شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
برنامه جهان‌آرا
مجری جهان ‌آرا: دعوت مهمانان با تجویز نهادهای امنیتی را تکذیب نمی‌کنم
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / شبکه افق / حسین شریعتمداری / صدا و سیما / محمد باقر قالیباف / محسن هاشمی / روزنامه کیهان
مجری جهان ‌آرا: دعوت مهمانان با تجویز نهادهای امنیتی را تکذیب نمی‌کنم
تهران- ایرناپلاس- مجری برنامه تلویزیونی جهان‌آرا درباره سخنان اخیر وحید یامین‌پور مبنی‌ بر اینکه «مهمانان این برنامه به تجویز نهادهای امنیتی هستند»، می‌گوید: نه تصدیق می‌کنم و نه تکذیب.
موج دوم حمایت خانواده‌های شهدا از پخش زنده ثریّا و جهان‌آرا با بیش از ۲۱۰ امضای جدید
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / برنامه ثریا / مستند ثریا / شهید / سردار حاج قاسم سلیمانی / شهید مرتضی حسین پور / طلبه / دفاع مقدس / سردار رشید اسلام / جبهه انقلاب / دفاع‌مقدس
موج دوم حمایت خانواده‌های شهدا از پخش زنده ثریّا و جهان‌آرا با بیش از ۲۱۰ امضای جدید
بیش از ۳۱۰ خانواده شهید طی بیانیه‌ای حمایت خود را از برنامه ثریا و جهان آرا اعلام کرده و خواستار بازگشت آن ها به آنتن زنده رسانه ملی شدند.
سرنوشت شکایت رخشان بنی‌اعتماد از کوشکی
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / رخشان بنی‌اعتماد / محمدصادق کوشکی
سرنوشت شکایت رخشان بنی‌اعتماد از کوشکی
چندی پیش، پس از ماجرای انهدام هواپیمای مسافربری، محمدصادق کوشکی در برنامه جهان‌آرا که از شبکه افق پخش می‌شود، اظهارات توهین‌آمیزی درباره رخشان بنی‌اعتماد و باران کوثری مطرح کرد که با واکنش‌های زیادی در جامعه و افکار عمومی روبه‌رو شد و نهایتا دادخواهی رخشان بنی‌اعتماد را در پی داشت.
محدودیت پخش زنده سه برنامه تلویزیونی؛  روزهای جنجالی و پرحاشیه برنامه جهان‌آرا
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
محدودیت پخش زنده سه برنامه تلویزیونی؛ روزهای جنجالی و پرحاشیه برنامه جهان‌آرا
در روزهای اخیر نام برنامه جهان‌آرا که از شبکه افق پخش می‌شود، جزو پرتکرارترین نام‌ها در ‏بین اخبار رسانه‌های حقیقی و مجازی بود. برنامه‌ای که از سوی مدیران سازمان صداوسیما اعلام شد ‏که به همراه دو برنامه دیگر، به دلیل حواشی رخ داده در هفته‌های اخیر، دیگر به صورت زنده پخش نخواهد ‏شد و پس از ضبط استودیویی و بازبینی به روی آنتن خواهد رفت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
چرا برخی برنامه‌های زنده تلویزیون، تولیدی شد؟
گروه فرهنگ و هنر - بعد از چند گفت‌وگوی جنجالی در چند روز اخیر در تلویزیون که افکار عمومی به شدت به آنها واکنش نشان داد، برخی از برنامه‌های زنده تلویزیون از حالت زنده به برنامه‌های تولیدی و از پیش ضبط‏شده تبدیل شدند. این اتفاق حواشی بسیاری را در پی داشت، برخی گمانه‌زنی‌ها از فشار دولت بر صداوسیما خبر می‌دادند و برخی دور شدن تلویزیون از حاشیه‌های احتمالی تازه را دلیل این اتفاق می‌دانستند. موضوعی که البته تکذیب شد.نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در واکنش به انتشار شایعه‌ای مبنی بر فشار دولت و شخص او در تعطیلی یا تغییر وضعیت برخی برنامه‌های تلویزیون با صدور اطلاعیه‌ای این اتفاق را تکذیب کرد. در متن اطلاعیه حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری و نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر …
رنجبران: بیانیه خانه سینما عجولانه بود
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / برنامه جهان‌آرا / محمد حسین رنجبران / سردار حاج قاسم سلیمانی / صداوسیما / سازمان صدا و سیما / سازمان صداوسیما / صدا و سیما / قانون اساسی / شورای نگهبان / روابط عمومی رسانه ملی
رنجبران: بیانیه خانه سینما عجولانه بود
مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی به حاشیه‌های چند روز اخیر برای صداوسیما و اظهارات غیرقابل پذیرش یک کارشناس روی آنتن زنده شبکه افق پاسخ داد.
