شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
برنامه ششم
بانک مرکزی با عدم انتشار آمار، به کشور ضربه می زند/ از نرخ تورم ۸ درصدی برنامه ششم تا نرخ ۲۲ درصدی بانک مرکزی
۲ روز قبل
بانک مرکزی با عدم انتشار آمار، به کشور ضربه می زند/ از نرخ تورم ۸ درصدی برنامه ششم تا نرخ ۲۲ درصدی بانک مرکزی
زنگنه، کارشناس امور اقتصادی، بر این باور است که وقتی بانک مرکزی، آمار اقتصادی را منتشر نمی کند فعالان اقتصادی با بیش نگری، نرخ تورم را فراتر از نرخ واقعی آن در نظر می گیرند.
۲ روز قبل
مبنای معافیت مالیاتی خیریه‌ها مشخص شد
بر اساس بند (ح) تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور، تمامی دستگاه‌های موضوع ماده(۲۹) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها مکلفند کمک‌های خود را از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند.
۶۲ پایگاه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز  مورد نیاز است
۲ روز قبل / پایگاه فوریت های پزشکی / سلامت خوزستان / دانشگاه های علوم پزشکی
۶۲ پایگاه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز مورد نیاز است
اهواز- رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، ۶۲ پایگاه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز کمبود داریم.
۴۹۰ هزار فرصت شغلی مددجویی طی برنامه ششم در کشور ایجاد شد
۲ روز قبل / آذربایجان غربی / سید مرتضی بختیاری / ارومیه / کمیته امداد امام خمینی (ره)
۴۹۰ هزار فرصت شغلی مددجویی طی برنامه ششم در کشور ایجاد شد
ارومیه- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به عملکرد قابل توجه این نهاد در ایجاد اشتغال برای مددجویان طی مدت برنامه ششم توسعه گفت: در این مدت ۴۹۰ هزار فرصت شغلی مددجویی توسط این نهاد حمایتی در کشور ایجاد شده است.
اصلاح آئین‌نامه پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور
۲ روز قبل / حجت الاسلام حسن روحانی / مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / وزارت کشور / بازار سرمایه / قانون اساسی / ایالات متحده امریکا / هیئت دولت / برجام / قانون برنامه ششم توسعه
اصلاح آئین‌نامه پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور
در جلسه هیئت دولت به ریاست رئیس‌جمهور، در رابطه با اصلاح آیین‌نامه اجرایی پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور تصمیم گیری شد.
امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف کمیته امداد ایجاد می‌شود
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / کمیته امداد امام خمینی
امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف کمیته امداد ایجاد می‌شود
رئیس کمیته امداد با اشاره به تکلیف برنامه ششم توسعه کشور برای کمیته امداد در خصوص تولید سالانه ۷۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان، افزود: عملکرد این نهاد با راه‌اندازی ۴۹۰ هزار فرصت شغلی از ابتدای برنامه ششم، تاکنون ۴۰ درصد از اهداف پیش‌بینی شده جلوتر است.
ایثارگران از پرداخت مابه‌التفاوت سنوات بیمه تغییر صندوق بازنشستگی معافند
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / تامین اجتماعی فارس / قانون برنامه ششم توسعه / قانون جامع خدمات‌رسانی
ایثارگران از پرداخت مابه‌التفاوت سنوات بیمه تغییر صندوق بازنشستگی معافند
مدیرکل تامین اجتماعی فارس گفت: ایثارگران، فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان و رزمندگان با حداقل دوازده ماه سابقه حضور در جبهه، برای یکبار از پرداخت ما به التفاوت برای پانزده سال سنوات بیمه ای ناشی از تغییر صندوق بیمه و بازنشستگی معافند.
حقوق افراد حاضر در مناطق جنگی در زمان دفاع مقدس افزایش می یابد
۳ روز قبل
حقوق افراد حاضر در مناطق جنگی در زمان دفاع مقدس افزایش می یابد
بابایی کارنامی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از پاسخ آری اعضای این کمیسیون به طرح استفساریه بند «ج» ماده (۱۱۲ )قانون برنامه ششم توسعه که به افزایش حقوق افرادی که در دوران دفاع مقدس در مناطق جنگی حضور داشته‌اند، اشاره داشت، خبر داد.
کارکنان شاغل در مناطق جنگی از مزایای ایثارگران برخوردار می‌شوند
۳ روز قبل / علی بابایی / سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس / مجلس شورای اسلامی / فارس
کارکنان شاغل در مناطق جنگی از مزایای ایثارگران برخوردار می‌شوند
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با مصوبه امروزی کمیسیون اجتماعی کارکنان شاغل در مناطق جنگی از تاریخ 31 شهریور 59 تا 24 تیر 67 از مزایای ایثارگران مندرج در قانون برنامه ششم توسعه برخوردار می‌شوند.
جلسه مجلس برای بررسی سوال از «شریعتمداری» غیرعلنی شد
۳ روز قبل / حسینعلی حاجی دلیگانی / عبدالرضا مصری / برنامه ششم توسعه / محمد شریعتمداری / سئوال از وزیر / صحن مجلس
جلسه مجلس برای بررسی سوال از «شریعتمداری» غیرعلنی شد
نماینده سوال کننده از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار غیرعلنی شدن این جلسه شد که نمایندگان با آن موافقت کردند.
چرا وزارت نفت تاکنون به اهداف تعیین شده در برنامه ششم دست نیافته است؟
۴ روز قبل
چرا وزارت نفت تاکنون به اهداف تعیین شده در برنامه ششم دست نیافته است؟
شریعتی نیاسر، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در انتقاد نسبت به عملکرد وزارت نفت پیرامون همکاری با توتال فرانسه و اخذ قرارداد با ترکمنستان و بهینه سازی مصرف گفت: چرا تاکنون این وزارتخانه به اهداف تعیین شده در قانون برنامه ششم توسعه دست نیافته است.
لزوم افزایش ۶۰ درصدی حمایت از زنان سرپرست خانوار تا سال آینده
۵ روز قبل
لزوم افزایش ۶۰ درصدی حمایت از زنان سرپرست خانوار تا سال آینده
میرتاج‌الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در اجرای طرح توانمندسازی زنان حدود ۴۴ درصد از زنان سرپرست خانوار را در مناطق حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی تحت حمایت قرار داده اما این عدد باید در پایان برنامه ششم به حداقل ۶۰ درصد برسد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
اندیشه‌ورزی یا مقاله‌محوری؟
در گفت‌وگوی صاحب این قلم با مجری خانه اندیشمندان علوم انسانی در باب «تجربه زیسته» مورخ 27 مردادماه 1399، مطالبی مطرح شد مبنی بر اینکه چرا به جای اندیشه‌ورزی، مقاله‌محوری تشویق می‌شود؛ فردی به عنوان هیات علمی دانشگاه، در هر سه و نیم روز یک مقاله نوشته و هزار و 249 مقاله به چاپ رسانیده و هیات علمی دیگری، هر 2.25 روز یک مقاله چاپ کرده در حالی که همیشه دارای پست اجرایی نیز بوده است؛ باید سوال کرد که این مقالات کدام مشکل جامعه را حل کرده است؟ چرا تیراژ کتاب‌های علمی به 50 جلد رسیده است و فروش کتاب جز از طریق سازمان‌های دولتی و خرید متولیان کنفرانس برای اهدا به مدعوین خود، رونقی ندارد؟ بعد از این گفت‌وگو، در مطبوعات جغرافیایی ایران مسائل مختلفی مطرح شد. …
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
انتقال آب بن بروجن جزء 31طرح کشوری جهت تکمیل می باشد
شهرکرد خبرنگارابتکار : رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری درجمع خبرنگاران وظایف مختلف این سازمان رادر قالب پنج نظام برنامه‌ریزی، بودجه‌ریزی، فنی و اجرایی، آمار و اطلاعات و اداری برشمردعلی شهریارپور تهیه و تدوین، پیگیری اجرا، پایش و رصد برنامه‌های توسعه چهارمحال و بختیاری همواره مورد توجه است که برنامه‌های توسعه در قالب برنامه‌های بلندمدت چشم‌انداز، میان‌مدت و کوتاه‌مدت بودجه سالانه تقسیم‌بندی می‌شود.شهریارپور تصریح کرد: در برنامه‌های بلندمدت، توسعه، ترسیم افق و جهت‌دهی بخش‌ها، دستگاه‌ها و فعالیت‌ها پیگیری خواهد شد.وی یادآور شد: رویکرد بلندمدت در این برنامه‌ریزی‌ها رسیدن به توسعه پایدار با تاکید بر حفظ منابع و محیط زیست منطقه است تا بتواند منافع بین‌نسلی را حفظ و از ظرفیت‌ها …
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
دست رد مجلس به لایحه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از رد لایحه مربوط به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: ما نیازمند یک قانون دائمی در این حوزه هستیم و دولت بهتر است اقدامات خود را در این زمینه به صورت لایحه‌ای تدوین و به مجلس ارسال کند.محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حضور ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری در جلسه کمیسیون بودجه برای ارائه و بررسی لایحه اصلاح بند (ت) ماده (۸۰) قانون پنجساله برنامه ششم توسعه، اضافه کرد: بعد از ارائه گزارش و نظرات مخالف و موافق، این لایحه در کمیسیون رد شد. مفتح ادامه داد: دولت براساس بند (ت) ماده (۸۰) قانون برنامه ششم توسعه مکلف شده که برنامه جامعی را در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار طراحی و به تصویب مجلس برساند …
اجرای پروژه های نیمه تمام در استان زنجان/ ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اجرای پروژه های نیمه تمام در استان زنجان/ ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی
زنجان- برنامه‌ریزی برای توسعه کشور مهم‌ترین رسالت سازمان برنامه و بودجه است و در این بین تدوین برنامه ششم توسعه برای این نهاد مهم است و این سازمان باید تمرکز ویژه ای بر برنامه ششم توسعه داشته باشد که طبق گفته مدیران این سازمان در استان زنجان…
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
بررسی مدیریت بحران کرونا و اصلاح و بازنگری قوانین کار
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس از هفتمین جلسه شورای هماهنگی با حضور رئیس مجلس، اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌های مجلس خبر داد.بابک نگاهداری در تشریح جزئیات هفتمین جلسه شورای هماهنگی با حضور رئیس مجلس، اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌ها که روز ۱۷ شهریور در کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: در این جلسه بر تمرکز کمیسیون‌های تخصصی بر اولویت‌های نظارتی و تقنینی و رویکرد برنامه محور تاکید شد. نگاهداری با بیان اینکه در این نشست اولویت‌های پیشنهادی دو کمیسیون بهداشت و درمان و اجتماعی و پیشنهادات مرکز پژوهشها در دو حوزه نظارتی و تقنینی مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت، افزود: مدیریت بحران کرونا و حواشی آن، بررسی میزان اجرایی شدن احکام حوزه سلامت در برنامه ششم توسعه، استقرار نظام تامین اجتماعی چند لایه و استقرار …
جهانگیری سند راهبردی توسعه گردشگری را ابلاغ کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / اسحاق جهانگیری / برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران
جهانگیری سند راهبردی توسعه گردشگری را ابلاغ کرد
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری سند راهبردی توسعه گردشگری را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ذیربط ابلاغ کرد.
آخرین روند استخدام نهضتی ها و مربیان پیش دبستانی/تنظیم سیاستهای جذب نیرو
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / آزمون‌های استخدامی / آموزش و پرورش / نهضت سوادآموزی / مربیان پیش دبستانی / سال تحصیلی 1399 ـ 1400
آخرین روند استخدام نهضتی ها و مربیان پیش دبستانی/تنظیم سیاستهای جذب نیرو
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه گروه های چهارگانه نهضت سوادآموزی، حق التدریس ها، خرید خدمتی ها و مربیان پیش دبستانی باید تا پایان برنامه ششم توسعه به کار گیری شوند؛ از تنظیم سیاست های کلی جذب نیرو در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.
تذکر به دولت در خصوص عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
تذکر به دولت در خصوص عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا
جمعی از نمایندگان مجلس در خصوص عدم اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه به دولت تذکر دادند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
اینترنت ملی با کمک چین!
آفتاب یزد – گروه شبکه: مدتی است که گروهی از نمایندگان مجلس یازدهم درصدد آن هستند که اینترنت، ملی شود تا فضای مجازی در شرایطی در اختیار مردم قرار بگیرد که بتوان این فضا را از داخل کشور مدیریت کرد. آنها بر این باورند که ملی نشدن اینترنت از لحاظ اقتصادی ضربه بزرگی به کشور وارد می‌کند چرا که در حال حاضر بابت اینترنت میلیاردها ریال هزینه به کشور تحمیل می‌شود. همچنین معتقدند که با ملی شدن اینترنت می‌توان تهدیدات فضای مجازی را کنترل کرد. در واقع آنها به نوعی می‌خواهند که شبکه‌های اجتماعی را فیلتر کنند چرا که بحث ملی شدن اینترنت در حالی است که بارها از سوی کارشناسان امر عنوان شده است که ایران زیرساخت‌های لازم برای این کار را ندارد و قطعا اگر زیر ساخت‌های لازم فراهم نشود و کار کارشناسی بر روی آن صورت …
درآمد عشایر چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
درآمد عشایر چقدر است؟
قائم مقام سازمان امور عشایر میانگین در آمد خالص ماهانه هر خانوار عشایری را یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام و ابراز امیدواری کرد که این رقم تا پایان برنامه ششم دو برابر شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / ساختمان مدارس / مدارس کشور
۵۲ درصد مدارس کشور سند ندارند
به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی در دومین روز از سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش  با اشاره به فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مجلس در راس امور است و بایستی آن را بپذیریم و به آن اعتقاد داشته باشیم گفت: باید هم و غم خود را بگذاریم و تعامل خوبی با مجلس داشته باشیم. به لحاظ موضوعی در وهله اول باید با کمیسیون اموزش مرتبط باشیم.وی افزود: برای این منظور چند موضوع و راهکار وجود دارد که یکی از آن همسو کردن ظرفیت های  نمایندگان مجلس برای تحقق اهداف تعلیم و  تربیت است. مجلس است که قانون بودجه را می نویسد تا اجرا کنیم. ما نیاز داریم که با مجلس در ارتباط باشیم. سال آینده سال آخر اجرای برنامه ششم توسعه است رتبه بندی معلمان در برنامه ششم توسعه نوشته شد که به …
ایجاد 98 ناحیه صنعتی در سطح کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / استانی-اقتصادی / شهرک صنعتی / ناحیه صنعتی
ایجاد 98 ناحیه صنعتی در سطح کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای افزایش فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در مناطق محروم و براساس قانون برنامه ششم توسعه سازمان صنایع کوچک موظف به ایجاد 98 ناحیه صنعتی در سطح کشور شده است.
پرداخت مزایای کارکنان شاغل صنعت نفت در مناطق عملیاتی ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
پرداخت مزایای کارکنان شاغل صنعت نفت در مناطق عملیاتی ابلاغ شد
پرداخت مزایای کارکنان شاغل صنعت نفت در مناطق عملیاتی دفاع مقدس (بر اساس مفاد بندهای ث و ج ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه کشور) از سوی اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت ابلاغ شد.
افزایش شاخص برخورداری عشایر از آب سالم به ٦٣ درصد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / سازمان امورعشایر کشور / عشایر / آبرسانی
افزایش شاخص برخورداری عشایر از آب سالم به ٦٣ درصد
قائم مقام سازمان امور عشایر کشور گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه شاخص برخورداری عشایر از آب شرب سالم به ٦٣ درصد می‌رسد.
سند توسعه ۴۰۰ روستای گیلان تدوین شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / استانی-اقتصادی / مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌ / توسعه روستایی / آمایش سرزمین
سند توسعه ۴۰۰ روستای گیلان تدوین شد
معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت گیلان، با اشاره به بند الف ماده ۲۷ قانون برنامه ششم، بر تهیه سالانه ۵۰۰۰ سند روستایی تاکید کرد و یادآور شد: سهم استان گیلان در سال گذشته ۲۶۱ سند روستایی بود که تاکنون برای ۴۰۰ روستا سند توسعه تهیه و تدوین کردیم.
اختیار درصدهای قانونی حاصل از درآمد معادن به استان‌ها تفویض شده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / وزارت صنعت معدن و تجارت / قانون معادن / آذربایجان شرقی / نماینده مجلس شورای اسلامی
اختیار درصدهای قانونی حاصل از درآمد معادن به استان‌ها تفویض شده است
تبریز - ایرنا - نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس بند پ ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه، درصدهای مشخص شده از محل فروش معادن و عوارض آلایندگی آن‌ها به استان‌ها تفویض اختیار شده است.
زیرساخت‌های ارتباطی روستاهای گیلان آمادگی برگزاری سال تحصیلی مجازی را دارند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / استانی-اجتماعی / شبکه شاد / آموزش مجازی دانشجویان / آموزش مجازی دانش آموزان / اینترنت روستایی
زیرساخت‌های ارتباطی روستاهای گیلان آمادگی برگزاری سال تحصیلی مجازی را دارند؟
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: براساس برنامه ششم توسعه باید کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ملی اطلاعات متصل کنیم، در حال حاضر حدود ۱۱۴ سایت برای نواحی روستایی طراحی کردیم که بخشی از آنها به دلیل محدودیت منابع هنوز اجرایی نشده و در برنامه سال جاری وزارت قرار دارد.
چرا وضع اقتصاد بهتر نمی‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / دولت روحانی / سیاست اقتصادی / اقتصاد ایران
چرا وضع اقتصاد بهتر نمی‌شود؟
دولت چنان‌که رئیس‌جمهور عنوان کرده است قصد دارد کاری کارستان کند و «نقشه راه اقتصادی کشور» را تدوین کند. سؤال مهم، اما این است که آیا اصولا نظام قانونی کشور کم از این‌گونه برنامه‌ها و نقشه‌های راه و... دارد؟! برنامه ششم توسعه، منشور اقتصاد مقاومتی، قانون بهبود فضای کسب‌وکار، قانون حمایت از تولید و... فقط چند نمونه از این متون قانونی است که باید بر اساس آن‌ها مسائل اقتصادی کشور تاکنون حل‌وفصل و حرکت در جهت بهبودی اقتصادی، نظام‌مند شده باشد.
۲۰۰ نیروگاه خورشیدی در استان سمنان احداث می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
۲۰۰ نیروگاه خورشیدی در استان سمنان احداث می‌شود
سمنان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با اشاره به اینکه سهم استان در اجرای طرح‌های احداث نیروگاه خورشیدی در برنامه ششم توسعه ۸۰۰ طرح است، گفت: ۲۰۰ طرح در دست اقدام است.
جانی دوباره در رگ‌های آموزش عالی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشجو / ساماندهی مراکز آموزش عالی / مهارت / سند آمایش آموزش عالی / مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی / برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران / شورای عالی انقلاب فرهنگی
جانی دوباره در رگ‌های آموزش عالی
تهران- ایرناپلاس- «طرح ساماندهی موسسه‌های آموزش عالی»، در راستای اجرایی شدن ماده ۳ طرح آمایش آموزش عالی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین در راستای مفاد قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران است که مهرماه ۱۳۹۷ برنامه اجرایی آن پس از طی مراحل قانونی تصویب شد. اما جزئیات این طرح چه بود و با چه هدفی تدوین و تصویب شد؟
پاسخ سازمان برنامه و بودجه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / سازمان بهزیستی / مرکز پژوهش‌های مجلس / آمریکا / بانک مرکزی / دولت آمریکا / اقتصاد مقاومتی / برنامه ششم / مقام معظم رهبری / مرکز آمار ایران / کمیته امداد امام خمینی
پاسخ سازمان برنامه و بودجه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس
سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس مبنی بر اینکه نرخ رشد اقتصادی از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۸ صفر درصد بوده، جوابیه‌ای صادر کرد.
هیاهو و جنجال مدعیان اصلاحات علیه قانونمندسازی فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / شورای نگهبان / ستاد انتخابات روحانی / علی خضریان / شبکه ملی اطلاعات / بیل گیتس / هیئت دولت / توئیتر / هئیت دولت / مجلس / مجلس یازدهم
هیاهو و جنجال مدعیان اصلاحات علیه قانونمندسازی فضای مجازی
اخیراً طرحی با عنوان «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
ضریب مقاوم سازی روستایی در افق ۱۴۰۵ به ۷۰ درصد می رسد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / استهبان / نی ریز / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / فسا / توسعه روستایی / فارس
ضریب مقاوم سازی روستایی در افق ۱۴۰۵ به ۷۰ درصد می رسد
شیراز - ایرنا- مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه طرح مقاوم سازی مسکن روستایی در بسیاری از نقاط کشور در حال اجرا است گفت: مطابق برنامه طرح جامع مسکن و ماده ۵۹ برنامه ششم توسعه، احداث سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی تا افق ۱۴۰۵ در دستور کار است تا ضریب مقاوم سازی در این حوزه به ۷۰ درصد برسد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / جهاددانشگاهی بوشهر / جهاد دانشگاهی / جلبک / استرالیا / حمیدرضا طیبی / مجلس شورای اسلامی / استانی-علمی و آموزشی / هند / استان بوشهر / تایلند
ساخت مجتمع آبزیان دریایی جهاددانشگاهی بوشهر کلید خورد/ تولید سالانه ۵ میلیون قطعه بچه‌ماهی
با سفر رییس جهاددانشگاهی به استان بوشهر ساخت مجتمع آبزیان دریایی جهاددانشگاهی این استان با هدف تولید و تکثیر سالانه ۵ میلیون قطعه بچه‌ماهی کلید خورد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
وقوع بیش از ۲۰۰۰ فقره حریق در جنگل‌ها و مراتع طی سال جاری
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در ۵ ماهه سال جاری بیش از ۲۰۰۰ فقره حریق در جنگل‌ها و مراتع رخ داده که حدود ۹۹ درصد آنها در کمتر از یک روز اطفا شده است.به گزارش ایسنا، مسعود منصور در یک برنامه تلویزیونی حریق جنگل‌ها را به عنوان یکی از عوامل تخریب منابع‌ طبیعی نام برد و گفت: تنها یک درصد از حریق جنگل‌ها و مراتع در پنج ماهه سال جاری - که در مناطق صعب‌العبور اتفاق افتاده - نیازمند اطفای حریق هوایی بود و حساسیت زیادی را در کشور ایجاد کرد.رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: حریق جزو بحران‌های طبیعی هر کشوری است و در دیگر کشورهای دنیا هم اتفاق می‌افتد و بیشتر منشاء انسانی دارد. امسال نسبت به سال‌های گذشته درصدی از حریق‌ها عمدی بود که تعدادی از عوامل آن دستگیر و تحویل …
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
علی صالح آبادی*
پرداختن به موضوع جهش تولید در سالی مزین به نام آن در مقطع زمانی درگیری جهان با ویروس کرونا، توجه سیاستگذاران و فعالان عرصه تجارت بین‫الملل را به خود معطوف کرده است.از آنجا که مواجهه با ضرورت‫ها، موانع و فرصت‫ها نیازمند انگیزه و نیروی قابل توجهی است لذا با عنایت به سیاست‫های کلان اقتصاد مقاومتی تبیین شده در سالهای اخیر و رویکردهای چندگانه این گفتمان، تلفیق اقدامات و فعالیتهای مرتبط با موضوع «جهش تولید» با «گفتمان یاد شده» را ضروری می‫سازد.نگاهی دوباره به ابعاد مختلف گفتمان اقتصاد مقاومتی نشانگر آن است که این نوع از اقتصاد در برابر هر نوع خصومت و اختلال از خود مقاومت نشان داده و به دنبال تحقق یک الگوی اقتصادی فعال، مترقی، متعالی و جهادی با هدف برخورد موثر با موانع و فشارهای اقتصادی داخلی و خارجی …
پیش بینی ردیف اعتباری برای خاک در بودجه سال ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / بودجه 1400 / خاک
پیش بینی ردیف اعتباری برای خاک در بودجه سال ۱۴۰۰
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به تکالیف قانونی برنامه ششم توسعه در خصوص حفظ و حاصلخیزی خاک کشاورزی، ایجاد ردیف اعتباری برای خاک در بودجه سال ۱۴۰۰ و در قالب ماده ۱۲۳ در دست اقدام است.
قتل فرزند توسط پدر در راه مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
قتل فرزند توسط پدر در راه مجلس
هربار که قتل فرزندی خبرساز می‌شد، صحبت از قصاص‌نشدن پدرها به میان می‌آمد و کارشناسان از رویه قضائی و متن قانونی می‌گفتند که حکایت از این داشت که در چنین حالتی پدر قصاص نشده و مستوجب پرداخت دیه و تحمل مجازات تعزیری از نوع حبس است. توضیحی که در قتل رومینا سروصدای زیادی به پا کرد.  اما حالا معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده از لایحه قضائی «قتل فرزند توسط پدر» در مسیر خانه ملت خبر می‌دهد. «لایحه ناظر بر «قتل فرزند توسط پدر» برای اعلام نظر در اختیار قوه‌قضائیه قرار دارد و به‌زودی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.» ابتکار یکی از مسئولیت‌های مهم در حوزه زنان و خانواده را رسیدگی به مشکلات حقوقی و توجه به مطالبات می‌داند. او از تشکیل شورای فکری حقوقی در معاونت خبر داده بود؛ اتفاقی نو در دولت دوازدهم.  …
چالش همسان‌سازی برای بازنشستگان سخت و زیان‌آور همچنان پابرجاست/ آیا امیدی به اصلاح هست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / دریافتی بازنشستگان کارگری از مرداد ماه 99 / همسان‌سازی برای بازنشستگان سخت و زیان‌آور / بازنشستگان سخت و زیان‌آور / فرمول‌های همسان‌سازی
چالش همسان‌سازی برای بازنشستگان سخت و زیان‌آور همچنان پابرجاست/ آیا امیدی به اصلاح هست؟
ایلنا: اجرای متناسب‌سازی که تکلیف صریح بند ب ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه است، توانسته تا حد بسیار ناچیزی دریافتی بازنشستگان به خصوص بازنشستگان حداقل‌بگیر را افزایش دهد…
نامه قالیباف به شورای نگهبان درباره افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / محمدباقر قالیباف / شورای نگهبان / سازمان بورس و اوراق بهادار / مجلس شورای اسلامی / قانون برنامه ششم / شورای عالی بورس
نامه قالیباف به شورای نگهبان درباره افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی
رئیس مجلس طی نامه‌ای به شورای نگهبان ضمن اعلام تصویب لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس ایران، این لایحه را برای بررسی به این شورا ارسال کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
سهمیه جذب هیأت علمی ایثارگران2
 اصلاحات مکرر قانون و کوتاهی دستگاه‌های متولی در تهیه آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها عملا موجبات تضییع حقوق ایثارگران را فراهم کرده است. شورای‌عالی طرح و برنامه شاهد و شورای‌عالی انقلاب فرهنگی هیچ‌گاه نسبت به تهیه و تصویب آیین‌نامه این ماده اقدام نکردند. مجلس شورای اسلامی مجدد در قانون برنامه ششم توسعه در قالب بند پ ماده۹۰ به اصلاح این موضوع پرداخت که متن آخرین اصلاحیه به شرح زیر است: کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و مراکز علمی که از وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و …
ابلاغ ۷۲۹ میلیاردی برای تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / جشنواره شهید رجایی / قانون برنامه ششم / هفته دولت / علی درویشی / استان بوشهر / دولت / سازمان برنامه و بودجه کشور / ایران / سنا / استانی-سیاسی
ابلاغ ۷۲۹ میلیاردی برای تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با تاکید بر تامین اعتبار موردنیاز طرح‌های عمرانی گفت: در سال جاری تاکنون ۷۲۹ میلیارد تومان به منظور تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی ابلاغ شده است.
جهانگیری آیین‌نامه اجرایی مربوط به درگاه الکترونیک استعلامات قضایی را ابلاغ کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اسحاق جهانگیری / برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران / قوه قضاییه / خدمات الکترونیک قضایی
جهانگیری آیین‌نامه اجرایی مربوط به درگاه الکترونیک استعلامات قضایی را ابلاغ کرد
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری آیین‌نامه اجرایی برنامه پنج‌ساله ششم توسعه موضوع درگاه الکترونیک استعلامات قضایی را ابلاغ کرد.
تولید ۱ میلیون و ۲۸۰ هزار تن محصولات شیلاتی در کشور
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / نبی‌الله خون میرزایی / سازمان شیلات ایران / آبزی پروری / وزارت جهاد کشاورزی
تولید ۱ میلیون و ۲۸۰ هزار تن محصولات شیلاتی در کشور
خون‌میرزایی، رئیس سازمان شیلات ایران، گفت: مجموع تولیدات شیلاتی در سال ۹۸ بیش از یک‌میلیون و ۲۸۰ هزار تن بوده است که جلوتر از برنامه ششم توسعه هستیم.
آرامش را به بازار مسکن برمی‌گردانیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / بازار مسکن / حمل و نقل
آرامش را به بازار مسکن برمی‌گردانیم
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: در دوره جدید وزارت برای اجرای مفاد برنامه ششم و طرح جامع برای ساخت سالانه ۷۰۰ هزار واحد مسکن و شتابدهی به اجرای برنامه‌ها، اهتمام به اتمام مسکن مهر در دستور کار قرار گرفت. به این ترتیب، تا قبل از پایان سال پرونده مسکن مهر بسته می‌شود.
اسامی ۲۳ بانکی که به سازمان مالیاتی اطلاعات نمی‌دهند
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / مالیات / حکمرانی / سید کامل تقوی نژاد / محمدباقر نوبخت / بانک / برنامه ششم توسعه / بانک مرکزی / محمد باقر نوبخت
اسامی ۲۳ بانکی که به سازمان مالیاتی اطلاعات نمی‌دهند
مستندات نشان می‌دهد پس از پایان ضرب الاجل رئیس کل سازمان مالیاتی به بانک‌ها برای ارائه اطلاعات تراکنش‌های بانکی، پیگیری‌ها وارد مرحله دادستانی مالیاتی شده و در صورت عدم تمکین پرونده‌ بانک‌ها قضایی خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
طرح‌های پوپولیستی در سال تنگنای مالی
آویده علم‌جمیلی| طرح فروش اوراق سلف نفتی که قرار بود از روز گذشته در بورس انرژی آغاز شود، به تعویق افتاد. هر چند شرکت بورس انرژی تاریخ دقیقی برای فروش این اوراق اعلام نکرد اما به نظر می‌رسد با توجه به شائبه‌هایی که در خصوص این طرح وجود دارد همچنین نامه مجلس و قوه قضاییه به رهبر انقلاب برای جلوگیری از فروش این اوراق، دولت راهکار دیگری را برای فروش نفت و جبران کسری بودجه خود برگزیند. با توجه به تخمین 150 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دولت در سال جاری و بیکاری 1.5 میلیون نفر در فصل بهار به دلیل شیوع کرونا، دست دولت برای تنوع‌بخشی به منابع مالی تقریبا بسته است. در این شرایط تمسک به راهکارهای کوتاه‌مدت و پوپولیستی به مانند آنچه در تمام سال‌های پس از تحریم دیده شد، دور …
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
برگزاری دوره آموزشی آنلاین و غیر حضوری خدمات 22 گانه دفاتر پیشخوان دولت خبر داد
خسرو موذنی در همین رابطه گفت: در راستای سهولت دسترسی و ارتقای سطح کیفیت ارائه خدمات به شهروندان و کاهش مراجعات مردم به دستگاههای اجرایی و جلوگیری از تردد های غیر ضرور در سطح شهرها و روستاهای استان دوره آموزشی آنلاین و غیر حضوری برای دفاتر پیشخوان دولت دوره برگزار شد. وی افزود: این دوره در راستای تحقق بند پ ماده 67 قانون برنامه ششم توسعه کشور و بند 2 تصویب نامه هیئت وزیران مورخ 28 فروردین 97 انجام شده که در این رابطه، شرکت گاز استان گلستان طی هماهنگی با ادره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ، با استقرار سامانه خدمات الکترونیکی اقدام به برگزاری دوره آموزشی با هدف واگذاری خدمات قابل ارائه به آنها نموده است.موذنی اظهار داشت: این خدمات 22 مورد بوده که شامل اشتراک پذیری جزء، افزایش …
پیشنهاد وزارت دفاع برای تشکیل قرارگاه مشارکت صنعت دفاعی
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / وزارت دفاع / نیروهای مسلح / وزارت صنعت،معدن و تجارت
پیشنهاد وزارت دفاع برای تشکیل قرارگاه مشارکت صنعت دفاعی
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راستای حکم مندرج در بند (الف) ماده (۴۲) قانون برنامه ششم توسعه - مصوب ۱۳۹۵ - پیشنهاد تشکیل قرارگاه مشارکت صنعت دفاعی در جهش تولید ملی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون اقتصاد دولت ارایه کرده است.
عدم تصویب قطعنامه آمریکا علیه ایران، شکست یکجانبه گرایی آمریکا است
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / شورای امنیت سازمان ملل / معصومه ابتکار / وزارت ورزش و جوانان / ایالات متحده آمریکا / قانون برنامه ششم توسعه / اسحاق جهانگیری / ویروس کرونا
عدم تصویب قطعنامه آمریکا علیه ایران، شکست یکجانبه گرایی آمریکا است
معاون اول رئیس جمهور گفت: عدم تصویب قطعنامه آمریکا علیه ایران، شکست یکجانبه گرایی آمریکا است.
فروش اوراق سلف نفتی بدون مجوز غیر قانونی است
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / اوراق سلف نفتی / الیاس نادران / بودجه 99
فروش اوراق سلف نفتی بدون مجوز غیر قانونی است
نادران، نماینده مجلس شورای اسلامی، نوشت: بنده هرچه بودجه ۹۹ را زیر و رو کردم مجوز فروش اوراق سلف نفت را نیافتم، در برنامه ششم هم خبری از این مجوز نیست؛ فروش اوراق بدون مجوز، غیرقانونی است.
جزئیات فروش اوراق سلف نفتی هنوز نهایی نشده/ هنوز خبری از گشایش اقتصادی نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
جزئیات فروش اوراق سلف نفتی هنوز نهایی نشده/ هنوز خبری از گشایش اقتصادی نیست
نماینده شرکت ملی نفت در بورس با بیان اینکه فروش اوراق سلف نفتی معروف به اوراق سلف استاندارد از فردا اتفاق جدیدی نیست، گفت: دولت مطابق اختیارات اعطا شده در قانون برنامه ششم توسعه و همچنین قانون بودجه سال می‌تواند نفت خام و میعانات گازی را از طریق بورس انرژی با انواع قراردادها بفروشد.
صـف‌های مهریه «سکه» شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
صـف‌های مهریه «سکه» شد
سیزدهم مردادماه امسال بود که طبق بند ب ماده 113 قانون برنامه ششم توسعه، افرادی که سند رسمی لازم‌الاجرا از قبیل سند رهن، اجاره، عقد نکاح و یا طلاق دارند، برای اجرای مفاد سند خود، اول باید به ادارات ثبت مراجعه کنند و نمی‌توانند ابتدا از طریق دادگاه اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / اوراق سلف نفت خام / گشایش اقتصادی / محمدرضا پورابراهیمی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: فروش اوراق سلف نفتی وزارت نفت با مصوبه شورای سران متفاوت است
به گزارش فارس، محمدرضا پورابراهیمی اظهار داشت: دولت مطابق اختیارات اعطا شده در قانون برنامه ششم توسعه و همچنین قانون بودجه سال می تواند نفت خام و میعانات گازی را از طریق بورس انرژی با انواع قراردادها از جمله انتشار اوراق سلف نفتی بفروشد. در گذشته هم دولت با این شیوه تامین مالی کرده بود. البته انتشار این اوراق باید در سقف بدهی محدود شده دولت انجام گیرد که الان اینگونه است. 
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / اجرای مهریه / پرونده‌های مهریه
دلیل ایجاد صف وصول مهریه و راهکار کاهش مراجعات از زبان رئیس سازمان ثبت اسناد
ذبیح الله خداییان در گفت‌وگو با تسنیم، درباره علت ازدحام جمعیت در اداره پنجم اجرای اسناد رسمی که ویژه وصول مهریه است اظهار کرد: علت ازدحام این است که در قانون برنامه ششم توسعه مقرر شده مفاد اسناد رسمی لازم‌الاجرا فقط از طریق واحدهای اجرای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام شود و بر این اساس مردم بدوا از ورود به محاکم برای پیگیری این امور ممنوع شدند.
۸۰ هزار هکتار از اراضی شمالی گلستان مستعد کشت گلخانه‌ای است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / مختار مهاجر / گرگان / توسعه گلخانه ها / جهادکشاورزی گلستان
۸۰ هزار هکتار از اراضی شمالی گلستان مستعد کشت گلخانه‌ای است
گرگان- مهاجر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان از توسعه هزار هکتاری کشت گلخانه‌ای در استان تا پایان برنامه ششم خبر داد و گفت: ۸۰ هزار هکتار از اراضی شمال گلستان مشتعد کشت گلخانه‌ای است.
گزارش امید بخش مدیرعامل بانک صادرات در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / گزارش امید بخش بانک صادرات
گزارش امید بخش مدیرعامل بانک صادرات در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس
به گزارش الف و به نقل از فارس، حجت الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با وزیر اقتصاد و مدیران عامل برخی بانک ها از جمله بانک صادرات ایران، گفت: بر اساس ماده 32 و 33 قانون برنامه ششم توسعه، بانک ها موظف هستند حداقل 15 درصد از تسهیلات در اختیارشان را به حوزه کشاورزی اختصاص دهند.
محورهای ۱۸ گانه طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / وزارت نفت / زنگنه / نمایندگان مجلس / رشد اقتصادی / استیضاح / عراق / بیژن زنگنه / پارس جنوبی / آمریکا / قانون برنامه ششم
محورهای ۱۸ گانه طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس
تعدادی از نمایندگان مجلس به دلیل مشکلات در صنعت نفت استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت را در مجلس کلید زدند.
تجهیز ۷۵ هزار خانوار عشایری به پنل خورشیدی تا پایان برنامه ششم
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / کرمعلی قندالی / سازمان امورعشایر کشور / عشایر
تجهیز ۷۵ هزار خانوار عشایری به پنل خورشیدی تا پایان برنامه ششم
رئیس سازمان امور عشایر گفت: تا پایان امسال ۱۳ هزار پنل خورشیدی و تا انتهای سال ۱۴۰۰ نیز ۱۲ هزار پنل خورشیدی در مناطق عشایری کشور توزیع می شود.
یگیری همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و پرداخت خسارت های کارگاههای تولیدی در بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان
یگیری همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و پرداخت خسارت های کارگاههای تولیدی در بحران کرونا
به گزارش الف حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر نشست مشترک کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این جلسه به منظور بررسی راهکارهای اجرایی  قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی  که از اهداف برنامه ششم می باشد، بیمه های بیکاری، جبران خسارات اقتصادی کارگاههای تولیدی بدلیل ویروس کرونا، در تالار مشروطه مجلس با حضور  شریعتمداری وزیر تعاون و معاونین، رئیس سازمان تامین اجتماعی و مدیرعامل بانک رفاه تشکیل شد.
صیدی: بانک صادرات ایران ۱۵ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی تسهیلات داد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / بانک صادرات ایران
صیدی: بانک صادرات ایران ۱۵ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی تسهیلات داد
حجت‌اله صیدی، مدیر عامل بانک صادرات ایران بعدازظهر امروز (سه‌شنبه ۲۱ مردادماه)  در حاشیه نشست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و شماری از مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد، گفت:  بانک‌ صادرات ایران در اجرای حکم قانون برنامه ششم توسعه در تخصیص تسهیلات به بخش کشاورزی ، نهایت تلاش خود را انجام و به  تسهیلات این بخش  اولویت داده است.
سهم ایران از تجارت LNG، تنها ۱.۵ درصد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / حسین حسین‌زاده / صادرات ال ان جی / کمیسیون انرژی مجلس / صادرات گاز
سهم ایران از تجارت LNG، تنها ۱.۵ درصد
حسین زاده، عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ایران در بازار جهانی گاز تنها به اندازه ۱.۵ درصد نقش ایفا می‌کند که تا رسیدن به سهم ۱۰ درصدی که در برنامه ششم توسعه برای آن تعریف شده است راه بسیار زیادی در پیش دارد.
برای «نبض آینده تجارت ایران» چه کرده‌ایم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سیستان و بلوچستان / دریای عمان / چابهار / هرمزگان / پرسش از خبر / تجارت / دولت / منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار / جاسک / سواحل مکران
برای «نبض آینده تجارت ایران» چه کرده‌ایم؟
تهران- ایرناپلاس- منطقه ویژه اقتصادی مکران در مجاورت دریای عمان از نظر اهمیت ژئوپولتیکی و براساس دو سند بالادستی برنامه ششم توسعه و «سند توسعه سواحل مکران» نبض آینده تجارت ایران را در دست خواهد داشت.
آیین نامه تأمین نیاز اقشار آسیب پذیر و گروه های هدف سازمان های حمایتی به مسکن و رفع فقر سکونتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / هیات دولت
آیین نامه تأمین نیاز اقشار آسیب پذیر و گروه های هدف سازمان های حمایتی به مسکن و رفع فقر سکونتی
وزارت کشور طی پیشنهادی، آیین نامه اجرایی بند (ج) ماده (۸۰) قانون برنامه ششم توسعه کشور برای تأمین نیاز اقشار آسیب پذیر و گروه های هدف سازمان های حمایتی به مسکن و رفع فقر سکونتی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت ارایه نموده است.
بازسازی و نوسازی ۱۸ هزار دستگاه اتوبوس شهری در برنامه ششم توسعه
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / اتوبوسرانی / ناوگان اتوبوسرانی
بازسازی و نوسازی ۱۸ هزار دستگاه اتوبوس شهری در برنامه ششم توسعه
اصفهان - وزیر راه و شهرسازی گفت: بازسازی و نوسازی ۱۸ هزار دستگاه اتوبوس شهری در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است که با استفاده از ظرفیت صنایع داخلی و توان نیروهای بومی قابل تحقق است.
آئین‌نامه اجرایی ثبت پایان‌نامه‌های دارای طبقه‌بندی ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / طبقه‌بندی / رئیس‌جمهور / ابلاغ / پایان نامه های دارای طبقه بندی
آئین‌نامه اجرایی ثبت پایان‌نامه‌های دارای طبقه‌بندی ابلاغ شد
با امضای معاون اول رئیس‌جمهور، آیین‌نامه اجرایی تبصره ذیل بند (ت) ماده (۶۴) قانون برنامه ششم توسعه موضوع ثبت پایان نامه های دارای طبقه بندی ابلاغ شد.
مدیران کدام دستگاه‌ها سال ۹۷ حقوق نجومی گرفتند +سند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / حقوق های نجومی / دیوان محاسبات / دیوان محاسبات کشور / قانون برنامه ششم توسعه / وزارت نفت / حقوق نجومی
مدیران کدام دستگاه‌ها سال ۹۷ حقوق نجومی گرفتند +سند
در گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم درباره تفریغ بودجه سال 97، اسامی 14 دستگاهی که مدیران آنها حقوق نجومی گرفتند ذکر شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
درخواست جمعی از نمایندگان برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی
جمعی از نمایندگان درخواست مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مدت یک سال را تقدیم هیات رییسه مجلس کردند.در این نامه، خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: «احتراماً در خصوص «طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی» که به دلیل ابهام شورای نگهبان مبنی بر مغایرت با اصل ۸۵ قانون اساسی، به مجلس اعاده شده است، با عنایت به ماده ۱۹۳ آیین‌نامه داخلی مجلس، تقاضا می‌شود طرح مذکور به مدت یک سال مسکوت بماند. از جمله دلایل این درخواست:1. با توجه به زمان محدود باقی مانده تا پایان دولت دوازدهم، امکان ایجاد تشکیلات اداری وزارت‌خانه جدید در سطح کشور به صورت مناسب و منطقی وجود ندارد. ۲. مغایرت با اسناد بالادستی از جمله بند «الف» ماده ۲۸ قانون برنامه ششم مبنی بر کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت ۳. بار مالی و اجرایی …
عقب ماندن چهارمحال و بختیاری از بحث توسعه آموزش مهارتی در برنامه ششم
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-علمی و آموزشی / منطقه چهارمحال و بختیاری / هدایت تحصیلی
عقب ماندن چهارمحال و بختیاری از بحث توسعه آموزش مهارتی در برنامه ششم
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان در بحث توسعه آموزش‌های مهارتی از برنامه ششم توسعه عقب است، گفت: در گذشته در بحث هدایت تحصیلی دانش‌آموزان موفق عمل نکردیم.
حمایت وزارت ارشاد از راه‌اندازی کارهای فرهنگی و هنری در روستاها
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / فرهنگ / توسعه روستایی / وزارت ارشاد / کارآفرینی / حنمایت از کس بو کار روستایی / معاونت فرهنگ
حمایت وزارت ارشاد از راه‌اندازی کارهای فرهنگی و هنری در روستاها
معاونت فرهنگی وزارت ارشاد به منظور توسعه روستایی و کارآفرینی بر اساس ماده‌های ۲۷، ۹۲، ۹۸، ۹۹ و ۱۰۰ قانون برنامه ششم توسعه با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در روستاها طرح کسب و کار فرهنگی و هنری در روستاها را اجرایی می‌کند.
لوایح معوق مجلس دهم اعلام وصول شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سازمان فضایی ایران / مجلس شورای اسلامی / شهرداری تهران / ژنو / نماینده مجلس شورای اسلامی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / دریای خزر / وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی / احمد امیرآبادی فراهانی / ارتش جمهوری اسلامی ایران
لوایح معوق مجلس دهم اعلام وصول شد
تهران-ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول لوایح معوق دولت در مجلس دهم خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
پیش‌بینی ۱۰‌ هزار‌میلیارد تومان در بودجه برای تقویت اشتغال و تولید
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: «در تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال ظرفیتی برای تقویت اشتغال و تولید به ارزش ۱۰‌هزار و ۱۰۰‌میلیارد تومان وجود دارد که می‌توانیم در جهت جهشی که در‌ سال جهش تولید مورد انتظار است از آن استفاده کنیم.» محمدباقر نوبخت تأکید کرد: «با توجه به شرایط تحریم، بخش فنی و حرفه‌ای در جایگاه ممتازی برای توسعه کشور قرار دارد.» به گزارش ایرنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به هدف‌گذاری رشد سالانه 8‌درصد در سند چشم‌انداز ‌سال ۱۴۰۴ گفت: «برای اینکه در ‌سال ۱۴۰۴ در جایگاه نخست اقتصادی و علم و فناوری منطقه مستقر شویم، نمی‌توانیم با رشد کمتر از 8‌درصد چنین رقابتی را آغاز کنیم. به همین دلیل بحث …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
جذابیت بیمه‌های عمر به شرط فوت، نه به شرط زندگی
یک تحلیلگر صنعت بیمه با اشاره به اینکه هدف بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در اصل سرمایه‌گذاری است، می‌گوید: همه می‌دانیم که در ایران برای سرمایه گذاری هیچ راهی مطمئن‌تر و پر بازده‌تر از ورود به بازار‌های سکه و طلا، زمین و مستغلات، خودرو و بورس نیست پس در نتیجه استقبالی از این نوع خدمات بیمه نمی‌شود.این روز‌ها اخباری از جنس قیمت روز سکه و طلا، نام‫نویسی محصولات ایران خودرو و سایپا، گران شدن ارز، بهای انواع گوشی، تغییرات سود بانکی، خرید و فروش املاک یا جابه‌جایی شاخص سهام هر قدر هم که مهم و خواندنی باشند باز هم دلیل نمی‌شود که از کنار اخبار مربوط به بیمه‌های عمر و زندگی شرکت‌های بیمه بازرگانی بی‌تفاوت عبور کنیم.به گزارش اقتصاد۲۴، گسترش نفوذ بیمه‌های زندگی یکی از اهداف تعیین شده در قانون برنامه ششم توسعه …
شرکت‌های دولتی ۵۲۵ هزار میلیارد بدهی دارند +جدول
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / دولت / صندوق توسعه ملی / آمریکا / برنامه ششم توسعه / ایران / دولت روحانی / دولت دوازدهم / بدهی دولت / اخبار داغ
شرکت‌های دولتی ۵۲۵ هزار میلیارد بدهی دارند +جدول
مرکز پژوهش‌های مجلس طی گزارشی اعلام کرد که دولت در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۸ بالغ بر ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی داشته است.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و سازمان نهضت سوادآموزی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / زنان / آموزش / خانواده / فرهنگ
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و سازمان نهضت سوادآموزی
معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان نهضت سوادآموزی در راستای قانون برنامه ششم توسعه و در حمایت از برنامه‌های آموزشی و طرح‌های فرهنگی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
حمایت از توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایری
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / نهضت سوادآموزی / معاونت زنان / آموزش و پرورش
حمایت از توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایری
معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان نهضت سوادآموزی در راستای قانون برنامه ششم توسعه و در حمایت از برنامه‌های آموزشی و طرح‌های فرهنگی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •