شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
بمب هسته ای
فرافکنی وزیر خارجه فرانسه درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / بین‌المللی
فرافکنی وزیر خارجه فرانسه درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران
با آنکه تلاش آمریکا ور ژیم صهیونیستی برای نشان دادن غیرصلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران شکست خورده است وزیر خارجه فرانسه مدعی شد ایران ظرف یک یا دو سال می تواند به بمب اتم دست پیدا کند.
  ژان ایو لودریان  فرانسه  ایران  برجام
استقرارگاه بمب افکن‌های B52 آمریکایی در جزیره دیه گو گارسیا
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بین‌المللی
استقرارگاه بمب افکن‌های B52 آمریکایی در جزیره دیه گو گارسیا
وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون )، 6 فروند هواپیمای بی 52 که توانایی حمل بمب هسته ای را دارد، به اقیانوس هند اعزام می کند. جزیره دیه گو گارسیا واقع در اقیانوس هند به عنوان محل استقرار این بمب افکن ها تعیین شده است.
  جزیره دیه گو گارسیا  بمب افکن بی 52  ایران
میلیاردر یهودی که در پشت پرده یک گروه مسیحی ضد ایرانی قرار دارد!
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / سیاسی
میلیاردر یهودی که در پشت پرده یک گروه مسیحی ضد ایرانی قرار دارد!
الی کلیفتون در لوب لاگ نوشت: اخیرا در صفحه کاربری خود توییت تبلیغ شده توسط یک سازمان جدید را مشاهده کردم. این پیام مربوط به پروژه فیلوس بود، گروهی که هدف خود را افزایش مشارکت و تعامل مسیحیان در امور خاورمیانه اعلام کرده است. در این توییت نوشته شده بود : «ایران بزرگترین حامی تروریسم در منطقه است. ایران به دنبال ساخت بمب اتمی است. چه خطری پیش روی خاورمیانه قرار دارد ؟ # ایران را متوقف کنید ». با بررسی وب سایت این سازمان متوجه می شویم که به دنبال احیا کردن کلیشه های قدیمی در مورد برنامه هسته ای ایران است.
حمله آمریکا به ایران سرنوشت جهان را عوض می کند
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / سیاسی
حمله آمریکا به ایران سرنوشت جهان را عوض می کند
جهان به جای خطرناک تری تبدیل می شود؛ آنقدر خطرناک که در صورت رسیدنش به نقطه انفجار، می تواند همه افراد روی زمین را تحت تاثیر قرار دهد.
  تنش ها بین واشنگتن و تهران  بمب گرانشی  بمب هسته ای  تبلیغات جنگ طلبان آمریکا
اسرائیل جنگنده های F-35 را به بمب های هسته ای مجهز می کند
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / بین‌المللی
اسرائیل جنگنده های F-35 را به بمب های هسته ای مجهز می کند
اسرائیل در نظر دارد تا جنگنده های F-35 را مجهز به بمب های هسته ای کند تا بتواند قدرت مانور بیشتری در مقابل ایران و سوریه داشته باشد.
موسویان:امنیت یا برای همه یا هیچ کشور/آمریکا نهایتا…
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / بین‌المللی
موسویان:امنیت یا برای همه یا هیچ کشور/آمریکا نهایتا…
یک کارشناس ارشد روابط بین الملل معتقد است که آمریکا و اسرائیل تنها زمانی به تعهدات خود درمورد عاریسازی خاورمیانه از سلاح های هسته ای عمل خواهند کرد که کشورهای قدرتمند اسلامی مثل مصر و ایران و ترکیه و عربستان، دستیابی به بمب هسته ای را دردستورکار قرار دهند.
  سید حسین موسویان  تسلیحات هسته ای  خاورمیانه  خلیج فارس  شورای همکاری خلیج فارس  توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام  ایران و آمریکا
هند حدود 140 بمب اتمی تولید کرده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / بین‌المللی
هند حدود 140 بمب اتمی تولید کرده است
دهلی نو-ایرنا- فدراسیون دانشمندان آمریکایی در گزارش جدید خود موسوم به "پروژه اطلاعات هسته ای" اعلام کرده که هند دارای پلوتونیوم نظامی برای ساخت ۱۵۰ تا ۲۰۰ بمب اتمی بوده اما این کشور از ابتدای فعالیت هسته ای خود تاکنون احتمالا بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ بمب اتمی تولید کرده است.
  خلع سلاح هسته ای  هند  موشک بالستیک  انرژی هسته ای
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / سیاسی
نتانیاهو گام چهارم برجامی ایران را «ساخت بمب هسته‎ای» معرفی کرد
نتانیاهو به گام چهارم برجامی ایران واکنش نشان داد.
  نتانیاهو  بمب هسته ای  خروج از برجام
مرگ بالینی برجام
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / سیاسی
مرگ بالینی برجام
در حالی که اروپایی ها شرط بندی می کردند که ایران جرئت برداشت گام چهارم را ندارد اما مشاهده کردیم که ایران امروز مراحل گام چهارم خود را اعلام کرد.با توجه به محتوای این گام عملا می توان گفت پس از اجرای این اقدام فنی برجام با مرگ بالینی مواجه خواهد شد و اینکه ایران از این پس روزی پنج کیلوگرم اورانیوم غنی شده تولید کند یعنی ستون اصلی برجام که مبنای آن فاصله یک ساله ایران با بمب هسته ای از بین می رود.
اعزام بمب افکن اتمی روسیه به آفریقای جنوبی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / بین‌المللی
اعزام بمب افکن اتمی روسیه به آفریقای جنوبی
تهران - ایرنا - روسیه بعد از خروج آمریکا از پیمان منع تولید و گسترش موشک های هسته ای کوتاه و میان برد ، اولین حضور نظامی رقابتی خود را در قاره آفریقا با اعزام دو بمب افکن اتمی به آفریقای جنوبی امکان پذیر کرد.
  روسیه  قاره آفریقا
آینده مبهم تداوم استقرار بمب های هسته ای آمریکا در ترکیه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / بین‌المللی
آینده مبهم تداوم استقرار بمب های هسته ای آمریکا در ترکیه
تهران- ایرنا- اگرچه آمریکا و ترکیه در مورد آتش‌بس عملیات در سوریه به توافق رسیده‌اند، اما موضوع بمب‌های هسته‌ای آمریکا در ترکیه و اختلافات میان این دو کشور از جمله نگرانی‌های باقی‌مانده میان طرفین است.
  ترکیه  سوریه  آمریکا  تسلیحات هسته ای  اقدام نظامی ترکیه در خاک سوریه
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / سیاسی
علیه تسلیحات هسته‌ای
 یکی از مسائلی که در بیانات رهبری مطرح شده است، مساله تولید، نگهداری و استفاده از تسلیحات هسته‌ای است که بارها در دیگر بیانات معظم‌له نیز مطرح شده و ایشان همواره بر منع هر سه مرحله یعنی تولید، نگهداری و استفاده از تسلیحات هسته‌ای تاکید داشته و این مراحل را در فتوایی حرام اعلام کرده‌اند. به نظر می‌رسد این تاکید ویژه مقام معظم رهبری از جهات مختلف قابل بررسی است.
  بمب هسته ای  رهبر انقلاب  سلاح های شیمیایی  تسلیحات کشتار جمعی
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
قارچ ها ناجیان ساکنان زمین در فجایع آخرالزمانی
نزدیک به ۶۶ میلیون سال قبل، شهاب سنگی از جو زمین عبور و به کف دریا برخورد کرد. در اثر این برخورد، انفجاری رخ داد که قدرت آن ۶،۵۰۰ برابر بیشتر از بمب هسته ای بود که آمریکا بر روی شهر هیروشیما رها کرد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / سیاسی
فلاحت پیشه: ایران با وجود توان علمی، به سمت بمب هسته‌ای نرفته است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید ایران از راه های مختلف به علم و فن آوری هسته ای دست پیدا کرده اما با اتکا به عقاید مذهبی به سمت بمب اتمی نرفته است.
با آنکه می‌توانستیم، قاطعانه و شجاعانه در راه ساخت بمب اتمی وارد نشدیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / فیلم
با آنکه می‌توانستیم، قاطعانه و شجاعانه در راه ساخت بمب اتمی وارد نشدیم
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، با اشاره به موضع قاطعانه و شجاعانه جمهوری اسلامی درباره حرمت شرعی استفاده از بمب هسته ای تأکید کردند: ما با وجود اینکه می توانستیم در این راه قدم برداریم، بر اساس حکم اسلام عزیز کاربرد این سلاح را حرام قطعی شرعی اعلام کردیم، بنابراین هیچ دلیلی ندارد که برای تولید و نگه‌داشت سلاحی که استفاده از آن مطلقاً حرام است، هزینه کنیم.
  مقام معظم رهبری  نخبگان
رهبر جمهوری اسلامی : با آنکه می‌توانستیم، بمب هسته‌ای نساختیم
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / سیاسی
رهبر جمهوری اسلامی : با آنکه می‌توانستیم، بمب هسته‌ای نساختیم
آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی اعلام کرد ایران با وجود داشتن امکانات لازم از ساخت سلاح هسته ای امتناع ورزیده است.
رهبر انقلاب: می‌توانستیم
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / سیاسی
رهبر انقلاب: می‌توانستیم "بمب هسته‌ای" بسازیم ولی نساختیم؛ مطلقاً حرام است| جوان نخبه پاره‌ تن ایران است| یک جریانی، نخبگان را از ماندن در کشور دلسرد می‌کند
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به موضع قاطعانه و شجاعانه جمهوری اسلامی درباره حرمت شرعی استفاده از بمب هسته ای تأکید کردند: ما با وجود اینکه می توانستیم...
  رهبر انقلاب  آیت‌الله خامنه‌ای  نخبگان  پشرفت علمی
رهبر انقلاب: پیشرفت‌های علمی ۴۰ ساله دانشگاهها حیرت‌آور است/ مجوزهای یک هفته ای نباید ۶ ماه زمان ببرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / سیاسی
رهبر انقلاب: پیشرفت‌های علمی ۴۰ ساله دانشگاهها حیرت‌آور است/ مجوزهای یک هفته ای نباید ۶ ماه زمان ببرد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به موضع قاطعانه و شجاعانه جمهوری اسلامی درباره حرمت شرعی استفاده از بمب هسته ای تأکید کردند: ما با وجود اینکه می توانستیم در این راه قدم برداریم، بر اساس حکم اسلام عزیز کاربرد این سلاح را حرام قطعی شرعی اعلام کردیم، بنابراین هیچ دلیلی ندارد که برای تولید و نگه‌داشت سلاحی که استفاده از آن مطلقاً حرام است، هزینه کنیم.