هفت ماه عملیات فریب برای کشیدن و چکاندن ماشه
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / پاکستان / برنامه جهان‌آرا / کمیسیون مشترک / وزارت خارجه / انتخابات ایران / سردار حاجی‌زاده / فرانسه / آمریکایی‌ها / آمریکایی ها / سیدعباس عراقچی
هفت ماه عملیات فریب برای کشیدن و چکاندن ماشه
انگلیس و فرانسه و آلمان امروز از فعال شدن مکانیزم ماشه در توافق برجام خبر دادند! آنها برحسب ظاهر، به مکانیسم «سازوکار حل اختلافات» در بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام استناد می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
صداوسیما به دنبال انتقام درونی است
نماینده رئیس جمهوری در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در نامه‌ای خطاب به رئیس این شورا تاکید کرد: اینجانب در مکاتبات متعدد نسبت به «سیاسی و جناحی شدن رسانه‌ای که می‌بایست ملی باشد» و عملکرد غیرحرفه‌ای، سیاست‌زده و همراه با تحلیل‌های مغرضانه برخی مجریان صداوسیما، تذکر داده‌ام. به گزارش ایسنا، در بخش‌هایی از نامه حسام‌الدین آشنا آمده است: «در شرایطی که جامعه ایران در شوک خطای انسانی رخ‌داده در انهدام هواپیمای مسافربری به سر می‌برد و تصور پنهان‌کاری و دروغگویی در افکار عمومی شکل گرفته است، شبکه افق و برنامه جهان‌آرا بدون درنظر گرفتن اقتضائات این شرایط خاص و پیچیده به دعوت از مهمانان و کارشناسانی می‌پردازند که با نکات نسنجیده و توهین‌آمیز، بر بغرنج‌تر شدن شرایط می‌افزایند و شکاف‌های ایجاد شده را …
اثبات درستی هشدار منتقدان درباره مکانیسم ماشه
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / محمد جواد ظریف / سازمان ملل / توافق هسته‌ای / دستگاه دیپلماسی / کمیسیون مشترک / برنامه جهان‌آرا / اروپا / عباس عراقچی / برجام / آمریکا
اثبات درستی هشدار منتقدان درباره مکانیسم ماشه
مکانیسمی که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ما از آن به عنوان مسیر حل اختلاف یاد می‌کرد، در عمل به ابزاری برای تهدید و تحریم گسترده ایران تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
آذرنگ: ماشینم را می‌فروشم تا سرم جلوی شهید جهان‌آرا پایین نباشد/ تغییر تندیس تئاتر ملی فتح خرمشهر و قول "علی ضیاء"
حمیدرضا آذرنگ در برنامه «فرمول یک» با انتقاد از عدم توجه به جشنواره‌های تئاتر خصوصاً تئاتر ملی فتح خرمشهر، گفت: ادبیات دراماتیک در عرصه جنگ رو به نیستی می‌رود و وزیری داریم که می‌گفت از ما حمایت می‌کند اما بعدها فهمیدیم نامه ما را هم گم کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
«پایداری» بر فرافکنی و تحریف
در همین روز نشست خبری رؤسای جمهوری فرانسه و امریکا و اشاره‌های آنها به موضوع احتمال دیدار حسن روحانی با دونالد ترامپ هم خبر مهم دیگری بود که اگرچه بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های معتبر بین‌المللی داشت، اما در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بازتابی نداشت. نویسنده حداقل در دو بخش خبری ساعت 21 رادیو و ساعت 22 شبکه 3 سیما هیچ نشانی از این خبرها ندید. اما در همان دوشنبه شب شبکه افق و برنامه جهان‌آرا با دعوت از ابوالفضل ظهره‌وند از دیپلمات‌های دولت احمدی‌نژاد تا توانست در مقام به اصطلاح تحلیل بر سیاست خارجی دولت روحانی تاخت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱ / سازمان حج و زیارت / توییتر / مقام معظم رهبری / وزارت امور خارجه / نیجریه / عربستان سعودی / پرسش از خبر / فرهنگ و ارشاد اسلامی
آیا «افق» تریبون ضد دیپلماسی است؟
تهران - ایرنا - برنامه جهان‌آرا که در شامگاه روز یکشنبه و در شب عید قربان با اجرای امیرحسین ثابتی، نویسنده ثابت سایت رجانیوز، به بهانه سالگرد فاجعه منا پخش می‌شد؛ میزبان مرتضی رکن‌آبادی برادر شهید رکن‌آبادی، یکی از جان باختگان آن فاجعه بود که در سخنانی گفت: «واقعا تعجب‌آور است مسؤولان جمهوری اسلامی سال گذشته توافق‌نامه‌ای را در مذاکرات حج امضا کردند که براساس آن پذیرفته‌اند آن‌چه در منا اتفاق افتاد مقصرش ایرانی‌ها بودند تا بتوانند راه حج را باز کنند. به این وسیله راه حج باز شد یعنی روی خون شهدای منا پا گذاشته شد. اطلاع دقیقی دارم و به موقع منبع را اگر نیاز بود حتما معرفی می‌کنم.»
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / مجلس شورای اسلامی / وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم / سید حسین نقوی حسینی
چرا استیضاح وزرا در مجلس به نتیجه نمی‌رسد؟
نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در برنامه شب گذشته جهان‌آرا درباره به نتیجه نرسیدن استیضاح وزرا در مجلس شورای اسلامی توضیح داد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / حادثه کوی دانشگاه تهران 18تیر78 / سید محمد علی ابطحی / سید محمد خاتمی
واکنشها به سخنان سردار فرهادنظری در باره کوی دانشگاه/ خاتمی آیا از او دلجویی کرد؟
شرق نوشت:سه‌شنبه شب گذشته، سردار فرهاد نظری در ارتباط تلفنی با برنامه جهان‌آرا که از شبکه افق پخش شد، با اشاره به ماجرای کوی دانشگاه 78 در واکنش به اینکه «در گزارشی که شورای عالی امنیت ملی وقت در آن زمان منتشر کرد، شخص او محکوم شده و ورود ناجا هم به کوی دانشگاه مورد اعتراض قرار گرفته است»، گفت: «آمدند نشستند و گزارش را تنظیم کردند و آن را در روز جمعه قرائت کردند. اما شما هم این گزارش را ببینید، اصلا چیزی به‌نام آدم‌ربایی و گروگان‌گیری در دو مرحله نمی‌بینید، آنها نوشتند پلیس را بردند در محلی نگهداری کردند و تعریف قانونی را به مردم نگفتند».
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
می توانیم زمان رسیدگی به پرونده‌ها را 50 درصد پایین بیاوریم
سخنگوی قوه قضاییه در برنامه زنده جهان‌آرا گفت: میتوانیم 50 درصد زمان رسیدگی به امور دادرسی پرونده ها را پایین تر بیاوریم.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
مصاحبه زنده سخنگوی قوه قضائیه در شبکه افق
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه، امشب در برنامه زنده جهان‌آرا از شبکه افق حضور می‌یابد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •