلی در پی دارد.
وال‌استریت‌ژورنال: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران 50 درصد افزایش یافته است
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / ذخایر اورانیوم / برنامه هسته ای ایران
وال‌استریت‌ژورنال: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران 50 درصد افزایش یافته است
همچنین خبرگزاری بلومبرگ ماه پیش گزارش داده بود که بازرسی‌های آژانس از تاسیسات هسته‌ای ایران به بیشترین میزان طی ۱۰سال گذشته رسیده و آژانس یک هزار و ۱۰۳ نفر روز در خاک ایران به بازرسی از سایت‌های غنی سازی اورانیوم و سایت تولید برق هسته‌ای پرداخته است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
رویترز: آمریکا معافیت همکاری با نیروگاه بوشهر از تحریم را تمدید می‌کند
ایرنا- خبرگزاری رویترز چهارشنبه شب گزارش داد که آمریکا معافیت همکاری هسته‌ای با نیروگاه برق هسته‌ای بوشهر از تحریم را به مدت ۹۰ روز تمدید می‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / امارات / نیروگاه هسته ای امارات
نیروگاه هسته‌ای امارات در آستانه راه اندازی
به گزارش ایسنا به نقل از ورلد نوکلیر نیوز، شرکت برق هسته‌ای امارات اعلام کرد که تست هیدرواستاتیک سرد در واحد چهارم نیروگاه برکه تکمیل شده است. این تست شامل به گردش درآوردن آب با فشار بالا در مدار اولیه راکتور است تا جوشکاری ها، نقاط اتصال، لوله‌ها، و اجزای سیستم خنگ کننده راکتور راستی آزمایی شود.
ببینید | تحویل محموله جدید سوخت هسته‌ای به نیروگاه اتمی بوشهر
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / نیروگاه اتمی بوشهر / استان بوشهر / سازمان انرژی اتمی
ببینید | تحویل محموله جدید سوخت هسته‌ای به نیروگاه اتمی بوشهر
سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد این محموله بر اساس برنامه سالانه تعویض سوخت نیروگاه اتمی بوشهر، در قلب این نیروگاه قرار می‌گیرد تا تنها نیروگاه اتمی ایران و خاورمیانه، ۱۰۰۰ مگاوات برق مطمئن و پاک را وارد شبکه سراسری برق کند.
هند ۲۱ راکتور هسته‌ای تا سال ۲۰۳۰ می‌سازد
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
هند ۲۱ راکتور هسته‌ای تا سال ۲۰۳۰ می‌سازد
دولت هند قصد دارد در یک دهه آینده ظرفیت تولید برق هسته‌ای خود را افزایش دهد، از این رو این کشور می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۲۱ راکتور جدید بسازد.
توقف نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و تعمیرات نیمه‌اساسی
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / نیروگاه / وزارت نیرو / فناوری هسته‌ای / نیروگاه اتمی بوشهر / برق هسته‌ای / استانی-اقتصادی / استان بوشهر / انرژی هسته‌ای / برق / _تولید
توقف نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و تعمیرات نیمه‌اساسی
رئیس نیروگاه اتمی بوشهر عنوان کرد: فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر به منظور تعویض سوخت راکتور و انجام تعمیرات دوره‌ای امروز متوقف شد.
میگوها راکتور هسته‌ای چین را از کار انداختند!
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
میگوها راکتور هسته‌ای چین را از کار انداختند!
در اتفاقی نادر تعداد زیادی از میگوهای کوچک باعث از کار افتادن راکتور یک نیروگاه برق هسته‌ای در جنوب چین و اختلال در دیگر راکتورهای آن شده‌اند.
روشی نوین در همجوشی هسته‌ای
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / انرژی هسته ای / فناوری
روشی نوین در همجوشی هسته‌ای
در یک استارتاپ استرالیایی به نام HB11 که در یکی از دانشگاه‌های New South Wales صورت گرفت، به نظر می‌رسد راهی برای تحول در فنآوری همجوشی هسته‌ای کنونی یافت شده است و به طور بالقوه زمینه را برای یک دوره جدید تولید برق بدون خطرات ذوب هسته‌ای پیدا کرده‌اند.
سفیر ایران در آژانس اتمی: مشکل زمانی ایجاد می‌شود که موضوعات فنی، سیاسی شوند
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
سفیر ایران در آژانس اتمی: مشکل زمانی ایجاد می‌شود که موضوعات فنی، سیاسی شوند
اظهارنظرهای گمراه کننده درباره نیروگاه برق هسته‌ای بوشهر مورد انتقاد قرار گرفت.
انتقاد سفیر ایران در آژانس اتمی از سیاسی کردن مسائل فنی
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
انتقاد سفیر ایران در آژانس اتمی از سیاسی کردن مسائل فنی
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، اظهارنظرهای گمراه کننده درباره نیروگاه برق هسته‌ای بوشهر را به باد انتقاد گرفت و تاکید کرد: مشکل زمانی ایجاد می‌شود که موضوعات فنی، سیاسی شوند.
تهران و اتحادیه اروپا در حال همکاری برای ایجاد مرکز ایمنی هسته‌ای در ایران/ ادعای عربستان درباره نیروگاه بوشهر با واقعیت فاصله دارد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / غریب آبادی
تهران و اتحادیه اروپا در حال همکاری برای ایجاد مرکز ایمنی هسته‌ای در ایران/ ادعای عربستان درباره نیروگاه بوشهر با واقعیت فاصله دارد
ایلنا: سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین‌المللی در وین، اظهارنظرهای گمراه کننده درباره نیروگاه برق هسته ای بوشهر را به باد انتقاد گرفت و…
آشنایی با سوییچ مدیریتی تندا TEF 1226P-24-440W، یک ابر سوییچ قدرتمند
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
آشنایی با سوییچ مدیریتی تندا TEF 1226P-24-440W، یک ابر سوییچ قدرتمند
اگر از محصولات مجهز به فناوری PoE استفاده می‌کنید که برقی فراتر از دستگاه‌های عادی مصرف می‌کنند و سوییچ‌های PoE متداول نمی‌توانند به درستی برق مورد نیاز این دستگاه‌ها را تامین کنند، پیشنهاد می‌کنیم به سوئیچ تندا مدل 1226P-24-440W نگاه جدی داشته باشید. سوئیچ فوق به 24 درگاه PoE تجهیز شده که قادر است از طریق کابل اترنت 8 هسته‌ای انرژی مورد نیاز دستگاه‌های قدرتمند را تامین کنند. هر یک از پورت‌های این سوییچ در حالت بیشینه خروجی 40 وات را ارائه می‌کنند. در مجموع مجموع خروجی پورت‌های PoE این سوئیچ برابر با 370 وات است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / پسماند هسته‌ای
کمبود فضای ذخیره‌سازی پسماند هسته‌ای در تنها نیروگاه آفریقای جنوبی
شرکت برق دولتی آفریقای جنوبی اعلام کرد که ظرفیت ذخیره پسماند آلوده به رادیواکتیو در تنها تاسیسات هسته‌ای این کشور رو به اتمام است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
بتن‌ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر
بتن‌ریزی واحد ۲ نیروگاه اتمی بوشهر روز یکشنبه در آئینی با حضور علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، جمعی از مقامات کشوری و استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مقامات دولتی و مدیران شرکت‌های روسی در ساختگاه نیروگاه اتمی بوشهر برگزار شد. > صالحی:نیروگاه بوشهر از امنیت و ایمنی کامل برخوردار استعلی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مراسم بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر، طی سخنانی انرژی هسته‌ای را جزو انرژی‌های پاک برشمرد و گفت: هر هزار مگاوات نیروگاه هسته‌ای مانع انتشار هفت میلیون تن آلاینده یا گازهای گلخانه‌ای می‌شود و در افقی تا ۱۴۰۶ دارای سه هزار مگاوات برق هسته‌ای خواهیم بود که مانع انتشار بیش از ۲۱ میلیون تن گازهای آلاینده خواهد شد. وی گفت …
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / علی‌اکبر صالحی / سازمان انرژی اتمی
صالحی: با راه اندازی واحدهای جدید، تولید نیروگاه بوشهر به سالانه 22 میلیارد کیلووات ساعت می‌رسد
ایسنا نوشت: معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد با راه اندازی دو واحد جدید نیروگاه بوشهر، این نیروگاه جمعا 22 میلیارد کیلووات ساعت برق هسته‌ای در سال در اختیار کشور قرار می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
کمالوندی: ‌نیروگاه‌های دوم و سوم هسته‌ای بوشهر ‌3150 مگاوات برق‌ تولید می‌کند
گروه استان‌ها ـ سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: با بهره‌برداری از نیروگاه‌های دوم و سوم هسته‌ای بوشهر در مجموع 3150 مگاوات برق اتمی تولید می‌شود که براساس برنامه زمان‌بندی شده باید 8 تا 12 درصد انرژی کشور انرژی هسته‌ای تأمین می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / برنامه هسته‌ای ایران / علی‌اکبر صالحی / نیروگاه بوشهر / واحد دوم نیروگاه بوشهر
صالحی: تا سال ۱۴۰۶ دارای سه هزار مگاوات برق هسته‌ای خواهیم بود
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه نیروگاه بوشهر از امنیت و ایمنی کامل برخوردار است، گفت: تا سال ۱۴۰۶ دارای سه هزار مگاوات برق هسته‌ای خواهیم بود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / محیط زیست / فرانسه / انرژی برق / انرژی هسته ای / اروپا
فرانسه ده‌ها میلیارد یورو برای تامین برق هسته‌ای هزینه می‌کند
تهران- ایرنا- روزنامه فرانسوی «لوموند» اسنادی به دست آورده که براساس آن، فرانسه قصد دارد برای تولید برق، ۴۶ میلیارد یورو در ساخت ۶ راکتور هسته‌ای نسل پیشرفته در این کشور هزینه کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ساخت رآکتور هسته ای فرانسه / فرانسه
فرانسه در پی ساخت «۶ رآکتور پیشرفته هسته‌ای» است
فرانسه قصد دارد با تامین ۴۶ میلیارد یورو، ۶ رآکتور پیشرفته هسته‌ای مورد نیاز در صنعت برق این کشور را تولید کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
وزارت نیرو | رئیس سازمان انرژی اتمی: صنعت برق هسته‌ای کشور مدیون احمدیان است/ وزیر اسبق نیرو: احمدیان از خط قرمز صداقت و درستکاری عبور نکرد
شفقنا اقتصادی – رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: احمدیان با وجود مشکلات و موانع بزرگ، نیروگاه شماره یک بوشهر را راه‌اندازی کرد و از این رو صنعت هسته‌ای کشور را مدیون ایشان می‌دانم. به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “علی‌اکبر صالحی” در مراسم یادبود مرحوم دکتر محمد احمدیان، […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
مذاکرات آمریکا برای صادرات LNG به عربستان
وزیر انرژی آمریکا اعلام کرد این کشور به مذاکره با عربستان سعودی درباره طرح‌های تولید انرژی هسته‌ای برای تولید برق ادامه داده و همچنان درباره احتمال واردات LNG آمریکا گفت‌وگو می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / بوشهر / انرژی برق / انرژی هسته ای / فارس
ساخت واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه هسته‌ای بوشهر برق جنوب کشور را تامین می‌کند
بوشهر- ایرنا- مدیر نیروگاه اتمی بوشهر گفت: با ساخت و بهره‌برداری از واحدهای دوم و سوم این نیروگاه، دغدغه تامین انرژی در جنوب کشور برای سال‌های طولانی برطرف می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
چطور "حملات هکرها" می‌تواند از حملات هسته‌ای خطرناک‌تر باشد؟!
از حملات سایبری به عنوان سلاح هسته‌ای بی‌صدا و آهسته یاد شده که می‌تواند انسان‌های زیادی را به وسیله تصادفات رانندگی، کمبود آب و غذا و قطعی گاز و برق به کشتن دهد!
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
نه بزرگ تک‌رقمی‌های کنکور به مافیای کنکور/پیام دیدار سردار سلیمانی با ظریف/رویارویی با تحریم‌ها و موانع اقتصادی چگونه ممکن است؟
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
کشورهای دیگر برای تامین برق از چه منابعی استفاده می‎کنند؟
نیروگاه‌های هسته‌ای در دهه‌ ۱۹۸۰ به سرعت رشد کردند، چراکه بعد از بحران‌های نفتی دهه ۱۹۷۰، کشورها به دنبال کاهش وابستگی به سوخت فسیلی بودند. با این حال بعد از خرابی‌های ناشی از زلزله و تسونامی در سواحل اقیانوس آرام در شمال ژاپن، بیشتر کشورها، ایمنی راکتورهای هسته‌ای خود را مورد بازبینی قرار دادند. حتی کشورهایی مثل آلمان و ایتالیا تصمیم گرفتند پروژه‌های نیروگاه‌های هسته‌ای خود را به حال تعلیق درآورند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
اواسط مردادماه بتن‌ریزی «نیروگاه اتمی شماره ۲ بوشهر» آغاز می‌شود.
صالحی با تشریح سهم انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور، گفت: اکنون این سهم باوجود فعالیت صرف نیروگاه 1 بوشهر، متوسط 2.7درصد است، اما در سال‌های آینده -که دو نیروگاه اضافه خواهد شد- این سهم نیز افزایش پیدا می‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴ / علی‌اکبر صالحی / سازمان انرژی اتمی / نیروگاه اتمی بوشهر
صالحی درباره روند ساخت نیروگاه شماره۲ بوشهر توضیح داد
ایسنا نوشت: رییس سازمان انرژی اتمی از سهم ۲.۷ درصدی انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور خبر داد و گفت: اواسط مردادماه بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ بوشهر آغاز می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ بوشهر از اواسط مردادماه آغاز می‌شود
رئیس سازمان انرژی اتمی از سهم ۲.۷درصدی انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور خبر داد و گفت: اواسط مردادماه بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ بوشهر آغاز می شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
سهم بسیار کم انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور ،تنها ۲.۷درصد
شفقنا اقتصادی- رییس سازمان انرژی اتمی از سهم ۲.۷درصدی انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور خبر داد و گفت: اواسط مردادماه بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ بوشهر آغاز می شود. به گزارش شفقنا اقتصادی، علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی درباره اقدامات انجام شده برای بازسازی راکتور اراک، گفت: طراحی‌ جنبه‌های مختلف نوسازی […]
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
راه‌اندازی مجدد نیروگاه هسته‌ای شمال مسکو پس از وقفه چند روزه
اتصالی در شبکه برق یک نیروگاه هسته‌ای واقع در 300 کیلومتری شمال مسکو باعث شد تا به مدت چند روز 3 رآکتور از 4 رآکتور این نیروگاه از مدار خارج شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
گزارش تسنیم-۲| آیا ازبکستان در حال تبدیل شدن به یک بازیگر فعال انرژی اوراسیایی است؟
مدرنیزاسیون نیروگاه‌های حرارتی و هیدروالکتریکی فعلی، ساخت نیروگاه‌های مدرن جدید، توسعه برنامه هسته‌ای و انرژی‌های نوین، در کنار مشارکت در طرح‌های منطقه‌ای همچون کاسا-۱۰۰۰ از برنامه‌های دولت میرضیایف در حوزه برق بوده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶
قزاقستان هم هسته‌ای می‌شود؟
ایرنا نوشت: قطع سراسری برق در شهر آلماتی پایتخت سابق قزاقستان در روز دوشنبه بار دیگر موضوع کمبود برق و فقدان نیروگاه هسته ای در این کشور که بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده اورانیوم جهان است و طرح های پیشنهادی برای احداث نیروگاه هسته ای را مورد توجه قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / معاون رییس جمهوری / سازمان برنامه و بودجه کشور / سازمان انرژی اتمی / دولت
آیین‌نامه ارتقای سطح آگاهی‌ها در دستیابی به توسعه برق هسته‌ای ابلاغ شد
تهران- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری با هدف ارتقا سطح آگاهی‌های اجتماعی از برق هسته ای، آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده (۴۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰ / برق / نیروگاه برق / نیروگاه بادی تولید برق
اینفوگرافیک | بزرگ‌ترین نیروگاه‌های هسته‌ای تولید برق در جهان
برای تولید برق از نیروی هسته‌ای صلح‌آمیز یا غیرنظامی استفاده می‌شود. هر نیروگاه از یک یا چند رآکتور تشکیل شده که قدرت آن به هزاران مگاوات می‌رسد. در اینفوگرافیک زیر| بزرگ‌ترین نیروگاه‌های هسته‌ای تولید برق در جهان را می‌بینید.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
انتقادات تند زیباکلام از مواضع روحانی درباره اینستکس
صادق زیباکلام در یادداشتی که در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرده از اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری درباره عبور از تعهدات ایران در برجام انتقاد کرده است.به گزارش خبرآنلاین، در بخش‌هایی از این مطلب که خطاب به حسن روحانی نوشته شده، آمده است: درخصوص مواضع اخیرتان پیرامون «عبور از تعهدات ایران در برجام» به جز ابراز تاسف‌ واژگان دیگری نمی‌توانم به کار برم. شما دارید بلایی را که تندروها بر سر برجام آوردند در‌خصوص اینستکس تکرار می‌کنید. آنها دیروز شانسی برای تحقق برجام نگذاردند و جنابعالی هم امروز همان رفتار را دارید در قبال اینستکس تکرار می‌کنید.همچنین در بخش دیگری آمده است: شما هنوز جوهر اینستکس خشک نشده اعلام «عبور ایران از تعهداتش در برجام» نموده و برای اروپایی‌ها خط و نشان می‌کشید. بحث بر سر آن نیست که این …
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
تفاهم‌نامه همکاری ایران و روسیه در بخش انرژی تشریح شد
مدیرکل اروپا و آمریکا و همسایگان دریای خزر وزارت نفت، تفاهم‌نامه همکاری ایران و روسیه را در بخش انرژی تشریح کرد. حسین اسماعیلی شهمیرزادی با اشاره به اینکه ایران و روسیه در بخش‌های مختلف انرژی گام‌های بزرگی برای همکاری برداشتند، افزود: همکاری در حوزه اکتشاف، استخراج، تولید و سرمایه‌گذاری در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی در این تفاهم‌نامه مورد تاکید قرار گرفت.وی همکاری در زمینه یکسان‌سازی استانداردهای تجهیزات صنعت نفت ایران و روسیه را یکی از بندهای تفاهم‌نامه با روس‌ها عنوان کرد و افزود: با اجرایی شدن این بند که برای نخستین بار به تفاهم‌نامه افزوده شده است، طرف‌ها می‌توانند از تجهیزات صنعت نفت و گاز یکدیگر استفاده کنند.اسماعیلی با بیان اینکه همکاری دوجانبه در دریای خزر از دیگر موارد مورد توافق با روس‌ها …
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
زنگ خطر آژانس بین المللی انرژی نسبت به کاهش ظرفیت تولید برق هسته‌ای در جهان
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد کاهش ظرفیت تولید برق هسته‌ای در جهان امنیت تولید برق و تحقق اهداف برنامه جلوگیری از تغییرات آب و هوایی را تهدید می‌کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
آزادی مشروط رئیس‌جمهور سابق برزیل
یک دادگاه برزیل درحکمی خواستار آزادی رئیس‌جمهور پیشین برزیل از زندان شد. این‌ درحالی است که وی چند روز گذشته برای دومین بار درباره پرونده‌ای مرتبط با رسوایی مالی روانه زندان شده بود. چهار قاضی در دادگاه عالی کیفری برزیل به‌طور اجماع به آزادی مشروط میشل تامر، رئیس‌جمهور پیشین برزیل برای دومین بار رای دادند. این حکم بعد از ساعاتی اجرایی شد. شرایط درج شده برای آزادی وی شامل محدود کردن اموال تامر و ضبط پاسپورت او است. تامر ۷۸ ساله پنج‌شنبه گذشته در سائوپائولو توسط پلیس فدرال بنابر حکم دادگاه به‌عنوان بخشی از تحقیقات درباره رسوایی‌های مالی روانه زندان شد. او دومین رئیس‌جمهور در برزیل است که در ارتباط با یک پرونده فساد مشهور به «عملیات کارواش» زندانی می‌شود و تاکنون ده‌ها مقام سیاسی و تجاری در برزیل …
۱۳۹۸/۰۲/۱۹
رئیس‌جمهور سابق برزیل دوباره بازداشت می‌شود
براساس حکم دادگاهی در برزیل، رئیس‌جمهوری سابق این کشور باید در راستای تحقیقات کنونی مرتبط با اتهامات فساد مجددا زندانی شود.میشل تامر، رئیس‌جمهوری سابق برزیل با شش مورد اتهام مرتبط با تحقیقات متفاوت فساد روبروست. تصمیم روز چهارشنبه دادگاهی در برزیل به توطئه ادعایی فساد در تاسیسات برق هسته‌ای مرتبط است که از سوی شرکت وابسته به یک نهاد دولتی موسوم به الکترونوکلیر عملیاتی شد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
ایرادات حقوقی آیین‌نامه اجرایی توسعه پایدار برق هسته‌ای بررسی شد
تهران- ایرنا- پیشنهاد مشترک سازمان های برنامه و بودجه و انرژی اتمی درباره ایرادات حقوقی آیین‌نامه اجرایی موضوع توسعه پایدار برق هسته‌ای در جلسه تخصصی کمیسیون فرهنگی دولت بررسی شد.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
ترور داریوش رضایی نژاد
موساد در یک عملیات در سال‌های 1389 و 1390، شماری از اساتید و عناصر فعال در برنامه هسته‌ای ایران را از طریق بمب گذاری و شلیک مستقیم ترور کردند. یکی از این سوژه‌های ترور موساد، داریوش رضایی‌نژاد دانشجوی دکتری مهندسی برق و پژوهشگر دانشگاه صنعتی مالک اشتر بود. رضایی نژاد در صبح یکم مرداد 1390 در زمان خروج از خانه در درون خودروی سواری به ضرب گلوله ترور شد. در لحظه ترور همسر و دختر او سوار بر خودرو بوده‌اند. به گفته شاهدان عینی، تروریست‌ها دو موتور سوار بودند که کلاه کاسکت داشتند و صورتشان دیده نشده است. تصاویر لحظاتی پس از ترور را با این توضیح می‌بینید که تماشای این تصاویر برای اشخاص کمتر از هجده سال و بیماران قلبی و روحی مناسب نیست.
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
برگزاری مزایده برای پروژه برق هسته‌ای عربستان در ۲۰۲۰
شفقنا اقتصادی_ عربستان سعودی قصد دارد در ۲۰۲۰ یک مزایده چند میلیارد دلاری برای ساخت دو راکتور برق هسته ای خود برگزار کند و در حال مذاکره با آمریکا و سایر عرضه کنندگان احتمالی در مورد این پروژه است. به گزارش شفقنا اقتصادی، بزرگترین صادر کننده نفت جهان می خواهد ترکیب انرژی خود را متنوع […]
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
عربستان برای پروژه برق هسته‌ای در 2020 مزایده برگزار می‌کند
عربستان سعودی قصد دارد در 2020 یک مزایده چند میلیارد دلاری برای ساخت دو راکتور برق هسته ای خود برگزار کند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
نگرانی نبراسکا آمریکا از احتمال وقوع حادثه در نیروگاه هسته‌ای این ایالت
شرکت برق عمومی منطقه نبراسکا از احتمال وقوع یک حادثه غیر معمول در تأسیسات برق هسته‌ای خود به دلیل امکان وقوع سیل در کرانه رود میسوری خبر داد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
توافق واشنگتن و دهلی نو برای ساخت ۶ نیروگاه هسته‌ای در هند
واشنگتن و دهلی نو اعلام کردند در مورد تقویت همکاری‌های هسته‌ای و امنیتی از جمله ساخت ۶ نیروگاه برق هسته‌ای در هند توافق کردند. هند تلاش می‌کند تا سال ۲۰۲۴ ظرفیت هسته‌ای خود را سه برابر کرده و از اتکای اقتصاد خود به سوخت‌های فسیلی بکاهد. هند و روسیه در ماه اکتبر گذشته توافقی برای ساخت ۶ راکتور هسته‌ای در هند امضا کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •